TE HEREN TE KOOP TE KOOP M ËÜBELS HUIS met HOF HOFSTEDE Vereenigde Nijveraars Fruitboomen. Alfons DE BOLLE, GoVAEIiT AlNÉ, Drogerij DE KEMEL LAND en MEERSCH "BITTIZIEILT Te Tjerkgaarst is cene grooto boercn- kove door den bliksem getroffen en afge brand. Uit Driel (Betuwe) wordt gemeld dat het onweêr schrikkelijke verwoesting heeft aangericht. Verscheidene huizen en schuren zijn ingestortdikke boomen zijn te midden doorgebroken alsof ze afge zaagd waren. De tabak is vernield. Aan de Roomsche kerk ziju dak cn toren be schadigd. Het 'huis van P. Zeegers is ingestort een meisje van 13 jaar werd onder de puinen gedood. Verscheidene boomgaarden zijn vernield. Te Arnhem zijn een heer en zijn zoontje van 6 jaar, die per boot van de Wester- bouwing terugkeerden, door den wind over boord geslegen en verdronken. Frankrijk. 200 personen vergiftigd. Uit Luné ville wordt aan den Pelit Parisien geseind: Er is een onderzoek geopend over de oorzaken eener vergiftiging, voorgekomen te Saint Cbristophc, bij Baccarat. Meer dan 200 personen, die volgens oude gewoonte, rivierkreften hadden geë- teu, zijn zeer ernstig ziek. De outvanger van onrechtstreeksche belastingen is be zweken. Verscheidene andere bewoners verkeeren in eenen onrustwek kenden toestand. Dokken in brand. Uit Nantes wordt gemeld dat zaterdag avond ten half vijf brand ontstond in de magazijnen der dokken aldaar. In eenige oogenblikken verspreidde het vuur, gevoed door olie,alkool, nitraat enz. zich door al de gebouwen, op eene lengte vau omtrent 50 meters, langs den boule vard Sebastopol, op 100 meters diepte. Er zijn geen persoonlijke ongelukken, maar de schado bedraagt omtrent een millioen. Duitschland. Beleefdheid, beloond. Te Berlijn heeft eene dame geheel haar vermogen nagelaten aan eenen.... deurwaarder, omdat deze over eenige maanden, bij het vervullen van zijn ambt, ten harent, zulk eeneu takt cn cene beleefdheid aan den dag legde, dat zij die niet heeft kunnen vergeten. Een goed voorbeeld voor andere deur waarders, die somwijlen wel min beleefd zijn. De X-stralen. Uit Berlijn wordt een zonderling geval met X-stralen ge meld. Een jonge kleermaker van Hamburg, die in 1886 vast zat verklaarde altijd dat hij een kogel in het hoofd droeg, tenge volge eener poging tot zelfmoord. Dat veroorzaakte hem veel pijn, maar de dok ters in het hospitaal konden den kogel niet vinden, en toen de man een anderen zieke afranselde, en ter verontschuldi ging bijbracht dat hij aan ondragelijke hoofdpijn leed, werd hij naar een zinne- loozengesticht gebracht. Dat was te Ham burg. In 1890 werd hij overgebracht naar het gesticht Nietleben, waar hij vier jaar bleef. Verleden jaar werd hij ontslagen en hij teekende eene verklaring,meldende dat hij genezen was van zijne hallucinatie en hij thans wist dat hij nooit een kogel in zijn hoofd had gehad. De man is te Berlijn geweest. Men heeft zijn hoofd met X-stralen gefotogra feerd en den kogel ontdekt. Prins en priester. Prins Max van Saxen, die verleden week met groote plechtigheid priester gewijd werd, heeft zaterdag, ten overstaan van zijnen konink lijken vader, den ministerpresident Schu- ngen den geheimraad Meuzel de akte onderteekend, waarbij hij afstand doet vau zijne rechten op den troon. Alleen wanneer, bij het openvallen van dien troon, prins Max de eenige nog levende prius van Saxen bleek te zijn, zou deze akte niet gelden. Maar prins Max heeft zes broeders; heel groot schijnt de kans dat hij nog eens koning worden zou, dus niet. Groote