Landbouw. Wat ons te wachten staat. Wat liefdadigheid. Een en ander. Rechterlijk kronijk. Onlusten te Cönstantinopel. Allerhande Nieuws. 't volgende eindbesluit van een schrijven over den kiesstrijd te Turnhout, versche nen in Vooruit van dijnsdag 1 sept. 11. Men oordeele En toch blijkt den uitslag, al deze omstandigheden in acht genomen, eene ernstige bedreiging voor de klerikale a partij, omdat hij bewijst dat de oude tucht in naam van den godsdienst ver- a broken is en de stoffelijke wereldscho a belangen eens of morgen al hunnen invloed zullen doen gelden. a En dan is het onze beurt P En wie zal de schuld zijn als het eens de beurt der socialisten zal geworden zijn De groene socialisten die de katholieke partij verscheuren, die de oude tucht ganscn zullen vernietigd hebben. De groe nen zijn do baanbrekers der rooden, zie daar eene onbetwistbare waarheid Het is noodig, denken wij, eens van tijd tot tijd te herinneren wat ons te wachten staat, moesten de socialisten de meesterschap verkrijgen. Le Peuple, het orgaan der Brussel sche socialisten zegt het ons in klare en duide lijke woorden, in zijn Nr van 28 Septem ber 1892. Aandacht dus De burgers mogen overtuigd wezen dat de socialisten, indien zij ooit aan 't bewind komen, zij dadelijk eoo radi- Tcale maatregelen zullen nemen, dat de zegenpralende reactie niet in staat zal zijn de zaken nog in orde te brengen zoo als zij voor de revolutie waren. Daags na de revolutie zullen de so cialisten drie groote plichten te vervul len hebben. 1° De revolutionnaire macht tot stand brengen en in hare verdediging voorzien 3° Onmiddelijk de volksbehoeften voldoen - 3° Het kapitaal omverrukken en den grondslag leggen der socialistische sa menleving. De socialistische partij zal zich te genover drie klassen bevinden wier be langen verschillig en zelfs tegenstrijdig zijn de werklieden der groote nijver heid, de boerenstand en de kapitalisten met hunnen aanhang, de kleine burgers en kleinhandelaars. De werkersklas zal meester zijn in de nijverheidssteden, die als zoovele revolu tionnaire centrums zullen samenwerken om .den buiten tot de ;partij der revolutie over te halen en den tegenstand, die zich zal opdoen, te overwinnen. - In de nijverheidssteden zullen de socialisten de plaatselijke machten moe ten overmeesteren, de werklieden wape nen die wapens draagt vindt brood, zei Blanqui. Zij zullen de poorten der gevange nissen openen om de kleine dieven los te laten en de groote dieven bankiers, financiers, groote nijveraars en groote eigenaars, op te sluiten. Men zal hun geen kwaad doen, maar men zal ze als gijzelaars beschouwen en ze verantwoordelijk stellen voor het goed gedrag van hunne klas. Het revolutionnair bewind zal zich vestigen door eenvoudige bemeestering van het vroeger bestuur, en wanneer dit alles zal vastgesteld zijn, dan eerst zullen de socialisten er aan denken hunne wer ken dooahet zoogezegde algemeen stem recht te doen goedkeuren al de gewezen kapitalisten zullen van hunne politieke rechten beroofd worden, tot het revolu tionnaire spel gewonnen zij. Dat is klaar en duidelijk, denken wij 't zal de burgeroorlog zijn in 't groot met zijne gevolgen van diefstallen, brand stichtingen en moorderijen, gelijk ten tijde der akelige commune van Parijs. België ten vuro en ten bloede, ziedaar wat de socialisten ons voorspiegelen 1 De Exjwess is een radikaal-socialist blad van Luik, half en halt dus. Maar dat half-socialist is reeds moer dan voldoende om u te doen begrijpen dat de opstellers van het blad vol deernis en erbarming zijn voor al de ongeluk- kigen. Zoudt gij er aan twijfelen leest dan maar bet volgende dat wij uit gezegd blad vertalen Wij krijgen het droevig bezoek eener ongelukkige ongehuwde moeder, stork van gezondheid en goed van wil, die, bij gebrek aan werk, letterlijk, in den letter lijkstenen jammerlijkst volstrekten zin op straat zit, uit de kamer die zij huurde, verdreven