Een en ander. Nering- en Burgersbond Allerhande Nieuws. - Reeds in de eerste dagen had ik dit nienws vernomen, doch het kwam mij zoo ongelooflijk voor dat ik het niet durfde melden. Thans er is geen twijfel a meer mogelijk. 't Is waar, in Vooruit zegt men, het is door ons dat het brood slechts 3 cen- - tiemenopgeslagen, de anderen stelden4 - centiemen voor - We zouden wel eens eenige uitleggin gen wiHen hebben over dien coöperatie- trust. Heel de stad Aalst is een groote mod derpoel en do straten zijn onbegangbaar, zegt't Land van Aelst en men vertelt liet voort tot zelfs op de treinen.Gelukkig voor den vierden man dat hij met zijne schuitjes over de waterplassen kan varen anders zou hij hebben kunnen to laat komen om op nieuwjaarsdag in eeu der koetsen van zijne Majesteit den Koning te mogen rijden en' zoo in 't koninklijk paleis binnen te sluipen waar hij toch zoo gecrn eens zijn beenen onder tafel zou willen steken.... Postwezen. Ziehier eene hervor ming, in het postwezen ter studie gelegd en die, als zij gelukt, ons land aan het hoofd van al de Europeesche naties zal stellen voor goedkoop postvervoer. Er is spraak 't brievenport van 10 op 5 centiemen te verminderen, althans in de aanpalende districten van het verzendend bureel. De papierhandelaars van hunnen kant vragen dat het maximum-gewicht per port, verhoogd worde van 15 op 20 gram men. In alle geval onrechtveerdig goed ge dijd niet noch in H groot, noch in 't klein, houdt 't Land van Aelst ons voor. Zoo moet ge spreken zegt Bert, want hier op aarde en in den Hemel wordt dit zalig gedacht goedgekeurd en bevolen. De miskenning van dit zalig gedacht heeft, naar men zegt, reeds dikwerf won dere of bovennatuurlijke verschijnsels verwekt. Niet verwijten alles in eerlijkheid en deftigheid, maar nevens de veraebte- lijkste beleedigiugen treft men in yt Land van Aelst wekelijks tal van vuige en las terende zinspelingen en spellesteken uan. Zij die zich met dat afkeurlijk werk onledig houden, komen ons dan den olijf tak aanbieden. AchteruitAchteruit! uit de handen van zulke schijnheilige mannen kunnen wij, katholieken, dien vredetak niet aannemen Laat ons nogthans hopen dat Sixtus zaliger, in do Hemel, betere gedachten voor zijne oude vrienden hier op aarde zal verkrijgen Onbegrijpelijke domheid. Men weet dat de Z. E. H. Kannunik De Bock, hier te Aalst 't feest van den Kerstboom in den Kath. Werkmanskring kwam bij wonen cn er, in naam van Z. H. Mgr Stillemans, tot de aanwezigen sprak. Nu, 't Land van Aelst van zondag 11. schrijft dat de Z. E. H. De Bock eene onbegrijpelijke domheid uitkraamde. Wat eerbied toch voor onze geestelijke Overheid I... Hola 1 Piet, daar komen wy wel eens op terug. Waarom wordt de wol op de dron kenschap niet uitgevoerd vraagt 't or gaan van Chipka. Zou men wellicht willen zinspelen op 't geval van dien gekenden flesschenjager die te middernacht zeker huis langs den waterkant verliet en die struikelend toch eindelyk aan zijne woniug gekomen de hulp moest inroepen van twee henneke- nieten om 't sleutelgat der deur te vinden? 't Is gevaarlijk van steenon te werpen in een andermans glazendak. Persoonlijke dienstplicht. De liberale bladen, dus de organen der mili taristen boweren dat Z. M. de Koning, in zyne antwoord op de redevoering van baron 't Kint de Roodenbekc, Voorzitter des Senaats, den persoonlijken dienst plicht aan de Kamers heeft aanbevolen. Nu het woord, noch de zaak komen voor in de redevoering des Konings. In zijne redevoering spreekt Z. M. de Koning met geestdrift den lof van Enge land uitmet bewondering toont hij de vaderlandsliefde aan die 't Engelschc volk bezielt. En nu juist in Engeland is het dat de verdediging des lands aan een j vrijwilligersleger is toevertrouwd. Het