hitte. De hitte te Konings bergen in Oost-Pruisen schijnt de laatste dagen ontzettend te ziju geweest. In eene timmermanswerkplaats werden ongeveer 10 arbeiders door de warmte bevangen, zoodat zij ten spoedigste naar hunne woning moesten worden vervoerd. Een hunner stierf weinige^oogenblikken later. Een anderen werkman vond men tusschen eenige plankeu, die hij voor beschutting had uitgezocht, dood liggen. Een man, die steenkolen loste van een schip, zakte plotseling ineen, bleef eenige oogenblikken bewusteloos, werd naar huis gedragen^waar hij slechts oven tot zich zeiven kwam en daarna den geest gaf. Twee andere werklieden stierven eveens aan de gevolgen van de vreeselijke In de provincie Posen hebben zware onweders groote schade aangericht. Vier personen werden door den bliksem getrof- feu en bleven op de plaats dood. Zaterdag kwamen weer 6 sterfgevallen voor tengevolge der hitte. Uit heel de provincie worden veel gevallen van ziekte en overlijden ingevolge de hitte gemeld Oostenrijk. Eene bom. Een onbekende bracht in het werkhuis van den slotmaker Pasch, te Weenen, een pak. Een leerjongen deed het open en het ontplofte met vreeselijk gerucht. De leerjongen werd erg gekwetst en stierf kort daarna in het gasthuis. Twee andere loerjongens bekwamen uchtere wonden. Men denkt dat de eene of andere zich op den slotmaker heeft *illen wreken. Engeland. Een geschenk van den Paus.De Paus heeft aan prinses Maud van Wales, ter gelegenheid van haar huwelijk ten ge schenke gezonden een prachtigen gouden armband, vergezeld van gelukwenschen. Het is de eerste maal, sedert meer dan eene eeuw.dat het Vaticaan notitie neemt van een huwelijk in hot Engelsch konings- nuis. Koningiu Victoria was met deze oplettendheid zeer ingenomen. Ilalië. De Vesuvius. De Vesuvius is aan het werken. Een lavastroom van 30 M. breed en 2 tot 4 hoog beweegt zich van den krater in de richting van het obser vatorium en heeft een groot deel van den weg vernield. Onrechtveerdig goed. De bezit tingen der kapittels van de palatijnsche basilieken van Apulia, gevormd door giften der vroegere koningen van Napels en uitgebreid door het zuinig beheer der kerkbesturen, zijn dien kerken ontroofd, zelfs zonder schijn van wet, en worden stuksgewijs verkocht ten bate van koning Humbert's particuliere kas. Vereenigde Staten. Vreeselijke spoorwegramp. Wij heb ben reeds melding gemaakt van de vree selijke spoorwegramp, gebeurd op vier mijlen van Atlantic City, waar een ple- ziertrein op de Hennspylvaniabaan over hoop werd gereden door den sneltrein van Philadelphia en Reading. De botsing had plaats op een kruispunt en de sneltrein sneed den pliertrein let terlijk in twee. Spoedig werden hulptreinen met ge- neesheeren ter plaats gezonden. Twee reizigersrijtuigen waren geheel verplet terd. Zij zaten vol volk en allen werden gedood of gekwetst. Men vond de plaats bezaaid met menschelijke overblijfselen. Volgens de laatste telegrammen uit New-York waren er 43 dooden en 40 ge wonden, en werden de opruimingswerken nog voortgezet. De gekwetsten werden overgebracht naar de hospitalen van Atlantic City, terwijl andere in bijzondere huizen verzorgd werden. Duizenden stroomden weldra naar de plaats der ramp. Do tooneelen, die onmiddellijk na de botsing gebeurden, waren hartscheurend. Vele gekwetsten smeekten opdat, indien men hen niet helpen kon, men een einde zou stellen aan hun lijden, uit vrees dat zij daarenboven levend zouden verbran den. Want er was brand ontstaan in de puinen, maar men