perceel LAND Merktprijzen. HOFSTEDE EEN IIUIS Premie voor onze Lezers! VRIJ GESTICHT INSTITUT LIBRE VRIJE SCHOOL ËTÏVÊRKOOP ZONMGRUST. HUISMEUBELS Lusthof met Pavilloen, IHITTIZilEIsr bedrogen heeft. Dat Massala van Idder- gem en zijne sleepdragers uit den grond van hun hart wenschon dat dit alles waarheid zou wezen en hunne tegenstre vers willen van beschuldigd zien, dat be twijfeld niemand, maarzekere witte con- golanders zijn nog wel honderdmaal te dom om hunne eigene vuiligheid aan den rug van anderen te strijken zonder dat men het gewaar wordt. Ook nog zekere opperhoofden van Congo spinnen met twee pezen op hun wiel, maar ze zijn zoo onhandig in hun werk dat hun ge spin een verachtelijk uitzicht heeft. Spint dan, mannen, met uwe Roelandsche libe rale' pees alleen 't zal best zijn want uwe knepen zijn gekend IJselijk drama te Dendermonde. Eene ijselijke gebeurtenis heeft Dijnsdag 8"?ond de bevolking van het Vestje, te endermondein veislagenheid gedompeld, ekere Rochus Baetens.bijgenaamdAofye, a deze stad maar al te goed bekend voor :ijn slecht gedrag en zijne socialistische denkwijze, was eenigen tijd geleden door de rechtbank van politie tot drie jaren opsluiting in de kolonie van Hoogstraten veroordeeld. Sedert een paar maanden had hij daar weten te ontvluchten en hield hij zich, zoo 't schijnt, schuil te Antwerpen, waar hij nu en dan van zijne vrouw een bezoek ontving, niettegenstaande de mishande lingen, welke deze van haren echtgenoot te verduren had. Voor zijne veroordeeling had Kotje in zijne woning, op het Vestje, al' stukken geslagen. Dijnsdag avond was hij op het onver wachts naar Dendermonde teruggekeerd, en herbegon de twist tusschen man en vrouw. Kotje welke zich met een groot pies gewapend had, greep zijne vrouw vast en sneed haar eerst drie vingeren van de rechterhand letterlijk af. Dan, huilende als een bezetene, wierp hij haar ten gronde, en bracht haar eene breede wonde toe in den hals. Het zien van het bloed zijns slachtoffers maakte hein als razend, zoodat hij het lichaam zijner vrouw met zijn vreeselijk moordtuig letterlijk doorkerfde; vijftien wonden aan het hoofd, de borst, den buik, de lenden, in één woord over het gansche lichaam, werden de ongelukkige vrouw toegebracht. Na zijn afschuwelijk schelmstuk begaan te henben, nam de n.oordenaar eene groote hoeveelheid rattenvergif (arsenic) in, (vroeger had hij met rattenvergif geleurd op de markten) en liep de straat op, waar natuurlijk eene groote menigte was samengeloopen. Het bebloed mesin de hand, het schuim op den mond, en al wie hem aanhouden wilde met den dood bedreigende, baande hij zich eenen weg. Nauwelijks had hij eenige stappen gedaan of hij zakte plotseling ten gronde; de moordenaar was een lijk Dokter De Somer diende te vergeefs de vrouw de noodige zorgen toe na de H. Olie te hebben ontvangen, blies hei slachtoffer den laatsten adem uit. Door deze afgrijselijke misdaad zijn zeven minderjarige kinderen weezen geworden. De oudste zoon telt slechts vijftien jaar. Het parket, samengesteld uit MM. Van der Hofstadt, onderzoeksrechter,De Buck, substituut en O. Broeckaert, griffier, zijn dijnsdag nacht ter plaats van het drama geweest. Handelsblad De werkstaking der schrijnwer kers is afgeloopen en ik kan er bij voe gen dat de leiders er razend kwaad om zijn. De werklieden bereiken geenszins vol ledig hun doel, maar hernemen niettemin het werk. Van af dinsdag zullen de pat