vlaamschTkermis EEN HEER"-» TE HUREN TE HUREN HOFSTEDE HOFSTEDE STAP AALST. Vlamingen Allerhande Nieuws. Duitschland. Te huren Merktprijzon. Te huren Te huren Fruitboomen. Botertarief.,BSengewo<!11 ?emak- TAPIJTEN. L- VAN MEERBËKE Vereenigde Nijveraars- Alfons DE BOLLE, Drogerij DE KEMEL O. Taeymans-Uruck, EAU MINERALE. Bel Val Aangeslagen Meubels HUIS met HOF IHZTTIZIEIISr 5000 BOUTEILLES in den Casino, op 15, 16, 17 en 23 Oogst 1896. Wie de wonderheden onder de wonderhe den der wereld wil zien, brenge een bezoek aan de Aalstersche Vlaamsche Kermis f LUCHTBAL. Zondag 23 Oogst. Opstijging van eenen prachtigen luchtbaltwee liberale Aalstersche beroemdheden zullen alsdan opgelaten worden. Nadere inlichtingen in ons aanst. nummer. Toekomende maand zal de Vlaamsche Katholieke Landsbond te Mechelen een Vlaamschen zitdag houden waarop al de welgemeende Vlamingen van 't land zul len tegenwoordig zijn. 't Is daar dat onze gekrenkte rechten zullen verdedigd worden en dat de stem der Vlamingen zich zal verheffen om te eischen dat 3 llt millioen Belgen, niet meer worden behandeld als vreemdelin gen in hun eigen Jand. Later zullen nadere berichten in ons blad verschijnen. Namens het plaatselijk Comileit van den VI. K. Landsbond. Klokke Roeland. 't Is op Dijns- dag aanst. 18 Oogst dat, op de groote merkt te Ninove, openbaarlijk zullen verkocht worden de kantoorbehoeften, schoolgerief, boekwerken en meubels, aangeslagen ten bureele van Klokke Roeland op verzoek van M. Leo De Muisteek. Hier en daar beginnen zekere groenen muisteek te worden. Botermarkt. Heden zaterdag werden 535 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 3745 kilos. Geene meldensweerdige verandering in den toestand der werkstaking van de schrijnwerkers te Brussel. Zij heeft zich min of meer uitgebreid, en dit of geen syndicaat zendt er nu dan geld of brood naar toe. Eenige personen worpen opge zocht voor aanslag op de vrijheid van het werk. Drie der plichtigen zijn zelfs zoo verre gegaan, het gereedschap te verbrijzelen van eenen werkman, die aan de slaking geen deel wilde nemen. Banaieterij in een hotel te Brus selEen Rus. M. Ouroskol, voor zaken naar Brussel gekomen, was gelogeerd in een hotel der Noordstatie. Zondag avond was hij uitgegaan met twee Duitschers, wier kennis hij in eene naburige herberg had gemaakt. Deze laatsten brachten hem 's avonds naar zijn hotel terug en vroegen aan den hotelhouder of M. Ouroskof geld bezat, 't Is zegden zij, dat hij ons gevraagd heeft eene horlogie en ketting van groote weerde te koopen. De hotelhouder zegde dat hij den Rus slechts sedert twee dagen kende, en op die vraag geene inlichtingen kon geven. Maandag morgend ten 9 uren keerden zij terug, en vroegen aan den bediende om M. Ouroskof te spreken. De bediende duidde hen het nummer zijner kamer aan. Zij klommen den trap op, openden de aangewezen deur en von den M. Ounoskof nog te bed. Eer hij lijd had om zich op te richten waren de twee Duitschers hem op 't lijf gevallen en hadden zij hem den mond gestopt, zoodat hy niet om hulp kon roepen. De Rus, die maar éénen arm heeft, kon zich niet verdedigen en moestzich door eenen der aanranders met slagen en stom pen laten overladen, terwijl de andere de zakken zijner kleêren doorzocht cn zijn reiskoffer openbrak. Dit alles duurde niet meer dan vijf minuten. Toen lieten de bandieten hun bewusteloos slachtoffer liggen en verlieten de kamer, alsof er niets gebeurd was. Toen de vreemdeling na een kwart uurs ou: hulp kon roepen, zag hij dat de Duit- sche-sal het geld gestolen hadden dat hij bij zich had, ongeveer 600 roebels. Volgens