Een en ander. Onze processen. LIJKREDE. VOLLE AFLAAT DE WATERRATTEN Allerhande Nieuws. Frankrijk. Militaire laflten. Onze geachte lezers weten dat de heer minister van oorlog ons met verzwaring der militaire lasten bedreigt het iaarlijksche contin gent t©t 18000 manschappen gebracht en daarbij den vcrplichtenden dienst. Wie bestrijdt er die ontwerpen des mi nisters van oorlog Al de kath. gazetten op 2 of 3 uitzon deringen na. Wie staat de ontwerpen des ministers van oorlog voor De gansche liberale of geusche druk pers. M. Bara zegde te Doornijk dat het vrijwilligersleger eene lafheid is en se dertdien hebben de geuzenbladen van allen deesem eenen zoo laffen als gemee- nen veldtocht tegen het vrijwilligersleger geopend. La Chronique - doet zich vooral ouderscheiden door hare brutaliteit. Geen laster, geen scheldwoordeu worden ge spaard Ellendelingen, Huurlingen enz zie daar de lieftallige benamingen die 't geu sche orgaan den vrijwilligers naar 't hoofd slingert. Als ze met zulke argumenten de gene- feuheid van 't volk voor 't vrijwilligers- eger willen te keer gaan, ze zijn er vet meê 't Volk wil het vrijwilligersleger en 't zal er komen de wil van 't volk is de opperste wet Gezondheidstoestand der huis dieren in de tweede helft van Sep tember. 12 gevallen van snotziekte onder de paarden waarvan de meesten in de slachthuizen ziek erkend werden en uit den vreemde zijn ingevoerd. Het mond- en klauwzeer werd nergens ge constateerd, evenmin de besmettelijke longziekte.Van bacteriaansche koolziekto bestatigde de veeartsenijdienst 14 geval len en van bacteriaansche 18 gevallen. Nieuwe zeden. Sedert de socia listen in de Kamer, de provinciale en ge meenteraden zijn binnengeslopen, zijn er ook nieuwe zeden ingevoerd en de ergste scheldwoorden schijnen van rechtswege deel te moeten maken van de besprekin gen. Te Schaarbeek ziet men daar staal tjes van in bijna al de zittingen van den gemeenteraad. Verleden woensdag had nu ook weer zulk tooneeltje plaats in den provincialen raad van Luik. Een sociali stisch lid der bestendige deputatie schold een katholiek uit voor leugenaar, doch hij werd verplicht zijn woord in te trek ken en zijn spijt uit te drukken over zijne onbeleefdheid. De nieuwe zeden geven ons een schoon staaltje van hetgeen de openbare vergaderingen in den rooden toekomststaat zouden zijn. De vrijmetselarij. Een liberaal blad van Milanen, de Corrière della Sara, schrijft het volgende over de vrijmetse larij De italiaanscbe vrijmetselarij oefent op de regeering, op het bestuur, op de justicie eene voogdij uit, die verne derend is in grondbegiu en noodlottig in hare gevolgen. Zoo is het niet alleen in Italië, maar in alle landen waar de vrij metselaars aan het bewind zijn. Een valache werkman. Citoyen Defnet volksvertegenwoordiger van Na men en gemeenteraadslid te St-Gillis, is door het beroepshof van Brussel afge- scbrabt van de lijst der kiezers voor den goedemanuenraad; waarop hij ten on rechte ingeschreven stond als letterzetter, alhoewel hij sedert lange jaren den stiel niet meer uitoefende. Daar citoyen Defnet in den gemeente raad van Sint-Gillis benoemd is door de werklieden-kiezers, zal de bestendige de putatie moeten onderzoeken of zijn man daat van gemeenteraadslid wel geldig is. Het socialism in Holland. De socialist Vliegen, hollandsche afgeveer- digde bij het congres van Gotha, heeft verklaard dat het hollandsch socialism opgehouden heeft te bestaan. Bijna gansch de partij is met pak en zak naar <le anarchisten overgeloopen. In 't noor den van de provincie Groningen beston den er vroeger 24 socialistische afdeelin- gen, nu bestaan er nauwelijks nog drie. De liberale vaandelfeest van zon dag 11., is nog meer dan de betooging-De Windt een belachelijke armzalige parade geweest. Was dat nu dat sterke liberale Aalster- sche leger 't welk ons allen van verbazing