De brusselsche comedie. Eene les van spraakleer. Rath. Werkmanskring. Duizend millioen oude visietkaarten. Allerhande Nieuws. Herinrichting der burgerwacht. De regcering is voornemens haar ont werp reeds in lebruari in de Kamers in bèsprekingte brengen. Het ontwerp zal aan de rechterzijde talrijke bestrijder» vinden, onder ander bij ae antwerpscbe vertegenwoordigers, die ook bier hun princiep van vrijwilliger- schap zullen doen gelden. Een afgevcerdigde boweerde zelfs dat het ontwerp aau de rechterzijde geene voldoende meerderheid zal vinden. Men schrijft uit Boom aan - Het Han delsblad n Priester Daens. Priester Daens heeft met twee zijner volgelingen zondag weer een bezoek aan ouze gemeente ge bracht. Hij heeft hier echter niet gesproken, doch gaf, naar men mij verzekert, twee meetingen te Terhagen en te Niel. Zondag middag echter bevond hij zich in onzen Katholieken Kring en tusschen hem, advocaat Lebon en een aantal aan wezige steenbakkers, ontstond er eene nog al scherpe woordenwisseling, de laat ste beweerende dat de democraten slechts ten doel hebben ons werkvolk op to ruien en hier komen spreken over steenbakke ryen, zonder de zaak te kennen, of zon der de noodige elementen te bezitten om over den toestand te oordeelen. S Voor de rookers. Volgens een Londensch dagblad, kunnen de Engel- schen niet doorgaan als felle rookers, niettegenstaande het verbrnik van tabak bij hen zeer toegenomen heeft. Als men veronderstelt dat ieder inwoner rookt, rekent men dat in 1841 elk 13 oneen tabak verbruikte, en in 1891 wierd dit getal juist verdubbeld. In de Vereenigde- Staten rekent men 2 kg. tabak 'sjaars per hoofd, terwijl ieder Hollander er 3 en half kg. verbruikt, in twaalf maanden. Het is moeilijk om zeggen, hoeveel er fesmoord wordt inde Philippijnsche lilanden, rookers paradijs genaamd. Iedereen is liefhebber, man en 'vrouw, oud en jong, en de zorgvuldige huisvrouw legt er den tabak in, gelijk men alhier zynen voorraad boter en aardappelen opdoet. De vrouwen zijn zelve niet tevreden met de gewone cigaar, en maken er voor hun gebruik die een voet lang zijn en dik in evenredigheid. In Spanieis het bijzonderlijk de - ci garette die er gerookt wordt, en in sommige deelen van 't land geeft men de werklieden 15 minuten rust in iedere uur om hen de cigarette te laten smooren. In de gerechtshoven van Mexico en Siam rooken rechters, advokaten, getui- fen en gevangenen gedurende dd bespre- ingen. Bijna geheel de wereld door, uitgezon derd de streken waar de beschaving ten toppunt geklommen is, en waar men zich natuurlijk wat geweld moet aandoen, rooken de vrouwen gelijk do mannen. Hetgene voor de mannen goed is, zeg gen de vrouwen, is goed voor ons. Tot biertoe vaarden er slechts sche- Km van 40 a 50 ton op den Boven-Cougo. eu kon er niet aan denken de bouw stoffen voor grooter vaartuigen tot aan de streek der watervallen te vervoeren. Doch de spoorweg gaat dit alles ver eenvoudigen en men zal nu het materieel heel gemakkelijk op de bestendige plaats brengen. Ook is het bouwen eener stoomboot van 125 ton, voor den dienst tusschen Stanley Pool en de Falls besloten. De Mouvement Géographique, zegt nu ook dat het nieuws der dood van baron Dhanis, in den vorm zooals het voorge steld werd, totaal valscb is. Zijnde nog aan de Falls in september en verondersteld dat hij zich onmiddelijk naar de streek van Lado begeven heeft eene reis van eenige maanden veron dersteld zelfs dat het nieuws waar is, dan kun het in alle geval onmogelijk nu reeds in Europa zijn toegekomen. Het grootste boech. De grootste, als één geheel samenhangende bosch vlakte, bevindt zich volgens de navor- schingen van de afdeeling houtvesterij der Amerikaansche maatschappij tot be vordering der Wetenschap, in Siberië. Dit is het uitgestrekte, schier eindelooze gebied der sombere taiga's en oermans met hunne