Tuin- en Landbouw Het reglement der Kamer. ONTSLAG Minister van Oorlog. Wetgevende Kamers. Een en ander. Lof der bie door Pater Poirters. t Overlijden. Allerhande Nieuws. Het bereiden van het beestenvoeder Het is eene gewichtige zaak voor den landbouwer het beestenvoeder goed te bereiden. De dieren zoowel als de menschen, eten liefst smakelijk voedsel: en hoe meer een dier profiteeren kan, hoe profijtiger voor den boer dit is vooral waar voor vetdieren on melk koeien. PletterenHet pletteren van het graan is eene voorafgaande kauwing. Dit moet maar geschieden voor dieren die de granen zelf niet kauwen kunnen. Zoo ze dit kunnen is het pletteren uadeelig, om dat ze dan hun voedsel min kauwen an met min speeksel vermengen. Voor oude en jonge paarden, voor runddieren, voor dieren die gulzig eten, de verkens bij voorbeeld, is bet aan te raden. Malen. Gemalen graan is beter dan gepletterd om een rund ras aan te vetten. Het meel blijft alsdan niet lang in de twee eerste magen. Voor peerden is het pletteren boven het malen te verkiezen. Onder vorm van meel zetten de granen af en verflauwen het verteertoestel. Men moet het altijd in water geven of hot mengelen met andere voedsels, gesneden strooi, kaf, rapen, wortels. Als men het alleen geeft, maakt het ballon in den muil en in de maag. Dit belet het in- zwelgen en bet verteren. Snijden. Men snijdt het strooi, bet hooi en 't groen voeder om er meer door do dieren te doen opnemen en er gemak kelijker ander voedsel mede te mengelen. Voor de paarden snijdt men ze in stuk ken van 1 1/2 tot 2 1/2 cm. lang, voor de runderen in stukkon van 2 1/2 tot 4 cm. Het is best dat het groen voeder seffens gebruikt worde nadat hot gesneden is. Als men het bewaren wil zal men er strooi mede mengelen om bet verhitten te be letten. Wortelen, beeten en rapen worden ge sneden om te vermijden dat ze in de keel der dieren blijven steken, en om ze met gesneden strooi to vermengen. Men moet zorgen kloin genoeg te snijden. Het zijn do stukken van middelmatige grootte die eerst in do keel blijven steken. In geval dat dit voorvalt zal men de dieren eerst eene flesch olie opgieten. Do wortelen en Knollen mogen ook niet te lang blijven liggen als ze gesneden zijn. of zo verliezen hun sap en hunnen smaak Het weken in koud water. Harde voedsels, granen, boonen, maïs enz. wor den in koud water to weeken gezet. Het geweekt voedsel wordt gemakkelijk ge kauwd. Voor slappe magen mag men ook strooi eu hooi laten weeken. Die berei ding dient om bittere, zerpe eu slaap verwekkende bestanddeclen, die in het water oplosbaar zijn, te verwijderen. Het laten trékken op warm water. Soms doet men hooi die bereiding on dergaan. Men maakt zoo eene soort van thee, die als toevoegsel aan de melk der moeder bij jonge dieren kan gebruikt worden. Men mag geen misbruik maken van warme dranken men vei flauwt er de dieren door. In den winter nochtans zijn zij e eer aan te prijzen, anders verbruiken de dieren te veel waraite om het voeder op den warmtegraad te brengen. Het koken. Men kan koken in water en in damp. Het koken met den damp is te verkiezen. Het is eerder gedaan en er worden min stoffen door weggevoerd, de sporen van schimmelplanten en de on kruidzaden verliezen hunne kiemkracht. Volgens sommigen, verhoogt het koken de verteer baarheid niet van de voeders; integendeel do eiwitachtige stoffen die door de warmte stremmen zijn min ver teerbaar. Voor aardappels nochtans en voor de wortelplanteu als men ze in groote hoeveelheid wil gebruiken, of als zij vervroztn zijn is het ook aan te prijzen. M. Beernaert zal zich ongetwijfeld la ten pramen, om hel voorzitterschap weer aan te nemen. Men voorziet evenwel dat de rechterzij te zeer zal aandringen om het den achtbaren Staatsman mogelijk te maken te weigeren. Men zal een beroep doen op zijne va derlandsliefde, opdat bij het voorzitter schap ten minste beboude, tot do ont worpen herziening van het reglement