Een en ander. Rederijkkamer De Catharinisten. Allerhande Nieuws. Kiezing: te Antwerpen. Zaterdag 11. om 4 uren 's namiddags verliep de tijd voor het indienen der caudidaten in de Senaatskiezing te> vervangiug van den betreurden heer Van Put. Al de pogingen der liberalen om eeneu candidaat te ontdekken zijn mislukt tot zelfs bet verbond die zij wilden sluiten met de socialisten en valsche demo- kraten. De heer Steeuackers is de eenige can- didaat welke is voorgesteld geworden en werd als gekozen uitgeroepen. De Meeting triomfeert dus zonder strijd. Gezel Anseele zal in den loop der toekomende week moeten verschijnen voor de boetstraffelijke Rechtbank van Gent beschuldigd van overtreding der wet op het betalen der daghuur van 1G Oogst 1887. Anseele wordt dus vervolgd om het verdiende loon der werkliedeu en werk meisjes van Vooruit achtergehouden te hebben. Katholieke drukpers. In het Congres van den katholieken Volksbond te Charleroi is er nog al gesproken ge weest van de katholieke Drukpers die de grootste steun der katholieke Partij moet zijn. Elke Katholiek moet er volgens zijne vermogens in meewerken, 'tzij door zijne kennissen, 't zij door zijne geldmid delen.- Mogen die woorden eenen kracht- dadigen weerklank vinden bij onze Katho lieken die het einde schijnen te willen en de middelen verstooten. Socialistische liefdadigheid. In don provincialen raad van Henegauw hebben de socialisten vrijdag voorgesteld een krediet van 25,000 fr. te stemmen voor de arme gemeenten, om kleeren en sciocisels uit te deelen aan de behoeftige kinderen. der officieele scholen. D socialisten willen dus met het geld van allen, aalmoezen geven, maar de leerlingen der katholieke scholen worden daarvan uitgesloten, 't Is gemakkelijk liefdadig te zijn met een andermans cen ten, maar gelijk de socialisten dat willen doen, is het bovendien nog hatelijk. Eene fortuin op den bodem der zee. Er is door Australische duikers dezer dagen van uit eene diepte van 27 vaam (162 voet) eene fortuin van 250,000 fr. in gouden geld uit de zee opgehaald. Op 8 augusti 1895 verging nabij Port Stephens, op de kust van Nieuw Zuid Wallis, de st. Cattcrthun. Passagiers eu bemanning kwamen allen om het leven. Aan boord bevouden zich twee bezeudin- gen goud in sovereignster gezamenlijke weerde van 10,000 pond str.de eene he- zonding, van 5000 p. st., kwam van de Australian Bank, met bestemming naar Port Darwin do andere was voor reke ning van eenige Chineesche kooplieden cn verzonden naar Hong-Kong. De souvereigns van de bank bevonden zich in vijf zakken, in eene met ijzer be slagen kist geplaatst eu waren verzekerd bij de New Zealand Insurance Company. Daarentegen hadden de Chineeschen hunne goudstukken, onder verzekering bij de Alliance Marine in negen kisten geborgen, welke op hare beurt in eene ijzeren kas gesloten waren, die onder de kapiteinskamer stond. Toen de Catterthun gestrand was en de verzekeraars hun verlies geleden had den, besloten laatsgenoemden eene po ging te doen, om bet verzekerde terug te krijgen. De twee bekende duikers, Briggs cd May, van Sidney, werden door ben daartoe in dienst genomen, maar aller eerst moest de ligging van het wrak nauwkeurig vastgesteld worden, en hier mee ging geruimen tijd verloren. Einde lijk werd bet, ter diepte van dertig vade men op eene rif liggend en aan eene sterke strooming blootgesteld, ter aangeduide plaats ontdekt. Nu rustten de verzekeraars een stoom schip, de Sophia Ann, uit. met de dui kers aan boord, om het wrak te ver kennen. De juiste stelling der kisten met het goudgeld werd bepaald en aangeduid, doch onstuimig weer belette telkens de rerdere verrichtingen. Op 29 juni laatstleden werd de derde en laatste reis ondernomen. Den 5 juli lieten tie duikers den bodem der kapi- leinskamcr met dynamiet in de li.cht, of liever gezegd in het water spriugen. Daags daarna bestatigden zij, dat de kis ten. waarin do sovereigns nestelden, zicht- en