is. Een zeer klein sommetje ware haar genoeg om tot Brussel te rei zen waar zij bloedverwanten heeft die haar ter hulp zullen komen. n Wij zijn heel zeker dat er onder de le zers van de Express eenige liefdadige personen zullen zijn die ons voor haar een aalmoesje zullen zenden, hoe klein het ook zij, en ons zullen helpen willen om die arme vrouw uit haar leed te trekken.» Welnu, lezers, hoeveel kost eene cn- kole reis van Luik naar Brussel S frank en 80 eentiemen. En zeggen dat er onder de opstellers of beheerders van het blad volksvertegen woordigers, en zelfs millionnairs zijn, en dat zij om voor dat interressant schepsel fr. 3,80 bijeen te krijgen een beroep moe ten doen op de liefdadigheid. Gij zult bekennen dat bij do radikaal- socialisten het medelijden diep in de hie len zit, Veeboekjes. Art. 2 van het ko ninklijk besluit legt aan allo eigenaren van runddieren een verplichting op, te rekenen met 15 October 1896, een boekje to houden waarin zij moeten inschrijven de runddieren die zij koopen, verkoo- pen, houden of ruilen alsook de dieren die geboren worden of omkomen wan neer zulks geschiedt binnen do laatste dertig dagen. Volgens men meldt heeft de minister van landbouw zulke boekjes doen druk ken en aan do agentenveemerkers bevel gegeven, dezelve aan de veehouders, tijdens 't merken, kosteloos uit te deelen. Daar ook het merken kosteloos ge schiedt, zoo zal de uitvoering van net reglement geen aanleiding tot kosten geven. Gezondheidstoestand van 't vee, gedurende de eerste helft der maand augusti. Snotziekte werd bestatigd op 2 peerden, geslacht te Anderlecht; 2 peerden herkomstig uit Engeland en afgemaakt in het slachthuis van Gent 1 peerd geslacht te Forchies-la-Marche en te Hatrival en op 3 peerden te Floren- ville. Van besmettelijke longziekte blijft het land bij voortduring verschoond. Mond en klauwzeer vertoonde zich op twee stallen: te Meenenen te Gheluvelt. Bactoridiaansche koolziekte word be statigd op 14 runderen en bacteriaansche op 12. Over het algemeen beschouwd, is de toestand van het vee zeer voldoende. Er dient echter bijgevoegd te worden dat roodvonk zich hier en daar, onder de ver- kens vertoonde. 't Glorietje. - -t Land van Aelst a van zondag 11. roept uit O Feest van 't Lindeken, ge blijft - rein en zoet in de geheugenis Dus 't orgaan van Chipka vindt dat het er, ter feest in 't Lindeken, rein en zoet toeging. Spijtig dut de Policie hierin in 't geheel 't gedacht niet deelt van Mir- roeus, want het onderzoek wordt ieverig voortgezet over die zonderlinge samen komst in 't glorietje. Wij hopen dat Mirrceus ons zaterdag meer bijzonderheden zal meèdeelen over het reine en zoete feest. Wij, van onzen kant, zullen eens onze informeerkazak aantrekken. Kadaster. M. de minister van financiën, M. de Smet-de Nayer, heeft bevel gegeven aan het bestuur van belas tingen en kadaster, onmiddellijk de her- zieuning te beginnen van de cadastralo schattingen der gebouwde eigendommen, uitgenomen de fabrieken, stokerijen, enz. Er zijn maatregelen genomen om die werkiDg binnen het jaar te eindigen. De gemeentebesturen, gevoegd bij de contro leurs en ontvangers, zullen de contra- experten aanduiden. De minister raadt de gemeentebesturen aan, bevoegde en onpartijdige contraexperten te benoemen, aangezien do schattingen zullen moeten dienen om het personeel te bepalen, in het nieuw regiem dat de minister zal invoeren. Persoonlijke dienstplicht. Wie wil onze militaire lasten verzwaren en bijzonderlijk den persoonlijkon dienst plicht invoeren De liberalen en socialisten. Waarom Politieke berekeningen anders niet. De liberalen weten dat do verzwaringen der militaire lasten, door 't volk zeer slecht zouden onthaald worden, en ze rekenen, dat het katholiek ministerie weldra de populariteit zou verliezen wel ke het nu zoo ten rechte bezit, moest het aan den militairen afgod offeren. De liberalen en socialisten zijn, wat deze