Een en ander. Carlouche Ansecle en De Wille. Landbouwcomice Aalst-Zuid. PREMÏËl PREMIE PREMIE Eén centiem daags Nieuwe Belgische Illustratie Nieuwe Vlaamsche Illustratie Allerhande Nieuws. Holland. Frankrijk. ijke lougziekto werden er bij voortduring geen gevallen geconstateerd. Mond- en klauwzeer werd slechts in twee plaatsen vastgesteld. 14 gevallen van bacteridiaansche en evenveel geval len van cacteiidiaausche koolziekte wer den gedurende bedoelden terrayn door den veeartsenijdienst opgegeven. Socialistische wierook. Le Peu- ple heeft het gevonden. Hii zegt dat al de beschuldigingen van Recht voor Allen niets beteekeuen, omdat de schrijver Pol De Witte van socialist anarchist gewor den is. Dan moeten er veel anarchisten in Vooruit nestelen, want op de vergadering van verleden week werd Auseele ferm uitgejouwd. Wat Anseole betreft Le Peuple noemt hem:-de glorie van het arbeidende België. Die glorie zouden wij goed kunnen missen. Het militarism. Welk een - zegen - het militarism is, kan hieruit blijken, dat het Pruisisch volk thans het twijfelachtig genoegen heeft, uit de opbrengst zijner zure bolastingpenningen 757 (zegge ze ven honderd ze ven-en-vyftig) gepension- neerde generaals te moeten onderhouden. Voor den kaas. Een socialist, lid der bestendige Deputatie van Luik, stelt zich voor als kandidaat voor de plaats van gemeentcsekretaris, welke te Seraing gaat openvallen. Daar de socialisten de meerderheid hebben te Seraing heeft hij voorzeker veel kans. De man vindt dat hij als sekretaris beter in 't droge zal zijn dan als lid der bestendige Deputatie. Niet voor 't geld. De socialisten zijn de onbaatzuchtigste der menschen, 't is gekend. Zij doen alles voor 't volk niets voor 't geld. Dat belet echter niet dat twee socialistische schepenen uit het Waalsche, die het ambt van dienstdoen- den burgemeester vervullen, zich hunne jaarwedde voorop hebben doen betalen. Zij konden niet wachten tot het jaar uit was. De wet laat echter die vooropbetaling niet toe, zoodat de onbaatzuchtige, roode schepenen wel moeilijkheden zouden kun nen hebben. Niet tegen den godsdienst. Zie hier wat het Volksrecht schrijft, het or gaan der West-Vlaamsche socialisten, dat in de drukkerij van Vooruit wordt ge drukt en door Vooruit wordt aanbevolen - Wij aanzien den Godsdienst als nut- - teloos en belachelijk. Het meestendeel der geloovigen gaan naar de kerk, bid- den en vasten alleenlijk uit gewoonte. De Godsdienst heeft zijn doel gemist zyne leering is niet praktisch genoeg van aard men geeft te veel voedsel - aan de ziel, aan eene ziel die wij niet x genoeg begrijpen, die we niet kunnen - zien. Degenen die zich aan eenen Gods- - dienst onderwerpeu, zijn idioten of ze - zullen het worden. - En de gasten die aldus spreken durven dau nog zeggen dat ze tegen den gods dienst niet zijn. Rijzing der graanprijzen. On der dezen titel lezen wij in de landbouw- kronijk van een Noord-Brabantsch blad - Naar wij vernemen is er in Rusland misgewas in de granen, terwijl in weste lijk Europa de aardappelziekte is uitge broken. Tengevolge daarvan is er een veel geringer voedervoorraad gekomen. Een onzer landbouw dagbladen raadt in verband hiermeê den landbouwers sterk aan, hun graan nog niet te verkoojien; wijl de graanprijzen noodwendig moeten stijgen. r Amerikaansch plezier. Te Chi cago werd onlangs een origineelewedstrijd gehouden. Zooals men weet, is deze stad vermaard om hare reusachtige slachte rijen, fabrieken van Vleeschconserven, spekzouterijen en worstenfabriekeu. Men vindt er dan ook een legioen personen,die - pig-stickers - worden genoemd en die specialiteiten zijn in het slachten van varkens, welke men uit alle oorden van Amerika bij honderd-duizenden naar Chi cago zendt om daar «verwekt» te worden. De gemeenteraad bad het denkbeeld opgevat, ten voordeelo dezer corporatie een groote wedstrijd in te richten,waaraan verscheidene houderden der bekwaamste pig-stickers deelnamen. Alle notabelen