Landbouw. Duizend millioen oude visietkaarten. De Vitalogère van Dr Dumas. Een en ander. Kerkelijk Nieuws. Allerhande Nieuws. Holland. Frankrijk. Duitschland. Waarom de fosfoorzuurhoudende mesten niet altijd een voldoende uitslag geven. Sommige landbou wers klagen dat zy met het gebruik der zoo voordeelige fosfoorzuurhoudende meststoffen veelal zulke onbeduidende uitslagen bekomen. Vooreerst moet men zich nooit inbeel den met fosfoorzuur zulke snelle en in 't oog springende uitwerksels te verkrij- als bij voorbeeld met sodanitraat. De werking daarvan is trager aanhoudender, maar het graan heeft meer stijfte en de hoedanigheid der opbrengst is merkelijk beter. Ziehier verder eenige redenen van mislukking 1° Velen gebruiken minerale fosfaten, omdat ze goedkoop zijü, doch minerale fosfaat is geen most, het moet eerst in superfosfaat worden omgezet. 2° Anderen, die metaalschuim koopen, vergenoegen zich met eenen fijnheids- f;raad van 50 t. h., terwijl het door alle andbouwkundige bewezen wordt dat eene fijnheid van 75 t h. altijd veel betere uitslagen geeft. 3° Metaalschuim of superfosfaat alleen gebruiken kan slechts in zeldzame geval- lig nuttig wezen daar deze meststoffen geen ander plantenvoedsel bevatten dan fosfoorzuur, zoo zijn zij alleen niet vol doende. Bij voorbeeld op weilanden zal men het metaalschuim bijna altijd mei kainiet moeten vermengen. 4° Een weiland dat veel onkruid en slechts weinige goede grassen bevat, zal men zeker van het eerste jaar niet her scheppen al gebruikt men dan ook fos- foorzuurmesten. 5° Men ziet nog altijd landbouwers, die het metaalschuim eerst in de lente uitstrooien. Dit kan enkel goede uitsla gen geven, wanneer genoegzame vochtig heid niet ontbreekt; maar in 't algemeen vaart men veel beter met het metaal schuim in den herfst aan te wenden en zelfs zoo vroeg mogelijk. 6° Eindelijk gebeurt het ook dat men slechts 200 tot 300 kilos metaalschuim gebruikt en zich inbeeldt van met eene uitgave van 8 tot 10 fr. per hectaar eenen overvloedigen oogst te bekomen. De landbouwers, die voor de eerste mual scheikundig mest gebruiken, zouden niet mogen nalaten de landbouwkundigen te raadplegen. Later zullen zij door on dervinding zichzelve mogen betrouwen. Akkerman. Gezondheidstoestand van het vee gedurende de eerste helft van November. Een paard werd snot- ziek bevonden iD de slachthuizen van Borgerhout, Brussel, Leuven, Meenen, Jumet en Marchienne-au-Pont. Verder werd snotziekto geconstateerd op een Êaard, door de overheden afgemaakt te almpthout, Heverlee en Sint-Amand's- berg. Van besmettelijke longziekte werd bij voortduring geen enkel geval vastge steld. Mond- on klauwzeer heeft gedu rende bedoeld tormijn, eene zekore uit breiding genomen en wel in Braband, Oost-Vlaanderen en Henegouwen waar respectievelijk 19, 23 en 17 besmette stallen aangetroffen werden. In de pro vincie Antwerpen werden verder vijf gevallen en iu de provincie Luik, één geval bestatigd. Het ontstaan van het meeste getal dezer besmette stallen is toe te schrijven aan de besmetting van dieren door vee in den loop van October uit Holland ingevoerd. In den loop der maand October werden 145 dieren gevaccineerd tegen bacte- ridiaansche koolziekte, 441 tegen bacte- riaansche koolziekte en 45 varkens tegen het roodvonk. Vervalsching van varkensvet (smout of reuzel). In Duitschlaud wordt door de vakbladen de aandacht geroepen op de steeds toenemende smout- vervalschingen. Dikwijls zegt o. a. de Central-Fleischer-Zeitung, ziel men in de winkels van eetwaren prima verkena- smout uitgestald en aanbevolen tegen den prijs van 40 a 45 pfennig (50 a 60 centiemen) het pond, terwijl het eigen lijke zuivere varkensvet in den groot handel (in Duitschland) zelden minder dan 42 a 45 pfennig betaald wordt. Dat zoogenoemde