roon de werkhuizen heropenen en de lock-out is dus gedaan. Het staat van nu af vast dat de herne ming dinsdag bijna algemeen zal wezen en dat de leiders er zuUen aan zijn voor hun colère. In de statie te Kortrijk werd een werkman, die bij het manceuvreeren van eenen trein te dicht bij de baan stond, omgeworpen en overreden. Het hooid was door de wielen afgesneden, en de schouder en arm vermorzeld. - De dood was oogenblikkelijk, zegt de Etoile. Zou men dan willen dat de ongelukkige met afgesneden hoofd nog een paar uren leefde Een belangrijke diefstal ontdekt Dinsdag heeft M. depoliciekommaris Goetinck, te Brugge, eene huiszoeking gedaan in een kantientje van deLane- straal, waar hij alle soorten van voor werpen ontdekt heeft, zooals wolle sar- giën, lakens, zokken, handdoeken, on- broeken, enz. voortkomende van eenen diefstal in het militair hospitaal gepleegd, Volgens 't onderzoek is de diefte ge pleegd geweest door eenen kaporaal en een ziekenoppasser en moet zij begonnen zijn omtrent over drie maanden. Nooit had men iets gewaar geworden, 't Is dank aan den onderofficier Floiée dat de ont vreemdingen niet langer geduurd hebben. Deze had iets bemerkten heeft de waak gehouden. In korten tijd had bij de man nen ontdekt die de diefstallen pleegden en het huis gevonden waar alles naartoe gedreven werd. De onder officier Florée eens zeker zijn de van de feiten, heeft er kennisvan gege ven aan den bestuurder van het militair hospitaal die op zijne beurt een onder zoek ingesteld heeft. De gestolen voorwerpen beloopen tot de sommen van 600 tot 700 ff. weerde. De inflrmier Careye is aangehoud* hij heeft bekend de dieften begaan te hebben met kaporaal Stein die vluchtig is. Men moet hulde brengen aan M. Florèe voor den iever dien hij aan den dag heeft gelegd om de dieven te ontdekken. Dinsdagavond kwam M. Cam.Van- devenne, landbouwer en gemeenteraads lid te Vivo-St-Eloy, van de kermis van Wacken gereden. Het peerd is met het rijtuig in de Leie geloopen; en het peerd en de voerman verdronken. Woensdag morgend heeft men het lijk van den on- gelukkigen Vandevenne opgevischt het was tot voor zijne hofstede gespoeld, een honderdtal meters verder dan zijn peerd. Het uurwerk dat hij op zak had, was op 11 uren stil gevallen. Het slachtoffer laat eene weduwe met drie kinderen achter. De jachtwachter van baron Stcen- hault de Vollezeele, wonende te Castre, (Edingcn) werd, van de kennis van het gehucht Bolland terugkeerende,aangerand duor eenige zwartgemaakte personen, denkelijk wildstroopers, die zich wreken wilden, en met steenen en andere voor werpen zoo zeer geslagen, dat men voor zijn leven vreest. Wordt hij gered, dan zal hij in alle geval een zijner oogen kwijt zijn. Verschrikkelijke brandramp te Arendonck. Woensdag morgend is er te Arendonck, rond 3 V* uren, een gewel dige brand uitgeberstcn. In de Gasthuisstraat, of zooals men te Arendonck zegt, aan het Kruis, bij het gasthuis, zagen eenige voorbijgangers rook opstijgen uit eene huizing. Zij gaven het alarm en verwittigden de bewoners. De huizing bestaat uit drie groote woningen, bewoond door Marten De Laet, meestergastJan Van Gooi en Blys, horlogiemaker. Het vuur had spoedig zulke uitgebreidheid bekomen, dat som mige bewoners zelfs hnnne kleeren niet konden redden en in nachtgewaad op de straat vluchten. Het pompierskorps was dadelijk ter r.aatse. De geestelijke en wereldlijke overheden kwamen ook weldra toegesneld. Aan