Zondag 5 Januari 1897. 5 centiemen per nummer. 81sle Jaar, 3121 IT SPOOK DER Ml, Landbouw. Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement Aalst. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. - VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. EERBIEDIGT DE ZONDAGRUST. w Menschen, leest en oordeelt STUDIECOMMISSIE DE DENDERBODE Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank; met de Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden; fr. 1-75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwitantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, N. 31, en in alle Poslkantoren des Land. Cuique suum. Per drukregel, Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00; Vonnissen op 3e bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften word m niet teruggestuurd. ileeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den uijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten Bureele van dit blad. Aalst, 2 Januari 1897. Aan alle zijne geachte abonnen- ten en lezers wenseht DE DEN DERBODE n een zalig, gelukkig en voorspoedig nieuwjaar 1897. Tot eerbied vac do zondagrust werden reeds vele riemen papier beschreven en bedrukt en ook talrijke redevoeringen gehouden. Vereenigingen worden overal gesticht tot hare bevordering. Algemeen wordt de noodzakelijkheid der zondagrust erkend en nochtans, droevig is het te moeten bestatigen, dat, ondanks alles wat tot biertoe werd aangewend,bet vraagstuk nog verre van zijne oplossing is. De Jacobijnen der jaren 1790 dachten dat zij,dank zij,hunne liberale leerstelsels de zondagrust straffeloos zouden kunnen uitroeien. Het vieren van den zondag, herinnerde te zeer de geboden Gods, en God was verloochend en bijgevolg afge schaft Het vieren van den zondag, van den dag des Ileeren, streedt volgens hen tegen den menschleijken vooruitgang..,. Weldra bracht het werk dier klein geestige wijsgeeren zijne vruchten voort. Ja* weldra kwam de zondagrust in verval; maar tot wiens voordeel? Ten voordeele van niemand. En tot wiens nadeel Tot nadeel van nijveraar en werkman maar van dezen laatste 't meest dus ten nadeele van 't werkende volk En die kleingeestige liberale wijsgeeren, werklieden, zoudt gij nu moeten loven, zij die met u uwen God te willen ontnemen, u de noodzakelijke rust hebben ontstoleul Maar. spreken wij over den hedendaag- scheu toestand. Aan wie is het heden toe te schrijven dat de zondagrust zoo slecht onderhou den, ja, zoo dikwerf geschonden wordt Wij willen geene der maatschappelijke standen alleen beschuldigen en wij zeg- geu 't Is uwe schuld rijken Gij zijt er de oorzaak van, werklieden. Wij willen heden de groote nijverheids gestichten op 't achterplan laten en de zondagrust der ambachtslieden hespre ken. Hoevele menschen, vindt men heden niet, die zonder noodzakelijkheid tot 't einde der week wachten om zich tot kleermaker, schoenmaker enz., enz., te wenden en hem dan lastig vallen om huff werk 's zondags of 's maandags af te leveren. En zoo er wat wordt tegenge stribbeld 'dan hoort jnen onmiddelijk Kunt ge H nietdan ml ik elders gaan Gij die zoo handelt, sticht kwaad, want ge verplicht meest altijd den werkman do zondagrust te schenden. Doch vele werklieden miskennen ook de zondagrust. Hoevelen zijn er niet die tot zondag 's morgends werken en dit zonder dringende noodzakelijkheid die den gauschen zondag in hun werkpak blijven loopen en dan des maandags op zwier gaau? Meest altijd handelen die lieden uit wir.stzucht ze denken immers dat het overwerk is dat ze des zondags verdie nen, maar ze falen in hunne rekening. Nooit heeft het zondagwerk iemand ver rijkt, noch de zondagrust iemand