MEUBELEN Merklprijzen. ZAAILAND HOFSTEDE HOFSTEDE HOFSTEDE HOFSTEDE ZONMGRUST. VfJtSSSZ Allerhande Nieuws. Te koop Te koop HOFSTEDEKEN BOOMEN DER GOEDEREN Landen en Meersch BOOMEN Openbare Verkooping Openbare Verkooping ARMGOEDEREN, Openbare Verkooping HUISMEUBELS Erwtlijs en Brandhout Op't eiland Chipka... Noch altijd wordt op Chipka, te middernacht, het uur der spoken en geesten, de weergalm gehoord eener onzichtbare stem welke weeklagend de woorden uit Alles in eerlijkheid Alles in deftigheid Vrijdagnacht hebben vele bewoners van 't eiland tot middernacht gewaakt en ze hebben de weeklagende stem gehoord maar niets gezien, neen, niets niets niets 1 En als men tot dezo lieden zegt: maar 'tis slechts verbeelding, dan protes teeren zij, zeggende neen, geene ver beelding, wij hebben 't gehoord en goed gehoord.... Wonderlijk Wonderlijk 1.. Wat zullen wij nog alles zien en hooreu aan 't einde dezer eeuw Eindelijk toch gelukt. Eindelijk hebben de comptabels van Voor Taal en Vrijheid de rekeniug kuuncn klaar spinnen, zonder vreemde hulp en bij stand. Dat zou nu toch wat al te grof zijn geweest, moesten die liberale heereu hulp en bijstand noodig gehad hebben om die rekeniug klaar te spinnen. Eu dau had heter ook meê gepast geweest met liuune bewering dat de liberalen al 't verstand en de geleerdheid der wereld in pacht hebben. Nu, Voor Taal en Vrijheid - heeft de opbrengt der vertoouing voor de Armen overgeteld in handen van den heer Ontvanger der Weldadigheid. Die op brengst beloopt tot 50 fr. 16 centiemen... 't Is verre van 618 fr. en 15 cent. gelijk 't Land van Riem... Maar Voor Taal en Vrijheid heeft er 50 fr. bijgelegd en dat maakt dus 100 fr. en 16 c.... 't Is braaf, zeer braaf van die heeren... Moest men daar nu toch zoo lang aan cijferen, reke nen en t§lltn Het schijnt ons een lesje te wezeu voor onze geachte Stadsbestuurders. Wij den ken dat het voortaan zal noodzakelijk zijn te bepalen dat, wanneer er, in dergelijke gevalleneene toelage op stadskas worde verleend op voorwaarde dat er eene ver tooning voor den Arme worde gegeven, de bruto opbrengst in de kas van 't Armbu- reel zal moeten gestort worden.... Zondag 29 Novemb. 1896, dienstdoende Apotheker: M* Van Caelenbergh, Leopoldstraat. 'MAc notarieel© Annoncen op do 4tde Bladzijde. Botermarkt. Heden zaterdag werden 854 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 5124 kilos. 8V Verscheidene ingezondene mede- dcelingen moeten wij uit hoofde van plaatsgebrek tot een volgend Nr ver schuiven. Aalst— Ste Ceciliafeest Morgen Zondag 29 November, zal de Fanfaar- Maatschappij «De Jonge Aalstenaars,» ter gelegenheid .Ier St* Ceciliafeest gedu rende de Mis van 11 uren ter St Martinus- kerk de twee volgende stukken uitvoeren: 1° La Bohémiene, ouverture G. Violet ta; 2° Le Trouvére, fantaisie, Verdi. Gemeenteraad.In geheime zitting van gister vrijdag zijn: 1° juffer Mertens, dochter Alois, Gentschestraat. hulponder wijzeres aan stadscholen, en 2° M. Frans Tac.k, deken ter vischmijn benoemd, in vervanging van M. Albrecht De Loose, overleden. Aalst. Brood van den H. Anto- nius. Verleden zondag is er aan de talrijke leden van 't Genootsehap der Christene Moeders eene allerschoonste deeling van 775 kilos wit brood gedaan, van wege hel minzaam werk van den H. Antonius. Hoe groot moet het getal zijn van de beproefde die Hem hulp en troost gaan afsmeeken, en die door Hem geholpen worden 1 Laat ons volherdenin onze gebeden, en wij mogen verzekerd zijn, dat dien machtigen en goenen Vader ons zal aauhooren. Moorsel. S® Ceciliafeest. Zoo als wij zondag aangekondigd hebben, heeft de katholieke Harmonie-Maatschap pij D.jusdag