een later bericht van de Cour nier de Bruxelles zal deze zaak een veel ernstiger karakter hebben, dan men aanvankelijk meende. Een derde persoon zou namelijk in de aanranding gemengd zijn, niet alleen door den aanval te vergemakkelijken, doch de aanranders eene helpende hand te leenen. Wij kunnen dezen derden persoon niet verder aanduiden, zegt het blad; zijne tusschenkomst zou zoo erg zijn dat wij het einde van het onderzoek moeten afwachten om zijnen naam te noemen. In afwachting dat de Duitschers gevon den worden, is bedoelde persoon maandag bij den onderzoeksrechter geroepen. aan velziekle, hairworm, eczemas puistjes, juekingen, chronische bron chitis, borst- en maagkwalen, rhuma- tism en breuken een oneilbaar mi ddel om zich zoo snel te genezen als hij zei/ het geweest is na geleden en te vergees al de aanbevolene middels gebruikt te hebben. Dees aanbod waar van men het menschlievend doel zal waardeeren, is hel gevolg eener be lofte. Schrijven per brief of postkaart aan HI. vincent, Victor Hugoplaats 8, te Grenoble, welke gratis en franco per post zal antwoorden en de ge vraagde aanwijzingen zal zenden. Misdaad te Cureghem. Een ge naamde Pieter Goumaire hoeveknecht te Anderlecht, werd maandag nacht ver moord gevonden. De ongelukkige was gedood met een voorwerp, dat in den onderbuik eene driehoekige wonde had Goumaire was sedert lang in dienst der echtgenooten Vanden Broeck. Met hem diende daar sedert eenige dagen Willem Baeyeus, en een kameraad van dezen laatste, Antoon de Ridder. Bayens had van 't begin af ruzie met Goumaire gezocht. Op hem vielen ver moedens, die door sommige omstandig heden nog versterkt werden,onder andere de woorden, door den stervende uitge sproken 't Is de kleine van 'f hof. Hierdoor scheen hy Bayens te bedoelen. 't Was Bayens die den vermoorde vond en er kennis van gaf aan zijne meesters. Na dat hij aangehouden en ondervraagd was, werd ook De Ridner in echtenis genomen. Deze beweert, te dronken te zijn geweest om iets te weten. Bayens houdt staande dat hij het lijk gevonden heeft voor de deur der hoeve en dat hij bij het licht van een steksken door De Ridder ontstolen, Gomaire herkende. Tienjarige moordenaar. Een veertienjarige jongen, maandag avond te 6 uren te Brussel door de rue de Bum- mei komende, zag de 10-jarige Frans Van Cutsem, welke een klein kind dat hij bewaken moest, mishandelde. De oudere jongen, Louis Everaert, na derde den kleinen deugniet en wilde de mishandelingen doen ophouden. Frans gaf geen antwoord, maar trok uit den zak een zeer scherp mes en stak het den grooteren jongen in de borst. Gelukkig schampte de steek af op eene rib, maar veroorzaakte niettemin eene hevige bloedende wond. Het slachtoffer werd naar het gasthuis gebracht. Mea heeft natuurlijk den jongen moordenaar aangehouden. De werkstaking in de fabriek van M. Beernaerts te Wetteren is ten einde. Maandag morgend hebben de stakende werklieden zich bij 't openen der fabriek weer aangeboden om aan de vroegere voorwaarden het werk te hernemen. Buiten 43, zijn allen aangenomen en de 43 geweigerden, leiders en ophitsers der staking,worden voor goed uitgesloten. Ziedaar wat die ougelukkigen weeral bij de staking gewonnen hebben dezen eene week verlies van hun loon, de ande ren, totaal verlies van hun werk. Nog de misdaad te Êlsene. M. de onderzoeksrechter, van de vacantiereis teruggekeerd, heeft gedurende de laatste dagen gansch onloochenbare bewijzen ten laste der aangehoudenen gevonden, zegt de Etoile. De beschuldigingen stapelden zich rond om Courtois, Restiaux en De Vos op, zoo danig, dat de twee eersten de rechtstreek- sche