armer gemaakt. De dagelijksche nachtrust is niet vol doende om aan de vermoeide leden de noodige krachten te verschaffen het is noodzakelijk dat er een dag op zeven ge rust worde. God toen hij de mensch schiep, er kende de noodzakelijkheid van den rust dag en Hij geboodt dat den zevenden dag, een rustdag wezen zon, en niemand kan dat Goddelijk Gebod straffeloos misken nen. Werkgevers, handelt aldus dat de werklieden de zondagrust niet schenden moeten Werklieden, tot uwe eigene welvaart, eerbiedigt altijd de zondagrust. Zoo zult gc beide uwe plichten volbren gen jegens God en tot heil der samenle ving Episode uit den Oorlog in de Vendee, 17de vervolg, Ik beii gereed.... ik vertrek. En zich tot den heer de Milly wendend, voegde zij er bij Gij hoort het, waarde baron mijn vader is lijdende hij yerlangt naar mijne tegenwoor digheid. Ik kan niet aarzelen.... ik ga hem troosten, verzorgen.... De edelman schudde treurig het hoofd. Mejuffrouw, sprak hij, het plan schijnt mij onuitvoerbaar toe. Hoe komen wij door een streek, die geheel door de Blauwen bezet is? Wie weet daarenboven, of die bode... Glaverelles viel den jongen man in de rede: Heb ik de eer, met baron de Milly te spreken vroeg hij met eeue diepe buiging. Ja. Zeer wel, M. de la Mcilleraye heeft mij opgedragen, u te verzekeren, dat hij u gaarne bij hem zag. Hij rekent op uwe toe wijding, om do moeilijkheden te overwinnen, welke juffrouw Blanche op hare reis kunnen wachten. Ik ben tot de bevelen van den graaf mejuffrouw, sprak de baron. Ongelukkig Herhaalde malen werdeu de leden van den katholieken Werkmanskring van Aalst door de dousjebladen uitge maakt als sibbedominés, plat- tekeesmannen, soepsoldaten, venten om in d'erwten te zet ten, kalfke-mozessen, abla- does, schoenkuisschers, flasje- kesmannen, enz.... enz.... Herhaalde malen wierd in die schoone bladen de stem ming der bovengemelde werk lieden over dc pensioenkassen belachcn en bespot,.,.. en ziet nu wat bet Volk van Gent, orgaan van don katholieken Belgischen Volksbond, nu letterlijk schrijft over dienzelfden Werkmanskring en zijne le den Vrijdag (Kerstmis), had in den Werk manskring te Aalst een aangenaam broe derfeest plaats, namelijk het jaarlijkscb feest van den Kerstboom, welk ditmaal niet min dan 1250 schoone prijzen be- atte. Een aantal hooggeplaatste personen, waaronder de Z.E.H. Deken Raemdonpk, Eerevoorzitter van den Werkmanskring, M Ghecraerdts, Burgemeester, waren op deze bijeenkomst aanwezig. (MM. Meert, Bethune, De Clippele Schepenen en bijna al de Gemeenteraads leden en talrijke burgers werden ook be merkt.) De heer Burgemeester heeft er aan ge houden het eeregereebt van saucissen te scheuken, dat een der volksaantrckke- lijkbeden van den tombola uitmaakt. Een aangenaam voorval kwam de vreugde der werklieden nog immer ver meerderen, Z. Hoogw. Mgr Stillemans, Bisschop van Gent. had den Z. E. Heer Kanunnik DeBock,Leeraar aan het groot seminarie, afgevaardigd om Hem op dit feest te ver tegenwoordigen. De Z. E. fl. Kanunnik De Bock werd in hartelijke bewoordingen welkom ge- wenscht en was hoogst tevreden daar een 1300tal werklieden verecnigd te vinden. Hij maakte er ook gebruik van om aan onze vrienden eenige woorden toe te sturen. Na ze de hartelijkste groeten van Zijne Hoogw. den Bisschop overgebracht te hebben, wenschte hij hun geluk en be dankte bij hun voor de edele pogingen welke in dezen Kring worden aaugeweud tot de zedelijke en.stoffelijke verheffing van den werkman. Uw kring is een werkmanshuis, zulks hebt gij begrepen, dp werkman beeft er vrij en vrank zijn woord te zeggen, de werkmansrechten worden er verdedigd, eene rechtstreeksche vertegenwoordiging is