meubels HOFSTEDE ARMGOEDEREN, DER GOEDEREN HOFSTEDE it g üflffl HOFSTEDE HOFSTEDE Landen en Meersch HOFSTEDEKEN HOESTEDE KANADAB00MEN i ken en hebben er al de boeken van den burgerlijken stand gestolen. Wat zullen ze daar raeê aanvangen. Opgepast op den buiten. Te Die- ghetn beeft zaterdag do veldwachter twee personen aangehouden die, in nonnen verkleed, geld inzamelden ten voordeele der Missies van Congo. Deze aftruggelaars hadden reeds talrij ke slachtoffers gemaakt. Het cyclisme in België. Gedu rende de 10 eerste maanden van dit jaar werden er voor 2,919,988 fr. velos inge voerd. Do geheven rechten fr. 350,542. Engeland leverde voor 1,702,319 fr., beliepen tot OPENBARE VERKOOPING van schoone Hartnonium Tilbury TE S'-ANTELINCKX, in de Pastorij. Deurwaarder Camiel Van den Ber- ghe, te Herzele, zal namens den erfge naam van wijlen den Eerw. fleer K. Van Lancker, in leven Pastoor te S'-Ante- linckx, aldaar in het Pastoreellmis open- baarlijk verknopen, op Woensdag i December 1896, ten9 uren voormiddag: Al de mobilaire voorwerpen zich aldaar bevindende en bestaande voornamelijk in: Frankrijk voor 334,938 fr., Duitschland t accaj°uen eiken gothieke coulisse en voor 460,685 fr., de Vereenigde-Staten I audere tafels> twee eiken gothieke buffet voor 131,237 fr.. Holland voor 82,795 fr ten' accaJouea en andere kassen en kom- Wij hebben echter gemeld, dat er ;ra^LkleChrk.a!^°thl,?kf C'ikCa ,Stöelen spraak is, ook in België de velofabrikatie t®??1t®dQeuv ™eft.en zou,ler res' op groot en voet tot stand te brengen. I nachttafels, maa assen n-, i u o u snrg'bn en verder slaapgonef, zetels, Dit zou de inkomsten van den Staat op foyers met toebehoorten, stoven, kachels! dit gebied wel eenigzins kunnen vermin- tapijten, antiek porcclein, hangende deren, doch de nationale nijverheid zal staande quiuquets, storen, printen, kru_. er bij winnen. en andere beelden, vasen, wascbkuipen, Smokkelhandel. Aanhouding! enz., hofbanken, hoveniersgerief, schoone Ondanks de ieyerige waakzaamheid der bibliotheek, theologische en wetenschap tolbeambten blijft toch de smokkelhandel j pelijke boeken,ijzeren-,tinnen-, koperen- op de grenzen aanhouden. j gleiseu-, en porceleinen keukengerieven. Te Loenhout namen de tolbeambten 'evolver, harmonium, dienstig voor con verleden week 18 balen tabak in beslag. Vrijdag avond werd er andermaal door de tolbeambten van Loenhout een belang rijken aanslag gedaan, nagenoeg op de zelfde plaats, waar de eerste aanslag ge beurde. Zaterdag avond dan, trokken 28 smok kelaars met hunne gesmokkelde waar over de grenzen. Denkelijk waren de beambten van deze smokkelpartij onder- richt. Althans 5 hunner waren in dienst, toen zij omstreeks 8 uren den troep zagen te voorschijn komen dadelijk sprongen zij toe om de kerels aan te houden, doch op het zien der tolbeambten namen de smokkelaars de vlucht. De beambten gelukten er evenwel in, met behulp der gendarmen, twee smok kelaars aan to houden. Daarbij werden 28 balen tabak, we gende 1000 kilos, in beslag genomen. (Handelsblad.) Iu de mijnen van Dour (Bergen), heeft eene ontploffing plaats gehad, waar door een mijnwerker, Fiévet genaamd, werd begraven onder de instortende steenkolen. Twee anderen werden half verstikt opgehaald. Het lijk van Fiévet gregatiën of zangmaatschappijen, brand hout, een onlangs nieuwen tilbury met nieuw harnassuur, verders al wat er zich ter Pastorij