I Eugelsch stelsel is dus dc tegenstelling van den persoonlijken dienstplicht, 't Is daar Leve het vrijwilligersleger 't Is dus tegenstrijdig aan de waarheid dat Z. M. de Koning ton voordeole van den persoonlijken dienstplicht heeft ge sproken. Nieuwjaar aan 't hof. Do aar- digepastoorbceftookeei.s in 't Hof willen zijn. Toen op nieuwjaarsdag de rijtuigen van "t Hof ton Paleize der Natie, de Dc- putatiëu der Kamers kwamen afhalen, gelast de nieuwjaarswensciicn HH. Ma jesteiten den Koning, Koningin en Ko ninklijke Familie aan tc bieden, stapte de aardige pastoor ook in eeu der rijtui gen eu zoo sloop bij ongemerkt het Pa leis binneu. Casiraicr, de vriend van onze broeder Petrus, allec-n had het toch be merkt cn keek hem met verwondering aan, maar zweeg... uit vrees van De plechtigheid begon eerst do eerza me Voorzitter des Senaats, dan de acht bare Voorzitter der Kamer spraken hunne redevoeringen uit. Z. M. do Koning ant woordde... maar de verwondering was groot toen men bestatigde dat Z. M. de Koning, tegen 't oud gebruik in, zich dees jaar onthield van in 't bijzou- der lot do Kamerleden te spreken Wat mag dat zijn?... Zou Z. M. de Ko ning misschien de aardige pastoor be merkt hebben die gedurig zijne schoonste saluaden stond te makeu Wat er dan ook van zij, de aardige pastoor heeft nu toch eens in de koets van den Koning kunnen rijden en heeft de receptiezaal van 't Paleis gezien. Maar nog meer. Wanneer do heeren Leden der Deputation van de Kamers met de rijtuigen van 't Hof terug «aar 't Pa leis der Natie worden gevoerd, stappen zij in 't passant af, ten Paleize van den Z. H. Graaf van Vlaanderen en naamtee- kenen er op het boek er toe bestemd. Onze aardige pastoor stapte weer iu eene der kouinklijke koetsen, reed ook naar 't grafelyk Paleis, «n hij, die toon de dotatie van den Z. fl. Graaf van Vlaanderen moest gestemd worden, de plaatpoetste, 'tis te zeggen, die dan den leitoeden plattekeesman, den soepsol daat, den vent om in d'erwten te zetten deu flasjekesman speelde, schreef ook statig weg zijnen naam op het boek Die handelwijze van den aardige» pastoor moet toch zijnen waarom heb benNu, wy zullen alles ecus rypelyk wikken en wegen eu dan ons gedacht laten keanen. Is leugentaal zonde vraagt Pie of Dolf. Welnu men hoeft enkelijk het orgaau der huichelaars te lezeu om er zich var. te overtuigen. Al wat dit orgaan schrijft over de hee ren Woeste en Diericx en ook over Den- derbode zijn loutere voorbedachte leugens domme leugens, wel is waar, maar toch zoude BlANKEIVBERGE. de ruime zalen vau het Casino alhier de jaarlijks te Kerstfeesten plaats gehad van het Werk der Klcediug. - Het groot concert werd als naar ge woonte gegeven door het befaamd muziek der lanciers vau Brugge, onder de kun dige lcidiug van M. Leo Walpot, den bekwamen leeraar bij de muziekschool uwer stad. Een der nummers van het programma, dat den meesten bijval be komen heeft is eene fantazij voor clari net, uitgevoerd door M. P. D'Hoir, van Aalst. Zijne zuivere toon, zijne weten schap over zijn instrument heeft hem al dadelijk doen kennen als eeu veelbelo vend kunstenaar. De Aalstersche muziek school en de voortreffelijke leeraar halen eer vau zulken leerling, die het voorzeker ver zal brengen. Men verzekert mij, dat de jonge kunstenaar klarinet-solo is bij de Koninklijke Harmonie. Deze mag waar lijk fier daarover zijn Na de uitvoering van zijne fantazij werd M. D'Hoir op stormachtige toe juichingen onthaald en er w.tü hem, na mens het - Werk der Kleeding, door den heer voorzitter Verhaegbe eene prachtige palm aangeboden, 't Was waar lijk verdiend, en wij bopeu den zedigen eu verdienstvollcn jongen artist hier nog te hooren. O feest van 't Lin- deken wat zijt ge rein en zoet De