tastbaar geworden waren. Het moeilijkste gedeelte hunner taak, het.oplichten der kisten, om ze in de net ten te plaatsen, die aan boord uitgewor pen werden, zou toen echter eerst begin nen. Ongustige weer- en zeegestelbeid verijdelde al hunne pogingen dagen ach tereen. Den 17 augusti doken zij negenmaal omlaag en eindelijk gelukten zij er in een gedeelte van den buit te achterhalen. Briggs kon twee der kleinere kistjes in een net lichten en, op bet door hem gege ven sein, trokken de mannen op de Sophia Ann de vangst op en naar binnen. Doch zijne pogingen om de kist met 5000 sovereigns evenzoo te bemeesteren. faalden jammerlijk. Vijfmalen ontsnapte zij hem weer en hernam zij hare vroegere ligging op deu bodem der zee. Toen ging May zijn geluk beproeven en eindelijk werden zijne krachtinspanningen met goeden uitslag bekroond eu de waarde volle kist veilig aau boor geheschen. De volgende dagen gelukte het den wakkeren duikers nog eenige kistjes met goud naar boven te zenden. Ongeveer 8000 p. st. hadden zij op die manier aan d£ baren weten te ontwoekeren. Méér nochtans vermochten zij niet, want de ontploffing had het schip uiteengereten eu ruim 2000 p st. moesten daarom aan bun lot overgelaten worden. De nagenoeg 8000 sovereigns waren gered ten koste van ruim 3000 p st., en hierin was de belooning voor do duikers (elk 400 p. st.) begrepen. Toen de tijding der welgelukte ver richtingen met de Sophir Ann Sydney bereikte, was daar veel geestdrilt onder de burgerij en aan Briggs en May werd een schitterend outhaal bereid. De socialisten gaan propagandc ma ken op den buiten. 1° met het stichten van een vlaamsch blad 2° met het benoemen van directeurs, die niets meer zullen te vreezen hebben van de dorpsheereu 3° met het stichten van rois-kassen 4° met het aanknopen van boter, melk, enz. om deze te verkoopen te Brussel. En, natuurlijk, met de roode vlag diep in den zak weg te foefelen 1 Vrijwilligersleger. Donderdag der verledene week, in de provincialen Raad van Namen, stelden MM. Bribosia, Hamoir en Saintraint een wensch voor ten voordeele van het vrijwilligersleger. In de ontwikkeling des voorstels zegde M. Bribosia dat de regeering, door de verhooging «lor vergoeding aan de mili- cianen uit te betalen, eenen gewichtigeu stap heeft vooruitgeJaan ter invoering van 't vrijwilligersleger. Doch M. Bri bosia oordeelt dat een frank per dag niet voldoende is de soldatendienst moet nog beter betaald worden en dat eindelijk zal gebeuren. Onze tegenstrevers stellen twee denk beelden vooruit de militaristen, ia over- groote meerderheid liberalen, vragen den persoonlijbeu dienstplichtde socialisten de gewapende natie. M. Bara noemde op eeno moeting te Doornijk, het vrijwilli gersleger eene lafheid. Het Belgische volk wil noch van het eene, noch van het andere stelsel en vooral zeker niet van de gewapende natie. Dat ware water op don molen dor revo- lutionnaire partij wanneer iedereen zou gewapend zyn, zou immers de broeder oorlog weldra uitbersten en wellicht de heerschappij van 't socialismus volgen. Wij, katholieken, wij willen integen deel net vrijwilligersleger, niemand ge dwongen soldaat, zegde M. Bribosia en dringen er op aan dat de provinciale Raad bij do regeering eeu wensch ten voordeele van wat wij in militaire zaken willen, uitgedrukt worde. Het voorstel vondt ondersteuning en werd ondanks de oppositie van liberalen, militaristen en socialisten naar de Com missie verzondeu 1 Vergunningsrecht. Het Journal de Bruxelles meldt dat het aantal her bergen, waar men beweert enkel bier te verkoopen, van 6000 op 1 januari 1890 thans gerezen is tot 43,000. Men is overtuigd dat er op grooto schaal bedrog wordt gepleegd en dat de meeste dezer herbergiers in 't geheim genever verkoopen. De minister van financiën heeft aan de agenten van den accijns toegelaten in hunuo middelen van onderzoek naar eigen goedduuken te handcleu, en zulke pogingen daarbij aan te wenden, als