NAAR IIOFSTADE Roode Vrijheid Vlaamsche Kermis TE CIPLY. Bericht aan de landverhuizers. STERFGEVAL. Kapel Belgische bedevaart der Arme Claren Rechterlijk kronijk. V .ïk<™> Allerhande Nieuws. trillen, zou zij eene ocnige kleur willen bijscben, eene kleur, <Le in de geschie denis van deze laatste eeuw, als eene lange bloedig voer, verschijnt. Mijne Heeren, België is eerzuchtig om zich aan het hoofd der beschaving te bevinden.Voor alle rechtschapen burgers is het een plicht samen te spannen en met vereenigde krachten te werken om de ontwikkeling van die rampzalige leer tegen te houden. Zonder schokken, zon der omverwerping, zonder bloedig strij den, zonder roode vlag, zullen zij de maatschappelijke verbeteringen verwe zenlijken, welke door de tijdsomstandig heden worden vereischt. De driekleurige Vlag zal nog ten huidi- gen dage het goede kunnen teweeg bren gen, welk zij in 't verleden tot stand bracht. Neen, Mijne Heeren, onze Natio nale instellingen kunnen niet vergaan het spreekwoordelijk gezond verstand der Belgen is een waarborg voor hunne besten digheid. Het Koningdom zal blijven bestaan, onze burgerlijke en staatkundige inrichtingen,het Vaderland,zullen blijven bestaan, en onder de plooien der Belgi sche Vlag,zullen de verschillende klassen der samenleving malkander verstaan en hunne toenadering bewerken onder den kreet Leve de Koning Die redevoering werd Ie midden van een eerbiodig stilzwijgen aanhoord,behal ve op enkele oogenblikkeu, wanneer zich een onbeschrijfelijke geestdrift van de aanwezigen meester maakte en de zaal dreunde bij het gerucht der toejuichingen. Nadat spreker geëindigd had, klonk in vervoering en als eenstemmig uit honder den borsten de kreet, zoo dierbaar aan elk vaderlandslievend hart Leve de Koning Leve de Koninklijke Familie I Hartroerende oogenblikken. M. H. Van Caillie, Voorzitter der Maatschappij - De Oude Wapenbroeders neemt vervolgens het woord in naam der Maatschappij. Mijnheer de Burgmeester Namens de Aalstersche Maatschappij De Oude Wapenbroeders bedank ik U uit ganscher harte voor de welwillende woorden, die Gij ons komt toe te sturen. Wij zijn fier en gelukkig door uwe handen die Vlag te ontvangen, welke Z. M. de Koning ons heden wil schenken. Indien wij zeggen, dat wij er fier om zyn, dan is het inderdaad omdat wij naar waarde schatten de eer, die heden aan onze Maatschappij wordt aangedaan, omdat, wanneer wij die vlag ten aanzien van eenieder ontrollen, wij gelukkig zijn het voorbeeld te kunnen geven onzer ver kleefdheid aan ons Vorstenhuis, aan onze nationale instellingen, aan onze grond wettelijke vrijheden, voor dewelke zoo veel dapperen hun bloed hebben gestort. Die Vlag zal voor ons eeu pand wezen, dat wij als eenen schat zullen bewaren. Overal zal zij ons vergezellen, en moest eens het Vaderland in gevaar verkeeren en tot onze krachten eenen oproep doen, dan is het bij deze driekleur, dat wij ons zullen vereenigen. Ons vereenigingspunt zal diezelfde Vlag wezen, die wij desnoods met al den moed, al de verkleefdheid, al de zelfsverloochening zullen verde digen, waartoe alleen oude dienaars van het Belgisch leger bekwaam zijn. Ik eindig, Mijne Heeren, bij dezen kreet, zoo hef aan ons aller harten -Leve de Koning - Leve de Koninklijke Familie Nieuwe kreten van - Leve de Koning die begroet worden mot het Vaderlandsch lied, door het muziekkorps der Kweeke- lingenschool van 't Leger. Mijnheer de Majoor Brassine, Bevel hebber der Kweekelingenschool van het Leger, die met al zijne officieren de plechtigheid bijwoont,acht zich gelukkig, zegt hij, te Aalst verschillende Maat schappijen van gewezen krijgslieden ver gaderd te zien, waartusscheu hij menig wezen aantreft,dat hem als niet onbekend voorkomt, van oude kennissen uit het Regiment. Hij spreekt insgelijks eene vaderlandslievende redevoering uit, en verzoekt de vergadering met hom den