varkensvet of smout is in de meeste gevallen niets anders dau stearine en koolzaadolie.! Zulk smout treft men sedert eenigen tijd aan in de winkels der Brusselsche volkskwartieren. Wilt gij tot dat goed werk medehelpen zend dan al uwe visietkaarten naai het Berchmanshuis, Koestraat, Sint-Truiden. Op hetzelfde adres ontvangt men voor hetzelfde werkoude postzegels, oude stalen pennen, zilverpapier, oud en valsch geld, gazelten, oude en nieuwe boeken en tijdschriften, oude rozenkransen, kruisen, medaliën, enz., enz. N. B. Men gelieve alle verzendiugen te frankeeren. Alles tot Glorie van God en het heil der zielen l Wie heeft niet hooren spreken van het Apostoliek Werk van den H. Joannes- Berchmans, hetwelk voor een tiental jaren te Sint-Truiden werd gesticht Het heeft voor doelJonge apostelen van Jesus-Christus te vormen, arme negerslaven vrij te koopenin Middel- Afrika nieuwe christenheden te stichten, aan arme verlatene kinderen eene christelijke opvoeding te bezorgen, godsdienstige en zedelijke schriften onder het volk te verspreiden, enz. De kinderen van het Apostoliek Werk gaan beproeven, bij gelegenheid van Kieuwjaar, voor hun Werk duizend millioen oude visietkaarten te verza melen. De geleerde bestuurder van de Méde- cine Nouvelle heeft de menschheid be- gfitigdmet het nuttigste en kostbaarste werktuig tot onmiddellijke hulp, tot hier toe bekend. De Vitalogène is het fiuidisch samen stel van het levensdynamism, in zijne strengste uitdrukking. Een man valt getroffen door een bloedsopdrang, eene bezwyming, door stilstand vau het hart, hij schijnt redde loos verloren. Eensklaps past eeD voor bijganger hem de Vitalogène van Dr Du mas toe op de slaap en in twee minuten keert de stervende tot het leven terug. Het geval is honderd maal beproefd zonder eens te mislukken, zegt de G Unique Médicale Hebdomadaire in haar laatste uummeren sedert een jaar zijn de proefnemingen evenveel zegepralen ge weest voor dat wonderbaar toestel. De kleine kindereu, van een dag tot drie iaar, zijn kalm, welk ook hunne kwaal zij, na eenige seconden van toe passing der Vitalogène tusschen hunne schouders. Aanstonds maken geschreeuw en geween plaats voor kalmte, glimlach en slaap, zelfs in de erge gevallen vau stuipen of hersenvliesontsteking. Alle moeders zullen de Vitalogène van dokter Dumas bij de hand hebben. Het toestel duurt een geheel jaar, hoe dik wijls men het ook toepasse op 't zij een der welk suject; zijn prijs van vijf frank stelt het ouder ieders bereik, 't Is de nuttigste en kostbaarste ontdekking van de vitalistische geneeswijze in deze gou den eeuw. De vragen moeten gestuurd worden aan de Médecine Nouvele, rue de Lis- bonne, 19, te Parijs, aan M. Legras, be heerder. De Vitalogène wordt franco ge zonden per post tegen een mandaat van vijf frank, met breedvoerige ouderrich tingen. Dr H. ER VIEUX. De Koning en de militaire kwes tie. Naar aanleiding van het aftreden van generaal Brassiue beeft men gezegd dat het tegen 's Konings toil was, dat het ontwerp van legerhervorming werd inge- trokkeu. Een vriend van den oud-minister schrijft aan de Flandre libérale, dat ge neraal Brassine is afgetreden, om dat de Koning zich tegen de neer legging van het ontwerp had zerzet. Men gaat al zoo ver, in de liberale pers, den Koning te verwijten, dat hij zijn belofte niet houdt. Eene bekentenis. Dendergalm heefl altijd bij hoog en leeg houden staan dat onze Aalstersche liberale kliekjannen met de socialisten hoegenaamd geen ge meens hebben. Maar er is oneenigheid of ruzie ont staan tusschen de rooden en de blauwen en de kat danst nu op de koord. Vooruit verwijt aan de liberalen dat ze eene ellendige comedie spelen. Nu, wij weten reeds lang dat onze libe rale kliekjannen ellendige comedianten zijn. Wij hebben u (de