zou hebben doen stom staan 't Publiek had er compassie meè en riepAch Heere 1 wat onnoozel troep ken 't Publiek had gelijk want men neme er de vreemdelingen af, wat blijft er over Ja, wat blijft erover Wel zoo een drijhonderdtal manifestanten, waarvan de twee derden door dwang waren bijeen- getrommeld. Buiten een zestal bleven de chefs allen thuis waren die heeren misschien be schaamd Wie weet?.... Laat er ons nu over zwijgen Priesterlijke benoemingen. De eerw. heer De Staercke, priester in het seminarie, is onderpastoor genoemd te Astene. Tot tweemaal toe, in ziju nummer van zondag, schrijft 'l Land van Aelst dat ons proces tegen hem vrijdag is moeteu uitgesteld worden, omdat onze advocaat - schielijk onpasselijk geworden was daags vóór de pleidooien. - Onze lezers zullen hegrijpen wat de brave confrater door zijn herhaald schrijven wil zeggen Denderbode heeft schrik gehad van onzen Reukiu en hij heeft een uitvluchtsel gezocht om zich wat te herstellen.» Wij zullen den eerlijken confrater maar aanstonds den uitgelokteu kaak smeet geven Het pioces is den 16 Juni 11. ingespan nen van af de eorste dagen, reeds van Juli staat de zaak te Dendermonde op de rol 't is op 't aaudriugen van 't Land van Aelst dat de zaak uitgesteld werd, tot op 16 Octoberen den zondag 18 dezer had onze confrater, ondanks do gebruiken en de wet, zelfs geeue besluit- selen genomen. Daaruit zal elk deftig mensch afleiden ofwel dat onze tegenstrever ons in eene verradelijke hinderlaag heeft willen lokken, ofwel dat hij verlegen is zijn ellendig verdedigiugstelsel te doen kennen. Denderbode. P S. Bij het ter pers gaan vernemen wij dat, eindelijk I de advocaat van Chipka zijne besluitselen aan onzen advo caat heeft gezouden. Vrijdag aanstaande hebben de plei dooien plaats in de twee zaken, van M. Louis De Naeyer en van ons, tegen 7 Land van Aelst. Wij laten de lijkrede volgen uitgespro ken door den heer Leo Gheekaebdts, Burgemeester, ten sterfhuize van wijlen den heer Judocüs De Mketeb MIJNHEEREN, Het zij mij toegelaten, in naam van het Stadsbestuur, eene laatste hulde te bren gen aan hem die zoovele jaren zijne trouwe n verkleefde dienaar is geweest, aan Mijnheer Judocus Dc Mceter, die op zulke volmaakte wijze al de hoedanighe den van den werkzamen en bekwamen bediende heeft vereenigd. De loopbaan van den betreurden over ledene, is niet van diegenen die, door uitstekende daden en het gerucht van den naam, de menigte treffen, niettemin heeft hij in eenen nederigcu toestand en, om zoo te zeggen, in het geheim zulke verdienstrijko jaren doorgebracht dat al degenen die van dicht bij zijne werken hebben kunnen naspeuren en opvolgen, geen lof genoeg kunnen toezwaaien aan dezen ootmoedigen, eenvoudigen, en te vens zoo bekwamen ambtenaar. Mijnheer Dc Meeter is in 1855 als be dienden op het Gemeente-Secretariaat ge treden van vóór dit tijdstip en nog zeer lange jaren gedurende ziju verblijf in de bureelcn van het Gemeentebestuur, is hij werkzaam geweest in het cabinet van Mijnheer Van Wambeke, alwaar hy, on der het geleide van dien behendigen en geleerden advocaat, zich menigvuldige rechterlijke kennissen verschafte, die niet weinig hebben bijgedragen om hem zijne bediening ten stadhuize met zooveel ta lent te doen waarnemen. Onmiddelijk deed hij zich onder zijne collegas zoodanig onderscheiden dat hij reeds in 1855 aangewezen werd om den Burgerlijke Stand te bestieren. In deze bureelen heeft hij tot het einde van 1894 het ambt van bureelboofd vervuld.Gedu rende dien langen termijn heeft bij stand vastig een voorbeeld geweest van vernuft, oppassenheid en iever het is met een waar talent dat hij zich van die kiesche en moeielijke bediening heeft gekweten nooit beeft hij de minste klacht gehoord van wege de bestuurlijke overheid aan gaande het houden der registers van deu Burgerstand en uogthaus het is niet