der Kamer een voltrokken feit zij. Geen enkel lid zou zooveel gezag heb ben als hij om deze herziening te bestu ren, die, men mag er zich aan verwach ten, hevigen weerstand zal ontmoeten in den socialistischen groep, wiens buiten sporigheden dienen beperkt te worden. Ik heb u reeds gesproken over de stu dies, door M. Do Sadeleer gedaan ten einde doelmatige tuchtmaatregelen te vinden en ze voor te stellen aan de com missie, met bet gereedmaken dezer her ziening gelast. De achtbare afgeveerdigde van Aalst heeft de reglementen verzameld van al de beraadslagende vergaderingen, cn bij lieeft de overtuiging bekomen dat overal, zelfs in Engeland, waar de per soonlijke vrijheid zoozeer geëerbiedigd wordt, men niet aarzelt den afgeveer digde te beteugelen, die misbruik maakt van het woord om den persoon des Ko- nings te beleedigen, of op alle andere manier de weerdigheid der vergadering te kort doet. Indien bet lid zich verzet tegen het gezag van den voorzitter, kan hij zelfs vastgegrepen en met geweld uit de zit tingszaal verdreven worden. Waarschijnlijk zullen dergelijke schik kingen in België moeten genomen. Er zou dan cenc bijzondere gewapende macht moeten ingericht worden, die in de nabijheid van het wetgevend p «leis zou gevestigd zijn cn altijd ter beschik king zou blijven van den Voorzitter. Maar dat ware het uiterste hulpmid del, 't welk slechts zou worden toen' past. in geval van openlijken weerstand Meest tijds zal het volstaan um ze in bedwang te houden, dat men op de socialisten eene geldelijke straf toepasse, waaraan zij zeer gevoelig zullen zijn. De bijzondere commissie in kwestie, zal weldra vergaderen, om lezing te I100- ren van het rapport van M De Sadeleer. Handelsblad van den Generaal Brassinne, heelt zijn ont slag van minister van oorlog gegeven ton gevolge van eenen rainisteraad in den welken besloten werd dat c-r geene reden beslaan om het ontwerp van legerhervor- ming aan de Kamers voor te stéllen. Het Land zal deze nieuwstijdiug met vreugde vernemen, want algemeen ia men vijandig aan alle verzwaring der mi litaire lasten. Het ontwerp van verplichtende dienst plicht wordt dus in de kartons gelegd. De liberalen zullen woedend zijn, maar ook het wapen wordt hun uit de banden gerukt waarmee zij het katholiek mi- nistie hoopten tc doen vallen. Eu de militaristen zullen niet min ver bolgen zijn, doch laat ze maar begaan, 't volk zal er vermaak iu scheppen. Het aftreden van Generaal Brassineis waarlijk spijtig; immers vele, ja zeer vele diensten heeft bij bewezen om de welke volk en leger hem dank verschul digd zijn. Wij herhalen het spijtig is 't dat een eerlijk en rechtzinnig man als Generaal Brassine geoordeeld heeft bet ministerie te moeten verlaten door de cischeu der onverzadelijke militaristen. Aan Voor Taal en Vrijheid Toen, in 1893, 'tLand van Riem zich voorstelde Iwein van Aalst op te voeren, werd de geldelijke hulp der Stad gevraagd en eene toelage van 500 franks gegund op de uitdrukkelijke voorwaarde dat er eene vertooniug zou worden gegeven ten voordeele van 't Bu reel van Weldadigheid. Die vertooning ten voordeele van 't Bu reel van Weldadigheid had plaats op 8 Januari 1893 en reeds den 13 Januari volgende, dus den vijfden dag daarna, werd aan den heer Leo De Paepe, Ont vanger van het Bureel van Weldadigheid overgeteld de som van 618 fr. 15 cent. De rederijkskamer, Voor Taal en Vrijheid vierde in 't begin van Octo ber 11., het zilveren Jubelfeest harer stichting. Eene toelage werd ook aan de Stad gevraagd eu toegestaan ook op voorwaarde dat er eene vertooning zou gegeven worden ten voordeele van 't Bureel van Weldadigheid. Die vertooning werd bij plakbrieven en programma's aangekondigd en heeft plaats gehad. Reeds weken zijn verloopen en de heer Leo De Paepe heelt tot hiertoe van wege Voor Taal en Vrijheid nog geene roodo duit ontvangen. Welke mag de oorzaak zijn Wij weten hot niet, doch wellicht levert het opstellen der