zal bevinden. De koopen tot 5 franken moeten gereed betaald worden. Voor de koopen boven de 5 franken op tijd van betaling mits goede borg. OPENBARE VERKOOPING van eene schoone en welgelegene behuisde wordt opgezocht. Het moet begraven zijn onder eene laag van 55 meters koolstof. Kerkdieven. Ook de kerkdief stallen beginnen weêr. Te Farciennes, bij Charleroi haakten zij de kerkdeur uit, braken iu de sacristij en wierpen daar alles overhoop om eenige gewijde zilveren voorwerpen te stelen, alsook 40 fr., voortkomende van eene geldinzameling. In de kerk stolen zij eenige ex-votos de kroon van het beeld der H. Barbara en den inhoud der offer blokken. Te Grand-Synthe stolen zij voor 2000 franks voorwerpen. De schilderijen wer den verscheurd. Hier was geen spoor van braak te bespeuren. De socialistische dd. burgemeester van Herstal is in werkstaking, omdat hij niet overeenkomt met zijnen scbepene. Deze moet dus al net werk alleen doen. Maar als deze nu ook eens afwezig is, wat dan Wel dan doet een der raadsle den het werk. Deze week kw'am een kop pel om te trouwen en men was verplicht eeneu raadsheer, koopman in gebakken mosselen en patatten, te gaan roepen. Deze kwam, zooals hij aan zijn comfoor stond en trouwde de jonge lieden. Dit huwelijk, niet volgens den eisch der wet voltrokken zijnde is ongeldig. Frankrijk. Tusschen Naussac en Capdnoe is een goederen trein ontspoord. De trein was iu 't midden losgeraakt en de achterste rij tuigen botsten op het voorste gedeelte van den trein, dat beneden aan eene hel ling was blijven staan. Acht rijtuigen werden verbrijzeld. Eeu bediende werd licht gekwetst. Te Nauterre, in de fabriek dei' Com- pagnie-Fran$aise de Cüarbons is de ketel gesprongeu en 4 werklieden die er aan werkten, zijn gedood. Het gebouw en eeue schouw van 27 meters hoogte zijn inge stort. - Diefstal van 23,000 frank. Ze kere vrouw Devos, werkvrouw bij den peerdenkoopman Jeau Demulder, te Lambertsart, bij Rysel, en haar minnaar Buisine, zijn aangehouden als verdacht bij gezegden Jean Demulder een reiskof- ferke gestolen te hebben, dat 23,000 fr. bevatte. Demulder bewaarde gewoonlijk zijn geld in dat kofferkeu, 'twelk in zijne slaapkamer stond. De beschuldigden heb ben bijna bekentenissen gedaan en men verwacht zicb aan nieuwe aanhoudingen. Vervolgingen. Op bevel van den procureur-generaal van Limoges zijn er vervolgingen ingespannen tegen den bis schop van Tullc, aartspriester van de kathedraal dier stad en overste van het groot seminarie, omdat hij op Allerzie lendag eene processie had gehouden, wat tegen de gemeentereglomenten strijdt. Te koop 3000 extra schoone KAN ADA - PLANTSOENEN bij M.Theodoor Moens,te Aalst. en een perceel Land te Erembodegem. De Notaris LIMPENS, te Aalst, zal namens wien het behoort met gewin palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen Eerste koop. Eene schoone welgelegene behuisde Hofstede, dienstig voor alle bedrijven zijnde de welgekende herberg genaamd De Smids, n gestaan en gelegen te Erembodegem, aan den Brusselschen steenweg, gekadastreerd sectie A, deel van nummers 1442, 1443, 1444, 1445 en 1452, met eeue grootte van 5 aren, 23 centiaren, palende ten ooste den Steenweg, ten zuide jufvrouw weduwe Van Vaerenbergh,ten weste en ten noorde jufvrouw weduwe Janssens. Boomprijs fr. 100. Tweede koop. Een perceel Land, gelegen te Erembodegem, op den Hoogen Vosholle, groot 