Kieskronijk. Belgische bedevaart BEDEVAART Allerhande Nieuws. Goede maatregel. Sedert eenige dagen is in alle wachtzalen der statiën ran het land het volgend bericht aange plakt, welke wij meenen voor sommige onzer lezeressen van nut te zijn. Huis voor dienstmeiden Voor jonge meisjes die zich naar Brussel begeven om eene plaats te zoeken en die door hunne familie niet kunnen afgehaald worden is het gevaarlijk adressen te aauvaarden welke onbekenden haar zouden geven. Zij kunnen dadelijk naar de Karthuizors- straat, 30 (rue des Chartreux) rijden. Daar vinden zij verblijf en alle noodige in lichtingen. Het huis betaalt den koetsier. Narrenschiff. De wereld is zoovele niet veranderd als men wel zou peizeu. «Geen nieuws ouder do zon,» zei vader Cats. Een hoekje geschreven over 400 jaar, door Sebastiaan Brandt, heet Narren schip, wat wil zoggeu Zotteschip. De schrijver wil daarmee beduiden, dat de wereld ook wel, voor een kautjcn,aan een zotteschip gelijkt. Daarin staan er veel bemerkingen over den baai en den draai van de wereld van toen, en onder andere Geen ambacht beeft zijn weerde meer. Alle vakken zijn overladen en vol.. Iedere knecht wil baas worden. Daarom zijn er nu zooveel ambachten op de wereld. Menigeen geeft zich voor baas uit, Die nooit een vak beeft geleerd. Als er een niet goedkoop wil leveren. Dan komen cr dadelijk twee of drie, Die zeggen dat zij bet er wel voor kun nen doen Maar dan is bet werk niet zooals bet behóórt Men flanst zijne waren haastig saam, Om ze goedkoop te kunnen leveren, En zoo boortmen'tambachtindengrond.» Niet waar, 't is alsof die Sebastiaan Brandt van gisteren geschreven bad. Men zou waarlijk meenen 1896, in plaats van 1494. Zwemmers opgepast. De heete dagen zijn daar weer en men hoort reeds ten allen kante van zwemmers die ver dronken zijn. De groote oorzaak van die ongelukken is dat men zich in het water begeeft on- middelijk of kort na eeneu maaltijd. Als men, na geëten te hebben, in het water komt, dan houdt de spijsverteering op, men krijgt eenen bloedopdrang, men zinkt en men verdrinkt. Het is niet zekor, al werd men uit het water gered, dat men het loven zou be houden. Dus niet baden na de maaltij den. Na bet noenmaal moet men ten minste tweo uren wachten. Het is ook gevaarlijk, na do maaltijden, met don buik op den grond te gaan lig gen, gelijk men vele bnitcnwerklieden ziet doen. Men ga liever liggen in eeuo schuur op wat stroo of hooi. Boter en margarine. De XX* Siècle meldt dat er in het ministerie van landbouw kwestie is bijzondere koramis- sarisseu te benoemen voor het bestendig toezicht van boter en margarine, ten einde het bedrog te vermijden, dat in het vervaardigen dezer waren dikwijls gepleegd wordt. Kleuren waarvan de musschen afkeerig zijn. Onlangs heeft men ontdekt, dat rnusschen eenen bijzonderen afkeer van zekere kleuren hebben, zooals purper en blauw. Een medewerker van het Eugelsche tijdschrift De Natuur vermeldt, dat cenige musschen die bij in eene kooi bad, hun voeder niet wilden aanroeren,als bij er stukjes blauw papier oplegde dat zij een zeer onbeleefden afkeer lieten blijken voor in 't blauw gekleede dames, die de kamer biunen- kwamen, en dat verscheidene van hunne ondeugd, om tegen een gedeelte van den wand, waar zij bij konden komen, te pikken, genezen werden, door een strook blauw papier over te plakken. Omdat de rausscheu graanroovende vogels zijn, is deze mededeeling misschien een goede wenk voor laudbouwers. Behandeling van den zonnesteek. Zonnesteek is een verschijnsel, dat zich voornamelijk in den zomer bij zeer groote warmte voordoet en dat altijd onaangenaam is; somtijds zelfs den dood ten gevolge heeft. Het is meestal voldoende, den door zonnesteek getroffene op eene koele plek in de schaduw te leggen, met het hoofd een weinig hooger dan de beencn, en zijne