laatst haar jaarlijks S® Ceci liafeest gevierd. Om 8 uren begaven zich alle leden met de Harmonie aan 't hoofd ter kerke, alwaar 2 muziekstuk ken onder de leiding van den heer Gust. De Pape, op'eene meesterlijke wijze uit gevoerd werden. De leden hebben besta- tigd dat er groote vooruitgang in de muziekkunst gedaan is 't is niet te verwonderen, want M Pape is een behen dige muziekmeester en de leiding over deze van ouds bestaande muziekmaat schappij kan niet beter dan aan hem toevertrouwd worden immers deze Harmonie mag onder de beste van het Arrondissement Aalst gerangschikt wor den. Na de mis is er een uitstapje, begun stigd door een aangenaam weder, bij de leden-herbergiers rondom de statie gedaan Om 1 V» uren namen 135 leden deel aan het feestmaal, welk getal sedert vele jaren niet meer bereikt was. Men moet er niet bijvoegen dat er leute on vermaak was; 's avoDdsis de gewonelijke wande ling op de Dorpplaats gedaan en de Har monie heeft menige schoone arias laten hooren tot spijt van wie 't benijdt. Zulke feest zal menige jaren in het geheugen der katholieke Moorselaars bewaard blijven. D. C. 2 iderwindeke. De inwoners der ge :nte Denderwindeke werden woens- da avond in opschudding gebracht door eene moordpoging. In eene herberg ont stemd er twist tusschen Karei Bulterys en M De Dobbeleer, twee kameraden en eenderden wersoc?, den genaamden V. en dit ter j -ene onbeduidende fletaeshutone. De herbergier bracht de ruziemakers tot bedaardheid en rond 10 uren 's avonds keerden Bulterys en Do Dobbeleer huis- xarts. Verscheid r-ne revolverschoten werden gelost, en De Dobbeleer viel door drij kogels getroffen ten gronde; twee der kogels veroorzaakten slechts lichte won den, doch een derde is zoo diep in het lichaam gedrongen dat de heer Deur- broeck, doctor, hem onmogelijk uit de wonde kon uithalen. Doctor Deurbroeck verklaart dat de toestand van 't slacht offer zorgwekkend is. Het Parket van Auderaarde kwam ter plaatse en veerdig- de een aanhoudingsbevel uit tegen den dader van dezen laffen moordaanslag. In de hoofdstad heeft men eene nieuwe categorie van dieven. Zij gaan vol gender wijze te werk In eene herberg .vragen zij eenen aanwezige om met hen (zij zijn met drieën) eene partij biljard te spelen. Daarna noodigen zij hem uit, nog andere vrienden te gaan opzoeken en sa men vroolijk den avond te passeeren. Doch onderweg krijgt een hunner een gedacht: men heelt nog een half uur tijd, en men staat hier voor de deur zijner wo ning men kon ten zijnent nog een glas drinken. Hij tracteert. De vrienden a&n- veerden en de vreemdeling eveneens. Maar de gastheer heeft zorg in het glas van den vreemdeling een slaapmiddel te werpen. Dit werkt. De ongelukkige valt in slaap en, wanneer hij ontwaakt, zit hij in den donkere, beroofd van overfrak, geld, horlogie en al wat weerde heeft. E n jongeling, die dit lot onderging en eene klacht indiende, vernam dat de vriendelijke gastheer eerst dien morgend de kamer gehuurd had, waar men hem had binnen gelokt. Zekere Rosalia Mallens, oud 49 jaar en Marie Bossuyt, oud 49 jaar, wonende te Halewyn, gingen te Roubaix en te Toerkonje van deur tot deur en zegden Men hart ons boter besteld voor dit of dat huis, wij komen van Halewyn en zijn landbouwsters, wij hebben schoon te zoe ken, wij vinden de personen niet, waar wij de boter leveren moeten. Het is wel droevig met zulken last op de schouders huiswaarts te moeten keeren. Indien gij wilt, brave madame ons eenige ponden boter afkoopen, zij is versch en van de beste soort, zullen wij ze laten voor fr. 2,50 den kilo. - De brave menschen kochten de lekkere boter, die enkel margarine was De