militaire kwestie betreft, twee hoof den onder een hoed ze rekenen beide op de militaire kwestie om verdeeldheid onder de leden der rechterzijde te zaaien en moeilijkheden met de regeering te ver wekken. Die blauwe en roode taktiek zal de regeering verijdelen door zich te schik ken naar den wil des lands 't welk alle verdere verzwaringen der militaire las ten, voor al in bloed, verstoot en zijne voorliefde heeft uitgedrukt voor eon vrij willigersleger. Het niemand gedwongen soldaat a staat aan 't orde van den dag De kiezing van Doornik, in vervanging van den senateur Stiénon Dupré, is be paald op 20 September. Eene vraag. In de winkels van Vooruit te Gent is er koffie te koop aan fr. 1-80, 2-40, 2-70, 3-20 en fr. 3-70 den kilo. Welke koffie zal er nu opge schonken worden in den socialistischen toekomststaat, waar de volkomenc gelijk heid zal moeten heerschen Goed gezeid Do zoon des ko- nings van Italië gaat trouwen met eene schismatieke prinses van Montenegro. Nu, de koninklijke familie eischt dat deze zich eerst bekeere en katholiek worde. En do prinses is bekeerd. Die bekeering geeft aan Paul de Cas- sagnac een paar bedenkingen in, die zeer gegrond zijn «In de huidige omstandigheid, heeft die bekeering zekeren kluchtigen kant. Want het katholicism der koninklijke familie is een zoo breed katholicism als de gevangenschap, in welke zij den Hei ligen Vader houdt, eng is. En wanneer men in den ban is gesle gen om den Heiligen Petrus van zijn eeuwenoud erfgoed beroofd en.Rome den Paus te hebben ontstolen, heeft men waarlijk het recht niet eene schismatieke prinses te verplichten in den schoot der Kerk terug te keeren Processen-verbaal. Een omzend brief van M. de minister van justicie heeft de volgende verbetering bevolen. Vroeger, wanneer de policieagenten op straat een proces-verbaal opstelden, bij voorbeeld voor overtreding van een poli- ciereglement, werd dit stuk, zonder dat de overtreder gehoord was, naar het par ket gezonden. Voortaan zal geen proces-verbaal meer mogen opgesteld en verzonden worden, alvorens de vervolgde zal ondervraagd zijn. Stad Gent. Omzettingsleening. Het schepencollegie schrijft eenen wed strijd uit, tusschen Belgische kunstenaars, tot het verveerdigen der teekening voor het eerste blad der titels van de nieuwe omzettingsleening Het formaat voor het voorbladder titels zal eene hoogte hebben van veertig op eene breedte van zeven-en-twintig centim. De ruimte, voorbehouden op het eerste blad der titels voor den er in te vullen tekst, zal twee-en-twintig centimeters hoog en veertien centimeters breed zijn. De ontwerpen zullen volkomen afge werkt en gereed ziju om in typografische clichés voor het afdrukken te kunnen overgezet worden. De teekeningen zullen voor 30 septem ber 1896 in het gemeentesecretariaat moeten neèrgelegd worden. De naam en het adres der mededingers zullen onder verzegelden omslag geplaatst worden, met een merkteeken gelijk aan datgene van de teekening. Een enkele pry's van 300 fr. zal den verveerdiger van het verdienstelijkst geoordeelde ontwerp toegekend worden. De teekening, waaraan die premie zal toegewezen worden zal de eigendom blij ven der stad. De niet bekroonde teeke ningen zullen in het stadssecretariaat ter beschikking der mededingers blijven. Die teekeningen zullen op 1 november moeten teruggenomen worden. Men leest in het Journal de Bruxelles, dat de rechtbank van Mecholen, eenen oerroover goed genepen heeft. Den dag na de provinciale kiezingen, lag er aan de vitrien van het modderblad Salvator eenen steen, dien men zegde geworpen te zijn uit het hotel van Mgr. Van den Brande-de Reeth aan dien steen was een beleedigend opschrift gehecht. Mgr. Van den Brande diende eene klacht in. Hey- mans, uitgever van het blad, trok zich ellendig uit den slaghij beschuldigde van dit feit Ern. Palleraaerts. De ten toonstelling van den steen was gebeurd, zegde hij, in zijne afwezigheid. De tribu naal heeft Pallemaorts veroordeeld tot 50 fr. boete voor eerroof of 15 dagen ge vangenis en de kosten van het proces. Degenen, die beweerden steenen te heb ben zien werpen uit gemeld hotel, hebben hunne verklaring ingetrokken. 