zij uoodig oordeeleu. Het is noodig dat de eerlijke hande laar, die reeds een hoog recht betalen moet, beschermd worde tegen oneerlijke concurrentie. Men zegt dat de kasteelheer Alfred Defuissoaux, die milliocuair is, voor 250,000 fr. de - Cité Hoyaux te Cues mes heeft gekocht. Die Cité bevat 87 huizen. Ziedaar eeu socialist van aanbelang 1 Men voegt er echter niet bij dat M. Defuissoaux iu die huizen 87 borains kos teloos zal lateu wonen. Dat ware nochtans overeenkomstig met de princiepen van le pauv' peup\ Goed nieuws voor de bieèntelers. M. de minister van spoorwegen heeft eene schikking genomen, die de bieën- telers verblijden zal. Men weet dat over eenigen tijd koste loos vervoer werd toegestaan voor de landbouwproducten, die in zekere voor waarden door de boeren naar de markt worden gebracht. Hetzelfde voordeel wordt nu toegestaan voor het vervoer van honing. Die gunst is toegestaan op verzoek van het belgisch syndicaat van bieëntelers. Werkstaking. Eene werkstaking is andermaal ontstaan iu de omstreken van Bergen. De kolen zijn 50 centiemen en 1 frank opgeslagen en de koolmiiners eischen dat de daghuren 20 ten honderd zouden opgeslagen worden. De bestuurders dor mijnen willen slechts tieu ten honderd toestaan aan zekere werklieden. Het getal werkstakers beloopt tot 2500 a 2600. De werkstakers zijn rustig en houden zich op hunne kleine akkers onledig. In vrijheid. Kearney en Haines, twee der zoogezegdo anarchisten, zyn por stoomboot Werkendam uit Rotterdam uaar Amerika teruggekeerd. Tyran zal uit Boulogne spoedig volgen. Men seiDt inderdaad uit Washington, 12 october M. Eustis, de amerikaansche gezant iu Frankrijk, heeft aan M. Olney geseind dat de te Boulogne aangehouden dyna- mictmau Tynan, zal worden in vrijheid Nu kuunen ze te Londen toch niet an ders doen dan Bell ook maar los lateu. En dau blijven te Antwerpen met ons bommenfabriek zitten I Zouden het nu wel bommen zijn en is bet geen pompwater, dat er in die potten en pannen van Berchem zit Wat comedie is dat nu altemaal ge weest Rusland en Frankrijk. De czaar beeft vrijdag avond Frankrijk verlaten, om met zijne jeugdige gemalin eenige dagen in rust en vrede te gaan doorbren gen bij de familie dezer laatste, te Darm stadt. De geestdrift door het bezoek der Russische vorsten in Frankiijk verwekt, is nu een beetje gekoeld, de roes der czaar-dofheid is uitgeslapen, en nu begint men de gebeurtenissen der laatste dagen met wat meer kalmte te overwegen. Men doet opmerken dat er iu de offi cieele aanspraken en heildrouken veel gesproken geweest is van vriendschap, verstandhouding en overeenstemming, doch dat nergens de woorden van ver bond of bondgenootschap werden uitge sproken, en men vind dus dat de uitslag maar kaal is tegenover hot Duitsch- Oostenrijksch-Italiaausch drie ver boud. Glimlachen en groeten bij de feestelijke betóogingen, dat is alles wel en goed, maar ecu degelijk en vast bezegeld ver bond zou de Franschmans meer genoegen gedaan hebben. Den 19 der verledene maand heeft te Napels weer het wonder plaats gehad van het vloeibaar worden des bloeds van den H. Januarius. Om kwaart voor 9 uren werd de kerk geopend die oogenhlikkelijk metgeloo- vigen werd gevuld. Tegen tien uren wer den de gebeden des volks verhoord. Een luitenant der artillerie, die n.ibij de reli- quie had plaats genomen, wuifde met de kepidat was het afgesproken teekeu voor een aantal soldaten die buiten had den post gevat en onmiddelijk eene groote vlag begonnen te zwaaien om aan te kondigen dat het wonder had plaats gehad en dat het geronuen bloed in do beide flesschen vloeibaar was geworden. Eenige minuten later maakte een kanonschot van het fort del Ovo het wonder aan de stad bekend en aanstonds werd er van alle kanten vuui werk afge stoken en begonnen de klokken te luiden om de algeraeene blijdschap te verkon digen. Reeds sinds eeuwen wordt bij het geschieden van het wouder het oog gehou den op goede of slechte voortcekcnen. De twee laatste keeren, in Mei eu September (men weet dat het wonder tweemaal 's jaars plaats heeft,) werd het bloed niet heelemaal vloeibaar, hetgeen zooals het volk zeide, iets kwaads beduidde. En inderdaad de oorlog in Afrika brak uit, en Kardinaal San Felice, Aartsbis schop van Napels werd ziek deze heeft gedurende zijne ziekte meermalen op het wonder gezinspeeld. Zondag aanst. 