blusschen viel niet ie denken, doch men vreesde dat het vuur zich zou voort zetten aan de noordwaarts gelegen huizen die, slechts door een gangsken van 0,60 m. breedte, van de brandeude hui zing gescheiden zyn. Langs dien kant bevocht men dan ook hoofdzakelijk het vernielend element. Aan hulp ontbrak het niet, want het vuur. in 't midden van 't dorp ontstaan zijnde,zoo was iedereen seffens ter plaats. Dank aan dit gezamenlijk werk gelukte men er in de omliggende huizen tegen het vuur te vrijwaren. Dit ging evenwel niet zonder moeite, en het moet gezegd worden de pompiers hebben dapper gewerkt. Nu, de drie woningen liggen nagenoeg w heel ten gronde, zoodat de naakte muren nog alleen recht blijven. Daar de wind uit het zuiden kwam, had men een oogenblik gedacht dat er ook gevaar bestond voor de huizen, die langs den anderen kant der straat gel< zijn. Wel vielen hoopen brandende gen sters op de daken, doch daar bleef het gelukkig bij. Een zwaar verken en een geit, toebe- hoorende aan Van Gooi,zijn in de vlammen omgekomen. De oorzaak der ramp is niet gekend. De schade is tamelijk groot. Zij wordt geschat op 8 a 10,005 fr., gedeeltelijk door verzekering gedekt. Twee jongens van Zarren, oud 15 en 11 jaren, naar Poperinghe gekomen om hop te plukken, kregen zondag twist ten gevolge van het spel. De jongste bracht zijnen tegenstrever een geweldigen messteek toe en namvervolgensdevlucht. Doktor Devos verzorgde den gekweste en verklaarde dat de wonde niet doode- lijk is. Dokter Walthery,'van Luik,29 jaren oud, is het slachtoffer van een ongeluk geworden.dat hij aan zyne eigene onvoor zichtigheid te danken heeft. Hij wilde op een rijtuig van den stoomtram springen, een oogenblik voor dat de trein stoppen zou, doch hij stapte mis, viel en werd overreden. Hij stierf in het gasthuis. In de Kempen kent iedereen den jaarlijkschen toeloop tot O.-L.-Vrouw Van Hagelberg tijdens de begankenis van Beirendrecht, die begint op 8 September feest van O.-L.-Vrouw geboorte. Woensdag, nu is aldaar eene wondere genezing gebeurd, die door de geloof- weerdigste personen bevestigd wordt. Een meisje van Ossendrecht, Catharina Kil. in de 20 jaar oud, had sedert hare jeugd niet meer kunnen gaan, zoodat, als zij ter kerk, bedevaart of elders wilde wezen, men haar in een rijtuigje moest voeren. Zij had haar vertrouwen op O, - L. - Vrouw van Hagelberg blijven stellen, en woensdag werd haar gebed verhoord. Zij is uit de kapel gekomen zonder hulp en heeft de processie van Ossendrecht te voet gevolgd (afstand 1l/* uur). Donderdag morgend begaf zij zich weerom ter kerke harer geboorteplaats. Men kan begrijpen, hoe hare dorpsgenooten, zoo katholieke als protestantsche, door dit wonder aan gedaan en getroffen waren en hoe het meisje alhier het voorwerp aller gesprek ken is. In 't vervolg wordt de Nieuwe Vlaamsche Illustratie ten hureele van ons blad niet meer uitgegeven, en wordt 'rvangen door de Nieuwe Belgische Illustratie. Zie premie voor de Lezers van ons blad. Honderden fraaie teekeningen en tal tn Boeiende B-omans. zoomede Belangwekkende Mededeelingen uit allé oorden der wereld, worden gedu rende een jaargang in de Nieuwe Belgische Illustratie opgenomen, terwijl groote zorg en moeite aan platen en inhoud wordt besteed. Deze Illustratie verschijnt wekelijks, vervlaamscht voor Vlaanderen, is een premie voor de lezers van ons blad en kost slechts fr. 3,00 voor de Stad, en 4,20 voor den