HOFSTEDE HOFSTEDE HOFSTEDE ZAAILANDEN HOFSTEDE Holland. Duilschland. Te verkrijgen TE HUREN Stad Aalst. CAFÉ UNÏVERSEL BOOMEU HUISMEUBELS Ei'wtrijs en Brandhout DER GOEDEREN BOOMBN" HUISMEUBELS KANADABOOMEN ARMG0EDEREN, UB Zienotarieek1! /Vnnoncen op <le ^',e Itl.-xl/Jjdo. was de bedriegster verdweneu. Eeoige oogent-likken later ontdekte de meid dat verscheidene meubels opengebroken en voorwerpen van weerde gestolen waren. Het parket heeft een aanhoudingsman daat tegen de diefegge afgeleverd. De policie van Laekeu heeft eeneu ouderling aangehouden voor bedelarij. Dat is geen nieuws, maar wel het vol gende toen men onderzoek deed naar zijne identiteit, werd bevonden dat de bedelaar eigenaar is van verscheidene huizen. Vrijdag nacht is te Antwerpen de overdekte markt, de Cité genaamd, de prooi der vlammen geworden, 't is een der grootste brandrampen die te Antwer pen werden gezien. Al de kramen van ellegoederen, kleederen, enz. enz. zijn vernield. Vele winkeliers zijn totaal geruïneerd. De brandramp wordt, nog voortdurend besproken. Er werd ontzaggelijk gestolen bij do reddingswerken. Onophoudelijk komen er klachten bij de policie. Dc kraamhoudsters schatten de schade te samen met de experten der assurancies en andere zoeken tusschen de puinen j naar geld dat in hunne toogladen was weggesloten. Eenigen hebben reeds iets gevonden. Men zegt wel dat sommigen er aauzienlijko spaarpotten, zelfs stadsloten bewaarden, die zij hier veiliger dachten dan in hare woning. Het onderzoek over de verantwoorde lijkheid in de zaak duurt volop voort. Een groot aantal vrouwen werd maan dag namiddag ondervraagd. Zij kunnen niet gelooven, dat het vuur doorecuen vuurpot kan begonnen zijD, want zij sto ken roet, maar geen houtskolen. Het schijnt dat de vrouwen, die het laatst in de Cité zijn gebleven, wel in de halve 'duisternis een stekske hebben zien ontsteken, maar liet gedacht van allen is dat, daar het vuur in weinige oogenklik- ken zulke uitbreiding nam, de boel moet aangestoken zijn. Zij waren nog geen tien minuten buiten, zeggen zij, of alles stond in vlam. Er zijn kramen, die voor 10 tot 20 dui zend franks goederen bevatten, en die niet verzekerd waren. Aftruggel-aar--bruidegom.Mej.X. witns ouders in eene provinciestad eene belangrijke zaak drijven, bevond zich over ecnige tijd te Oostende, bij vrienden barer familie. Een jongeling, deftig van voorkomen, maakte kennis met haar. Hij sprak ver scheidene talen, beweerende een zoon te zijn van kolossaal rijke ouders, te New- York verblijvende. Hij wist ook met hare ouders kennis te maken, vroeg hare hand en kreeg toestemming om te trouwen. Nu was nog enkel de toestemming van zijne eigene ouders noodig. Over acht dagen werd de zaak gere geld.-Zijne ouders wilden niet toestem men, zegde hij, zonder dat zij eene waar borg hadden over de fortuiu der familie X. Men kwam overeen dal M. X., in eene Brusselsche bank eene bepaalde som zon deposeeren, een deel uitmakende van den bruidschat, alsook eenige titels van eigen dom. Het huwelijk zou in Engeland plaats hebben en men kwam overeen, dat de bruidegom zich onmiddellijk naar Londen zou begeven, om de plechtigheid te re- geleD. Toen M. X. vertrok, overhandigde de vader der bruid hem een ontvangstbewijs van de gestorte som, bewijs dat hij te Londen aan den Amerikaanscben gezant zou toouen. Zalerdag was nu de vader der bruid te Brussel en bij vertelde daar de historie vau het aanstaande huwelijk zijner doch ter aan eeuen vriend. Deze was min of meer wantrouwig