~~tëhvrëN~ "têhüïïM" TE KOOP TE KOOI» HOFSTEDE Frankrijk. Duitschland. Turkije. Azië. Argentinië. Vereeuigde-Staten. Te huren Photograpliie A. Falatzky AELST Te huren Te huren Fruitboomen. Drogerij DE KEMEL O. Taeijmans-Uruck, Alfons DE BOLLE, Vereenigde Nijveraars EAU MINERALE. Bel Val HOVENIER MEUBELS Joseph LOCUS HL'IS met flOF ZHZTTIZIEISr Een blinde stond op de markt te Cbatelet te zingen en liedjes teverkoopen. Een policieagent deed hem opmerken dat zijne plaais aan den anderen kant der markt was. De blinde gromde een weinig, maar verzette geen stap en zong voort. Do agent herhaalde zijne opmerkiugenmaar ziende dar de blinde hem voor den gek hield, wilde hij hem bij den kraag vatten. Doch de blinde, een sterke, struischo kerel, weerde zich, greep den agent bij de keel. sloeg hern tegen den grond, en zou hem letterlijk gewurgd hebben, in dien men zich niet met behulp van andere agenten met geweld van hem meester badde gemaakt. Twee agenten werden in de woeling gekwetst, daar verscheidene aanwezigen partij trokken voorden blinde. Komt Jceizer Willielm te Parijs Volgens een correspondent der agencie- Ilavas, in den Elzas, zou keizer Willielm voornemens zijn in 1900 naar Parijs te gaan. Hij zou gecrue te Osborne, bij kouingiu Victoria, eene bijeenkomst hehben met met den president der republiek. De prins van Wales zou met de onderhandelingen gelast zijn geweest, en president Faure zou zijn antwoord voorbehouden hebben. De keizer zou zeer verlangen Parijs te zien. Hij zou, de Elzaskwestie daargelaten bereid zijn, zekere toegevingen te doen, om zijne reis te vergemakkelijken. Onlangs nog vertelde men te Metz, dat de keizerlijke diplomatie bevelen in dien zin had ontvangen. Zelfs zou een onderhoud hebben plaats gehad tusschen prins Hoheulohc en graaf van Münster, gezant te Parijs. Wat van dit alles waar is valt moeilijk te bepalen. Koning Ludwig 1 van Beieren. Koning Ludwig I hield er van incognito door het land te trekken, en dan met allerlei menschen over allerlei zaken te praten. Te München echter meende hij zijn incognito niet te kunnen handhaven daar moest iedereen hem kennen. Groot was dan ook zijne verbazing, toen hij op zekeren dag de Türkenkazerne passeerde, dat de sobildwackt kalm bleef op en neer wandelen, zonder eenigo notitie van hem te nemen. Een beetje verstoord trad de koning op den man toe en vroeg hem Zeg, waarom groet ge niet n Groeten Wien zou ik groeten Ik zie niemand 1 gaf de schildwacht ten antwoord. n Wat 1 Wilt ge soms zeggen, dat ge niet eens uw Brotherr (broodheer) kont riep de koning uit. Zoo, ziit gij dus die vervloekte bak ker uit de Türkengrabeu, die ons altijd slecht brood levert, zeide de schild wacht. Pas maar op, dat ik u niet sa lueer op eeno manier die u lang zal heu gen Verontweerdigd keerde hij den koning deu rug toe en hervatte zijne wandeling. De geschiedenis meldt niet, op welke wijze de koning den Beierschen soldaat uit den droom hielp. Onzin Generaal baron von Krosick, die onlangs het grootkruis der orde van den rooden Adelaar heeft ge kregen, was vroeger kolonel van het regiment huzaren, waarin ook keizer Wilhelm II, voor bij den troon beklom een rang bekleedde. Eens op een avond, tegen het einde van een gastmaal, waartoe de jonge Wilhelm, toen nog gewoon kapitein, ook aartsher tog Rudolf had uitgenoodigd, sprak men over de voorgenomen