deelneming aan den moord niet meer zullen kunnen loochenen, zegt een blad. De Vos zal alleen beschuldigd worden van den diefstal van het geldkofferken. Eerlijkheid aan 't licht gekomen. Een man wiens eerlijkheid ten volle is aan 't licht gekomen, is een versteller der stad Antwerpen, die over tien jaar op eene diamantfabriek werd doorgezon den, onder eene verdenking eenen dia mantsteen van 1700 a 1800 fr. weerde gepooterd te hebben. Eigenlijk was het een slijper, die den steen had verloren. Deze slijper was de eerlijkheid zelf en niemand verdacht hem van diefstal, doch niettemin werd hij verantwoordelijk gesteld en moest beta len. Men had echter twyfel omtrent de eer lijkheid van zijnen versteller, die zwoer op alles wat heilig is, dat hij onnoozel was. De man werd niettemin doorgezon den en tot nu bleef men hem altijd ver denken. Welnu, woensdag, is het uitgekomen dat hij onschuldig was, want bij het op breken van den planken vloer der fabriek is de steen teruggevonden. Het feit verwekt in de slijperswereld groote opschudding. Velo-ongeval. Een jonge cyclist reed met volle snelheid den sterk hellen den weg van Beersel naar Huyssingen af. Zijn frein werkte niet en hij kon de snelheid niet matigen, zoodat hij met kracht tegen den gevel van het kasteel van M. Wynants terecht kwam. Zijn hoofdschedel was geborsten en zijne twee polsen gebroken. Zijn toestand is hoogst gevaarlijk. Men schrijft uit Brugge. Onze bevolking heeft nog versch in 't geheugen den schrikkelijken broedermoord, over een tiental dagen in da Langestraat al daar gepleegd, en thans moeten wij reeds eene nieuwe misdaad vermelden, in de Tolgende omstandigheden gepleegd Eene bende jonkheden, mannevolk en vrouwvolk, waren zondag avond in eene herberg dor Peterseliestraat en kregen er twist met malkander. Drie gasten, Camiel Bruneel, Frans Hilderson en Victor Van Ackere, die ge lijk al de andere erg dronken waren, zijn buiten, op straat, aan 't vechten geval len. Bruneel en Hilderson hebben eerst hunne kloefen gebruikt tegen van Ackere en hebben dan kasseisteenen uit den 2 grond gerukt om er mede op 't hoofd van hunnen tegenstrever te slaan. I Aan de geweldige slagen op 't hoofd toegebracht, is Van Ackere bezweken en de schabeletter Van Torre en zijn nacht- waker op ronde zijnde, hebben het lijk van Van Ackere, badend in een bloedplas vinden liggen nabij de Peterseliestraat. Zij hebben aanstonds de overheid ver wittigd en de heer onderzoeksrechter Halleux, vergezeld van den heer Iseghem onderkommissaris van policie, zijn ter plaats gegaan en hebben het onderzoek begonnen. Zekere Dejaegher, die het schrikkelijk moordtooneel gezien had en op de vlucht was gedreven door de moordenaars, heeft het gerecht op het spoor der daders gebracht. Hilderson is 's nachts van zijn bed gehaald en naar het gevang gebracht, 't Is een gast van 20jaar, borstelmaker. Camiel Bruneel, 21 jaar, is vluchtig en naar het schijnt de Dampoort uit vertrok ken. 't Is een kerel ros van haar en kloefen dragende. De gendaru °n zijn op zoek naar hem gegaan en zu»>n hem waarschijnlijk gauw in handen hebben, jj Hilderson en Bruneel zijn beiden woon achtig in 't Gotje. Een mes is op de plaats van het moord tooneel gevonden geweest. Van Ackere woonde in 't Fort der Lange straat. Hij was 19 jaar oud. Zijn lijk is naar 't Sint-Jansgasthuis gedregen. De wonden op 't hoofd waren afzichtelijk. Bruneel heeft maandag avond rond 9 uren en half,zich ten politie bureele komen aandieden, en is vervolgens ter beschik king van den heer Halleux in het gevang opgesloten geworden. De bevolking uit den omtrek van