der stad woonden den wedstrijd bij en vereerden de uitreiking van vijftig prijzen in geld met hunne tegenwoordigheid. Op een toeken van den president van den prijskamp, begon het feest. Eén vreeselijke slachting was het. Men ont halsde, kuischte, kerfde en ontleedde op het feestterrein meer dan duizend var kens het bloed vloeide bij stroomen en het gegil der dieren, die voor hun plezier uit waren, klonk over de stad als één afschuwelijke moordkreet. Dit weerzienwekkende tooneel duurde juist een uur. Een zekere Kutenhoff, die in dezen korten tijd kans had gezien, vijftien varkens naar den eisch te slach ten, werd onmiddellijk verheven tot - champion pig-sticker - van Amerika. Met eene kroon op het hoofd, werd hij op het terrein door de kleverige en nog rookendc bloedplassen rondgedragen. De assignaten. Kort na het uit breken derFransche omwenteling maakte het tekort in de Rijks-inkomsten de uit gifte noodig van schuldbrieven van den Staat, de zoogenaamde assignaten. Men liet daarvan in het jaar 1790 voor eene waarde van 400 millioen puudenTour- nooisch drukken, als aanwijzing op de waarde der verbeurd verklaarde kerke lijke goederen, en er waren couponbla- deu aan gehecht van 3 percent per jaar. Nog in hetzelfde jaar echter werd nog eens voor 800 millioen livres meer met gedwongen koers uitgegeven, en in 1791 zag men zelfs door geldelij ken nood zich fedwongen, weder voor G00 millioen ivres aan assignaten te laten drukken. De Wetgevende Vergadering verordende op hare beurt nog weder de uitgifte van 900 millioen, en de Nationale Conventie hield dermate huis, dat de totale som tot 9,978,006,618 livres steeg. Die assignaten verloren echter steeds meer haar crediet, waartoe de openbaarheid der beraadsla gingen over hare uitgifte veel bijdroeg. Toen men dit inzag, werd het beramen der noodige nieuwe uitgiften opgedragen aan geheime commissiën en later ging de zorg daarvoor over op het Directoire. Onder dit bewind groeide het bedrag der assignaten aau tot de ongehoorde som van 45,581,411,618 livres. De werkelijke waarde dezer stukken was in verhouding harer massa steeds geringer geworden, in Maart 1794 nam men een assignaat van 100 livres voor niet meer aan dan 7 8 sous. Een paar laarzen betaalde men op het laatst met 20,000 livres in assigna ten. Handlangers, sjouwers, koetsiers, enz., bepaalden zelf in overdreven ver houdingen hun loon naar den dagkoers van dit papierengeld. Bovendien waren er nog valsche assignaten in omloop. Volgens een besluit van 19 Februari 1796 converteerde nu de Staat deze stuk ken tegen 1/30 hunner nominale waarde in zoogenaamde territoriaal mandaten, doch de aauneming dezer laatste werd nog in hetzelfde jaar geweigerd. Op 4 Februari 1797 werd hun gedwongen koers opgeheven, en toen gaf men voor 100 livres l/t sou zóó diep waren zij gezon ken. 't Was vooral in België dat de fransche zoogezegde beschavers hunne assignaten- dieverij op ongelooflijke manier uitoefen den. Een jaar zonder zon. Wat zou er gebeuren als er in twaalf maanden geen zon was Als de invloed der zon op de aarde ge heel weggenomen werd, dan moesten alle organismen (menschen, dieren, planten) ongetwijfeld ten gronde gaan Volgens prof. Tyudall's meening zou daartoe een tijdsverloop van hoogstens drie dagen voldoende wezen. Bergen, bosschen en steden, de produkten der natuur en die van menschenhanden, zouden allen onder de sneeuw begraven worden. Indien echter, bijvoorbeeld, eene totale zonsverduistering twaalf maanden aan hield, dan zouden de gevolgen daarvan minder hevig wezen. Er zou eene voch tige, door nevelen begeleide warmte heer- schen en behalve de kunstmatige verlichting elk licht zou ontbreken. Binnen korten tijd zou de aarde met afstervende planten bedekt zijn, want de groene kleur der planten (ontslaan door het zoogenaamde chlorophyll) kan slechts met meèwerking van het licht tot stand komen en zonder chlorophyll kan weer geen enkele plaut behalve de sponsen en paddestoelen