verbeteringen in de cavalerie-maucEuvers. Wilhelm was voor die verbeteringen en verdedigde zijne meeniug met zoo veel vuur en zekerheid, dat kolonel von Krosick hom in de rede viel met de woorden lv Wat een onzin 't Is goed kolonel, antwoordde Wil helm, nu zijt ge mijn meerdere en moet ik me schikken naar uwe meening maar onze rollen kunnen omkceren en dan zul len we zien. Op dien dag zal ik liever mijn degen in stukken breken, dan onder uw bevelen te dienen, hernam de kolonel. Daarop ston den do twee prinsen op en gingen heen. Tegen alle verwachting vertelde prins Wilhelm hiervan niets aan zijn vader, noch aan zijn grootvader, -en baron von Krosick hoorde er nooit meer van spre ken. Toen zijn vroegere ondergeschikte keizer werd, verwachtte hij zijn pensioen te zullen krijgen maar Wilhelm II be noemde hem tot generaal, vertrouwde hem het directeurschap van de cavalerie- school te Hannover toe en toonde hem altijd bijzonderen eerbied. Dit is edel moedig en groot. Japansch geschenk. Eenige Japan- schc hoofdofficieren hebben deu duitschcu minister van oorlog uit dank voor do opleiding van japansche officieren ii Duitschland, een zeldzaam geschenk ge- zont len een langstaart haan. Deze vogel komt slechts in een enkel district van het eiland Schikokn voor en is daar ook hoogst zeldzaam. De uitverkoren haan is een pracht exemplaar met een staart van ruim 5 meters lengte. Een luitenant-generaal brengt den vogel over, «lie aan gelijkmatig warm klimaat gewend en zeer gevoelig voor ongusiig weder is. zoodat M. Bron- sart van Scbellendorf moeite zal hebben om dit huldeblijk in het leven te houden. Eene mislukte kolonie. De Israëlie tenkolonie, welke baron Hirsch mot zoo goede bedoelingen in Argentinië had ge sticht, blijkt volslagen mislukt te zijn. UitConstantinopel wordt aan do Schle- sische Zeitung geschreven, dat veel Russische Israëlieten, die naar de ge noemde kolonie werden gezonden, thans in de Turksche hoofdstad het Russische consulaat bestormen om passen en geld voor de terugreis naar Rusland wat zij echter niet gemakkelijk kunnen krijgen, omdat zij, toen zij naar Argentinië gingen, afstand hebben gedaan vau hunno Russi sche nationaliteit. Zij loopeu nu ellendig rond en doen vreeselijke verhalen van hun lijden in het verre land, waar de agenten, die met de leiding van de philautropische onderne ming waren belust, hen op allerlei wijzen bestolen, bedrogen en verdrukten. Daarbij werd door onoenigkeden tus schen de Israëlieten van verschillende nationaliteitende orthodoxe Spaansche joden haten de Duitsche en Russische hun het leven nog meer verbitterd. Vooral op den hoofdbestuurder Fein- bergzijude teleurgestelde kolonisten fel gebeten. Hij leidde een weelderig leven te Parijs en liet alles over aan mindere beambten. Toen do nood zeer hoog was en hij naar Argentinië overkwam, ont snapte hij ter nauwernood aan het gevaar van vermoord te worden. De Alliance Israelite tracht nu de mislukte onderneming weer op orde te brengen. Maar de teruggekeerde kolonis ten gelooven niet dat het haar gelukken zal. Als dit alles waar is, werpt het een zonderling licht op de onderneming. Een aanval van walvisschen. Eene vreemde geschiedenis van walvisschen wordt uit Jacksonville, in Florida, ge meld. Daar landde woensdag morgend de nieuwe schroefboot Seminole, metende 2556 ton, eigendom van W. P. Clyde C°, te