bedriegsters wisten alzoo 39 tot 55 fr. winst op eenen dag te maken. De poücie van Roubaix en Toerkonje hield een oog in 't zeil en op 28 October laatst werden de vrouwen aangehouden op 't oogenblik dat zij met eene lading margarine in de statie van Blauc-Siau afstapten. Woensdag werden de bedriegsters, die de Belgische grens overgestoken zijn, bij verstek door de rechtbank van Rijsel elk tot 10 dagen govang en 50 fr veroordeeld. Het vonnis zal op de markt van Toerkonje en aan de deimder woning van de plich- tigen aangepakt worden. GENT, 27 Nov. Getal te koopgestelde hoorenbeesien 618 81 Vette koeien 0 j Stieren 52 93 Magere beesten 209 97 32 I Varkens 263 0 Loopors 5 67 j Viggens 481 Melkkoeien Groote ossen Jonge ossen Vaarzen Schapen Lammeren Kalveren uidenmerkt Ossen koei- en vaarzenvellen Ir. 0,72 Stierenvellen 0.60 Kalfsvellen 0.75 1000 kanada-plantsoenenZich te bevra gen bij M. Charles Van Hauwermeiren, Groote Markt, 18, Aalst. twee schoone IJSSTOELEN voor 3 perso nen, en een tibury voor een poneypaard, in goeden staat, bij J. Van der Biest, Nieuwstraat. nr 50, te Aalst. OPENBARE VERKOOPING van een behuisd te Mespelaere. I)e Notaris E E M A N te Erpe, zal, namens wien het behoort, in het openbaar verkoopen Eenige koop. Een behuisd hofstede ken, gestaan te Mespelaere, wijk A, num mers 268 en 269 van liet kadaster, groot 3 aren, palende oost Eduard Van der Heyden, zuid de erven Boemans, west de Kerkfabriek van Mespelaere en noord Petrus Style man, Bewoond door M. Karei-1.odewijk De Visscher. Enkele Zitdag Zaterdag 19 December 1896, om 3 uren van den avond, te Aalst, ter herberg Den Klokkenbol, bij M. L. Foncée. Molendrias. Gemeentebestuur van Lede. O OPENBARE AANBESTEDING voor het maken der voor het nieuw Gemeentehuis. Het bestek en cohier van lasten, ligt ter inzage van eenieder, ten Gemeente- huize. Deze aanbesteding zal plaats hebben op Maandag 30 November 1896, om 2 uren namiddag. De soumissien moeten aan den heer Burgemeester gezonden worden, den Zondag 29 November 1896. De Secretaris, De Burgemeester, S. P. De Corte. Aug. Coppens. Burgerlijke §taud der Stad Aalst. Geboorten. Mannelijk geslacht 12j Vrouwelijk 6) HUWELIJKEN. L.Vanden Broeck, kat toni. met M. Gowie, z. b. J. De Cock, |landbr met M. De Coninck, landbster. OVERLIJDENS. J. Van Muysenwinckel, wedr Van Damme, z. b. 75 j. Nazarethstr. J. Liebaut, man Ballinckx, schalied 81 j Hou tin. P. Wauters, man Schollaert. winkel. 65 j. Moorselb. F. Huion. man Roelandt, spoorwegb. 57 j. Withuis straat. R. Wellekens, vrouw Bosman, z, b. 53 j. Scherreveldstr. Zaterdag, 28 Nov. 1896. Tarwe fr* 17,00 a 18,50 Ylasieluin Garst Haver per 100 kil. Spelt Koolzaad per 100 kil. Kijnzaad Koolzaadolie Loohaad koeken L'jn koeken rdap. roode de 100 kil. 0,00 a Aardap. (geele nieuwe) 5,00 a Boter per 3 kil Eiers de 25, Vlas, de 3 kil. Viggenen, per koppel Ir. 00.00 a 00.00 13.25 a 00,00 00,00 a 00 00 17.00 a 17,50 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 00,00 a 00 00 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 0,00 5,40 a 3,00 a 2,70 o 30.00 a 45,00 kw i.75 6,75 3,51 2,40 Smetlede. TYMAN notaris te Gent, zal open- baarlijk verkoopen in eenen zitdag, die nende vo r eindelijke toewijzing Eene partij zaailand te Smetlede. Vaerenberg. sectie A, nurn' 420A.32 aren 20 centiaren. Vrijdag 11 December 1896, om 5 ure juist namiddag, ter verkoopzaal voor notarissen te Gent, °/0 instel- penning. OPENBARE VERK OOP1NG VAN 87 zware kanada-, wilgen-, esschen- en olmenn te Meire en Erpe. De Notaris Eeman, te Erpe, zal op Maandag 21 December 1896, om 8 uren 's morgens, in het openbaar verkoopen Namens mijnheer Leopold Van