Een tweede epistel van Leitoe Daens. Een en ander. Een derde epistel Leiloe Daens. Rechterlijk Kronijk. Congregatie der Jongelingen. Allerhande Nieuws. Leitoe Daens komt ons een tweede epistel toe to zenden met eisch van inlas- sohing. Hiertoe heeft hij hoegenaamd geen recht, want niet alleen vaart hij uit in lasterlijke beleedigingen tegen ons, uitge ver, maar ook bij miskent het dekreet op de drukpers daar hij antwoordt op arti kels in de welke hij noch rechtstreeks, noch onrechtstreeks wordt genoemd of aangewezen en die hem in 't geheel niet betreffen. Leitoo Daens heelt recht tot antwoord op een onkel artikel, dit aan 't hoofd van ons 3e bladzijde, tellende G1 regels. Hij heeft dus recht op 122 regels antwoord en eisoht do inlassching van 169 regels ongeveer dus 47 tc veel. Iu rechte moeten wij dus zijn epistel niet afkondigen maar wij lassctien het iu omdat onze Leitoe bekentenissen doet die van gewicht zijn en men er do leiders der groene volksfopperij meer en meer leert door kennen Aalst, 13 Januari 1897. M. Van do Putte, 't Is nu genoeg gelogen, geschimpt en gelasterd. Voortaan, als 't mij lust, zal ik uw fiju reukorgaan iu eenige uwer lougeus dop- peu, en uwe domste lezers zullen klaar zien dat gij met de waarheid den spot drijft. Ik ben kontent dat gij mijnen brief van verleden week niet hebt overgcuomen in uw nummer van zondag laatst. Dat geeft mij de gelegenheid u voor <!c Rechtbank van Dciidermoudo te verda gen, en tiaar uwe schandige cu lasterlijke artikels bloot te leggen. (1) Wat gij durft schrijven dat ik ccne smeerlapperij heb uitgevonden om in de Kamers ie geraken! (2) dat de klauw van Lucifer op onze schouders drukt dat ik met mijne jaarwedde van volks vertegenwoordiger ga smeren iu de schoon ste rt-siaurauts van Brussel en daarna, gaat go wroeten in 't bijzou- der leven, waar go niets in tc zien hebt, M. Van de Putte; en niet uw scheef oog legt go alles op slechte wijze uit. (3) Hoe is 't toch mogelijk Hoe wilt gij het stroopijltje in 't oog van politieke tcgenstreveis opmerken, en do balken niet zien die in uw eigen oog zitten 7jct go dan al de schandalen niet die iu uw zoogezegde katholieke partij als stiu- kende ettorbuilen losbreken (4/ Ik ben het, M. Van de Putto, die schrijf dat de arme werklieden van Aalst die voor 't eerste stelsel van pensioen stem den, eetio onbegrijpelijke domheid hebben bedreven. (5) En ik bewijs dat. Dat eerste ste-lsol bestaat hierin dat de werkman zelf (le pensioenkas zou stich ten, eu de Staat ter hulp komen met subsidicu. Maar dat en is geen pensioen meer van den Slaat voor de oude werklieden. Dat zulk stelsel aangenomen worde door werklieden die van 3 tot 4 fr. daags winnen, en* 10 tot 20 centiemen kunnen afstaan van hun dagelijksch loon, dat laat zicli nog begrijpen; maar dat onze arme fabriekwerkers van Aalst die nog geen 2 frank per dag winnen, zulk een stelsel aaunemeu, dat is niet te begrijpen, en dat komt overeen met le zeggen - Wij begecreu geen pensioen voor den ouden dag, wij hebben liever ons brood tc gaan bedelen. Dat heb ik geschreven, omdat het de waarheid is. En gij durft zeggen dat men met zulks te schrijven opstaat tegen de kerkelijke Overheid 1 (0) Ila gij drijft heden deu eerbied voor Bisschoppen en Priesters verre, zeer verre; gij ligt geduiig plat op uwen buik... als 't u meegaat. Ik zeg, als 't u méégaat. Gij hebt altoos in politieke zaken dien overdreven eerbied niet getoond. Wat schroeft