Mer kipvijzen. TE KOOP TE KOOP ïïTjfzEisr HUIS met HOF HOFSTEDE Belgische bedevaart Rechterlijk kronijk. Allerhande Nieuws. Madagascar. ZONDAGRUST. SUS KAATSSPEL 1896. Prime musicale. Drogerij DE KEMEL O. Taeymans-Druck, Fhotographie A. Palatzky AELST Te huren Venditie fill Fruitboomen. LAND en MEERSCH Openbare Verkooping Openbare Verkooping afgeleid van dien van het eiland Tabago of van de Middel-Amerikaansche provin cie Tabasco. Spanjaarden brachten de tabak in 1511 uit Amerika naar Europa over. Reeds in 1558 werd het eerste tabak zaad iDjPortugal gezaaid. De Franschman Nicot, naar wien de tabak ook Nicotiaansch kruid gehectcn wordt, was de invoerder ervan in Frank rijk. Aanvankelijk werd de tabak niet ge rookt maar als geneesmiddel gebruikt. Het rooken werd eerst in het midden der 16* eeuw in Spanje ingevoerd, terwijl dit in Engeland in 't 1568 plaats had en wel door Francis Drake en Walter Ra leigh. Turkije en Arabië maakten in het be gin der 17e eeuw met de tabak kennis. Nadat in 1616 de eerste tabak in Neder land was verbouwd, volgden weldra ook Engeland en Duitschlaud. De tabak werd reeds zeer vroeg, name lijk in het jaar 1601 naar Java overge plant. Ook bij de Chineezen is het tabak roo ken in den zwang, zonder dat men den ouderdom dier gewoonte aldaar heeft kunnen vaststellen. Zooals men weet, bestonden er in Europa aanvankelijk zwaarwichtige vooroordeelen tegen het gebruik van tabak, en werdeu tabakroo- kers in Rusland zeis met de straf van het afsnijden dor ooren en bij herhaalde overtreding met den dood bedreigd. Ondanks dien tegenstand nam het gebruik der tabak steeds grootere afme tingen aan en mag tegenwoordig wel algemeen verbreid worden genoemd. Laten wij ten slotte nog vermelden, dat het de Spaansche stad Se villa was, waai de eerste fabriek van snuiftabak werd opgericht. Geene familie meer Moesten de socialisten meester worden dan zouden er geene huisgezinnen geene familiën meer bestaan. Vooruit roept en schreeuwt wel dat het laster is het te zeggen, maar spijtig is't voor 't roode orgaan dat zijne eigene man nen de socialistische geheimen uitbren gen. Gezel Millio, aan Vooruit wel bekend, candidaat der socialisten te Brugge, schrijft in Het Volksrecht van zondag 19 Juli 1896 Het samenleven in den echt (in huwe- lijk) moet vólkomen vrij eijn en kan van geene zijde gedwongen worden. Dus geen huwelijk meer, dat man en vrouw voor 't leven verbindt. Onder de heerschappij van 't socialism zouden man en vrouw bijeenkomen lijk de dieren. Walgelijk en beestachtig niet waar?... En wat zou er dan van de kinders ge worden Luistert, Millio zegt in 't zelfde nr van 't Volksrecht Alle kinders welke den ouderdom van b 5 of 6 jaren hereiken worden door de b regeering opgenomen in kweekscholen. b De kinders van ouders welke schei- 8 den, worden door den Staat, of liever, 8 door de Maatschappij opgenomen zon- b der aanzien van ouderdom. Al die kinders zouden dus in een soort van weeshuis, of beter gezegd, in een verkenskot gelijk te Cerapuis, in Frank rijk gestoken worden. Wat zegt gij daarvan, gij, vaders, gij, moeders Onder de heerschappij der socialisten zult ge geen vaderhart, geen moederhart meer mogen hebben. Eu van familie zal er dan nog zooveel spraak zijn als bij de honden en de katten 1 Wie van zulke