kon dien gelukkig uitdooven, eer het vuur de vastgeklemde bereikte. Er zijn geheele families omgekomen. De machinist van den Reading-trein is ook gedood toen zijne vrouw dit nieuws vernam, viel zij dood ten gronde. Een reiziger, die do ramp zag aanko men, wierp zijn jongste kindje uithef raam. Hij en heel zijne familie werden gedood, en 't kind werd bijna ongedeerd teruggevonden. Vele gekwetsten zullen hunne wonden niet overlevon. Wie de verantwoordelijkheid draagt van dit ernstig ongeluk, weet men nog niet met beslistheid te zeggen. De machi nist van den pleziertrein beweert, dat de signalen op veilig stonden. Verzekering tegen Brandgevaar. HoofdagentM. Ach. EEAIA.IV, Moogen Vesting, Fabriek van chemische Heststoffen, te Aalst EAU MINERALE. Bel Val la moilleure des eaux de table; la bouteille d' un litre fr. 0.40 la demi bouteille, fr. 0.30. Dépot M. BORREMAN &Cnto 01, Place Impériale, Alost. Vins. Bordeaux, depuis fr. 1.00 la bouteille. Oporto, 1.50 Madère. 1.50 a Champagne 2.50 te Aalst, oost den ijzerenweg, zuid en west de erfgenamen Cornet-De Smet. In gebruik bij Frans De Coster mits, 45 franken boven de lasten. Ingesteld fr. 1000. Vierde koop. Een Meersch ter plaats genaamd Beukeling bekend ten kadaster sectie C, nummer 474 groot 7 aren, 40 centiaren, palende noord mijn heer Gheeraerds, te Aalst, oost de erfge namen Cornet-De Smet, zuid de kinderen Anselmus Daelman, west de Kerkfabriek en do beek. In gebruik bij Daelman mits 240 fran ken zonder de lasten. Ingesteld fr. 4150. ZITDAGEN Instel, Woensdag 29 Juli ,sqfi Verblijf, Woensdag 19 Oogst) Telkens om 10 uren voormiddag te Dendermonde, ten Stadhuize, op het Vre degerecht. een schoon en gerieflijk Huis,hebbende schoone beneden- en bovcnplaatsen, en voorzien van pomp- en regenwater, gestaan in de Denderstraat, n° 3. Zich te bevragen, voor de voorwaarde, bij P. De Coninck-Peirreboom, Korte Zoutstraat, n° 8. Te bekomen bij LEO DE NUL, meester trapmaker, schrijnwerker en boomkwee- ker, te Aalst, Gentschepoort, alle soorten van Fruitboomen,alsook Wilge- en Kana- da-plantsoenen tegen gematigde prijzen. Te huren een schoon en gerieflijk H U IS, in de Stoofstraat, n° 2, met zeven beneden en bovenplaatsen, met hof, regen- en pomp water. Zich te bevragen bij M. Felix De Hert, Brusselschestraat te Aalst. Vendilie van eene groote hoeveelheid droog ge zaagd Eiken-Beuken- Olmen- Notelaren- Esschen- en Kanadahout, op Maandag 10 Augusli 1896, om 3 uren namiddag ter herberg De Groen Poort bij den heor Jean Wellekens, te Aalst Geerards- bergschestraat, onder de direktie van Louis BUEKENS. met groot gemak van betaling een schoon Renteniershuis met Lust hof, driehonderd Fruitboomen, gelegen Ledestraat 24, vijf minu ten van de Statie. 14 loten welgelegen Bouwgronden te Aalst, aan de Meulenschette Kapel. Zich te bevragen ten kantore van de Notaris DE GHEEST, Keizerlijkeplaats, N° 33. HUIS VAN VERTROUWEN. Behanger. Garnierder, Kerkstraat, 1AALST. AMEUBLEMENT. Buitengewone keus van Behangpapieren tegen prijzen buiten alle concurrentie. MAGAZIJN van spiegels, gegarnierde Meubels en rieten Stoelen; Doornijksche Tapijten, Carpetten, Foyersin alle slach, Stoffen, Tafel tapijten en witte Gordijnen. Linoleum-Tapijten zelfde prijzen van 't fabriek, Toile cirées, Toiles gommées. Galleries, Stores en Frinjen. Wollen Matrassen, Crin végétal, Zee- grasse en Ressorts op alle maten, wollen en pluimen Kussens gestadig in het maga zijn, in alle prijzen. Specialiteit van Rouwkapellen, katoe nen Draperiën, nationale