si'LTiziEnsr Merklprijzen. TOEMAAT EIGENDOM HUIS met HOF MËUBELS Allerhande Nieuws. UITVERKOOP HUISMEUBELEN, partij LAND, Populiers van Canada, Huis en Meubels, Meubelaire venditie Lusthof met Pavilloen, Openbare verkooping. 5000 BOUTEILLES Alles in eerlijkheid en deftigheid en inZondag ook, schrijft De Werkman heeft de christene volksbond (ofte volksfopperij) een zo- merfeest gehouden met wafelslag in het Lindeken veel, veel volk, aangename tref- felijke bijeenkomst. Zeg eens, Werkman of - Land Wat Wat Wat is er daar zoo gebeurt in 't glorietje Ja wat is er daar gebeurd Was het daar ook treffelijke bijeen komst met die kleine meisjes Schijnt dat de Policie in 't geheel niet vindt dat er in dat schoon verlichte glo rietje eene treffelijke bijeenkomst gehou den word, want gister vrijdag had er een onderzoek plaats en talrijke getuigen werden gehoord. 't Zou dus niet alleen meer zijn Alles in eerlijkheid en deftigheid maar nu ook invuiligheid. 't Woord is aan u, Werkman - of Land Is dat nu de nieuwe wereld ERPE. Op Dijusdag 8 September aanst. om 8 uren 's morgens, verplich tende keuring en kampstrijd van het vee bij de Maatschappij van verzekering inge schreven. Alleen springstieren worden buiten het verzekerd vee tot den kampstrijd toege laten. Muzikaal Concert om 4 uren 's na middags op de Dorpplaats door de Fan fare De Jonge Aalstenaars. Wij mogen de lief hebbers een aange naam feest verzekeren. NINOVE. De geuzen van 't stad huis te Ninove zijn aan 't foefelen in de kiezerslijsten, ofwel, zijn ze zoo onwetend- dom in kiesrecht als Polka II en zijn maat. Wij hebben 't bewijs in handen. Advies aan onze vrienden van Ninove. Botermarkt. Heden zaterdag werden 742 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 5200 kilos. Aalst. De werkstaking der metsers duurt rustig voort.Meesters en werklieden blijven bij hun voorstelde eersten willen den gevraagden opslag van loon betalen aan dezen die hem verdienen, de tweeden eischen dat rijp en groen op den zelfden voet zullen betaald worden. Onzes dun- kens ware dat eene premie voor de luiaards. Onze kerkfabriek van St-Jozef en Godshuizen zijn bij koninklijk besluit gemachtigd, ieder voor de hel ft,een legaat van 6000 fr. te aanvoerden, hun vermaakt door wijlen juffer Jeannette Borreman. Botermerkt. Heden zaterdag heeft de opzichter Vander Schueren een bezoek gebracht op onze botermerkt. 19 stalen werden genomen en een werd bevonden vervalscht met margarine te zijn. De vrouw die er meê te koop stond, viel aan 't loopen zoohaast zij zag dat men de boter ging onderzoeken en ze ging zich verste ken op den zolder van een bijzonder huis; ze werd daar door de Politie bij den rok genomen en naar de wacht geleid. Zij heeft verklaard Sophie te heeten; alle verdere inlichtingen aangaande hare identiteit weigert zij te geven dit zal toch niet beletten dat zij zal gekend wor den. De dièven, die het huis plunderden van den advocaat Lapierre, zijn te Rijsel aaDgehonden. De Brusselsche agenten D'Hooge en Stockmans, hadden zich der waarts begeven om de Fransche policie bij die aanhouding behulpzaam te zijn. De bandieterijen in en rond Brussel duren voort.Te Dilbeek werd eene woning overvallen door vijf zwartgemaakte die ven. Zij bonden den bewoner, den 70-jari- gen hoefsmid Swalus, en vielen toen een koffer aan, waarin zij dachten geld te vinden. Het hulpgeroep van den ouderling wekte de