dennen-, lorken- en cederbos- schen, die zich over eene breedte van 1000-1700 mijlen en eene lengte van 3000 mijlen van de Obi-vlakte oostwaarts tot het dal van den Indigirka, over de stroomdalen van den Jenissei, Olenek, Lena en Jena uitstrekt. In tegenstelling met de aequatoriale maagdelijke bosschen.zijn de boomen der Siberische taiga's meest alle verschillende ■ooiten van coniferen. Duizenden vier kante mylen in genoemde districten, zyn nog nooit door menschen bestreden ge worden. De hoogstammige coniferen bereiken eene hoogte van 150 voet en meer, bij den dichtst mogelijken stand. De dichte, hooge kruinen laten de bleeke zonnestra len van het Noorden niet door, en de eindelooze ry rechte, sombere, zoo spre kend op elkander gelykende boomstam men, maakt op den toeschouwer zulk een verwarrenden indruk, dat hij het ver mogen, om zich te oriënteereD, geheel verliest. Zelfs de meest ervaren pelsjagers wagen zich niet in deze wildernissen, zonder op hunnen weg alle boomen te merken. Een maal verdwaald,heeft de jager geen kans, het rechte spoor weer te vinden, zoodat hij van honger en koude moet sterven. De inboorlingen zelf mijden eveneens de taiga's, aan welke zij dezen karakteristie ken naam geven Plaats, waar de zin nen verloren raken. Het stilstaan der maan. Wal zou er gebeuren als de maan plotseling bleef stilstaan Op deze vraag, in een gezelschap opgeworpen, gaf een sterre- kundige het volgende antwoord Als wij aannemen, dat de maan hare wenteling om de aarde niet meer vol bracht, maar hoven een bepaald punt stilstaan, dan zou des nachts die streek op aarde altijd verlicht zijn, indien niet, wat meer waarschijnlijk is, eene bijua eeuwige maansverduistering intrad. De geheele scheepvaart zou eene om wentelingvan reusachtigenom vang onder gaan, want ebbe en vloed zouden ophou den en vele havens aan riviermonden, die bij ebbe voor groote schepen niet toegankelijk zijn, zouden huune belang rijkheid verliezen. Op de door de maan verlichte helft der aarde zouden zich groote watermassa's ophoogen, terwijl de zeeën op de andere helft zeer zouden ver minderen. De aardbol zou voor een toeschouwer op eene andore planeet den vorm krijgen van een ei. Een nieuwe neus. In het St. Vin cent-hospitaal te Green Bay (Amerika) werd de vorige week een moeielijke ope ratie verricht. Een paar weken geleden bad Tim O'Brien, van Flintville, een gevecht waarin zijn tegenstrever, hem een groot stuk uit den neus beet. Dijnsdag maakte Dr. Minahan een stuk vleesch van den rechterarm Tan den patient los en bond toen den arm aan de rechterzij van den geschonden neus. De arm zal zoo een week moeten blijven zit ten, en men verwacht dan dat 't vleesch aan den neus zal gegroeid zijn. De arm zal dan losgesneden worden met achter lating van een stuk groot genoeg voor een halven neus daarna zal men met den linkerarm dezelfde operatie verrichten, en aldus hoopt men den vechtersbaas in *t bezit van een nieuwen ruiker te stollen. In een enkel punt heeft de comedie, op het stadhuis gespeeld, onze verwachtin gen bedrogen wij hadden wel voorzien dat de doctrinaire schepenen slechts langs de eene deur zouden uitgaan, om langs de andere weer binnen te-komen. Wij dachten evenwel dat M. Buis zou buiten blijven en onder dit opzicht heb ben de gebeurtenissen ons ongelijk gege ven de burgemeester hield zich ter be schikking van de schepenen, die in het laatste bedrijf van de kleine comedie, hem triomfantelijk weêr op het tooneel hebben gebracht. Zij hebben hem doen begrijpen, zoo verzekert men, dat zij, met hem en om dezelfde reden afgetreden zijnde, zon der hem niet konden terugkeeren. Door het doordrijven van zijn ontslag, zou hij den schijn aannemen de schepe nen, die hun ambt hernemen, af te keu ren, eu die schijnbare afkeuring zou hen in de oogeu van het publiek in eon val- schen toestand