Recht bank van Dendermonde heeft gister dijns- dag de reinheid en de zoetigheid onder zocht van 't gene er in 't glorietje zoo al gebeurde. De genaamde Karei Bocqué, bijgenaamd De Schodder, metserdieuer, Voorzitter vau den Donchistischen wijk- club vau 't Kerrebroek, een der hoofd mannen van den Douchistischcn metsers- boud, is veroordeeld geworden tot 10 maanden gevangenisstraf en boete. De Rechtbank heeft zijne onmiddelijke aanhouding bevolen en de held van dit zoo reino en zoete feest iu 't Lindeken door C-bipka zoo luidruchtig bezongen, werd dan ook dadelijk ia de doos gestopt. En zeggen dat deze man die vroeger nog voor reine eu zuivere feiteu met 't Ge recht af te rekenen heeft gehad bijna een der kandidaten is geweest der volksfop- perskliek in de gemceotekieziog van 17 November 1895. O feest van Lindeken wat zijt ge rein en zoet geweest Wat gaan de mannen der Chipkakliek nu zeggen Wel zwijgen dat ze zweeten, Er zijn ook andere zaken, en meestal van denzelfden aard. Twee herbergiers H. en S., stonden voor een dergelijk feit te recht. De tolbeambte had de overtreding op dezelfde wijze bestatigd. Gij hebt dus ovoral een borreltje gevraagd zegde de voorzitter. En gij hebt het ook overal uitge dronken hé vroeg Mr Coremans, een der verdedigers van de betichten. Nu, na zoo'n G-tal borreltjes moest gij al ver in de wolken zijn. {Gelach). - Ja, zegde Mr Vaes, advokaat van het beheer van geldwezen, dit doen de douaniers bij hooger order. Welnu, wedervoer de voorzitter, dat is zeer slecht. Ja maar, het is door eeneu ministe- rioelen omzendbrief, onderbrak de ge tuigen, dat ons bevolen wordt bij het be- statigen der overtredingen alle listen te gebruiken. Dat is nog veel erger, besloot de voorzitter. En ditmaal vonnist de rechtbank aangezien de wetgovor onmogelijk het onzedelijk inzicht kan gehad hebben, de overtredingen te doen uitlokken door eenen opeabareo ambtenaar zooals een tolbeambte, wordt de betichte vrijge sproken. In eene andere zaak. Vervolging tegen Despalier was Mr Coremans ook verdediger. De overtreding was wederom op de zelfde wijze bestatigd. Mr Coremans riep in ondergeschikte orde, do omstandigheid in dat de zuster van de vrouw, die over eenige jaren op deu Mechelschen steenweg werd vermoord, procuratie had verleend aan den betichte. Hier ook sprak de rechtbank vrij het vounis was iu dezelfde bewoordingen als het vorige opgesteld. Andere herbergiers, teu laste van welke de overtreding ernstig bestatigd was en die eene procuratie voorbrachten, welke door de rechtbank als niet rechtzinnig werd aanschouwd, of andere die er geen hadden, werden tot 200 en 1000 fr. ver wezen eu in geval vau niet-betaling, tot 1 maand gevangenis. Vergoeding van huisvesting aan Pas toors. De eerste kamer der rechtbank van Brussel heeft in zake der vergoedin gen, door de gemeenten verschuldigd voor huisvesting der pastoors, oen be langrijk vonnis geveld. De gemeente Schaarbeek had op 500 fr. de vergoeding bepaald, te verleenen voor huisvesting aan den eerw. h. pastoor der kerk van de H. Familie. De pastoor trachtte in der minne meer te verkrijgen, en toen de gemeente wei gerde, vervolgde hij haar ter betaling eener som van 1200 fr.