New-York, met de diepe sporen van groote tandeubeeten aan bakboord en stuurboord. Wat was haar overkomen 1 Onderweg had zij oen walvisch, die met hare schroef in aaurakiug was geko men, gewond. Nauwclijs begon de visch bloed te spuiten, toen 5 andere som mige schenen wei 75 tot 100 voet lang te zijn gezamenlijk tot op korten afstand van het schip zwommen en daarop met alle kracht en spoed op de boot aauvielen. De schok was zoo hevig, vertelde de manschap, dat het schip trilde van voren tot achter. Tot viermaal toe werd deze aanval herhaald, zoodat de passagiers zich niet recht konden houden en op't dek vielen, en veel van 't huisraad in «Ie ach- torkaj uit losraakte en gebroken werd. Na de vierde maal gaven de visscheu deu ongelijken strijd op. Sommige hadden nogal leelijke wonden opgedaan en de plek, waar ze verdwoueu was over een grooten afstand rood gekleurd door hun bloed. eene schoone wel geklandeerde herberg, De Oude Fontein, gestaan op de Oude Graanmarkt. Zich te bevragen bij Mad. wed. Schelf hout-De Boom, zelfde straat. een Huis, met pomp- en regenwater, in de Stoolstraat, zijnde de oud geklan deerde herberg, genaamd Den Kalfs kop, aan 16 frank per maand. Zich te bevragen bij M. Fr. Beeckman, hoek der Denderstraat en Dendermond- schensteenweg, Aalst. Ter dood veroordeeld, opgehangen, en terug levend geworden. Zaterdag mor gend moest Mohammed ben Acd el Bcn- zerti opgehangen worden. Hij had verleden jaar vier zijner geloofs- genooten vermoord aangehouden en bij die aanhouding gewond, was hem op 1 December 1895 een arm afgezet. Gansch hersteld werd hij nu opgehangen en de koord werd afgesneden, volgens de inlandsche stral'uitvoorders na 15 minuten Op 't oogenblik dat men deD doode in dc kist ging leggen, richte hij zich op cn zegde Laat me nog eens wet drinken, alvo rens me te begraven. De grafmaker en zijne helpers namen de vlucht cn gingen deu bestuurder der Bardo-gevangenis verwittigen. Een toegesneld geneesheer bracht den verhangene geheel tot het leven terug. een schoon en gerieflijk H U I S, in de Stoofstraat, n° 2, met zeven beneden en bovenplaatscn, met hof, regen- en pomp water. Zich te bevragen bij M. Felix De Hert, Brusselschestraat te Aalst. 16 Albert-Liénartstraat, 16. Beveelt zich aan voor allo slag van portretten, familiegroepen enz, kun stig afgewerkt. Week- en feestdagen, open van 9 uren voormiddag. Men begeeft zich ook ten huize op aanvraag. met geroot gemak van betaling een schoon Renteniershuis met Lust hof, driehonderd Fruitboomen, gelegen Ledestraat 24, vijf minu ten van de Statie. 14 loten welgelegen Bouwgronden te Aalst, aan de Meulenscheite Kapel. Zich te bevragen ten kantore van de Notaris DE GHEEST, Keizerlijkeplaats, N° 33. "Rntprtn r»i af Buitengewoon gemak- .DUbtJI Idl ici.keljjk voor -t bereke. nen P R IJ S 50 CENTIEMEN. Te verkrijgen ten bureele van Dender- bode. TV> hnmi schoon TILBURYS met vallende kap, in het va- chetteleer en loopendeop dubbel patentas; en eene DOGKAR, voor 4 personen, met eene kap, Nieuwstraat, Nr 48 AAL ST. een groot en schoon HUIS met koetspoort, ruime magazijnen, grooten Cour en twee bijzondere uitgangen. Voorzien van pomp en regenwater, bakoven enz., gestaan en gelegen in de Zonnestraal nr 13, thans in huur tot 15 Mei bij Mijnheer N. Borre- man-Buyl, tot Aelst, dienstig voor alle bedrijven. Zich te bevragen bij Th. Van