kreet te herhalen dierbaar aan elke Bel gische borstLeve dokKoning Leve de Koninklijke Familie I MM. Nevejans, van Brussel en Dockx, van Nijvel,bedanken vervolgens den heer Eurgeracester der Stad Aalst,over het gul onthaal, dat de vreemde Maatschappijen te beurt is gevallen en wenschen Mijnheer Van Caillie,de Voorzitter der Aalstersche Maatschappij, geluk over het feest, waar van hij de ontwerper is. M. Nevejans overhandigt daarenboven eenen prach- tigen bloemtuil. Daarna bedankt M. Van Caillie allen, die tot het wellukken van het feest hebben bijgedragen en in het bijzonder den heer Burgemeester Ghee- raerdts, den heer Majoor-Bevelhebber Brassine en den heer Pol. De [Paepe, Bevelhebber van het Pompierskorps. Bij het eindigen der plechtigheid wordt de stoet terug gevormd. Wanneer de nieu we Vlag uit het stadhuis wordt gebracht, wordt haar de eer bewezen door het Vrijwillig gewapend Pompierskorps, do andere Vlaggen groeten, men speelt de - Brabanconne men ontdekt zich het hoofd.Die vaderlandsche betooging maakt op het zeer talrijk publiek, dat zich ter Groote Markt bevindt, eenen machtigen indruk. Onmiddelijk daarna heeft het défilé plaats op de Graanmarkt. Bij dat défilé, dat zeer goed van stapel loopt,bewondert eenieder het Vrijwillig gewapend Pom pierskorps. Na de voornaamste straten der stad doortrokken te hebben, gaat de stoet ter Groote Markt uiteen, nadat aan de deelnemende muzieken eenen palmtak werd aangeboden. Ten 4 3/4 ure heeft ten lokale de ont vangst plaats der afgevaardigden. Vervol gens begint op vijf verschillende plaatsen der stad de prijskamp der Vuurvogel- schieting »,aan al de deelnemende Maat schappijen aangeboden. Op dit oogenblik is de beweging in de straten zeer groot. Gansch dc stad is te beeu, wat ten andere door een uitmuntend weder wordt bevoor- deeligd. De aanblik is waarlijk prachtig, overal ziet men vlaggen. Om 7 1/2 uren, ten lokale, uitreiking der prijzen aan do ovorwinnaars. Ten 8 uren, geeft de Koninklijke Har monie, in groote kleeding, een puik con cert, onder het bestuur van M. F.-L. Van den Bogaerde, toezichter der muziek korpsen van het leger. Een fraaie palm tak wordt aan die Maatschappij aange boden en de feestelijkheden vanjden dag met het spelen der Brabanconne ge sloten. De Maatschappijen van Brussel zijn terug naar de statie, begeleid door het muziekkorps van de Kweekelingenschool des Legers,getrokken.Op haren doortocht hebben zij bengaalsch licht ontstoken. De Leden droegen gekleurde lantaarntjes, kortom het was een ware lichtstoet. Wanneer de trein vertrok, speelde men bij het vaarwel zeggen andermaal het Vaderlandsch aria» en scheidde meu bij de herhaalde kreten van Leve de Koning Leve de Kweekelingen van het Leger De dag vau 19 Juli 189G, was een ware feestdag voor de stad Aalst, die lang nog een aangenaam aandenken der inhuldi ging van de Vlag der Oude Wapen broeders zal hewaren. De socialisten roemen, evenals de communards, op gelijkheid en vrijheid, en ook als dezen hebben zij eene gansch eigenaardige opvatting van de vrijheid. Gezel Jordaens van Anderlecht heeft dit ondervonden Hij is, of liever hij was socialistisch gemeenteraadslid van Anderlecht, eene voorstad van Brussel, en had zijn gereed geschreven ontslag in de handen der kopstukken moeten afleveren. Dezer dagen nu werd dat ontslag aan den gemeenteraad van Anderlecht ge zonden. Waarom dat? De socialisten zeggen dat gezol Jor daens niet meer t' akkoord is met het program der partij. Immers hij heeft eens in eene afdeeliug van den gemeenteraad gezegd dat volgens hem de kinderen van rijke lieden niet kosteloos in de openbare scholen moeten toegelaten worden. Een ander socialist zegde dat zulk ver schil van zienswijze zonder belang was. Doch sedert dien heeft gezel Jordaens zijneenig kind, oen dochtertje, zijn eerste communie laten doen. Van daar verwoedheid tegen hem in de socialistische rangen. Hij is een verradereen mouchard, een overlookerenz. Eindelijk heeft men zijn ontslag inge diend. O I Roode vrijheid Katholieken allen ondag aanst. 