aandacht der geburen, die met rieken en stokken kwamen toegesneld en de bandieten op de vlucht dreven. Na den grijsaard ontbonden te hebben, begonnen de boeren de dieven te vervolgen en vonden hen verscholen in eene schuur, te Anderlecht. De dieven vluchten verder, doch er werden er eindelijk, geholpen door de policie, drie aangehouden. De dieven vluchten verder, doch er werden er eindelijk, geholpen door de policie, drie aaugehouden. De aarileider der bende is een kerel, die over eenige dagen de gevangenis verlaten heeft. De twee, die er in gelukt waren te ontsnappen, zijn door hunne kameraden bekend gemaakt. Doodvroelers. Men weet dat de bedienden der ministeries over het alge meen menschen zijn, die het minst van geheel het menschdom hun brood eten in het zweet huns aanschijns. Maar minister Schollaert heeft deze week ontdekt dat vele zijner bedienden het middel gevonden hebben, om de zes reglementaire werkuren nog tot op de helft te verminderen. Bij eene wandeling door zijne bureelen, om den toestand der lokalen te onderzoe ken, vond hij dat er een overgroot getal afwezigen waren. Hy was werkelijk in 't geval om het woord van zekeren officier te bezigen Jen vois beaucoupqui n'y sont pas (Ik zie er velen die er niet zijn.) Dieven van telefoondraden. Het schijnt dat de dieven van telefoondra den, waarover wij reeds zoo dikwijls spraken, hun hoofdkwartier te Vilvoorde hebben opgeslagen. Donderdag nacht heeft de jachtwachter Verhaegen, in dienst van baron Snoy, hen verrast, terwijl zij met twee de draden aan 't afsnijden waren. Zij dreigden hem met,den dood, indien hij een stap durfde naderen. Ondanks hunne bedreiging, stapte de jachtwachter toch voort in de richting der plaats, waar de dieven aan het werk waren, doch hij kwam terecht tegen den ijzerdraad die over den weg was gespannen. Verhaegen viel. Hij nam nu zijne kara bijn, welke hij aan den riem droeg, schoot en hoorde toeneen luiden kreet slaken. Een der dieven moet dus gekwetst zijn. Zij namen de vlucht in de richting van Melsbroeck, terwijl Verhaegen de politie van Vilvoorde ging verwittigen. Een on derzoek werd ingesteld en men vond in de nabijheid der plaats, waar de dieven verrast werden eene scherpe scheer en een rol ijzerdraad. Een andere rol werd in een nabijgele gen bosch gevonden.De twèe rollen bevat ten te samen eene lengte van 2250 meters. Dit maakte, aan 16 centiemen don meter gerekend eene weerde van meer dan 500 fr., di«* de dieven in éénen nacht stolen. Men ziet, het stieltje is nou al winstge vend, zegt het Journal de Bruxelles. Jenevertje lief. Zekere L., hij- genaamd de Neus ligt op legist in eene herberg der 4' wijk te Antwerpen, waar hij vindt det men lekkere jenever ver koopt. Donderdag nacht rond 3 uren kreeg de Neus een onoverwinbaren lust in een borreltje. De logistbaas sliep, de bazin ook, de andere logistgasten eveneens, de kans was dus gunstig om op zijne sokken naar beneden te sluipen en er eentje te pakken. Maar een is geen, - zegt het spreek woord. Hij nam dus zijnen.... waterpot onder zijn bed uit, ging naar den kelder, tapte den pot vol jenever en klom terug naar zijne kamer om dan naar hartelust to drinken. Vrijdag morgend vond men hem te bed dronken als honderd Zwitsers. De policie der 4e wijk heeft den lief hebber in de doos gestoken. Drama op den Spoorweg. Dijnsdag morgend is nabij de statie van De Pinte een schrikkelijken zelfmoord ge beurd. Zekere Wuytens, heeft zich onder den koopwaren trein nr 5185 geworpen, die daar rond 4 uren voorbijrijdt en zyn hoofd werd letterlijk afgesneden. Weinige oogenblikken te voren stond hy nog gerust te klappen bij den barreel- wachter Gyssens. Bij het naderen van den trein, wipte de wanhopige zich over den barreel om zich door het locomotief te laten vermorzelen. 