onbekend dat daarover een streng toe zicht wordt uitgeoefend de menigvuldige wetten en verordeningen betrekkelijk deu Burgelijken Stand kende hij grondig ook werd zijne bekwaamheid geheel het om liggende door geprezen, en van vele plaatsen, kwam men over raoeiëlijke ge vallen zijne kennissen en ondervinding raadplegen. Zijne nederigheid ging gepaard met zijne verdiensten. Over eenige jaren wer den er voetstappen aangewend om aan Mr De Meeter het Burgerlijk Eerekruis van le klas te doen toekennen. Eene on bezonnenheid bracht het gerucht ervan tot zijne ooren en onmiddelijk kwam hij ons, om zoo te zeggen smeeken, om aan dit ontwerp geen gevolg te geven. Mr De Meeter heeft den arbeid niet verlaten, zoo lang zijne lichaamskrachten het hem toelieten enkelijk do ziekte die hem aan zijne bloedverwanten en vrien den moest outi ukken, heeft hem verplicht zijne peu neèr te leggen en het Gemeen tebestuur to verlaten Ongelukkiglijk heeft hij niet lang kun nen genieten van de zoo wel verdiende rust en van het pensioen dat hem door het Gemeentebestuur werd geschonken. Lang nog, getrouwe vriend, verkleefde dienaar, zal uwe herinnering blijven in den zetel van het Stadsbestuur, uwe wer ken die U daar overleven zullen dienen als een bliik van uwe verdienstrijke loop baan en als voorbeeld voor uwe opvolgers aan wien gij den weg hebt getoond van de plicht, van de eerlykheid. Mr De Meeter, uwe afscheiding boezemt in ons dendiepsten rouw,maar wij hebben de troostvolle verzekering dat gij reeds de belooning hebt bekomen waarop gij als christen en als eerlijk man mocht rekenen. G. Z. J. C A. J. M. J. F. C. C. in de kerk der Arme Claren Coletinnen, ter gelegenheid der gedurige aanbidding van het Allerheiligste Sacrament des Autaars. ZONDAG 25 OCTOBER. Orde der goddelijke diensten 's Morgens ten 6 uren de eerste Mis. Om 8 uren de Hoogmis. Om 3 l/4 uren Lof. Daarna sermoon door den Eerw. Heer Roegiees, pastoor van Gasthuis. TE DECM. MAATSCHAPPIJ Vergaderingen op Zaterdag 24 October 1896, om 8 uren 's avouds Afdeeling A; ter herberg van Buys Philemon, Hooge Vesten, en nadien bij Casimier Lenssens, Varkcusmarkt. Afdeeling B ter herberg van Van iler Hulst Jaak.eu nadieu bij Pilate Floreut, beide Ouden Deudermondschen- steenweg. Aedeeling C ter herberg van Frans Van den Broeck, Binnenstraat, en nadien bij Domien De Winne, Biunenstraat. Afdeeling D ter herberberg van Louis Van den Brempt, Hovenierstraat, co nadien bij Polydoor Van Geert, Hove- nierstraat. Rederij kkamer De Catharinis- ten. Zondag laatst opende deze Maatschappij het tooneeljaar met het bekende drama Simon Turchi, be werkt naar den roman van den Vlaam- schen held, Hendrik Conscience. Geen wonder dat de ruime schouw burgzaal voor het aangekondigd uur proppende vol was. Al de spelers kweten zich goed van hunue taak. Van de Werve Deod iti, g'hebt uw beste gedaan. Eu Van Schoon hoven Wat ontzagwekkende schout Eu Simou Turchi Wie zag ooit beter een sluipmoordenaar afgeschetst? Geronimo Zie die heeft het niet gemakkelijk gehad. Wat Julio betreft, die was iu ziju vak, dat ging hem goed af. Het stuk bevat menig treffende zedeles. 't Gevoel der moederliefde bevrijdt oen losbaudige voor grootere schelmstukken. Jammer dat het stuk 't publiek zoo twee akten lang in dien kelder ophoudt. Ware het luimige al eens mot die overgroote droefheid afgewisseld, 't stuk zou er niet bij verliezen. Hartelijke dank aan de heeren van het orkest. Medegedeeld De verzendingen hop gedaan in de maand September laatst, in de landstreek Aalst, bedragen een gezamenlijk gewicht van 141,780 kilogrammen. Aan de dagorde van maandag van den gemeeeteraad van Brussel stond eon voorstel van M. Conrardy (socialist) strekkende tot het bekomen der volgende bepalingen I. Verplichting voor de patroons, aan hunne werklieden een minimum-dagloon te betalen; II. Beperking der werkuren