Buiten, op voorhand betaalbaar. Inderdaad een premie voor de lezers van ons blad,omdat deze Illuttratie afzon derlijk genomen 8 fr. kost. Aan het einde van eiken jaargang heeft men een fraai Boekdeel van 416 MnA- zijden. Beleefd wordt elk onzer lezers, die nog niet op de Nieuwe Belgische Illustratie ingeteekend is, verzocht onderstaande inschrijvingsbewijs inge vuld aan het Bureel van DE DEN DER BODE te bezorgen. De ondergeteekende verlangt gere geld bij zijne Gazette te ontvangen de schoone Premie den lezers aangebo den De Nieuwe Belgische Illustratie A fr. 3,60 voor de Stad. en fr. 4,20 voor den Buiten, per geheelen jaar gang, op voorhand betaalbaar. NAAM WOONPLAATS bestuurd door J. VERLEYSEN, Begijnhof, 46, Aalst. Jaarlijksche vergelding 24, 30 en franken, betaalbaar op voorhand, per tiende, de tien eerste maanden van het schooljaar. Eene gediplomeerde onder wijzeres zal aan 't gesticht gehecht zijn. Heropening der klassen, 24" dezer. dirigé par J. VERLEYSEN, Béguinage, 46, Alost. Rétribution annuelle 24, 30 et 36 francs, payable d' avance par 10®, les dix premiers mois do l'année scolaire. Une institutrice diplomée sera attachée ['établissement. Bentrée, 24 Sept. HOFMikBZT. Gewas van 1895. Heden werden ter merkt gebracht 3 Balen bel voor bel fr. 00,00 tot 36,00 23 Balen 1 kwaliteit fr. 2o,00 28,00 POPERINGHE 11 Sept. Hoppe 1895 Siad Fr. 24,00 a 00,00 Gemeente 00,00 a 00,00 GENT, 11 Sept. Tarwe (per 100 kilos) Ir. 16,00 a 17,00 Rogge 10,50 a 11,00 Haver 15,50 a 16,50 Gerst 00,00 a 00,00 Boter per kilo, 2,50 a 2,70 Eiers per 25, 2,07 a 2,16 TaSl/E.lBZTSlT. BRUSSEL, 11 Sept. Kalverenmarki. Getal te koop gesteld 710. Pr ijs per kilogr. op voet Ir. 0,70 a 1,00 00 lammeren van Ir. 00,00 lot 00,00. Hunhmmerkt. Ossen, fr- 0,65 a 0,85 Stieren, 0,50 a 0,55 Roeien en veerzen 0,iK) a 0,65 Kalverén 0,80 a 0,90 GLREGHEM ANDERLECHT, 10 Sept. Ter veemarkt werden te koop gesteld. Ossen 652 I Koeien en Veerzen Slieren 245 516 Men betaalde per kilogram op voet Ossen fr. 0,73 a 0,83 Stieren 0,54 a 0,68 Koeien en Veerzen 0,54 a 0.68 GENT, 11 Sept. Getal te koopgestelde hoorenheesten 798 Melkkoeien 67 Vette koeien 69 Groote ossen 0 Stieren 81 127 I Magere beesten 305 149 9 I Varkens 237 0 Loopers 5 110 j Viggens 500 De goede stalbeesien golden gemid deld van fr. 0,65 tot 0,80. De grasheeslen golden van fr. 0,00 tot 0.00. De varkens van 70 tot 100. kilos en daarboven, levend gewogen, golden van fr. 0,65 tot 0,75. liuidenmerkt Ossen koei- en vaar/.envellen fr. 65,0 Roeienvellen 75,0 Kalfsvellen B 55,0 ANTWERPEN, 11 Sept. De kuip bo'.er werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr 2,40 a 0,00. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,25 a 1,50 De aardappelen worden per zak, ver kocht aan fr. 5,00 tot 7,00. De eieren b 'taalde men per 25 stuks fr 2 00 a 2 50. Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 14,00 a 14,50 Jonge ossen Vaarzen Schapen Lammeren Kalveren au M. Leon Van den Hende en van ach ter aan M. Modeste De Mette. Bewoond door den heer Emile Druck, aan fr., 1200 's jaars. Slechts ingesteld fr. 15000,00 Tweede koop. - Een Huis met grond achtergebouwen en lochting ten voor hoofde in de Gentschestraat, (Nieuw st raat poort,) geteekend N° 95, en geka dastreerd wijk A, nummer 2098n, hou dende van de eene zijde of oostwaarts aan een huis van den lieer Aloïsius Mortens en verders aan den hof van den heer De Mulder en Zuster, ten zuide aan