Landbouw. BORSBEKE Nieuwe afzettingen te Mechelen KERSTVERHAAL. Herdersem. Vlaamsch Taalgilde. Allerhande Nieuws. Holland. O FEEST van't Lin- deken wat zijt gt rein en '*zoet Wij vernemen dat de Rechtbank van Denderraonde op 5 Januari aapst. over de reiuheid en de zoetigheid in 't Glorietje zal oordeelen. 8 getuigen zijn aangeduid. Zou'torgaan van Chipka 't welk zich zoo zeer heeft verhaast de verslagen der saucis-proces- sen af te kondigen, nu ook niet een breed voerig verslag over 't zoo reine on zoete glorietjes-proces meèdeelen Wij dur ven wedden dat de predikanten van Cbipka nu den bek in de pluimen zullen houden.... Maar.... Een gewapende Keizer. Keizer Wilhelm van Duitschland is waarschijn lijk de eerigste van de Europeesche regeerders die altijd voorzien is van een revolver. Ten volle overtuigd dat hij ster ven moet door den bal van den eenen of anderen anarchist daar men het hem sinds lang voorspeld heeft is hij be sloten zijn leven duur te verkoopen. Hij is ten andere zeer ervaren in het hautee- ren van dit wapen, en zijn dienstknecht, die hem overal volgt, onderzoekt het iederen morgen ten einde zijnen meester te kunnen overtuigen dat het in goeden staat is. Onzen vrienden aanbevolen. In een wel beredeneerd artikel bewijst Le Bien Public dat de dagbladen van de provincie er zoo noodig zijn ais die der hoofdstad. De steun, waarop de provinciebladen aandringen is dien, welke onze confraters van over denRbiju in deze drie woorden samenvatten abonniren, 't is te zeggen, zich abonueeren en by andere aandringen opdat zij hetzelfde zouden doen. Correspondiren. Bijdragen, om het blad spoedig over het voorgevallene in te lichten. Inseriren. Het blad gebruiken om zijne aankondigingen er in te plaatsen. In den schouwburg. Bediende. Hier kunt geniet uit M Van Black, dat is een nooddeur. Van Black. Ja, juist, die moet ik hebben ik heb daar twee schuldeischers gezien Mijnheer ligt te bed en roept op zijnen knecht. Jan, wat weer is het vandaag. Jan.Ik zou't niet kunnen zeggen, mijnheer, want het regent zoo hard, dat ik geen drie stappen verre zien kan. Een dure haan. In eene tentoon stelling van kiekens, onlangs te Birming ham (Engeland) gehouden, werd een haan verkocht voor de som van 2,050 fr., niets meer of minder! Dit kostbaar dier behoort tot het ras der roode game-cocks, met zwarte borst. Een voorbeeld. Nu besmettelijke ziekten onder het rundvee heerschen heb ben de melkboeren te Groningen zich vereenigd, om bij het uitbrckon van ziekte op de stallen elkander bij te staan, door de klanten van de personen, bij wie de ziekte heerscht,te bedienen,tot zoolang het gevaar op de stallen is geweken. Door dezen maatregel wordt voorkomen dat de melkboeren zouden geruïneerd worden. Woeusdagavond is .leze vereeni- ging van melkboeren, onder den naam Elkanders Hulp, opgericht. Zij bestaat alleen voor de kom der stad. De rnelk- koopers hebben nu waarborg, dat de melk verkocht wordt van onbesmet vee. vermaard door de geprimeerde en aller schoonste hengsten van M. Joannes DE VUYST, Schepene der Gemeente. Forton, oud vier jaren, behaalde ver leden jaar den eersten prijs tot Ninove en bekwam dees jaar de bewaarpremie van vijf duizend franken te Gent. Bayard, behaalde dees jaar den eersten prijs tot Ninove. De dekprijs voor 1897 is vastgesteld aan vijftien franken, kontant te betalen na de eerste dekking. De brutale, hatelijke, tiraunieke afzet tingen van katholieke stadsbeambten gaan dan te Mechelen voort, schrijft - De Mechelsche Courant. - Aan de schandelijke, wraakroepende broodrooverijen komt dan geen einde De deftige Mechelsche bevolking is deze week wederom van verontweerdiging rechtgesprongeu by het vernemen der nieuwe, ongeoorloofde uitdrijvingen van twee verdienstelijk ambtenaren M. Kabel IIOSEL, stadsbibliothecaris en Kabel VLAMYNCK, politieagent. De politieke schelmen, de