rekening ernstige moeilijk heden op men geraakt or misschien niet uit, gelijk men zegt.... Nu, als het maar dat zou zijn, dat de voorzitter van Voor Taal en Vrijheid eens de comptabels van 't Land van Riem aanspreke en dieheeren zullen de zaak gewis dade lijk klaar spinnen. Wij hebben de over tuiging dat dit klein dienstje niet zal geweigerd worden eu desnoods biedt Denderbodeook zijne bemiddeling aan. Dus, heeren, ge hoeft maar te spreken Senaat. Gister dijnsdag werd de wetgevende zittijd 1896-97 zonder troon rede geopend. Na de goedkeuring der kieiingen en vorming van bureel verdaagde do hooge vergadering zich tot dijnsdag aanst. Volkskamer. Na de goedkeuring der kiezingen, besprak de vergadering de herziening van 't reglement der Volkska mer. Op voorstel van den heer minister van financiën verdaagde de vergadering zich tot dijnsdng aanst. ten oindo aan de bijzondere commissio toe te laten haar verslag neêr te leggen. Eene verschrikkelijke plant. Op deze onderscheiding zal voorzeker wel aanspraak kunnen maken de kaniadoog» of duivclsdistel van Java. De bladeren ervan zijn breed en hartvormig; de randen zijn ruw getand en do twee oppervlakten zijn bedekt met witharig dons. Wanneer dit met de nuid in aanraking komt hoe zacht ook, wordt daardoor eene pijn veroorzaakt, zoo hevig, dat alle spieren in eene krampachtige beweging geraken en zich ook werkelijk samentrek ken tot knoojpen, alsof dit het gevolg was van den hevjgsten kramp. Deze verschrikkelijke plaut wordt of ten minste werd op Java somtijds gebruikt om er veroordeelden meé te geeselen en, hij zulke gelegenheden, werden de slagen dan inden beginne zoo zacht mogelijk toegebracht, tot dat zij bij het einde der strafoefening in hevigheid en kracht toe namen. De kwelling en pijn zijn zoo verschrikkelijk, dat het slachtoffer er iu den regel krankzinuig van wordt en dikwijls ook sterlt tengevolgo van de uiterst hevige zenuwschokking en de zware koortsen, die hierop altijd volgen. Tegelijk niet de Kamadoog kan men ook melding maakeu van die tropische steckplanten, zooals dc Laoracox en Moiphiabex, het Indische duivelsblad en de Chileensche tupa, welke in staat zijn om iemand, die ze onbedacht aanraakt, gedurende eenige uren het gezichtsver mogen te benemen. Jacht. De patrijzenjacht is toege laten tot den 30 november inbegrepen. Vooruitgang P Ten tijde van den Heilige Lodcwijk bedroeg in 1243 de begrootiug voor Frankrijk ruim 3 mil joen onder Frans I klom zij tot 72 onder Hendrik IV tot 90 ouder Napo leon I tot 1007, en onder Napoleon III tot 1904 miljoen. Echt Amerikaansch. Ter gele genheid der voorzitters-kiezingen die in de Vereenigde Staten plaat» hebbea ge had, drukt, Onze Standaard van Green Bay het volgende bericht Wij plaatsen dit jaar geen candi- datenlijst aan het hoofd onzer 4* blad zijde. Wij doen slechts al wat in onze macht is om de kiezers te helpen onder richten, veronderstellende dat ze alle maal verstand genoog hebben om zelve hun stembiljet behoorlijk in te vullen.- Formeele beschuldiging. Het Licht van zaterdag schrijft het volgende betrekkelijk do 200 fr. voor dynamiet u Hij die aan mij, A. Vandervennet, het geld uitbetaalde op last van Eduard Anseele, beheerdor van Vooruit te Gent, is Alberic De Dapper, gewezen bediende dier zelfde maatschappij. De som golds welke ik ontving gaf ik aan gezel Moritz te Terneuzon I Frans Temmerman was getuige van het feit evenals P. J. Penning, gewezen comptabel van Vooruiteen andere ge tuige Willem Herrehaut is thans over leden. (Get.) A. Vandejïmet. Postbedienden. Goed nieuws voor de postbedienden. De heer Van den Pee- roboom heeft besloten dat hnn voortaan geene geldboeten meer zullen opgelegd worden. Deze zullen vervangen worden door enkele waarschuwingen. Deze maatregel is zeer welkom bij het Sersoneel. Sommige bedienden, vooral eze welke in dienst zijn hij de post- rijtuigen, verloren soms meer dan vijf frank in ëéne ïpaand in afhoudingen