Vlasnijverheid. Merklprijzcn. perceel LAND WOONHUIS KEN IIUIS HOFSTEDE EIGENDOM Holland. Frankrijk. Loten van Brussel van 1886. Bericht aan de Timmerlieden HUISMEUBEUS Schoone MEUBELS HOFSTEDE naast haar kwamen staan, de portemon- naies uit hunne zakken haalde. Een klein meisje, dat dit gezien had, waarschuwde haar en de drie kerels, die er uitzagen als werklieden in zondagskleeren, gingen op de vlucht. Een hunner werd aange houden en herkend voor den genaamden Jan D., soldaat bij hetO' linie, voor het oogenblik in ziekenverlof. Huwelijk van prinses Clementine. Volgens eene depeche uit Calaro aan het Kleine Journalvan Berlijn, zou eene zending op weg naar Brussel zijn, om de bijzonderheden te regelen voor het hnwelyk van prins Danilo van Montene gro met prinses Clementine van België. De Eloile verzekert hierop dat het nieuws totaal opnauwkeuring is en er aan het Brusselsche hof hoegenaamd geene zending verwacht wordt. Den 17 September 1896, heeft Mgr. Rinaldini, aartsbisschop van Heraclea, de eer gehad aan den koning, in oflicieel gehoor, de brieven van den H. Vader te overhandigen, welke hem bij Zijne Maje steitals apostolisch nuncius accrediteeren. Mgr. Rinaldini werd den Koning voorge steld door M. de minister van buitenland- sche zaken. Zijne Exellentie werd door een adjudant des Konings in de Hofrijtui- gen afgehaald, en na afloop van het koninklijk gehoor, naar zijn hotel terug gebracht. Monüeur Vermist. Men zoekt te St.Joris- Weert en Oud-Heverlé sedert verschei dene dagen naar de vrouw V. H. die met hare drie kinderen spoorloos verdwe nen is. Zij heeft eene koord en eenen riem meegenomen. Men heeft haar gezien, loopende achter 't oudste kind op den boord der Dijle,den kelijk voornemens zijnde zich met de drie kinderen te verdrinken. De gendarmerie van Leuven doet een onderzoek. Vroeg in 't lamoen. Dijnsdag is er te Sl Nicolaas een huwelijk ingezegend waarvan bruid en bruidegom te samen 33 jaren tellen. De bruid is 16 en de bruidegom 17 jaren oud. Vergiftiging te Wevelghem. Zaterdag voormiddag ging de genaamde A. T. naar de bakkerij om brood. De bakker kwam juist van azijn (e maken en had eene flesch met vergiftige stof op den toog laten staan. Binst dat hij om het gevraagde brood was naar de achterkamer nam A. T. een sloksen uit die flesch. 's Namiddags is hij ziek geworden en niettegenstaande de hulpmiddelen van den geneesheer, is hij maandag morgend overleden. Hij laat eene weduwe met vyf kinderen achter. Groot ongeluk te Loenhout. Een schrikkelijk ongeluk heeft eene achtbare familie van Loenhout getroffen. Het eenig dochterke van den dienstdoenden burge meester, den schepene M. Stes, speelde met zijne twee broerkes dicht bij eenen windmolen. Een der knapen ging tot bij de molenwieken, en het meisje liep er naartoe om het kind te doen weggaan maar zij zelve kreeg eenen slag en werd in eene doornhaag geworpen. De vader het ongeluk ziende, liep naar zijn kind, maar vond slechts een lijk. Het meisje was de ruggraat gebroken en op den slag gedood. Eene goede vangst. De gendar men van Avelghem hebben een hoogst gevaarlijken kerel aangehouden. Het is de genaamde Camphyn, zonder vaste woonst, die onlangs veroordeeld was geweest door de rechtbank van Kortrijk tot twee jaren gevang voor diefte van kleerstoflen te Sweveghem. Sedert zijne veroordeeling had deze kerel zijn verblijf genomen in de velden en bosschen der omstreken van Kortrijk. De gendarmerie van Kortrijk, die er onvermoeid dag en nacht jacht op maakte, had zelfs in een bosch tusschen Staceghem en Sweveghem eene soort van kuil ontdekt met bedderij, waarin hij vernachte. Zijne