kleederen los te maken. Indien de patiënt dan nog niet tot bewustzijn komt wrijft men hein meteen met koud water bevochtigden doek over het gelaat en de borst, maakt zijne polsen nat en laat hem een weinig frisch water vermengd met een paar druppels ether, driuken. In zeer ernstige gevallen behandele men den patiënt op de volgende manier men legt den bewustelouze op den rug, opent zijnen mond en grijpt zijne tong stovig tusschen vinger en duim, desnoods om het glijden te voorkomen, met behulp van eenen zakdoek, waarna men de tong met rytmische bewegingen in- en uittrekt, ongeveer met 15 bewegingen per second. Door dit middel bracht Dr G. II. Nieu- wenglowske in 1892 twee door zonnesteek getroffenen tot bewustzijn, die langer dan een uur aan alle andere beproefde mid delen weerstand geboden hadden. Dit middel is ook aan te bevelen bij de behandeling van drenkelingen en perso nen, die door den bliksem getroffen zijn of die zich bij het eten verslikken, waar door zij met verstikking bedreigd worden. Slad Aalst. ten voordeele der Katholieke Werken, in den bof der Koninklijke Harmonie (Casino Nicuwstraat,) op 15, 16,17 en 23 Oogst 1896. De Celgevangenis te Leuven. Hebt gij ooit dit droevig oord bezocht In dit uitgestrekt maar doodsch'gebouw zijn ruim vijf honderd ollendigen om zoo te zeggen levend begraven. Velen hebben dit huis van rampspoed en ellende mogen afzien. Hoort wat men uit don mond van den voorzitter des bc- stuurraads verneemt Den 31 December 1891 zaten daar 519 boosdoeners opgesloten. 305 waren vroeger aau den drank ver slaafd 14 leverden er zich min of meer aan over 4 deden overdaad als zij geld hadden 17 gaven geene inlichtingen nopens dit punt 179 gaven zich aan den drank niet over. Meer dan 61 t. b. waren dus door den alcohol opgewonden en aangehitst. Zoo is betook in de zothuizen. Oneindig velen komen er door den zot makenden genever, daar zij zelveu of hunne ouders, hun werk, buu zweet, hun beste bloed aan opofferden.Want, eilaas het grootste gedeelte der onnoozele kin deren zijn zonen en dochtors van genever- drinkers. Of de Akademie van Geneeskunde gelijk heeft den genever den aartsvijand van het volk te noemen Te Turnhout. De Moniteur bevat het koninklijk besluit, waardoor de kie zers van arrondissement Turnhout wor den opgeroepen tegen zondag 30 augusti, ten einde een lid der Kamer te kiezen ter vervanging van M. Coomans. NAAR 0 -L-V. VAN LOURDES naar de schooné grotten van Sint- Antonius van Padua te Brive en naar het H. Hert van Montmartre te Parijs, van den lé tot 22 September 1896, met goedkeuring van Z. Em. den Cardi- naal-Aartsbisschop van Mechelen. Er zullen twee treinen zijn de eerste vertrekt den 14 September; terugreis uit Lourdes den 21 September 's morgeus de tweede vertrekt den 16 September, terugreis uit Lourdes den 22 September 's morgens. Voor verdere inlichtingen wende men zich tot den heer Francois, Bestierder der Bedevaart, Noorderboulvard, 46, Brussel, en te Aalst, ten burcele van Den Denderbode. De iuschrijving.slijsten zullen den 5 September gesloten worden. In geval van wettig beletsel zal het gestorte geld terug gegeven worden tot den dag van het vertrek. Voor de personen die zich na 25 Oogst laten inschrijven, wordt de prijs vermeer derd met 5 frank. De vermeerdering zal streng geeischt en in de kas der arme zieken gestort worden. naarO.-L. Vrouw van Lourdes, vereerd in de Grot van Aalst-Mijlbeke. Op Zaterdag 15 Oogst, zijnde O.