samenleving afschuw heeft bevechte dus onverpoosd de ver verspreiding der socialistische leerstel sels. Overigens voor alle ware katholieken is het eene opperste plicht in do maat van zijn vermogen het socialismus te helpen bevechten I Het eerste spoorwegongeluk. Het allereerste spoorwegongeluk had den -15 september 1830 in Engeland plaats. Op dien dag word voor de eerste maal onder de leiding van Stephenson, de lijn Liverpool-Manchester bereden. Uitgebreide voorzichtigheidsmaatregelen waren in menigte genomen; bij Liverpool was de lijn op eenen afstand van eenige mijlen van den openbaren weg afgesloten en soldaten, benevens policie-agenten stonden over de geheele lengte langs den spoorweg om het publiek op afstand te houden. Nochtans gebeurde net ongeluk, dat bijna de geheele feest had verstoord. De lokomotief van den eersten trein stopte namelijk in het dorp Eccles om water in te nemen en den volgenden trein af te wachten. Gedurende dezen tijd had de staatsecretaris Huskisson zijnen wagen verlaten en liep op zijn gemak langs den trein. Uit het raampje van een andereu wagen stak de hertog van Wellington hem de hand tot eenen groet toe. Huskisson haastte zich dien groet te beantwoorden. Plotseling hoorde men van alle kanten roepen Er in maak dat ge er in komt Want de tweede trein kwarü op het zijspoor aanbruisen. Maar voordat Hus kisson, die verlamd van schrik was,zijnen waggon had kunnen bereiken, werd hij door de machine gegrepen, op Jon grond geslingerd en hem werd een zijner beenen vermorzeld. Denzelfden dag nog overleed de staatssekretaris. De hertog van Wellington, die zeer ontsteld was door het ongeluk, waarvaD hij zelf de onrechtstreeksche oorzaak was wilde terugkeeren, doch het gelukte Stephenson, na lang praten, hem tot de voortzetting van den tocht te bewegen. Priesterlijke benoemingen. Z. H. Mgr de Bisschop heeft pastoor benoemd op het H. Hert (S. Amandsberg) den E. H. E. Van Wesemael, onder pastoor op O. L. V. S. Pioters, te Gent. NAAR 0 -L -V. VAN LOURDES naar deschoone grotten van Sint- Antonius van Padua te Brive en naar het H. Hert van Montmartre te Parijs, van den lé tot 22 September 1896, met goedkeuring van Z. Em. den Cardi- naal-Aartsbisschop van Mechelen. Er zullen twee treinen zijn de eerste vertrekt don 14 September; terugreis uit Lourdes den 21 September 's morgens de tweede vertrekt den 16 September, terugreis uit Lourdes den 22 September 's morgens. Voor verdere inlichtingen wende men zich tot den heer Frantpois, Bestierder der Bedevaart, Noórderboulvard, 45, Brussel, en te Aalst, ten bureele van Den Denderbode. De inschrijvingslijsten zullen den 5 September gesloten worden. In geval van wettig beletsel zal het gestorte geld terug gegeven worden tot den dag van het vertrek. Voor de personen die zich na 25 Oogst laten inschrijven, wordt de prijs vermeer derd met 5 frank. De vermeerdering zal streng geeischt en in de kas der arme zieken gestort worden. Kapiteiu Lothaire, beschuldigd van den Engelsman Stokes vermoord te hebben is door het Hof van beroep van Congo te Brussel vrijgesproken. Het is bewezen geworden dat Stokes in gedurige ouderhandeling was met de Opperhoofden der zwarten in oorlog met den Belgischen Congo,dat hij hun wapens, poeder en lood leverde enz. Stokes deed