talrijke aan hangers hadden tot nu toe zijne aanhou ding onmogelijk gemaakt, te meer daar de kerel altijd veranderde van kleederen en gelaat gelyk een Yanderzande. Camphyn bevond zich op de markt te Avelghem met eene mand met hennen van Italiaansch ras. De gendarmen vroe gen hem van waar die hennen kwamen, en daar hij weigerde te antwoorden, werd hij aangehouden. De diefstal der hennen kwam weldra uit, alsook zijne veroordeeling te Kortrijk. De gendarmerie van Avelghem haalt eer van die gewich tige vangst. Het gevaar van vuurwapens. Zaterdag namiddag was Felix van Daele, werkman te Knesselaere, bezig met een kanon te laden, om af te schieten ter gelegenheid van de wielrijderskoers van zondag. Opeens ging het schot af, en de linkerhand van den ongelukkige werd letterlijk afgerukt, terwijl hij erge brand wonden bekwam over gansch het lichaam. De doctors Wille hebben den gekwetste de eerste zorgen toegediend; zondag heb ben zij gezamentlijk met Dr Beeckaert van Oedelen, den arm afgezet. De ongelukkige man was onlangs voor de tweede maal gehuwd. Zijn toestand is betrekkelijk goed. Zinnelooze moeder. Een schrik kelijk ongeluk is over eenige dagen te Zarren gebeurd. Sedert cenigen tyd gaf de eebtgenoote Hanzeboudt teekensvan zinsverbijstering. Woensdag nam zij haar 4-jarig kind op, pakte een kapmes en sloeg er mede naar het hoofd van het kind. Natuurlijk trok het kleine schaap het hootd weg, doch bekwam niettemin eene nog al diepe wonde aanzijds de kin. Het kind hield nu de hand op de bloedende wond, doch de uitzinnige moeder, misschien verwoed op 't zicht van bloed, kapte een tweede maal en dezen keer waren ineens de vingers van het ongelukkig kindje af. Het wichtje huilde vervaarlijk. Qeburen kwamen toegeloopen de zinne looze moeder vluchtte en sprong in eenen rotput, waar men haar uithaalde, doch weldra gaf zij den geest. De echtgenooten Hanzeboudt kwamen geheel goed overeen, maar sedert eenigen tijd bemerkte men dat de vrouw niet goed meer bij den haren was. Maandag namiddag bevond de ge naamde H. Feys, landbouwer en peerden- koopman te Sinte-Catharina-Cappele, zich met een tiental peerden bestemd voor het feest van Brugge, aan de af spanning - Den Engel, - te Rousselaere. Door het gefluit van den stoomtram ver schrikten de peerden en wilden de vlucht nemen. Ongelukkiglijk werd Feys door een der onstuimige dieren zijn been afge- Maandag avond ontstond te Cools- camp een hevig gevecht tusschen ver scheidene werklieden. Van vuistslagen kwam men spoedig tot messteken en een 20jarige jongeling, Jules Plancke. werd gedood. De dood van den ongelukkigen werkman stelde een einde aan het bloedig gevecht. De vechters namen de vlucht. Het parket heeft een onderzoek geopend. Het slachtoffer van de moord die maan- .g gepleegd werd, had eene erge wonde aan het hoofd, bij middel van een pint bekomen. Een bloedader van zijn linker been was overgesneden. De onge lukkige Jules Plancke had nog de kracht de herberg te verlaten waar de misdaad gepleegd werd en naar eene andere her berg te loopen, waar hij, na zijn mes af gegeven te hebben, ineenzonk. De gekwetste kon nog de H. Olie ont vangen; eenige oogenblikken later gaf hij den geest. Jules Plancke is letterlijk dood gebloed. Zoodra de broeder van 't slacht offer het droevig nieuws vernam, werd hij zoo zeer door wanhoop vervoerd dal men hem met geweld bedwingen moest. Rond middernacht heeft de dader zich vrijwillig aan de policie over geleverd. Het gerucht is in omloop dat Jul. Plancke in zijn eigen mes zou gevallen zijn.Het par ket is dinsdag te Coolscamp afgestapt. De ontsteltenis door het droevig