18 October, Buitenge wone Prachtige Vertooning, ter stedelijke Schouwburgzaal. Men gaat opvoeren. SIMON TTJRCHI of de Italianen te Antwerpen, bewerkt naar den roman van Hendrik Conscience. Verder uitvoering van 6 stukken voor orkest onder leiding van M. C. De Mette. Prijzen der plaatsen Voorbehoudone 2,00; i8rang: 1,§0; 2* rang: 1,00; bovcn- plaatsen fr. 0,50 Bureel 5 uren. Gordijn 5 1/2 uren. MAATSCHAPPIJ De Iweinszonen. De Leden worden vriendelijk verzocht de algemoene vergadering te willen bij wonen, welke zal plaats hebben op Zater dag aanstaande, 17 October, om 8 1/2 uren, ter herberg van den heer Felix Boeykens, aan de Vaart. HET BESTUUR. De gekende pator Van Caloen heeft zondag zijn gouden priesterfeest gevierd. Zaterdag heeft in de kerk van Laken de jaarlijksche zielmis plaats gehad voor wijlen de koningin Marie-Louise. De kerk was met rouw versierselen behangen. Geheel het hof was aauwezig, de Koning in groot uniform vau oppergeneraal van het leger. Verscheidene ministers,talrijke legeroversten en diplomaten en eene groote volksmenigte waren tegenwoordig. Na den dienst werd het publiek in den grafkelder toegelaten. Iu den namiddag is de Koningin met prinses Clementine naar Spa teruggekeerd. Een inwoner van Brussel, die met zijne echtgenoote en twee vrienden naar buiten was gereden, werd, terwijl hij de leidsels van het tweespan hield, plotse ling zinneloos. Hij begon de peerden ge weldig te zweepeu en de personen, die hem vergezelden, met den dood te be- breigen. Het kostte veel moeite om den ongelukkige onschadelijk te maken. De tsaar wandelde zondag te Brussel incognito over den Leuvenschensteenweg. Om niet herkend te worden had hij een hemd over zijnen frak aangetrokken, eene hairen muts op het hoofd gezet en als scepter eenen bcssemstok in de hand genomen. Zijn gevolg bestond uit eeno bende straatjongens, die hem, in plaats van bloemen, slijk en steentjes toewierpen. Om zich hieraan te onttrekken, liep hij eene herberg binnen en riep Neen geene verlichting meer ik heb genoeg vau al die huldebetoogin- gen. En met zijn stok sloeg hij al de pint glazen vau het buffet in stukken. Ondanks al den eerbied, die de policie van Brussel koestert voor don vriend van Frankrijk, heeft zij den autocraat naar het commissariaat van policie gebracht waar men ontdekte dat hij een zinneloos geworden smid was. Twee landbouwers in de gemeente St-Kruis zijn de slachtoffers geworden eener afkemiugsweerdige handeling van eeu geslepen Belg. Zij hadden namelijk aan hem eene partij appelen verkocht, waarvan de eeno helft verleden woens dag moest geleverd worden, de andere helft den daaropvolgenden vrijdag. Op laatstgenoemden dag zou hij uit Gent weêr komen en al de appelen betalen. De eerste helft, ongeveer 2000 kil. werd ver zonden, doch de Gentenaar is niet terug gekomen, om het tweede gedeelte der partij in ontvangst te nemen en heeft ook vergeten het geld over te zenden Een bezoek aan de woning van den koop man, leverde gcenen uitslag op. Men herinnert zich dat over eenige maanden eene reek^ diefstallen gepleegd werden op de zonderlingste manier, die men zich verbeelden kan. De dieven hadden namelijk voor spe cialiteit. de rijtuigen, die met volk van de statie kwamen, op te volgen, deze langs achter te beklimmou en dau de lichte reispakken te stelen, die zij kouden meester worden. Gedurende zekeren tijd hoorde men van die diefstallen niet meer spreken waarschijnlijk zaten de dieven voor het eene of andere feit achter de tralies. Nu, als dit het geval was, moet waar