en deelde zelfs zyn wantrouwen aan den schoonvader meê. Deze begaf zich naar de bank, waar hij het geld had gestort en vernam dan tot zyue allergrootste verbazing dat X. de som in ontvangst was komen nemen. De policie is nu verwittigd en zijn sig nalement werd rond gezonden. De drank ontneemt den mensch zijn krachten, zeggen de anti-alcoolisten. En dit schijnt waarteziju, want Da eenige glazen naar binnen gegoten te hebben, verliest de drinker zelfs de kracht om recht op de beencn te blijven. Welnu, zegde de student Van Pim- pelghera, Ik protesteer tegen dat gezegde. Over drie maanden kreeg ik van cenen vriend uit Schiedam een vaatje jenever cadeau. Ik drink er regelmatig eenige glaaskens per dag vau en dit regiem geeft mij zooveel kracht dat ik het vaatje, dat ik vroeger met moeite kon opheffen, nu al met écne hand in de hoogte kan steken. Zeldzame vangst. Aan den Zeedijk te Helder is door visscher een levende maan- of klompvisch (Ortbagoriscus mola) van kolossale afmetingen gevangen. Het dier woog niet minder dan 305 kilos. Het werd door docter Hoek, bestuurder van de Zoologische statie te Helder, aan gekocht voor 's Rijks Museum van na tuurlijke historie te Leiden, waarheen het werd gezonden. Een gevaarlijke kerel. Het stadje Lippstadt is in opschudding wegens eene brandstichting, gepleegd door een jonge ling van goede familie. Do 'oerling S. in eene plaatselijke apotheek, had ruzie met den apotheker en den provisor, en kreeg zijn ontslag, 's Avonds klepte de brandklok. S. bad het laboratorium in brand gestokeu. Hij is aangehouden en heelt bekente nissen gedaan. bi) AUGUSTE GOW1E-DE METTE Walstraat, (Damkaai) N° 2, beste kwaliteit van inlandsche HOUILLEKOLEN. Aan 't schip genomen 20 fr. de 1000 kilogr. vrij te huis in zakken 21 fr. de 100 kilogr. Verzekerd gewicht Spoedige bediening. Men aanvaardt ook bestellingen ■"ï1 bij Modeste De Metto, 25 Groote Markt, en hij J.-B. Gowie, smid, Molen straat. een schoon en gerieflijk HUIS, dienstig voor winkol en herberg, zijnde liet Oud Guldenhoofd, gelegen op den hoek van de oude Graanmarkt en Achterstraat, (aa" het gasthuis). Zich te bevragen bij dame wedc Burny- Antheunis, Brusselsehestraat. n1' 59 Aalst. N* 15 GROOTE MARKT. Van dijnsdag 24 tot maandag 30 November, Buitengewoone Vertooning van de Cinémalographe-Eug. Piron. Levendige photographies. De stoet van HH. MM. den tzar en de tzarine te Parijs. Afgewisselde verbeeldingen. OPENBARE VERKOOPING van 125 koopen Kanada, Abeelen, Eiken, Olmen, WilgenEsschen, Linden. PlatanenAccasias en Sparren Schaarhouten Snoei, TE AALST-MIJLBEEK. Deurwaarder DE VOS te Aalst, zal op Donderdag 10 December IS96. openbaarlijk verkoopen Om 8 uren juist 's morgens, aan den Ouden Den- dcrmondschen steenweg; 1* Namens den lieer Charles De Vis, Candid.>at- Notarit, Ie Aalst A, 1 gekapie kerselaar en een spar, aan zijne hoeve. B. 1 Eik in zijnen bosch er. 10 kovpen gekapte sparren en schaarhout. G. 10 knopen gekapte sparren en t koopen schaarhout, in de Warande. 2" Namens Louis Van de Maele 4a aren loof te velde, op eene partij land aan het Bosch. 3° Namens Emmanuel Van Neck 3 koopen schoone en zuivere wilgen, in de Hanmestraat. 