voorval verwekt is te Coolscamp en in den omtrek zeer groot. Bloedig drama. Zekere Pieter Scheldeman, te Mooroeele, 23 jaar oud, is een doorslechte kerel, gekend als een twister en een vechter. Hij was zondag met Emiel Wellerman, 29 jaar oud, landbouwer,in eene herberg der gemeente en vertelde hem dat hij het gedacht had opgevat zekeren Vander Smerel te ver moorden, doch dat zijn broeder het hem belet had hij voegde er bij dat hij zijn broeder rekenschap zou vragen. M. Wel lerman weigerde langer naar den kerel te luisteren. Scheldeman, die buitengewoon sterk is, riep alsdan Aan u ook zal ik eene duchtige rammeling geven. Hij wierp zich op den landbouwer, doch werd bij den kraag gevat en op straat geworpen. In den namiddrg ontmoetten Wellerman en Scheldeman elkander in eene andere herberg. Deze laatste bestelde eene pint bier en wierp den inhoud ervan in liet gelaat van den laadbouwer. Wellerman greep den jongen woestHard bij den hals en wierp hem aan de deur. Scheldeman bleef op straat Wellerman afwachten, men hoorde hem verscheidene malen zeggenIk moet bloed zien vandaag 1 Wanneer Wellerman buiten kwam braoht de schurk hem een steek in den rechterarm toe het lemmer drong door de kleeren en veroorzaakte slechts eene onbeduidende wondo. Wellerman ontwapende den aanvaller en bracht hem met zijn eigen mes twintig steken toe in het hoofd, den rug, enz, Scheldeman werd in deerniswekkenden toestand opgenomen en naar zijne woning gebracht; hij verkeert niet in doodsgevaar. M. Wellerman heeft zich in de gendar merie van Meenen gevangen gegeven, hij werd naar Kortrijk overgebracht. Het parket van Kortrijk is dijnsdag te Moor- seele afgestapt. Het parket heeft de aanhouding bevolen van zekeren Gustave D., die, volgens men denkt, te Wervicq woont, en die een zeker deel aan het bloedig gevecht schijnt genomen hebben. Eene schoone jonge dame uit Parijs, speelt nu in Oostende eene groote rol. Zoodra zij in de Kursaal ver schijnt of op het strand wandelt, is zij omringa door heeren, maar ook de oogen der vrouwen zijn bewonderend en tevens afgunstig op haar gericht. Zij wordt steeds op eenige stappen door eenen be diende gevolgd. Deze schoone draagt de prachtigste kleêren van allerlei aard en volgens de nieuwste mode en bovendien de kostbaarste juweelen. De dame is eene reclame-dame. Noch d e schoone toilet ten, noch die prachtige juweelen hooren haar toe; zij stelt ze allen ten toon. Een Parijzer dameskleermaker en een Parijzer juwelier betalen haar daarvoor. De knecht, die haar vergezelt is een bediende van den juwelier, die te waken heeft over de diamanten en andere edelgesteenten. Alweêr de genever. De dron kenschap heeft te Doornik alweêr een dier gruwelijke dramas teweeg gebracht, waarvan de entknooping tegenwoordig voor de grootehelfi dc rollen der assisen hoven opvullen. Een 55jarige hnisvader, wiens gedrag het ongeluk zijner familie uitmaakte, was oorzaak van voortdurende ruzie en twisten. Zijn 23jarige zoon had zelfs de bovenwoning verlaten en verblijf geno men in het benedenhuis, omdat hij dit le ven niet langer kon aanzien. Maandag kwam de vader weer dron ken thuis. Hjj wilde de kamer van den zoon binnengaan; deze belette hem zulks en al twistende gingen zy samen naar boven. Misschien wilde de zoon beletten dat zijn dronken vader in het opklimmen naar beneden zou tuimelen. Boven gekomen, zou de vader een mes hebbon getrokken de zoon zou het hem uit de hand hebben gerukt en er zijnen te genstrever eenen steek meè hebben toe gebracht, die een stroom bloed deed vloeien. De dronkaard vluchtte bloedend naar beneden, de binnenplaats op en viel