op den duur blijven leven. De meeste zoogdieren en vogels zouden sterven. Uitsluitend planteuetende soor ten zouden zich nog een tijdlang kunnen voeden en dan zelf weer tot voedsel voor vleeschetende soorten dienen, terwijl de meeste vischsoorten door deze gebeurte nis tamelijk onbemoeid zouden blijven. De steeds voorhanden zijnde hoeveel heden levensmiddelen zouden het men- schengeslacht wel langer dan twaalf .maanden kunnen voeden, maar daar ech ter door de gedwongen staking van alle bezigheden, en bovendien door de ver zwaring van handel en verkeer groote maatschappelijke storingen niet zouden uitblijven, zoo is naar alle waarschijn lijkheid aan te nemen, dat de groote meerderheid van alle overlevende wezens nog voor den afloop dier twaalf maanden reeds zou zijn omgekomen. De landbouw en de geestelijk heid. De Nieuwe Gazet van Nieuw- poort meldt dat Mgr Waffelaert, bisschop van Brugge, in het collegie van Nieuw- poort eene landbouwschool heeft gesticht De eerw. h. Yserbyt, landbouwingenieur, is tot leeraar dezer school aangeduid. Slechte oogst in de Ardenen. De regen dezer laatste dagen heeft veel schade op den buiten aangeriebt. De Ar dennen werden er in 't bijzonder door getroffen. De herfstoogst, die tot hiertoe goed scheen te zullen zijn, wordt sterk bedreigd. Op het Ardensch hoogland, dat zich uitstrekt van Crupont tot Libramont, Bastogne enHouffalize, is nauwelijks het vierde van de haver binnengehaald. In zekere gemeenten is de eerste kar nog te laden. Gansch die schoone oogst verrot ter plaatse en het weinige ervan, dat in gehaald werd, heeft, volgens het zeggen van groote landbouwers, meer dan de noodige hoeveelheid voor eene dubbele zaaiing, op bet veld achtergelaten. De vroegere aardappelen verrotten in de verhouding van 20 tot 25 p. h.; de an dere in verhouding van 10 tot 15 p. h. Indien het regenweer voortduurt, zal do afval, bij de inoogsting, zeker van 18 tot 20 p. h. mogen gerekend worden. Nog geen enkele kar toemaat is kunnen in de schuur gebracht worden; de minst slechte afval zul enkel als strooisel kun nen gebruikt worden. Zulk een toestand heeft natuurlijk een grooten invloed op de markt. Het vee daalt meer en meer in prijs. De laudbou- wers bevinden zich van nu af reeds in de onmogelijkheid van huune a instaande pacht te betalen de kleine landbouwers zien met schrik de onvermijdelijke op hooging der introsten bij den notaris te geinoet. Talrijke boeren zijn reeds ver plicht geweest aan eenen spotprijs vee te verkoopen. dat zij over eenige maanden duur gekocht hadden. Vooruit krijgt eene logenstraffing van gezel Braeckman, over het onderzoek, waarmee hij gelast is. «Wat ik, zegt hij, in het onderzoek heb vastgesteld, heb ik gereedelijk willen on- derteekencn, doch wat betreft de weer legging der feitendoor Recht voor Allen aangehaalddaaraan kan ik mijnen naam niet hechten. Het soort van stukwerk of minuten- stelsel. door dit blad aangeklaagd, be staat, zegt gezel Braeckman, evenals dat betrekkelijk het irenscn. De brief yan Pol De Wit.e, in Recht voor Allen is volgens hem geen laster, en dus kan ik, gaat hij voort, den briefschrij ver niet laken en als leugenaar en laste raar bestempelen. Waar is het dat het loon, per uur ar beid gerekend, verhoogd is. b Dat Vooruit, zegt gezel Braeckman, door de wet der concurrentie en der nood zakelijkheid om boven den looustandaard van andere werkhuizen te staan, een werksysteem heeft moeten bestudeeren, waardoor hij op de kortsten tijd tot de grootste productie komt, geef ik geree delijk toe, doch wanneer men daar het socialism in te pas brengt, verandert de zaak. Neen, hier is Vooruit fabrikant en kan niet anders. - Ook de hemdenmaaksters protesteerden tegen de onjuistheid der opgaven van het bedrag per stuk, en gezel Braeckman protesteert tegen het verslag, waarin overwegingen aan vastgeknoopt zijn, als die dc lasteraars van Vooruit veroor deeld. Hij kan niet onderschrijven dat alle beschuldigingen