wegens overtredingen of verzuimenissen van gering belang; Gaet tot de bie, kloeke ziel, En hoort wat my daer laetst beviel, Opdat hetzelve dag voor dag U tot een lesse dienen mag. Wan t 's morgens al s 's haer pootj es kuyst Dan ziet men dat 's haer pootjes kruyst, En zegent zich gelijk het blijkt, Eer 't vehlwaarts naar den bloem-oogst Al is het beesjen wonderblug, [wijkt. Al heeft het vleugels op den rug, Het weuscht, opdat syn winst gedy, Dat 't ook van God gezegend zij Dus keert het zich als tot den Heer, En daelt dan op de bloemen neêr. En gy, schepzel, van verstand, Aenbid alleen uw eygen pand Daer alle winst, profijtig baet Moet groeyen van dat Hemelsch zaet, Moot vloeven uit Gods milden schoot, Ook tot het minste stukxken brood. Valt den Heer al v roeg te voet, En bid hem uyt een diep gemoed, Opdat uw werk den heelen dag Vol winst en voorspoed wesen mag Godts hulp met onsen sweet vermengd, Dat is 't dat spoed en voordeel brengt. Leert dit dan van de kleine bie Gy, die ook zvt de grootste liè, Wie by Gods zegen voegt zyn vlyt, Die wint ook veel op korten tijd. godvruchtig overlijden van den E. H. Joannes-Gummarus PRIMS, Onderpastoor en Pastoor dezer parochie gedurende bijna 42 jaren. R. I. P. Onze Jaarmerkt van St. Marti- nus. Onze Jaarmerkt door goed weder begunstigd, heeft meer volk naar onze Stad gelokt dan het gewoonlijk vroeger meest altijd 't geval is geweest. Was de peerdenmerkt weer eens een waar armoedje (een tiental kachtels),inte gendeel de hooruveemerkt was buiten gewoon wel voorzien. Onze hoornvee- merkt wint van jaar tot jaar zichtbaar aan, dank zij het krachtdadige optreden der Commissie. Het getal koppen vee ter markt ge bracht beloopt tot 450 Men bemerkte verscheidene loten van schoone melk koeien. De baudel was zeer levendig. Koninklijke Harmonie. Het Ceciliafeest is definitief bepaald op zondag 5 December aanst. HOP. De verzendingen hop gedaan in de maand October laatst, in de land streek Aalst, bedragen een gezameutlijk gewicht van 744,279 kilogr. Over eenigen tijd werd in het Ter- kamerc-nhosch een persoon verhangen gevonden, in welken twee jonge meisjes hunnen vader meenden te herkennen. Thans ia dio gewaande doodo onver wachts spriuglovend teruggekomen. Valt nu te onderzoeken wie de doodo was. Moordpoging in een politiébureél. Door armoede eu ellende was een ge wezen policieagent tot wanhoop gebracht, en was hierdoor gedreven tot ccno mis daad, waarvoor hij, uit hoofde van zijnen toestand, denkelijk niet verantwoordelijk zal worden gesteld. Hij kwam vrijdag nacht in het policie- bureel van het stadhuis te Brussel, en vroeg om den commissaris te spreken. De inspecteur van dienst, die hem niet kende, stond op om den gevraagde te gaan roepen. Doch eer hij do deur vau diens kamer had bereikt, sprong de on bekende op hom toe eu bracht hem met eene kleermakcrsscheer eene wonde aan de keel toe. Toen het ander personeel ter hulp sprong, deed de moordenaar niet de min ste moeite om te ontsnappen. Hij liet zich aanhouden, zeggende dat zijn doel was eene daad te plegen, waarvoor men hem in de gevangenis zou zetten, terwijl men zijne vrouw uit medelijden zou ter hulp komen. Hij was eerst van zin, zegde bij, in het policicbureol der tweede wijk te gaan, maar daar het hem gelijk was, wieu hij trof, was bij het eer6te het beste policie- bureel binnengekomen. Bij ouderzoek werd de armoede in zijn huis iuderdaad zoo groot gevonden, dat M. Buis aan de wanhopige vrouw onder stand heeft gestuurd. Tijdens zijnen dienst als policieagent leed hij reeds aan vervolgingsmanie. Hij gaf zijn out«lag en werd pompier, maar werd weggezonden, na eenen twist met zijnen kaporaal, dien bij zelfe eenen slag toebracht. Van toen af kon hij geene broodwin ning meer vinden en dan begon voor hem het ellendig leven, waarvan het boven verhaalde drama de ontknooping was, Socialistisch» beulen. Ja, beulen mag men hen noemen, die de zoogezegde manifestatie