-L Hemelvaart, zal de Maatschappij Z)e Ware Broeders van Aalst eece plech tige offerande doen aan Onze Lieve Vrouw van Mijlbeke, om de zegen over hun en over hunne familiën af te smeeken. De stoet zal gevormd worden aan de school der Eerw. Zusters, Moorselbaan, om half 5 uren. Do Leden of andere geloovigen die de bedevaart verlangen mede te doon worden vriendelijk verzocht, als de zangers met muziek lofliederen tot Maria sturen, zooveel mogelijk in den stoet de stilzwij gendheid te onderhouden. Aan de Grot zal eene aanspraak gehou den worden door een E. P. Jesuiet. Ver volgens zullen lofliederen gezongen wor den, waarna men zal zegenen met de relikwie van onze goede moeder Maria. PRIJSUITREIKINGEN. CoUegie der H. Catharina te Gee- rardsbergen, Donderdag 13 Oogst om 9 uren voormiddag. S'-Martinus Collegie te Aalst, Don derdag 13 Oogst om 9 uren stipt. Een ijselijk schouwspel ontroerde zondag de wandelaars opdq Place Rouppe, te Brussel. Een man werd door den elec- triscben tram verrast en omverre ge worpen. De conducteur kon niet stoppen vóór het tweede rijtuig den ongelukkigen reeds over het lijf was gereden. Deze was op den slag dood. Een jonge inwoner der hoofdstad, was voor rekening van zijne moeder eeue belangrijke som, omtrent 60,000 fr., te Londen gaan ontvangen. Langs Oostende terugkeerende, met den trein van 6 u. 54, bad bij zijn pak met weerden, in het net van bet rijtuig gelegd, maar vergat dit mcê te nemen bij zijne aankomst te Brus sel. Toen hij eeu uur later er aan dacbt, snelde bij naar de statie terug, maar ongelukkiglijk was de helft vau den treiu naar Gent vertrokken. Misschien vindt men het kostbare pak nog wel torug. Schande. Over eenige dagen werd te Brussel een meisje dat naar de stads school ging, begraven, en hare medeleer lingen woonden de begraving bij Maar aan de deur van Sinte-Goedelekerk geko men, maakten de kinderen rechtsomkeer; het was hun verboden eenen voet in de kerk te zetten I Die onweordige haudel- wijze werd door alle aanschouwors ge schandvlekt en te recht. Sedert wanneer wordt de kerk aau de kinders verboden gelijk zekere buizen aan de soldaten En wie is de kerel die zulk verbod heeft durven doen Is dat de onpartijdigheid die men beloofd had, om geld van het gouvernement te krijgen Werkstaking der schrijnwerkers. De schrijwerkersgasten der brusselsche omgeving hadden over eenigen tijd eeue vraag om verbooging van loon tot huune patroons gericht. Het tarief van 38 centiemen per uur, moest volgens hen op 50 centiemen ge bracht worden. Dat is nagenoeg het tarief der meubel makers, met welke de schrijnwerkers verlangen op denzelfden rang gesteld te worden, omdat de patroons hen nu en dan meubelmakerswerk doen verrichten. De meesters schrijnwerkers verwierpen de vraag en de gasten dreigden met eene werkstaking. M. du gouverneur der Provincie, die zich de zaak aantrok, verzocht M. Snyers- Rang, den grooten meubelfabrikant en voorzitter der syndicale kamer der meu belmakerij, als scheidsrechter te willeü optreden. M. Snyers-Rang aanveerdde en riep de twee partijen op eene zitting de afge- veerdigden der patroons weigerden er naar toe te komen. Alleen die der werk lieden lieten zich zien. In deze voorwaarden kon M. Snyers- Rang zijne zending niet vervullen. Van den anderen kant wierpen de werklieden al de verantwoordelijkheid van den toestand op de patroons en be sloten tot de algemeene werkstakiug. Deze zou beginnen don 3 augusti, indien do patroons dan nog geen recht hadden gedaan aan de vraag der gasten. En inderdaad, maandag morgend, 3 augusti werd dit voornemen uitgevoerd. Het Journal de Bruxelles voegt er echter bij dat de staking verre van algemeen is, ofschoon de Peuple dit met groot lawijd uittrompet. Vooreerst zijn het alleen de schrijn werkersateliers die er aan deelnemen. De meubelmakers, welke zij poogden, bij hunne beweging tc doen aansluiten, heb ben vlakaf geweigerd. Daarbij hebben zelfs verscheidene werklieden van schrijnwersateliers gewei gerd aan de staking deel te nemen, on danks de pogingen hunner makkers, zoo 's morgends als 's middags na schoftijd, om hen het gereedschap te doen neerleg gen In het labriek De Wael ontbraken slechts een goede honderd