dan dood neer. Deburen snelden toe om hem hulp te brengen, doch het was te laat. De zoon in aangehouden. Zorgzamemoeder. In een Betuwsch dorp bracht dezer dagen eene moeder haar knaapje naar school. Het kind, in de 1" klas gezeten, had weinig zin om met moeder meè te gaan, en zijn gezicht droeg nog de duidelijke sporen, dat het geweend had. - 't Is wat te zeggen, om ze naar school te krijgen, zegde de moeder, toen zij den meester bij de schooldeur aan sprak. Nu, de sukkel had er zeker geen raad meer meê geweten. Want wat bleek in den loop van den middag 1 Zij had het kind door snoeperij over- haald. Maar deze snoeperij bestond... schrik niet, lezer iu genever. Een klein fleschke meer dan half ge vuld, had het kind in den zak, en dat walgelijk vocht was dien knaap van 6 a 7 jaar gegeven door zijne... moeder, om braaf naar school te gaan Het bezoek van den tsaar. Het program van de groote revue, die den 9 october voor den tsaar zal plaats hebben in het kamp van Chalons, is nagenoeg te Koeteuk, 14 Sept. 1896. Gezwin gelde vlassen. De markt blijft allcr- rustigst. Het oogenblik der aankoopen is nog niet aangebroken, alhoewel dat er op andere jaren geene beweging meer is. Vlas ter Lege. Het rootenjwordt ieverig voortgezet en zal maar op den laatsten oogenblik ophouden. 70,000 man zullen aan die revue deel nemen. Het schijnt besloten, zegt de Gaulois, dat de tsaar en de tsarina bij hunne in trede te Parijs in 't zelfde rijtuig zullen zitten met Felix Faure. Napoleon III deed hetzelfde, toen hij vreemde vorstenparen te Parijs ontving. De teekeningen der livreien voor het personeel van den tsaar zijn gereed en overhandigd aan den kleermaker met de uitvoering gelast. Er zijn twee rijtuig- diensten en twee verschillende livreien. Aan het program der feestelijkheden zal niets veranderd worden, niettegen staande de ontdekking van het groot anarchisten complot. Het program der ontvangst te Parijs ag als definitief aangenomen beschouwd worden. M. Hannotaux heeft woensdag mor gend onderhandeld met den bestuurder der Schoone Kunsten, over de ontvangst op het kasteel van Versailles. De minister van zeewezen heeft beslo ten dat de onder-admiraal Roustan aan den persoon van den tsaar zal verbonden worden, tijdens zyn verblijf in Frankrijk Geen enkel oorlogschip zal den tsaar irgezellen. De zeeoverheid van Cher bourg heeft bericht ontvangen dat Z. M. enkel door twee yachten zal vergezeld zijn. Men is ook voornemens, alhoewel zulks niet op het program voorkomt, door den tsaar den eersten steen te doen leggen van de tentoonstelling van 1900. Op 7 october wanneer de tsaar en de tsarina de monumenten van Parijs bezoeken, zou men een uur vaststellen waarop zij den eersten steen zouden leggen voor de mo numentale brug, die de Champs Elysées aan de Esplanade des Invallides zal verbinden. Escouroux, bijAmdere commissa ris, heeft met den prefekt der Manche onderhandeld over de veiligheidsmaatre gelen op den ijzerenweg, gedurende de reis van den tsaar. Van heden af zullen alle vreemdelingen, die te Cherbourg aankomen, zorgvuldig bewaakt worden. De misdaden van Ruffey. Uit Dyon wordt gemeld dat de drie slachtoffers van den moord te Ruffey, Mad. Méot er hare twee kinderen, dijnsdag onder groo- ten toeloop begraven zijn. Het gerecht heeft vernomen dat Pacotte de verdachte,dikwijls bij zijne tante kwam vragen, om ossen of koeien, die hij in de naburige dorpen had gekocht, voor een nacht te mogen op stal zetten. Hij wilde ongetwijfeld langzamerhand het vertrou wen winnen van Mad. Méot. Het scheelde weinig of Mej. Lucie Bohérer, eene vriendin van Anaïs Méot, had in den