't Is dezelfde persoon, die over een jaar of twee te St-Martens-Laathem,van waar hij nu ter kermis kwam, op zijne ver liefde schoot. Men kent de oorzaak zijner wanhopige daad niet. De barreelwachter deed uiterste pogin gen om Wuytens weg te trekken, doch deze hield zich met de beide handen krampachtig aan de riggels geklemd en wilde niet lossen, zoodat de barreelwach- wachter bij het naderen van den trein moest achteruitwijken om zelf niet ver pletterd te worden. Het hoofd werd den zelfmoordenaar van het lichaam gescheiden als zou dit op de guillotien gebeurd zyn. Later wordt gemeld dat Wuytens, vooraleer zelfmoord te plegen, zijne min nares zou vermoord hebben. Haar lijk werd kort na den zelimoord gevonden, hangende aan eenen elskant, op eenige minuten afstand van de plaats waar Wuytens zich door den trein heeft laten dooden. Het meisje hield nog eenig gras in de handen geklemd, zoodat men denkt dat zij zich aan het gras vastgeklampt had en door Wuytens met geweld omhoog getrokken werd. Haar lijk is naar St-Martens-Laathem gebracht. Zij had onlangs aan hare ouders de toelating gevraagd om te mogen trou wen, doch deze weigerden, gezien het woest karakter van Wuytens. Het parket is ter plaat geweest om het onderzoek te doen. Te Baudour (Bergen) las verleden week zekere L..., in een dagblad den schrikkelijken moord van oenen man op zijne vrouw te Wasmes. Hij zegde tot zijne vrouw Dit lot staat u ook te wachten. -• En inderdaad, woensdag zocht hij ruzie met zijnen zoon, die op dit oogenblik zonder werk is. De moeder verdedigde den jongen en hierop sloeg hij de vrouw met eene flesch den hoofd schedel in stukken. Onweer in Henegauw. Men meldt uit de dorpen van het Centrum dat een allerhevigst onweèr daar gewoed en belangrijke schade heeft teweeg ge bracht aan oogst en huizen. Te Carnières is de bliksem gevallen op den kerktoren, heeft den haan van het kruis geslagen en de witte steenen kornis van den hoofdgevel beschadigd. Van verschillige huizen werden daken en schouwen beschadigd. Te Braquegnies sloeg de bliksem aide schaliën en planken van de torenspits. Het overblijvend geraamte staat uit zijn lood. In Vlaanderen. Ook uit West- Vlaanderen worden zware onweêren ver meld. Ieperen en omtrek werden letter lijk overstroomd door eenen plasregen, die vyf volle uren duurde. Te Brugge vielen groote hagelsteenen. Overal heeft de tabakoogst veel geleden. Te Brussel heeft donderdag avond een onweer gewoed. Krijgsoefeningen. Verleden maandag zetten de 3° en 4e legerafdeeling aan voor de groote manoevers. De eerste vertrok uit Leopoldsburg, in Limburg; de tweede zette aan uit Marche, in Luxemburg. Zij zullen, al doende allerlei krijgsoefe ningen,elkander ontmoeten op de boorden van de Maas. Kanonik Thys, opper-aalmoezenier van 't leger, heeft reeds eenen omzendbrief rond gezonden. Hij is gestuurd tot al de hoeren pastoors der parochiën langs waar de soldaten moeten voorbijtrekken. Den opper-aalmoesenier vroeg dat dt soldaten alom, door burgers en boeren wel zouden