8 aren, palende ten ooste den Voetweg, ten zuide den heer De Bisschoppen westo jufvrouw weduwe Van de Velde en ten noorde de kinderen Jacobs. Voorschrevene goederen zijn bewoond en gebruikt door den heer Benoit Ver- gheylen, te Erembodegem. ZITDAGEN Instel, Donderdag 17r. 10_. Verblijf; B 31jI>ocember 1896, telkens om 3 uren namiddag, ter estami- net In de Kroon, gehouden door den heer Gustaaf D'Haese, te Aalst, Gentsche- straat. openIS1¥rpac5tTnT van de der gemeente Haellert. De Notarissen De Sadeleer en Arents verblijvende te Erembodegem en te Hael- tert, zullen ten aanzoeke der heeren Le den van het Bureel van Weldadigheid der gemeente Haeltert, openbaarlijk ver pachten Dijnsdag 22 December 1896, om 8 uren s morgens, ter herberg De Groene Lanteern, te Haeltert, aan de Hoogstraat De onroerende Goederen behoorende aan gemeld Arinbureel, gelegen binnen de gemeenten Haeltert, Nieuwerkerken, Kerkxken, Meire, Aygen en Denderhau- tem. De verpachting geschiedt voor eenen termijn van 6 jaren. De pachters zullen moeten gereed be talen, 1/3 pachtsom voor wijngeld. De huurders die hunne vorige pacht sommen niet gekweten hebben, zullen noch als pachters, noch als borgen aan- veerd worden. Openbare Verpachting van 't Armbestuur en der KerkfabriekJ van MEIRE, gelegen te MeireAygemErpe, Haeltert en Ottergem. De Notaris Eeman, te Erpe, zal op Dijnsdag 15 December 1896, om 9 uren 's morgens, in de zaal van het Gemeen tehuis, te Meire, Nieuwstraat, namens het Armbestuur en do Kerkfabriek van M ire, overgaan tot de openbare ver pachting hunner Goederen, gelegen te Meire. Aygem, Erpe, Haeltert en Ottergem. N. B. Het gewoon ongeld zal door de pachters op den oogenblik der ver pachting, in handen van den ontvanger der gemelde Besturen moeten betaald worden. Degenen welke voor verschenen pach ten nog zullen te betalen hebben, worden als pachter of medepachter geweigerd. OPENBARE VERKOOPING VAN 87 zware kanada-, wilgen-, esschen- en olmen BOOMEN' te Meire en Erpe. De Notaris Eeman, te Erpe, zal op Maandag 21 December 1896, om 8 uren 's morgens, in het openbaar verkoopen Namens mijnheer Leopold Van Was- senhove, te Erpe TE MEIRE. Aan een perceel meersch, wijk Broeck, nabij de Vier Wegen, 10 schoone en ga- vige kanada-boomen. TE ERPE. Aan een perceel land, aan de Meire- straat, (Groote Kapel), 3 schoone kanada- boomen en 1 mageren olm. Aan een perceel meersch, in den Lan- genbroeck, nabij de Statie van den IJze ren weg, 20 zware en zuivere kanada- boomen, 2 schoone wilgen-boomen en 2 esschen-boomen. Aan een perceel meersch, in de Koei- brugmeerschen, aan de Koeibrug, 24 schooneenhoogstammige kanada-boomen. Aan een perceel meersch. nabij voor gaande, achter de hofstede van M. Aug. De Somer. 9 zware en gavige kanada- boomen. En aan een perceel meersch, nabij voorgaande, in de Koeibrugmeerschen, 21 schoone en zware kanada-boomen en esschen-boom. N. B. De te verkoopen hoornen heb ben grootendeels eenen omtrok van 1 m. 50 c. tot 2 m. en zijn van buitengewone lengte en hoedanigheid. Daar zij allen staan aan of in de nabij heid der kassei, zal het vervoer er heel gemakkelijk van wezen. Men zal vergaderen ie Meire, Broeck, nabij de Vier Wegen, alwaar de verkoo- ping zal aanvang nemen om 8 uren van den morgend. De verkoopiog der boomen staande op de gemeente Erpe, zal beginnen om 9 en half uren van den voormiddag, met de genen staande aan de Meire straat, of Groote Kapel, en het voren aangeduid orde zal gevolgd worden. Openbare verkooping van eene behuisde Boomgaard en deel Land, te Moorsel, Hoeks ken. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal metgawii palmslag en gelagen, nar net openbaar verkoopen Eenige koop. Eene behuisde hofstede, met schuur, stallingen en bakhoven, boomgdgrd en deel land, ges' gelegen te Moorsel, aap het Hoeksken, bel kadaster wijk E, nummers 36gi», 370B er groot aldaar 35 aren. 60 centiaren, en meting 38 aren. 40 centiaren, palende oost Phile mon Van Herreweghe en Jan De Craecker, zuid de straat, west weduwe Gustaaf Meert, Louis Van Biesen en de weduwe en kinderen Temmerman, 1 noord Fedelis Vinck. Onmiddelijk in gebruiktreding- Bewoond en gebruikt door den eigenaar M. Be nedicts Vermotsen. ZITDAGEN: telkens om 3 uren van den avond, ter herberg Den Wijngaard. bij M. Frederik Van Herre weghe, te Moorsel, Houten Kruis. Openbare Verpachting van de van KERKXKEN. De Notaris De Sadeleer, te Erembo degem, zal openbaar verpachten vooreen termijn van 6 jaren, de Goederen gelegen te Pamel, Denderhautcm, Heldergt-m, Haellert en Kerkxken, en behoorende het Arm bureel van Kerkxken, op Dijnsdag 29 December 1896, om 8 uren 's morgens, te Kerkxken, aan bel Dorp, ter herberg van Camiel Van Lon - dersele. De pachters zullen moeien voorzien zijn van 1/4 pachtsom voor wijngeld. De pachters die hunne vorige pacht sommen niet gekweten hebben, zullen noch als huurders, noch als borgen aan vaard worden. De pachters der landen in regie zullen gehouden zijn den dag der verpachtingen zich aau te bieden, vergezeld van eeue goede borg. OPENBARE VERKOOPING van eene behuisde Landen en Meerschen, TE ERONDEGEM EN 1MPE. De Notaris KLM AN. te Erpe. /.al namens wien hot behoort en met de |ilee*> urmen der wel van 12 Juni 1816, openbaarlijk verkoopen Eerste koop. Eene behuisde hofstede, geslaan gelegen te Eroudegem, op het Hemelsvcld (Klcis- dries). bekend bij kadaster wijk B, nummers 933a 953a en 951a, groot 24 aren 40 centiaren, palmde ten oeste het baantje en daarover den heer Karei Van den Eynde, zuid de Kassei, west den heer Aug. Merlons en noord de heeren Lcander Van Cauler, Jan Uullaert en jufvrouw De Valck. Tweede kó ip —Een perceel land, geleg.-n te Eron- degcm, op den Koningsdries, gekadastreerd wijk B, nummer 864a. groot 11 aren 6ü centiaren, palende ti-n ooste eu ten zuide den lieer Gustaaf Van den Eockhaut, ten weste de Kassei en ten noorde den heer Angelus De Windt. Derde koop. Ken perceel meersch, gelegen te Eroudegem, op de Necrkoutor (Exloi hergen), hekend op T kadaster wijk B, nummers 09(1 en 597b, groot 23 aren, 10 centiaren, palende ten ooste jufvrouw weduwe en kinderen Van den Eeckhaut, ten zuide den heer Philemon De Bidder, ten weste den heer dokter Wibo en ten noorde de Molenbeek. Vierde en laatste koop. Een perceel land en meersch, gelegen te Dupe, op Papegeinbuuter of Zelfaarts, gekadastreerd wijk B, nummers 610b, 61111. 