aan den werkman in de verschillige besturen gegeven. Ziekenfonds en Vakvereenigiugen zijn door u gesticht en de gewichtige kwestie- der pensioenen is door u besproken, zon der vleierij, maar pracktisck en ernstig. Ik wensck u uit gansclier hart over die richting geluk iu naam van Mgr. Volhardt op dien Weg en Veracht be knibbelingen en lastertaal. Mannen, die zich aan het arbeidsvraag stuk toewijden, moeten mannen zijn van zelfopoffering en voorzichtigheid. Men moet de noodige edelmoedigheid bezitten om recht te geven aan wien het toekomt. Spreker wijst op het programma door HH. Hoogw. de Bisschoppen opgesteld en dringt er op aan. Laat ons de punten van oudergeschikt belang voor de grondbeginsels niet plaat sen en alzoo de eendracht tegenwerken. Aangaande de noodzakelijkheid zich tegen den klassenstrijd te verzetten, ver haalt de Z. E. H. Kanunnik Do Bock eene geschiedenis ten tyde van het oude, heidensch Rome, en eindigt met een warmen oproep tot de eenheid, tot het werk van den vrede, welke men kan be komen en bewaren, met zich allen te onderwerpen aan dezelfde overheid der H. Kerk, den Paus Leo XHI en ouze Bisschoppen. Deze toespraak, welke met klimmende aandacht werd aanhoord," is meermalen warm toegejuicht. Nochtans, menschen, alles in eerlijk heid en deftigheid 1 l 1 toewijding niet voldoende. Wat wij voor alles oodig hebben, is oen vertrouwbare, kundige gids. Zoo gij wilt, zal ik die gids zijn. Wie zijt gij vroeg do edelman, terwijl hij den medeplichtige van d'Orbois strak het gelaat zag, Claverolles doorstond dien blik, zonder te verbleeken of in verwarring te geraken. Ik ben antwoordde hijeen arme pach ter en ben door de blauwen geruïneerd. Ik bewoonde eon dorp, dat aan den rand van hot boscb van Bougères ligt. De ellendelingen hebben mijne woning overrompeld en ver woest ik zag mijn buisgezin weenond in het boscb vluchten. O, toen gevoelde ik een woes- ten, onverzoenlykon baat in mij opwellen. Ik heb gezworen, mij en mijn buisgezin te wre ken ik weet mijnen eed te houden De oogen van den overlooper bliksemden van woede. O, gelukkiglyk, mompelde Blanche, hebt gij ook geleden. Dat geeft u aanspraak op ons vertrouwen. Laat ons vertrekken, M. do Milly, en wij zullen u blindelings volgen. Zij wierp een ondervragenden blik op den baron, die zwijgend bet hoofd boog. I)e nacht is ophandeu, sprak Claverolles; de duisternis zal ons plan begunstigen. Ver kleedt u, en wij gaau op weg. Is bet dan noodzakelijk, dat wij andere kleederen aantrekken vroeg Blanche. Er zijn in België maar een handvol liberalen meer, en toch worden er alle dagen meer dau een millioen liberale gazetten verkocht Wie koopt ze Flauwhartige katholieken. Kenteekens van eene goe de melkkoe. Eeue goede melkkoe is deze die eeno groote hoeveelheid rijke melk voortbrengt. Tot het erkennen'eener goede melkgeefster duidt men eenige algemeene en eenige bijzondere kenmerken aan. Da algemeene kenmerken zijn kleine fijne kop, heldere maar zachte oogen, fijne hoorns, lange dunae hals, diepe en breedé borst, rechte en breede rug, breed bekkenholte, fijne pooten, fijn beender- gestelj. malscho en dunne huid, zacht vleeseh. Do bijzondere kenieekens hebben be trek op den uier, de meikaders en den melkapiogei. De uier moet groot en vier kant zijn, verre naar achter en naar den buik uitgestrekt, wel opgespaunnen vóór bet molken en slap en klein na het mel ken, bekleed met een fijn geelachtig vel, en bedekt met gele scbelpkens. De spenen moeten groot zijn en verre van elkander verwijderd. De meikaders, 't is te zeggen de tivee aders die van het voorgedeelte van den uier langs den onderbuik naar het borstbeen loopen, moeten kronkelend en