liberalen) schrijft n Vooruit n, in den verleden kiesstrijd niet n bevochten.... Wij hebben het niet gedaan n omdat wij dachten, wij vrijzinnige werk- n lieden, het op vele punten eens te zijn met n n maar nu dat gij het dwangsysteem tegen n ons invoert, zult gij op tijd en stond met n ons af te rekenen hebben en dan zullen wij n doen zien waar de ellendige comedianten zitten. Wij gelooven er niets van bij de eer ste kiezing zal alles vergeten zijn en zullen rooden en blauwen de beste vrien den der wereld wezen. Nieuwsoortige tentoonstelling. Door de Mouse Club, eene maatschappij tot verbetering van het muizenras, wordt tegenwoordig in Crystal palace, te Lon den, eene tentooastelling van muizen ge houden. Er zijn zoo wat oen lOOtal tentoon- 8tellers. Natuurlijk zijn de tentoongestelde mui zen gansch andere specimen,dau diegene welke wij gewoonlijk te zien krijgen. Men heeft er tusschen die hunne eige naars voor geen 100 fr. zouden afstaan vooral in den pels ligt de weerdo en daar zijn er tusschen met wit en zwart gespik- kelden pels. Men zegt dat de zeldzaamste kwaliteit is de zwarte muis met rosse vlekken. De rechtszaken van Vooruit. De personen, die gemeend hebben dat de drukkerij van Vooruit op de Koornmarkt zou verkocht worden, zullen in hunne verwachting bedrogen zijn. Er zal niets verkocht worden, want men is overeen gekomen. Vooruit echter heeft een ferm knipje in zijn oor gekregen. Dat zal hem doen onthouden dat het gevaarlijk is, zonder omzien met modder te werpen, zelfs al verschuilt men zich achter de rokken van de eene of andere Emilie Claeys. Vooruit heeft niet alleen vereffend met Vindevogel en Albers, maar met al de personen jegeus wien hij veroordeeld was, zooals de eerw. h. pastoor van Zaffe- lare, M. Arthur Verhaegen, M. Cantillon van Kortrijk, en anderen. Vooruit heeft de gedane kosten be taald en zal de vonnissen opnemen,welke hij nog ten achter stond. Van den ande ren kant hebben do perseuen, die schaê- vergoeding bekomen hadden, deze laten vallen. Op die manier zal Vooruit er met rond de 4000 ballekens van af zijn. 't Is een duur lesken. Er is nu nog een proces hangende tegen Vooruil, namelijk dat van M. Ray, fabriekant te Ledeberg. Fondsenblad Spijtig dat men dat niet vroeger ter wete kwam; men zou Klokke Roeland een broeksken van 't zelfde laken hebben kunnen passen. Het spel. De bespreking, die dijns- dag in het Senaat begon over het spel, is zeer belangrijk geweest. Het spel is eene plaag, die onze maat schappij teistert. Dat moet niet meer be wezen worden. Het spel is de schuld van karakterloosheid bij deze, die er zich aan overleveren van miskenning der heiligste plichten van echtgenoot en vader van zedeloosheid en ontucht van ramspoed en ellende voor talrijke huisgezinnen van allerhande kwalen meer. Roeit het spel uit. en gij redt ontelbare lieden van den ondergang, van de ar moede, van den bedelstaf, van de onze delijkheid en de oneerlijkheid, van het gevang, van de zelfmoord. Het spel is onvruchtbaar. Het voegt geene rijkdommen. Het doet niets meer dan die verplaatsen. Het spel is oneerlijk. Het verrijkt schielijk den eenen zonder werken, ter wijl het den anderen soms op éénen avond arm maakt. Den aangroeienden speeldrift wil het Senaat beteugelen en dat is het doel van de besproking die reeds gansch eene week in de Hoogkamer duurt. Moge de wet, die zal tot stand komen, krachtdadig en vruchtdragend zijn voor het heil van land en volk Mgrr Walravens. De nieuwe hulpbisschop van Doornik, geboren in 1841 te Marcq bij Enghien, is licentiaat in degodsgeleerdhcid. Hij werd in 1860 onderpastoor te Ber gen en in 1870 professor van wijsbegeerte benoemd. Sedert 1880 professor van godsgeleerd heid in het groot seminarie van Doornik, werd hij in 1892 gekozen tot voorzitter van dit