de kassei an de andere zijde of westwaarts aan het huis en hof onder den 3n koop en ten noorde aan den 4r' koop. Bewoond door Alfred Van Laugenliove, aan fr. 16,50 per maand. Derde koop. Een Huis met grond, achtergebouw en Lochting ook ten voor hoofde in de Gentschestraat, (Nieuw- straatpoorl), geteekend N° 97en gekada streerd wijk A, nummer 2098o, houdende van de eene zijde of oostwaarts aan den 3" koop ten zuide aan de kassei, van de andere zijde of westwaarts aan een huis en hof van den heer Monfils en ten noorde aan den volgenden koop. Bewoond door Cornelius Van dor Poor ten, aan 3 fr. per week. 2° cn 3® koop te zamen slechts ingesteld fr. 4000,00 Vierde koop. Twee werkmanshuizen met grond, in de Duivekeetstraat, getee kend N' 4 en 6, en gekadastreerd wijk A. N8 20981 en 2098k, palende oostwaarts aan den hof van den heer De Mulder en zustor, ten zuide aan de lochting van de koopen 2 en 3, westwaarts aan den hof van een huis, behoorende aan den heer Monfils, en van voren of ten noorde aan de straat. Bewoond door Ludovicus Meert en Camillus Eibers, te zamen aan fr. 3,50 per week. Slechts ingesteld fr. 2500,00 ZITDAGEN Instel, Vrijdag 4 September) Verblijf, - 18 - )18Jb' telkens ten 4 uren namiddag, ter herberg genaamd Het Hof van Weeuen bij den lieer Adolf De Ghendt.te Aalst Boterstraat aan de overdekte markt. Openbare verkooping van een goed te Aalst-Schaarbeek. Do Notaris EEMAN, te Erpe, zal na mens wien liet behoort, in het openbaar verkoopen Eenige koop. Een perceel Land, gelegen te Aalst- Schaarbeek, Dijkland, bekend bij kadaster wijk C, nummer 123a, groot 28 aren 80 centiaren, palende oost de Lindestraat, zuid den IJzcrenweg, west en noord den heer Meerschaut. Gebruikt door de kinderen De Smet, te Aalst-Schaarbeek. ENKELE ZITDAG Maandag 21 September 1896, om 3 uren stipt namiddag, ter herbe rg - Dek Appel, - gehouden door den heer Rugène Goedertier, te Aalst, Nieuwslraat- poort. Openbare verkooping van een Woonhuis mei Erve, TE LEDE, Dorp. De Notaris MOENS, te Lede, zal ten aanzoeke van het Bestuur der Burger- hospitaion van Lede, met gewin van palmslag en gelagen, openbaar to koop aanbieden Een Huis met Erve en Afhangen, ge staan te Lede, aan het Dorp, op de Kat, groot 12 aren 90 centiaren, gekend ten kadaster sectie C, nummers 54 o, 54k en 54 L, palende Mijnheer Velghe-De Backer, de erven De Coster, Maria Coppons en de Straal. Onmiddelijk in genot en gebruiktreding. ZITDAGEN Instel Maandag 14 j s tember lgM. Verblijf Maandag 21 v Telkens ten 2 uren, ter herberg - DB Roos, bewoond door vrouw weduwe Van Hauwermeirente Lede, Dorp. bestierd door Mejufvrouwen SNEL, Esplanadestraat, Ne 5. De heropening der Klassen zal plaats liebbeD Maandag 28 September, om 9 uren. nan den prijs van factuur van Elastieken, ManteUakens, Mosco- wa, woUen en katoenen Sargièn, Foulards, Kleerstoffen, schoone wollen Doeken, enz., enz. In 't huis Jean SCHEERLIN CKX-DU CA JU Lange Zoutstraat, Nr 7, Aalst. tot middernacht Zondag 13 September dienstdoende Apotheker: M1 Meirschaut,Korte Zout straat. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten. Mannelijk geslacht 8 ,7 Vrouwelijk 9 HUWELIJKEN. J. Bursens, schipper, met M. Hoeve linck, z. b. C. Vau den Broeck, mest- stofbew. met M. Gillis, z. b. P. De Gols, tw. met J.De Meyer, tw.P.Neu- kermans, vuurst. mei M. De Gols, br. C. Jansegers, metser, met M. Temmer man, tw. J. Van de Meerssche, tw. met F. Moyersoon, tw. L. Van der Kelen, tw. met M. Dorr, tw. F. De Haeck, schipper, met M. Vanderplas, schippcriggc. P. Woulff, schoenm. met S. Ruysbergh, z. b. OVERLIJDENS. M. De Neef, z. b. 28 j., Oude Dender- mondsehesteenw. A. Wery, z. b. 39 j., Maanstr. C. Van Stichel, man Vonck, vleeschh. 