der mijnwerkers inrichtten en deze arme lieden dwongen, uit het hartje van Luik, van denBorinage, van hot Centrum, naar Brussel te komen om daar te midden van koudon regen eu novemberstormen te manifesteeren, ten einde de inrichting van eene pon- sioenkas voor oude mijnwerkers te be komen. Zes bijzondere treinen brachten de on- gelukkigen in de Zuiderstatie aan. De Gazette schat den stoet, hier in begrepen de Brusselsche socialisten, op een kleine 5000 man, doch daar er slechts volgens de Réforme een groote 2000 bons voor eetmalen werden uitgedeeld, bestoud dc meerderheid dus uit m'e/mynwerkers. De echte mijnwerkers waren genoeg kenbaar aan hunne werkkleerou; de vrou wen hadden eenen doek om het hoofd, de mannen eenen zakdoek om den pols ge knoopt. Talrijke mijnwerkers hadden ook hunne kinderen meegebracht. In het Maison du Peuple werden zij vergast op eenige redevoeringen en het overige van den dag werd doorgebracht in het doorwandelen van de stad en het bezoeken van de herbergen. Overal waren mijnwerkers te zien, zegt de GazetteUne vraie debauche de mineurs. Maar 't schoonste van al is, dat de lei ders die zeer wel weten dat de wet op de werkmanspensioenen, waarvoor de mani festatie ingericht is, weldra in bespreking zal komen, dit aan deze betooging zullen toeschrijven. Zij zullen aan de sukke laars niet zeggen dat zij te Brussel de koorts op het lijf zijn komen halen om een openstaande deur te stampon. Donderdag namiddag heeft F. Ael- mau, briefdrager, wonende in de Malte- brugstraat te Gent, drie revolverschoten gelost op zijne schoonmoeder, Serafina Verschelden, welke in de De Smetstraat woont. Hij hooft de vrouw gelukkiglijk niet getroffen en werd aangehouden. Aelman zegt dat zijne moeder de schuld is dat zijne vrouw hem met hare vijf kinderen heeft verlaten en bij hare moe der is gaan inwonen. Door het postbestuur was hij verplicht maandelijks 20 fr. vau zijn maandgeld te betalen voor het onderhoud zijner vrouw en kinderen. Het is met zijn premiegeld dat hij eenen revolver heeft gekocht, want als brievcn- drager droeg hij geeuen revolver, daar hij in de stad dienst deed. Belrapt. Men weet dat Emilie Claeys, uitgeefster van Vooruit, een proces inspant tegen Het Volk, hetwelk haar beschuldigd heeft vau ongeoorloofde betrekkingen met zekeren Van der Hae- gen, welke vrouw on kinderen verlaten heeft. Dezes wettige woonplaats is althans iu hetzelfde huis waar de vrouw Claeys woont. Men leest in de Flandre libérale en de Bien Public neemt hot daaruit over ping, achtervolgd door den commissaris Vrouw Emilie Claeys was in die kamer. Er viel niet te loochenen en men loochende niet. Vrouw Claeys liep uit dat ze geen chance had sedert men hare meubels had aangeslagen, keerde alles zich tegen haar; dat zij hare dochters, die van koude kloegeu, op de eerste verdieping deed slapen en zij de tweede verdieping betrok met Van der Haegen. Van der Heegen, die het hoofd niet verloor, trachte onmiddelijk terug iu de gratie zijner vrouw te komen. Do sukkel meende hare aanklacht tot echtbreuk te gaan intrekkeu, toen men haar meêdeelde wat er gebeurd was Zij viel hevig uit tegen haren man en trok niemendal in. In de Lange Becldekenssti aat, te Antwerpen, was zondag avond, ten 10 uren, in eene herberg een persoon langs den bijzonderen ingang binnen gekomen. Hij begaf zich rechtstreeks naar de keu ken en maakte zich daar meestor van al draagbaarwas: boter, kaas, een halsdoek, handdoeken, tellooren, sloffen,bottinnen, eene flesch azijn,t een slechten parapluie eu een sjal. Met dit alles ging hij naar de achter plaats, bond zich daar den sjal als een voorschoot om de lenden, en begon al de rest er in te laden. Maar terwijl hij met die operatie bezig was, kwam een kalantuit de herbergop de plaats. Deze, den kerel iu de duisternis en in die zonderlinge houding verrassende, ver schoot zoodanig dat hij naar biuuen liep, roepende Help, help de reuskens van Bor- gerhout