opgezwollen zijn, en langs eene groote opening, boterput genoemd, dicht bij hot borstbeen iu de borst dringen. Men geeft den fbaam van melkspiegel of schild (écusson) aan eon uitwendig deel van het liclu'm dat uitstrekt van den uier tot den steert. Op de melkspiegel zijn'de kaarkeus opwaarts gericht, dewijl zij op het overige van de huid naar ouder lig gen. Een lange, breede en regelmatige melkspiegel wordt als goed aanzien. Men mag nochtans op die kenteekens alleen niet oordeelen, men moet ook de herkomst van de diereu in acht nemen. Volgens de wetten van overerving zetten de ouders (koe en stier) gemakkelijk hunne eigenschappen aan hunne afstam melingen over. Eene koe die van goede melkgeefster voorkomt, heeft goede waar borg. X Rassen. Er zijn verschillige vee rissen. België heefter drij: het Vlaamsck ofCasselsch ras, het Waalsch ofilerve ras en het Ardeeusck ras. Buiten die ras sen worden hier soms nog koeien inge bracht van Hollandsck ei Engelsch ras. Eertijds prees men veel het invoeren van vreemde rassen aan. De tijd heeft geleerd dat het beter is de iulandsche rassen, die tot dezen grond en dit klimaat byzoudere geschiktheid hebben, te verbeteren. Het Vlaamsck ofCasselsch ras is eene van do beste; die dieren geven veel melk eu zijn wel geschikt voor bet vetten. De Vlaamsche koe, zegt de heer Verstraeten in zijn handboek van de «landbouwster, is groot van gestalte; hare beenderen ziju uistekend doch fijn, gansch het achterdeel is groot; de hals is mager; de mond is breed en de "lippen ziju kloek; de neus en de tong zijn zwart de oogen ziju open en heb- Volstrekt noodzakelijk, Gij kunt in uw aanzienlijk gewaad geeu stap (loon iu onze streken, zonder u aan gevaarlijke ontmoetin gen bloot te stellen. De soldaten van Beaufort zitten het Vendeescho leger op de hielen. Alle verkeer wegen, alle dorpen zijn door de bandieten bezet, en er is eeue grondige kennis het land noodig om hun te ontsnappen, - God en de heilige maagd zullen ons be schermen, sprak Blanche ik ga mij al3 Bre- tonsche boerin verkleeden. Gelukkig is hier in deze hut een meisje van mijn leeftijd. Zij zal niet weigeren, die kleederen te verwisse len tegen de mijne. liet meisje werd geroepen. Bij het eerste woord greep zij de freule bij de hand. - Kom mee, mejuffrouw, riep zij, ik zal u onherkenbaar maken in de oogen van die leelijke Blauwen, Zij nam haar mede naar haar kamertje. Een oogenblik later kwam Blanche terug. Zij was geheel veranderd. Een kleed van grove stof, een voorschoot en een Bretonschó muts maakten haar kostuum uit, terwijl hare fijne voetjes in klompen staken. Zij zag er waarlijk bekoorlijk uit. De heer de Milly had ook niet stil gezeten. Hij had den mantel en de vest van zijn gast heer aangetrokken. Met ijzer beslagen schoe nen vervingen zijn fijn schoeisel, een breod- gerande hood overschaduwde ziju gelaat ten halve en gaf hem het voorkomen van een boer. ben eenen zachtaardigen blik de ho- n rens zijn kort. Het baar is gewoonlijk rood of bruinrood met of zonder witte vlekken. Als diereu van zuiver ras aan- ziet men alleenlijk de roodbruine zon- der vlekken, uitgenomen op ieder kaak eene kleine, witte met zwart gemengde vlek. Veemarkt van Dendermonde. Het besluit van 16 December 1896, 't welk het houden der veemarkt te Dendermonde opschorste, is ingetrokken. Do veemarkt zal, zooals voorheen, te rekenen van maandag 4 januari 1897, alle weken plaats hebben. De dieren vooraleer ter markt toege laten te worden, zullen bet onderzoek moeten ondergaan voorschreven door het besluit van 6 november 1896. De overtreders zullen gestraft worden. Onverdachte getuige. Wat men ook zegge, de maatschappe lijke omwenteling