2000 Armeniërs vermoord. De overrompeling der Ottoman sche Bank. Over de onlusten te Constantinopel, seint de 2Vwïes-correspondent in hoofd zaak het volgende Het was onmogelijk zich in 't eerst een denkbeeld te vormen van den toestand. Het middelpunt der ongeregeldheden was het bureel der Ottomansche Bank te Galata, maar de hoofdstraten in die buurt waren door de troepen afgezet, en in de stegen krioelde het van Tursch gepeupel, met sabels en knuppels gewapend, die de Armeniërs opzochten en doodsloegen. In overeenstemming met het document dat dinsdag d. v. w. aan de gezanten werd overhandigd, wilden de Armeniërs een slag slaan om aan den ondragelijken toestand een eind te maken. Dientenge volge werd het plan gevormd, dynamiet en een aantal bommen te brengen in de kelders der Bank, dan het gebouw te bezetten en te dreigen alles in de lucht te laten springen, als geen voldoening werd gegeven aan de eiscben der Arme niërs. Dertig leden van het Armeensche comi- teit begaven zich dus woensdag, twee of drie tegelijk naar de Bank. De aanvoerder en twee zijner luitenants, ontwikkelde mannen, bevonden zich bij hen. Zij kwa men onopgemerkt in de groote vestibules en breede gangen. Tegen half een zag men eenige dragers met zakken op den rug het gebouw binnengaan men dacht dat zij geld droegen, maar het waren bommen. Kort daarop werd een teeken gegeven en toen weergalmde het gebouw van revolverschoten, en drie of vier bommen ontploften in de groote vestibule, terwijl er nog andere op straat geworpen werden. Eindelijk werd ook eene bom geworpen in de kassa-afdeeling, en het verbijsterde personeel vluchte de trappen op, eene som van 10,000 pond sterling bij de Armeniërs achterlatende, die zelfs niet raakten aan het geld en later een der kassiers behulpzaam waren in het weg sluiten. Op het geluid der ontploffingen vluchtton sir Edgard Vincent en eenige hoofdbe ambten over een terras naar het naburige gebouw der tabakregie, met het doel om de hulp der policie in te roepen. Maar zoodra het personeel de kassa-afdeeling verlaten had, barrikadccrden de Arme niërs alle toegangen. Intusschen hadden audere betoogingen, met hetzelfde oogmerk op touw gezet, in Woiwoda, Galata-Seraï, Taxim en andore wijkeu plaats; bommen werden geworpen en men schoot revolvers af, zoodat eenige sapties gewond worden. Weldra echter begonnen de Turken wraak te nemen op de bekende wijze. Ziehier een nieuw verhaal van den Tageblatt-correspondent te Constantino pel, een man, die tot hiertoe in de Armeensche kwestie, partij koos voor de Turken Met mijn eigen oogen zag ik feiten van oprecht wilde barbaarschheid plegen. Het Turksche volk, dat ik in mijn hart goed waande,' zag ik wild, barbaarsck; fanatiek, bloeddorstig. Ik zag duizenden Turksche hamels op moord belust, door de straat hollen. Ik zag er groepen, zich verschuilende achter straathoeken, om eenen eenzamen Armeniër af te maken als een razende hond; door eene bende dezer wilden zag ik voor mijn oogen een Armeensch priester letterlijk met bijlen in stukkeu kappen. Ik zag de policie daar bij staan en lachen ik zag eene patroelje ruiterij eene plaats bezetten, waar men Armeniërs slachte, ora te beletten dat den ongeluk- kigen hulp werde gebracht. Ik zag twintig zulke gevallen en geen eenkei maal werd Let werk der moordenaars door policie of soldaten onderbroken. Te Galata zag ik dozijnen lijken inde straten liggen. In de Heudekstraat, waar ik woon, werden in minder dan een uur tijds drie Armeensche voorbijgangers dood geslagen. In den namiddag door de stad wandelend ontmoette ik zes vuilniswagens met lijken gevuld. Er moeten dien dag minstens 2000 personen gedooc zijn. Volgens al wat ik gezien heb