44 j., Molendriesch. 2 kinderen onder de 7 jaren. Rogge, Wimergerst, Zomergerst, Haver, Boekwet, Boonen, Bitterpeën, 10,00 a 10.25 00,00 a 00,00 14,00 a 14,50 16,00 a 00,00 00.00 a 00,00 17,00 a 00,00 15.00 a 00,00 Bericht Dc Vereeniging der Meester schrijnwerkers der Brusselsche om geving maakt de timmerlieden schrijnwerkers bekend dat zij van nu af kunnen schrijven naar hun lokaal, Brasserie de la Campine, Kieken- Markt, te Brussel, om na het einde der werkstaking, aangenomen te worden in hunne werkhuizen. Het dagloon is sinds 20 Juli vastgesteld als volgt 40 42 t/ï 45—471/2 centiemen per uur volgens de bekwaamheid. De werk tijd verschilt van 11 tot 12 uren per dag. Men verzekert werk aan alle de bekwa me werkmans. Vraagt plaats als Winkeldochter, eene Juffrouw geleerd in het vlaamsch en fransch, met goed ge drag. Zich te bevragen ten bureele dezer. Meid gevraagd voor een klein burgers gezin der Stad. Adres ten Bureele dezer. Men vraagt bekwame meubelmakersgasten, straat, 22, Aalst. Men verlangt eene Kamer te huren om meubels op te zetten. Zich te bevragen ten Bureele dezer. Openbare verkooping van Landbouwersalem Beeslialen, ongedorschen Granen Hooi Strooi en Vruchten te velde, TE AALST-M IJLBEEK, Ouden Dendermondschensteenweg. Deurwaarder Jozef DE VOS, te Aalst, zal op Dijns dag 22 September I8WS, <>p klokslag van 8 uren 'i morgens, ten huize eu hofstede van de weduwe Petrus-Josephus Van Langenhove, Ie Aalst-Mijlocek, Ouden DeiiUcrnioudscheusleenweg, opeubaarigk ver koopen Oe Huismeubels en Landbouwersalem Tafels, Stoelen, Horlogie met kas, Printen, Kssken Quin- quets, koperen Kandelaars, Stoof, Emmers, Ketels, Tcllooreu, Panm-ii, Moor, ijzeren Potten, Wafelijzer, Geweereii, Revolver, Sleepnet, Messen, kerselaren Kleerkas, Botervat met Wieg, Melkkuipen, Tobbens, Vleescbkuip, koperen Marmiet, Melkteelen, ledige Zakken, Velddraail Bijlen Houweel, Ladders, Heir eu andere Kuipen, groot Beirstuk uiet TreBer, Schup- pen, Grepen, Pikken, Zeisen, Meslhakeu, Kruiwagens, llopboor, Dorschvleugels, Eggen, Ploeg, Slede, Bas- rul met Gewichten, Wanmolen, Beirscheppers, Zwingclinolen, Manden, Waschkuipeu, «ringen, Flesschen, Dakpaarden, Mouille, Slijpsteen, Rolblok, 300 roode Dakpannen, Schaalbank met Sthrijnwer- kersgerief en ineer andere Voorwerpen. Groote Handkar eu Karre op ressort, 2 Trekhon den, llondenliarnassuren, 20 Kiekens met Haan. He Beeslialen 4 jonge en goede bekalfde Melk koeien, 2 vette Varkens. ne hoeveelhctd Hooi, Strooi, ongedorschen Gra- eiken cn esschcn Planken, Aardappelen, circa 30 aren «ugozwingeld Vlas onder band, Mest, Brand hout, Schelfhouten, Aal in de putten cn Wijuien op struik. DE VRUCHTEN TE VELDE In de hofstede 700 struiken Hop met de slaken, tfrocnsels, 30 aren Aardappels, 20 aren Belteraven, 0 aren Loof, 22 aren jonge Klavers, 25 aren Bloem- kooien. Op hel Hoogveld10 aren Bloemkoolcn, 52 aren Aardappels. Aan de Breedestraat15 aren Loof. De Beeslialen zullen juist om 1 ure nanoen ver kocht worde.i. De verkooping zal geschieden op gewone condition 1 tijd van betaling tot 1 Januari 1897 mits goede en gekende borg te slelleo de koopen onder de vijl franken eu bel