Was- senhove, te Erpe TE MEIRE. Aan een perceel meersch, wijk Broeck, nabij de Vier Wegen, 10 schoone en ga vige kanada-boom' n. TE ERPE. Aan een perceel land, aan de Meire- straat, (Groote Kapel), 3 schoone kanada- boomen en 1 mageren olm. Aan eon perceel meersch, in den Lan gen broeck, nabij de Statie van den IJze ren weg, 20 zware en zuivere kanada- boomen, 2 schoone wilgen-boomen en 2 esschen -boomen. Aan een perceel meersch, in de Koei brugmeerschen, aan de Koeibrug, 24 schoone en hoogstammige kanada-boomen Aan een perceel meersch, nabij voor bande, achter de hofstede van M. Aug. De Somer. 9 zware en gavige kanada- boomen. En aan een perceel meersch, nabij voorgaande, in de Koeibrugmeerschen, 21 schoone en zware kanada-boomen en 1 esschen-boom. N. B. De te verkoopen boomen heb ben grootendeels eenen omtrok van 1 m 50 c. tot 2 m. en zijn van buitengewone lengte en hoedanigheid. Daar zij allen staan aan of in de nabij heid der kassei, zal het vervoer er heel gemakkelijk van wezen. Men zal vergaderen te Meire, Broeck, nabij de Vier Wegen, alwaar de verkoo- ping zal aanvang nemen om 8 uren van den morgend. De verkooping der boomen staande op de gemeent'- Erpe, zal beginnen om 9 en half uren van den voormiddag, met de genen slaande aan de Meirrstraat, of Groote Kapel, en het voren aangeduid orde zal gevolgd worden. OPENBARE VERKOOPING van eene behuisde en Zaailanden TE VLIERZELE. De Notarissen EEMAN, te Erpe, en DE WINDT, te Aalst, rullen namens wien liet behoort, met gewin n palmslag en gelagen, in liet openbaar verkoopen Eerste koop. Eene behuisde hofstede, met j"(a|. ling, schuur, bakhoven, lochting cn land, gestaan en gelegen te Vlierzele, w(jk Uilenbroeck, bekend |,jj kadaster wijk B, nummers 284a, 285a en 2t(jB e„ ■I van nummers 270a, 280 en 284u, groot volgens ling 18 aren 9') centiaren,palendenosi den yneiweg daarover mijnheer Üominicus Judocus Versirae|,.„. rstraelcn, ruid koop twee hierna, west de feassej noord voornoemdau heer Verstraelen en koop drij hierna. Tweede koop. Een perceel lochting en land gelegen alsvoren te Vlierzele, Uilenbroeck, gekadas treerd -Aijk B, deel van nummers 280 en 284b. groot volgens meling 0 aren 83 centiaren, palende oost den uetweg en daarover mjnheer Dumiuicus-Judocus VersIraelen-VerslraeUn, zuid den Kerk weg en den heer Frederic Van de Winkel, west zeilden heer Van de Winkelen de kassei, en noord koop een biervoren. Derde koop. Een perceel land, gelegen te Vlier zele, Uilenbroeck, gekend op 't kapaster wijk B. deel nummer 270a, groot volgens meting 21 aren, palen ie oost dn voel weg en daarover mijnheer Domi- nicus- Judocus Verstraeleii-Ycrstraelen, zuid koop een hiervorert, west vourooeiJiden heer Verstraelen, en noord koop vier hierna. Vierde koop. Een perceel land, gelegen te Vlier zele, Uilenbmeck,neven voorgaande, bekend hij kadas ter wijk B, deel van nummer 279a, groot volgens ing 20 aren 48 centiaren, palende oost den voetweg daarover mijnheer Domimcus-Judocus Verstraeten- Versiraeten, zuid kmp drij hiervoren, «est voornoem den heer Verstraelen en noord den heer l'ieter-Livien De S««ef-De Paepe. Vijlde en laatste koop. Een perceel land, gelegen te Vlierzele, op het groot veld, genaamd het Witte- broodland, gekadastreerd ijk A, nummer 100, groot volgens meting 14 aren 42 centiaren, palende oost den heer Frans De Grueve-Vmstraetcn, zuid het Bureel van Weldadigheid van Vlierzele, «est juffrouw Maria- Catharina Blom. en nooid de kinderen Engel De Moor. Allen gebruikt door jufl'r. wed1' Constant De Swaef- Roltiers, te Vlierzele. Voormelde eigendommen zijn afgeschetst op een grondplan opgemaakt door mijnheer Henri Van