4» Namens den heer De Vis, voornoemd 1 gekapte notelaar, rechtover de hofstede van Louis De Coninck. Om juist 12 uren 'middags, op het buitengoed van den heer De Vis, aan 't Muisken, Brusselschensleca- weg 10 koopen esschen, CO koopen kunadas, 10 koopen linden, 4 koopen abeelen, 5 koopen olmen, 8 koopen platanen, 15 koopen alten, 3 koopen sparren, 10 koopen gekapte boomkens, 50 koopen schaarhout, 10 koopen Snoei, koopen tronk kanadas, 3 koopen kleine acasias en 3 knopen kerselaren snoei, liggende aan ecnen meersch nevens deu IJzerenweg, iu de liurgemeerschen. De verknoping ra! beginnen om 8 uren slipt 's mor geus, aan den Ouden Denderniond*(diensteen*eg, aan de hoeve.van ileu heer De Vis en om 12 uren 's mid dags op zijn buitengoed aan den Brusselschen steenweg Op gewone voorwaarden en tgd van betaling nils te stellen gorde en gekende borg. Vierde en laatste koop. Een perceel land en mecrsch, gelegen te Irnpe, op Papegemkauter of Zelfaarts, gekadastreerd w ijk B, nummers 610b, 611b. 610a en 61 Ic, groot 41 aren 00 centiaren palende ten ooste den Arme van Impe, ten zuide jufvrouw weduwe Jan-Baptiste Blom, ten weste den heer Blommneri enten noorde jufvrouw weduwe en kin deren Roman Yoorschrevene goederen zijn gebruikt door de kin dereu van Jan Van llaudenbove-Leinaire, te Eronde- gem. Tweede Zitdag Zaterdag 5 December 1896, om 2 uren namiddag, ter Zittingszaal van bet Vrede gerecht. te Aalst, Groote Markt. Door woonstverandering OPENBARE VERKOOP ING van handkarreken op ressorts, grooten bascule, een goeden velo enz., te Aalst, Cumontstraat Nr 9, op Maandag 30 November 1896,om 2 ure namiddag, ten verzoeke en ter woonst van den lieer Victor Dassier, koopman in hop aldaar, door het ambt van Deurwaar der DE VOS te Aalst. Mot gereed geld en op de gewone voorwaarden. OPENBARE VERKOOPING van te Aalst-Mijlbeke, Moorselschebaan, achter dc herberg Het Appelken op Dijnsdag 1 December 1896, om 1 uur namiddag, door het ambt van Deurwaar- dei DE VOS te Aalst. Op gewone voorwaarde!'. Koopen onder de 5 franken moeten dadelijk betaald worden. Men zal vergaderen en verborgen in bovengemelde herberg Het Appelken. OPENBARE VERKOOPING van eene behuisde Landen en Meerschen, TE ERONDEGEM EN IMPE. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal namens wien het behoort en met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816, openbaarlijk verkoopen Eerste koop. Eene behuisde hofstede, gestaan en gelegen IC Eiondegem, op het Hemclsveld (Kleis- dries). bekend bij kadaster wijk B, nummers 93Ja, 953a en 034a, groot 24 aren 40 centiaren, palmde ten ooste het baantje en daarover den heer Karei Van den Eynde, zuid de Kassei, west den heer Aug. Mertcns en noord de lieercn Lcandcr Van Caulcr, Jan üulhiert en jufvrouw De Valck. Tweedeko >p. —Een perceel land, gelegen te Ërou- degoro, op den Koningsdries, gekadastreerd wijk B, nummer 864a. groot 11 aren 60 centiaren, palende ten ooste en ten zuide den lieer Gustaaf Van den Eeckhaut, ten weste de Kassei en ten noorde den heer Angelus De Windt. Derde koop. Ken perceel mecrsch, gelegen tc Erondegem, op de Necrkouter (Exterbergen), bekend op 'I kadaster wijk B, nummers 500 en K'.J/b. grool 23 aren, 10 centiaren, palende ten oosle jufvrouw weduwe en kinderen Van den Eeckhaut, ten zuide den heer Philemon De Bidder, ten weste den heer dokter Wibo en ten noorde de Molenbeek. OPENBARE VERKOOPING van eene behuisde en Zaailanden TE VLIERZELE. De Notarissen EEMAN, te Erpe, en DE WINDT, te Aalst, zullen namens wien In t bi-hoort, met gewio van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen Eerste koop. Eene behuisde hoMede, met stal ling, schuur, bakhoven, lochling en land, gestaan en gelegen te Vlierzole, wijk Uilenbroeck, bekend bij kadaster wijk B. nummers 281a, 285a en 2tÖB en deel van nummers 279a, 280 en 284u, groot volgens meling 18 aren 