bekentenissen. Kapitein Lothaire heeft zich naar de krijswetten gedragen en han delde slechts in 't belang van de veilig heid zijner soldaten. Wie meer dan 50 liters petrol in huis houdt is strafbaar. Dit ondervondt oen herbergier, die daarvoor tot 26 fr. werd veroordeeld. Botermarkt. Heden zaterdag werden 876 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 6142 kilos. Botermerkt. -Hedenzaterdag morgend zijn op onzer botermerkt, op 't onverwachts,ver schenen de heeren Hotton, principale opzichter en Van der Schueren adjunct opzichter, gelast met het bewaken van den boterhandel. Zeven-en-twintig stalen werden genomen, dadelijk onderzocht en allen zijn bevonden zuivere natuurboter le zijn. Reeds verscheidene malen is de boter op onze markt onderzocht gewor den en telkenmale werd niet de minste vervalsching ontdekt. Wanneer pries ter Daens ter volkskamer zegde dat er, op onze merkten, byna niets anders meer dan vervalschte boter wordt te koop gesteld, spaarde hij de waarheid en beschuldigde hij heel ten onrechte de landbouwers onzer streek van boterver- valschers, bedriegers, dus dieven, te zijn. AALST. Diefstal. Donderdag 11. is een onbekende dief ten Begijnhove, ter kapel van den H. Antonius, binnen gedrongen by klaren dage en heeft een wit metalen kruisje meègenomen. Den zelfden dag is nog een diefstal in dien aard gepleegd geworden in de kapel van O.-L.-Vrouw ter Linden, Gentschen- steenweg, alwaar men een hoorntje die nende als luster heeft ontvreemd. Beide voorwerpen zijn byna zonder waarde. Met den koning op reis. Een Gentenaar M. D. M. doet op dit oogen- blik met xijne echtgenoote eene omreis in Noorwegen. In volle zee zijnde, zag hy onder de verschilligo passagiers, die zich met hem op dezelfde stoomboot bevonden eenen heer die hem bijzonder bekend voorkwam. Bij een nader toezicht stelde hij weldra vast dat zijne medereiziger niemand an ders was dan Z. M. Leopold II, Koning der Belgen die, zooals men weet, thans ook op reis is in Noorwegen. M. D. M. maakte de andere passagiers bekend met den persoon des Konings, die incognito reisde en weldra werd onze vorst luidruchtig op het dek der boot toe gejuicht. Onze Koning liet inlichtingen nemen door eenen zijner bedienden, om te weten wie toch de persoon was, die hem, zoo ver van België, herkend bad. Vernomen hebbende dat M. D. M. en zijne echtgenoote van Gent waren, begaf hij zich tot hen en knoopte met hen een gesprek aan in het vlaamsoh. Men meldt dat de zusters van liefde te Gent op dit oogenblik een nieuw ver trek van kloosterlingen naar Congo in richten. Drie zusters van 't moederhuis zullen zich op 6 september aanstaande te Antwerpen inschepen. Deze vermeer dering van liefdezusters in Congo wordt noodzakelijk, uit hoofde der voortdurende uitbreiding van de werken dezer wakkere mission narissen in het zwarte werelddeel. Het is de vijfde karavaan, die uit Gent naar Congo vertrekt. De hoer, die verleden week bij het verlaten van den trein, een pak met 60,000 fr. titels in het net van den wagon had laten liggen, heeft bericht ontvangen dat zyn schat is teruggevonden te Ninove, waarheen de wagon gezonden was. Die mag van geluk spreken. Maandag avond vierden de socialis ten van Zoningen den uitslag der kiezin gen. Zij hadden eerst met muziek de siad doorloopen en