gij, M. Van do Putte, omdat de Bisschoppeu en kath. Jioog- leeraars guustig waren aan de evenredige vertegenwoordiging Gij sckreeft deze ongeloofelijke woor den, dat - zij niet verder zageu dan de lengte van hun reukorgaau en dat in de politieke wetenschap Bisschoppen, Iloog- leeraars enz. verre beneden o staan. M. Van de Putte Clemens alleen boven o in de politieke wetenschap I (7) Hoeft mcu wel ooit, sedert de wereld bestaat, zulk eene domme verwaandheid gezien Overigens, gelijk altoos, gij vcrvalscht onze woorden. Gij kunt bijna goene citatie doen, of gij moet ze verwringen cn vervalschen. Waar heeft Land van Aelst goschre - ven dat een afgezant van Mgr Slillemans - hier onbegrijpelijke domheden is ko men uitkramen Is dat weeral geone vervalsching, geene lasterlijke aantijging? Overigens, gelijk ik zcido, dat is uw stieL Als de Bisschop van Gent schrijft dergelijke gazetten, dan drukt gij - verderfelijke gazetten,» en roept triom fantelijk uit: «Ziedaar de letterlijk woor den van den Bisschop Kan men klaar der spreken (8) Ik vraag het aan al uwe lezers: Is zulke polemiek weerdig van eene katholieke gazet Gij vindt geen spotternijen cn beleedi- giugeu genoeg, omdat ik op nieuwjaar met andere Kamerleden naar 't konink lijk Paleis ben geweest op persoonlijke uituoodiging van 't Karaerbureel. En gij durft,schrijven. Waarom wilde Leitoe Daens eens in 't paleis komen Zou het soms niet zijn n om iade meetingeu der volksfopperij de pracht van de koniuklijke vertrek- ken te vergelijken aan de woonsteden der werklieden van stad on dorp (9) Maar wat dc kroon spant iu al uw on beschoft liegen en lasteren, is 't volgende. Gij drukt Wie Wie Wie n Wie kroop er onlangs bij uitzondo- ring tusschcn Boom cn Londersele iu een kompartiment van 3" klas Wie was daar, gelijk overal, een voorbeeld van deftigheid en beleefdheid? Wie bitste eenige law ijlmakers op n om de bevelen van den gard -oonvoile overtreden Wie kreeg er een klinkend proces verbaal ten zijnen la>tc Wie Wie Wie M. Van de Putte, zooveel regels, zoo veel schaaratelooze leugens. Ik had een biljet van 2® klas, en ben ik in derde klas tc Boom gegaan omdat mijn spreekgezel van Brussel een kaartje had van 3e klas. Wat hebt ge daarop te zeggen En zoudt gij do spioeocn durven uoemen die u zulke leugens komeu wijsmaken Niematid heb ik in den trein opgehitst, integendeel, ik Leb do brave Vlamingen die wat vroolijk waren en wilden zingen, tot bedaardheid aaugezet. En wat raast gij van een proces verbaal dat tegen mij zou opgemaakt zijn Ik heb getracht het proces verbaal te doen intrekken dat tegen eenen anderen persoon werd opgesteld. (9) Wat blijft er dan nog over, M. Van de Putto, van al de leugens en den laster welke gij ophoopt om mij te bestrijden Ach, ja 1 er blijft iets vau over Er blijft over het schandaal van zulke oneerlijke wapens te gebruiken tegen eene katholieke Priester dien gij aanziet als eene politioken vijand en ten tweede, dc schaude voor u van overtuigd te zijn van leugen en laster. (10) Druk dezen brief op de eerste bladzijde van uw aanstaande zoudagnummer, in antwoord op uwe gazet van zondag 10 januari 1897; of gij trekt andermaal uaar Dendcrmonde voor de Rechtbank. Priester Daens. volkvertegenwoordiger. Bij de gralie van liberaal en socialist. (1) Wat willen wij er toch van .zeggen weinige uitgevers van dag-en weekbladen worden aangetroffen of ze hebben reeds moe ten kennis maken met 't Gerecht wel tot daartoe weeral (2) Wanneer heeft Denderbode van smeerlap perij gesproken Zeg dat eens.... Gij zelf heet. dau de canaillenstreek van 't omge kochte wijf eene smeerlapperij. Maar zoo verre ging Denderbode nooit. Ah ge zoudt nu die schandige zaak in deu doofpot willen ver smacht zien wij zouden niet mogen herinne ren dat op 8 Dec, 1894 te Aalst, met uwe toestemming,een smaadschrift werd verspreid in 't welk do katholieken worden beschuldigd vau oen wijf te hebben omgekocht voor dui zend frank, om u, priester Daens, even als St. Antouius, te bekoren eu iu 't verderf te stor ten? De eerste editie van dat smaadschrift werd te Ninove, door Klolihe Roeland gedrukt de tweede editie werd hier te Aalst op de Verkensmerkt gelet terzet de proef weru op Chipka behandigd om 11 uren 's nachts en een uurtje later begon men to drukken. De verspreiders van dees smaadschrift werden door de Policie, uit hoofde van 't behoud der openbare rust, naar de policiewacht geleid eu de vuile smaadschriften aangeslagen. Wie was het die de invrijheidstelling dier verspreiders ging eisehen en beweren dat zij 't recht hadden dit lasterend smaadschrift rond te deelen Gij, Leitoo Daens, ja, Gij... En des anderendaags, stonden er nau al do kiesbureelen mannen, die kaartjes uitdeelden waarop te lezen staat Gedenkt den martelaar Priester Daens Stemt onder N° 2 Aan die schandalige canaillenstreek, wij zeggen het hier luidop, zijt ge uwe verkiezing ten grooteren deele verschuldigd.. Wij begrijpen het, Merteleer, ge zoudt wil len dat we over die canaillenstreek zwijgen, maar neendaar zwijgen wij niet over en zoo lang wij adem zullen hebben, blijven wij ze aanklagen (3) Werpt dat van u zoo verre niet af, ge staat immers bekend als liefhebber van fijne beten en lekkere teugen... Maar dat mag zijn; wij benijden u dat niet zelfs als "t voor de negen is en als men u met roozen bekroont gelijk in d'Achterstraat. (4) Neen, ik zie geene schandalen in de katholieke partij, maar ik heb gehoord dat zekere liberale haantjes-vooruit lasterlijke geruchten hebben in omloop gebracht en daur gij met niemand anders omgaat dau met libe ralen, geuzen eu socialisten, hebt gij die laste ringen ook uit hnnuen mond vernomen, Maar past het wel aan u, hoofdman der groeno volksfopperij, van etterbuilen te spreken Hebt ge dan de zoo ouioj en ojoaiiiz feest in 't Lindeken vergeten die geëindigd is met de veroordeeliug van den 8chodder, voorzitter van den Donchistischen wijkclub en bijna enndidaat uwer kliek in de laatste gemeeüte- kiezingen (51 Ah ge zijt gij het, leitoe, die geschre ven hebt dat de Z. E. II. De Bock, hier iu naam van II. Mgr. Stillemans, eene ONBE GRIJPELIJKE DOMHEID als eene daad van wijH beleid cn die van doorzicht getuigt, heeft uitgeroepen?.. Dus Z. II. Mgr Stiilemans. volgens u, kenrde eene ONBEGRIJPELIJKE DOMHEID goed.... Leg ons dat eens anders uit... Wat eerbied voor onze geestelijke Over heid Lritoe Daens bekent dus ook opsteller te zijn van Hel /.and ran Aelst... Zeg eens. Leitoe, zijt gij het die wekelijks die schandelijke be- leodigingen, die lasterlijke beleedigingen naar 't hoofd uwer politieke tegenstrevers slingert. die de kath. werklieden uitscheldt voor subbe- dominéé, plattekeesmannen, Üasjekesmannen. enz. (6) Volgens u zeker moeten de lniaards, de dieven enz. zij die in gauseh hun leven niet gewerkt hebbeu, die nooit hebben willen wer ken. die altijd van de openbare en bijzondere liefdadigheid of vau diefstal geleefd