seminarie. Mgr Walravens is een man van groote kennissen en die de algemeene genegen heid der geestelijkheid van het bisdom geniet. Een aardige volksvriend. In den gemeenteraad van Bergen vroegen de katholieke leden dat de uitdeelingen van soep door het weldadigheidsbureel aan de schoolkinderen gedaan, zouden uitgebreid worden tot de leerlingen der katholieke scholen. Dat voorstel werd bestreden, en raadt eens door wie Niet alleen door de liberalen, maar ook door den socialist Marlier, die dus wil dat de kinderen van katholieke ouders niet ondersteund worden door de ofii- cieele weldadigheid. Dat kenschetst de zoogezegde werkmansliefde der rooden. Het recht van den overlevende. Ziehier hoe de wet betrekkelijk do erfenisrechten van den overlevenden echt genoot thans geregeld is Wanneer do overledene echtgenoot geene wettige erfgenamen noch onwettige kinderen nalaat, erft de overlevende echtgenoot de goederen der nalatenschap, op voorwaarde dat er noch echtscheiding, noch scheiding van tafel en bed uitge sproken zij.Zijn er kinderen of erfgenamen dan bekomt de overlevende echtgenoot het vruchtgebruik van een aandeel gelijk aan dat van het minst ervend wettig kind, zonder dat dit aandeel meer dan een vierde mag bedragen,indien de overledene kinderen nalaat uiteen vorig huwelijk; van gansch de nalatenschap, indien or enkel broeders, zusters of afstammelingen van deze laatsten zijn, van de helft in andere gevallen. STERFGEVAL Dood van baron de Coninck. Baron de Coninck de Merckem, senator voor Veurno, is overleden. 't Is een overgroot verlies voor de katholieke partij. Baron de Coninck was een dier figuren welke des te meer ieders bewondering afdwingen daar ze zoo zeldzaam zijn. 't Was een tweede Van Put. 't Is de beste lofrede die men over hem kan uitspreken. Congregatie der Jongelingen. Zondag 13 December, Algemeene Com munie ter eere der Onbevlekte Ontv. van Maria. H. Mis om 6 uren voor de overle dene Leden en de Weldoeners der Con gregatie daaronder Communie. VOLLEN AFLAAT. Zie notariöole Annoncen op de 4Je Bladzijde. Aalst. De zakkenrollers hebben hier maandag ter gelegenheid van de Begrafenis des heeren Van Wambeke aan 't werk geweest. Verscheidene per sonen werden 't een of 't andere ontroofd van den heer Tack Ondervoorzitter der Volkskamer werden zijne gouden uur werk, ketting eu medalie van volksver tegenwoordiger gesnipt. Onze policie doet onderzoek. Aangestelde Rijksveearts. F. GOWIE, Moleiystraat n° 67 te Aalst. Een troep Bohemers had zich in eene weide der Koninklijke Jacht te Brussel, neêrgcslagenZij hadden bevel gekregen op te kramen, doch zij weiger den eu om zelfs in de onmogelijkheid te zijn, aan dit bevel te voldoen, verkoch ten zij hunne peerden. Zondag heeft de gendarmerie hen echter met geweld doon opbreken en zelfs poerden moeten huren, om hen vau brigade tot brigade naar de grenzen to geleiden. Zekere B., te Brussel, die met zijn lief aan het twisten eu vervolgeus aan het vechten was geraakt, zag eensklaps zijn toekomenden schoonvader toesprin gen, om het meisje te verdedigen. Ziende, dat hij het onderspit ging delven, loste hij twee revolverschoten, waarvan een den schoonvader in volle borst trof, en eene doodelijke wond veroorzaakte. De moordenaar is gevlucht. Do Réformc meldt dat tijdens eene jachtpartij op de goederen van den graaf van Vlaanderen, een drijver door een opgejaagd hert ernstig gewond werd. Het was oen reusachtig dier, dat den drijver op de hoornen nam en in het struikge was wierp. Dc man zal wellicht reeds dood zijn. Een soldaat te Verviers dio van de correctie was teruggekeerd, ontstak bij eene opmerking van een zijner oversten in zulke woede, dat hij de borstbeelden des Konings eu der Koningin, de venster ruiten, de bedden, ja zelfs drie geweeren verbrijzelde. Gelukkig