ontvangen worden. Hij vroeg dat er daarover des noods, nu verleden zondag, een woordje van zou gezeid worden in den predikstoel. De hoofd-aalmoezenier drukt tevens den wensch uit, dat de nationale vlag op torens en huizen zou wapperen. Ook kondigt kanonik Thys aan, dat men in de streken der manoeuvers vleesch mag eten den 28 Oogst en den 4 Septemb. De Bisschoppen van Luik en Namen, hebben op zijne vraag, voor die twee dagen, van het vleeschderven ontslegen. Den aalmoezenier bedankt de heeren pastoors op voorhand, in naam der hooge overheden van 't leger. Een slruikrooverUit Mechelen: Inde bosschen tusschen Mechelen en Lier, hield de genaamde Witte Helens zich verscholen, die den schrik in geheel den omtrek verspreidt. Witte Relens is de broer van Zwarte Retens, die ter dood verwezen werd wegens moord op het meisje Leonie Helle mans, van St-Catharina-Waver. Deze is sedert eenigen tijd in het gevang over leden. De Witte is 28 jaar oud; hij is een echte hercuul. Dank aan zijne sterkte en zijne buitengewone vlugheid, is hy er in gelukt aan de opzoekingen der gendarmen te ontsnappen. Vrijdag laatst heeft men in een sparre- bosch de woning ontdekt van den - Wit ten; maar de vogel was gevlogen. Het is een onderaardsch hol, dat ver scheidene vierkante meiers oppervlakte heeft, er lagen een stroozak in en een oorkussen, alsook mond behoeften, be staande in spek,vet en brood. In eenen hoek stond ook de spaê waar- medeRelens zijnenkuiluit gedolven heeft. De uitgedolven aarde had hij op zekere afstand gebracht, opdat de ophooging zij ne schuilplaats niet zou doen ontdekken. Als Relens in zijn verblijf was, dan be dekte hij den ingang met takken en mos Men heeft eene hinderlag gesteld; maar Relens is niet naar zijn verblijf gekomen; hij cal waarschijnlijk de lonte geroken hebben. De kerel verbergt zich echter niet in den echten zin van het woord want hij gaat bij de landbouwers van St-Catharine- Waver, van Duffel, Lisp, Koninghoijckt en|andere gemeenten, om hun eten of geld af te dwingen. Hij is altijd gewapend met eened tweeloop, eenen dolk en eenen revolver. Wie niet geeft, wordt met den dood bedreigd. Hij breekt in en steelt helderop. De jonge Anna Widy, van Verviers, het jonge fabriekmeisje, welker hairen door den transmissieboom van een stoom- machien werden gegrepen en met de hoofdhuid werden afgerukt, is na vier schrikkelijk lijden, bezweken. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten. Mannelijk geslacht 12 OA Vrouwelijk 12 HUWELIJKEN. E. De Poorter, hand. met G. Fonteyn, z. b. O. De Boeck, broodb. met M. Van der Hulst, br. J. Camu, tw. met C. Van Gysegem, tw. C Van Gyse- gem, tw. met M. De Vuyst, z. b. J. Wellekens, dagl. met Z. Desaever, dienst meid. S. Backaert, vellenpl. met M. De Schutter, br. J. Boxstael, wagenm. met L. Bosman, tw. A. Weymeis, tw. met M. Greveraert, dienstm. P. Troch, tw. met C. De Clippel, tw. P. Van Impe, landb. met M. De Sadeleer, z. b. OVERLIJDENS. B. Van Gheert, vr. Voorhaen, z. b. 66 j., Asscherendr. M. Van der Vinc- ken, w* Schelck, z. b. 70 j., Leopoldstr. W. Van de Meerssche, wedr Raes, z. b. 63 j., Binnenstr. A. Van Muyze- winckel, w° Verleysen, z. b. 81 j., S' Jobstr. A. Maillet, broed, der krist, leer. 76 j.. Keizerlijke pl. 4 kinderen onder de 7 jaren. aan den prijs van factuur van Elastieken, Mantellakens, Mosco- wa, wollen en katoenen Sargiën, Foulards, Kleerstoffen, schoone wollen Doeken, enz., enz. In 't huis Jean SCHEERL3NCKX-DU CAJU, Lange Zoutstraat, Nr 7, Aalst. Zaterdag, 29 Oogst. 