in Recht voor Allen ver schenen, valsch zijn, en ook niet dat hij den schrijver der bedoelde brieven laakt. Onder den brief, antwoordt het blad Vooruit, dat gezel Braeckman, die als letterzetter op hot blad werkt, het ver slag gelezen en geteekend heeft en des tijds alles zeer correct bevonden heeft. Verder zou Pol De Witte loochenen gezegd te hebben dat Anseele sedert 20 jaren de menschen bedriegt. BERICHT. De Heeren Leden der afdeeling die begeeren gebruik te maken van don zaadscheider der Maatschappij voor hunne Zaaigranen mogen zich wen den tot den Eerw. Heer H. Van dee Schtteren, Bestuurder van Sl Martens- gesticht, Esplanade. VOOR MINDER DAN of Sfr. 80, per jaar kan ieder lezer van den n Denderbode een abonnement bekomen op do of Deze premiën moeten in elk huishou den welkom zijn want zij verschaffen een aangenaam tijdverdrijf en vormen elk af zonderlijk op het einde van 't jaar een schoon, groot boekdeel vau 416 bladzij den, gevuld met duizenden schoone pla ten en goed verzorgde lectuur. Dat voordeel in prijs, mag dus wel als eene zeldzame en voortduurende premie aanzien worden voor onze lezers, daar de inschrijvingsprijs voor de niet-geabon- neerde fr. 10 bedraagt. Om elke week geregeld eene of bei de Illustraties te ontvangen, moet men slechts bet inteekecbewijs op onze vierde bladzijde behoorlijk invullen met naam en adres, men gelieve ook aan te duiden welke Illustratie ofwel men beide Illustraties begeert en dit naar ons bureel zenden of aan onze gazetdra gers meêgcven. Leest in de Nieuwe Belgische Il lustratie, - Weergekeerd boeiende .schetsen uit het leven. Men verzuime ook niet de roman Dr Nikola te lezen, voorkomende in de Nieuwe Vlaamsche Illustratie, hij is belangwekkeud en aangrijpend tot het einde toe. PROEFNUMMERS gratis en franco. De reeds verschenen nummers zijn verkrijgbaar ten bureele van De Den derbode. Programma van het Concert welk zal gegeven worden op Donderdag 1 October 1896, om 8 uren 's avonds, door de Kouiuklijke Maatschappij van Harmonie, ter Groote Markt onder de leiding van den heer F. L. Van den Bogaeede. Ouverture de la Bohémienne, Balfe Morceau Caracteristique, Devri.n. Helène-Emile, Polka pour Bugle, exécutée par Mr D'Homdt, De Brandt. Espana. Valse Espagnolc, Waldteifel. Grand Potpourri Populaire, Bitsseks. Bonneteurs. Indien gij ons hel pen wilt, zal uw portemonnaie dezen avond twee maal zoo dik zijn als nu, zeg den twee kerels, tot een paar werklieden, nabij de Zuiderstatie vau Brussel. Ja? Hoe dat? Wij ziju bonneteurs, was het ant woord. Wij zullen spelen en gij laat ons winnen, in schijn namelijk. Dit zal ande ren aanlokken, die op hunne beurt zullen verliezen en wij deelen samen, hetgeen wij van de anderen hebben gewonncü. Te samen met de winst krijgt gij natuurlijk terug, hetgeen gij ous hebt laten winnen. De werklieden lieten zich bekoren, verloren al wat zij bezaten en zagen er toeudetwee bonneteurs vau doortrekken. Brusselsche wiel rijders De Brussel sche bladen melden eene gansche reeks on gevallen, door dwaze wielrijders te weeg gebracht. Ouder dezen is er een, veroorzaakt door eeue onvoorzichtigheid, die men ook reeds tc Antwerpen zagen begaan, name lijk met ecu kind van voor op den kader te plaatsen. Dit moet natuurlijk voor gevolg heb ben dat de rijder zijner stuurstand min der meester is, dan wanneer hij alleen rijdt. Een wielrijder van Brussel heeft dit tot zijn nadeel ondervouden. Op een gegeven oogenblik niet spoedig genoeg kunnende afwijken, viel hij en het kind, dat hij bij zich had, werd met ont wrichten schouder opgenomen. Op de Louisalaan ziju twee cyclisteu tegeu elkaar gebotst, met zoo veel geweld dat zoowel de rijders als de machieiion in erbarmelijken toestand verkeeren. Bij de Hallepoort werd een heel huis gezin door eene groep te hard rijdende cyclisten om verre geworpen. Een Brusselaar, die per velo van Ant werpen terugkeerde, ontmoette 's avonds te Vilvoorde twee tandemrijders. Bij het afwyken