Kath. Werkmanskring DE WATERRATTEN Allerhande Nieuws. Beheer van Posterijen. Van ea met 1 Februari e. k., nemen de postont- vangerijen en onder-ontvangerijen de in- lageu aan voor de Verzekeringskas ge voegd bij de Lijfrentkas die ingesteld is onder waarborg van den Staat, en betalen zij voor rekening dier instelling. Die kantoren overhandigen aan eiken aanvrager eene gedrukte uitlegging van de verrichtingen der Verzekeringskas, met tarieven en voorbeelden voor de toe passing. Herinrichting der Burgerwacht. De middensectie heeft vrijdag het on derzoek van het wetsontwerp voortgezet. In de voorlaatste zitting waren er in lichtingen aan de reegeering gevraagd, betreffende de uitstelling en vrijstelliug van dienst. Vrijdag heeft men kennis genomen van het antwoord der regeering. Daaruit blijkt dat, evenals in het verleden, de gemeente zal gelast worden met het opmaken van de lijst der wachten, die zij goed voor den dienst oordeelt. Wereldhervormers. Le Peuple zegt dat, zoo de socialistische schepenen van S'Georges zich inderdaad plichtig gemaakt hebben aan wijnpotterij, zij a niet veel meer weerd zijn dan vele libe rale en klerikale bestuurders, die het zelfde gedaau hebben, 't Akkoord, maar dan moeten de socialisten zooveel beslag niet maken en zich niet aanstellen als wereldhervormers. M. Vandenpeereboom heeft ander maal een maatregel genomen waarover onze werklieden hoogst te vreden zullen zijn. De prijs der abonnementskaarten, die door de werklieden genomen worden om zich van hunne woonplaats te begeven naar de streek waar ze werken, zullen te rug betaald worden aan de werklieden die eenig ongeval overkomen op hun werk, of ter gelegenheid der uitvoering van het zelve, tijdelijk in de onmogelijkheid van werken gesteld zijn. De maatregel is toe passelijk van af 1 januari 1.1. De Tien Geboden Gods in den Senaat der V. S. van Amerika be- besproken. Dat er nu en dan toch eens gezond geredeneerd wordt in den Senaat der Vereenigde Staten van Ame rika, bewijst het volgende Bij de debatten over het wetsontwerp betreffende do landverhuizing, stelde Se- nateur Morgan, van Alabama, voor, on als examen voor de toelating vau landver huizers, in plaats van het lezen van eenige regelen der grondwet, het lezen der Tien Geboden Gods voor te schrijven en maakten daarbij de volgende bcmerkin gen •- Wanneer een ieder, die als Vereenig de Staten burger wordt toegelaten, ge dwongen wordt de Tien Geboden te lezen, dan zal die man ten minste niet in het graf gaan, zonder eene gelegenheid gehad te hebben de grondslagen der beschaving en der regeering van de V. S. te verstaan Het kan hem niet schaden zoo hij die ook leest zonder die te begrijpen (ik meen daarmede zonder van de waarheid over tuigd te zyu). Er zijn in de V. S. velen zoowel inboorlingen als landverhuizers, die nooit de Tien Geboden gelezen heb ben. Zij ziin er niet beter om. Het land is er niet beter om, omdat deze lieden de grondbegiuseJen van alle christelijke wetten niet kennen. Wanneer een buiten lander hier burger zoekt te worden, zo< geeft hij eene betere zekerheid voor het verstaan der ware deugden en ware plich ten van een Amcrikaansch burger, wan neer bij de examinatoren, al is het dan ook slechts schijnbaar, overtuigen kan, dat hij de Tien Geboden werkelijk ver staat. Wanneer wij condities voorschrijven voor de toelating van hier niet geborene toekomstige burgers der V. S., zoo zou ik willen doen gelden, dat zij niet alleen een bewijs zouden moeten leveren