1896. Tarwe fr. 13,50 a 14,50 Masteluin 12,75 a 13.75 Rogge 0,00 a 00,00 Garst 00,00 a 00.00 Haver per 100 kil. 13.00 a 14,25 Spelt 00,00 a 00,00 Koolzaad per 100 kil. 00,00 a 00,00 Lijnzaad 00,00 a 00,00 Koolzaadolie 00,00 a 00.00 Koolzaad koeken 00,00 a 00,00 Lijnkoeken 00.00 a 00,00 Aardap. roode de 100 kil. 0,00 a 0.00 Aardap. (geele nieuwe) 4,00 a 4 50 Boter per 3 kil 6,30 a 7,65 Eiers de 25, 1.98 a 2,07 Vlas, de 3 kil. 0,00 a 0,00 Viggenen, per koppel fr. 35.00 a 50,00 Ajuin, 100 kil. fr. O0,00a 00,00 volg-kw 30?2££BZ?. Gewas van 1895. Heden werden ter merkt gebracht 10 Balen bel voor bel fr. 60,00 Balen 1 kwaliteit fr. 00,00 a 00,00 P0PER1NGHE 28 Oogst. Hoppe 1895 Stad Fr. 23,00 a 00,00 Gemeente 00,00 a 00,00 GENT, 28 Oogst. Tarwe (per 100 kilos) fr. 14,50 a 15,50 Rogge 10,50 a 11,00 Haver 15,50 a 16,50 Gerst 00,00 a 00,00 Boter per kilo, 2,43 a 2,61 Eiers per 25, 2,00 a 2,07 TB32/:AP.ZT31T. BRUSSEL, 28 Oogst. Kalverenmarki Getal te koop gesteld 910. Prijs per kilogr. op voet fr. 0,65 a 0,95 00 lammeren van Ir. 00,00 tol 00,00. - Huidenmerkt. Ossen, Ir. 0,65 a 0,85 Stieren, 0,50 a 0,55 Koeien en veerzen 0,60 a 0,65 Kalveren 0,80 a 0,90 CUREGHEM-ANDERLECHT, 27 Oogst. Ter veemarkt werden te koop gesteld. Ossen 540 I Koeien en Veerzen Slieren 802 1 672 Men betaalde per kilogram op voet Ossen Ir. 0,74 a 0,84 Stieren 0.54 a 0,68 Koeien en Veerzen 0,51 a 0.68 GENT, 28 Oogst. Getal ie koopgestelde hoorenbeesten 805 Melkkoeien 79 Vette koeien 78 Groote ossen 0 Stieren 93 Jonge ossen 161 Magere beesten 247 Vaarzen 147 Schapen 6 Varkens 237 Lammeren 0 Loopers 0 Kalveren 102 Viggens 554 fv goede stalbeesten golden gemid deld van fr. 0,65 tot 0,80. De grasbeesten golden van fr. 0,00 tot 0,00. De varkens van 70 tot 100 kilos en daarboven, levend gewogen, golden van te. 0,65 tot 0,75. Iluidenmerkt Ossen-, koei- en vaarzenvellen fr. 65,0 Koeieavellen 75,0 Kalfsvellen 55,0 ANTWERPEN, 28 Oogst. De kuip boter werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr 2,60 a 2,70. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,15 a 1,40 De aardappelen worden per zak, ver kocht aan fr. 7,50 tot 6,00. Dc eieren betaalde men per 25 stuks fr. 2,00 a 2,50. Ziehier de prijzen der granen op de merkt in liet Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 14,00 a 14,25 Rogge, 10,50 a 00.00 Wintergerst, 00,00 a 00,00 Zomergerst, 16,00 a 00,00 Haver, 15,00 a 15,50 Boekwet, 00 00 a 00,00 Bootten, 16,50 a 00,00 Bitterpeën, 15,00 a 00,00 VENDITIE VAN Landbouwersalem, Beestialen, Hooi, Strooi, Mest, Brandhout en Vruchten in de Schuur en te Velde te Erembodegem, Kleisdries. De Notaris EEMAN. te Erpe, zal op Dosdïrdag 10 Septemder 1896, om 8 uren 's morgens, ter hofstede der Kinderen Joannes Van Haudenhove-Lemaire, te Erondegera, Kleisdrics, openbaarlijk verkoopen 1 Iluismeubels, zooals Stoof met toebehoortën, Ta fels, twee Kaskc.is, Stoelen, hangende Horlogie, Quin- quets, koperen en ijzeren Marmilten, koperen en zin ken Hakers, Melkzijden, steenen Metkteelen, aarden, gh isen, ijzeren en tinnen Keukengerieven, Bedstoe- len, Melktohbens, Kecrn, Melk- en Vieescbkuip, Broodmouijlie en Temschen, Wasch- en andere Kui pen, enz. enz. t.andbouwersalem, als Wanmolen, Kruiwagens, Loofmoicn, Eggen, Aalkuipen inet