610a en 61 tc, groot 41 aren 60 Centiaren palende ten ooste den Arme van Itnpe, ten zuide jufvrouw- weduwe Jan-Baptiste Blom, len weste den lieer Blommüert en len noorde jufvrouw weduwe en kin deren Homan. Voorschrevene goederen zijn gebruikt door de kin deren van Jan Van Haudeuhovc Lemaire, te Eronde- OPENBARE VERKOOPING van eene behuisde en Zaailanden TE VLIERZELE. De Notarissen EEMAN, te Erpe, en DE WINDT, te Aalst, zullen namens wien bet behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in bet openbaar verkoopen Eerste koop Eene behuisde hofstede, met jjjl- ling, schuur, bakhoven. lochting en land, gestaaQ cn gelegen te Vlierzele, wijk Uilenbroeck, bekend »,ii kadaster wjjk B. nummers 284a, 283a en 2g6B deel van nummers 279a, 280 cn 284b, groot volgens meting 18 aren 90 centiaren,palendeoost den voetweg en daarover mijnheer Dominicus Judocus Verstraeten- Verstraetcn, zuid koop twee hierna, west de kassei en noord voornoemdan heer Verstraelen en koop drii hierna. 1 Tweede koop. Een pcrcoel lochting en |an(j gelegen alsvoren te Vlierzele, Uilenbroeck, gekadas- treeid wijk B, deel van nummers 280 en 284b. groot volgens meting 9 aren 83 centiaren, palende oost den voetweg en daarover mijnheer Dominicus-Judocus Verstraeten-Vcrstraeton, zuid den Kcrkweg en den heer Frederic Van de Winkel, west zelfden heer Van de Winkel cn de kassei, cn noord koop een hiervoren Derde koop. Eeu perceel land, gelegen te Vlier zele, Uilenbroeck, gekend op 't kapaster wijk B deel van nummer 279a, groot volgens meting 21 aren, palemie oost dm voetweg en daarover mijnheer Domi nicus Judocus Verstraeteu-Verstraeten, zuid koop een biervoren, west voornoemden heer Verstraelen en noord koop vier hierna. Vierde koop. Een perceel land, gelegen te Vlier zele, Uilenbroeck,neven voorgaande, bekend bij kadas ter wijk B, deel van nummer 279a, groot volgens meting 20 aren 48 centiaren, palendeoost den voetweg en daarover mijnheer Dominicus-Judocus Verstraeten- Verslraeten, zuid kcupdrjj hiervoren, west voornoem den heer Verstraelen en noord den heer Pieter-Livien De Swaef-Ue Paepe: Vijlde en laatste koop. Een perceel land, gelegen te Vlierzele, op het groot veld. genaamd het Witte brood laud, gekadastreerd wjjk A, nummer 100. groot volgens meting 14 aren 42 centiaren, palende oost den heer Krans De Graeve-Veistraeten, zuid hel Bureel van Weldadigheid van Vlierzele, west juffrouw Maria- Cutharina Blom, en nooid de kinderen Engel De Moor. Allen gebruikt door juffr. wed'- Constant De Swaef- Rottiers, te Vlierzele. Voormelde eigendommen zyu afgeschetst op een grondplan opgemaakt door mijnheer Henri Van Cley- neiibreugel, landmeter aan T kadaster te Aalst. ZITDAGEN: lustel. Woensdag 9)n Verblijf, 16 j Dffen,ber «806, telkens om 5 ure namiddag, ter herberg a In het klem Brussel gehouden door M. üomicn De Moor, te Vlierzele, Uilenbroeck. west den heer Jozef Meuleman en noord den heer Van den Eeckhaut. Boomprijs fr. 475,00 Tiende en laatste koop. - Een perceel meerach gelegen alsvoren te Erpe, in de Kruiskens (steen weg naar Erondegem), gekadastreerd wijk D, num mers 635 en 636, groot 33 aren, palende oost den heer Jozef Meuleman, zuid den heer Benjamien Ruyssinck, west de kassei, en noord dame weduwe Veldeman Rasschaert. Boomprijs fr. a5,oo Voorschreven goederen zijn allen gebruikt door M. Theodoor en juffr. Celina Peerlinck, te Erpe ZITDAGEN Instel, Donderdag 26 November Verblijf, 10 December) telkens om 3 ure van den avond, ter herberg De Vijf Huizen,» gehoudea door den heer Judocus Vermassen. te Èrpe, Gentschen steenweg. Openbare Verkooping De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal, openbaarlijk verkoopen le Het handelshuis - Het Volksgeluk te Aalst, Nieuwstraat, groot 23 aren i centiaren. 