zou ten slotte slechts eeue groote overweldiging zijn, welker onmiddelijk gevolg zou zijn de aarde on vruchtbaar te maken, de maatschappij in een dwaugjuk te sluiten, en zoo het mo gelijk ware dat dergelijke toestand eenige maanden kon aanhouden, raillioeuen menschen don hongerdood te doen ster ven. Het socialism is niets anders dan de laatste droom van het tot waanzin ge brachte gespuis. Eene havelooze, ontketende, gewa pende, woededroukeu menigte Fikken, bijleu, bloote zwaarden, messen en hamers Dé-stad doodsch en stil; hare poorten gesloten en bewaakt; de huizen doorsnuf feld, de gevangenissen opengebroken, de gevangenen gewurgd Hut alarmkauon weêrgalmend dc policie ih den huiskring, de denkwijze verdacht, de woorden opgevangen, de tranen bespied, de zuchten geteld, de stilte beloerd door de verklikking De onverbiddelijke vorderingen de gedwongen on op volgenlij kc leeningen het papiereugeld waardeloos; de munten verzwonden de vrees voor hongersnood vreeselijker dan de honger zelf; De burgeroorlog binnen en do vreem delingen op ouze grenzen de laffe af zweringen, de schijuheilige afvalligheden, de onedele otnkeeiïugen onstuimige ou hardvochtige stedehouders het comiteit van openbaar welzijn, als opperreebt- bauk met oumeedoogend hart bet schrikbewind en bet schavotziedaar de vruchten der omwenteling. »Ik verwerp uit alie kracht het on machtig, onzedelijk socialism, dat slechts slachtoffers en bedrogenen kan maken Ik, voor mij, verklaar hettegenover die helscbe propaganda, die schaamtelooze zinnelijkheid, die hatelijke schriften, dat bedelaarschap, die stompzinnigheid van guest en hart, die eeu deel van de werk lieden begint te bomeesteren, ben ik ge zuiverd van de socialistische eerloos heden Fboud'uon. Alvorens, de hut te verlaten, naderde hij eene kast, waarop hij een paar rijk bewerkte pistolen had neergelegd. Staat ge mij toe, die wapens mee te ne men vroeg hij aan Claverolles. Goed, untwoordde deze onverschillig. - Thans, mejuffrouw, wachtten wij op uwe bevelen. Ik ben gereed, laat ons vertrekken, iprak Blanche. Ziju onze vrienden verwittigd? Jawel, mejuffrouw. Zij wensclien ons een gelukkigen uitslag. Drie peerden wachtten trappelend van on geduld aan de deur. Kreule.de la Meilloraye leunde licht op den arm van haren vriend en sprong in den zadel, Daarna gaf zij het teeken om te vertrekken. De nacht zou weldra invallen. De Breton- sche vlakten kregen een somberen en ernsti- gen aanblik. Van tijd tot tijd hoorde men in de verte geweervuur, gevolgd door eeu dof geraas hot waren de achterblijvers vim hot Vcndeesclïe leger. die zich tegeu de republi keinen verdedigden. Claverolles scheen het land goed te kennen. Nooit aarzelde hij iu dat doolhof van wegen eu paden. Na een rit. van twee uren hield hij eens klaps stil. Wij komen, thans aan een moeilijken doorgang, sprak hij zacht. De Blauwen heb ben het naburige dorp bezet. Wij moete De schrijver van deze regelen was zelf een godloochenaar en een socialist. Ze zijn in een oogenblik van rechtzinnigheid uit zijne peng voor de teelt en den handel der hop. a a 1° Prijskamp. Bijzondere prijs van 100 fr. voor den landbouwer die van zijn eigen gewas de meeste puike hop aan de waag heeft gebracht. ICieckens Serafien, Brusselsche steen weg, Aalst. 2° prijskamp. 600 kilogr. hop. le pr. 50 fr. Schockaert Edouard, Brussel- schen steenweg, Aalst 2e pr. 40 fr. De Wolf, P.-J., Spruithoek, Moorse!. 3" pr. 35 fr. Coppens Fr.-Aloïs, Langestraat, Mijlbeke, 3° pr. 35 fr. De Schryver L., Moorselbaan, Moorsel. 4" pr. 20 fr. Van Schuerbeke Petrus, land bouwer, Wambeke. 4° pr. 20 fr. Uittesprot Joannes, Spruithoek, Moorsel. 4° pr. 20 fr. Van Eeckhoorn, S' Jozefska- pello, Moorsel. 