waren er geene kardoezen onder zijn bereik, of wellicht hadde men dezelfde tooneelen beleefd als verleden winter in eene kazerne to Brussel. Bij de vertooning van de Levende Brug, te Gent, is de elastieke trio, die de brug vormt, in de rivier gevallen, ge lukkig zonder zich op den planken vloer ernstig te bezeeren. In den nacht tusschen donderdag en vrijdag laatst rond 1 uur, zijn vier baldaaigaards gedrongen in de herberg De Zwarte Leeuw, op de Marktplaats te Oost-Roosbeke. Zij trokken den kelder in, dronken er wijn en braken verscheidene flesschen. 's Anderdags is er op de straat nog wijn gevonden geweest. Verder'Amaak- ten zij er een half uur lang lawijd en een gerucht dat geheel het gebuurte er van ontwaakte. Een vreemde heer, die voor dien nacht aldaar logeerde, vermaande hen van aan den trap, verstandig te zijn en naar huis te gaan, maar de woestaards braken de deur van den trap die gesloten was, open en trokken naar boven. Zij drongen de kamer der bazin binneu eu wilden deze dwingen op te staan ore hen te bedienou. Ziende dat hunne pogingen om andere kamers open te doen mislukten zijn zii buiten gegaan, 't Is te hopen dat de policie die gasten eene goede les zal geven. Moord en moordpoging. Wij lezen in de Patrie van Brugge Eene moord en eene moordpoging wer den dijnsdag nacht gepleegd te Ettelgem. Bijzonderheden ontbreken. Het gerecht heeft zich ter plaats bege ven. Nadere bijzonderheden. Een blad van Brussel bevat over dit drama eenige bijzonderheden, waaraan wij het volgende ontleeuen Eene groep jongelingen had rond mid dernacht de herberg De Vrede verlaten Do herbergier hoorde, na gesloten te hebben, om hulp roepon, door den 21ja- rigen Victor Maenhout, die roeds door verscheidene messteken gewond was. Zijne wonden waren doodelijk. Hij heeft den persoon, die gestoken had, kunnen aanduiden. Het gevecht had plaats gehad achter het huis van eenen smid. De gendarmen gingen daarzien en vonden er het lijk v. Leopold Blomme, 33 jaar oud, die met zijne moeder de gemeente Jabbeke be woont. Een andere der vechters, Van den Berghe, was aan de horst en do dijen gekwetst. De persoon, door Maenhout aangeduid, werd door de gendarmerie aangehouden. Deze loochent al wat de gekwetste van hem zegt. Het wapen, wrarmeè de steken werden toegebracht, is een vleescbmes van 20 centimeters lang. Het werd teruggevon den naast het lijk van Blomme. Maen hout zegt dat hij dit mes in de hand van den aangehoudene heeft gezien. Dezo laatste is naar de gevangenis van Brugge overgebracht. Men zal zich nog den juweelendief stal herinneren, die onlangs bij den ouaheidkooper M. Restiaux, te Oostende gepleegd werd, en de ontdekking der gestolen voorwerpen iu een hoek der ïoutmagazijnen van MM. De Buck en Dewoerdt. Een gedeelte van den grond werd naar bet kommissariaat van de Gemeenteplaats overgebracht. Men heeft die aarde onderzocht en er een gouden ring, met een briljantsten en diamanten bezet, in gevondeu Het juweel wordt op 300 fr. weerde geschat. Een bericht uit Dover, door de Lloyd ontvangen, meldt dat de pakketboot Le Rapide gedurende den stroom van zater dag nacht tegen de nieuwe werken stiet en deze gedeeltelijk wegrukte. Het achterdeel van de boot is bescha digd. Zaterdag morgend vroeg heeft te Brasschaat, op het gehucht Het Zand, eene brandramp plaats gehad, die vier huisgezinnen van alles beroofde en bijna verscheidone menschenlevous kostte. Het vuur ontstond in de woniug van Ed. Builaert die vroeg naar Schooten moest gaan werken. Zijne vrouw was opgestaan om zijnen kofhe gereed te maken, toen een der kin deren naai* beneden kwam gesneld, roe pende dat het huis brandde. De vrouw riep om hulp en de gebuur Van den Berg kwam met water toege sneld, om, zoo mogelijk, den brand uit te dooveu. Doch het hielp