00 cenliaren.palendeoost den voetweg en daarover mijnheer Dominicus Judocus Yerstraeten- Wrstraeten, zuid koop twee hierna, west de kassei en noord voornoemdan heer Verstraeten en koop drij hierna. Tweede koop. Een petctel loebting en land gelegen alsvoren te Vlierzele, Uilenbroeck. gekadas treerd wijk B, deel van nummers 280 en 284b, groot volgens meting 9 aren 83 centiarm, palende oost den voetweg en daarover mijnheer Dominicus-Judocus Verstraeten-Verstraeten, zuid den Kerkw eg en den heer Frederic Van de Winkel, west zelfden heer Van de Winkel en dc kassei, en noord koop een bieivoren. Derde koop. F.cn perceel land, gelegen te Vlier zele, Uilenbroeck, gekend op T kapaster wijk B, deel van nummer 279a, groot volgens meliog 21 aren, paleiMe oost den voeiweg en daarover mijnheer Domi nicus Judocus Vcislraeten-Verslraelen, zuid koop een hiervoren, west voornoemden heer Verstraeten, en noord koop vier hierna. Vierde koop Een percrel land, gelegen te Vlier zele, Uilenbroeck,neven voorgaande, bekend bij kadas ter wijk B, deel vau numnnr 279a, groot volgens im- iiig 20 aren 48 centiaren, |aleiideoo»t den voetweg en daarover mijnheer Doniiuxns-Judocns Verstraeten- Yerslracten, zuid kropdrjj In-rvoren. west voornoem den heer Verstraeten en noord den lieer Pieter-Livien DeSwacf-l'e Paepe. Vijlde en laatste koop. Een perceel land, gelegen Ie Vlierzele, op het groot veld. genaamd hel Witte- broodlaud, gekadastreerd wijk A. nummer ICO. groot volgens meliog 14 aren 42 centiaren, palende oost den heer Frans De Graeve-Voistraeten, zuid bet Bureel van Weldadigheid vau Vlierzele, west juffrouw Maria- Catharina Blom.cn nooid dc kinderen Engel De Moor. Allen gebruikt door juffr. wed' Constant De Swaef- Rol tiers, te Vlierzele. Voormelde eigendommen zijn afgeschetst op een grondplan opgemaakt door mijnheer Henri Van Clcy- nenbreugel, landmeter aan 1 kadaster te Aalst. ZITDAGEN: viS^T"' oecember ,896, telkens om 3 ure namiddag, ter herberg In het klein Brussel gehouden door SI. Domien De Moor, te Vlierzele, Uilanbroeck. Openbare "Verpachting van 't Armbestuur en der Kerkfabriek van MEIRE, gelegen te Meire, AygemErpe, Haellerl en Oltergem. De Notaris Eeman, te Erpe, zal op Dijnsdag 15 December 1896, om 9 uren 's morgens, in de z;ial van het Gemeen tehuis, te Meire, Nieuwstraat, namens het Armbestuur en de Kerkfabriek van Meire, overgaan tot de openbare ver pachting hunner Goederen, gelegen te Meire, Aygem,Erpe.Haelterten Ottergem. N. B. Het gewoon ongeld zal door de pachters op den oogenblik der ver- pacming, in handen van den ontvanger der gemelde Besturen moeten betaald worden. Degenen welke voor verschenen pach ten nog zullen te betalen hebben, worden als pachter of medepachter geweigerd. Openbare verkooping van eene behuisde Boomgaard en deel Land, te Moorsel, Hoeksken. De Notaris EEMAN, tc Erpe, zal met gewin van palmslag en gelagen, namens wien het behoort in het openbaar verkoopen Eenige koop Eene behuisde hofstede, met schuur, stallingen en bakhoven, boomgaard en deel land, gestaan en gelegen te Moorsel, aan het Hoeksken, bekend bij kadaster wijk E, nummers 369B, 370B en 400B, groot aldaar 35 aren. 60 centiaren, en volgens meting 38 aren. 40 centiaren, palende oost Phile mon Van Herreweghe en Jan De Craeeker, zuid de straat, west weduwe Gustaaf Meert, Louis Van Biesen en de weduwe en kinderen Temmerman, en noord Fedclis Vinck. Onmiddclijk in gebruiktreding- Bewoond cn gebruikt door den eigenaar M. Be- nedictus Vermoeten. ZITDAGEN: telkens om 3 