2 Oogst naar Hofstade, naar de inhuldiging van 't nieuw vaandel der Maatschappij van Onderlingen Bij stand. Dat niemand ontbreke! om 1 V* ure in de verschil- lige Maatschappijen. Algemeene Vergadering op 't Esplana deplein om 2 uren, om van daar stoets gewijze te vertrekken. Vorming van den stoet te Hofstade, Dorpplaats, om 3 uren. Naar Hofstade!.... Zondag aan staande naar Hofstade Vergaderitij ten voordeele der kath. werken van onze Stad Aalst. Opdat onze Vlaamsche Kermis volledig golukke, achten wij hot volstrekt noodza kelijk dat beide geslachten, katholieke heeren en damen, te zamen optreden tot het inrichten en opluisteren der feeste lijkheden. Wij nemen dus de eerbiedige vrijheid eenen oproep te doen tot de katholieke damen en jufvrouwen der Stad om ons hare medewerking te ver- leenen. Te dien einde verzoeken wij haar van zonder uitstel zich te verstaan met vrien den en kennissen om groepen van bijval en opluistering te vormen, en van vóór Zondag aanstaande 2 Augusti, er kennis van te brengen aan Mevrouw Leo Ghee- raerdts. Wij moedigen ook al onze katholieke stadsgenoten aan om, in de maat hunner krachten, bij te dragen tot het welgeluk- ken der Vlaamsche Kermis door het zen den van giften en geschenken die van aard zijn om de kosten te dekken en om meer en meer luister en bijval aan de feeste lijkheden bij te zetten. Geachte partijgenooten, ieverige da men en juffers, wij rekenen op u Overal waar er goed te doen is staat gij op de bres Hier ook zult gij u weten te slacht offeren 1 Namens de Commissie de Feestelijk heden. Menschen menschen Indien iemand over 2 jaren aan de geuzen van allen kaliber, had moeten voorzeggen Er zal een tijd komen dat gij, geuzen, zult blij wezen van voor Pieter Daens, alias Pie Douchete mogen stemmen, hij zou zich dapper uit de voeten hebben moeten maken uit vrees van eene ramme- ling.... Eh wel die voorzegging is voorgevallen, want zondag lest hebben de liberalen, op hooger bevel der magonnieke logie, als een man voor Pie Donche en zyne kliek- mannen moeten stemmen. Wat moet de Aalstersche liberale ma- connieke kliek toch diep verzonken lig gen Arme liberalen wij hebben medelij den met u,als wij u de groene vlag zoo ge dwee zien volgen! En van moetens zijn!... 't Is zoo geweest van over 1800 jaren. Judas verkocht zijnen Godde- lijken meester uit hoogmoed en baat zucht en dadelijk spanden de geuzen van dien tydmethem samen. De hedendaagscho judassen der donchi- sterii willen de katholieke partij aan hun nen hoogmoed en hunne baatzucht opoffe ren en dadelijk ook spannen de geuzen met hem samen. Gelijk men ziet, er is onder dat opzicht nog niets veranderd in onze wereld. Vprnnrdpplfl Zullen de schis- ei ooi uet iu mokrateDj ofte judassen du begrijpen dat zo door 't Kiezerskorps van ons Arrondissement onherroepelijk veroordeeld zijn,en dat zij die scheuring uit wraak- en baatzucht verwekten, weldra in den niet zullen moeten terugkeeren waar ze nooit zouden hebben mogen uit opstaan Volgens Klokke Roeland, was het met de oübewaarders in onze vijf Kantons gepast en voor goed gepast. Overal /.uilen de candidaten der judasserij zegepralen, want wij hebben de strooming meê, riepen zij. De schipper riep het ook maar toch hij vaarde den dieperik in. In plaats van zegepraal is het eene verpletterende nederlaag dat de judassen hebben geleden en dit ondanks de hulp en bijstand van al de liberale strijdmach ten. Wanneer men de meerderheden door de katholieke Candidaten in al de Kan tons bekomen, saraenrekent, dan liggen de judassen verpletterd onder eenen klont van 8851 pond. Ja verpletterd om nooit meer op te staan 1 Eere en dank zij u, katholieke kiezers, pij hebt uwe plicht te volle