schijnlijk op dit oogenblik hun straftijd uit zijn, want zaterdag heeft men van baron de 'T Serclaes, die van Antwerpeu kwam, op dezelfde wijze van zijne valies beroofd. Het valies werd kort nadien leeg in de straat terug gevonden. Er was, om een gedenkteeken op te richten tot gedachtenis aan de slachtof fers der spoorwegramp van Ottigni.es, eene inschrijving geopend. Dit monument werd dezer dagen tot stand gebracht en zondag, na eene mis in de kerk van Ottignies, door de geestelijk heid der aangrenzende gemeenten inge wijd; Waren in den dienst aanwezig, ver scheidene personen, die zich op den trein bevonden en aan deu dood ontsnapten, de nabestaanden van de slachtoffers eu ouder dezen MM. Beernaert en zijn schoonbroeder, de advocaten Borrel en Systermans, de baanwachter Sirault, de stoker Launeau, eenige hoogere spoor wegbeambten, de burgemeesters van Ot tignies en Limal, de volksvertegenwoor digers van Nijvel, enz. Het monument staat nabij de plaats waar dc ramp plaats had, op een dertigtal meters afstand van de spoorbaan. Zaterdag kwam te Edingeu aau, het stoffelijk overschot van prins Jozef Van Arenberg, die op 4 October te Wecnen stierf. Tevens werd in een bronzen urn aan gebracht de asch van den zoon van prins Jozef, die over langen tijd reeds gestor ven was. Het lijk, door zestien bedienden van het park van Edingen gedragen en ge volgd door dragers van den vergulden helm eu den degen des prinsen, die een hoogen rang bekleedde in het oosten rij k- sche leger, werd in ontvangst genomen door de paters capucienen van het kloos ter, door den prins gesticht. Daar werd het in eeno rouwkapel neèr- gezet. Drie personen die te Lembecq van een feest kwamen, zijn in de duisternis verdwaald eu in bet water geloopen. Een hunner is verdronken. Toevlucht huis voor vrouwen. Het toevluchthuis voor vrouwen, te Brugge opgericht door minister Le Jeune, dat eerst eene afdeeling van bot bede laarswerkhuis voor vrouwen was. is nu, onder minister Begerem geheel afgeschei den en op zich zelf, met eigen bestuur, afzonderlijke gebouwen en eigen waak- dienst ingericht. In het toevluchtshuis van den Staat zijn de vrouwen die, hoewel geene ver oordeeling ondergaan hebbende, toch verdoold loopen in de wereld naar ziel en lichaam, geen middel van bestaan vinden cn tot. den Staat gaan of bij uitspraak van den vrederechter ten laste van deu Staat vallen. De vrouwen, die men oordeelt, voor taan eerlijk én treffelijk door de wereld te kunnen, ofwel ongedwonget in een vrij toevluchtshuis, zooals er bestaan to Luik, te Leuven, te Brussel en misschien nog elders, kunnen aanvaard worden, mogen het gesticht verlaten. Om ze tot daar te brengen, zorgen, buiten de pastoor, de bestuurder en de zusters-bezorgsters, ook nog bet beschermcomiteit, waarvan deel maken eenige welhebbende vrouwen van Brugge. De Bisschop van Brugge heeft de Zus ters van den II. Viuceutius vua Auseghem als bezorgstors, en deu eerw. h. Ronse, als aalmoezenier aangesteld en belast met den geestelijken dienst van het huis. Zelfmoord in zee. Onder dezen titel deelden de dagbladen over eenige dagen meê. dat een reiziger tijdens de overvaart der postboot van Oostende naar Dover, iu zee gesprongen was Men vond in de kajuit den overfrak van den zelfmoordenaar, welke papieren bevatte, die aantoonden dat hij een in woner van Tourcoing was. Maar nu loopt een gerucht dat de man zich niet gezelfmoord zou hebben, dat bij met eene aanzienlijke som op reis was gegaau, dat er een nog aanzienlijker te kort iu zijne kas is bevonden, eu dat heel de zaak van den zelfmoord eene comedie is geweest. Iu zijne woning zijn de zegels gelegd. Zondag zijn door een slecht rnan- ceuver van het zeil hunner schuit, een garnaalvisscher en een scheepjongen verongelukt op het oogenblik dat zij de haven te Oostende wilden binnenvaren. De visscher werd op strange gebracht doch alle pogingen om hem tot het leven terug te brengen, bleven vruchteloos.Het