zijn losgebroken De dief, niet minder verschrikt, wilde de vlucht nemen. Maar in plaats van de straatdeur uit de loopen, liep hij de her- bergdeur iu, kwam den verschrikten ka- lant achterna, en viel aldus in handen der andere bezoekers, die hem aan de po- licie leverden. Bij zijne ondervraging be weerde hij Jan Jacobs te heeten, van beroep dokwerker, zonder vaste woning in Antwerpen. Hij was fatsoenlijk ge kleed, en iu bezit van eene norlogie eu 20 fr. Vergissing van eenen dronkaard. Martin L. kwam zondah avond, met een stuk in den kraag, al zwijmelend naar huis. Zijne woning naderend, zag hij licht op zijne slaapkamer en dit brachf een ver moeden in hem, dat zijne vrouw.... gezel schap had. Hij wilde weten wat er van was,alvorens binnen te gaan en hij begaf zich naar eene openstaande werkloots, waar hij wist eene leer te zullen vinden. Toen hij, met dit vrachtje geladen, nog meer zwijmeiand dau te voren, meen de ziju doel bereikt te hebben, plaatste hij de leer tegen den muur, klom omhoog en ontwaarde niets dau eene oude zieke dame, die bij zijne verschijning voor het venster, doodelijk verschrikt moord en brand begon te roepen. L.... was blijkbaar nog meer verschrikt. Bleek, ontnuchterd, zwijgend, zou de dichter zeggen, stond hij en zag.... Er kwam hulp opdagen en L.... had veel moeite om de verschrikte geburen te doen verstaan, dat hij zich van venster bedrogen had. Toen hij eindelijk thuis kwam, vond hij zijue vrouw iu de armen van den god van den slaap. De bevolking van Namen is in op schudding door eene misdaad, waarover de policie een streng onderzoek heeft begonnen. Donderdag avond rond 8 uren, kwam een twintigjarig meisje van haren werk winkel, toen zij eensklaps uit de schaduw van eene deur, eenen persoon zag vooruit komen eu op haar toetreden. Verschrikt, verhaastte zij den stap, maar bijna op hetzelfde oogenblik klonk een revolverschot en een kogel floot naast haar oor. Nu nam het meisje de vlucht; terwijl de aanrander een tweede schot loste en haar al loopend vervolgde, doch op haar hulpgeroep weldra in eene zijstraat verdween. Het meisje weigert eene klacht in te dienen, doch daar de policie met de zaak bemoeit is, zal de pleger der moordpoging weldra ontdekt zijn. Treurig einde van een jong meisje. De stad Charleroi was donderdag mor- gend het tooueol van een vreeselijk drama. Een negentienjarig meisje, de genaam de Clara Michaux, geboortig van Wan- fercée-Baulet, en die als winkeldochter diende in den witgoedwinkel Collin, Zuid plaats, boog zich uit het venster eener kamer uitgevende op de Samber, welke kamer zij meende te huren. Zij verloor het evenwicht en gleed uit, doch kon zich aan het zinken veuslerblad vastgrijpen. Zij bleef alzoo in de ruimte hangen, boven het snel voorbijvlietende water der hooggewassen Samber. Op dit punt der stad is het verkeer zeer De commissaris van policie der wijk groot. Dc toeschouwers wareu dan ook bewoond door. vrouw Emilie Claeys, uit- jj zeer ontroerd en, 0111 zoo te zeggen, aan geefster van Vooruit, was gelast het ij Jen grond genageld vau schrik, samenwonen tc gaan vaststellen, waarvan ij Een gebuur van juffer Clara Michaux. men de genaamde Van der Haegen, de heer Hiernaux, snelde in het huis om getrouwd en huisvader, met dc vrouw het meisje te redden. Claeys beschuldigde. t Middelerwijl waren een zevental mi- Maandag morgend, ten 6 ure, belde uuten vorloopeu, juist toen de heer Hier- een officier van policie aan de wettige 8 naux de ongelukkige ging vastgrijpen, woonst van Van der Haegen. Dezeoponde I liet zij los en kwam terecht iu het water zonder wantrouwen en, op vraag van den dat haar oumiddolijk snel heenvoerde, commissaris ol hij hem kende, autwoordo jj ]je toeschouwers van het drama had- do man bevestigend, doch liep snel als de (jen den tijd niet het meisje hulp te bie- wind den trap op, naar de tweede verdic- j jeu ea ongelukkige verdronk.

De Denderbode | 1896 | | pagina 2