gekweten. Eere en dank dus I Ja, weest bedankt, zondag 11. hebt gij het doodvonnis over de verraders uwer partij uitgesproken. Weg die groene judassen Weg die bondgenoten der geuzen Den ketel in en Leve de Katho lieken De koolmijn van Ciply zal binnen acht dagen gesloten worden zij staakt de exploitatie, aangezien zij aan deze voort durend geld verliest. Door die sluiting zullen 450werklieden zonder broodwin ningzijn vrouwer en kinderen zullen kunnen gaan bedelen. Wel hebben de eigenaars getracht de zaken recht te houden wel hebben zij gepoogd eene leening te sluiten, doch men is er niet in gelukt, en dewijl liet tekort steeds grooter en grooter werd, werd men gedwongen er een einde aan te maken. De diepte van den put maakt het opha len van de steenkool zeer kostbaar en het grauwvuur ontploft herhaaldelijk zoo als onlangs nog gebeurde. De Hainaut die deze droevige tijding aanbrengt, zegt te dezer gelegenheid de socialistische woordenkramers, die de patroons en de kapitalisten als exploiteer- ders en dieven aanklagen, hebben nu eene nieuwe schoone gelegenheid om dien koolput te doen herleven, door de bour geois ten onder gebracht. Misschien zou eene poging hiertoe beter gelukken dan in de Belle et Bonne, bij welke de voor naamste leiders niets ingezameld hebben dan schande». Een der oorzaken van den beklagens- weerdigen toestand te Ciply waren de aanhoudende werkstakingen,? die zich in dezen koolput opdeden,en deze verhoogen aanzienlijk den prijs der kolen. De socialistische opstokers maken de werklieden wijs, dat de stakingen alléén de patroons benadeelen; ten slotte, men ziet het, treffen zij op eene wreede manier den armen werkman zelf. De opstokers zullen zich nu haasten zich van kant te maken: eens het kwaad gesticht, huichelen zij meèlijden met het lot van den werkman, maar heimelijk zijn zij tevreden indien zij geld hebben, bevoordeelen zij door de staking, de exploitatiën waarin zij hun geld hebben gestoken; bezitten zij niets dan is hunne werking ten voordeele der revolutie. Maar altijd zullen zij bulderen tegen het [kapitaal, dat niet alleen geruimen tijd te Ciply den werkman deed leven, maar hem nu weer den mond zal moeten open houden, om te beletten dat hij en zijne vrouw en kinderen niet van honger sterven. Nopens het zaaien van rapen. De raap is winstgevend en van groot belang voor de hoeve; het is eene voeder- plant voor den winter, na andere vruchten zonder pacht geteeld. Men moet goede soorten kiezen, groote raap met fijnen staart, en zoo vroeg mogelijk zaaien. Daar de groeitijd dezer plant zeer beperkt is, dient zij gansch bereide meststoffen te vinden. Beir of aal passen zeer wel. Scheikundige mesten zijn ook uitmun tend. Superfosfaat of wel Tomasslakken op de voorvrucht zijn zelfs noodzakelijk voor eene goede opbrengst. Eene bijvoe ging van sodanitraat verhaast de ontwik keling der planten en verjaagt de slekkon en aardvloo, waarvan deze vruchten dikwijls zoo veel te lijden hebben. Bij deze teelt zal men den grond goed zuiver houden van onkruid, en dikwijls hakken en dunnen, om zooveel mogelijk het dik worden der rapen te begunstigen. Zullen de helden van Chipka nu nog durven loochenen, dat scheurmakers en liberalen Vogels zijn van eender veer en, die te samen vliegen geern Durven zij het nog loochenen, dan kun nen zij nog slechts, in de oogen van alle eerlijke lieden, als verachtelijke snoevers doorgaan. 