2° En 5 loten Bouwgrond, ieder van 71 centiaren, te Aalst, Lange Ridderstr. Instel 14, Verbljjf 28 December 1896, om 3 uren namiddag In de Vlasmarkt bij Mr Joseph Van der Vorst, opvolger van Mr Torfs, te Aalst, St-Martinuskerk. VERKOOPING VAN TE EREMBODEGEM. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal verkoopen Vrijdag 11 Decembrr 1896, om 3 uren namiddag, ter herberg Au Faubourg,» te Aalst, Brusselschen Steen weg 1® 19 aren 89 centiaren, land te Erem bodegem, op het Lettersveld. 2® 8 aren '20 centiaren land, alsvoren, op den Zavel. Gebruiker André-Leopold Boterberg- Callebaut. 3® 17 aren 53 centiaren meersch, als voren, op ter Joden, genaamd den visch- hoek. Gebruiker Petrus De Pril. gem. Tweede Zitdag Zaterdag 5 December 1896, OPENBARE VERKOOPING van een behuisd te Mespelaere. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal, namens wien het behoort, in het openbaar verkoopen Eenige koop. Een behuisd hofstede ken, gestaan te Mespelaere, wijk A, num mers 268 eu 269 van het kadaster, groot 3 aren, palende oost Eduard Van der Heyden, zuid de erven Boemans, west de Kerkfabriek van Mespelaere en noord Petrus Styleman, Bewoond doorM. Karol-Lodewijk De Visscher. Enkele Zitdag Zaterdag 19 December 1896, om 3 uren van den avond, te Aalst, ter herberg Den Klokkenbol, bij M. L. Foncée, Molendries. Openbare Verkooping van eene behuisde Landen, Meerschen en Bosch, TE ERPE. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal namens wien hei behoort, mei gewin van palmslag en gelagen, jn het openbaar verkoopen Eerste koop. Eene behuisde hofstede gestaan gelegen te Erpe, aan de Vijf Huizen, bekend bi) kadaster wijk A, nummers 786, 787 en 788, groot 23 aren 5o centiaren, .en volgens titel 28 aren 5o centiaren, palende noord en oost de LeJcschen- steenweg, zuid de Genischenstcenweg, en west miinheer Philemon De Wolt Tweede koop. Een perceel meersch gelegen Erpe, in de Molenmeerschen, gekadastreerd wijk B, nummer 3Ó8, groot 36 aren 70 centiaren, palende oost mijnheer Philemon De Wolf, zuid de' baan en daarover de kinderen Bernard Matthys, west den voetweg en daarover juffrouw Philomena De Boeck en noord de Doorebcek. Derde koop. Een perceel land gelegen te Erpe, op het Hofveld, bekend op't kadaster wijk B.'numincr 235ot groot 3i aren zo centiaren, pa lende oost mijnheer Bhilemon De Wolf en andere, zuid den IJzeren weg, west voornoemden heer De Wolf, en noord de Molenstraat. Vierde koop. Een perceel land gelegen alsvo ren te ;,rpe, op het Hotveld, bekend bij kadaster wijk B, nummer 235h3 groot 25 uren 80centiaren, palende oost den beer Gustaaf Boelaert, zuid de Kattelmestraal, west den heer Gustaaf De Boeck, en noord den IJzerenweg. Vijfde koop. Een perceel land gelegen te Erpe, op den Cottcmkauter, gekadastreerd wijk C, num' 223d, groot 17 aren 20 centiaren, palende oost den heer lienedictus Van Landuyt, zuid de kinderen De Boeck, west den heer Frans Van der Elst,|cn noord den Cottemweg en daarover dame weduwe De Clippele-De Schaepdryver. Zesde koop. Een perceel land gelegen te Erpe, op den Cottcmkauter, gekadastreerd wijk C. num' 22411, groot 62 aren 80 centiaren, palende oost den heer Frans Van der Kist, zuid den steenweg van Aalst op Audenaardc, west den heer Casimir De Boeck, en noord den Cottemwvg. Verdeeld in noord- cn zuidhelft. Zevende koop. Een perceel land gelegen te Erpe, op Erpekauter, bekend bij kadaster wijk C, nummer 292a groot 29 aren 