4° pr. 20 fr. VanNieuwenborgh Ch.-L.,land bouwer, Hekelgem. 4° pr. 20 fr. Van Vaerenbergh, J.-B. Kasteel straat, Hekelgem. 4° pr. 20 fr. De Meersman J.Exterkeu, „Moorsel. 4" pr. 20 fr. De Kop Philetn. Statie, Moortrel. 4° pr. 20 fr. Schockaert Joseph, Beekstraat, Mijlbeke. 4° pr. 20 fr. Verleysen Felix. Brusselscheu steenweg, Mijlbeke. 3' prijskamp. 300 kilogr. hop. 1° pr. 40 fr. De Wever Joannes, Boachstraat, Lombeek-S"-Catbarina. 2° pr. 30 fr. Uittesprot Petrus, Houtenkruis, Moorsel. 3° pr. 25 fr. Biezeman Joseph, Rot, Opwijck. 3° pr. 25 fr. Coomans, landb.Beckaraele. 4" pr. 15 fr. De Schryver Jan, Terlinden, 11e- 4° pr. 15 fr. Van Gyseghem Frans, Klaar- haag, Meldert. 4" pr. 15 fr. Van Moezieke Désiré, Moorsel. 4° pr. 15 fr. Verboeren J-B. Dorp, Hekelgem. 4" pr. 15 fr. Van den Bossche L', Nievel, Meldert. 4° pr. 15 fr. Gaspaort Egidius, Nijverzeel, Opwijck. 4'- pr, 15 fr. Do Raedt Judocus, Kapel-ter- Muren, Erembodegem. 4'- pr. 15 fr. Kinderen D'Uerde, Terjodeu, Erembodegem. 4" pr. 15 fr. Van Geert Joannes-Judocus.Mo- gist, Hekelgem. 4" pr. 15 fr. W° Rógiers, landb,b!r, Mijlbeke. 4" pr. 15 fr. Pauwels Petrus,Meerschdriesch, Erembodegem. 4" pr. 15 fr. De Geest Frans, landbouwer, Opwijck. 4° pr. 15 fr. Meert Edouard, Moorselbaan, Aalst. De uitreiking der prijzen zal plaats hebben op bot Stadhuis, op Woensdag 6 Januari 1807. voorzichtig to werk gaan. Ik zal met nw g vinden den omtrek verkennen. Volgt mij be hoedzaam. Bij deze woorden verwijderde ClavorolleB zich. De baron boog treurig het hoofd. Die gids verwonderde hem en boezemde hem angst in Sedert het vertrek had hij verscheidene malen gezien, dat Claverolles een giftigen blik wierp op Blanche. Wat mocht dien blik vol haat te beteeke- nen hebben De heer de Milly reed langzaam voort, ter wijl hij den gids voortdurend in het oog hield. Eensklaps ontstelde hij. Vlak voor hem, in eene opeuing van 't ge boomte waarop de muuu haar licht wierp, meende hij Claverolles een teeken van ver standhouding te zien wisselen inet verschei dene personen van verdacht tfïfërTtffrï Is het verbeelding mompelde hij. O, ik vrees dat ik mij niet vergis Die boer is een verrader En alB dit zoo is, hoe breng ik freule de la Meillerayo in veilighoid Moet ik haar mijne vermoedens doen kennen, of is het boter te zwijgen llij besloot het laatste te doen. Blanche, die in gedachten verzonken was, j had niets gezien en vermoedde volstrekt niets. I Waarom zou hij haar verontrusten Eu dan, I indien het slechts verbeelding ware Baron I de Milly greep zijne pistolen en naderde Cla verolles. De schurk was alleen en wachtte hem af. Alles gaat goed, sprak hij, wij zullen spoedig in veiligheid zijn. Volgt mij. Zonder antwoord af te wachten, gaf hij zijn paard de sporen en reed een nauw pad op, dat aan de eeno zijne door begroeide rots blokken en aan do andere door een diep ravijn begrensd was. Op korten afstand bemerkte men een zwarte massa dat was het hosch. De heer de Milly en Blanche moesten den gids op dit gevaarlijk en kronkelig pad vol gen. Aan liet einde van het pad gekomen, dat thans in eeu breeden weg overging, vloog een bliksemstraal van achter de rotsen en zeeg het peerd van bót meisje met verbrijzelden kop neer. Claverolles hield onmiddelijk stil. Hy keerde tot de beide achtergeblevenen terug eu steeg van het peerd. Die bandieten riep hij uit. Zij hebben liet op onze beurs gemout. Laat ons vluchten, nu hot nog tijd is.... Bestijg mijn peerd me juffrouw'. En gij dan vroeg Blanche. Ik O, vrees uietB, ik bon aan het loo pen door deze streken gewoon. Maar haast u, mejuffrouw, haast u (WORDT VOORTGEZET.) -

De Denderbode | 1897 | | pagina 1