^ huurweerde van het huis dat hij bewoonde. De rechtbank heeft geoordeeld dat de gemeente verplicht is aan den pastoor eene behoorlijke huisvesting te bezorgen, en Schaarbeek is dus veroordeeld tot be taling der geëischte som. Rechterlijk Kronijk. Het vergunningsrecht. Maandag morgend stonden op deD rol der correc- tionneele rechtbank te Antwerpen, vier- en-twiutig vervolgingen, ingespannen door het beheer van financiën, tegen verscheidene herbergiers en eenige onbe kenden, voor smokkelarij van het recht op het vorkoopen van alcoolische dran ken. De 1* zaak was ten laste van zekeren Jacobs. De tolbeambte, die dc overtrediig bad vastgesteld, was bij Jacobs binnengegaan eu hail dozen gevraagd eencu borrel te schenken, hetgeen Jacobs ook deed. De rechtbank heeft beslist dat die han delwijze van deu ambtenaar tot de overtreding uit te lokkeu niet alleen onkicsch is, maar van onzedelijken aard eu dat de rechtbank zulke handelwijze niet goedkeuren mag. Jacobs werd vrijgesproken. KATHOLIEKE VAN AALST. Algemeene vergadering. De leden worden dringend verzocht de vergadering bij te wonen op Maandag 11 Januari 1897 om 7 uren 's avonds, ten lokale van den kring L' Union, Groote Markt. DAGORDE: 1" Aanspraak door den heer Van der Cruysen, Gent. 2e Kiezing voor een Bestuurlid. 3C Toestand der burgerij. Eene lichte braak aan onze snelpers is oorzaak dat De Den. derbode eenige ui-en la ter verschijnt. AALST. Kath. Werkmans- kring. Wij vernemen dat de Oudstu- dentenbond van Antwerpen eene avond feest zal komen geven op maandag 1 Fe bruari aaust. Verledene jaar voerde deze Bond hier De Hand Gods mees terlijk op ea nu zulle zij opvoeren Pie- ter de galeiboefWij komen erop terug. Aangestelde Rijksveearts. F. GO WIE, Molenstraat n° 67 te Aalst. Moorsel. Wij vernemen dat de katholieke muziekmaatschappij S* Ceci lia door Z. M. den koning met den eeretitel van Koninklijke Harmonie komt vereerd te worden. Slechte moeder. De policie van Brussel, heeft vervolgingen ingespannen tegen eene vrouw, die met haar tienjarig dochterkc op eene zolderkamer woonde. Het kind had echter wcioig genot van die ellendige woniog of van het bijzijn der moeder. Wanneer dezejlaatste het arme kind in de woonkamer duldde, dan was dit om het to slaan cn te mishande len. Werd het niet geslagen, dan zat het in den kelder opgesloten. Het kind dat in een gasthuis is opge nomen, draagt over geheel het lichaam sporen van slagen en mishandelingen. Dezer dagen had eeu blad aange kondigd dat het gouvernement, ter gele genheid der tentoonstelling van 1897, eene algemeeno kwijtschelding zou ver leenen aan de deserteurs, en talrijke in Fraukrijk verblijvende Belgen meenende dat dit besluit reeds was uitgeveerdigd, keerden naar het vaderland terug. En nu werden meer dau driehonderd personen iu 8 dagen tijds aangehouden voor desertie. Luitenant generaal Boquet, comman dantder eerste omschrijving, verwittigde den bevelhebber de correctie dat hij bin nen kort een groot getal der aangehoude nen zal te logeereu krijgen. Door het trompetgeschetter eener nabijzijude kazerne, schrikte te Brussel het peerd van eenen vervoerwagen, ging op den loop en kwam terecht in de vitrien van eenen bakkerswinkel. De winkel dochter werd zwaar gekwetst,de voerman bekwam ernstige wonden en het peerd werd de borst verbrijzeld. Daarbij werd in de vitrien voor 800 fr. schade aange richt. De d. d. minister van oorlog heeft de meesters-wapeumakers der bataillous allen tot deu graad van sergeant verheven. M. Buis vertrekt deze week uit Brussel,om eenige maanden in het zuiden te gaan doorbrengen. Een daglooner was zondag nacht gelast met de bewaking van een onvol tooid huis te Cureghem. Daar het zeer koud was, had hij een cokesvuur aange legd en was hierbij in slaap gevallen. Plotseling vatten zijne kleeren vuur. Hij doofde de vlammen uit, door zich op eenen hoop zavel te rollen, doch hij kon zich, ter oorzake der bekomene wonden, van de plaats niet verwijderen. Rond 2 uren in den nacht, hoorden voorbijgan gers zijn gekerm. Zij kwamen hem ter hulp eu brachten hem naar het gasthuis der gemeente. Dc policie an Schaarbeek is be gonnen met eeu onderzoek, ten eiude de kwaaddoeners te ontdekken die gedu rende de laatste dagen don dood veroor zaakt hebben van talrijke honden, bij middel van met strychnine