man op de 230. De patroons verklaren dat het gevraag de tarief van 50 centiemen iets onmoge lijks is, en dit gevoelen wordt gedeeld door al de bevoegde personen. Maar het zou rochtveerdig zijn, zegt een hunner, d.it de patroons aan hunne gasten meu- belmakorsloou betaalden, wanneer zij hen meubelmakerswerk doen verrichten. De policie te Gent is er iu gelukt de dieven aan te houden, die over eenige dagen, in een huis der Coupure eene hoeveelheid zilverwerk stoleu. Bij de prijsuitdeeling van de Sint- Lucasschool te Oent, gesticht tot herop- bcuriug der vlaamsche kunst, werd vol gens het Fondsenblad, geen enkel woord vlaamsch gesproken. Stoutmoedige diefstal. Zondag avond heefr te Antwerpen ia de Provin ciestraat (Noord) een brutale diefstal plaats gehad. Ten hnizc van M. Daol, verificateur der douanen, wonende in het nummer 39 van die straat, werd tusschen 8 en 11 uren, gedurende de afwezigheid der be woners, eene som van 2 tut 300 fr. in brief keus van 50 en 20 en in vijffrank stukken gestolen. Daarenboven werden gestolen 15 loten der stad Antwerpen, waarvan de num mers volgeu Serie 41696 nr 5 serie 41028 nr 16, 17, 18 serie 19840 nr 15 serie 9136 nr 6, 1 serie 49008 ur 5, 7 serie 8139 n1' 25 serie 52968 nr 15 serie 698 nr 21 serie 8191 nr 20 serie 63286 nr 3 serie 19958 nr7. De diefstal had plaats bij middel van valsche sleutels. Twee Duitschers bestolden te Ant werpen bij ecuen graveerder dier stad eenen stempel van de duitscbe krijgs- overheid. Zij gaven als model, een cachet van een sohlatenboekske. De graveerder verwittigde den consul, en deze maakte de policie met de zaak bekend, deze laat ste vatte die heeren bij den kraag, op het oogenblik dat zij per stoomboot South- wark naar New-York meenden te ver trekken. Een hunner was in zyn land tot dwangarbeid veroordeeld en de andere wordt vervolgd voor diefstal V2n 1100 mark. Schrikkelijk ongeluk te St. Nilcolaas. Nadere bijzonderheden.) Wij moe ten bet een ongeluk noemen, omdat het drama dat er maandag in onze stad voor viel, alwéér de oorzaak is van het onma tig eebruik van sterken drank, waarvan eene deugdzame huismoeder met vier brave kinderen de vroeselijke gevolgen zullen dragen. Een geponsionneerd vrederechter be woonde sedert verscheidene jaren met zijne familie een huis voor aan de Statie straat, tegen de Groote Markt. Dien mor gend was hij nog ter kerk geweest en vandaar bezocht hij gewoonlijk de her bergen. Het was rond 8 uren dat hij huiswaarts keerde. Zijne vrouw was zonder meid, en had hare zuster gevraagd haar wat te helpen. Op het oogenblik dat zij aan de pomp was, kwam baar man toegeschoten en loste oen revolverschot op haar, waar van de kogel haar in den hals trof onder het kaaksbeen. Vandaar liep hij naar boven op de ka ar waar zijn dochterkou ziek lag. Hij vroeg aan het kind hoe het ging, doch zijne schoonzuster, kwaad vermoeden hebbende, was hem gevolgd. Hierop ver liet hij de kamer en ging zich in zijn bu reel opsluiten. Intusschen had de schoonzuster alarm gegeven. M. Confrère, pastijbakker, die daar nevens woont, had het schot eu het geroep gehoord en kwam binnen. Het slachtoffer was nog tot in den gang kun nen gaau, was daar ineengezakt, badende in haar bloed. De gebuur zag een over- frak aan eenen kapstok hangen, nam die eraf, wikkelde de gewonde erin en droeg de ongelukkige in zijn buis. M. Confrère had dezen maatregel ge nomen om den stroom van bloed te be dekken, waarmee het kleed der dame bevlekt was. In het huis van M. Confrère ontving de gewonde de liefderijkste zorgen. De dok tors Reynacrt en de Smedt werden ont boden, die al de middelen der kunst in het werk stelden om den kogel, die in bet hoofd gedrongen was, te kunnen uilha len. Dit bleef echter zonder goeden uit- slag. Na langen tijd aldaar verbleven te zijn deed de schoonzuster, haar zuster