City- breugel, landmeter aau '1 kadaster te Aalst. ZITDAGEN: telkens om 3 ure namiddag, ter herberg In het klem Biussel» gehouden door M. Domicn De Moor, te Vlierzele, Uilsnbroeck. Openbare Verpachting van 't Armbestuur en der Kerkfabriek van MEIRE, gelegen te Meire, Aygem, Erpe, Haeltert en Oltergem. De Notaris Eeman, te Erpe, zal op Dijnsdag 15 December 1896, om 9 uren 's morgens, in de zaal van het Gemeen tehuis, te Meire, Nieuwstraat, namens het Armbestuur en de Kerkfabriek van M' ire, overgaan tot de openbare ver pachting hunner Goederen, gelegen te Meire Aygem, Erpe, Haeltert en Ottergem. N. B. Het gewoon ongeld zal dooi de pachters op den oogenblik der ver pachting, in handen van den ontvanger der gemelde Besturen moeten betaald worden. Degenen welke voor verschenen pach ten nog zullen te betalen hebben, worden als pachter of medepachter geweigerd. Openbare verkooping van eene behuisde Boomgaard en deel Land, le Moorsel, Hoeksken. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal metgawin van palmslag en gelagen, namens wien het behoort in het openbaar verkoopen Eenige koop. Eene behuisde hofstede, met schuur, stallingen en bakhoven, boomgaard en deel land, gestaan en gelegen te Moorsel, anp het Hoeksken, bekend bij kadaster wijk E, nummers 36911, 37011 en 400B, groot aldaar 35 aren. 60 centiaren, en volgens meting 38 aren. 40 centiaren, palende oost Phile mon Van Hecreweghe en Jan De Craecker. zuid de straat, west weduwe Gustaaf Meert, Louis Van Biesen en de weduwe en kinderen Temmerman, en noord Fedelis Vinck. Onmiddelijk in gebruiktreding- Bewoond en gebruikt door den eigenaar M. Be- nedictua Vermoesen. ZITDAGEN: 'njld. Dond=ri.g 3) Dcctmber Verblijf, id. 17) J telkens om 3 uren van den avond, ter herberg - Den Wijngaard. - bij M. Frederik Van Herre- weghc, te Moorsel. Houten Kruis, VERKOOPING VAN TE EREMBODEGEM. Do Nolaris BRECKPOT, to Aalst, zal verkoopen Vrijdag ii December 1896, om 3 uren namiddag, ter herberg Au Faubourg,» te Aalst, Brusselschen Steen weg t* i9 aren 89 centiaren, land te Erem- bodegem, op het Lettersveld. 2e 8 aren 20 centiaren land, alsvoren, op den Zavel. Gebruiker André-Leopold Boterberg- Callebaut. 3* 17 aren 53 centiaren meersch, als voren, op ter Joden, genaamd den visch- hoek. Gebruiker Petrus De Pril. Openbare "Verkooping: van eene behuisde Landen, Meerscben en Boscb, TE ERPE. 1 gelagen Ajuin, 100 kil. Ir. 6,00 a 0,00 volg. SC?1£ABZT. Gewas van 1896. Heden werden ter merkt gebracht 0 Balen bel voor bel fr. 00,00 tot 00,00 15 Balen 1 kwaliteit fr 12,00 u 28,00 POPERINGHE 27 Nov. Hoppe 1895 Stad Fr. 20,00 a 00,00 o Gemeente 60,00 a 00,00 GENT, 27 Nov. Tarwe (per 100 kilos) fr. 19,50 a 20,00 Roeee 13,00 a 13,50 BaJJr 18,00 a 19,00 Gerst 00,00 a 00,00 Boter per kilo, 2,25 a 2,50 Eiers per 25, 3,25 a 3,61 BRUSSEL, 27 Nov. Kalverenmarki. Getal te koop gesteld 780. Prijs per kilogr. op voet Ir. 0,65 a 1,07 00 lammeren van Ir. 00,00 tot 00,00. Ilutdenmerkt. Ossen, 'r- Slieren, Koeien en veerzon Kalveren u CUREGUEM-ANDERLECHT, 26 Nov. Ter veemarkt werden te koop gesteld Ossen 543 1 Koeien en Veerzen Slieren 226 071 Men betaalde per kilogram op voet Ossen 'r- 0,72 a 0,82 Stieren 0,54 a 0,6b Koeien en Veerzen 0,54 a 0.66 0,70 a 0,95 0,55 a 0,60 0,65 a 0,75 0,80 a 0,90 OPENBARE VERKOOPING van eene behuisde Landen en Meerschen, TE ERONDEGEM EN IMPE. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal namens wien het behoort en met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816, opcnbaarlijk verkoopen Eerste koop. Eene behuisde hofstede, gestaan cn gelegen të Krondegem. op het Hemelsveld (Kleis- dries). bekend bij kadaster wijk B, nummers 952a, 933a en 034a, groot 24aren 40 centiaren, palmde ten oesle hel baantje m daarover den heer Karei Van den Kynde, zuid de Kassei, west den heer Aup Mertens cii noord de heeren Leander Van Gauler, Jan Duliaeri en jufvrouw De Valck, Tweede kop. —Een peiceel land, gelegm te Eroa- degcm, op den Koningsdries, gekadastreerd wijk B, nummer 864a. groot 11 aren 60 centiaren, palende t<-n ooste en ten zuide den heer Gustaaf Van den Keckhaul, ten wesle de Kassei en ten noorde den heer Angalus De Windt. Derde koop. hen perceel meersch, gelegen tc Erondegem. op de Neerkouter (Exteibergen), bekend op 't kadaster «ijk B, nummers 596 en 5'J7b, groot 25 aren, 10 centiaren, palende ten ooste jufvrouw- weduwe en kinderen Van den E< ckhaut, ten zuidc den heer Philemon De Bidder, ten weste den heer dokter Wibo en ten noorde de Molenbeek. Vierde en laatste koop. Een perceel land meersch, gelegen tc Impe, op Papegemkauter Zelfaarts, gekadastreerd wijk B, nummers 610b, 61 Ib, 610a en 61tc, groot 44 aren 60 centiaren palende ten ooste den Arme van impe, ton zuide jufvrouw weduwe Jan-Baptiste Blom, ten weste den heer Blomman 1 enten noorde jufvrouw weduwe en kin deren Roman. Voorschrevenc goederen zijn gebruikt door de kin deren van Jan Van Haudenhove-Lcuiaire, te Eronde gem. Tweede Zitdag Zaterdag 5 December 1896, om 2 uren namiddag, ter Zittingszaal van het Vrede gerecht, te Aalst, Groote Markt. Dc Notaris EEMAN, te Erpe, zal het behoort, met gewin van palmslag pi hel openbaar verkoopen Eerste koop. Eene behuisde hofstede gestaan en gelegen tc Erpe, aan de Vijf Huizen, bekend bij kadaster wijk A, nummers 786. 787 cn 788, groot a3 aren 5o centiaren, en volgens titel 28 aren 3o centiaren, palende, noord en oost de Ledeschen- steenweg, zuid de Gentschensteenwug, en west miinheer Philemon De Wolt. Tweede koop. Een perceel meersch gelegen te Erpe, in de Molei.meerschen, gekadastreerd wijk B, nummer 368, groot 36 aren 70 centiaren, palende oost mijnheer Philemon De Woli, zuid de baan en daarover de kinderen Bernard Matthys, west den voetwegen daarover juffrouw Philomena De Boeck en noord dc Doorcbeck. Derde koop. Een perceel land gelegen te Erpe. op hel Hofveld, bekend op 't kadaster wijk B, nummer a33oi groot 3. aren 20 centiaren, pa lende oost mijnheer Bhilemon De Wolf en andere, zuid den IJzeren weg, west voornoemden heer De Wolf, en noord de Molenstraat. Vierde koop Hen perceel land gelegen alsro- n te r.rpe, op het Holvdd, bekend bij kadaster wijk B, nummer 235hi groot 25 aren 80centiaren, palende oost den heer Gustaaf Boelaert, zuid de Kattelinestraat, west den heer Gustaaf De Boeck, noord den IJzerenwcg. Vijfde koop. Een perceel land gelegen te Erpe, op den Cottemkauter, gekadastreerd wijk C, num' 2 23d, groot 17 aren 20 centiaren, palende oost den heer Benedictus Van Landuyt. zuid de kinderen De Boeck, west den heer 1-rans Van der Elst,|en noord den Cottemweg en daarover dame weduwe Dc Clippelc-Dc Schaepdryver. Zesde koop. Een perceel land gelegen te Erpe, op den Cottemkauter, gekadastreerd wijk C. num' 234B, groot 62 aren 80 centiaren, palende oost den' heer Krans Van der Eist, zuid den steenweg van Aalst op Audenaardc, west den heer Casimir De Boeck, en noord den Cottemweg. Verdeeld in noord- cn zuidhelft Zevende koop. Een perceel land gelegen te Erpe, op Erpekauter, bekend bij kadaster wijk C. nummer 292a groot 29 aren 10 centiaren, palende oost den heer Casimir de Boeck, zuid den Arme Erpe, west dc heeren Domien en Jan-Baptiste De Boeck en noord den steenweg van Aalst op Audenaardc. Achtste koop. Een perceel bosch gelegen te le Zurcbosschcn. gekastreerd wijk C, j, groot 