hebben, gepatcuteerdo zatlappen op (10 of 65jarigen ouderdom ook een pensioen trekken. Ziedaar wat de leden vau deu Kath. Werkmanskring, de meu8ohen die werken,niet willen (7) Indien gij een eerlijke tegenstrever waart dat zoudt ge de woorden van Dender bode letterlijk overdrukken, maar zooveel eerlijkheid bezit ge in uwe nijdige ziel niet (8) Dat zal kortelings zeer wel te pas komen man, wees gerust... Al wat Denderbode heeft meegedeeld betrek kelijk 't, gene op Nieuwjaarsdag, aan 't Hof is voorgevallen, is de waarheid, de onbetwist bare waarheid. Een heer welke er tegenwoor dig was drukte zijne verwondering uit dat we zoo wel ingelicht waren, want. voegde hij er bij 'tis juist voorgevallen gelijk Denderbode het voorstelt. O die spioenen niet waar. Lei toe (9) Op al hot bovenstaande hoeven wij niet te antwoorden het raakt onzen leitoe niet en wij gaan voort en roepen Ne zoót Ne zoót Ne zoót (10) Wat mij overblijft, Leitoe Er blijft mij over de getuigenis van mijn geweten dat ik mijnen pliclit heli volbracht. Ja, reeds dertig jaren lang sta ik de bres om,iu de maat mijner zwakke krachten, de kath. partij te verde digen eu dit zonder een oogenblik te wanke len hierin zal ik, zoo lang mijne krachten het zullen toelaten en met ae hulp van God, volherden. En dat zal de eer vau mijn gan- 6che leven zijn Vele tegenstrevers heb ik helpen bekampen gedurende dit 30jarig tijdverloop, maar in u, M. Daens, bevecht ik den verrader der kath. partij...., deu beleediger en belager van dezen welke wij, Aalsterscho katholieken, achten eu liefhebben. Ja, ik bevecht in u den verrader uit wraak zucht. l it wraakzucht, omdat aan uwen eisch niet werd voldaan. Als ge liet verlangt, dan zal ik in meer bij zonderheden treden en zeggen in welk huis gij M. Daens, op eenen vrijdag in September 1892, aankomende uit Gent, in uiterste gram schap hebt uitgeroepen IK ZAL EN IK WIL MIJ WREKEN Ja, g'hebt u gewroken maar g'hebt uwe partij verraden en met de geuzen en socialisten aangespannen Gij beweert dat het slechts de verbetering is van 't lot der werklieden die gij betracht wij zeggen 't is maar schijn, 't is de dek mantel onder den welken gij uwe wraak ver bergt... Mijn geweten is gerust en het uwe Wat zal er ous binnen 17 maanden over blijven als God ons in 't loven behoudt Aan mij de vreugde van zooveel langer mij nen plicht volbracht te hebben en aan n eene ONAFMETELIJKE BUIS en de wroeging uws geweten op den hoop toe Nog 15 jaren.M. Carton do Wiart, volksvertegenwoordiger, heeft zondag te Luik onder ander gezegd Wij zijn overtuigd dat eer het vijftien jaar vorder is, de katholieke partij ge- heel zal gedemocratiseerd zijn en zijne eenheid zal kunnen hernemen In af wachting legt de tweedceligheid in de partij zich op. Dus nog vijftien jaar lang twist en tweedracht. Wij gelooven dat'M. Carton wat Aalst betreft, het mis op heeft ja, zeer mis... De helden onzer Aalsterschc groene socia- listerij liggen al met de seskens nog 17 maanden en ze zijn den dieperik in I De volksvcrlciderij is ten einde.... Het rijk der politieke uaapers van Sequa, Maugin rn andere kwakzalvers is hier uit en voor goed uit I Ophitsing. Lc Peuple kondigt een artikel af vau gezel Hardyns dat onge hoorde ophitsingen bevat Al is de burgerij nog zoo verblind toch denken wij wel dat zij begrijpt dat een geweer dikwijls een stembiljet wcerd is, al is het dan ook van eenen meerstemmigen kiezer. Blanqui zegde - reeds wie lood