rolde hij in eene vijf meters diepe gracht, en werd met gescheurd oor, ge kwetste hand en verwrongen velo boven gehaald. Dc Brusselsche schrijnwerkers. De schrijnwerkersbazen hebben de vol- geude nota aau de dagbladen gezonden Gelijkvormig het berioht, dat den eerste der maaud werd aangeplakt, wer den de schrijnwerkers verwittigd dat al len, die op dinsdag 15 dezer, het werk niet hernomen hadden, als ontslaggevers zouden aanzien worden. x Ingevolge dit besluit hebben de ba zen de werklieden, die 't werk niet her vat hadden, verzocht hun gereedschap te komen weghalen. Eenige werklieden heb ben het werk hernomen, aüdere hebben hun gereedschap weggehaald. In de vergadering hebben de bazeu met algemeeno stemmeu en toejuichingen, de weigering gestemd de socialistische eischen der leiders vau de werkstaking aau te nemen eu de besluiten gehand haafd, die iu vroegere vergaderingen ge nomen werden. Men meldt uit Nijvel dat citoyen Alfred Defuisseaux het schoone domein van Goutthier heeft aangekocht. De Patrie meldt, dat er reeds drij weken zijn omgegaan, zonder dat er bij den burgerlijken stand te Brugge, eene enkele aangifte van overlijden werd opge geven. En dit in eene stad van 49,606 zielen, volgens opgaaf van 31 december 1895. Dubbele receptie. Terwijl M. Willaert-De Wael zondag in de beneden zalen zijner woning, Bexstraat, te Ant werpen, receptie hield en de dienstboden dus de handen vol werk hadden, hielden de dieven receptie op de slaapkamers der meiden. Zij waren niet laugs de huisdeur maar langs het dak binnengekomen, over het dak van een nevenstaanden nieuwen bouw. Ten nadeele van een der meiden stolen zij eenen porte-monnaie met 55 fr., een Antwerpsch lot, een gouden ring en 12 heraden. Deze laatste heeft men in het nieuwe huis teruggevonden. Slimme kleermaker. Een zekere II., kleermaker, nit de rue Gravioule, te Luik, wist op slimme manier aan kloin geld te komen. Hij zocht in den Monitcur du Commerce de namen op der ueeringdoeners wier wissels geprotesteerd waren. Hij stuurde hen omzendbrieven, waarin hij voorschot ten aanbood van aanzienlijke sommen, met welke de handelaars dachten hunne wissels te kunnen betalen. Hij vroeg alleen dat men hem eenig geld eene kleinigheid opzond, voor de onkosten der correspondencies. Wanneer de belanghebbende dan het gevraagde gezonden had, schreef hij terug dat hij het beloofde voorschot niet kon zenden, daar de inlichtingen die hij had ingewonnen, niet van aard waren om ver trouwen iu te boezemen. En hij wees dan op de geprotesteerde wissels, waarvan hij het bestaan uitgemelden Monitcur kende. Ten gevolge eener aanklacht vaü Gent- sche handelaars werd H. aangehouden eu iu beschuldiging gesteld. Men weet dat de socialisten van Verviers verdeeld zijn in twee groepen, die overeenkomen als kat en hond. Zoo verhaalt de Réforme, dat in eene der zit tingen van <le samenwerkende bakkerij, de 'beheerder eenen uitval heeft gedaan tegen eenen gemeenteraadsheer, die daar enboven met uitsluiting werd getroffen. Er werd tevens besloten een nieuw week blad te stichten. Schieten bij de bruiloft. Te Gilly is alweer een dier ongelukken gebeurd, welke zoo dikwijls op den buiten de trouwfeesten komen storen. Een mijnwerker trok met zijne bruid en eenen stoet van vrienden naar het go meentehuis om te trouwen en, zooals dit hier ook al de gewoonte is, moesten er vreugdeschoten worden gelost. Eene vrouw ging bij eenen gebuur oen revolver leenen cn gaf deze aan hare zuster, omdat zij er zelf niet meê durfdo schieten. Ongelukkiglijk was het wapen met kogels geladen. Nauwelijks had men een drietal schoten gehoord of men hoorde hulpgeschreeuw. ï)e eerste kogel trof de cigaar van een toeschouwer het tweede verbrijzelde den knoesel van don bruidegom en bet derde doodde het kind van den persoon, die den evolver geleend had. De onvrijwillige oorzaak van die onge lukken, vrouw Bollens nam de vlucht, doch kwam later in het policicbureel vertellen wat er