Charleroi is vol schrik ter oorzake van eene bende, door de bewoners la bande des chourineurs genoemd, kerels, die zoo gemakkelijk met mes en revolver spelen als een kleine jongen met den kaatsbal. Zij doen bij voorkeur hunne bezoeken in danszalen, grijpen de dansers vast, werpen die'ten gronde, snijden, steken, schieten, en trekken er eindelijk, wanneer eenige gekwetsten bloedend ten gronde liggen en de overigen de vlucht genomen hebben, van door. Bij een dier invallen werd een persoon doodelijk gekwetst. Bloedig einde van een zeden- schandaal. Een afschuwelijk drama gebeurde d ij nsdag te J emappe Henegau w) Victorine Copiaux was sedert zes maanden weduwe. Eenige dagen, naden dood van haren man, kwam Victor Rossignol, een persoon veel jonger dan zij, cn met wien zij reeds vroeger be trekkingen had, bij haar inwonen, tot groote ontstichting van heel de buurt. Sinds dien was er in het huis der weduwe alle dagen twist, en meer dan eens hoorde men doodsbedreigingen. Dijnsdag ging Rossignol tot daden over. Met een bijl kloof hij de weduwe het hoofd, en met het zelfde wapen bracht hij haar 11-jarig zoontje verscheidene wonden toe. Daarna nam hij de vlucht. De vrouw was 48, de moordenaar 34 jaar. Het leven van het kind is in gevaar. Later. Dijnsdag avond werd de moordenaar teQuaregnon aangehouden en naar de gevangenis van Bergen gebracht. Een Millioennair in de Mulock- strasse te Berlijn werd dezer dagen 's avonds verzocht dadelijk aan het sterfbed tekomen van eene arme oude vrouw in de Marcusstrasse. Na lang aar zelen ging hij mede en met uitgestrekte armen ontving de stervende hem, roe pende mijn zoon, mijn geliefde zoon 1 Het bleek bij onderzoek, dat de oude vrouw indertijd als min bij eene schatrijke famillie, het haar toevertrouwde kind had verloren en haar eigen in de plaats had gegeven, den millionnair, dien ze voor haar dood nog aan het hart wilde drukken. Wat er van echte kind des millionnairs is geworden, moet nog blij ken, maar inmiddels heeft de onrechtma tige bezitter der millioenen, de zoon van arme vrouw, heel zjjn fortuin ter beschik king gesteld van hen, aan wie het rech tens zal blijken toe te komen. eene schoone wel geklandeerde herberg, De Oude Fontein, gestaan op de Oude Graanmarkt. Zich te bevragen bij Mad. wed. Schelf hout-De Boom, zelfde straat. een Huis, met pomp- en regenwater, in de Stoofstraat, zijnde de oud geklan deerde herberg, genaamd Den Kalfs kop, aan 16 frank per maand. Zich te bevragen bij M. Fr. Beeckman, hoek der Denderstraat en Dendermond- schensteenweg, Aalst. een schoon en gerieflijk H U I S, in de Stoofstraat, n° 2, met zeven beneden en bovenplaatsen, met hof, regen- en pomp water. Zich te bevragen bij M. Felix De Hert, Brusselschestraat te Aalst. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten. Mannelijk geslacht 7 Vrouwelijk 10 HUWELIJKEN. G. Scheerlinck, brouwersg. met M. De Somer, herb. J. Van Mol, tw. met D. Arys, tw. P. Blanckaert, wev. met T. De Somer, br. H. Walgraef, tw. met P. De Vleeschouwer, tw. OVERLIJDENS. J. Vlasschaert, man Steurebaut, tw. 58 j. Groenstr. P. De Koninck, vrouw, Wauters, z. b. 71 j. Moorselbaan. 5 kinderen onder de 7 jaren. Zaterdag, 8 Oogst. Tarwe fr. Masteluin Garst Haver per 100 kil. Spelt Koolzaad per 100 kil. Lijnzaad Koolzaadolie Koolzaad koeken Lijnkoeken Aardap. roode de 100 kil. Aardap. (gecle nieuwe) Boter per 3 kil Eiers de 25, Vlas, de 3 kil. Viggenen, per koppel fr. Ajuin, 100 kil. fr. 00,00 a 1896. 