plaatsen. M. Buis heeft die reden aangenomen, maar men voegt er bij dat hij wat later ziin ontslag zal geven, wanneer men zijn aftreden niet meer zal kunnen toeschrij ven aan politieke reden. (Alweer - Bed.) Hij zal beginnen met een lang verlof, en intusschen zullen zijne collegas er zich aan goweunen de zaken af te doen zonder hem. Intusschen moet de ijdelheid van onzen lord mayor niet weinig gevleid zijn, wanneer hij ziet dat men hem op het stadhuis als een onmisbaar man aanziet. Het gerucht, als zou de Koning zich met de zaak hebben ingelaten, en aan M. Buis zijn verlangen hebben doen uitdruk ken hem op zynen post te zien blijven, is valsch. Zooals ik u geschreven heb is M. Buis veel gedaald in de achting des Konings. sedert den dag waarop by aankondigde dat hy voor de socialisten zou stemmen. Het minste wat men van eenen burge meester kan verwachton, zegde Zijne Majesteit, is dat hij een man van orde zij. In de oogen des Konings zal M. Buis zich nooit van dien afval witwasschen. Hij is geen - persona grata - meer aan het hof en men vraagt zich zelfs af of hij den plicht van er te verschijnen op 1 januari, niet zal ontwijken. Indien de burgemeester op dien dag afwezig is, zal ongetwijfeld de advocaat De Mot, in zijne hoedanigheid van eersten schepene, aan HH. MM. de nieuwjaars wenscheu der stad Brussel uitdrukken. Ik weet niet of do katholieken het aan deel niet zullen betreuren, dat zij geno men hebben aan de herkiezing van het eensgezind doctrinair college. Zij zeggen tot hunne rechtveerdiging, dat eene an dere oplossing onmogelijk was. Daar is iedereen niet van overtuigd en ik heb een Staatsman hooren beweeren, dat zy met meer koelbloedigheid en vast beradenheid, de wet hadden kunnen stellen aan de doctrinairen, ia plaats van ze te ondergaan. Zij hebben het ongelyk gehad te mee- neu, dat alles verloren was, omdat het schepencollege in werkstakiug giug. Het was integendeel het oogenblik om te ver wezenlijken, wat zij eenparig eischten na de kic-zingen een gemengd collegie. De doctrinairen hadden eerst weerstand geboden maar wanneer zij zouden gezien hebben dat do katholieke groep bereid was van hunne meewerking af te zien, zouden zij in eene schikking hebben toe gestemd. Nu, integendeel, is het de doctrinaire onverdraagzaamheid, die gezegepraald heeft. Uit het feit dat zij door de katho lieken herkozen zijn, besluiten de libe ralen ten onrechte, ongetwijfeld dat men niets weet af te wijzen op hun vroeger beheer en men huo niets te wei geren heeft in de toekomst. Voorzeker, dat is het niet wat de katho lieken denken, zij denken eerder het tegendeel en 't is daarom dat zij zich ten minste van eene stemming van vertrou wen hadden moeten onthouden. Wat meer is. Dinman 1 kan gelooven aan de hechtheid eener overeenkomst, in dergelijke voorwaarden gesloten, vroeg of laat zal eene kwestie wordeu opgewor pen, waarover de katholieken tegen het college zullen moeten stemmen. Dit laatste bedriegt zich indien het zich meester waant van de toekomst het heeftenkei een uitstel gekregen. Het kan slechts leven wanneer het zijne sectari- sche driften beteugelt en de katholieken onder elk opzicht spaart. (Bijz. briefw. Handelsblad.) Uit hoeveel letters bestaat het alpha bet Uit acht. Noem die alle acht. A. L. P. II. A. B. E. T. Wat zijn klinkers? Stukken van 20, van 10 en 5 frank. Wat zijn medeklinkers Stukken van 10, 5 en 2 centiemen, tot zelfs van 1 centiem. Noem eenige zelfstandige naam woorden Weduwenaar, jonkman, rentenier, eDz. Wat zijn koppel woorden Huwelijk, verbintenis, genootschap, enz. Watzijnbijvocgelijbe naamwoorden? Bruidschat, titels, enz. Wat zijn voornaamwoorden Sus, Jan, Piet, Jef, Gust, enz. Wat zijn werkwoorden Timmerman,smid,schoenmaker,enz Wat is een onregelmatig werkwoord? Een werkman met een stuk in zijn kraag Wat zijn lijdende werkwoorden Dichters en