heeft, brood heeft. En verder liet Fger wordt langzamerhand maar zeker, een syndicaat van socialistische gewccrcn. En dit syndicaat, wettelijk erkend, n zou aan do conservatieven wel eens onaangename verrassingen kunnen bc- waren. De dag is nabij dat de geweeren op n hunne beurt zuiden spreken cn kracht- n dadiger dan men het wenschen zou. Zullen die bedreigingen dan eindelijk toch de oogen niet doen openen aan vele conservatieven welke het God schept den dag en ik trek hem door maar al te zeer in praktijk stellen Kieziug te Brussel. De Moni- teur kondigde zondag het koninklijk be sluit af, waardoor de kiezers van het arrondissement Brussel worden bijeenge roepen tegen zoni'ag 14 Februari om oen 'lid van den Senaat te kiezen in vervan- giug van M. Snoy, overleden. Te Meehelen. Het stelsel van ver drukking en tiranny wordt doordeMechel- schc geuzen voortgezet. Alweer is een katholiek zonder de minste mlen afgesteld, namelijk M. de apotheker Moons, expert-scheikundige der stad sedert lange jaren. Hij wordt vervangen door een liberaal, vreemd aan de stad,die pas eenige maan den te Mcchclcu woont. Om een bewijs te geven hoe noodig het is dc toelage voor de mindere geestelijk heid tc verhoogen, wirdt gemeld dat van 1896 het beloop voor casueel van eenen pastoor in deu omtrek van Spa, beliep.... 9,50 fr. per jaar Congo. Men leest iu de Eugelscuo bladen het volgende Onlangs is van Salisbury eene kleine expeditie uitgegaan, om een Masjona- stam, die boudgenooton van dc Engel- - schen gedood had, te bestraffen. Do Masjona's werden bij verrassing ver- slagen, en verloren, behalve 32 dooden, een 70tal gevangenen, vee en graan. De Engelschen hadden 3 gewonden.» Wij verwedden tien tegen een dat, moest er in Congo zulke bestraffing plaats hebben, wij kort daarop in dc Eugelsche pers ecu kolom te lezon kregen over Congolecscho wreedheden. We zullen does maar aanzien als Engelscho beschaving VAN Wij hebben nog een derde epistel van Leitoe Daens ontvaugen, dat wij zoo rniu als het tweede zouden moeten afkondigen, maar 't ware eene politieke doodzonde er onze geëerde lezers van te bcrooven. Men zal hestatigeu dat de man geweldig begint te ziften cn aan 't zeel te trekken Aalst, 16 Januari 1897. MT Van de Putte In uw nummer vau Donderdag 14 Januari drukt gij mijn antwoord op 6 Januari gezonden. Gij zult alzoo niet ontsnappen. Ik eisch dat gij u schikt volgens de Wet op de Drukpers derhalve zult gij Jen 3 Februari aanstaande verschijnen vóór de Rechtbank van Dendermonde(1) Ten eerste, omdat gij mijn antwoord tc laat hebt ingelaschtten tweede, om dat gij het drukt iu uw klein aftreksel van Donderdag, eu niet in uw Zondag nummer gelijk ik het recht heb te eisehen. Gij laat mijn brief volgen door een aantal nota's die weèral overloopen van leugens en laster. Ik ga er uit den hoop twee oprapen. 1° Gij beweert in den Patriotc gelezen te hebben dat er in de Kamer een alge- meene schaterlach opging, toen ik zeer wel zeide op de woorden van Coremaus die vroeg dat men het remplacement zou bereikbaar maken voor kleiue burgers ea werklieden. In uwen politicken nijd ziet gij alles met een vergrootglas. Ziehier het gebeurde. De Patriotc, die voor 't Remplacement strijdt, drukt uevens mijne woorden («zeer wel, Corcmans het woordje Excla mations (uitroepingen). De waarheid is dat er vier of vijf leden onderbroken, en dat een van hen bij M. Coremans ging en hem in 't oor fluis terde Daens heeft gezegd zeer wel