herlelooze menschenverdrukkers, die deze twee be dienden op ongewettigde wijze, zonder redenen, de straat opwierpen, verdienen de verachting van al wie nog een grein eergevoel in zijn lijf bezit. En 't is maar heel spijtig, dat het wet boek geene straffen voorzien en bepaald heeft voor de politieke schavuiten, die door hunne fanatieke maatregelen gan- scbe familiën in druk en lijden brengen. Ze verdienen ten minste 20 jaren dwangarbeid Voorbeeldige ambtenaren zonder be diening zetten, vrouwen zonder ondcr- standsmiddelen voor hun huishouden kinderen zonder eten, wie wil van deze maatregelen de verantwoordelijkheid dra gen. Niemand, tenzij degeuen die zich in kiezingstijd liberale democraten - of volksmiunaars noemen doch die, eens op de kussens, niets zoo zeer ter herte ne men, als dit volk dat zij beloofden te be minnen en gelukkig te maken, te tergen en te verdrukken. Doch eens komt de geeseling. Ze zou kunnen bloedend zijn. Waarom nu werden MM. Rosel en Vla- mvnek afgesteld De aanslag tegen M. Rosel, die gedu rende 6 jaren op stipte wijze zijne functie van bibliothekaris heeft volbracht, was reeds sedert lang beraamd. Zijne plich- tigheid Enkel en alleen omdat hij katho liek ishij werd afgezet voor een feit BUITEN ZIJNEN DIENST gebeurd, en dat zijnen oorsprong in eene afschuwe lijke leugen van een vuile zandleurster heeft gevonden. Wat M. Vlamynck aangaat die zes ja ren trouwen dienst zonder de minste straf bij de politic heeft en in het onderhoud moet voorzien van moeder, vrouw en dry kindoren, w.iarvan het oudste 5 */t jaren is, die werd bnmeedoogeud de straat op- gesmeten omdat hij op eenen avond het groot schelmstuk heeft begaan met der haaste in eeno herberg der Kathelijne straat Den Alcazar eene borrel te drinken. Eene raastige geuzin uit de buurt bad dit bemerkt en was het oogenblikkelijk aan de stadsoverheid gaan vertellen, 24 uren daarna moest onze vriend Vlamynck zijnon sabel afleggen. Zóó nienschlievend waren de liberale democraten van 't stadhuis. Aalstenaars Ziedaar wat wij hier ook zouden zien gebeuren hebben, indien de liberalen en donchisten de meesterschap hadden behaald I De sneeuw bedekte nog steeds den hard bevrozen grond, de velden geleken flik kerende diamant-raassas, de toppen der mastebosscben, als duizenden kronen uit 't kostelijkste edelgesteente vervaardigd weerkaatsten de stralen der maan en herschiep de aarde in een meer van zil ver en goud. 't Was op Kerstavond, ginds in de hut aan alle winden open, zat eene weduwe met zes knaapjes en haar dochtertje zuch tend en weenend naast den sinds lang uitgedoofden aard, op haar oudste zooutjo te wachten. Zij had den kleine jongen, die nauwelijks 10 jaren'telde naar het bosch gezonden om eenige doode takken bijeen te zamelen. Maar sprak, de moeder, waar mag Karei toch blijven, 't is koud, bitsig koud daar buiten, en de sneeuw valt immer altijd voort. Weest gerust, moedertje, weersprak Ludovika, daar zien wij ouzen broeder straks terug met houl in overvloed, dan zijn we weerom gelukkig en vieren de geboorte van den Heilaud met evenveel vreugde al3 iu de paleizen.... Heb moed, best moê, 't Kindje Jesus zorgt voor ons, broeder is aanstonds hier. 't Is reeds bij middernacht,ik ben onge- gerust, blijf gij hier met uwe broertjes, Ludovika, ik ga Karei opzoeken. Blijf moeder, blijf,moedertje lief,Karei kan niet lang meer uitblijven, wij hooren alreeds naderende stappen. Toch neen, 't zijn eenige buitenlieden, die in de naburige stad de geboorte des Zaligmakers gaan vieren en wij, kinderen liefwijBlijf gerust even komt moeder met uwen broeder. Reeds had de moeder 't gansche bosch doorkruist en nergens had ze iemand ont moet. Vol droefheid eu moedeloos wilde zij naar haar hutje terug, waar nog altijd ellende eu kou op baar wachte. Doch op eens rees het Christenbeeld, dat dieper in het bosch op de kruis baan stond, voor haar op. O ja, nog stond het iu haar geheugen, alsof het pas ge beurd ware, Wilfried wierd daar op die zelfde plaats, het slachtoffer der wild- stroopers, en ook daar wilde zy bidden voor hareu man en aan God haren zoon terugvragen.... De sneeuwvlokken dwarrelden nog altijd door elkander en de arme moeder bibberend onder hare verscheurde lom pen spoedde naar de kruisbaan. 