Vaeren- berqh-Coppens, Zeebergsche Brug te Aelst. eene Hofstede met Woonhuis, Stallin gen en verdere gebouwen, voorzien van put en regenwater, en 4 dagwand hove- niersgrond, gestaan en gelegen te Aalst, Zoutstraatpoort., (Gewezene hofstede Uyt- tersprot). Twee huizen met verscheidene beneden en bovenplaatsen voorzien van pomp en regenwater, gestaan te Aalst,Nieuwstraat Zich te bevragen bij den heer L?o Van Overstraeten, Nieuwstraat, Aalst. Te bekomen bij LEO DE NUL, meester trapmaker, schrijnwerker en boomkwee- ker, te Aalst, Gentscliepoor-t, alle soorten van Fr uithoornen,a!sook Wilge- en Kana- da-plantsoenen tegen g?-ratigde prijzen. IIuis vaiv Verthoi weh. 7, Groote Markt, 7, AALST. Zeer voordeelig te bekomen allerhande Vernissen, Verfwaren, Olie, Siccatif, Terpentijn, enz. Alsook Lijm, Sponsen, Zemvellen, Borstels in alle soorten Kleuren om stoffen te verwen Vitriool, Spirilussen en alle drogerijen. Eerste kwaliteit van Specerijen. GROOT. KLLIA. HUIS VAN VERTROUWEN. Behanger. Garnierder Kerkstraat, I, AALST. AMEUBLEMENT. Buitengewone keus van Behangpapieren tegen prijzen buiten alle concurrentie. MAGAZIJN van spiegels, gegarnierde Meubels en rieten Stoelen; Doornijksche Tapijten, Carpetten, Foyers in alle slach, Stoffen, Tafeltapijten en witte Gordijnen. Linoleum-Tapijten zelfde prijzen van 't fabriek, Toile cirées, Toiles gommées, Galleries, Stores en Frinjen. Wollen Matrassen, Crin végétal, Zee- grasse en Ressorts op alle maten, wollen en pluimen Kussens gestadig in het maga zijn, in alle prijzen. Specialiteit van Rouwkapellen, katoe nen Draperiën, nationale Vlaggen en andere décoratieve Voorwei'pen voor kerken en feesten. Het Huis gelast zich met 't versieren van kerken en feesten en 't placeeren van rouwkapellen, vermaken van Matrassen en alles wat den stiel betreft binnen en buiten de Stad. Verzekering tegen Brandgevaar. HoofdagentM. Ach. EEMAN, Moogen Vesting, Fabriek van chemis Heststoffen, tc Aalst la meilleure des eaux de table; la bouteille d' un litre fr. 0.40 la demi bouteille, fr. 0.30. Dépót M. BORREMAN AC"1' 61, Place Impériale, Alost. Vins. Bordeaux, depuis fr. 1.00 la bouteille. Oporto, 1.50 Madère. 1.50 Champagne 2.50 Frans Monsieur, oudhovenier van den heer baron P.Bethune, vroeger wonende ter herberg De Wede-komst, Ver- kensmerkt,heeft de eer het publiek te berichten dat hij van woonst is veran derd en zich heeft vestigd op de Moor- SKLSCUEIMAN, ter herberg De Jonge Aelsienaars, huis laatst bewoond geweest door den heer Jozef De Bruyn, H ij oeveelt zich in de gunst van eenieder. MAGAZIJIV VAM rechtover het Postkantoor, Uopmurkt, te AALST. Te bekomen aan yei-tnge prijzen, alle soorten van Stoelen, Zetels, Kerhstoelen, Kassen, Tafels, Lava bos, Bedden, Ressorts, Matrassen in wolte en zeegrasWiegen, Kof fers, Stoelkussens, Tafeltapijten en Borstels. Aankomst van nieuwe Sloelbiezen. VVC Mallego. Lange Zoutstraat, 21, AALST, lieert dc eer zich bijzonderlijk aan te hcvelc, voor zijne coifleursartikcls, lijnc parfumeriènn toiletzeepen, sunlicblzeep legen fr. 0 65 de doos, kammen in alle soorten, quincaillerie. valsch, juweclen, rouw artikels, allerhande haudschocnene corsets, wandelstokken, cols, krawatten. auien- kaansche cols, foulards, lichus, schoolgerief, korven, bretellen, banden paraplus, artikels voor rookers, tabak en sigaren, geldbeugels, jigaar- kokers, scharen, pentuessen, zwedenschc stekses, Hairverfsels te beginnen a fr. 1,25 en de dubbele flesch a Ir. 2,25 Melrose k fr. 2,50 Madame Aliens a fr. 5,50. Fabriek van regenschermen en zon neschermen. Men gelast er zich ook met de herstellingen. Depot van pijlen van hot huis Gysselinck, to Melle, tegen Ir. 6 liet dozijn. Magazijn van Speelgoed. MAGAZIJN van P.