nacht der misdaad in het huis geslapen. Dat ware ongetwyfeld een slachtoffer te meer geweest. In de woning van Pacotte heeft men eene som van 15000 fr. in titels gevonden. Zijm financiecle toestand was dus niet slecht. Pacotte is reeds herhaaldelijk onder vraagd, maar hij blijft alles ontkennon. De lijkschouwing heeft bewezen dat de wonden zijn toegebracht door iemand, gewoon het mes te hanteeren en die met zekerheid een doodelijkèn slag kon toe brengen. Eugeen Rédon, de knecht, geneesthij is de eenige getuige en hij alleen zal misschien in staat zyn Pacotte te doen bekennen. 59Trekking. 15 September 1896. 72 series, ieder van 25 stuks, uitbetaalb. 2 Januari 1897. 1587 17151 39921 62719 83236 99107 4983 20680 40910 63123 86105 100226 5257 25249 41048 63926 86120 101141 6419 28469 46799 64113 86719 102820 6470 29248 48788 65289 88736 103133 9409 29284 48867 67570 90143 103366 10093 32042 50062 68755 90834 105774 10255 32690 54240 72131 93168 107052 12548 35026 59306 72482 95180 109367 14405 37413 59701 73107 96125 110752 16389 38603 60037 73505 97394 112028 16801 3Ö07C 60984 77265 97499 113768 De bijzonderste prijzen zijn gewonnen door de volgende nummers. S. 89360 N. 0 Fr. 40008 Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten. Mannelijk geslacht 15 gQ Vrouwelijk 15 HUWELIJKEN. A. De Sapdeleer, vlceschh. met C. De Backer, strykster. F. Heyndrickx, smid. met V. Colinet, z. b. P- Adam, tabakbew. met T. Jacobs, dienstm. S. Meert, tw. met J Van der Cammen, tw. C. De Wolf, wever, met A. Snel, br. F. Stalpaert, vuurst. met A. Van der Veurst, br. F. De Bisschop, tw. met J. Van Driessche, tw. P. De Schryver, mutsenm. met M. Bosman, br. OVERLIJDENS. S. De Bièvre, bez. 74-j., Achterstr. A. Walgraef, wed® Wauters, z. b. 73 j., llaapsir. H. Boeykens, wede Siron, bez. 55 j., Albert Liénartstr. M. Cool, wede Steleman, z. b. 84 j., Albert Lié nartstr. M. Hendrickx, wed® Corten, z. b. 34 j., Sl Jozefstr. 6 kinderen onder de 7 jaren. Tarwe Masteluin Zaterdag, 19 Sept. 1896. fr. 13,00 a 14 00 Garst Haver per 100 kil. Spelt Koolzaad per 100 kil. Lynzaad Koolzaadolie Koolzaadkoeken Lijnkoeken Aardap. roode de 100 kH. Vardap. (geele nieuwe) Boter per 3 kil Eiers de 25, Vlas, de 3 kil. Vigeenen, per koppel fr. .r,r, I.I A AA n 12,50 a 13.75 10,00 a 00,00 00,00 a 00 00 13.00 a 14,25 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 00,00 a 00.00 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 0,00 a 0,00 4,00 a 6,30 a 2.16 a 0,00 a 4 50 8,64 2,49 0,00 35.00 a 50,00 Ajuin, 100 kil. fr. 0,00 a 00,00 volg kw SC ?2£ik?,ZT. Gewas van 1895. Heden werden ter merkt gebracht 3 Balen bel voor bel fr. 00,00 tot 36,00 16 Balen 1 kwaliteit fr. 27,50 32,00 POPERINGUE 18 Sept. Hoppe 1895 Stad Fr. 21,00 a 00,00 Gemeente 00,00 a 00,00 GENT, 11 Sept. Tarwe (per 100 kilos) fr. 16,50 a 17,00 Rogge 10,50 a 11,00 Haver 15,50 a 16,50 Gerst 00,00 a 00,00 Boter per kilo, 2,52 a 2,79 Eiers per 25, 2,16 a 2,25 Van af 15 September zullen de werk huizen open zijn. De Verceniging der Timmerbazen van Brussel omtrek be richt den timmerlieden dat zij zich van nu af schriftelijk mogen wenden tot hun lokaal, Brasserie de la Oampine, Kie ken Markt, te Brussel, om toegelaten te worden in de werkhuizen te arbeiden van dien dag te beginnen. De loonen zijn bepaald sedert 20 Juli, op 40 42 1/2 45 47 1/2 centiemen per uur volgens de bekwaamheid. De duur van het werk verschilt van 11 tot 12 uren verzekerden arbeid aan allen bekwamen werkman. Openbare verkooping van Landbouioetvalem, Beestialenongedorschen Granen, Hooi Strooi en Vruchten te velde, TE AAIiST-MIJLBEEK, Ouden