ongeld moeten gereed betaald worden. Men zal verborgen ter herberg van Frans Willem*- 2n LangenhoreIs het Steenes Kruis. Zaterdag, 12 Sept. 1896. Tarwe Masteluin Garst Haver per 100 kil. Spelt Koolzaad per 100 kil. Lijnzaad Koolzaadolie Koolzaad koekeR Lijnkoeken Aardap. roode de 100 kil. Aardap. (geele nieuwe) Boter per 3 kil Eiers de 25, Vlas, de 3 kil. Viggenen, per koppel fr. 40.00 a 55,00 Ajuin, 100 kil. fr. 4,00 a 00,00 volg.kw 13,00 a 14,00 11,50 a 00.00 10,00 a 00,00 00,00 a 00.00 13,00 a 14,00 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 00,00 a 00 00 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 0,00 a 0,00 4,50 a 5 00 6,48 a 7,92 1,98 a 2,16 0,00 a 0,00 Openbare verkooping eener behuisde TE IMPE De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal ingevolge de wet van den 15 Augusti 1854, op de gedwongene onteigening, in bet openbaar verkoopen, eene Hofstede met Woonhuis en Stallingen, te Impe, oj) den Bocht, groot 24 aren 70 centiaren, gebruikt geweest door Jan-Baptist Adam. EENIGE ZITDAG Woensdag 30 September 1896, ten 2 uren namiddag, ter herberg De Jachthond, bij de weduwe D'hondt, te Impe, Hofsmeer. Bij sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING van eenen schoonen te Aalst-Schaarbeek, nabij de Statie, ap het Veld-Aelst, groot 45 aren 58 centiaren, door het ambt van den Notaris BRECKPOT, te Aalst. Slechts ingesteld fr. 8,100 Zichtbaar van 4 tot 6 uren 'smaandags. vSB i&September .896 om 5 uren namiddag, in Café Suisse, te Aalst, Groote Markt, bij Dame wed® De Smet-Gits. Openbare Verkooping van TE AALST, Nieuwstraat en Gentscbestraat. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag, in het open baar verkoopen, de volgende Huizen te weten STAD AALST. Eerste koop. Een schoon Huis, zijnde de herberg genaamd «Café Minard» hebbende Winkelplaats groote Billard- zaal, achtergebouwen overdekte bolle- baan, koer en hof, gestaan en gelegen in het begin der Nieuwstraat, nabij dc Groote Markt, geteekend N° 3 en geka dastreerd wijk A, nummers 271 en 272, met eene grootte van 3 aren 80 centiaren, houdende van de eene zijde of oostwaarts aan het huis van Madame Druck, van de andere zijde of westwaarts aan het huis OPENBARE VERKOOPING van te Aalst, Molendries. De Notaris DE GHEEST te Aalst, zal met winst van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen Een Huis en Grond, te Aalst, ten voor hoofde aan den Molendries, geteekend 11 en gekadastreerd wijk A, nummer 672, houdende van de eene zijde of oost waarts aan het huis van jufvrouw wedu we Singelyn, van de andere zijde of west waarts aan een huis van den heer Notaris Eeman en van achter ook aan het hui3 van den heer Eeman. Bewoond door jufvrouw weduwe en kinderen Arents, aan 276 fr. 's jaars. ZITDAGEN Instel, Vrijdag 25 September ,8qr Verblyf, id 9 October Ten 4 uren namiddag, ter herberg genaamd - De Klok, bij den heer Egidius Eylenbosch, te Aalst, aan de Hopmarkt. Uit oorzaak van Vertrek. OPENBARE VERKOOPING van Schoone MEUBELS en andere Roerende Voorwerpen, te Aelst, Nieuwstraat, N. 47 De Notaris DE GHEEST, te Aelst, zal op Woensdag 23 September 1896, te be ginnen om 8 uren 's morgens, in en voor het huis ie Aelst inde Nieuwstraat N° 47, overgaan tot deopenbare verkoo ping van vele schoone huis meubelen, bedstoeleu, nachttafels, lavabos, kleer- kassen, bahuts in acajou, eik, érable en ander hout, oud beeldwerk, schilderijen, gravuren, posturen, suspensions, pen- duls, lampen, cachepots, Bibliotheek