't Scheen of ze door eene machtige hand vooruit gestooten wierd, want haar hert klopte geweldig 't was alsof ze eeu voorgevoelen had der nieuwe ramp die haren boezem nogmaals moest verscheu ren.... nog eenigo schreden en ze was by het Christusbeeld. Daar stond ze nu voor het beeld en aan den voet vond ze.... haar zoon rus tend op zijn houtbusseltje schiers naakt half bedekt door de vallende sneeuw. De kleine door de duisternis misleid was aan de kruisbaan gekomen en zag het Christusbeeld gansch besneeuwd aan de oogen hingen eenigo druppels water, die vastgevrozen, aan zeldzameparelsgeleken Karei, door medelijden getroffen, had zijne van lompen aanêengenaaide vest op de schouders van den gekruisten zalig maker neergelegd, en was gansch ver moeid aan den voet van het beeld inge sluimerd. Laugzamerband begonnen de kristalen tranen bij de warmte door Kareis vestje veroorzaakt te vloeien en biggelend langs Christus wangen druiplen zij als eene zachte dauw op 't slapend jongentje neer. Nauwelijks dierf de moeder haar zoon tje aanraken, hij sliep immers zoo zacht eene blijde glimlach speelde op zijne lip pen, hij droomde, hij droomde van he- melsch geluk en vrede bij de kribbe van het goddelijke kind, waar hij steeds in den hoogc over moeder, brooders en zus ter waakt. Op 14 dezer heeft ouze nieuwe zang- maatschappij, - De Vrienden kritig haar eerste St. Ceciliafeest met veel luister gevierd des morgens om 8 uren plechtige Mis, daarna een uitstapje naar do Broekstraat om 12 uren een lekkere maaltijd in de katholieke school, waaraan 85 leden deel namen. Na de maaltijd wierd er aan onzen ievervollen Bestuurder een prachtig ge schenk aangeboden als blijk van gene genheid voor zijne bewezene diensten aan de katholieke zaak te dezer gelegenheid wierd er door een ieycrig lid onzer Zang maatschappij, Alfons Verrnoesen, het uiterst schoon gelegenheidsschrift afge lezen Achtbare Bestuurder Geene gelegenheid was beter geschikt dan dezen aaugenamen stond op welken wij U, als broeder van den Vriendenkring ouze hulde, achting en dankbaarheid kunnen aanbieden. Het zou ons onmogelijk zijn by het aanzien der onophoudelijke zorgen, den standvastigen iever, de groote opofferin gen die gij aanwendt tot het welzijn onzer duurbare Gemeente ongevoe lig to blijven. Gij zijt het, achtbare en welbeminde Bestuurder, die in alle moeilijke tijdsom standigheden door uwen i.eldaftigen en voorbeeldigen moed altijd onze genegen heid verdiend hebt. Wij als huisvaders hebben het behoud van ons duur baar katholiek Geloof iu de harten onzer kinderen grootelijks aan U te danken. Wij zien nog, onder de ongelukswet van 1879 moedig strijden voor deze zaak niettegenstaande vervolgingen van het burgerlijk gerecht zelve. Wij ook, uwe leerlingen, mogen U met fierheid den geleider onzer jeugd noemen on zijn onze bekwaamheid aan uwe kundige lessen verschuld. Geen wonder dan, dat wij, en alle vrome christene burgers dezer Paro chie U aanzien als den war. n voorstaan der, den sterksten steun hunner grootste belangen. Dank, achtbare Bestuurder, duizend maal dank voor al het goede ons bewezen; aangemoedigd door uw voorbeeld zullen wij als moedige burgers van Herdersem, ook streven uit al onze krachten voor het welzijn, de eer en den roem van onzen geliefden geboortegrond. R- ken dus altijd op onze getrouwheid en bereidwilligheid. Gelief te aanvaarden, dit geringe ge schenk als bewijs der genegenheid van uwe dankbare leden en