Dendermondschensteen weg. Deurwaarder Joxaf Dl VOS, te Aalst, zal op Dim- dac 22 Sd-tembkh <896, op klokslag van 8 uren 's morgens, ten huize en botstede van de weduwe Petrus-Josephus Van Langenhove, te Aalst-Mijlbeek, Ouden DendermoudscbensteeDweg, openbaarlijk ver- koopen De Huismeubels en Landbouwersalem Tafels, Stoelen, Horlogie met kas, Priuten, Kssken Quin- quets, koperen Kandelaars, Stoof, Emmers, Ketels, Ti-llooren, Pannen, Moor, ijzeren Potten, Wafelijzer, Gcweeren, Revolver, Sleepnet, Messen, kerselaren Kleerkas, Botervat met Wieg, Melkkuipen, Tolibcns, viceschkuip, koperen Marmiet, Melkteelen, ledige Zakken, Velddraail Bijlen Houweel, Ladders, Lleir- en andere Kuipen, groot Beirstuk met Trcfter, Schup- pen, Grepen, Pikken, Zeisen, Mestliaken, Kruiwagens, llopboor, Dorsehvleugcls, Eggen, Ploeg, Slede, Bas- cul met Gewiebteu, Wanmolen, Beirscheppers, Zwingelmolen, Manden, Waschkuipen, SlriogeD. Flesschen, Dakpaarden, Mouille, Slijpsteen, Holblok, 300 roode Dakpanuen, Schaalbauk met Schrijnwer- kersgerief en meer andere Voorwerpen. Groote Handkar cn Karre op ressoit, 2 Trekhon den, llnndenliarnassuren, 20 Kiekens met Haan. De Beestialen 4 jonge en goede bekalfde Melk koeien, 2 vette Varkens. Eene hocveelhetd Hooi, Strooi, ongedorschen Gra nen, eiken en esschen Planken, Aardappelen, circa 30 aren ougezwingeld Vlas onder band, Mest, Brand hout, Schelfhouten, Aal 111 de pullen en Wij uien op struik. DE VRUCHTEN TE VELDE In de hofstede 700 struiken Hop met de staken, Groensels, 30 aren Aardappels, 20 aren Belleraven, sO aren Loof, 22 areu jonge Klavers, 25 areu Bloem- koolen. Op het Hoogveld10 aren Bloemkoolen, 32 aren Aardappels. Aan de Brerdestraat 15 areu Loof, De Beestialen zullen juist om 1 ure nanoen ver kocht worde.i. De verkooping zal geschieden op gewone conditiën en tijd van betaling tot 1 Januari 1897 mits goede en gekende borg te sielleo de koopen onder de vijl frauken eu het ongeld moeten gereed betaald worden. Men zal verborgen ter herberg van Frans Willetns- Van Langenhove., - In het Stsensn Kruis. 1 Voorschreven Eigendom is verdeeld in 5 deelen met rechte lijn van het noorden naar het zuiden. Eerste deel. Een perceel Boom gaard ten weste, groot 8 aren, 25 cen tiaren. Boomprijs fr. 65. Tweede deel. Een perceel Boom gaard neven voorgaande, groot 8 are», 57 centiaren. Boomprijs fr. 20. Derde deel. Een perceel Hofstede- grond met de gebouwen van Woonhuis, Poort, Bakoven en Stalling er op staande, groot 14 aren, 90 centiaren. Vierde deel. Een perceel Lochting en Boomgaard neven voorgaande, groot aren, 8 centiaren. Boomprijs fr. 30. Vijfde deel. Een perceel Lochting en Boomgaard neven voorgaande, groot 9 aren, 45 centiaren. Boomprijs fr. 35. ZITDAGEN Instel Maandag 5 I October 1890, Verblyf Maandag 19 telkens om 3 uren namiddag, ter herberg gehouden door den heer Benjamin Hof- felinck, te Nieuwerkerken, Edixvelde. Openbare verkooping van een goed te Aalst-Schaarbeek. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal na mens wien het behoort, in het openbaar verkoopen Eenige koop. Een perceel Land, gelegen te Aalst- Schaarbeek, Dijkland, bekend bij kadaster wijk C, nummer 123a, groot 28 aren 8f centiaren, palende oost de Lindestraat, zuid den IJzorenweg, west en noord den heer Meerschaut. Gebruikt door de kinderen De Smet, te Aalst-Schaarbeek. ENKELE ZITDAG Maandag 21 September 1896, om 3 uren stipt namiddag, ter herborg Dkn Appel, gehouden door den heer Eugène Goedertier, te Aalst, Nieuwstraat- poort. T2J332/:ikF.Zl?aiT. BRUSSEL, 18 Sept. Kalverenmarh. Getal te koop gesteld 770. Prijs per kilogr. op voet Ir. 0,70 a 1,00 00 