is dat cijfer niet overdreven. Het grootste kwaad werd uiigelokt doordien het Turksche gepeupel, met hulp der policie, werd gewa pend. Hadde iemand hun werk belet, het bloedverlies zou niet groot geweest zijn. De werkeloosheid der ambassaden verwekt algemeene verontweerdiging. Te Stamboel, Pera en Galata waren al de winkels gesloten, doch het Turksche gepeupel drong in de Armeensche maga zijnen en verwoeste en plunderde er alles Policie en soldaten namen deel aan de plundering. Een Duitsch wapenmagazijn werd ook leeg gestolen. In de Armeensche voorsteden Samatia en Koem Kapoe begon de slachting vroeg in den morgend. In den nacht van woens dag tot donderdag werden tal van Armeen sche huizen bestormd. Er bestaat geen twijfel of meest al onschuldige personen zijn ten prooi gevallen aan de moordzucht der Turken. Armeniërs, die zich nooit ofte nooit met politiek hadden ingelaten, werden meedoogenloos doodgeslagen. Uit alle berichten, en uit hetgene ik zelf vaststelde, blijkt ten overvloede dat de Turksche overheden, geenszins hunnen plicht vervulden. «Te Pera woedde de furie met afgrij selijke hevigheid vóór de residentie van den gouverneur,alwaar eene bom ontplof te. Tusschen de meest bloeddorstige christenvervolgers bevonden zich de tulumbajis of pompiers. De mannen, die de wacht op den toren van Galasa uit- maken, zag ik met messen en lansen in de omliggende straten weerlooze Arme niërs opzoeken. Zij werkten zelfs hunne j razernij uit op lijken, die zij doorkerfden en verminkten" Tenzij voor de Ottomansche Bank heb ik geene Turken zien vermoorden. Op de kaai van Galata werden 46 Armeniërs in een kolenmagazijn om het leven gebracht; 14 Armeniërs, die van een Engel3ch schip werden afgehaald, werden in het water geworpen; in het nieuwe huis der Oostersche spoorwegen werden al de Armeniërs al'gemaakt;zoover ging de moordzucht dat in de statie een Armeensch stoker van zijn machien werd gehaald en dood geslagen. Aan het bureel der Galata-policie deelde men revolver en kardoesen uit aan de Turken. Wij eindigen hier het verhaal. Wellicht begint het den lozer te walgen nog verder de beschrijving te lezen der wandaden van de Turksche bloedhonden. Aalst. Op 't oogenblik is men aan 't pijlen slagen, in den meersch, palende aan 't openbaar Stapelhuis en den Brus- selschen steenweg, ten einde den grond te beproeven tot het aanleggen eener passe relle over den IJzerenweg aldaar. HOP. De pluk van de vroege soorten gaat 'deze week aanvangen. De kwaliteit schijnt dees jaar van geringe waarde te zullen zijnblijft het goed weder dan zal ze veel bij winnen en zal men tamelijk sterke hop plukken. De prijzen blijven laag. Geerardsbergen. Geweer schotten werden des nachts gelost in de vensters van M. Frangois, opzichter der goederen van graaf de Kerchove de Den- tergem. Eerst loste men twee schotten in do lucht om M. Francois doeu aan 't venstor te komen waarna zij opnieuw twee schot-» ten losten, één in een venster en een tweede op den gevel des huizes. Do heer Francois bewoont de Groote Straat, dus in de kuip der stad. Men denkt dat het pensjagers zijn die zich willen hebben wreken. Een onderzoek is geopend. Twee brandrampen hebben in den nacht van zaterdag tot zondag dc bewo ners van Brussel in opschudding ge bracht. Ten half twaalf was er brand ontstaan in een verf- en vernisinagazijn te Schaerbeek, dat spoedig door de pom piers werd uitgedoofd, doch niettemin belangrijke schade aanrichtte. Ten 3 uren ontstond brand in eenen stal der rue des Coteaux, te St-Joost-ten-Noode.Een stal knecht, die de peerden kwam voeden, kreeg van een der dieren eenen stamp de lanteern, die hij in de hand droeg, werd verbrijzeld, en de vlam stak het vuur aan strooi. In eenen oogwenk was de stal slechts een vuurpoel meer. De stalknecht was niet gewond en kou, terwijl hij het alarm gaf, een voor een dé zeven peerden buiten jagen. Niettemin werd door het vuur nog voor 20,000 