van eenige opvoeding in staatkundige dingen, maar van eene opvoedii g van het gewe ten en van het bart. Want dit is in het einde toch het beste. Was ik verzekerd, dat elke man en elke vrouw, die naar de V. S. emigreerde, de Tien Geboden on derhield, dan kondeu voor miju deel alle politieke bedingiugen inde lucht vliegen. Ik zou gevoelen alsof wij zeker waren van eene hoogere soort van burgerschap, die met hoogere en betere beweeggronden bezield is. Aardappelbleek. Men verzekert dat een blocker van Grenoble het middel gevonden heeft om het lijnwaad te blee- ken zonder zeep of loog, en dit eenvoudig door het te vrijven met gekookte aardap pelen. Gedachten en wenken. Kleine zondaars doen meestal do zwaarste boete. Wat ge nu eenmaal moet doen 't moge prettig zijn of niet, doe dat met een vriendelijk gezicht. Voorzorg voorkomt zorgen. Waar water stroomt zwemt visch. Gelijk de hobbeligste wegen die zijn. welk men pas heeft hersteld, zijn ook de onverdraagzaamste raenschenmeestal pas bekeerde zondaren. De tijd is een kapitaal, waarvan de hoofdsom verteerd wordt, doch waarvan men de rente kan vastleggen in en door zijn arbeid. Arbeid is des lichaams voeder, Arbeid is der zielen hoeder, Arbeid is der deugden moeder Het is verkeerd to meenen, dat een boer of landbouwer niet zooveel behoeft te weteu. Wie op de hoogte is, ziet altoos meer en verder dan bij, dio - laag bij den grond blijft. De moeielijkstc les, die elk mensch loeren krijgt, is de dingen niet anders willen dan ze zijn. Wie bet leven niet met kracht aan grijpt, wordt,er door gegrepen en rondge- iliugerd. Mooi en goedvinden, ja dat doen wij 0jmakkelijk maar handelen, de han den uit de mouwen steken, en onze schou ders zetten onder eene zaak, door ons joed en mooi gevonden, zie dat laten wij iefst aan onzen buurman over. Toepas selijk aan vele, katholieken van Aalst en elders. Het is nauwelijks noodig den slechten katholiek te beschrijven. Iedereen kent hem en zijue geloofsgeuooten zijn geens zins trotsch op hem. Hij werd van katho lieke ouders geboren, katholiek gedoopt, deed zijne eerste H. Communie, ontving het H. Vormsel cu draagt nog den naam van katholiek ofschoon bij het, ongeluk kiglijk, slechts iu naam is. Hij bekreunt zich niet om kerk of priester, doch is steeds bereid om den naam katholiek te jebruiken als bij er eenig voordeel meê tan behalen. Zondag toekomende, 31 Januari, aller belangrijkste voordracht door den Z. Heer Doktor Claeys, Pastoor van 8t- Nikolaas van Gent, in 't lokaal van den Kath. Werkmanskring om 5 en half uren stipt. Vergaderingen op Zaterdag 30 Januari 1987om 8«ren 's avonds Afdecling A, ter herberg van Joseph Verhofstadt, Dam, en nadien bij Frans De Backer, lloogoveste». Afdeeling B, ter herberg van Frans De Raedt, Violettcstraai, en nadien bij Pae- inck Thcofiel, Oudeu Dendermondscben- steenweg. Afdeeling C, ter herberg van Benoit Van der Biest, Groenstraat, en nadien bij Charles De Wit, Groenstraat. Afdeeling D, ter herberg vau Monsieur Fraus, Moorselbaan, en nadien bij Petrus Moortgat, Moorselbaan. groep buizen staat, had omtrent 200 I zijn eene ware zeldzaamheid gewordeD. werklieden in dienst, waarvau een ge-J Vrijdag avond toch had zoo een gevecht deelte zondag middag tot 2 uren na- plaats, iu het hartje vau onze zeemans- miflrlaa pnwfirk-t, liaddon. ïdüIt Aangestelde Eijksveearts. J. GOWIE, Molenstraat n°67 te Aalst. Denderleeuw. Gedurende den sneeuwstorm van maandag avond is eene scbipperin verdwaald geraakt en in