't Schijnt dat men sedert zondag op Chipka niets anders meer hoort dan itali- aansch. Gedurig hoort men er bitterlijk zuchten Al fundo Al fnndo I Wij zijn den afgrond in!... Wij zijn den berg af!.. Wij zijn den ketel in Arme Petrus I Onze landgenoten die van zin zijn naar den vreemde te verhuizen, worden ver zocht dit besluit niet ten uitvoer te bren gen alvorens de Maatschappij St Raphael geraadpleegd te hebben. Deze zal aan ieder van hen het land aanwijzen waar zij het best kunnen gelukken en zal ze beschermen. Zij zal alzoo aan dezen die haar raadplegen vele ongelukken en teleurstellingen sparen. Zich te wenden 'tzij tot de gewestelijke afgeveerdigden, 't zij tot den algemeeuen secretaris graaf Walbott de Bassenheim Buxheim, Souabe, Beieren, 't zij tot den bijgevoegden secretaris M.St. d'Ydewalle, te St-Aüdries bij Brugge. Dood van M. Coomans, volksverte geuwoordiger van het Arrondissemea Turnhout. De achtbare heer Coomans was hg oudste lid onzer Volkskamer. Hij wer: geboren te Brussel, den 6 Decemba 1813, dus bijna 83 jaren oud. Sedw 1848 vertegenwoordigde hij onafgebroka het Arrondissement Turnhout. Binni twee jaren zou hij dus zijn gulden jubel feest van Volksvertegenwoordiger hebbes kunnen vieren, doch de Allerhoogst heeft er anders over beschikt. De acht bare overledene was een ware katholieks vaderlander, een geleerde, en de ouder domsdeken der dagbladschrijvers. Ziji. eerbaarheid deed hem alle eereteekens ei eerbewijzen weigeren ook besprak tr dat er geene dood brieven zouden gedrnk worden. H. R. I. V. steun; het d£ sleepe He< zakke geene door c hielde nop Nog groDd 40 ja elkaar bened In 1 kazen NAAR 0 -L-V. VAK LOURDES naar de schoone grotten van Sint- Antonius van Padua te Brive en naar het H. Hert van Montmartre te Parijs, van den lé tot 22 September 1896, met goedkeuring van Z. Em. den Cardi- naal-Aartsbisschop van Mechelen. Er zullen twee treinen zijn de eerste vertrekt den 14 September; terugreis uit Lourdes den 21 September 's morgens de tweede vertrekt den 16 September, terugreis uit Lourdes den 22 September 's morgens. Voor verdere inlichtingen wende men zich tot den heer Francis, Bestierder der Bedevaart, Noorderboulvard, 45, Brussel, en te Aalst, ten bureele van Den Denderbode. De inschrijvingslijsten zullen den 5 September gesloten worden. In geval van wettig beletsel zal het gestorte geld terug gegeven worden tot den dag van het vertrek. Voor de personen die zich na 25 Oogst laten inschrijven, wordt de prijs vermeer derd met 5 frank. De vermeerdering zal streng geeischt en in de kas der arme zieken gestort worden. TE AALST. Zaterdag aanstaande, 1 Oogst. Portuoncula. Begin om 2 uren Lof om 4 uren. Zondag 2 Oogst. Eerste Mis om 6 uren Hoogmis om 8 uren Sermoen door den E. P. Lemoine om 4 uren en daarna het Lof. MestofvervalscliingDe recht bank van Kortrijk heeft veroordeeld Elias Vermeyen, fabrikant te Brussel, tot drie jaren gevangenis voor vervalsching vau meststoffen en meêplichtigheid van af- truggelarij Theodoor Duchateau is veroordeeld tot 3 maanden, terwijl de makelaars veroor deeld werden tot zes, vier, driejaren, of eenige maanden gevangenis. Slechts een hunnerwerd vrij gesproken. Verscheidene der veroordeelden wer den onmiddellijk aangehouden. De gebroeders Vaerendonck,! landbou wers te Waesmunster, die de vrouw van Benedictus Verheeche, Vlaskoopman en herbergier, te St-Nicolaas,Plaisantstraat, hebben vermoord en verder gestolen, zijn door 't Assisenhof onzer Provincie ter dood veroordeeld. Priesterbeleedigers. Vrouw Lon- grie, van Jemeppc (Seraing), socialistische koffiehuishoudsler, werd verwezen tot 25 fr. boete, en hare dochter tot 8 dagen gevangenis voor smaad jegens den eerw. h. pastoor van Sclessin. een vc beschi eslelt zer, c Ter' de I ren ka Maa ontvar wate Niei maal hij mo i :eft straat ontvar met bi gheii Een irsch als lot Zoolog Nu ken bi of het der w legde; zij niel terug t zijn ni Alle die zie ontbra koffer! Hoe kaar eken De ipen tikt. ralli -> Een Aalst. Het onweder van zondag i middag heeft veel schade veroorzaakt i: de hopvelden; duizenden hopplanten wer. den door den wind in den grond geslin gerd. In de hopplanterij van den heet Podovyn, herberg Het Muisken telè men er over de 200. Talrijke huizen in onze stad waret maandag, ter viering onzer katholiek! zegepraal bevlagd. In dc