14,00 a 15,50 12,50 a 14.00 9,75 a 00,00 12,00 a 13.00 14,50 a 16,00 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 00,00 a 00.00 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 0,00 a 0,00 5,00 a 6,30 a 1.62 a 0,00 a 30,00 a 40,00 00,00 volg.kw 6.00 7,56 1,98 0,00 een groot en schoon HUIS met koetspoort, ruime magazijnen, grooten Cour en twee bijzondere uitgangen. Voorzien van pomp en regenwater, bakoven enz., gestaan en gelegen in de Zonnestraat nr 13, thans in huur tot 15 Mei by Mijnheer N. Borre- man-Buyl, tot Aelst, dienstig voor allo bedrijven. Zich te bevragen by Th. Van Vaeren- bergh - Coppens, Zeebergsche Brug te Aelst. eene Hofstede met Woonhuis, Stallin gen en verdere gebouwen, voorzien van put en regenwater, en 4 dagwand hove- niersgrond, gestaan en gelegen te Aalst, Zoutstraatpoort, (Gewezene hofstede Uyt- tersprot). Twee huizen met verscheidene beneden en bovenplaatsen voorzien van pomp en regenwater, gestaan te Aalst,Nieuwstraat Zich te bevragen bij den heer Leo Van Overstraeten, Nieuwstraat, Aalst. Te bekomen bij LEO DE NI L, meester trapmaker, schrijnwerker en boomkwee- ker, te Aalst, Gentschepoort, alle soorten van Fruitboomen.fdsook Wilge- en Kana- da-plantsoenen tegen g"ratigde prijzen. kelyk voor t bereke- en. P R IJ S 50 CENTIEMEN. Te verkrijgen ten bureele van Dender- bode. T0ILES-C1RËES - LINOLEUM Gordijnen Myatèren STOFFEN VOOR MEUBELEERING Behang-Papier GEWT 17, OUDE AJUINLEI, 17 BIJ DE RECOLLETTENBROG Paleis van Justicie) GROOT en^KLEIN. Verzekering tegen Brandgevaar. HoofdagentM. Ach. EËMAN, Moogen Vesting, Fabriek van chemische Heststoffcn, te Aalst HUIS VAN VERTROUWEN. Behanger. Gamierder Kerkstraat, 1AALST. AMEUBLEMENT. Buitengewone keus van Behangpapieren tegen prijzen buiten alle concurrentie. MAGAZIJN van spiegels, gegarnierde Meubels en rieten Stoelen; Doornijksche Tapijten, Carpetten, Foyersin alle slach, Stoffen, Tafeltapijten en witte Gordijnen. Linoleum-Tapijten zelfde prijzen van 't fabriek, Toile circes, Toiles gommées, Galleries, Stores en Frinjen. Wollen Matrassen, Crin végétal, Zee- grasse en Ressorts op alle maten, wollen en pluimen Kussens gestadig in het maga zijn, in alle prijzen. Specialiteit van Rouwkapellen, katoe nen Draperiën, nationale Vlaggen cn andere décoratieve Voorwerpen voor kerken en feesten. Het Huis gelast zich met 't versieren van kerken en feesten en 't placeeren van rouwkapellen, vermaken van Matrassen en alles wat den stiel betreft binnen en buiten de Stad. Huis vav Vertrouwen. 7, Groote Markt, 7, AALST. Zeer voordeelig te bekomen allerhande Vernissen, Verfwaren, Olie, Siccatif, Terpentijn, enz. Alsook Lijm, Sponsen, Zemvellen, Borstels in alle soorten Kleuren om stoffen te verwen Vitriool, Spiritussen en alle drogerijen. Eerste kwaliteit van Specerijen. GROOT. KLEIN. la meilleure des eaux de table; la bouteille d' un litre fr. 0.40 la demi bouteille, fr. 0.30. Dépot M. BORREMAN &CnIe 61, Place Impériale, Alost. Vins. Bordeaux, depuis fr. 1.00 la bouteille. Oporto, 1.50 Madère. 1.50 Champagne 2.50 Bij Rechtsmacht. OPENBARE VERKOOPING Deurwaarder Jozef DE VOS, te Aelst, zal op Zaterdag 22 Augusti 1896 om 9 uren voormiddag, te Aelst, ter Groote Markt, aan het nieuw Stadhuis,overgaan tot de openbare verkooping bij rechts macht. van inbeslag genomene meube- laire voorwerpen, zoo als piano, tafels, stoelen, kassen, bibliotheek, ingelijste printen, keukengerief, schouw-garnituur, spiegels, stoof met toebehoorten, kerk boeken, schrijfboeken, schrijfpapier, pot- loeden, penneschachten enz. enz. Met gereed geld zonder kosten. Openbare Verkooping van eene te Haeltert. De Notaris DE SADELEER, te Erem- bodegem, zal met tusschenkomst van zijnen ambtgenoot Meester ARENTS, te Haeltert, ten verzoeke van