doch de heer Coremans sloeg daar geen acht op en zette zijne redevoering voort. En dat onbeduidend feit, dat wordt in uwe propere Gazet ecu algcmccnc scha terlach der Kamer tegen Priester Daens. Ik vraag het nu, kaa meu op lompore en belachelijker wijze de waarheid ver valschen en zijne lezers foppen (2) Tweede leugen en cerrooverij, waarover ik u zal rekenschap vragen vóór de Rechtbank. Gij durft uwe lezers wijs maken dat ik om middernacht thuis ben gekomen, uit een liberaal huis laugs de waterkant, zoo bedronken dat ik de hulp der henuekieten moest inroepen om t' sleutelgat onzer deur tc vinden. Zulke lafhertige cerrooverij vindt gij uit Gij zult zeker weerom aan de rechters antwoorden dat het maar was om te lachen maar wij zullen zien of gij al lachende het recht hebt de eer te rooven van een katholieken Priester, en hem bij uwe eenvoudige lozers te doen doorgaan als iemand die om middernacht zat thuis komt. En al dien laster en beleedigingen uit politiekcn wrok (3) Nooit heeft eeu liberale Gazet de ka tholieke Priesters beleedigd en gelasterd, gelijk gij het doet, M. Van de Putte. (4) Gij zult dees antwoord drukken in uw nummer van Donderdag aanstaande, om uwe nota's van 14 Januari laatst. Priester Datns, volksvertegenwoordiger. Bij de gratie van liberaal cn socialist. (1) Tot duar toe, man wij kunnen het u niet beletten nu, doe maar voort. Ge moogt in alle geval gerust zijn, dat wijden leitoo uiet zullen spelou hebben wij misdaan wij zullen onze misdaad met volmaakt be rouw belijden en boete doen. Maar gij, als liet Bureel van den Belgischen Volksbond u heeft gevraagd wie u oorlof had gegeven om, in zijnen naam, referendums over de pensioe nen te houden in de stad en op don Duiten, dan hebt ge geantwoord onze Pie beeft dat gedaan.... Gij hebt dan weêr eens deu loitoe, den plattekeeaman, den soepsoldaat, den broeksch..... gespeeld want gij, waart de ziel van al die vergaderingen. (2) Zoo legt gij het nit, maar wel dwaas zijn zij welke iemand, op zijn woord, geloo ven die door zijnen Bisschop op heeterdaad van leugentaal werd betrapt. (3) Goed dan, Leitoege schrijft dat onze opsteller-uitgever, Van de Putte, een zatlap is en er wordt n, zonder iemand te noemen of aan te duiden, geantwoord dat noch Van de Putte, noch de medewerkers aan Denderbode ooit tegen de loi-wet hebben gezondigd en hieruit besluit ge dat Denderbode geschreven heeft, wat gij hier hooger beweert.Wat fedacht is cr daar nu toch van 't Is te wans, man, maar kom, kom ne zoót ne zoót ne zoót Ciesken geeft hem een speksken (4) 't Is waar, ge zijt de eenigsto R. K. Priester die door de liberalen niet bespot en belasterd wordt, maar ook ge epoolt gewel dig iu hunne kaarten. Dendergalm heeft u nog nooit kemeldragonder geheeteu gelijk hij de Eervv. Priesters van Aalst en omliggende noemt. Defuisseaux, de paus der roode socin- lislen zegt dat gij de eenige ware christene priester zijt... maar 't is volgens 't socialis tische evangelie.... Nogthnus wij moeten het bekennen, hier en daar is er eene uitzonde ring bij voorbeeld, Le Petit Bleu vertelt aardige, zeer aardige dingen van u, en ge zwijgt, 't Is andere peper, dan 't gene Den derbode tot hiertoe schreef'.... Niet langer dan maandag 18 dezer, noemde Le Petit Bleu u l'obbé-lard alias Kobe Spek.... Dnt libe raal blad kent zeker de diensten niet die gij aan de vijanden der katholieken bewijst Zaterdag morgend is door de rechtbank van Geut, verwezen, Jules