kwamen ten slotte rond 10 uren in hun lokaal, waar de gewone meeting zou gehouden worden. Eensklaps zakte de plankon vloer in en de helft der aanwezigen kwam in den kelder te recht, Er zijn verscheidene gekwetsten. De houdster van het lokaal is zelfs zeer erg gekwetst. Bandieterijin't Luiksche. Men schrijft uit Verviers Mad. Nihoul bewoont met hare drie zonen, op korten afstand buiten de stad een huisje te midden van eenen hof. Gebruik makende van eenen nacht dat de vrouw geheel alleen was, kwamen twee kerels binnen meteen zwart netel doek over het gelaat, om onkennelijk te zijn en begonnen al de schuiven en kas sen te doorzoeken. Mad. Nihoul, gewekt door het gerucht, sprong op, ging naar beneden en stond tegenover de twee bandieten, ;die nu de vrouw te lijf vielen en haur poogden te verwurgen. Doch de moedige vrouw verdedigde zich met veel kracht en gelukte er in, half naakt, de deur te bereiken, waar zij luid om hulp riep. Toen deze opdaagde, hadden de ban dieten reeds het hazenpad gekozen. De vrouw heeft eene ernstige wond aan den linker arm. Er heeft zich te Luik eene dieven bende gevormd, die voor specialiteit heeft de huizen te bestelen, die tijdelijk door de bewoners verlaten zijn. Zij hebben een slimmen truc gevonden om te weten of het huis al of niet bewoond is. Zij plakken op het sleutelgat een stukske papier en wanneer dit daags nadien nog ongeschon den is, zijn zij zeker van den volgenden nacht gerust te kunnen werken. - De socialistische gemeenteraad van Herbeumont, nabij Neufchateau, door de hoogere overheid aanzocht om eene natio nale vlag aan te koopen, ten einde die op het gemeentehuis te steken op de vader- landsche feestdagen, heeft geantwoord met eene stellige in openbare zitting gestemde weigering. Vreeselijke marteldood. UEvé- nement geeft vreeselijke bijzonderheden over de marieling, ondergaan door den E. P. Berthieu, gevangen genomen door de benden malgachen der Fahavalos. Men liet hem eerst een dag en eenen nacht vastgebonden aan eenen boom, zonder voedsel en blootgesteld aan al de ongemakken van het weer. 's Anderendaags werd hij van zijne kleeren beroofd. Men sneed hem den neus en de ooren af en stak hem de oogen uit met een in 't vuur verharden stok, die nog gloeiend was. Daar verminkte men hem op vreeselijke wijze. In dien toestand werd hij verplicht te blijven rechtstaan, aan eenen staak ge bonden, terwijl de ingewanden uit zijn lichaam hingen De Fahavalos trokken voorbij terwijl elk hem een steek toebracht wet eene sagaai. Met vertinde wreedheid had men zorg hem niet doodelijk te treffen, alhoewel men hem vreeselijke wonden toebracht. Na twee uren van die afschuwelijke marteling, kreeg hij den genadeslag van zijn eigen dienstknecht. Deze, insgelijks door de Fahavalos ge vangen genomen, werd verplicht op dood straf, zijnen meester af te maken. Met eene lanssteek in de zijde stelde hij een einde aan die vreeselijke marteling. Zondag 9 Oogst dienstdoende Apothe ker Mr B. De Waele, Kerkstraat. STAD AELST, HOUTMARKT. Zondag 9 August! 1890. Om 3 uren namiddag. De partij van Seraphien De Spiege- leer, (Aalst), tegen die van Isidore Van Blaeyenbei^gh, (Nieuwerkerken.) Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten. Mannelijk geslacht 19 9R Vrouwelijk 9 HUWELIJKEN. A. Van Mieghem, tw. met M. Van Audenhove, tw. P. Van Eeckhaut, smid, met P. Schuddinck, tw. J. De Cuyper, tw. met A. De Groot, tw. E. De Cuyper, brouwersgast, met H. De Neef, dagl. OVERLIJDENS. V. Gillade, vr. Geysens, z. b. 53 j., Gentschestr. E. Ballinckx, z. b. 27 j., Brusselschestraat. J. Goemaere, kloos terlinge, 61 j., Brusselschestr. H. Schmieding, hairkapper, 35j., Kerkstr. V. Nys, m. Ryckmans, onderwijzer, 42 j., Cumontstr. 7 kinderen onder de 7 jaren. Nous sommes heureux d'annoncer que, pour faire connaltre ses oeuvres A notre clientèle, la maison d'édition A. Danvers, de Paris, vient de consentir par traité A offrir gratuitement A tous nos lecteurs une magnifique prime musicale. D'une valeur de 40 francs environ A prix mar qués, cette belle collection se compose de 8 A 10 morceaux détachés (piano ou piano et chant), trés bien édités et dus A nos meilleurs compositeurs (Leybach, Verdi, Schmoll, Ketterer, Guérout, Luigini, de Ménil, etc. Pour recevoir franco A domicile cette jolie prime, il sufiit A nos lecteurs d'adres- ser A M. A. Danvers, éditeur, 10, rue d'Hauteville, Paris, cette annonce décou- pée avec la somme do 1 fr. 50 pour le port, l'emballage et tous frais. Ossen 2319 1908,1-50 1-38 1-25 Koeien 591 5511-48 1-36 1-20 Stieren 182 173 1-20 1-14 1-08 Kalveren 1576 1328 1-60 1-40 1-20 Schapen 14705 13013 2-00 1-90 1-80 Varkens 6119 60341-18 1-1211-05 Huis van Vertrouwen. Zaterdag, 8 Oogst. 1896. Tarwe fr. 16,00 a 00,00 Masteluin 13,00 a 13.25 Rogge 00,00 a 00,00 Garst 12,50 a 13 00 Haver per 100 kil. 14.25 a 16,00 Spelt 00,00 a 00,00 Koolzaad per 100 kil. 00,00 a 00,00 Lijnzaad 00,00 a 00,00 Koolzaadolie 00,00 a 00 00 Koolzaad koeken 00,00 a 00,00 Lijnkoeken 00,00 a 00,00 Aardap. roode de 100 kil. 0,00 a 0.00 Aardap. (geele nieuwe) 6,50 a 0.00 Boter per 3 kil 5,94 a 7,38 Eiers de 25, 1,71 a 1,: Vlas, de 3 kil. 0,00 a 0,00 Viggenen, per koppel fr. 37.50 a 45,00 Ajuin, 100 kil. fr. 00,00 a 00,00 volg.kw H0PMAB2T. Gewas van 1895. Heden werden ter merkt gebracht Balen bel voor bel fr. 00,00 Balen 1 kwaliteit fr. 00,00 a 00,00 POPERINGHE7 Oogst. Hoppe 1895 Stad Fr. 20,00 a 00,00 Gemeente 00,00 a 00,00 GENT, 7 Oogst. Tarwe (per 100 kilos) fr. 16,00 a 17,00 Rogge 10,50 a 11,00 Haver 15,50 a 17,00 Gerst 00,00 a 00,00 Boter per kilo, 2,34 a 2,70 Eiers per 25, 1,89 a 2,07 TSSM-LR.ZTS1T. BRUSSEL, 7 Oogst. Kalverenmarki Getal te koop gesteld 1070 Prijs per kilogr. op voet Ir. 0,60 a 0,90 00 lammeren van fr. 00,00 tot 00,00. Huidenmerkt. Ossen, fr. 0,65 a 0,! Stieren, 0,50 a 0,55 Koeien en veerzen 0,60 a 0,65 Kalveren 0,80 a 0,90 CUREGHEM-ANDERLECHT, 6 Oogst. Ter veemarkt werden te koop gesteld. Ossen 551 I Koeien en Veerzen Slieren 270 1 629 Men betaalde per kilogram op voet Ossen fr. 0,74 a 0,84 Stieren 0,54 a 0,68 Koeien en Veerzen 0,54 a 0.68 GENT, 7 Oogst. Getal te koopgestelde hoorenbeesten 734 Melkkoeien 61 Vette koeien 96 Groote ossen 4 Stieren 87 Jonge ossen 164 Magere beesten 153 Vaarzen 178 Schapen 1 Varkens 227 Lammeren 01 Loopers 10 Kalveren 1321 Viggens 587 De goede stalbeesten golden gemid deld van fr. 0,65 tot 0,80. De grasbeeslen golden van fr. 0,00 tot 0,00. De varkens van 70 tot 100 kilos en daarboven, levend gewogen, golden van fr. 0,65 tot 0,75. Huidenmerkt Ossen-, koei- en vaarzenvellen fr. 60,0 Koeienvellen 75,0 Kalfsvellen 75,0 ANTWERPEN, 7 Oogst. De kuip boter werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr 2,60 a 2,70. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,30 a i,50j De aardappelen worden per zak, ver kocht aan fr. 5,50 tot 6,50. De eieren betaalde men per 25 stuks fr. 2,00 a 2,50. Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 14,00 a 00,CO Rogge, 10,50 a 00,00 Wintergerst, 00,00 a 00,00 Zomergerst, 16,00 a 00,00 Haver, 15,00 a 15,50 Boekwet, 00.00 a 00,00 Boonen, 16,50 a 00,00 Bitterpeën, 15,00 a 00,00 PARIJS-La Villette. 6 Aug. Ter markt verk. iek. 2'k. 3*k. 7, Groote Markt, 7, AALST. Zeer voordeel ig te bekomen allerhande Vernissen, Verfwaren, Olie, Siccatif, Terpentijn, enz. Alsook Lijm, Sponsen, Zemvellen, Borstels in alle soorten Kleuren om stoffen te verwen Vitriool, Spiritussen en alle drogerijen. Eerste kwaliteit van Specerijen. GROOT. KLEIN. met groot gemak van betaling een schoon Renteniershuis met Lust hof, driehonderd Fruitboomen, gelegen Ledestraat 24, vijfminu ten van de Statie. 16 Albert-Liénartstraat, 16. Beveelt zich aan voor alle slag van portretten, familiegroepen enz, kun stig afgewerkt. Week- en feestdagen, open van 9 uren voormiddag. Men begeeft zich ook ten huize op aanvraag. 14 loten welgelegen Bouwgronden te Aalst, aan de Meulenschette Kapel. Zich te bevragen ten kantore van de Notaris DE GHEEST, Keizerlijkeplaats, N° 33. een schoon en gerieflijk H U I S, in de Stoofstraat, n° 2, met zeven beneden en bovenplaatsen, met hof, regen- en pomp water. Zich te bevragen bij M. Felix De Hert, Brusselschestraat te Aalst. van eene groote hoeveelheid droog ge zaagd Eiken- Beuken- Olmen- Notelaren- Esschen- en Kanadahout, op Maandag 10 Augusti 1896, om 3 uren namiddag ter herberg u De Groen Poort b bij den heer Jean Wellekens, te Aalst Geerards- bergschestraat, onder de direktie van Louis BUEKENS. Openbare Verkooping te Hofstade, Grembergen en Moerzele. De Notaris VERMEERSCH te Dender- monde daartoe in rechte benoemd, zal ten overstaan van den Heer Vrederechter des Kantons Dendermonde, op gewin van een half ten honderd instelpremie, opne- baarlijk verkoopen Gemeente Hofstade. Eerste koop. Eene partij Land ter plaats genaamd Kruysveld,bekend Kadas ter sectie C. nummers 672 en 673, groot 36 aren, 60 centiaren, palende noord en oost de kinderen Anselmus Daelman te Hofstade, zuid en west M.Van Brantegem, te Aalst. Ingebruik bij David Daelman mits 45 franken boven de lasten. Ingesteld fr. 1325. Tweede koop. Een partij Land ter plaats genaamd Steenberg bekend ten kadaster sectie C, nummer 217, groot 31 aren, 80 centiaren, palende noord mijn heer Lierens te Gent, oost het Armbureel van Hofstade, zuid mynheer Somers te Hofstade, west mevrouw de la Faille. In gebruik bij Felix Roels mits 55 franken boven de lasten. Ingesteld fr. 2350. Derde koop. Een party Land op den Molenkauter bekend ten kadaster sectic C,nummer 442B, groot 36 aren, 90 centi aren,palende noord mijnheer Gheeraerdts, te Aalst, oost den ijzeren weg, zuid en west de erfgenamen Cornet De Smet. In gebruik bij Frans De Coster mits, 45 franken boven de lasten. Ingesteld fr. 1000. Vierde koop. Een Meersch ter ilaats genaamd Beukeling bekend ten ladaster sectie C, nummer 474 groot 7 aren, 40 centiaren, palende