-J. Lomhaerts, meubelma ker, in de Leopold straal, vroeger Katte- straat, rechtover het oud Stadhuis, heeft de eer bekend te maken aan het geëerd publiek dat bij hem alle soorten van meu bels te bekomen zijn zooals bedden in acajou, notelaar, kerselaar en olm lava bos, commoden, kleerkassen, bufetten in acajou, notelaar, enz., enz, tegen zeer ge matigde prijzen. Openbare Verkooping van een schoon te AalstKeizerlijkeplaals. De Notaris DE-GHEEST, te Aalst, zal met de tusschenkomst van zijnen ambt genoot Meester VAN DEN BERGHE, Notaris te Ninove, in het openbaar ver- koopen, met winst van palmslag en gelagen STAD AALST. Een schoon HUIS, met Achtergebouw, Koer en Hof, gestaan te Aalst, Keizer lijkeplaats, N° 47, gekadastreerd wijk A, nummer 1933a, houdende van de eene zijde of zuidwaarts aan het huis van den heer De Glieest en van de andere zijde of noordwaarts aan het huis van den heer Albert De Wolf. Bewoond door den heer Daniël Smet, tegen 500 fr. 's jaars. ZITDAGEN Instel Donderdag 13 Augusti )i8Q(. Verblijf Donderdag 3 September ten 4 uren namiddag ter estaminet van jufvrouw weduwe Tolleneer-De Brul, te Aalst, Keizerlijkeplaals, N9 60. Openbare Verkooping van TE AALST Nieuwstraat en Gentschestraat. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag, in het open baar verkoopen, de volgende Huizen te weten STAD AALST. Eerste koop. Een schoon Huis, zijnde de herberg genaamd «Café Minard» hebbende Winkelplaats grooto Billard- zaal, achtergebouwen overdekte bolle- baan, koer en hof, gestaan en gelegen in het begin der Nieuwstraat, nabij de Groote Markt, geteekend N° 3 en geka dastreerd wijk A, nummers 271 en 272, met eene grootte van 3 aren 80 centiaren, houdende van de eene zijde of oostwaarts aan het huis van Madame Druck, van de andere zijde of westwaarts aan het huis van M. Leon Van den Hende en van ach ter aan M. Modesto De Motte. Bewoond door den heer Emile Druck, aan fr., 1200 's jaars. Tweede koop. Een Huis met grond achtergebouwen en lochting ten voor hoofde in de Gentschestraat, (Nieuw st raatpoort,) geteekend N° 95, on geka dastreerd wijk A, nummer 2098h, hou dende van de eene zijde of oostwaarts aan een huis van den heer Aloïsius Mertens en verders aan den hof van den heer De Mulder en Zuster, ten zuide aan de kassei, van de andere zijde of westwaarts aan het huis en hof onder den 3n koop en ten noorde aan den 4" koop. Bewoond door Alfred Van Langenhove, aan fr. 16,50 per maand. Derde koop. Een Huis met grond, achtergebouw en Lochting ook ten voor hoofde in de Gentschestraat, (Nieuw- straatpoort), geteekend N° 97, en gekada streerd wijk A, nummer 2098o, houdende van de eene zijde of oostwaarts aan den 3n koop ten zuide aan de kassei, van de andere zijde of westwaarts aan een huis en hof van den heer Monfils en ten noorde aan den volgenden koop. Bewoond door Cornelius Van der Poor ten, aan 3 fr. per weck. Vierde koop. Twee werkmanshuizen met grond, in de Duivekeetstraat, getee kend N" 4 en 6, en gekadastreerd wijk A, N* 2098i en 2098k, palende