uren van den avond, ter herberg Den Wijngaard, bij M. Frederik Van Herre weghe, te Moorsel, Houten Kruis. OPENBARE VERKOOPING te Cherscamp en Wanzele. De Notaris EEMAN te Erpe,zal namens wien liet behoort en met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816, in het open baar verkoopen Eerste koop. Een perceel Land, gelegen to Cherscamp, op den Dender- mondschen Bosch, gekadastreerd wijkC, nummer 139, grool 49 aren, palende oosi den heer Jan DeSmet en dame weduwe Liénart, zuid de Hospiciën van Gent,west het gescheed met de gemeente Smetlede en noord den heer Leander Govaort. Verdeeld in noordhelft en zuidhelft. Gebruikt door M. Donatus Blancquaert te Wanzele. Tweede en laatste koop.Een perceel Land, gelegen te Wanzele, op den Stuy- venberg, bekend bij kadaster wijk A, nummers 197a en 200a/bis, groot 15 aren, palende oost den heer Emmanuel Bosman zuid jufvrouw weduwe en kinderen Auguste Vereecken, west het gescheed met de gemeente Cherscamp en noord den heer Edmond De Neve. Gebruikt door M Donatus Moerenhout, te Wanzele. ENKELE ZITDAG Zaterdag 28 November 1896. Om 2 uren namiddag, ter Zittingszaal van het Vredegerecht, te Aelst, Groote Markt. Openbars Verkooping van eeae behuisde Landen, Meerscben en Boscb, TE ERPE. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen Eerste koop. Eene behuisde hofstede gestaan en gelegen te Erpe, aan de Vijf Huizen, bekend bij kadaster wijk A, nummers 786, 787 en 788, groot a3 aren 5o centiaren, en volgens litel 28 aren 3o centiaren, palende.noord en oost de Ledeachen- steenweg, zuid de Gentschensteenwog, en west miinheer Philemon De Wolt. Tweede koop. Een perceel meersch gelegen Erpe, in de Molenmeerschen, gekadastreerd wijk B, nummer 368, groot 36 aren 70 centiaren, palende oost mijnheer Philemon De Woli, zuid de baan «n daarover de kinderen Bernard Matthys, west den voetweg en daarover juffrouw Philomena De Bocck en noord de Doorebeek- Derde koop. Een perceel land gelegen le Erpe, op het Hofveld, bekend op't kadaster wijk B, nummer z35os grool 3i aren 20 centiaren, pa lende oost mijnheer Bhilemon De Wolf en andere, zuid den IJzerenweg, west voornoemden heer De Wolf, cn noord de Molenstraat. Vierde koop. Een perceel land gelegen alsvo ren te t.rpe, op het Hotveld, bekend bij kadaster wijk B, nummer 235ni groot 25 aren So centiaren, palende oost den heer Gustaaf Boelaert, zuid de Kattelincstraat, west den heer Gustaaf De Boeck, eu noord den IJzerenweg. Vijfde koop. Een perceel land gelegen te Erpe, op den Cottemkautcr, gekadastreerd wijk C, numr 223d, groot 17 aren 20 centiaren, palende oost den heer Bcnedictus Van Landuyt, zuid de kinderen De Boeck, west den heer Frans Van der Eist, en noord den Cotteinweg en daarover dame weduwe De Clippele-De Schaepdryver. Zesde koop. Een perceel land gelegen te Erpe, op den Cottemkauter, gekadastreerd wijk C. numr 224B, groot 62 aren 80 centiaren, palende oost den heer Frans Van der Eist, zuid den steenweg van Aalst op Audenaarde, west den heer Casimir De Boeck, en noord den Cottemwtg. Verdeeld in noord- en zuidhelft. Zevende koop. Een perceel land gelegen te Erpe, op Erpekauter, bekend bij kadaster wijk C, nummer 2<j2a groot 29 aren 10 centiaren, palende oost den heer Casimir de Bocck, zuid den Arme van Erpe, west de heeren Domien en Jan-Baptiste De Boeck cn noord den steenweg van Aalst op Audenaarde. Achtste koop. Een pereeel bosch gelegen te Erpe, in de Zurebosschen, gekastreerd wijk C, nummer 12, groot 35 aren 80 centiaren, palende oost dame weduwe