III. Verplichting van eens per week, bij voorkeur op zondag, rustdag te houden IV. Verzekering tegen ongevallen V. Gezondheidsmaatregelen in de werk huizen VI. Veiligheidsmaatregelen voor de werklieden der verschilïige nijverheids vak kon. Nadat dit voorstel breedvoerig ontwik keld was, stelde M. Buis voor, de ver- schillige deelen ervan te splitsen, iets waartegen de socialisten zich verzetten. In eeue lange redevoering heeft de bur gemeester het voorstel bestreden. M. Grimard verdedigde het. Hij zal zijde redevoering in de volgende zitting voortzetten. Velen onzer stadgenooten, die nu en dan te Brussel komen, zullen den C'hdlet-Robinsonyrel kennen, of het Cha let de Vlle, zooals de Brusselaars dit gebouw noemdeu. Door eene fout in het bouwen, is die chalet zaterdag in brand geraakt en ge heel vernield. De pompiers van Brussel en eene tal rijke volksmenigte was te plaats gesnedd. Het gebouw is tot den grond toe afge brand. De lange rij dramas, gedurende de laatste dagen in ons land door de dron kenschap veroorzaakt, is alweer vermeer derd. Het eerste gebeurde te St-Pictcra-Jette. Antoon Vander Eist, glazenmaker en herbergier, dronken thuis bomende,wilde zijne drie kinderen met messteken ver moorden. De moeder, die de slachtoffers met haar lichaam beschermen wilde, bekwam eene diepe sneé in den hals, die waar schijnlijk den dood zal veroorzaken. Ziehier in welke omstandigheden het drama voorviel De dronkaard kwam thuis ten 1 uur 's nachts. Hij vroeg te eten aan zijne Trauw, die met een zuigeling aan de borst zat. Bedien u zeiven, was het antwoord. Gij weet waar het brood ligt daar is een mes. De dronkaard, door dit antwoord ver bitterd, zegde Ja, daar is een mes, en dat zal mij te pas komen. En hiermeê waggelde hy naar de wieg, waarin eeu tweejarig dochterke sliep en stak toe. Doch het mes.door eene onvaste haed gehouden, trof slechts de kussens. Het hulpgeroep der moeder wekte de twee andere kinaeren, die op de binnen plaats vluchtten, gevolgd door den vader, die oindelijk zooals wij hoogor zegden, zyne woede koelde, door de moeder het mes in de keel te steken. De komst der geburen belette den moordenaar, zijne voornemens te vol voeren. Te Brussel, iu de Hoogstraat, had eeu hevig gevecht plaats, waarin verschillige deelnemers door messteken gewond wer den. De policie en het gerecht hebben een onderzoek ingesteld. Diefstal van 30,000 fr. Zekeren Massart, van Brussel, stool onlangs ten nadeele van Mevr. wed. Houzon, te Oostende, voor meer dan 30,000 fr. in geld, in titels en iu juweolen. Hij werd door de correctionneele recht bank vau Brugge veroordeeld tot 5 jaren gevangenis. In de statie van Schaarbeek werd zaterdag een stoutmaedige diefstal ont dekt. Het zegellood was afgesneden van een gesloten wagon en een pak kleeren van 250 fr. weerde en een ijzeren kistje met 35.000 fr. in papieren was gestolen. Eeu uauwkeurig onderzoek deed door den veldwachter van Neder-Over-Heembeek deu dief ontdekken iu een persoon, bijge naamd Sus den dief. Hij heeft den dief stal bekend, doch weigert te zeggen waar hij den schat verborgen heeft. Ik zal wel zorgen, zegt hij, dat ik hem terugvind, als ik uit de gevangenis kom. 7 Water loopt altijd naar de zee. Het syndicaat der bankiers, dat zich 80,000 loten vau de leenin» van 1896 v an Gent, had voorbehouden, neeft het groot lot van 150,000 fr. gewonnen. Vrijdag voormiddag, terwijl de vrouw van P. Verhaeghe, wijk Beyer- waan, te Zomergem, in de buurt om melk gegaan was, heeft een der drie kleine kinderen, die zij thijis had gelaten, het bed in brand gestoken, waariu zijn zuster- len Irwa, oud 3 jaar, lag te slapen. Toen de moeder en de geburen deu brand be merkten, was het te laat om het meisje te redden. Men vond hot kind indcasch van het bed dood liggen. De vader werkt in Frankrijk. Geef inlichtingon, als men die vraagt. De