35 aren 80 centiaren, palende dame weduwe Verbrugghen en den heer Donatus Schockaert Van der Eist, zuid den voet- weg en daarover juffrouw van der Noot, west dame weduwe Vcldcman Rasschaert en noord de heer David l'arewyck. Boomprijs en grondhout fr. 275.00 Negende koop Een perceel meersch gelegen te Erpe, op het i.angevcfd (Kruiskens), bekend bij kadaster wijk D, nummer 64111 groot 44 aren, palende oost de heeren Victor de Sutter en Amand NVeymcersch, zuid den heer Martincs Meuleman, west den heer Jozef Meuleman en noord den heer Van den Eeckhaut. Boomprijs fr. 475,00 Tiende en laatste koop. - Een perceel meersch gelegen alsvoren te Erpe. in de Kruiskens ^steen weg naar Erondegem), gekadastreerd wijk D, num mers 635 en 636, groot 33 aren, palende oost dei hc«r Jozef Meuleman, zuid den heer Benjamien Ruyssinck, west de kassei, cn noord dame weduwe Veldeman Rasschaert. Boomprijs fr. 25, Voorschreven goederen zijn allen gebruikt door M. Theodooren juffr. Celina Pcerlinck, te Erpe. ZITDAGEN Instel, Donderdag 26 November Verblijf. io December telkens om 3 ure van den avond, ter herberg L Vijf Huizen,» gehoudea door den heer Judocus Vermassen. te Erpe, Gentschen steenweg. OPENBARE VERKOOPING van 107 koopen Kanada- Abeelen- Eiken- en Notelaar- alsmede van eiken, dennen en esschen planken en eisen slaghouten, te Aalst Mijlbeek, Herdersem euMoosel. De Nolaris EEMAN, te Erpe verblij vende. zal op Maandag 3C November 1896, om 8 uren stipt van den morgend, in het openbaar de volgende loten boomen verkoopen Te Aalst-Mijlbeek. Namens M. Lucien Beaucourt-De Bièvre, te Brussel, aan eene partij meersch, aan de kassei Ouden Dendermondschen steen weg, nevens de hofstede van wijlen mijn heer Judocus De Cock 33 koopen zware kanada, abeelen en eikenboomen. Namens mijnheer Camiel Willems, te A ilst-Mijlbeek, aan zijne hofstede nevens voormelde partij meersch een notelaren boom Te Herdersem. Namens M. Jan Buyle, te Herdersem, aan een perceel land, in de Bemtem, (Boschkaut), gebruikt door M. Felix De Wolf: 12 koopen zware en gavige kana- daboomen. Namens M. Gustaaf Van Nuffel, to Herdersem, aan een perceel land, in de Bern ten 3 koopen zware kanadaboomen Namens M.Jan Buyle, voornoemden andere, aan een perceel meersch, aan den Pontweg (nabij het Monikshof)5 koopen zware en hoogstammige kanadaboomen. Aan een perceel land, wijk Klaarveld, gebruikt door M. P. J. Callebaut, te Moor- el, en andere 30 koopen zware ei zuivere kanada en abeelen boomt-n. Te Moorsel. Namens Juffrouw weduwe Karei De Rop, te Moorsel, aan een perceel land, op het Hoeksken 2 koopen zuivere kana daboomen. Ten hare huize, wijk Houten Kruis verscheidene eiken, dennen en esschen planken, van alle diktensen lengten. Namens mijnheer P.J. Van den Bossche te Moorsel, aan de hofstede wijk Beugem. gebruikt door M. Jan Herssens schoone canadaboom. Namens M.Lucien Beaucourt-De Bièvre voornoemd, aan eene partij meersch en bosch wijk Waver,aan de kasseien water molen 20 koopen zware en zuivere kana daboomen. Op lestgemeldcn eigendom ongeveer 30 koopen eisen sjaghouten. De te verkoopen boomen hebben groo tendeels eenen omtrek van 1 m. 50 c. tot 2 meters, en zijn van buitengewone lengte en goede hoedanigheid. Daar zij allen aan of in de nabijheid der kassei gestaan zijn zal het vervoer er heel profijtig en makkelijk van wezen. ORDE DER VERKOOPING. De verkooping zal aanvang nemen om 8 ure stipt van den morgend, met de boo men van den heer Beaucourt-De Bièvre, te Aalst-Mijlbeek, Ouden Dendermond schen Steenweg, en volgen het orde hier voren vastgesteld. Op gewone voorwaarden en met tijd van hetuling mits te stellen goede en gekende borg. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal, openbaarlijk verkoopen Gemeente Meire. 3 hectaren 96 aren 36 centiaren zaai landen en meerschen ter plaatsen ge naamd Appelsakker, Ysberg, Meirelput, Mertensmeersch, Nesteveld, Schoonhemd, Iloefken, Nederhoef, Segersveld, Lange- meerschen, Cauweuberg, Hoogkauter, Kerkveld, Bavokauter en Kleinen Kruis- kauter. Gemeente Erpe. 14 aren 30 centiaren meersch, op Lan- gebroekveld. Gebruiker Joannes Vy- verman. Gemeente Ottergem. 26 aren meersch, op Vleckem. Gebruiker Camille Govaert. Gemeente Erondegem. 7 aren 73 centiaren hofstedegrond, op Ganzendries. Gebruiker J.-B. Schamp. Gemeente Aygem. 13 aren 20 centiaren land, op den Varinck. Gebruikers Désiré Eeckhout en David Litvens. Instel 1, Verblijf 15 December 1896, om 2 uren namiddag, -In het Keizershof» bij M. Ch.-L. Van den Steen, te Meire, Dorp. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Gemeente Cherscamp 47 aren 70 centiaren Land, op Boygem. Gebruiker Louis Van Biesen -Raes. Verdeeld in 2deelen. Ingesteld fr. 650 en 800. Gemeente Bambrugge 37 aren 81 centiaren Land, op de Bou- dessekauter, Bavokauter en Dapperskau- ter. Gebruikers Ferd. Van Bockstael, Eug. Van Durme en Aug. Schauvlieger. Verdeeld in 3 deelen. Ingesteld fr. 380, 700 en 200. Instel, Woensdag 18 November) ,Rqfi Verblijf, id. 2 Decemberlöyo' om 3 uren namiddag In de Viasmarkt bij M. Joseph Van der Vorst, te Aalst, Groote Kerk. OPENBARE VERPACHTING van de der gemeente Haeltert. De Notarissen De Sadeleer en Arents verblijvende te Erembodegem en te Hael tert, zullen ten aanzovke der heeren Le den van het Bureel van Weldadigheid der gemeente Haeltert, openbaarlijk ver pachten Diinsdag 22 December 1896, om 8 uren s morgens, ter herberg De Groene Lanteern, te Haeltert, aan de Hoogstraat De onroerende Goedoren behoorende aan gemeld Armbureel, gelegen binnen de gemeenten Haeltert, Nieuwerkerkcn, Kerkxken, Meire, Aygen en Denderhau- tem. De verpachting geschiedt voor eenen termijn van 6 jaren. De pachters zullen moeten gereed be talen, 1/3 pachtsom voor wijngeld. De huurders die hunne vorige pacht sommen niet gekweten hebben, zullen noch als pachters, noch als borgen aan- veerd worden. O p~én bare V erpachting van de van K E11 l(XKEN De Notaris De Sadeleer, te Erembo degem, zal openbaar verpachten vooreen termijn van 6 jaren, de Goederen behoo rende aan het Armbureel van Kerkxken, op Dijnsdag 29 December 1890, om 8 uren 's morgens, te Kerkxken, aar. het Dorp, ter herberg van Camiel Van Lon- derzele. De Notaris BRECKPOT, to Aalst, zal, openbaarlijk verkoopen le Het handelshuis Het Volksgeluk - te Aalst, Nieuwstraat, groot 23 aren 80 centiaren. 2® En 5 loten Bouwgroud, ieder van 71 centiaren, to Aalst, Lange Ridderstr Instel 14, Verblijf 28 December 1896, om 3 uren namiddag In de Viasmarkt bij Mr Joseph Van der Vorst, opvolger i van Mr Torfs, te Aalst, St-Marlinuskerk. Door woonBtverandering OPENBARE VERKOOPING van h&ndk&rreken op ressorts, grooten bascule, twee goeden velo enz., te Aalst, Cumontstraat A"T .9, op Maandag 30 November 1896,om 2 ure namiodag, ten verzoeke en ter woonst van den heer Victor Drapier, koopman in hop aldaar, door het ambt van Deurwaar der DE VOS te Aalst. Met gereed geld en op de gewone voorwaarden. OPENBARE VERKOOPING van te Aalst-MijlbekeMoorselschebaan, achter de herberg - Het A ppelken op Dijnsdag 1 December 1890, om 1 uur namiddag, door het ambt van Deurwaar der DE VOS te Aalst. Op gewone voorwaarde.!. Koopen onder de 5 franken moeten dadelijk I betaald worden. Men zal vergaderen en verborgen in bovengemelde herberg - Het Appelken.

De Denderbode | 1896 | | pagina 3