den Dender gcloopen in plaats van op haar schip te gaan. TusscLc» haren val in 't water en hare redding verliepen er nauwelijks 5 minuten maar men haalde slechts een lijk op. De ODgelukkige was omtrent de 4G jaren oud. Verdere inlichtingen ontbreken. Sneeuw. Sneeuw, sneeuw, overal sneeuw Onze Aalstersche streek ligt onder eene dikke laag sneeuw; maandag avond viel bij in groote boeveelheid op zekere plaatsen ligt de sneeuw tot een meter hoog opgehoopt. In Luxemburg ligt hij buitengewoon dik. To Aarlen bedekt eene laag van drie voet den bodem. In Duitschland ondergaan alle treinen vertraging. In Engeland hetzelfde. De postboolen tusschen Engeland en het vasteland ko men te laat aan. Iu SpaDje groote koude; de Guadalqui vir is 4 m. 50 gewassen overal sneeuwt het. Zelfde tijding uit Holland. Al wat han den heeft, wordt gebezigd aan de oprui ming. Ook in geheel België heeft men fel over de sueeuw te klagen en de vervoerdienst, zoowel per spoor- als per steenweg, heeft er veel onder te lijden. Behalve de bandieten, die in en rond Brussel op de buiten plaatsen en onbewoonde kasteelcu, de dakgoten, de bruggen der hofgrachten, ja, zelfs de boomeu uit de parken stelen, zijn er an deren, die het nog erger aan boord leggen. Deze komen in meer bewoonde gedeel ten van de dorpen, zelfs van de stad, stelen wat zij niet te heet of te zwaar vinden, eu pogen dan het huis iu brand te steken. Reeds op twee of drie plaatsen heelt men dergelijke poging vastgesteld, zelfs in bewoonde huizen. Eene andere bende heeft eene nieuwe specialiteit, namelijk van de drukkers te bestelen. Do dieven houden met ec-n stootwa- gentje stil aan do drukkerij, waar de gasten langs eenen afzonderlijken uitgang naar de werkplaats gaan. Dergelijke ingangen staan doorgaan: heel of half opeu, en meestal vindt men daar rollen papier cn pakken of kisten met materieel staan. Welnu, de dieven laden, met het se- rieusste gezicht van de wereld, op hun wagentje alles wat zij laden kunneu en voeren het weg. De belangrijke fabriek vau boltiu- nen-tissen vau M. Ellen, te St-Gilles Brussel is afgebrand. Deze fabriek welko te midden van eene middag gewerkt hadden. wijk. Toen deze het werk verlieten, was er niets to bespeuren, dat de ramp kon doen voorzien. En rond half vier zag men do vlammen opstijgen. Men verwittigde den fabrikant, welke juist met zijn huisgezin zijn geboortedag vierde. Toen hij met zijne zonen toesnelde had het vuur reeds heel het gebouw aan getast, en zelfs bedreigde de vlam reeds do aangrenzende huizen. De pompiers der gemeente snelden toe, doch ter oorzake van den vorst was er in t bëgin gebrek aan water. Ook de pom piers van Brussel verleenden hulp en, toen men eindelijk water iu voldoende hoeveelheid kreeg, was spoedig het vuur beperkt. Men rekent de schade op 250,000 fr, De policie van Brussel heeft een genaamde R.... aangehouden, die op de volgende manier aan geld wist te komen. Zij stool het spaarboekje van hare zustor, giug daar meê naar de spaarkas eu vroeg, dat men haar 50 fr. zou uitbe talen. Daar zij minderjarig is, deed men haar opmerken, dat zij zich met haren vader moest aanbieden. Dit gaf niets. Zij keerde een uur later terug, met eencn mau, dien zij voor ha- reu vader deed doorgaan en die ook het ontvangstbewijs afteekende. Deze man wordt ook opgezocht. Hij zal weten aan wat prijs hij voor eenige oogenblikken vader is geweest. Bat gaat te ver. Hoe het moge lijk is weet men niet, en toch is het waar. De dievenbende, die deu omtrek