boetstraffelijke rechtbank van Kortrijk heeft eenen baas veroordeeld tot eene geldboete van 10 fr. of 2 dagen gevangenis, om geweigerd te hebben aan den inspecteur van den arbeid de inl.ch- tingen te geven, die hij gevraagd had om zich te verzekeren dat de wet van 13 de cember 1889, betreffende den arbeid van vrouweu en kinderen in de nijverheids gestichten, nagekomen werd. Ongeluk. Vrijdag nacht tusschen 11 en 12 uren, is de genaamde Frans Vanderlinden, knecht bij den voerman Alfous Voet, te Deinze, iu het terugkee- ren vau Gent naar Deinze. omtrent de herherg De Vierschaar, al slapende van zijnen wagen gevallen; in zijuen val heeft hij zich den linker arm gebroken en erge wonden aan het hoofd bekomen. Geluk- kiglijk dat de peerden waarschijnlijk den val hoorende, oogenblikkelijk zijn blijven stilstaan, anders ware hij onder de wie len verpletterd geweest. Vanderlinde is in rijtuig naar huis ge bracht, en door den geneesheer J. B. Van Coppenolle verzorgd. Zijn toestand is zoo voldoende mogelijk. De wereld zal vergaan. Ja, en wanneer Do geleerden zeggen in 1899 Abmay, dat is dichtbij, en dan is het de moeite niet weerd om nog zooveel omslag te maken met de feesten, die men rechts en links inrichtEen sterrekijker te Ber lijn kondigt echter nu af dat men zich nog niet ongerust moet maken de we reld moet iu juni 1899 een aantal aste roïden passeeren, maar dat deed zij ook in 1799, 1833 en 1866 eu zij deed het zonder gevaarAllons, wij zijn alweêr gerust gesteld. 70 keeren peter. Uit Berchem Eeue zeldzaamheid heeft zondag plaats gehad. Den heer Michel Vons, hovenier, wonendein de Houwerstraat te Berchem, was voor de 70° maal peter. Den heer Vons is een oude jongman, omtrent 26 jaar bediende bij deu heer Nyssens, in de Leemstraat. Te dezer gelegenheid, werd Vons zon- dng in de kerk vau Berchem door den doopenden priester geluk gewenscht. Deu heer Vons verklaarde dat meest al zijne petekinderen nog leven, en hem, groot cu kleiu, indachtig zijn, vooral op Nieuw jaar. Bij deze gelegenheid hadden de gebu ren uit dc Houwerstraat hunue huizen bevlagd, en om 6 uren had een banket plaats, waaraan dertig personen deel namen. Veel geschenken zijn den heer Vons aangeboden. Eene prachtige gouden kroon werd hem overhandigd in naam vau me vrouw Nyssens. Baldadigheden. De Vechters- bende. Te Wilryck, ter streke Op 't Hoog, was het zoudag kermis en te dier gelegenheid mochten de berbergen, die daar niet verre vandaan, op het Kiel, op stadsgrond zijn gelegen, ook bal houden Eene groep baldadigaards, op het Kiel gekend onder den naam van de Vechters bende, was derwaarts gegaan en had daar, na twist gezocht te hebben, in eene her berg van Wilrijck, de boel in stukken geslagen. Toen meenden zij op het grondgebied der stad hetzelfde spel te herhalen. Op de Hei hadden zij daarenboven in eene an dere herberg reeds stukken gemaakt, tot eindelijk de policie van Antwerpen een van de belhamels hij den kraag vatte. Het was zekere V., bijgenaamd Kabas. Hij verzette zich en leverde de policie veel spel, toen deze hem wegbracht. Daarenboven werden de agenten van wege zijne meéplichtigen, door eene hageljacht van steenen bestormd. De meéplichtigen van Kabas zijn ge kend. De laatste werd aan de rechterlijke overheid geleverd. Een klein meisje, dat iu het veld te Luik speelde, kwam op het ongelukkig denkbeeld, drooge blaêreu te willen ver branden. De vlam doelde zich meê aan de kleeren van het kind. Men snelde het ter hulp, doch het was te laat. Het meisje was reeds van schrik gestorven, zelfs eer de vlam eene doodelijke wond had ver oorzaakt. Een 54jarige huisvader te Namen was uitgegaan, om eenig geld in ontvangst te nemen. In plaats van naar huis torug te keeren, ging bij in eene herberg, speelde en verloor al wat hij bezat. Toen hij thuis kwam, had er tusschen hem en zijne vrouw, die reeds van het gebeurde