noord mijn heer Gheeraerds, te Aalst, oost de erlge- namen Cornet-De Smet, zuid de kinderen Anselmus Daelman, west de Kerkfabriek en de beek. In gebruik bij Daelman mits 240 fran ken zonder de lasten. Ingesteld fr. 4150. ZITDAGEN Instel, Woensdag 29 Juli .aQr Verblijf, Woensdag 19 Oogst) Telkens om 10 uren voormiddag te Dendermonde, ten Stadhuize, op het Vre degerecht. Te bekomen bij LEO DE NL L, meester trapmaker, schrijnwerker en boomkwee- ker, te Aalst, Gentschepoortalle soorten van Fruitboome -.a'.sock Wilge- en Kana- da-plantsoenen t ;^n g ratigde prijzen. Openbare Verkooping TE AALST Nieuwstraat en Gentschestraat. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag, in het open baar verkoopen, de volgende Huizen te weten STAD AALST. Eerste koop. Een schoon Huis, zijnde de herberg genaamd -Café Minard- hebbende Winkelplaats groote Bitlard- zaal, achtergebouwen overdekte bolle- baan, koer en hof, gestaan en gelegen in het begin der Nieuwstraat, nabij de Groote Markt, geteekend N° 3 en geka dastreerd wyk A, nummers 271 en 272, met eene grootte van 3 aren 80 centiaren, houdende van de eene zijde of oostwaarts aan het huis van Madame Druck, van de andere zijde of westwaarts aan het huis van M. Leon Van den Hende en van ach ter aan MModeste De Motte. Bewoond door den heer Emile Druck, aanfr., 1200'sjaars. Tweede koop. Een Huis met grond achtergebouwen en lochting ten voor hoofde in de Gentschestraat, (Nieuw- straatpoort,) geteekend N# 95, en geka dastreerd wijk A, nummer 2098n, hou dende van de eene zijde of oostwaarts aan een huis van den heer Aloïsius Mertens en verders aan den hof van den heer De Mulder en Zuster, ten zuide aan de kassei, van de andere zijda of westwaarts aan het huis en hof onder den 3n koop en ten noorde aan den 4" koop. Bewoond door Alfred Van Langenhove, aan fr. 16,50 per maand. Derde koop. Een Huis met grond, achtergebouw en Lochting ook ten voor hoofde in de Gentschestnat, (Nieuw- strnatpoort), geteekend N° 97, en gekada streerd wijk A, nummer 2098o, houdende van de eene zijde of oostwaarts aan den 3n koop ten zuide aan de kassei, van de andere zyde of westwaarts aan een huis en hof van den heer Monfils en ten noorde aan den volgenden koop. Bewoond door Cornelius Van der Poor ten, aan 3 fr. per week. Vierde koop. Twee werkmanshuizen met grond, in de Duivekeetstraat, getee kend N* 4 en 6, en gekadastreerd wijk A, N" 2098i en 2098k, palende oostwaarts aan den hof van den heer De Mulder en zuster, ten zuide aan de lochting van de koopen 2 en 3, westwaarts aan den hof van oen huis, behoorende aan den heer Monfils, en van voren of ten noorde aan de straat. Bewoond door Ludovicus Meert en Camillus Eibers, te zamen aan fr. 3,50 per week. ZITDAGEN Instel, Vrijdag 4 Septemberonc Verblijf, 18 18üb' telkens ten 4 uren namiddag, ter herberg genaamd Het Hof van Weeuen - bij den lieer Adolf De Ghendt.te Aalst Boterstraat aan de overdekte markt. OPENBARE VERKOOPING van te Erpe en Erondegem. Dc Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen Eerste koop. Een perceel Land groot 7 «ren. Cl centiaren, gelegen le Erpe, op den Molenkauter, gekadastreerd wijk D, deel van Nr 709i, palende ten ooste aan de Kassei, ten zuide aan Angelus De Windt, ten weste aan de wed* Van Belle, en ten noorde aan de