oostwaarts aan den hof van den heer De Mulder en zuster, ten zuide aan do lochting van de koopen 2 en 3, westwaarts aan den hof van een huis, behoedende aan den heer Monfils, en van voren of ten noorde aan de straat. Bewoond door Ludovicus Meert en Camillus Eibers, te zamen aan fr. 3,50 per week. ZITDAGEN Instel, Vrijdag 4 Septemberon. Verblijf, 18 18tf6' telkens ten 4 uren namiddag, ter herberg genaamd Het Hof van Weenen - bij den lieer Adolf De Ghendt.te Aalst Boterstraat aan de overdekte markt. Om uit onverdeeldheid te scheiden. Openbare verkooping van eene TE AALST-MIJLBEEK. De Notaris Louis MOENS, te Lede, daartoe in rechte benoemd, zal, ten over staan van den heer Vrederechter des Kantons Aalst en naarvolgens de bepa lingen der wet van 12 Juni 1816, op den hierna gestelden zitdag, openbaarlijk te koop aanbieden, het volgende goed Eenige koop. Een behuisd en bestald Hofstedeken met aanpalende Tuin, gestaan en gelegen te Aalst-Mijlbeek, wijk Papenrode, (Kreu- keldries), groot in 't geheel 23 aren 94 centiaren, gekend ten kadaster sectie D, nummers 584, 584bis, 588 en 59il, met eenen inhoud van 24 aren, 80 centiaren, palende oost Jan-Baptist Podevyn, zuid Judocus De Smet, west den heer D'Hoop- Van Alstein en noord Judocus De Smet. I)e kooper komt in genoten vrij ge bruik van het huis, met de betaling zij ner koopsom van den Tuin of neven- liggende partij Land met 30 September aanstaande. EENIGE ZITDAG Zaterdag 29 Augusti 1896, om 2 uren namiddag, ten verhoorzaal van het Vredegerecht, te Aalst, Groote Markt. Openbare Verkooping van goede te Bof stade, Grembergen en Moerzele. De Notaris VERMEERSCH te Dender- monde daartoe in rechte benoemd, zal ten overstaan van den Heer Vrederechter des Kantons Dendermonde, op gewin van een half ten honderd instelpremie, opne- baarlijk verkoopen Gemeente Hof stade. Eerste koop. Eene partij Land ter plaats genaamd Kruysveld,bekend Kadas ter sectie C. nummers 672 en 673, groot 36 aren, 60 centiaren, palende noord en oost de kinderen Anselmus Daelman te Hofstade, zuid en west M.Van Brantegem, te Aalst. Ingebruik bij David Daelman mits 45 franken boven de lasten. Ingesteld fr. 1325. Tweede koop. Een parlij Land ter plaats genaamd Steenberg bekend ten kadaster sectie C, nummer 217, groot 31 aren, 80 centiaren, palende noord mijn heer Lierens te Gent, oost het Armbureel van Holstade, zuid mijnheer Somers te Hofstade, west mevrouw de la Faille. In gebruik bij Felix Roels mits 55 franken boven de lasten. Ingesteld fr. 2350. Derde koop. Een partij Land op den Molenkauter bekend ten kadaster sectie C,nummer 442B, groot 36 aren, 90 centi aren,palende noord mijnheer Gheeraerdts, te Aalst, oost den ijzerenweg, zuid en west de erfgenamen Cornet De Smet. In gebruik bij Frans De Coster mits, 45 franken boven de lasten. Ingesteld fr. 1000. Vierde koop. Een Meersch ter plaats genaamd Beukeling bekend ten kadaster sectie C, nummer 474 groot 7 aren, 40 centiaren, palende noord mijn heer Gheeraerds, te Aal3t, oost de erfge namen Cornet-De Smet, zuid de kinderen Anselmus Daelman, west de Kerkfabriek en de beek. In gebruik bij Daelman mits 240 fran ken zonder de lasten. Ingesteld fr. 4150. ZITDAGEN Instel, Woensdag 29 Juli Verblijf, Woensdag 19 Oogst) Telkens om 10 uren voormiddag te Dendermonde, ten Stadhuize, op het Vre degerecht.

De Denderbode | 1896 | | pagina 3