Schepper, Gaffels, Rieken, Reeken, Pikken, Zeisen, Dorsthvleugels, Ladders, Spaden, Braken, Lauddraad, wij uien Man den, Kaftzilt en meer andere Voorwerpen. Beestialen -2 onlangs gekalfde Koeien, 1 schoon Rund en I Stierkalf, 1 Varken, oud drij maanden en 14 Hoenders. Eene groote hoeveelheid Hooi, Strooi, Mest en Brandhout. Vruchten in schuur 16 aren ongedorschen Tarwe; areu ongedorschen Masteluin 26 aren ongedor schen Rogge15 aren ongedorschen Haver en 22 aren ongezwingeld Vlas. Vruchten te velde 16 aren Aardappels, op eene partij land, te Erondc- gem, Koniugsdries; 17 arcD Aardappels, op eene partij land, te Eron- degcm, Gentschestecnweg (aan de Smids) (i aren Aardappels, op eene partij land, te Impe, Zelfhaart iren Aardappels, op eene partij land, te Eronde- gem, Kruisken 6 aren Betteraven, op eene party land, te Impe, Zelfhaart 2 aren Betteraven, op eene partij land, te Eronde- gein, (ientscbesteenweg iren Betteraven, op eene party land, te Eronde- gem. Groenveld. Verdeeld in koopen 't elks gerief. De venditie zal aanvang nemen om X uren 's moreens, met de Iluismeubels. De Beestialen zullen des namiddags om I uur verkocht worden. Daarna dc Veldvruch ten De koopen tut en met 10 fr. moeten gereed 'letaald worden. Verders op gewone voorwaarden iu lijd van betaling mits te stellen goede en gekende borg. JAARLIJKSCHE VENDITIE van TE ERPE. De Notaris EEMAN te Erpe, zal op Woensdag 9 September 1896, om 2 uren nanoen, in het openbaar verkoopen 25 koopen schoonen Toemaat, wassende op de meerschen van mijnheeren Amand D'Hondt en Karei Schockaert, te Erpe, inde Molenmeerschen. Op gewone voorwaarden en tijd van betaling mits te stellen goede en gekende borg. Openbare verkooping van eene goede TE AALST-MIJLBEKE. De Notaris MOENS, te Lede, zal op den hierna gestelden zitdag, openbaarlijk te koop aanbieden Eene goede partij Land, te Aalst-Mijl beke, op den Roozenkauter, aan de Bo- termelkstraat, gekadastreerd wijk E, nummer 67d, met eene grootte van 10 aren 60 centiaren. In genottreding met Kersmis aanst. Eenige zitdag Maandag 7 September 1896, om 4 uren namiddag, ter herberg - Den Klokkenbol, bij den heer Louis Foncé, Molendriesch. Openbare verkooping van 220 koopen door 't ambt van Mr DESPRET, Notaris te Ath, op 16 September 1896, om 10 uren 's voormiddags, in den Casino te Ath,ten verzoeke van de Maatschappij der Aaart vanBlaton naar Ath. De tafels van scbalming worden ter studie afgeleverd. VERKOOPING VAN een te WELLE, Wildebeek. De Notaris DE SADELEER, te Erem- bodrgem, zal op aanzoek der kinderen van de wed® Frans De Bruynopenhaar verkuopen Een Huis en den Grond, gestaan en gelegen te Welle, in de Wildebeek, groot 3 aren. Onmiddelijk gebruik. Zitdag voor toewijzing Maandag 7 September 1896, bij Frans Van Mulders, te Welle, Drie- selken. Zelfde Notaris DE SADELEER, zal ten sterfhuize van genoemde wed® De Bruyn, nog verkoopen, op Maandag 7 September 1896om 8 uren 's morgens. Al de Meubelaire Voorwerpen, Bees- tiaal en Landbouwersgerief, zich bevin dende ten gemelde sterfhuize. OPENBARE VERKOOPING van eenen schoonen te Oordegem. De Notaris De Gheest, te Aalst, zal in het openbaar verkoopen Eenen schoonen eigendom, bestaande in woonhuis, stallingen, hof. boomgaard en kapel, te Oordegem aan den Dries, samen groot 1 hectaar 23 aren. EENIGE ZITDAG Zaterdag 12 September 1896, ten 2 uren namiddag in de Zittingzaal van het Vredegerecht te Aalst. Openbare