vergiftigden lever. Brand te Vilvoorde. M. Gille- kens, eigenaar te Vilvoorde zag zondag avond rond half 12 eene dikke rookwolk opstijgen uit de hoeve van pachter Kelle- kens. Hij gaf het alarm en zoo spoedig moge lijk wenden de bewoners alle pogingen aan, om het vee en de peerdeu te redden Doch het was te laat, want de stallen, bevattende vier poerden en elf runderen, alsook het kiekenhok vormden slechts éénen vuuroven. Behalve de peerden en hot vee hebben twintig kiekens eu een dozijn konijnen den dood in de vlammen gevonden. Spoorwegongeluk te Gentbrugge. Maandag morgeud, rond half zos, was de koopwarentrein 3173 uit Gent-Zuid naar Gentbrugge vertrokken. Aan den samenloop der lijn, komende van Merelbeke is een bijzondere trein, die uit deze laatste statie ook naar Geut- brugge kwam, te raidden op den trein 3173 geleopen en heeft hem dwars door gesneden. Zeven wagons van den koopwa rentrein zyn oitriggeld, op elkander ge botst en verpletterd. De lokomotief van den bijzouderon trein is ook grootelijks beschadigd. De machinist en de stoker van dezen trein zyn licht gekwetst. Een soldaat, die in de zitting van den krygsraad te Brugge tot een jaar ge vangenis werd veroordeeld, kreeg een aanval van vallende ziekte. Hij verscheur de zijue kleeren, stampt» uaar de gen darmen, die hem weerhouden wilden, en moest in het ambulancierijtuig naar het hospitaal vervoerd worden. De brandstichtingen, waarover men langshencn de grens in het arrondisse ment Doornik zoo zeer te klagen had, herbeginneu nu in de Wcst-Vlaander- sche grensgemeenten. Te Helchin,op het gehucht Het Paradijs ontstond brand in eene schuur en korts nadien was do geheele hoeve vernield. Ongeval op jacht. De zoon van baron van H. was te Schooten gaan jagen met den 14jarigeu zoon van deu hovenier. Zij jaagden met het fret. Het dier had een konijn do pijp uitgejaagd, toen jon ker van H., die met eenen tweeloop gc wapeud was, op het dier eeu schot loste. Michel Vingerboets, de hovenierszoon, wilde het gekwetste dier vatten, doch juist op dit oogenblik loste de jonge heer een tweede schot, dat Michaël in den arm trof. De wonde schijnt tamelijk erg. De ba ron van II. heeft do zorg voor de genezing van den jongen hovenier, op zich geno men. De moordenaar Vanderlinden, die twee dagen vóór ffieuwjaar in de rue Porte-aux-Oies, tc Luik, een meisje met eene bijl doodsloeg, is op nieuwjaarsdag aangehouden. Hij liet zich zonder tegen stand wegleiden. Te Anderlues is eene belangrijke brouwerij door brand vernield. Daar de gemeento niet iu bezit is van eene brand- spruit, moest men zich behelpen met die der koolmijnen, om zoo to beletten, dat de omstaande woonhuizen meê zouden vernield worden. De afgebrande brouwerij hoorde toe aan den schepene Fontignies. Te Mouscron werd een geneesheer geroepen bij eenen persoon, welke aange tast was door eene ziekte, die niemand kende. Na eene wond onderzocht te heb ben, die de man,zonder zelf te weten hoe, bekomen had, beval «le doktor hem bij hoogdringendheid naar het gasthuis te brengen. Maar in het gasthuis werd de ongelukkige zelf gewaar, welke kwaal hem had aangetast, namelijk de razernij. Hij zelf verwittigde de personen, die hem omringden, zich te verwijderen, tegen dat hij eene crisis voelde naderen. Men deed hem het dwangcamisool aan ;en korts nadien verloste de dood hem van zijn vreeselijk lijden. De ongelukkige herin nerde zich niet, door ecnig dier gebeten te zijn. De 72jarige vrouw Derucquier ging eiken morgend in de nabij gelegen hoeve van Honoié melk halen. Den 31 december was dit het geval nieten, Honoré voorbij liaie woning ko mende, zag dat hare vensterblinden nog ;esloten waren. Achter het huis omgaande, zag hij door eene gebroken ruit het lijk der oude