in 'eik, wieg in zwart hout, kinder- voituurken, vuren, stoven, 3 zinken baden, hoftafels en banken, ladders, velocipeden kinderspeelgoed, planten flesschen, brandhout en meer andere voorwerpen breedvoering beschreven op bijzondere plakbrieven. N. B. De Meubels zullen mo gen bezichtigd worden Dijnsdag 22 September van 2 tot 6 uren. Openbare verknoping. De Notarissen DE PAUW en BRECK POT, te Aalst, zullen openbaarlijk ver koopen 1° Eene Hofstede, te Aalst-Mijlbeke, aan de Bergestraat, groot 37 aren 60 centiaren. Bewoond door Gustuuf Kieckens. 2° 34 aren 6i centiaren Meersch, te Moorsel, op het Hof Texel. 3° Circa 23 aren Land, te Aygem, op den Boschkauter en Geetegem. 4° Circa i hectaar 72 aren Land, Hof eu Bouwgrond, te Haeltert, op den Groot- kauler, Molenveld, Terreuthout legen de Statie, Middelkauter, Rosthoulveld, Uer- beziënbarm, Eede en Molenstraat. 5° 5 aren 8 centiaren Bouwgrond, te Welle in de Wildebeke. Gebruiker Boterbergh-De Leenheer. 6° i hectaar, 26 aren 83 centiaren Land en Bosch, te Assche-Terheydeu, tegen het Hof-te-Put. Gebruikers Emm. Possemiers en andere. to*? Vrijdag 11 s tember i896 Verblijf Vrijdag 18 om 2 uren namiddag, bij Mr Joseph Van der Vorst, te Aalst, aan de S' Marli- nuskerk. Studie van de Notaris DE PAUW, te Aalst. De Notaris DE PAUW, te Aalst zal openbaarlijk verkoopen een Huis en erve te Aalst, Molenstraat, n° 07, bewoond bij Madame weduwe P. J. Cornelis-Depasse. Ingesteld fr. 3520 Instel 7, verblijf 21 september 1806, om 4 uren namiddag ter herberg In de vier Winden te Aalst, Keizerlijke plaats. Voornoemde Notaris DE PAUW, zal open baarlijk verkoopen 1° Eene Hofstede te Meire,Cauwenberg, groot 10 aren 20 centiaren. Bewoond bij Ch. L. De Schutter-Seminck. 2° Eenen boomgaard als voren groot 5 aren 56 centiaren. 3° Den blooten eigendom van 17 aren 20 centiaren land als voren sectie B, nummers 218b, 218d. 4° Den blooten eigendom van 13 aren 80 centiaren land als voren sectie B, num mer 544a. 5® Den blooten eigendom van 2 aren 24 centiaren hofstede met de gebouwen als voren sectie B, nummers 543f, en 5430. Instel 15, verblijf29 September 1896, om 3 uren namiddag, ter herberg In de vier Winden te Aalst, Keizerlijke plaats. Veiling van een Buitengoed met Land TE BURST AAN DE STA TIE. De Notarissen HAVERBEKE, te Gent, Zandberg, u° 7, en DE VUYST, te Bors- bekc, zullen verkoopan I. Een schoon Woonhuis met tuin, geschikt voor buitengoed of handelshuis, rechtover de Statie des ijzerenwegs te Burst, groot 23 aren 70 centiaren. II. Een perceel Land daaraan palende, groot 26 1/2 aren. Dagelijks ingebruiktreding. Eenige Zitdag Maandag 14 September 1896, om 1 ure namiddag, ter herberg van Fr. Van De Sype, te Burst, aan de Statie. De Notaris DE PAU W, voornoemd zal openbaarlijk verkoopen Een schoon Kasteel te Lebbeke, Molenstraat, groot 43 aren 40 centiaren, bewoond bij den heer De Jaeger-Cardo. In gebruiktreding 20 Februari 1897. Zichtbaar alle maan dagen van 9 tot 11 uren voormiddag en van 2 tot 5 uren namiddag. Groot gemak van betaling. Slechts ingesteld op de geringo som van fr. 25000,00 Instel 3, verblijf 24 September 1896, om 3 uren namiddag in het Hótel de Flandre, bij Mr Joseph Galle, Aalst, statieplein. Venditie van Nagras te Wanzelo, op den Kloostermeerscb, op 16 September 1896, om 2 uren nanoen, door het Ambt van den Notaris DE PAUW, te Aalst.

De Denderbode | 1896 | | pagina 3