lijk is naar het doodeuhuis overgebracht geweest. De ongelukkige was slechts sedert drij maanden in het huwelijk ge treden. Zijn naam is Desiré Van Ostyn. Eene talrijke menigte heeft op den dijk ooggetuige van dit drama geweest, doch niemand was bij macht ter hulp te snel-- len van don ongelukkigen drenkeling die droeve noodkreten slaakte. Onder de toegesnelde personen bevon den zich M. den abbé Asseloos, onder secretaris des bisdoms die van op den dijk aan Van Ostyn de absolutie in extre mis gegeven heeft, op het oogenblik dat de drenkeling onder water ging. Het parket van Bergen heeft zich naar La Louvière begeven1, om onderzoek te doen in eene geheimzinuige zaak. Twee personen werden zaterdag nacht gevonden, bloedend en stervend. De eene had talrijke messteken in de borst en de andere erge wonden aan het hoofd beko men. Deze tweepersonen waren slacht offers van eene aanranding, waarvan de diefstal de drijfveer niet geweest is, want hun geld was niet gestoleu. Te Monceau-sur-Sambre waren drie vrouwen aan 't kooltjes rapen op de zoo gezegde terril eener mijn (dit is eenen berg van afval uit de vuren, en die soms van binnen nog heel gloeiend is). Terwijl de vrouwen zich op den hoop bevonden, zakte een gedeelte ervan in en de raap- sters werden ouder de gloeiende asscne gedeeltelijk begraven. Schrikkelijk ver brand, werden de arme vrouwen naar bet gasthuis gebracht, waar eene van de drie reeds gestorven is. Tusschen de staties van Mouscron en Avelghem heeft eene poging tot ont- riggeling van eenen trein plaats gehad. De baanwachter zag steenen op de spoor- wegriggels liggen en kon nog bij tijds het signaal geven om te stoppen. Dit bracht voor den trein een kwaart uurs vertraging te weeg, doch men kon bet gevaar afwee- ren. Er is te Champion (Namen) alwéér een kind, door de schuldige onvoorzich tigheid der moeder, op eene vreeselijke wijze aan zijne dood gekomen. Een vijf- jarig jongskeu lag, toen de moeder eene kamer binnen kwam, waar zij het alleen gelaten had, in eenen ketel kokend water te spartelen. Het stierf na eenige uren lijden. De twee jonge lieden, Franschon van oorsprong, die zich te Maubeuge in de Sam oor wilden verdrinken, omdat de ouJers zich tegen hun huwelijk wilden verzetten, zullen binnen kort trouwen. Dc bruidegom heeft de personen, die hen uit het water haalden, op de bruiloft genoodigd. Uit dc Polderstreek. Het was niet genoeg voor onze ongelukkige pol derboeren dat de vlasoogst teenemaal mislukte, er was hun een tweede ramp spoed voorbestemd het verrotten van de aardappelen. Tengevolge van hetjlangdurige laatste nat weder, is de aardappeloogst die anders zooveel beloofde, bijna op niets gebracht. Dat betreft in bet bijzonder de soort Vlaanderkens en de soort Waaltjes die het meest in de polders geplant wor den. Van beide soorten is het verlies door de verrotting ontstaan, wel 90 op 100 groot. Op andere soorten is het verlies min der, doch in het algemeen toch gansch buitengewoon. Men noemt polderboeren die, uit hoofde der verrotting zullen ge dwongen zijn, aardappelen tot voederen van bun beestiaal te koopen. Dat is verre», van, zooals gewoonlijk, overschot van aardappelen voor de markt te hebben. Ook is de gang van de aardappel markt bepaald naar opslag overgegaan. Vlottende bazar. Do slimheid der menscben is onuitputtelijk. Een Luikscbe handelaar heeft het vol gende middel gevonden om kalanten te maken, cn tevens aan het betalen van huishuur en patent te ontsnappen. Hij heeft een schip gehuurd, die heel en al als bazar ingericht is, en zoo vaart hij naar al de dorpen op de Maas, waar hij, volgens de omstandigheden korten of langen tijd blijft liggen. Zijn vlottende winkel is 's avonds 8cnittereud verlicht en iedereen wil die nieuwigheid bewonderen. Wat echter de handelaars uit de ge meenten, welke hij concurrencie aandoet, van zijne uitvinding zullen zeggen, kan men gemakkelijk oordeelen.

De Denderbode | 1896 | | pagina 2