van Brussel voor het terrein barer werkzaam heden heeft gekozen, is gevallen op het kasteel van M. Windelinckx, te Etter beek. Daar hakten zij de boomen om en na men die meê. Zij braken de ijzeren brug af, stolen de zinken platen van het dak en toen de wachter, door het gerucht op merkzaam gemaakt, het alarm gaf, werd bij door twaalf of vijftien bandieten om ringd, geslagen en half dood achtergela ten. In drie weken tijd zijn meer dan hon derd groote boomen gestolen. Eene fabriekwerkster, do vrouw Holie, te Anderlecht, van haar werk ko mende, ging langs de vaart naar huis, in gezelschap vau twee audore vrouwen. Deze hoorden op zeker oogeublik eeneu plons in het water. Zij keerden zich om en zagen eeneu hoed op den boord der vaart liggen, dien de vrouw Holie voor het hoofddeksel van haren man meende te herkennen. Zij wilde in het water springen om hem te redden, en de gezellinnen hadden de grootste moeite om dit te beletten. Overigens, het was toch reeds te laat, daar Holie, niet kunnende zwemmen, da delijk Daar onder zakte en verdronk. Schrikkelijk ongeluk.Een schrik kelijk ongeluk is zaterdag morgeud iu moeder was gebrekkclyk, en dat was de oorzaak dat de nicht hier verbleef, om hare ongelukkige bloedverwanten te helpen. de statie te Boom voorgevallen. Bij de aankomst van den trein uit Den- dermonde, die om 7,24 uren voort naar Autwerpen-oost vertrekt, wilde een rei ziger nog voor den trein ovor de baan loopen, om langs de andere zijde in te stappeD. De staticoverste, de beambten en de personen iu do statie aanwezig, riepen den ongelukkige toe, te blijven staan, doch niets baatte, hij wilde met geweld de overzijde bereiken. Hij werd echter door de locomotief ge vat, eeu eind weegs voortgesleept eu het hoofd letterlijk van het lichaam gesneden. De dood moet oogenblikkelijk geweest zijn 1 Het lichaam werd in een der gebouwen van de statie neergelegd, en later erkend als zekere Ferdinand, poelier, woonach tig te Londerzeel, omtrent 33 jaren oud, echtgenoot van ClementinaVan Doorslaar en vader vau 5 kinderen. Een zwans. Veel is er geschre ven en gewreven over de zoogezegde Zwarte Griet, een vrouwelijke rooverka- pitein, die de dorpen langsheen de Wil- lebroeksche vaart onveilig maakte. Zelfs illustraties gaven tooneelen uit hare hel- dcugcschiedenis te aanschouwen. Daar ziet men haar staaD, gewikkeld in een kort manteltje, een half masker voor 't gelaat, in de houdiDg van eenen generaal, terwijl hare mannen de reizi gers aanvallen cn plunderen. Welnu, thans wordt er in eenen brief, uit Capelle-tcn-Bosch aan de Patriote geschreven, dat heel die historie van Zwarte Griet een verzinsel is. Bloedige oplossing van eene inter nationale kwestie. Moord. Vlucht van den moordenaar. Over veel jaren, toen er te Antwerpen meer zeilschepen kwamen, die soms weken in de haven stil lagen, de matrozen afmonsterden en hen zoo noodzaakten om iu de stad te logee- ren, hoorde men schier elke week van bloedige matrozengcvechteu spreken. De stoomvaart heeft dien toestand ver anderd. De booten lossen eu laden zoo snei, dat de bemanningen schier geen tijd hebben om aan land te gaan er is bijna geen spraak moor van afmonsteren of op nieuw aauwerveu. De vreemde jan-maats ontmoeten el kaar, minder op straat en zij hebben min der gelegenheid om het fransche liedje Vivent le vinVamour et le tabac, in toepassing te brcDgen. Eu bet is dus natuurlijk dat er minder gevochten wordt. De matrozengcvechten Een Italiaan, die vroeger deel had ge