lammeren van fr. 00,00 tot 00,00. Huxdenmerkt. Ossen, Stieren, Koeien en veerzen Kalveren fr. 0,70 a 0,95 0,55 a 0,60 0,65 a 0,75 0,80 a 0,90 93168 17151 16389 67570 r. 10093 11405 29248 32042 32690 62719 N. 9 Fr.150 64113 20 150 68755 19 150 72131 20 86120 11 i 88736 7 00143 23 i 97394 12 i 103133 20 i 103366 8 103366 23 i Al de andere nummers in bovenstaande scries vervat, zyn uitbetaalb. met 110 fr. CUREGHEM ANDERLECHT, 17 Sept. Ter veemarkt werden te koop gesteld. Ossen 636 I Koeieu en Veerzen Slieren 175 1 582 Men betaalde per kilogram op voet Ossen ff- 0/74 a 0,84 Stieren 0>56 a 0,70 Koeien en Veerzen 0,56 a 0. iO GENT, 18 Sept. Groote ossen Jonge ossen Vaarzen Schapen Lammeren Kalveren Getal te koopgestelde hoorenbeesien 621 Melkkoeien 61 Vette koeien 69 3 Stieren 51 119 Magere beesten 185 133 12 Varkens 233 0 Loopers 15 67 j Viggens 420 De goede stalbeesten goldén gemid deld van fr. 0,65 tot 0,80. De grasbeesten golden van fr. 0,00 lot ó.OO. De varkens van 70 tot 100 kilos eu daarboven, levend gewogen, golden van fr. 0,65 tot 0,75. Iluidenmerkt Ossen koei- en vaarzenvellen fr. 65,0 Koeienvellen 75,0 Kalfsvellen 55,0 ANTWERPEN, 18 Sept. De kuip boter werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr 2,30 a 2,35. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,20 a 1,45 De aardappelen worden per zak, ver kocht aan fr. 6,00 tot 7,00. De eieren betaalde men per 25 stuks fr. 2,00 a 2,50. Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 14,00 a 14,50 OPENBARE VERKOOPING van een Bouwgrond en Land TE BURST en BAMBRUGGE. De Notaris VAN DEN BOSSCHE verblijvende te Herzele, zal, namens wien bet behoort, openbaarlijk verkoopen Gemeente Burst. Eerste koop. Ken Woonhuis met Stalling en Grond, gestaan en gelegen te Burst, aan de Plaats, groot ongeveer t aar, 23 centiaren, paleude noord en oost Henri Van der Slraeten te Burst, als naakten eigenaar, zuid de straat naar de Statie eu west Camiel De Vuysl. Tweede koop. 3 areu, 7 centiaren Bouwgrondi gelegen te Burst, langsheen den steenweg van Aalst naar Audenaardc, deel van nummer 393c, der sectie A, palende noord voormelden steenweg, oost Henri Van der Slraeten voornoemd, als nnaltlen eigenaar, zuid Camiel Dc Vuyst voornoemd en west den volgen den koop. Derde koop, 3 aren, 7 centiaren Bouwgrond, gelegen te Burst, nevens voorgaanden koop, deel van nummer 393c, der sectie A, palende noord den steen weg ven Aalst naar Audenaardc, oost koop twee hiervoren, zuid Camiel De Vuyst voornoemd en west den volgeudeu koop. Vierde kocp. 3 aren, 7 centiaren Bouwgrond, gelegen te Burst, nevens voorgaanden koop, deel van nummer 393c, der sectie A, palende noord den steen weg van Aalst naar Audenaarde, oost koop dry hier voren, zuid Camiel De Vuyst voornoemd cn west den lolgendeu koop. Vijfde koop.3 aren, 9 centiaren Bouwgrond, gelegen te Burst neven voorgaanden koop. deel van nummer 395c, der scktie A; palende noord den steenweg van Aalst naar Audenaarde, oost koop 4 hiervoreu, zuid cn west C. De Vuyst voornoemd, Gemeente Bambrugge. Zesde koop. Eene party Zaailand, gelegen te Bambrugge, aan Lie Landsheerestraat, bekend bij kadaster sectie A, nummers 623. 6-26 en 623a, voor eene grootte van 37 aren, 40 centiaren, palende noord Eduard Henneboog en l.ivinus Van kerekhove, oost de weduwe Schouppe, zuid Frederik Sienaert, wesl voornoemden Eduard Renneboog en De Laudsheere- straat. Gebruikt door Eduard Renneboog, te Bambruggt mits 70 fr. 