leerlingen van het Zangkoor. Om 2 uren hebben wij een uitstapje gedaau naar den Wijk (Kluis) en hebben ons op de deftigste wijze verzet en des avonds om 9 uren is elk verheugd en wel gemoed naar huis gekeerd. Zondag aanstaande 27® December om 11 uren 's morgens zal iu het lokaal Het Paviljoen, bij M. Em. Van do Maele, Groote Markt, eene Openbare Vergadering plaats hebben. De heer J. M. BRANS, h eraar te Brus sel, zal er oene Voordracht geven. Ondeewebp Vlaamsche Kunst der Gedachten. Wie een uurtje nuttig en aangenaam wil doorbrengen, zal niet nalaten deze zitting by te wonen. Ingang vrij en kosteloos. Priesterlijke benoemingen. De E. H. Van den Abr ole, onderpa stoor te Zomergem, is pastoor benoemd te Louise-Marie (Ronse). Feestdag van Kerstmis. Het Kribbeken zal in 't Gesticht der Eerw, Dames van Maria, te Aalst, te zien zijn op 25 en 27 december, 1, 3 en 6 januari, van 9 tot 12 uren en van 2 tot 4 uren; op 2 januari van 9 tot 12 uren. Aangestelde Bijksveearts. F. GOWIE, Molenstraat n° 07 te Aalst. De forten van Dendei monde. Er hebben op dit oogenblik ct nstige onder handelingen plaats voor den afbraak der vestingen van Dendermonde, die volgens bevoegde personen geen 24 uren zouden weerstand bieden. Maar de regeering vraagt voor den ver koop der gronden 11 milliocn 1.... De policie heeft eenen Franschman aangehouden, eeu 24jarig<- studenl, die te Nancy eene moordpoging op zijnen vader pleegde. Dio jongelihg, welke meer zijn leven sleet in do herbergen en ver dachte huizen, dan in studio, kwam aan houdend geld te kort en wilde van zijnen vader aanhoudend meer hebben. Van daar ruzie, welke op zekeren dag eiu- digde met revolverschoten. De vader viel, door twee kogels getroffen. De vader moorder vluchtte en werd, na lange op zoekingen te Brussel aangehouden. Speelhuizen. Het parket van Brussel en de policie van Vilvoorde heb ben op aanklacht van eon aantal vrou wen van fabriekwerkers, een onderzoek gedaan in verscheidene herbergen, waar hare echtgenooton hun werkloon gingen verspelen Doch do spelers waren, naar hot schijnt, verwittigd en het gerecht kon dus niet handelen. De policie zal echter eeu waak zaam oog op de bewuste buizen houden. Nieuwe zaak Courtois. Behalve voor den gebeimzinnigen moord op mevr. Herry zal Courtois zich nog voor een tweede feit te verantwoorden hebben, namelijk, voor eenen diefstal met bezwa rende omstandigheden ten nadeele van den fruithandelaar Ruttiaux. Die zaak werd. zooals men zich herin neren zal, aan het licht gebracht door het beruchte Pietje Snot. De diefstal werd gepleegd over een jaar of vier. Te samen met die van den moord werd ook deze zaak onderzocht en het gerecht kwam tot de ontdekking der volgende feiten Rond het tijdstip van den diefstal werd Courtois tot policieofficier benoemd. Hij werd gelast met bet onderzoek van eeu klein feit, dat ten huize vau Ruttiaux was gepleegd en tijdeus dit onderzoek bekende Ruttiaux aan Courtois, dat bij, veiligheidshalve eene som van 3000 fr. in eene geheime plaats van zijnen kelder had verborgen. Hij wees den policieofficier zelfs de plaats aan. Daags nadien werd, bij middel van braak, dit geld gestolen. Daar niemand anders van dit feit kan verdacht worden dan Courtois, is hij door de kamer vau iu besckuldigiugstelling, ten tweede male voor de assiseu verzon den. Messengevecht. Twee knapen waren op den Boulevard-Jamar te Brus sel aan 't vechten geraakt. De eene, 11 jaar oud had zijnen 13 jarigen tegenstre ver spoedig op den grond liggen. Nu sprong een ander toe en viel den overwinnaar meteen mes aan. Hij bracht hem eenen steek in den rug toe. Ue overwonnene sprong nu recht, trok ook ee.u mes en viel zijnen helper te lijve; hij brachtdezen eenen messteek toe. De twee gekwetsten zijn naar het gast huis gebracht eu de audere werd aange houden. 