naar het huis baars vaders voeren. De dokters trachten dén kogel uit de wonde te halen. De dader gaf zich gevangen. Nadat hij eenigen tijd op zijn bureel was gebleven, giug hij naar de gendarmerie. Hij vroeg den commandant die weldra verscheen. Hij legde zijn revolver op het bureel en verklaarde dat hij zijne vrouw doodge schoten had. De ambtenaar wilde hem bijna niet gelooven, doch hij gaf den sleutel van zijn huis af, zoggende Ga zien en gij zult u van de waarheid over tuigen. De commandant zond gendarmen naar de woning. Men bestatigde de aanwezig heid van bloed doch de vrouw was reeds in verzorging bij haren gebuur. De dader is, ouder bewaking, iu de gendarmerie gebleven tot do komst van het parket. Rond 4 uren is het parket van Dender- monde aldaar aangekomen, bestaande uit MM. Poodts, procureur, baron de Pélichy, onderzoeksrechter en Broec- kaert, zoon, adjunct greflier. Deze magistraten hebben zich in het huis begeven waar het slachtoffer ligt, in de woning waar het drama plaats had, in de gendarmerie waar do dader zich be vond en in het huis van M. Confrère, zijnen gebuur. Hot is met geene pen te beschrijven wat de oude vader, de zuster en de kin deren van bet slachtoffer geleden bobben door dit schrikkelijk voorval. Een der zoontjes was in ecu naburig huis opgeno men toen hij uit het St-Jozefsgesticht kwam hij wilde kost wat kost zijne moe der zien. Tweemaal is hij wceuend in onmacht gevallen, in het huis zijns groot vaders. De andere zoon, die in het klein Seminarie de klassen volgt, was niet min der aangedaan. Hij ook wilde zijne lij dende moeder zien. Deze student bereidt zich om priester te worden en gaat na de groote vacantie naar do philosophie, Volgens men algemeen in de stad ver telt, is de dader nog iu een gezondheids huis opgesloten geweest, wat de oorzaak was dat bij als vrederechter op pensioen gesteld werd Over twee maanden is er nog een fami lieraad bijeen geweest, om hem te ont voogden in het bestuur zijner goederen. Elkeen in de stad zegt dat bij ter oor- zake van het gebruik van sterken drank lijdt aan delirium tremens en daar hij nog aan zinsverbijstering geleden heeft, hij misschien niet zou verantwoordelijk zijn voor deze daad en wel in een krank zinnigenhuis zou opgesloten worden. De doktors verklaren den staat der vrouw niet hopeloos. Ware zij zoo teer van lichaamsgesteltoDis niet, men zou haar als gered aanzien. Dijnsdag avond rond 7 ure is de dader naar Dendermonde ter beschikking van het gerecht vervoord. Dit beklagensweerdig ongeluk heeft geheel do bevolking in verslagenheid gebracht. (Handelsblad.) Sedert eenige dagen slenterde er rond de woning van den heer J. Keste- loot te Oostende gedurig een afgedankte werkman van Ghistel. Hij was reeds vroeger door den heer Kesteloot afgedankt en zelfs door de gen darmen van het werk geleid Dit boezemde hem eenen grooten haat in wegens do familie Kesteloot en hij bracht allerhande bedreigingen uit die hij bij de eerste gelegenheid de beste zou ten uitvoer brengen. Maandagavond nu, was de zoon Kes teloot in den peerdenstal gegaau, ten einde de peerden op te passen en te voe deren Eensklaps treedt de man binnen, valt op Medard en wilt hem verwurgen. Me- dard, een kloeke en struische jongen zijnde, kon gemakkelijk uit de handen vau den aanvaller geraken, grijpt een stuk hout vast dat iu zijne nabijheid staat, en slaat er zijnen aanvaller zoo geweldig mede op het hoofd,dat hij weldra ten gronde valt, badend in zijn bloed. Op het hulpgeroep der twee maunen was er eene groote menigte volk samen geschoold, onmiddelijk werden do gen darmen verwittigd die spoedig ter plaats waren, een eerste onderzoek werd inge steld, en men heeft den aanvaller in eenen wanhopigen toestand naar het gasthuis overgebracht. In zijne zittin" van 28 juli, heeft de gemeenteraad van Kortrijk