Verbrugghcn en den heer Donatus Schockaert Van der Eist, zuid den voet weg en daarover juffrouw van der Noot, west dame weduwe Veldeman-Rasschaert en noord den heer David Parewyck. Boompnjs en grondhout fr. 275,00 Negende koop. Een perceel meersch gelegen te Erpe, op het Langeveld (Kruiskens), bekend bij kadaster wijk D, nummer 64 ib groot 44 aren, palende oost de heeren Victor de Sutter en Amand Weymeersch, zuid den heer Martines Meuleman, west den heer Jozef Meuleman en noord den heer Van den Eeckhaut. Boomprijs fr. 470,00 Tiende en laatste koop. - Een perceel meersch gelegen alsvoren te Erpe, in de Kruiskens (steen weg naar Erondegem], gekadastreerd wijk D, num mers 635 en 636, groot 33 aren, palende oost den hear Jozef Meuleman, zuid den heer Benjamien Ruyssinck, west de kassei, en noord dame weduwe Veldeman Rasschaert. Boomprijs fr. 2Ó,oo Voorschreven goederen zijn allen gebruikt door M. Theodoor en juffr. Celina Peerlinck, te Erpe. ZITDAGEN: Instel, Donderdag 26 November~j- Verblijf, 10 December telkens om 3 ure van den avond, ter herberg De Vijf Huizen,> gehouden door den heer Judocus Vermassen. te Erpe, Gentschen steenweg. OPENBARE VERKOOPING van 107 koopen Kanada- Abeelen- Eiken- en Notelaar- alsmede van eiken, dennen en esschen planken en eisen slaghouten, te Aalst-Mijlbeek, Herdersem en Moosel. De Notaris EEMAN, te Erpe verblij vende. zal op Maandag 3C November 1896, om 8 uren stipt van den morgend, in het openbaar de volgende loten boomen verkoopen Te Aalst-Mijlbeek. Namens M. Lucien Beaucourt-De Bièvre, te Brussel, aan eene party meersch, aan de kassei Ouden Deudermondsehen steen weg, nevens de hofstede van vrijlen mijn heer Judocus De Cock 33 koopen zware kaDada, abeelen en eikenboomen. Namens mijnheer Camiel Willems, te Aaist-Mijlbeek, aan zijne hofstede nevens voormelde partij meersch een notelaren boom Te Herdersem. Namens M. JanBuyle, te Herdersem, aan een perceel land, in de Bemtem, (Boschkaut), gebruikt door M. Felix De Wolf: 12 koopen zware en gavige kana- daboomen. Namens M. Gustaaf Van Nuffel, te Herdersem, aan een perceel land, in de Bointen 3 koopen zware kanadaboomen Namens M.Jan Buyle, voornoemden andere, aan een perceel meersch, aan den Pontweg (nabij het Monikshof)5 koopen zware en hoogslammige kanadaboomen. Aan eon perceel land, wijk Klaarveld, gebruikt door M. P. J. Callebaut, te Moor- el, en andere 30 koopen zware en zuivere kanada en abeelen boomen. Te Moorsel. Namens Juffrouw weduwe Karei De Rop, te Moorsel, aan een perceel land, op het Hoeksken 2 koopen zuivere kana daboomen. Ten hare huize, wijk Houten Kruis verscheidene eiken, dennen en esschen planken, van alle diktens en lengten. Namens mijnheer P.J. Van den Bossche te Moorsel, aan de hofstede wyk Beugem, gebruikt door M. Jan Herssens schoone kanadaboom. Namens M. Lucien Beaucourt-De Bièvre voornoemd, aan eene partij meersch en bosch wijk Waver,aan de kasseien water molen 20 koopen zware en zuivere kana daboomen. Op lestgemelden eigendom ongeveer 30 koopen eisen slaghouten. De te verkoopen boomen hebben groo- tendeels eenen omtrek van 1 m. 50 c. tot 2 meters, en zijn van buitengewone lengte en goede hoedanigheid. Daar zij allen aan of in de nabijheid der kassei gestaan zijn zal het vervoer er heel profijtig en ge makkelijk van wezen. ORDE DER VERKOOPING. De verkooping zal aanvang nemen om 8 ure stipt van den morgend, met de boo men van den heer Beaucourt-De Bièvre, te Aalst-Mijlbeek, Ouden Dendermond- schen Steenweg, en volgen het orde hier- voren vastgesteld. Op gewone voorwaarden en met tijd van betaling mits te stellen goede en gekende borg. OPENBARE VERKOOPING van Landbouwersalem, 1 paard, 3 melkkoeien, 2 runders,mui ten, hond, hooi, strooi en brandhout, te Erpe, Vijf Huizen. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal op Dondebsao 26 November 1896. om 8 uren 'a morgens, ter hofstade der kinderen Peerlinck-Coppens, te Erpe -in deVijf Huizen.openbaarlijk verkoopen Huismeubels, als stoven met toebehoonen tafels, klcer- en andere kassen, stoelen, hangende horlogie met kas, koperen en zinken hakers, kope ren marmiet, ijzeren keukengcrieven, keern en melkkuip, steenen melktobbens en teelen, brood- mouillie, enz. enz. Landbou wersalem. zooals: stortkar (smal geloop), ploeg. 2 eggen, sledde, 2 rolblokken, kruiwagen, aalstuk met sledde, aalkgipen, snijpaard, wanmo len inet ziften, achuurreeken en dorschvleugela, loofmolen, spaden, braken, rieken, gaffels, mest- haken. reeken. zeisaen en pikken, wasch- en braskuipen, ladders, allerlei paardengenevcn an meer andere voorwerpen, te veel om te melden. 1 goed en schoon merriepaard (oud 4 jaren) 3 schoone en goede melkkoeien, 2 runders, i mutten en goede trekhond. Eene hoeveelheid hooi, strooi en brandhout. De beesten zullen om 1 ure nanoen verkocht worden. De koopen tot en met 10 franken moeten gereed betaald worden. Verders op gewone voorwaarden en tijd van betaling mits te stellen goede en gekende borg. Openbare merkwaardige verkooping ran 164 koopen zware, zuivere en dikke te Gijsegem, Denderland, OP DEN BEEKDIJK. JOZEF MOENS, te Lede, zal door het ambt van Deurwaarder De Vos te Aalst, ten aanzoeke der hierna te noemen eige naars op Dijnsdag 29 December 1896, om 9 uren juist oor middag openbaarlijk verkoopen ie Namens mijnheer Charles Moens, grondeigenaar te Lede, 33 koopen zware kanadaboomen, aan zijnen meersch te Gijsegem, Denderland. aan den Beekdyk. 2e Namens het Gemeentebestuur van Herdersem, 131 koopen zware kanada boomen, staande op het grondgebied van Gijsegem, Denderland, op den Beekdijk en toebehoorende aan het Gemeentebe stuur van Herdersem. Al deze boomen zijn van zuiveren opwas en zeer gemakkelijk voor het vervoer, hebbende eene dikte van 2 meters tot 2 met. 40 centim. Borg te stellen door iederen kooper zonder onderscheid. De verborging zal plaats hebben bij Frans Cool, herbergier aan 't Sas van Wieze. OPENBARE VERPACHTING van de der gemeente Haeltert. De Notarissen De Sadeleer en Arenta verblijvende te Erembodegem en te Hael tert, zullen ten aanzoeke der heeren Le den van het Bureel van Weldadigheid der gemeente Haeltert, openbaarlyk ver pachten Dijnsdag 22 December 1896, om 8 uren s morgens, ter herberg - De Groene Lanteern, - te Haeltert, aan de Hoogstraat De onroerende Goederen behoorende aan gemeld Armbureel, gelegen binnen de gemeenten Haeltert, Nieuwerkerken, Kerkxken, Meire, Aygen en Denderhau- tem. De verpachting geschiedt voor eenen termijn van 6 jaren. De pachters zullen moeten gereed be talen, 1/3 pachtsom voor wijngeld. De huurders die hunne vorige pacht sommen niet gekweten hebben, zullen noch als pachters, noch als borgen aan- veerd worden. Op~<Tn b are Verpachting van de van KERKXKEN. l)e Notaris De Sadeleer, te Erembo degem, zal openbaar verpachten voor een termijn van 6 jaren, de Goederen behoo rende aan het Armbureel van Kerkxken. op Dijnsdag 29 December' 1896, om uren 's morgens, te Kerkxken, aau het Dorp, ter herberg van Camiel Van Lon,- derzele.

De Denderbode | 1896 | | pagina 3