10 centiaren, palende oost den heer Casimir de Boeck, zuid den Arme van Erpe, west de heeren Domien en Jan-Baptiste De Bocck en noord den steenweg van Aalst op Audenaarde. Achtste koop. Een perceel bosch gelegen te Erpe, in de Zurebosschen, gekastreerd wijk C, nummer 12, groot 35 aren 80 centiaren, palende oost dame weduwe Verbrugghen en den heer Donalus Schockaert-Van der Eist, zuid den voet weg cn daarover juffrouw van der Noot, west dame weduwe Veldeman Rasschaert en noord den heer David Parewyck. Boomprijs en grondhout fr. 275,00 Negende koop. Een perceel meersch gelegen te Erpe, op het Lnngeveld (Kruiskens), bekend bij kadaster wijk D, nummer 64111 groot 44 aren, palende oost de heeren Victor de Sutter en Amand Weymeersch, zuid den heer Marlines Meuleman, Openbare Verkooping De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal, openbaarlijk verkoopen Gemeente Meire. 3 hectaren 96 aren 36 centiaren zaai landen en meerschen ter plaatsen ge naamd Appelsakker, Ysberg, Meirelput, Mertensmeersch, Nesteveld, Schoonhemd, Hoef ken, Nederhoef, Segersveld, Lange- meerschen, Cauwenberg, Hoogkauter, Kerkveld, Bavukauter en Kleinen Kruis- kauter. Gemeente Erpe. 14 aren 30 centiaren meersch, op Lan- gebroekveld. Gebruiker Joannes Vy- verman. Gemeente Ottergem. 26 aren meersch, op Vleckem. Gebruiker Camille Govaert. Gemeente Erondegem. 7 aren 73 centiaren hofstedegrond, op Ganzendries. Gebruiker J.-B. Schamp. Gemeente Aygem. 13 aren 20 centiaren land, op den Varinck. Gebruikers Désiré Eeckhout en David LibVcns. Instel 1, Verblijf 15 December 1896, om 2 uren namiddag, -In het Keizershof, bij M. Ch.-L. Van den Steen, te Meire, Dorp. OPENBARE VERKOOPING van eene Behuisde HOFSTEDE te ERPE, Oonegem. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal ten overstaan van den heer Vredereehter, in het openbaar verkoopen GEMEENTE ERPE. Eene schoone behuisde Hofstede, zijnde de herberg genaamd - De Meerlaan gestaan en gelegen te Erpe, in den Oonegem, gekadastreerd wyk B, nummers 285 en 286, met eene grootte van 15 aren 40 centiaren, palende ten ooste aan de kassei, ten zuide aan Joeo- phus Cooman en aan de weduwe van Dominicus Cooman, ten weste aan den heer Venance De Boeck en ten noorde aan de Molenbeek. Bewoond door Evarist Van Herre weghe, zonder termijn. Eenige Zitdag Zaterdag 6 December 1896, ten 2 uren namiddag, ter Zittingszaal van het Vredegerecht, ten Stadhuize, te Aalst. Openbare merkwaardige verkooping van 164 koopen zware, zuivere en dikke le Gijsegem, Denderland, OP DEN BEEKD1JK. JOZEF MOENS, te Lede, zal door het ambt van Deurwaarder De Vos te Aalst, ten aanzoeke der hierna te noemen eige naars op Dijnsdag29 December 1890, om 9 uren juist oorniiddag openbaarlyk verkoopen: 1® Namens mynheer Charles Moens, grondeigenaar te Lede, 33 koopen zware kanadaboomen, aan zijnen meersch te Gijsegem, Denderland, aan den Beekdyk. 2* Namens het Gemeentebestuur van Herdersem, 131 koopen zware kanada- boomen, staande op het grondgebied van Gijsegem, Denderland, op den Beekdyk en toebehoorende aan het Gemeentebe stuur van Herdersem. Al deze boomen zyn van zuiveren opwas en zeer gemakkelyk voor het vervoer, hebbende eene dikte van 2 meters tot 2 met. 40 centim. Borg te stellen door iederen kooper zonder onderscheid. De verborging zal plaats hebben bij Frans Cool, herbergier aan T Sas van Wieze.

De Denderbode | 1896 | | pagina 3