niet. Het vuur breidde zich zoo snel uit, dat weldra de nevenstaande woningen brandden, name lijk die van de geburen Heyman, Ver- heyen en ook van genoemden Van den Bergh. Alles brandde tot den grond toe af. De bewoners hadden nauwelijks den tijd hun leven te redden, en eenige meubeltjes te bergen Bij onderzoek naar de oorzaak van den brand, heeft men bevonden, dat toen de moeder beneden was, een der kinderen een lampke wilde ontsteken om een van de jongere kinderen te helpen. Het lamp ke was toen ontploft en de brandende petrool stroomde over het bed. Het scheelde weinig of de kinderen schoten er het leven bij in. Aanranding. Een dief op heeter- daad gepakt. M. DeB., een handelsrei ziger, wonende in de nabijheid der Stads waag, te Antwerpen, was verleden zater dag nacht rond 3 uren, alvorens naar huis te gaan, iu eene herberg der Peer denmarkt gegaan om nog een slaapmutske te pakken. Er bevonden zich naar nog twee andere personen. Toen hij de herberg verlaten had en over de Varkensmerkt stapte, werd hij eeusklaps aangerand en beroofd van zij nen portemonuaie, die 120 fr. bevatte. Daarop zetten de aanranders het op een loopen. Doch M. DeB., ook niet lui gevallen, liep hen achterna, en gelukte er in, met hulp vau eenen nachtwaker, een der die ven in do Koepoortslraat bij den kraag te vatten en wel juist dengene, die den portemonnaie in zijn bezit had. Naar het policiebureel gebracht, werd hij doorM. De B. herkend vooreenen der mannen, die zich in de herberg der Peer denmarkt bevonden, waar hij zijn slaap mutske had genomen. De aangehoudene was nu verplicht den gestolen portemoenaie af te geven, doch er ontbraken 40 fr. in. Men gelastte hem, zich te ontkleeden, en men vond tus schen de voering van zijne kleeren twee goudstukken, welke hij onder 't vluchten behendig had weten weg te moffelen. Eene modelgemeente. Een idealen toestand voor drankbestrijders, vindt men te Helenavcen, in noord-Brabant. Daar is 's zondags 's middags na 1 uur geene sterke drauk meer te krijgen. De maatschappij Helenaveen, die eige nares is van alle woningen aldaar, ver huurt geene herberg dan onder bovenge noemde voorwaarde. Een gevolg hiervan is, dat onder eene bevolking van bijna uitsluitend pcclwerkers, de zondagen in den regel rustig en kalm voorbijgaan. Storm. Zestig booten vergaan. Uit Brest werd zaterdag een hevig tem peest gemeld, 't welk voor groote zee rampen deed vreezen. Die vrees is onge lukkig genoeg bewaarheid een zestigtal visschersbooten zijn gezonken en bijna heel Brest is overstroomd. De meubelen drijven rond en menschen vluchten naar de zolders. Zaterdag nacht liep te Brest het ge rucht, dat de vuurtoren van het eiland Soin, die een der gevaarlijkste plaatsen van de kust verlicht, door den storm was uitgedoofd. Men kon zich op dat oogen- blik van de waarheid niet verzeken, maar in alle geval was er niets gebeurd op den vuurtoren, want de zware vlag wapperde. De berichten uit ai de plaatsen op de kunst gelegen, zijn nagenoeg eensluitend. Overal is groote schade aangericht. Te Les-Moutiers zijn de dijken doorge broken en de zee heeft honderde hecta ren bezaaide gronden overstroomd. Nabij de Horbour-eilanden moet een stoomboot gezonken zijn. Uit Sable d'Olonne wordt gemeld, dat de visschersboot Atigile vergaan i3. Drie man werden door eene golf weggeslagen eu verdronken. De andere werden gered door de Vengeancedie juist uit zee te rugkeerde. De bootjes van St-Antoine de Padoue en de Nil zijn op het straod geworpen. Wat er van de booten en hunne beman ning is geworden, weet men niet. Een krankzinnige machinist. Gedu rende een viertal jaren zijn duizenden en duizenden reizigers van den Berlijnschen stads- en riugspoorweg overgeleverd ge weest aan een krankzinnigen machinist.

De Denderbode | 1896 | | pagina 2