Verstraete, gewezen herbergier in den Hulstenboom, Brugschepoort, tot 2 jaar gevangenis. Hij. was beticht ccne spaarkas, waar van hij ontvanger was, gestolen te heb beu en is er meê naar Frank rijk gevlucht. Hij bevindt zich tegenwoordig, naar men zegt. te Rijscl. Op zijn Pruisisch. Het militaire hof veroordeelde een majoor van een li nieregiment. tot 8 dagen gevangenis, om dat hij zijnen oppasser met de vuist in het aangezicht had geslagen. Het is niet de eerste maal dat dio vrien delijken officier met het gerecht afrekent. Nog onlangs werd hij tot 50 fr. boete ver oordeeld voor brutaliteit tegen zijne on* dergeschikten. Zondag 24 Januari, Feestdag der Heilige Familie. Algemeene Communie in do kapel dor Eerw. Damen, Molenstraat. De H. Mis om 6 1/t uren. Vollen Aflaat. Geen Vergadering om 11 uren. Aangestelde Rijksveearts. J. GO WIE, Molenstraat n° 67 te Aalst. Rechtbank van Audenaarde. Bij koninklijk besluit van 13 Januari is de heer M. H. Van Licrdo, advocaat te Sottegem, rechter benoemd aan dezo Rechtbank. Vlierzele. In onze Gemeente is dezer dagen een tweeling geboren, zijnde een zeBde en zevende zoon. Het II. Doop sel werd met veel plechtigheid toegediend aan de nieuwgeborenen door den E. II. Van Londersele,Pastoor; van den 6®n zoon waren Poter, M. Karei Van der Beken, Gemeenteraadslid, en Meter, Juffer Cath. Blom, en van den 7e" zoon was Peter, M. Engelbert Vcrleyen, Schepen, eu Meter, Juffer Cesarine Verstracten, dochter des Burgemeesters. De Woestisien zijn verre van uit te sterven in onze Gemeente, gelijk men ziet, 't is met 't koppel. De groene volksbedriegei ij is hier uit men kan ze op't oogenblik tellen, zij die uog van de Dacnsistenkliek deel uitmaken zij is hier uog slechts samengesteld uit verstokte liberalen, dweesdrijvers, kerels die nooit te vrede zijn over hun lot en die op den achternoen zitten. Jan-Baptist. Brussel. Diefstal met braak. Op 17 Januari 11. zijn er roud 7 uren 's avonds ten nadcele van den heer Emiel Dc Bryue, Berg van 't Hof straat, nr 56, de volgende voorwerpen gestolen Juiccélen Een gouden ring met brillanten voor vrouwspersoon; Een gouden ringmetgesnedeu gesteente voor manspersoon; Ecu gouden ketting met medaillon en gesneden gesteente; Een gouden remontoir, licht geblutst cn zonder glas; Een gouden uurwerk,Scvonette,systeem Bregnet, met ingesneden puntje op den buitenkast; Eengcudin cylinder, met sleutel, zeer plat, met bloemen in de buitenkast gegra veerd; Eene dasspeld met smagraad cn kleine diamanten omlijst; Eene rondo dasspeld, met rubis en diamanten; Eene dasspeld met gesneden gesteente, verbeeldende een manshoofd; Twee of drie fautaisie spelden; Een paar manchetknoppen mot perles flues iu 't midden; Drie hemd.sknoppen, perles fines, met gouden montuur; Zilvenverlc 7 zilveren lepels en vorken; 6 zilveren koffielepeltjes; 6 koffielepeltjes in Ruolz. Allerhande voorwerpen. Een zwarte mans-kapmantel met zwarte zijde gevoederd; Een zomer overjasje, olijfkleur, met grijze zijde gevoederd, en stoffen knoppen; Eene lange reisjas in gekamde wol,mot zwarte zijden revers; Witte zakdoeken geteekeud E. D. B. Een zwarte hrieventesch, inhoudende eene huurceduul en vcrzekeriDgscontrakt op den naam des bestolenen. Een onbekende bood zich zaterdag aan bij oenen wisselaar der Planteustraat, tc Brussel en gaf daar twee schilderijen af, te samen 10,000 fr. weerd zijnde. Hy zegde deze ontvangen te hebben van eene

De Denderbode | 1897 | | pagina 2