's jaar» lot 24 December 1896. Boomprijs 75 fr. Zevende en laatste koop. Een perceel 'Zaailand, gelegen alsvoren te Bambrugge, aan de Landshecre- straat, bij kadaster bekend sectie A, nummer 036a, met eene grootte van 7 aren, palende Doord de kinde ren De Paepe als gebruikers, oost en zuid de erven De Paepe cn west den los. Gebruikt door Verbraekel, te Bambrugge, mits li Ir. 'sjaars tot 24 December 4896. Boomprijs 25 fr. EENIGE ZITDAG Donderdag 8 October 1896, om 3 uren namiddag, ter herberg van Henri Van der Straeten. te Burst, op de Plaats. Rogge, Wintergerst, Zomergerst, Haver, Boekwet, Boonen, Bitterpeën, 10,00 a 10.50 00,00 a 00,00 14,00 a 14,25 14,50 a 15.00 00 00 a 00,00 17,00 a 00,00 15,00 a 00,00 Uit oorzaak van Vertrek. OPENBARE VERKOOPING van en andere Roerende Voorworpen, te Aelst, Nieuwstraat, N. 47. De Notaris DE GHEEST, te Aelst, zal op Woensdag 23 September 1896, te be ginnen om 8 uren 's morgens, in en voor het huis te Aelst in de Nieuwstraat 47, overgaan tot deopenbare verkoo- )ing van vele schoon» huis meubelen, jedstoelen, nachttafels, lavabos, kleer- kassen, bahuts in acajou, eik, érable en ander hout, oud beeldwerk, schilderijen, gravuren, posturen, suspensions, pen- duls, lampen, cachepots, Bibliotheek eik, wieg in zwart hout, kinder- voituurken, vuren, stoven, 3 zinken baden, hoftafels en banken, ladders, velocipeden kinderspeelgoed, planten, flesschen, brandhout en meer andere voorwerpen breedvoering beschreven op bijzondere plakbrieven. N. B. De Meubels zullen mo- I jen bezichtigd worden Dijnsdag 22 Jeptember van 2 tot 5 uren. OPENBARE VERKOOPING van te Aalst, Molendries. De Notaris DE GHEEST te Aalst, zal met winst van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen Een Huis en Grond, te Aalst, ten voor hoofde aan den Molendries, geteekend n° 11 en gekadastreerd wijk A, nummer 672, houdende van de eene zyde of oost waarts aan het huis van jufvrouw wedu we Singelyn, van de andere zijde of west waarts aan een huis van den heer Notaris Eeman en van achter ook aan het buis van den heer Eeman. Bewoond door jufvrouw weduwe en kinderen Arents, aan 276 fr. 'sjaars. ZITDAGEN Instel, Vrijdag 25 September ,8Qr Verblijf, id 9 October Ten 4 uren namiddag, ter herberg genaamd De Klok, bij den heer Egidius Eylenbosch, te Aalst, aan de Hopmarkt. Openbare verkooping van eene behuisde Boomgaard en Lochting, te ERPE, Edixvelde. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal na mens wien het behoort met gewin va» palmslag en gelagen in het openbaar ver koopen Eene behuisde Hofstede, Boomgaard en Lochting, gestaan te Erpe, Edixvelde, groot volgens meting 50 aren, 27 centia ren, palende oost vrouw weduwe en kin deren Jan De Moor-De Ryck, zuid juffrouw De Schaepmeester, west het Baantje en daarover den Arme van Nieuworkerken en noord de Straat. Gebruikt door M. Desideer De Smet, te Erpe. Openbare verkooping eener behuisde TE IMPE. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal ingevolge de wet van den 15 Augusti 1854, op de gedwongene onteigening, in het openbaar verkoopen, eene Hofstede met Woonhuis en Stallingen, te Impe, op den Bocht, groot 24 aren 70 centiaren, gebruikt geweest door Jan-Baptist Adam. EENIGE ZITDAG Woensdag 30 September 1890, ten 2 uren namiddag, ter herberg De Jachthond, bij de weduwe D'hontlt, te Impe, Hofsmeer. OPENBARE VERKOOPING van eenen schoonen te Oordegem. De Notaris De Gheest, te Aalst, zal in het openbaar verkoopen Eenen schoonen eigendom, bostaande in woonhuis, stallingen, hof. boomgaard en kapel, te Oordegem aan den Dries, samen groot 1 heet aar 23 aren. Slechts ingesteld fr. 7,000. T WE EDE EN LA A TSTE ZITDAG Zaterdag 20 September 1890, ten 2 uren namiddag in de Zittingzaal van het Vredegerecht te Aalst.

De Denderbode | 1896 | | pagina 3