verwittigd was, een hevige twist plaats. Daarna liep hij opnieuw naar do herberg en sprong later in de Maas, waaruit zijn lijk daags nadieu werd opgehaald. Eene grauwvuuroDtplofliiig iu de mijn vau Sacré-Madame, heeft maandag twee werklieden gedood. De sterkste locomotief der wereld heeft te Luik op de lijn Nord Beige eene proefrit gedaan. Zij trok honderd wagens elk met tien ton vracht geladen, met eene snelheid van 70 kilometers. Deze mons terlocomotief is verveérdigd in de fabrie ken Cockerill en is bestemd voor de Turk- sche spoorwegen. Anarchisten valschmunters Eenige herbergiers van Couillet, die valsch geld ontvangen hadden, deelden dit aan de policie meê en deze had spoe dig de hand gelegd op den persoon, die de muntstukken in omloop had gebracht, liet was een jonge Brusselaar, Louis Au- dré, 19 jaar oud. Naar de gevangenis van Charleroi over gebracht deed hij volle bekentenissen. Hij verklaarde met andere anarchisten want hij is ook anarchist valsch geld te fabrikeeren, dat bestemd was om pro- pagande te maken. Dadelijk werden per telegraaf aanhou dingsmandaten gezonden. Zekere Delvaux die zich met André te Couillet bevonden had, werd te Antwerpen aangehouden. Een andere meêplichtige, Reöé Praet, werd te Gosselies gevat en in de zakken van dezen laatste vond men een 50 tal valsche geldstukken: Hij verbleef met een jong meisje iu een geheel afgezonderd, onaanzienlijk huis te midden van het veld, op eenigen afstand van de mijn Grand Courty. Daar werden gansche balen revolutionnaire bladen gevonden, onder anderen dc Cri des opprimés en de Libertaire. Andere leden der bende, Chapelior en Heys geheeten, worden door het bestuur der openbare veiligheid opgezocht. Ook zal men de plaats trachten te ontdekken, waar het valsch geld gemaakt werd. Nog de Russische feesten. Men heeft zich.reeds afgevraagd waar al het volk, dat tijdens de tsarenfeesten in Parijs was, geslapen heeft. Duizenden, zoo meldt een correspon dent, brachten den nacht in de straten door of in de staties. Kleine herbergen kregen toelating den heelen nacht open te blijven en daar kon men voor drie frank eenen stoeJ. krijgen. De hotels, die gewoonlijk 170,000 gasten kunnen her- hergen, hadden er nu 600,000 opgeno men. Bijzondere huizen mogen in ge wone tijden geen logistbuis houden, maar nu werd alles door de viDgers gezien. Aldus vonden 250,000 personen onder komen aan zotte prijzen. De rest sliep in rijtuigen. Zoo heeft een rijtuigdepot 4000 personen opgenomen aan 7 fr. per man. Of er gold verdiend is te Parijs. Gevecht tusschen een beer en een leeuw. In de diergaarde Masserini, te Bóne, waren de toeschouwers zondag getuige van een vreeselijk gevecht tus schen een beer en eenen leeuw. De beer had de afsluiting verbroken en viel eensklaps op een der twee leeuwen, die in de kooi naast de zijne zaten. Met zijne machtige klauwen bracht hij den koning der dieren vreeseiijke wonden toe. De dierentemmer Masserini begaf zich in de kooi en gelukten er in den tweeden leeuw te beletten tusschen te komen. De gekwetste leeuw is aan zijne won den bezweken. Felix Faure naar Rusland. Vol gens sommige bladen zal Felix Faure stellig naar Rusland gaan. De reis zou nog voor het einde van dit jaar, of in 't begin van toekomend jaar plaats hebben Van koude gestorven. Het weer is te Parijs sedert het vertrek van den tsaar steeds koud en guur geweest. Zaterdag hebben eenige werklieden in een in opbouw zijnde huis van de Avenue Bosquet het lijk gevonden van oenen man, die er omtrent 45 jaar oud uit zag. Hij was gestorven aan eene longontsteking, door de koude veroorzaakt. Poeier en meliniei. Te Avignon zijn proeven genomen met ontplofbare stoffen door het 7e regiment genie, in tegenwoordigheid van een groot aantal officieren der verschillende legerkorpsen. Het daartoe uitgekozen terrein is oen

De Denderbode | 1896 | | pagina 2