kinderen van Felix Van Leuven. Gebruiker Joseph De Craccker. Tweede koop.Een perceel Meersch. groot I" aren, 51 centiaren, gelegen te Erondegem, nabij het Dorp, gekadastreerd wjjk B, Nr 49Cb en 406*. palende tea ooste aau de kassei naar den Geutschen steenweg, ten zuide aau de kinderen Van den Eeckbout, ten weste aau den Voetweg, daar over aan Angelus De Windt, en ten noorde aan Martinus De Troyer. Onverpacht. Boouiprijs fr. 500,00- ZITD A GEN: Instel, Dynsdag 4).iml,fi ,fiQ„ Verblijf, n j August! 1890. Ten 4 uren namiddag, ter herberg van Joannes Baptiste Scbockaert, te Erondegem aan den Genlweg. Openbare Verkooping van een schoon te Aalst, Keizerlijkeplaats. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met de tusschenkomst van zijnen ambt genoot Meester VAN DEN BERG HE, Notaris te Ninove, in het openbaar ver koopen, met winst van palmslag en STAD AALST, schoon HUIS, met Achtergebouw, Koer en Hof, gestaan te Aalst, Keizer lijkeplaats, N° 47, gekadastreerd wijk A, nummer 1933a, houdende van de eene zijde of zuidwaarts aan het huis van den heer De Gheest en van de andere zijdo of noordwaarts aan het huis van den heer Albert De Wolf. Bewoond door den heer Daniël Smet, tegen 500 fr. 's jaars. ZITDAGEN Instel Donderdag 13 Augusti )|RQr Verblijf Donderdag 3 September ten 4 uren namiddag ter estaminet van jufvrouw weduwe Tolleneer-De Brul, te 'Aalst, Keizerlijkeplaats, N° 60. Om uit onverdeeldheid te scheiden. Openbare verkooping van eene TE AALST-MIJLBEEK. De Notaris Louis MOENS, te Lede, daartoe in rechte benoemd, zal, ten over staan van den heer Vrederechter des Kantons Aalst en naarvolgens de bepa lingen der wet van 12 Juni 1816, op den hierna gestelden zitdag, openbaarlyk te koop aanbieden, het volgende goed Eenige hoop Een behuisd ea bestald Hofstedeken met aanpalende Tuin, gestaan en gelegen te Aalst-Mylbeek, wijk Papenrode, (Kreu- keldries), groot in 't geheel 23 aren 94 centiaren, gekend ten kadaster sectie D, nummers 584, 584bis, 588 en 5911, met eenen inhoud van 24 aren, 80 centiaren, palende oost Jan-Baptist Podevyn, zuid Judocus De Smet, west den heer D'Hoop- Van Alstein en noord Judocus De Smet. De kooper komt in genoten vrij ge bruik van het huis, met de betaling zy- ner koopsom van den Tuin of neven- liggende party Land met 30 September aanstaande. EENIGE ZITDAG Zaterdag 29 Augusti 1896, om 2 uren namiddag, ten verhoorzaal van het Vredegerecht, te Aalst, Groote Markt. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal, op Dijnsdag 4, voor den instel, en op Dijnsdag 11 Oogst 1896, voor het verblijf, telkens om 3 uren namiddag - Inden Boerenhandel bij M. Ch. L. De Smet, te Lede, wijk Gucht, openbaarlyk verkoopen 1 hectaar 8 aren 30 centiaren Land, Meersch en Bosch te Lede, op het Beek- veld en op het Steenland of Bruxveld. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal, openbaarlyk verkoopen 2 hectaren 44 aren 55 centiaren Land en Meersch te Haeltert; 4 aren 30 centi aren Land te Nieuworkerken; 49 aren 80 centiaren Land en Meersch te Lede, en 15 aren 60 centiaren Land te Gysegem. Verdeeld in 7 koopen.(Zie plakbrieven). LAATSTE ZITDAG: Woensdag 12 Oogst 1890, om 3 uren namiddag, ter herberg - In Nederhasseltby M. Alf. Matthys, te Aalst, Zoutstraatpoort.

De Denderbode | 1896 | | pagina 3