gazetschrijvers. Wat is een hulpwerkwoord -Geld. Wat zyn deelwoorden Erfenissen, ministerieele portefeuil les, enz. Wat zijn voorzetsels Paarden, tamboer-m ijoors, enz. Wat is do tegenwoordige tijd Verduiveld slecht voor alloman. Wat is de toekomen le tijd Dat weet God alleen. De grootste zwanzer der stad Aalst, op heden woensdag 16 december, is onbetwistbaar do stadsbelman geweest. Reeds van vóór 8 uren hoorden men hem klingelen en roepen Blankenbergsche rog, tongen en pladys in do mijn 1 Cabil- lauw in de mijn I... Schelvisch in do mijn 1... Nu, 't was toch niet al gelogen, want ter Mijn trof men aau een tiental stuks rog, een koppel tongen, twee bak ken kleinen schelvisch achter staak en één bak kleinen waterpladijs... Nu,'t is heden de eerste maal niet dat het ge beurt, 't is wekelijks dat 't publiek aldus wordt gezwansd... Schuilt er daar soms geen berekend doel onder Wat er dan ook van zij, de belman zal weldra nog zoo zeer geloofd wordeu als den schaap herder der fabel die reeds zoo dikwerf voor den zwans den noodkreet Do wolf 1 Do wolf 1 had geslaakt, dat hij zich dan eindelijk door de boeren verlaten zag als zijne kudde wezenlijk door de wolven werd aangevallen. Ouzes dunkens dient er aan die zwanzery een einde gebracht te worden. Waarom niet gehandeld gelijk voorheen Voorheen moesten de veikoo- pers inken doen van den te verkoopeu visch bij den heer Bestierder der Mijn welke laatste dan den belman de noo dige inlichtingen gaf. Men kome dus tot het oude gebruik terug en de zwanzery zal geleefd hebben. Dendergabn schrijft dat hij heeft hooren spreken van 't proces tegen Den- derbode ingespannen door M. Caudron van Moorsel. Denderbode heeft gewonnen en wie wint lacht, maar Denderbode lacht groen, beweert 't liberaal orgaantje, want in 't vonnis werd hy erg toegetak- keld en dit vonnis is eon tegenhanger van het vonnis van Brussel in de zaak van La Juslice sociale waarop De Denderbode geen roem draagt. - Hij De Denderbodeeindigt Dender- galmzal zich wel wachten het vonnis n af te kondigen. Abuus, advocaatje man, wij zullen Dendergalm verzoeken eu desnoods dwin gen het vonnis in onze plaats af te kon digen en zijne lezers zullen dan kunnen oordeeleD Ware het niet dat eene omstandigheid onafhankelijk van onzen wil het kwam beletten, reeds zou die afkondiging zon dag moeten gebeuren. Het Comiteit van den Katholieken Werkmanskring van Aalst neemt nog eeps de eerbiedige vrijheid van aan de begoede burgers der Stad aaa te hevelen Jen Kerstboom die in voormelden Kring zal geplant worden ten voordeele der Werkende Loden, op Vrijdag 25 Decem ber, Feestdag der Geboorte van Onzen Heer J.-C. Niettegenstaande waanzinnige en ge kende volksbedriegers ons gedurig aan vallen, omdat wij niet door holklinkende en onverwezenlijke beloften zoo als zij doen, maar wel door eene gedurige wer king en bezorgdheid den toestand van den werkman op stoffelijk en zedelijk gebied trachten op te beuren en te verbeteren, zullen wij nochtans altijd met meer en meer iever en zelfsopoffering de Ency- kliek van zijne Heiligheid Leo XIII trach ten na te leven en uit te voeren neen, nooit zullen wij den klassenstrijd door 't socialismus aangevuurd goedkeuren en aanhitsen maar wij willen door de ware kristene liefde en rechtveerdigheid alle standen der samenleving zien verbroe deren en zoo van eenieder vrede, wel stand en volle recht zien genieten. Wij komen dus nog eens tot u, geachte en weldenkende Medeburgers, met een volle betrouwen helpt ons in ons streven staat ons bij door uwe mildheid, zendt ons vele en voor den werkman nuttige prijzen de liefdewerken immers verar men niet. Gelief uwe medewerking te zenden vóór Donderdag, 24 December aanst., 't zij aan M.Eugecn Van Itterbeeb,Eere-Voor- zitter van den Kring, 't zij aan den Be stuurder, E. H. Ponnet. Wie heeft niet hooren spreken van het