80-jarige zelfmoordenaar. Ze kere O..., 80 jaar oud, vroeger tamboer majoor bij de brusselscbe burgerwacht eu die onlangs zijne gouden bruiloft vierde, heeft zich iu zijue woning ver hangen. Men gelooft dat de grijsaard, die zie kelijk was, in eenen aanval van heete koorts heeft gehandeld. Op vrijdag aanstaande zal het weer kinderfeest zijn in het paleis van den graaf van Vlaanderen. Talrijke kinderen van arme meuschen uit de parochie zullen volgens jaarlijksche gewoonte, rond eenen kerstboom geschaard zijü. Ten 5 uren zullen prinses Clementine en prins Albert geschenken en lekkernijen uitdeelen, ter wijl de ouders aan eene collatie worden geuoodigd. De boter van Vooruit. a De Flan- dre libérale heeft een onderhoud gehad met eene boterverkoopster van Vooruit die verklaarde dat zij 150 kilos per week leverde, aan eeue winst van 5 centiemen per kilo. Zij kocht die boter voor echte en on- vorvalschte op markten en melkinrich tingen. Sedert wanneer levert gij niet meer aan Vooruit vroeg do interviewer. Ho, dat is eene heele historie. Acht of tien dagen na het bezoek van den ge- zondheidsinspccteur in Vooruit, werd ik met rniju broer (baar deelgenoot in de zaak) verzocht, in eenen der bijwiukels te komen. Wij giogen eu men liet ons daar vier briefkens teekeneu, waarin wij ons alleen verantwoordelijk erkenden voor de boter, die in beslag was genomen Luister, zegde inen ons, voor u kan dit slechts 26 frank boet voor gevolg heb ben, terwijl het voor - Vooruit - iets ge heel anders is. En meu voegde er bij Gij blijft toch onze klandisie behouden. En hebt gij geteekend Ja. En 8 dagen later raakten wij de klandisie kwijt, zonder dat wij weten waarom. Verkoop van petrool te Antwerpen in 1547. Vele menscheu denken dat de petrool eene ontdekking is vau den laatsten tyd. Welnu, het dagblad VEscaut, doelt maaudag eene uotarieële acte meè, ge vonden door den archivaris, M. F. J. Van den Brandeu, in de minuten der notarissen en die het geheel anders voor stelt. In deze acte, gepasseerd voor notaris Si^er S'Hertogken, op 1 september 1547, bekentGillis Moermeester, apothe ker alhier, te hebben gekocht van Fran cisco Villado, italiaansch koopman, 11 kassen, makende 22 flesschen petrool (vingt et deux flasquons de piclrtole). Zij gingen er samen eentje pakken In do Kroonenbergstraat te Antwer pen, werd zondag nacht een inwoner der derde wijk aangesproken door twee per sonen, die hem uitnoodigden, or nog eentje meê te pakken. Z'j eene herberg binnen eu pakten er zoo veel, dat de aangesprokene niet meer bij mach to was zich te weeren, toen de nieuwe vrienden hem, bij het buitenkomen, vun zijne horlogie en zijnen paraplue ontlastten. Hij beeft zich moeten troosten met eene klacht bij de policie iu te dienen. Een maalder van Eeghem vond bij zijue komst in den molen, zijn 33jarige zoon met vermorseld hoofd tusschen de tandwielen zitten. Verschrikkelijk 1 Een nieuw jachtwiel was geplaatst in eeue fabriek te Hourpes. Het werd zaterdag voor den eersten keer in werking gebracht. In den nacht vau zaterdag op zondag werd de fabriek, waar tweehon derd man arbeidden, eensklaps door oen vreesdij keu schok in opschudding ge bracht. Een gedeelte der gebouwen stortte ui en de werklieden vluchtten haastig waar zij vluchten konden. Het jachtwiel was gesprongen. Eeu machinist werd op don slag gedood, andere werklieden wer den gekwetst en de schade is overgroot. Een stuk van het wiel, 5000 kilos zwaar, weru op 250 meters afstand gevonden. Andere stukken vlogen op omliggende huizen, ineen bosch, in de Samber. Het gesprongen wiel draaide met eene snel heid vau 50 wendingen iu de miuuut. In eeu depot te Malonne heeft men eeue kist gestolen, bevattende 900 dyna- mietkardoeseu,wegende te samen 50 kilos genoeg om heel Namen in do lucht te doen springen, Spoorwegongeluk vermeden. Zon dag brak te Ruysbroeck eene ketting tusschen twee wagons en de helft van