Verkooping van een schoon te Aalst, Keizerlijkeplaats. Do Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met de tusschenkomst van zijnen ambt genoot Meester VAN DEN BERGHE, Notaris te Ninove, in het openbaar ver koopen, met winst van palmslag en gelagen STAD AALST. Een schoon HUIS, met Achtergebouw, Koer en Hof, gestaan te Aalst, Keizer lijkeplaats, N° 47, gekadastreerd wijk A, nummer 1933a, houdende van de eene zijde of zuidwaarts aan bet huis van den heer De Gheest en van de andere zijde of noordwaarts aan het huis van den heer Albert De Wolf. Bewoond door den heer Daniël Smet, tegen 500 fr. 's jaars. Slechts ingesteld fr. 7920,00 ZITDAGEN Instel Donderdag 13 Augusti )iQQA Verblijf Donderdag 3 September ten 4 uren namiddag ter estaminet van jufvrouw weduwe Tolleneer-De Brul, te Aalst, Keizerlijkeplaats, N° 60. Openbare Verkooping van TE AALST, Nieuwstraat en Gentschestraat. Do Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag, in het open baar verkoopen, de volgende Huizen te weten STAD AALST. Eerste koop. Een schoon Huis, zijnde de herberg genaamd -Cafë Minard» hebbende Winkelplaats groote Billard- zaal, achtergebouwen overdekte bolle- baan, koer en hof, gestaan en gelegen in het begin der Nieuwstraat, nabij de Groole Markt, geteekend N° 3 en geka dastreerd wijk A, nummers 271 en 272, met eene grootte van 3 aren 80 centiaren, houdende van de eene zijde of oostwaarts het huis van Madame Druck, van de andere zijde of westwaarts aan het huis van M. Leon Van den Hende en van ach ter aan M. Modeste De Motte. Bewoond door den heer Emile Druck, aan fr., 1200's jaars. Tweede koop. Een Huis met grond achtergebouwen en lochting ten voor hoofde in de Gentschestraat, (Nieuw- straatpoort,) geteekend N° 95, en geka dastreerd wijk A, nummer 2098u, hou dende van de eene zijde of oostwaarts aan een huis van den heer Aloïsius Mertens en verders aan den hof van den heer De Mulder en Zuster, ten zuide aan de kassei van de andere zijde of westwaarts aan het huis en hof onder den 3n koop en ten noorde aan den 4" koop. Bewoond door Alfred Van Langenhove, aan fr. 16,50 per maand. Derde koop. Een Huis met grond, achtergebouw en Lochting ook ten voor hoofde in de Gentschestnat, (Nieuw- straatpoort), geteekend N° 97, en gekada streerd wijk A, nummer 2098a, houdendo van de eene zijde of oostwaarts aan den 3° koop ten zuide aan de kassei, van de andere zijde of westwaarts aan oen huis en hof van den heer Monflls en ten noorde aar. den volgenden koop. Bewoond door Cornelius Van dor Poor ten, aan 3 fr. per week. Vierde koop. Twee werkmanshuizen met grond, in de Duivekeetstraat, getee kend N' 4 en 6, en gekadastreerd wijk A N* 20981 en 2098k, palende oostwaarts aan den hof van den hoer De Mulder en zuster, ten zuide aan de lochting van de koopen 2 en 3, westwaarts aan den hof van een huis, behoorende aan den heer Monflls, en van voren of ten noorde aan de straat. Bewoond door Ludovicus Meert en Camillus Elbors, te zamen aan fr. 3,50 per week. ZITDAGEN Instel, Vrijdag 4 September4flüA Verblijf, - 18 löy°' telkens ten 4 uren namiddag, ter herberg genaamd Het Hof van Weenen bij den heer Adolf De Ghendt.te Aalst Boterstraat aan de overdekte markt. Bij ster/geval. OPENBARE VERKOOPING van eenen schoonen te Aalst-Schaarbeek, nabij de Statie, op het Veld-A eist, groot 45 aren 58 centiaren, door het ambt van den Notaris BRECKPOT, te Aalst. Zichtbaar