Apostoliek Werk van den H. Joannes- Berchmans, hetwelk voor een tiental jaren te Sint-Truiden werd gesticht Het heeft voor dool Jonge apostelen van Jesus-Christus te vormen, arme negerslaven vrij te Icoopen, in Middel- Afrika nieuwe christenheden te stichten, aan arme verlatene kinderen eene christelijke opvoeding te bezorgen, godsdienstige en zedelijke schriften onder het volk te verspreiden, enz. De kinderen van het Apostoliek Werk gaau beproeven, bij gelegenheid van Nieuwjaar, voor hun Werk duizend millioen oude visietkaarten te verza melen. Wilt gy tot dat goed werk medehelpen zend dan al uwe visietkaarten naar het BerchmanshuisKoestraat, Sint-Truiden. Op hetzelfde adres ontvangt men voor hetzelfde werkoude postzegels, oude stalen pennen, zilverpapieroud en valsch geld, gazellen, oude en nieuwe boeken en tijdschriften, oude rozenkransen, kruisen, tnedaliën, enz., enz. N. B. Men gelieve alle verzendingen Ie frankeeron. Alles tot Glorie van God en het heil der zielen KIESKROMJK. Men zegt dat de katholieke candidaat voor den zetel in het Senaat, te Veurne- Diksmude opengevallen door den dood van baron de Coniuck, zal ziju M. Rafael De Spot, schepene en provinciaal raads lid te Veurne. Zienotariëcle Annnncen op de 4d0 Bladzijde. Feestdag van Kerstmis. Het Kribbeken zal in 't Gesticht der Eerw. Dames van Maria, te Aalst, te zien zijn op 25 en 27 december, 1, 3 en 6 januari, van 9 tot 12 uren eu van 2 tot 4 uren; op 2 januari van 9 tot 12 uren. Tooneelvertooning. Rederijk kamer - De Gathar inisten. Zondag aanst. 20 December, Groote Vertooniug om 5 en half uren 's avonds. Spelwijzer De hand Gods, drama in 3 bedrijven; 'nen Artist in nesten, blijspel in een be drijf. Verder verschillige stukken voor orkest onder leiding van M. Karei De Mette. Prijzen der plaatsen: Beneden, voorbeh. 2,00 fr.; 1° rang 1,50 fr.2* rang 1,00; boven, le rang 1,00 fr.; 2" rang 50 centiemen. Bureel 5 uren op 't too neel 5 en half. Kaarten zijn op voorhand te verkrijgen ten lokale bij M. H. Do Saedeleer Nieuwstraat. Aangestelde Rijksveearte. F. GOWIE, Molenstraat n° 67 te Aalst. Hopteelt. De verzendingen hop gedaan in de maand November 11., in de landstreek Aalst, bedragen een gezamen lijk gewicht van 451,827 kilogr. Aftruggelarij op groote schaal. Het parket van Brussel en de policie van den omtrek houden zich op dit oogenblik bezig met het onderzoek, in zake de ont vreemding van eene menigte koopwaren. Zekere X. had te Gent een goed beklant magazijn van weefsels', en dank aan zijue achtbare familie was hij er in gelukt, een groot crediet te krijgen in voorname han delshuizen van het binnen- eu het bui tenland. Doende gelooven dat hij een magazijn van gemaakte goederen zou openen, had hij sedert eene maand of drie groote be stellingen gedaan, ter weerde van om trent 50,000 fr. De eerste wissels, die den 1 december vervielen, kwamen onbetaald terug en men vernam weldra dat de oneerlijke han delaar de plaats had gepoetst. Al de goe deren waren verdwenen en het magazijn was totaal leeg. Er werd bij het parket van Gent eene klacht ingediend en, dank aau de opzoe kingen, die tevens ook te Brussel werden gedaan, hoofdzakelijk door den vertegen woordiger der bestolen handelshuizen, M. Octave V., vernam de policie weldra dat al de koopwaren verkocht waren aan twee Brusselsche Joodsche personen, die ze aan een derde, bewoner van de Balspel plaats, hadden overgemaakt. Voorzien van een mandaat, afgeleverd door den onderzoeksrechter, deed de po licie een onderzoek in het huis van den laatste en vond daar eene ontzaggelijke hoeveelheid koopwaren, voortkomende van hetGentsche magazijn. Do verheler was reeds verwittigd en gewaarschuwd van op zijne hoede te ziju, doch hij had den tijd niet de noodige voorzorgen te nemen. Hij had het echter voldoende gevonden eene kwittanco van de aanwezige koopwaar op