Weduwe Donaat Van Londersele, openbaar ver- koopen Koop I. Eene behuisde Hofstede en den grond gestaan en gelegen te Haeltert aan de Molenstraat, groot 9 aren 50 centiaren, palende oost Charles Stan- daert, zuid den Steenweg van Aelst naar Geerardsbergen, west den volgenden koop en Petrus de Meyer,noord de Molenstraat. Boomprijs 300 frs. Koop II. Een perceel Bouwgrond zijnde thans een lochting gelegen nevens voorschreven hofstede, groot 4 aren, 74 centiaren, palende oost koop een, zuid den steenweg van Aelst naar Geerards bergen, west Jan-Baptiste Standaert, noord Petrus De Meyer. ZITDAGEN Instel Vrijdag 21 Augusti 1896, bij Frans De Pauw, te Haeltert, Molen straat. Verblijf Vrijdag 28 Augusti 189 6, bij Constant Moens, te Haeltert, Hoogstraat. Telken^ om 2 uren namiddag. Kapitalen te bekomen mits goede hypotheek. Openbare Verkooping van een schoon te Aalst, Keizerlijkeplaats. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met de tusschenkomst van zijnen ambt genoot Meester VAN DEN BERGHE, Notaris te Ninove, in het openbaar ver- koopen, met winst van palmslag eu gelagen STAD AALST. Een schoon HUIS, met Achtergebouw, Koer en Hof, gestaan te Aalst, Keizer lijkeplaats, N° 47, gekadastreerd wijk A, nummer 1933a, houdende van de eene zijde of zuidwaarts aau liet huis van den heer De Gheest en van de andere zijde of noordwaarts aan het huis van den heer Albert De Wolf. Bewoond door den heer Daniël Smet, tegen 500 fr. 's jaars. ZITDAGEN Instel Donderdag 13 Augusti ),aQA Verblijf Donderdag 3 September ten 4 uren namiddag ter estaminet van jufvrouw weduwe Tolleneer-De Brul, te Aalst, Keizerlijkeplaats, N° 60. Openbare Verkooping van TE AALST Nieuwstraat en Gentschestraat. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag, in het open baar verkoopen, de volgende Huizen te weten STAD AALST. Eersto koop. Een schoon Huis, zijnde de herberg genaamd ««Café Minard- hebbende Winkelplaats groote Billard- zaal, achtergebouwen overdekte bolle- baan, koer en hof, gestaan en gelegen in het begin der Nieuwstraat, nabij de Groote Markt, geteekend N° 3 en geka dastreerd wijk A, nummers 271 en 272, met eene grootte van 3 aren 80 centiaren, houdende van de eene zijde of oostwaarts aan het huis van Madame Druck, van de andere zijde of westwaarts aan het huis van M. Leon Van den Hende en van ach ter aan M. Modeste De Mette. Bewoond door den heer Emile Druck, aanfr., 1200's jaars. Tweede koop. Een Huis met grond achtergebouwen en lochting ten voor hoofde in de Gentschestraat, (Nieuw- straatpoort,) geteekend N° 95, en geka dastreerd wijk A, nummer 2098h, hou dende van de eene zijde of oostwaarts aan een huis van den heer Aloïsius Mertens en verders aan den hof van den heer De Mulder en Zuster, ten zuide aan de kassei van de andere zijdo of westwaarts aan het huis en hof onder den 3n koop en ten noorde aan den 4" koop. Bewoond door Alfred Van Langenhove, aan fr. 16,50 per maand. Derde koop. Eon Huis met grond- achtergebouw en Lochting ook ten voor hoofde in de Gentschestraat, (Nieuw- straatpoort), geteekend N° 97, en gekada streerd wijk A, nummer 2098g, houdende van de eene zjjde of oostwaarts aan den 3" koop ten zuide aan de kassei, van de andere zijde of westwaarts aan een huis en hof van den heer Monfils en ten noorde aan den volgenden koop. Bewoond door Cornelius Van der Poor ten, aan 3 fr. per week. Vierde koop. Twee werkmanshuizen met grond, in de Duivekeetstraaigetee kend N' 4 en 6, en gekadastreerd wijk A, N8 2098i en 2098k, palende oostwaarts aan den hof van den heer De Mulder eu zuster, ten zuide aan do lochting van de koopen 2 en 3, westwaarts