vrouw liggen. De overheid, die onmiddellijk verwit tigd werd, vond nabij het lijk eene bran dende lamp op de tafel, en de schuiven der kassen waren uitgetrokkon en de inhoud dooreen geworpen. De moordenaar moet zijn slachtoffer eerst verstikt eu toen het lijk nog eenige messteken toegebracht hebben. De vermoorde had over acht dagen ha ren man door den dood verloren. Holland. Moord te Vucht. Zaterdag nacht is in de St-Michielsgestelsche heide, bij Vucht, zekere Van leien stervende ge vonden. Er bleken hem zeven messteken te zijn toegebracht. Men denkt den dader op höt spoor te zijn. Over deze misdaad wordt nader ge meld Do vermoorde Van leien keerde in den nacht van 1 op 2 januari, een weinig na middernacht, met zijnen vriend Van Ber- kel huiswaarts. Een oogenblik nadat Van Berkel zijnen vriend verlaten had en ieder zijnen weg ging, hoorde hij een voortdurend hulpgeroep, keerde terug en vond Van leien ineengezakt en badende in zijn bloed op den gond liggen. Op zijne vraag: wat is er gebeurd kreeg hij geen antwoord meer; hij droeg Van leien naar diens woning, die ongeveer 10 minuten verder, aan den zoom der St-Michielsge- stclsche heide staat. Onmiddellijk ingeroepen geneeskun dige hulp mocht niet meer baten. Een halfuur later overleed Van leien, na op zijn sterfbed aan den geneesheer, die hem behandelde, zekeren den Otter als moordenaar te hebben aangewezen. Zooals hooger gemeld en later beves- zigd wordt, konstateerde de geneesheer teven wonden, door een mes toegebracht. De vermoorde, 27 jaar oud en de oud ste ongehuwde zoon eener weduwe, was een zeer oppassend persoon die de alge meene achting zijner medeburgers ge noot. Den Otter is zaterdag middag aange houden en onder geleide van gendarmen en een rijks-veldwachter zwaar geboeid gevankelijk naar 's Hortogenbosch over gebracht. VQlgens een gerucht, zou eene oude liedegeschiedenis de aanleiding tot den moord zijn. Zonderlinge zelfmoord. In een koffiehuis te Harlingen, waar muziek gemaakt werd bij gelegenheid van de ver wisseling desjaars, kregen twee liefheb bers woorden voor een meisje. Een der beiden trok zich de zaak der mate aan,dat hij naar de Prins-Hendriks- brug liep en in de haven sprong. Aan stonds schoten van alle zijden redders toe, die naar den drenkeling met dreggen en haken gingen zoeken doch deze was met den stroom afgedreven naar eeno ondiepte in de voorhaven en.... ging bedaard Daar huis,de redders stil aan het werk latende. Moord op Kocvorden. Op nieuw jaarsavond was W., te Steenwijksmoer, op een uur afstand van Koevorden (Dren te), uit met een meisje, waarmee zekere Z., vroeger reeds verkeering had gehad. Hierdoor ontstond langzamerhand een zoo hooggaande ruzie, dat Z., met een paal W.T een hevigen slag op het hoofd toebracht, waardoor deze bewusteloos werd. Na den geheelen nacht bewusteloos gelegen te hebben, overleed W., zaterdag middag, De dader Z., is voortvluchtig naar Pruisen. Frankrijk. In zijn bed verbrand. M. Ed. Van- derbeim, ingenieur dor staatsspoorwegen te Parijs, eeu man van zwakke gezond heid, die stil en afgetrokken leefde in zijne kamer, rue de VAmbre, is op nood lottige wijze in zijn bed verbrand. M. Vauderheim was gewoon in zijn bed te lezen. Hij plaatste dan een kleim lampke op zijne nachttafel. Zaterdag morgend, ten 5 uren, barstten de ruiten zijner kamer en sloegen de vlammen naar buiten. De brand ontwikkelde zich snel, toen de pompiers tor plaatse kwamen, maar deze waren het spoedig meester. Naast de stukken van het bed vond men het verkoolde lijk van M. Vauderheim. Hij had duidelijk willen opstaan om naar het veDster te gaan, maar was, door den rook verstikt, gevallen, zonder om hulp te kunnen roepen. Men denkt dat zijne nachtlamp ho

De Denderbode | 1897 | | pagina 2