te maken. Natuurlijk was hij, hierin verre mis. Tezclfder tijd werd bij do twee andere verhelers ook eene huiszoeking gedaan en daar ontdekte men een zonderling feit. Terwijl de agenten de bovenkamers onderzochten, outdektc een audcre agent, dat men een aantal stukken stof uit do beueden verdieping wegdroeg naar eene naby gelegen herberg. En het waren juist deze goederen, welke men kwam zoeken. Intusschen sliep de policie van Gent ook niet. Zij vond in de woning van een vierden persoon meer dan 2500 kil. koop waar. Men had eenen vorhuiswagen noo- dig om ze naar de griffiie van het justicie- paleis te brengen. Nog andere opzoekingen worden ge- daau, zoo wel naar nog vermiste goede ren, als naar den oneerlijken handelaar. Réforme. De Gazette verhaalt over de huiszoe king bij eenen der verhelers het volgende: Toen de policie-officier hem zyne zen ding bekend maakte, was het antwoord van den verheeler Ga uwen gang, mijnheer; mijn huis staat voor u open. Onderzoek alles; ik ben niet bang, want ik heb niets in huis van hetgeen gij zoekt. En terwyl de agenten op de bovenver dieping zochten, droeg men beneden de stukken stof de deur uit. Het schijnt dat een vijftigtal personen in die zaak betrokken zijn. Naar het St-Jansgasthuis te Brus- sel werd eenen persoon gebracht, die sedert den 4 dezer in doodslaap ligt. Men kan geen ander teeken van leven in hem bespeuren, dan wanneer men hem amon- niac onder den neus houdt. 50 jaar soldaat. Do Koning vierde zaterdag zooals men weet, zij no 50jarige intrede in het regiment der gre nadiers. Hij wilde dit feest vieren in de kazerne zelf, waarvan de gevel, de binnenplaats do zalen, voor die gelegenheid prachtig versierd waren. De Koning werd bij zijn bezoek ont- vangen door prins Albert, kapitein van het regiment, kolonel Rouen, luitenant kolonel Schmidt en de majoors Brassine, de Heusch, Storms, Cuvelier en Haus. Na verwelkoming en eenige woorden van dank werden de andere officieren voorgesteld. De Koning heeft zich gedu rende meer dan twee uren onderhouden met de officieren van het regiment Na zijn vertrek, ten 10 uren werd een avuudmaal opgediend waaraan prins Al- bert deelnam. 't Is een ware lust, om tegenwoor dig de brusselsche bladen te lezen. Diefstal hier, vechtpartij daar, aan randing ginder, revolverschoten elders 1.. 't houdt niet op. Is dat om tijdens de tentoonstelling vreemde bezoekers te lokken Een heer, die met zijne vrouw huis waarts keerde, werd door eene groep bandieten aangerand, die hem den mond stopten en poogden te bestelen. De aangerande die zich dapper ver weerde, loste revolverschoten, waardoor twee der aanranders gekwetst worden. Een hunner is in doodsgevaar. De heer zal nu misschien wel vervolgd worden voor het dragen van verboden wapens, maar hij heeft nu toch zijne huid en zijnen portewonnaio kunnen behou den. De statieoverste van Zuidrode (Veurne), heeft eene zonderlinge manier van stelen of smokkelen ontdekt. Hij be merkte aau het achtereind van den trein eenen persoon, die zich poogde te ver bergen. Hij ging zien en ontwaarde twee personen, die op de buffels zaten en eene baal bij zich hadden, die 40 kilos tabak en koffie bevatte. De baal bleef aan den trein gehecht tot in Duinkerke, waar zij in beslag genomen werd. De dieven of smokkelaars hadden bij hunne ontdek king de vlucht genomen. Er is opnieuw kwestie van eene werkstaking onder de glasblazers te Char leroi. De werklieden hebben in zekere fabrieken de patroons verwittigd. Deze laatsten van hunnen kant schijnen be sloten, niet toe te geven aau de overdre ven eischen, die werklieden stollen. De andere patroons zouden, voor het geval hen ook die eischen gesteld worden, voornemens zijn, bij het einde der bestel lingscontracten, hunne fabrieken te slui ten. De overeenkomst tusschen de pa troons is algemeen.

De Denderbode | 1896 | | pagina 2