den reizigerstrein bleef achter. De machinist, dit bemerkonde, stopte maar zoo plotseling dat do reizigers in bet nog vaste gedeelte van den trein een hevigen schok voelden en overhoop ge worpen werden. Nu stoomde hij achteruit en het stoo- ten tegen het losgeraakte gedoeltc ver oorzaakte eeu nieuwen schok, tengevolge waarvan de reizigers uit de wagons sprongen. Gedurende dien tijd berekende een der bedienden uat de trein van Parijs de statie moest biunenstoomen, en onvermijdelijk den stilstaanden trein raken. Haastig deed hij de signalen werken eu kon alzoo eene groote ramp voorkomen. Alleen werd eeu wagon zwaar beschadigd. Sneeuw. Overal sneeuw. In Condroz is de sneeuw iu overvloed gevallen. TeSpa heeft men mot desneeuw- sleê gereden. In de Ardennen worden de wilde var kens door de sneeuw uit de bosschen ge jaagd. Zij vertoonen zich iu de dorpen en verwoesten de velden. Uit Frankrijk en andere streken zelfde tijdingen. Eveneens in de overzeesche landen. Te New-York lag de sneeuw reeds 25 ceutimeters dik. Een burgemeester in nesten. Dit is het geval mot den burgemeester van Koekelberg, die in zijnen raad voortdu rend klachten moet aanbooren van de raadsleden, die in processen-verbaal der zittingen het minste woord, dat zij heb ben gesproken, willen weergegeven zien. Zoo gaan er gansche zittingen om met gepreutel over kleinigheden, en aan do bestuurzaken der gemeente wordt niet ge dacht. Twee mijnongelukken hadden maan dag plaats. Te Bascoup is een 17jarigen jongeling in de mijn door eenen zwaar geladen wagen overreden en gedood te Saiute Catherine is de 35jarige Joseph Jourdaiu door een slag der machieu ge troffen en doodelijk gewond. Geheimzinnige misdaad te Amsterdam. Het Handelsblad deelt volgeus de N. B. Ct inlichtingen mee over den gebeimzin nigen moord, vrijdag avond gepleegd op eeue vrouw in de Vau Eghenstraat, te Amsterdam, door een onbekende. Zaterdag avond had nog niemand het slachtoffer herkend, hetgeen natuurlijk tot allerlei veronderstellingen aauleiding gaf. Alsdan echter bood zich een jonge- liug op het policiebureel van de Leid- schepleiu aau, die zegde getroffen te zijn door de beschrijving der vrouw, die hij iu de dagbladen had gelezen, en vroeg om het lijk te zien. Men bracht hem bij de vermoorde, welke hij aanstonds herkende als de zus ter zijner beminde, zekere Hendrika Boyer, 21 jaar oud, dienstbode bij de fa milie Teuteuberg, wonende Parkweg, 66. De familie, bij welke de vermoorde vrouw woonde, was over eenige dagen naar Frankfurt A/M vertrokken, zoodat Hendrika zich alleen in de woning be vond. Ziedaar hoe het komt, dat niemand haar vermiste. Vóór de herkenning van het lijk had eeue winkeljuffer uit de P. C. Hoogstraat den hoed vau de vermoorde herkend, als dien gedragen door eene jonge vrouw, die vrijdag middag hij haar eene rouw kaart was komen koopen. Zij had haar verteld dat haro meesiers naar Duitsch land waren eu zij, daar zij nu toch al leen was, 's avonds aaar hare moeder g'ig- Het koopen dier rouwkaart staat onge twijfeld in verband met den dood haars vaders, die slechts 8 dagen geleden ge storven is. Bij hare moeder, hare stiefmoeder, had men haar ook niet vermist, omdat zij waarschijnlijk niets van hare komst had gezegd. Hare zuster en haar löjarig jroerke zijn ook het lijk komen herken nen, zoodat er nu geen twijfel meer mo gelijk is. En nu de moordenaar Men heeft er geeu het flauwste vermoeden van, wie die man zijn mag en waarom hij deze vrouw gedood heeft. De plaats der misdaad kan ook nog uiet worden aangewezen. Men heeft nergens geschreeuw of hulpgeroep gehoord. Misschien heeft het meisje zelf niet geweten dat zij zoo erg gekwetst was. De bloedsporen op de straat kon men slecht eeu huis of tien ver volgen, maar ongetwijfeld kwam Hendrika Beyer van veel verder sedert zij gewond was, daar

De Denderbode | 1896 | | pagina 2