Achterstraat, 't ter woning van M. Polydoor De Pacpe. rechtover Chipka, werd onder anderei eene vlaggeheeschen met eenen kolossale saucis als tropee.Die vlag zal hare novea doentppft Betooging. Maandag avond wen hier te Aalst eene betooging gehouden o: onze katholieke zegepraal te vieren, ft Bok werd uit zijn paleis gehaalden volei: huppelend en springend onze Koninklijk.' Harmonie, aan 't hoofd van den stoet. *-en In een woord, onze zegepraal we- T6rsc" luidruchtig, maar in volle deftigheid gevierd. Brussel. Talrijke valsche vip rankstukken met de beeltenis van li poid II en het jaartal 1894 zijn in oe- loop. Opgepast, want van Brussel tó Aalst is maar een stap. Een bejaard heer, een man vanl$ de tachtig, werd maandag avond op 4 Anspachlaan te Brussel door een liunr- rijtuig omverre geworpen.De wielen redes over zijne beenen. De man weigeri volstrekt zijnen naam en woonplaats op geven. Wat maakt u dat zegde hij, ziet wel dat ik niets heb. En zijn bea öntbra hing slap aan eenige vezels 1 In het gast huis heeft men hem het dwangbuis a ten aandoen, om hem te verbinden I Het 9® linieregiment heeft Brussd 10etei, verlaten en is naar het kamp van Bevorla j vertrokken. Het wordt vervangen do« i.n, hot T. Ongélukkige aanhouding, r— De licie der Brusselshe Noordstatie onto zaterdag het bericht uit de statie Oostende, dal een persoon, die den ov; tocht van Dover naar Oostende had ge daan. op de postboot een portefeuille weerden had gestolen, en nu op weg nar bncie Brussel was. lPeD r De depeche duidde nauwkeurig zijl signalement aan alsook het nummer va rijtuig en het compartiment waarin li had plaatss genomen. Men kon niï missen. Eens in de statie aangekomen werd ij door M. de commissaris Van Acker aaij gehouden. Deze werd nauwkeurig ondervraagd a onderzocht-en men bevond weldra dat» die M de gegeven inlichtingen verkeerd waret De aangehoudene, een Engelschnm >ra< vertegenwoordiger van een fabriek va: Londen, die talrijke betrekkingen t£ Londen heeft, had geene moeite te toe nen dat hij de eerlijkste man van de we reld was. De commissaris liet duizend veront schuldigingen hooren en de Engelschmai JTjj nam de zaak langs haren goeden kant zeggende dat de abuzen niet uit de wereH zijn. In het Terkamerenbosch te Brussel vond men oen lijk aan eenen boom hangea Het werd naar het doodenhuis ge bracht, door dezen en genen bezocht» herkend voor zekeren D., beheerder va: een koffiehuis. Op dien naam werd de officieele toelv ting tot begraven gegeven. Het lijk wer; gekist en men reed er meê naar 't kerkhof Maar terwijl de personen, doodo herkend hadden, den lijkwaget volgden, zagen zij eensklaps den persooi dien zij meenden te begraven, in leve:- den lijve naast den weg. H" Onmiddellijk werd hiervan aau (k J™a' overheid kennis gegeven, en men maakte bel rechtsomkeer, bracht het lijk terug naa: het doodenhuis en in de bureeleu va: - den burgerlijken stand zal men de dood- verklaarde weer terug levend moetót maken. De machinist van den trein, dit zaterdag ten 11,50 uren naar Gent ver trok, zag dat men door eene vergissing zijnen trein op het aankomstspoor it plaats van op bet vertrekspoor had ge plaatst. Hij ontdekte zulks te Teruath, op het oogenblik dat hij op hetzelfde spoor exprestrein uit Oostende zag naderen. Eene verschrikkelijke ramp ging plaat» hebben. De machinist gaf alarmsignalen, deed den stoom terugwerken en was zoo oor zaak dat eene botsing, die vele menschen- levens zou gekost hebben, geen plaats had. Instorting in de kazerne. T' Gent is zondag morgeud een hoek van de Kattonberg-kazerne ingestort. De draag- balken Van den zolder schoven van hunne tan he Een toren! inkwe Gee; koclsi ■acht Het teel oi -l Tel lendo kapnu In recht een m. dra bc Jui: die de Dit okte dicht De :ne dood g echte de onwe lebbi niet a rijke De ets koorr gereg A;t doen en de hebbi

De Denderbode | 1896 | | pagina 2