van 4 tot G uren 's maandags. vXÏÖ ,5September ,896 om 5 uren namiddag, in Café Suisse, te Aalst, Groote Markt, bij Dame wed* De Smet-Gits. VENDITIE VAN te Aalst, Keizerlijke Pleats, ten sterfhuize van Mr August Ghysse- linckx, op Dijtisdag 1 September 1896, om 9 uren voormiddag, door het ambt van den Notaris BRECKPOT, te Aalst. De Notarissen DE PAUW en BRECK POT, te Aalst, zullen openbaarlyk ver koopen 1° Eene Hofstede, te Aalst-Mijlbeke, aan de Bergestraat, groot 37 aren 60 centiaren. Bewoond door Gustuuf Kieckens. 2° 34 aren 6i centiaren Meersch, te Moorsel, op het Hof Texel. 3° Circa 23 aren Land, te Aygem, op den Boschkauter en Geetegem. 4° Circa 1 hectaar 72 aren Land, Hof en Bouwgrond, te Haeltert, op den Groot- kauter, Molenveld, Terrenthout tegen de Statie, Middelkauter, Rosthoutveld, Her- beztënbarm, Eede en Molenstraat. 5° 5 aren 8 centiaren Bouwgrond, te Welle in do Wildebeke. Gebruiker Bolerbergh-De Leenheer. 6° 1 hectaar, 26 aren 83 centiaren Land en Bosch, te Assche-Terheyden, tegen het Hof-te-Put. Gebruikers Emm. Fossemiers en andere. Instel; Vrijdag li opnlamhfir arqa Verblijf Vaijdag 18 SePtom,)er 1896 om 2 uren namiddag, by Mr Joseph Van der Vorst, te Aalst, aan de Sl Marti- nuskerk. Four cause de départ. VENTE DE d' excellents et vieux VINS. Les Notaires De PAUW et BRECKPOT, a Alost, vendront puhliquement, les Mardi S, Mercredi 9 et Jeudi 10 Septem- bre 1896, A i heure de 1' après midi, en la maison rue de la Chapelle N° 14, A Alost, 5000 Bouteilles d'excellents vins, Blanc de Tours, Muscat, Malaga, Bor deaux, Sauterne, Rbin, vieux Bourgogne Rouge et Blanc. Studie van de Notaris DE PAUW, te Aalst. De Notaris DE PAUW, te Aalst zal openbaarlijk verkoopen een Huis en erve te Aalst, Molenstraat, n° 67, bewoond bij Madame weduwe P. J. Cornelis-Depasse. Instel 7, verblijf 21 september 1896, om 4 uren namiddag ter herberg In de vier Winden te Aalst, Keizerlijke plaats. Voornoemde Notaris DE PAUW, zal open baarlijk verkoopen 1° Eene Hotstede te Meire, Cauwenberg, groot 10 aren 20 centiaren. Bewoond by Ch. L. De Schutter-Seminck. 2° Eenen boomgaard als voren groot 5 aren 56 centiaren. 3° Den blooten eigendom van 17 aren 20 centiaren land als voren sectie B, nummers 218b, 218d. 4° Den blooten eigendom van 13 aren 80 centiaren land als voren sectie B, num mer 544a. 5° Den blooten eigendom van 2 aren 24 centiaren hofstede met de gebouwen als voren sectie B, nummers 543f, en 543g. Instel 15, verbly f29 September 1896, om 3 uren namiddag, ter herberg In de vier Winden te Aalst, Keizorlijke plaats. De Notaris DE PAUW, voornoemd zal openbaarlijk verkoopen Een schoon Kasteel te Lebbeke, Molenstraat, groot 43 aren 40 centiaren, bewoond bij den heer De Jaeger-Cardo. In gebruiktreding 20 Februari 1897. Zichtbaar alle maan dagen van 9 tot 11 uren voormiddag en van 2 tot 5 uren namiddag. Groot gemak van betaling. Instel 3, verblijf 24 September 1896, om 3 uren namiddag in het Hötel de Flandre, bij Mr Joseph Galle, Aalst, statieplein. Venditie van Nagras te Wanzele, op den Kloostermeorsch, op 16 September 1896, om 2 uren nanoen, door bet Ambt van den Notaris DE PAUW, te Aalst. Gewono jaarlijksche verkooping van Nagras op Dijnsdag 1 September 1896, om 1 ure nanoen, ter herberg De Ster, te Schoonaarde, Dorp, en om 2 uren na noen, ter herberg In do drie gouden Appelen, te Wichelen, Dorp.

De Denderbode | 1896 | | pagina 3