gebeurd was. .Socialistische dwingenlandij. Het weldadigheidsbureel van Paturages, waarvan het bestuur bijna geheel uit so cialisten bestaat, heeft besloten dat de armen voortaan bun brood zullen ontvan gen uit de coöperatief der socialisten. De bakkers der gemeente hebben een protest naar de bestendige deputatie ge zonden, daar die beslissing in strijd is met de wet, welke de openbare aanbeste ding eischt voor alle leveringen, aan het weldadigheidsbureel te doen. Een inwoner van Montigoy is voor nemens, evenals de Amerikaan Randall, de reis rond de wereld te doen, zonder een cent op zak._ Het is zekere Eugène Humbert. Hij beweert twee maanden minder voor zijue reis te zullen noodig hebben. Dat een kassier, een wisselagent, een bankier de vlucht neemt, is geen wonder; maar een apotheker Welnu, een apotheker uit eene naburige gemeen te van Bergen beeft die, negentiende* eeuwsche mode gevolgd en heeft zijn huis, zijue fleschkens en pillen en zijne vrouw verlaten, om er met een 16jarig meisje van doortetrekken. Schieten bij bruiloften. Te Vier- ves (Couvin) had de bruiloft plaats van den onderwijzer en te dier gelegenheid had men revolvers, oude geweeren, kor tom, alles wat op een schietwapen geleek, voor den dag gehaald. MeD zou er eens duchtig op los schieten. Een der schutters, die in veiligheids- baget uit den revolver wilde trekken,deed door eene onvoorzichtige beweging het schot afgaan en de kogel, na hem eene schram in het gelaat te hebben toege bracht, vloog tegen den muur, kaatste en trof een kind, dat doodelijk gekwetst werd. Wanneer toch zal dat domme gebruik eens ophouden En als men dan toch schieten wil, waarom dan de wapensmet kogelkardoezen geladen. Oudheidkundige vondst. Onder de gemeente Oosterbeek, zijn dozer dagen bij het baggeren in den Rijn door de ma- chien opgehaald verschillende voorwer pen uit den tijd der Romeinen vazen, pannen en ook een zweerd. De merkweer- dige voorwerpen verkeerden nog in goeden Bezoek van den tsaar. Dc tsaar zal nu definitief aankomen langs de statie van Ranelagh. De keizer en de keizerin zullen plaats nemen in het eerste rijtuig eu tegenover hen zal de president der Republiek zitten. Na de ontvangst in de statie gaan de ministers rechtstreeks naar hunne minis teries, zonder deel te nemen aan den stoet, welke enkel zal samengesteld zijn uit het hooger personeel van de huizen des keizers en van den president der Republiek. 's Namiddags zal Mad. Felix Faure een bezoek afleggen bij de keizerin, in het Russisch gezantschap. Het diplomatisch korps zal aan den tsaar worden voorgesteld door den nun- cius. deken van het korps. Naar het telegrafisch agentschap Wolff meldt, heeft keizer Nicolaas den wensch uitgedrukt, tijdens ziju verblijf te Parijs ook den aartsbisschop, kardinaal Richard te ontvangen. Na het intiem diner in het paleis te Versailles, zal er eene vertooning plaats hebben van oude Jausen door een ballet. De president der Republiek en al de vertegenwoordigers van de openbare machten zullen tijdens de feesten in bur- gerco8tuum zijn, uitgenomen de minister van buitenlandsche zaken, die zijn uni form zal dragen, 't welk aan zijn graad in het diplomatisch korps verbonden is. Uit Tunis zullen vier Caïds en verschil lende ruiters komen, ter gelegenheid van het bezoek van den tsaar. Er zal geen enkele redevoering uitge sproken worden bij de ontvangsten van den tsaar. Enkel aan het diner in het Elyseum, ter eere van den tsaar en de tsarina zullen eenige woorden gesproken warden, M. Felix Faure zal drinken aan de gasten van Frankrijk en de tsaar zal antwoorden. Nog het bezoek van den 't tsaar. De voorzitters van Kamer en Senaat zullen uitgenoodigd worden om zich naar Cher bourg te begeven men denkt evenwel dat zij de ontvangst aldaar zullen overla ten aan M. Felix Faure, en zij den tsaar te Parijs zullen afwachten. De voorzitters, leden van bureel en leden van Kamer en Senaat zullen op het

De Denderbode | 1896 | | pagina 2