Vlaggen en andere décoratieve Voorwerpen voor kerken en feesten. Het Huis gelast zich met 't versieren van kerken en feesten en 't placeeren van rouwkapellen, vermaken van Matrassen en alles wat den stiel betreft binnen en builen de Stad. Marché-au-bois, 7, ALOST, TISSAGE DE TOILES Spécialité de Sacs en tous genres. oo» Toiles d'Emballages, Toiles a Houblons, Oignons, A Grains, etc., etc. Baches Imperméables, CAPARACONS, FICELLES. Huis vak Vertroiivveiv. O. Taeymans- Druck, 7, Groote Markt, 7, AALST. Zeer voordeelig te bekomen allerhande Vernissen, Verfwaren, Olie, Siccatif, Terpentijn, enz. Alsook Lijm, Sponsen, Zemvellen, Borstels in alle soorten Kleuren om stoffen te verwen Vitriool, Spiritussen en alle drogerijen. Eerste kwaliteit van Specerijen. GROOT. KLEIN. Photographie A. Palatzky AELST 16 Albert-Liénartstraat, 16. Beveelt zich aan voor alle slag van portretten, familiegroepen enz, kun stig afgewerkt. Week- en feestdagen, open van 9 uren voormiddag. Men begeeft zich ook tt-n huize op aanvraag. Openbare Verkooping van goede te Rofstade, Gr ember gen en Moerzele. De Notaris VERMEERSCH te Dender - monde daartoe in rechte benoemd, zal ten overstaan van den Heer Vrederechter des Kantons Dendermonde, op gewin van een half ten honderd instelpremie, opne- baarlijk verkoopen Gemeente Rofstade. Eerste koop. Eene partij Land ter plaats genaamd Kruysveld,bekend Kadas ter sectie C. nummers 672 en 673, groot 36 aren, 60 centiaren, palende noord en oost dc kinderen Anselmus Daelman te Hofstade, zuid en west M.Van Brantegem, te Aalst. Ingebruik bij David Daelman mits 45 franken boven de lasten. Ingesteld fr. 1325. Tweede koop. Een partij Land ter plaats genaamd Steenberg bekend ten kadaster sectie C, nummer 217, groot 31 aren, 80 centiaren, palende noord mijn heer Lierens te Gent, oost het Armbureel van Hofstade, zuid mijnheer Somers te Hofstade, west mevrouw de la Faille. In gebruik bij Felix Roels mits 55 franken boven de lasten. Ingesteld fr. 2350. Derde koop. Een partij Land op den Molenkauter bekend ten kadaster sectio C,nummer 442B, groot 36 aren, 90 centi aren,palende noord mijnheer Gheeraerdts, Door sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING van en Herberggerief, te Aalst, Oude Graanmarkt. Deurnaarder Alfhkk MAHIEU. te Aalst, lal ten verzoeke van wie het behoort op Donderdag 6 Augusli 189(5, om 8 uren stipt voormiddag, ten sterfhuize van Eugenie De Neef.weduwe van Henricus Van den Borcht te Aalst, Oude Graanmarkt, openbaar verkoopen HUISMEUBELS zooals tafels, stoelen, kassen,com mode, cuisioière, stoof met toebehoorten, quinquets, lijsten, oude penduul met kas, kofircservics, kruisbeel den,bedstoel met ressort, 2 matrassen, wollen sargicn, slaaplakens, stors en gordijnen,waschmandcn,koffers, waschstoel, waschkuipen, vazen in porselein en ande ren, koffiemolen, kan en moor, lepels, forketten en messen,koperen marmiet,koperen pannen, kandelaars en keerspannen, verzijp, braadpannen, soepketel, telloorcn, 2 basculs met gewiehten, flesciirek, ladders, regenstanden, (jdele flesschcn, brandhout, ciiz. Vrouwenkleederen, waaronder zwartzijden kleed en laken mantel. Herberggerief /ooals ronde tafel, 3 andere tafels, banken, penduul, toog, lampe-belge, spoelbak en versijp, groeten spiegel, lijsten, stoelen, kapstokken, tinnen maten, treffers, bier- en likeurglazan.bierpomp met darm, bierstelling, ijdeleflesschen. immers al het geen zich ten gemelde sterfhuize bevindt. I>e verkooping zal geschieden tegen dadelijke beta ling mot verhoog van 10 OPENBARE VERKOOPING van te Erpe en Erondegem. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin ui palmslag en gelageu m het openbaar verkoopen Eerste koop. Een perceel Land groot 7 aren, Cl centiaren, gelegen te Erpe, op den Molenkauter, gekadastreerd wijk 1>, deel van Nr 709i, palende ten 'oste aan de Kassei, ten zuide aan Angelus De Windt, en wcsle aan de wed* Van Helle, en ten noordeaan de kinderen van Felix Vail Leuven. Gebruiker Joseph De Craecker. Tweede koop.Een perceel Meeisch. groot 17 aren, 51 centiaren, gelegen te Erondegem, nabij het Dorp, gekadastreerd wijk B, Nr 496b en 49ÖA, palende tc<i oostc aan de kassei naar den Gentschen steenweg, ten zuide aan dc kinderen Van den Ecckhout, ten westc aan den Voetweg, daar over aan Angelus De Windt, en ten noordeaan Mailiuus De Trojrer. Ouvcrpacht. Boomprjjs fr. 500,00. ZITDAGEN; Instel, L).jnsdag 4 AlIBU,ti Verblijf, H Au«usl' 18UÜ- Ten 4 uren namiddag, ter herberg van Joaunes Baptiste Scbockaert, te Erondegeoi aan den Gentweg. Tweede koop. Een Huis met grond, achtergebouwen en lochting ten voor hoofde in de Gentschestraat, (Nieuw- straatpoort,) geteekeud N* 95, en geka dastreerd wijk A, nummer 2098h, hou dende van de eene zijde of oostwaarts aan een huis van den heer Aloïsius Mertens en verders aan den hof van den heer De Mulder en Zuster, ten zuide aan de kassei, van de andere zijde of westwaarts aan het huis en hof onder den 3n koop en ten noorde aan den 4n koop. Bewoond door Alfred Van Langenhove, aan fr. 16,50 per maand. Derde koop. Een Huis met grond, achtergebouw en Lochting ook ten voor hoofde in de Gentschestnat, (Nieuw- straatpoort), geteekend N° 97, en gekada streerd wijk A, nummer 2098o, houdende van de eene zijde of oostwaarts aan den 3n koop ten zuide aan de kassei, van de andere zijde of westwaarts aan een huis en hof van den heer Monfils en ten noorde aan den volgenden koop. Bewoond door Cornelius Van der Poor ten, aan 3 fr. per week. Vierde koop. Twee werkmanshuizen met grond, in de Duivekeetstraat, getee kend N' 4 en 6, en gekadastreerd wijk A, N8 2098i en 2098k, palende oostwaarts aan den hof van den heor De Mulder en zuster, ten zuide aan de lochting van de koopen 2 en 3, westwaarts aan den hof van een huis, behoorende aan den heer Monfils, en van voren of ten noorde aan de straat. Bewoond door Ludovicus Meert en Camillus Elbnrs, te zamen aan fr. 3,50 per week. ZITDAGEN Instel, Vrijdag 4 Septemberi£ma Verblijf, 18 18y6' telkens ten 4 uren namiddag, ter herberg genaamd Het Hof van Weenen bij den lieer Adolf De Ghendt.te Aalst Boterstraat de overdekte markt. Openbare Verkooping van een schoon te AalstKeherlijkeplaats. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met de tusschenkomst van zijnen ambt genoot Meester VAN DEN BERGHE, Notaris te Ninove, in het openbaar ver koopen, met winst van palmslag en STAD AALST. Een schoon HUIS, met Achtergebouw, Koer en Hof, gestaan te Aalst, Keizer lijkeplaats, N° 47, gekadastreerd wijk A, nummer 1933a, houdende van de eene zijde of zuidwaarts aan het huis van den heer De Gheest en van de andere zijde of noordwaarts aan het huis van den heer Albert De Wolf. Bewoond door den heer Daniël Smet, tegen 500 fr. 's jaars. ZITDAGEN Instel Donderdag 13 Augusli ),RQA Verblijf Donderdag 3 September ten 4 uren namiddag ter estaminet van jufvrouw weduwe Tolleneer-De Brul, te Aalst, Keizerlijkeplaats, N° 60. Openbare Verkooping van TE AALST, Nieuwstraat en Gentschestraat. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag, in het open baar verkoopen, de volgende Huizen te weten STAD AALST. Eerste koop. Een schoon Huis, zijnde de herberg genaamd -Café Minard- hebbende Winkelplaats groote Biilard- zaal, achtergebouwen overdekte bolle- baan, koer en hof, gestaan en gelegen in het begin der Nieuwstraat, nabij de Groote Markt, geteekend N° 3 en geka dastreerd wijk A, nummers 271 en 272, met eene grootte van 3 aren 80 centiaren, houdende van de eene zijde of oostwaarts aan het huis van Madame Druck, van de andere zijde of westwaarts aan het huis van M. Leon Van den Hende en van ach ter aan M. Modeste De Mette. Bewoond door den heer Emile Druck, aan fr., 1200 's jaars. Openbare Verkooping van eene behuisde Landen en Meersch TE DENDERHAUTEM. De Notaris VAN OUDENHOVE, ver blijvende to Denderhautem, zal ten ver zoeke van wien het behoort met gewin van palmslag en gelagen openbaarlijk verkoopen de volgende onroerende goede ren, te weten Eerste koop. Eene behuisde en bebouwde Hofstede, gestaan en gelegen te Denderhautem, in de Stichelen, groot 20 aren, 67 centiaren, gekadastreerd sectie A, nummers 1537e, 1537g en 15371, met eene grootte van 21 aren, 70 centi aren, palende oost de meerderheid, zuid de straat, west verscheidene, noord de weduwe Taelman. Tweede koop. Een perceel Land, gelegen te Denderhautem, in deWille- beke, gekadastreerd sectie C, nummer 827, groot 10 aren, 50 centiaren, palende ooste Ludovica Redandt, zuid en west Domien Taeleman en noord de baan. Derde koop. Een perceel Meersch, gelegen te Denderhautem, in hetjong- hout, gekadastreerd sectie C, deel van nummer 865, groot 7 aren, 60 centiaren, palende oost Petrus Suenaert, zuid den voetweg en daarover verscheidenen, west De Smet, en noord de erven De Brauw. Vierde en laatste koop. Een perceel Land, gelegen te Denderhautem. op he' Trappen veld, gekadastreerd sectie A, nummer 1139a, groot 8 aren, 40 centi aren, palende oost Jan-Baptist Van den Ste ene, zuid Frans Taelman, west Domien De Schryver en noord de baan. ZITDAGEN Instel, Donderdag 30 Juli Verblyf, Donderdag 6 Augusti Telkens om 2 uren namiddag ter her berg van Phil. Meganck-Van Bockstael, te Denderhautem, Stichelen. Aanmerking. Er zal geen 3d* zitdag plaats hebben. 1896. Openbare Verkooping De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal, op Dijnsdag 4, voor den instel, en op Dijnsdag 11 Oogst 1896, voor het verblijf, telkens om 3 uren namiddag - In den Boerenhandel bij M. Ch. L. De Smet, te Lede, wijk Gucht, openbaarlyk verkoopen 1 hectaar 8 aren 30 centiaren Land, Meersch en Bosch te Lede, op het Beek- veld en op het Steenland of Bruxveld. Openbare Verkooping De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal, openbaarlijk verkoopen 2 hectaren 44 aren 55 centiaren Land en Meersch te Haeltert; 4 aren 30 centi aren Land te Nieuwerkerken; 49 aren 80 centiaren Land en .Meersch te Lede, en 15 aren GO centiaren Land te Gysegem. Verdeeld in 7 koopen.(Zie plakbrieven). LAATSTE ZITDAG: Woensdag 12 Oogst 1896, om 3 uren namiddag, ter herberg In Nederhasselt - bij M. Alf. Matthys, te Aalst, Zoutstraatpoort. VERKOOPING De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal definitief toewijzen In de Warande bij Egidius Meert, te Meldert, Klooster Affligem op Donderdag 6 Augusti 1896, om 2 uren namiddag De goederen gelegen te Hekelgem aan geduid op de plakbrieven onder de koopen 1, 7, 14 en 15, en het perceel Bosch te Teralphene onder den 19 koop.

De Denderbode | 1896 | | pagina 3