fr. schade aangericht. Het parket van Brussel heeft zich naar de gemeente Wemmei begeven, waar eene danszaal het tooneel is geweest van een bloedig feit. Er was twist ontstaan tusschen jonge lieden der gemeente en anderen van Rollegem. Om hier een einde aan te stellen, deed de baas hon zijn lokaal verlaten; doch een hunner haalde een revolver uit den zak en loste drie schoten. Deze troffen den baas, zijne vrouw en eenen toe schouwer. De pleger werd door de verbitterde menigte aangehouden, en ware de gen darmerie niet haastig ter plaats gekomen, men zou hem dood geslagen hebben. Hij is in de gevangenis opgesloten. Stoutmoedige inbraak. In den nacht van 29 tot 30 augusti zijn bij den gemeentesecretaris te Heffen (Mechelen) dieven binnen gedrongen langs het venster der keuken, uitgevende op den hof, en waaruit zij eene ruit genomen hadden. Naast de keuken is de slaapkamer van man en vrouw, en boven de keuken op het 2e verdiep, sliepen de kinderen, waaronder een struische jongen van 16 jaren. Beide kamers waren verlicht, wat men van buiten gemakkelijk kon be merken. En, niettegenstaande dit, hadden de dieven, waarschijnlijk ten getalle van twee, toch de stoutmoedigheid de bene- donslaapkamer binnon te dringen doch, gelukkig I dat de ingeslapenen bij tijds gewekt werden door eenen zachten schok der deur van de slaapkamer, die de ban dieten tegen eene andere stieten, want anders zouden,buiten twijfel.de bloedigste tooneelen hebben plaats gegrepen. Toen vluchten zij in den hof, vanwaar zij, zooals blijkt uit de voetstappen in den grond, nog eenigen tijd het openstaande venster in het oog hielden. Zij hebben niets ontvreemd en zijn tot hiertoe geheel onbekend gebleven. Bij het vluchten door den hof, zijn zij slechts op 4 centimeters afstand, naast een groot en stevig wolfijzer doorgegaan; bijna had men dus eene goede vausgt gedaan. Handelsblad Spoorwegongeluk. Vrijdag avond rond 8 uren heeft er te Brugge een ont- riggeling op de spoorweglijn Brugge-Blan- kenberghe plaats gehad. Er is een doode en verscheidene gewonden. Het locomotief stak een meter diep in den grond. Naar het schijnt moet de oorzaak van het ongeluk gezocht worden in eene ver traging, die de trein van vrijdag onder gaan bad. Uit die oorzaak zou hij de halt voorbijgestoomd zijn, op de kromming met eeDe te groote snelheid rydende. Op de plaats zelf toont eene aanwij zingsplakkaart aan dat de straal der kromming slechts 150 meters bedraagt, over eene lengte van 150 meters. Veilig heidshalve moesten dus alle treinen hier stoppen of trager rijden. Dat de trein te snel reed, zoo beweert do Etoile, wordt bewezen door den groo- ten afstand, die hij, na de ontriggeiing, nog aflegde. Het rechterlijk en bestuurlijk onder zoek is geopend. De voorste rijtuigen, die waarin bijna geene reizigers zaten, hebben alleen geleden. De achtersten waren vol reizigers, die ongedeerd zijn gebleven. Na de ramp was het getal toegesnelde nieuwsgierigen zoo groot, dat de over heden de troepen moesten opeischon, om hen op geschikten afstand te houden. Onder de gekwetsten bevindt zich M. Schwartz, gewezen commissaris van poli tie te Blankenberghe. De eerste zorgen werden de gekwetsten toegediend door de geneesheeren, die in den trein zaten M. Lesaffre de Franschman, die gedood werd, ging alle weken naar Blanken berghe, waar zijne vrouw haar zomerver blijf houdt. Zijn lijk is naar Brugge ibracht. Ofschoon men den heelen nacht ge werkt had, was de baan eerst zaterdag avond ontruimd. De stoffelijke schade is zeer aanzienlijk. Verscheidene der gekwetsten worden verzorgd in hunne villas, die zij te Blan kenberghe betrekken. Hun toestand is zoo goed mogelijk. Zekere Danenne, een vreemdeling, heeft eene herbergiers! er van Luik, welke haren man verlaten had en met den eerste samenwoonde, in eenen twist gepoogd te vermoorden, by middel van een groot keukenmes. Hare moeder, die

De Denderbode | 1896 | | pagina 2