aan den hof van een huis, behoorende aan den heer Monfils, en van voren of ten noorde aan de straat. Bewoond door Ludovicus Moert en Camillus Eibers, to zamon aan fr. 3,50 per week. ZITDAGEN Instel, Vrijdag 4 September) ,OOA Verblijf, 18 telkens ten 4 uren namiddag, ter herberg genaamd Het Hof van Weenen bij den lieer Adolf De Ghendt.te Aalst Boterstraat aan de overdekte markt. Openbare Verkooping van goede te Hof stade. Gr ember gen en Moerzele. De Notaris VERMEERSCH te Dender- monde daartoe in rechte benoemd, zal ten overstaan van den Heer Vrederechter des Kantons Deadermonde, op gewin van een half ten honderd instelpremie, opne- baarlijk verkoopen Gemeente Hof stade. Eerste koop. Eene party Land ter plaats genaamd Kruysvcld,bekend Kadas ter sectie C, nummers 672 en 673, groot 36 aren, 60 centiaren, palende noord en oost de kinderen Anselmus Daelman te Hofstade, zuid en west M.Van Brantegem, te Aalst. Ingebruik bij David Daelman mits 45 franken boven de lasten. Ingesteld fr. 1325. Tweede koop. Een partij Land ter plaats genaamd Steenberg bekend ten kadaster sectie C, nummer 217, groot 31 aren, 80 centiaren, palende noord mijn heer Lierens te Gent, oost het Armbureel van Hofstade, zuid mijnheer Somers te Hofstade, west mevrouw de la Faille. In gebruik bij Felix Roels mits 55 franken boven de lasten. Ingesteld fr. 2350. Derde koop. Een partij Land op den Molenkauter bekend ten kadaster sectio C,nummer 442B, groot 36 aren, 90 centi aren,palende noord mijnheer Gheeraerdts, te Aalst, oost den ijzerenweg, zuid en west de erfgenamen Cornet-De Smet. In gebruik bij Frans De Coster mits, 45 franken boven de lasten. Ingesteld fr. 1000. Vierde koop. Een Meersch ter plaats genaamd Beukeling bekend ten kadaster sectio C, nummer 474 groot 7 aren, 40 centiaren, palende noord mijn heer Gheeraerds, te Aalst, oost de erfge namen Cornet-De Smet, zuid de kiuderen Anselmus Daelman, west de Kerkfabriek en do beek. In gebruik bij Daelman mits 240 fran ken zonder de lasten. Ingesteld fr. 4150. ZITDAGEN Instel, Woensdag 29 Juli .CQ(, Verblijf, Woensdag 19 Oogst) löyo- Telkens om 10 uren voormiddag te Dendermonde, ten Stadhuize, op het Vre degerecht. VENTE DE d' excellents et vieux VINS. Les Notaires De PAUW et BRECKPOT, a Alost, vendront puhliquement, lc3 Mardi 8, Mercredi 9 et Jeudi 10 Septem- bre 1896, 1 heure de 1'après-midi, en la maison rue de la Chapelle N° 11, ft Alost, 5000 Bouteilles d'excellents vins, Blanc de Tours, Muscat, Malaga, Bor deaux, Sauterne, Rhin, vieux Bourgogne Rouge et Blanc. Om uit onverdeeldheid te scheiden. Openbare verkooping1 van eene TE AALST-MIJLBEEK. De Notaris Louis MOENS, te Lede, daartoe in rechte benoemd, zal, ten over staan van den heer Vrederechter des Kantons Aalst en naarvolgens de bepa lingen der wet van 12 Juni 1816, op den hierna gestelden zitdag, openbaarlijk te koop aanbieden, het volgende goed Eenige koop. Een behuisd en bestald Hofstedeken met aanpalende Tuin, gestaan en gelegen te Aalst-Mijlbeek, wijk Papenrode, (Kreu- keldries), groot in 't geheel 23 aren 94 centiaren, gekend ten kadaster sectie D, nummers 584, 584bis, 588 en 591i,« met eenen inhoud van 24 aren, 80 contfarcn, palende oost Jan-Baptist Podevyn, zuid Judocus De Smet, west den heer D"Hoop- VanAlstein en noord Judocus De Smet. De kooper komt in genoten vrij ge bruik van het huis, met de betaling zij ner koopsom van den Tuin of neven- liggende party Land met 30 September aanstaande. EENIGE ZITDAG Zaterdag 29 Augusti 1696, om 2 uren namiddag, ten verhoorzaal van het Vredegerecht, te Aalst, Groote Markt.

De Denderbode | 1896 | | pagina 3