een belangrijk besluit genomen. Het is voortaau verbo den, aan de gevels der huizen de roode vlag uit te stekeu ot ze langs de straten te dragen. Er zijn te Meenen verschillige gevallen van muilplaag vastgesteld. Een bulletijn van het observatorium meldt, dat in den nacht van 31 juli te Freu (Saint-Hubert),een aardbevingschok is gevoeld. Dertienjarige brandstichter. Men schrijft uit Aarlen De ouders van den kleinen Charles Devalle van Habay-la-Neuve zijn niet rijk. Ook zoeken zij hunne kinderen te leeren werken. Zij hadden hunnen zoon Charles, een verstandige jongen van 13 jaar, geplaatst bij een voornamen landbouwer, M. Guil- laurae, te Ansart, bij Tintigny. Dejougenwas hier echter niet meê te vreden en was eenige dagen lal er naar huis terug gekeerd. Daarop had zijne moeder hom bij zijnen meester terug gebracht. Charles besloot zich te wreken. En hij deed dit op eene schrikkelijke manier. Donderdag morgend stond het geheele huis van M. Guillaume iu vlam. Hij had het oogenblik afgewacht dat de meester zijue woniDg verliet en dan de schuur in brand gestoken. De brand zette zich aan de woning voort, en zonder het spoedig optreden der pompiers, zouden er minstens een tiental huizen vernield zijn. De kleine brandstichter is in de gevan genis opgesloten. In de Banque générale, te Luik, kwam een jonge bediende, dijnsdag 3000 frank ODtvangen. Hij stak do briefkens in eene portefeuille en zoo in den borstzak van zijnen frak (geen binnenzak). Nabij de deur ontmoette hij twee personen, waarvan een juist een vijffrankstuk liet vallen. De jonge bediende raapte het geld stuk op, overhandigde hot aan den eige naar en ging door. Buiten gekomen,miste hij zijne portefeuille mot 3000 fr. De mannen met het vijffrankstuk hadden hem die ontfutseld Een pickrpolcet op de regatlen. Sedert het lieve stadje Thuin de verza melplaats der touristeu wordt, eu er uit dien hoofde ook nu eu dau feesten wor den gegeven, komen de pick-pockets als uit den grond. Een dier avonturiers heeft op zonder linge wijze zijn debut gedaau Van de statie komende, maakte hij gebruik van het gedrang om zijne hand in clen zak eener dame te steken. Doch hij werd verrast en moest de vlucht nemen. Hij liep langs den trekweg der Samber, doch kreeg het op den duur te nauw eu sprong in de rivier. Nu was bet juist roeikoers en van alle kanten daagden men bootjes op om den dief bij den kraag te vatten, wat einde lijk na veel moeite gelukte. Een allerhevigst onweêr heeft vrij dag namiddag over geheel de streek van het Centrum gewoed. De oogst, die nog te velde stond heeft door den hagel en den slagregen schrik kelijk geleden. Te Charleroi waren de straten in stroo- mende rivieren veranderd en talrijk wa ren de huizen en kelders, die onder water stonden. Te Monceau werden door den bliksem twee huizen in brand gestoken. Aan de hoogovens Godard werd een jong meisje door den bliksem getroffen en totaal lam geslagem. Holland. Onweêr. In Holland heeft zondag avond een onweêr gewoed, dat veel schaè en ongelukken heeft aangericht. Te Zwolle werd een gedeelte van de kap der static weggerukt en 100 meters weggeslingerd. Op verschillende plaatsen viel de blik sem. Te Laan en te Monnikendam brand den woningen af. Te De Leek ging het onweêr vergezeld van eene zware hagelbui, die veel schaê aanrichtte. Te Milligen zijn vier stallen ingestort. Vier peerden zijn gedood andere zaten beklemd in do puinen. De peerden die tusschen de balken zaten, moeten er uit gezaagd worden. Eenige personen die gelukkig niet erg gekwetst werden, zijn door doctor Pot uit Apeldoorn verbonden, terwijl de veearts de gewonde peerden verzorgde. Dat het op de Veluwe hevig gestormd heeft, zal men wel vatten, als men weet dat te Meer veld, in de nabijheid van Apeldoorn, zes boerewoningen zijn inge stort.

De Denderbode | 1896 | | pagina 2