maakt van de bemanning der stoomboot Brittania en afgemonsterd was, zou door de zorgen vau een italiaansche consulaat per duitsche stoomboot Budelsborg naar zijn vaderland terug worden gezonden. Doch in afwachting van het vertrek bracht hij ziju tijd zoo vroolijk mogelijk om. Dit was oorzaak dat hij vrijdag avond, in gezelschap van 2 meisjes, op het Van Scboonebekeplein, nabij de herberg Al cazar, ontmoet werd door 2 Grieken. Deze laatsten, die naar 't schijnt een weinig dronken waren, vroegen hem of hij eeu hunner landgenooten was. Neen, was het antwoord, ik ben eeu Turk. Weg met de Turken I riepen de twee Grieken. Weg met uw moeder riep nu de Italiaan. De twee ruwo matrozen moeten dien uitroep voor eene zware beleediging heb- beu gehouden, want een hunner greep den Italiaan vast cn gaf hem eenen slag. Doch de Italiaan trok zijn mes en bracht deu Griek eenen steek in de borst en eeu anderen in het hoofd toe. De gekwetste viel neer met een kreet, die do wraakzucht vau zijnen gezel op wekte. Deze viel op zijue beurt deu Ita liaan aau, welke ziju mes nu tot den nieuwen vijand keerde en hem eenen steek in deu rechterbil eu eeu anderen onder 't oog toebracht. De moordenaar nam de vlucht. De twee gekwetsten werden naar hun logement in de Schipperstraat gebracht en verzorgd door eenen geneesheer, die den eersten gekwetste, wiens long door boord werd, bij hoogdringendheid naar het gasthuis deed brengen. Zijue dood schijnt onvermijdelijk. De andere is min erg gekwetst. De policie-officier Van de Water eu de havencommissaris Wattccamps deden op zoekingen uaar deu moordenaar, doch vruchteloos. Er werden opsporingen gedaan op de Jludelsberg, op italiaansche schepen doch tot nu toe, heeft men zijne schuil plaats nog niet kunnen vinden. Nieuwe brandstichting. Vrijdag nacht heeft het voor de 14sle maal, iu korte jaren tijds, beginnen te branden ter brouwerij van M. E. Dewitte, brouwer, langs den Marckc steenweg, te Kortrijk. Rond 11 4/s ureu was M. Dewitte te bed gegaan. Nauwelijks lag hij eenige minuten ter ruste of zijue dochter kwam hem verwittigen dat zij een brandreuk gewaar wierd. Verschrikt, sprong M. Dewitte op en liep seffens alle plaatsen af. Beneden ge komen, smeet bij de deur van den salon open en een dikke rook sloeg hem tegen. Alles wierd te werke gesteld en het vuur door de huisgenoten uitgedoofd. M. Michel Dewitte, zoon, liep onmid- delijkde policie verwittigen. De opziener Demeere, de policieagent Elias en de Hoe de misdaad gepleegd werd. Hoe zij vermoedelijk gepleegd werd, zou men moeten zeggen, want al wat men hier over zegt berust op ouderstellingen. De misdadigers moeten laDgs den kant van het bosch op do hoeve gekomen zijn. Uit do schuur uaraen zij twee loeren, plaatsen die tegen de deur, braken de ruiten van den waaier en kwamen langs daar binnen. Clot.hilde DucorroDde nicht, zou dan gerucht hebben gehoord en haar bed uit gestapt zijn. Doch op hetzelfde oogenblik moet zij ecnc-u hamerslag op het hoofd gekregen hebben, dio haar dood neer- strekte. De twee andore vrouwen hebben ver volgens elk eenen slag op het voorhoofd ontvangen, terwijl zij in diepen slaap wa ren. Zij bleven dood in haar bed liggen. Dan hebbende moordenaars de lijken der twee laatsten met beddelakens bedekt en alle meubelen en kisten geopend om naar het geld te zoeken, dat ia huis kon zijn. Men kan zich geen het minste denk beeld vormen over het bedrag of de weerde van wat de bandieten gestolen hebben, maar het openbaar gerucht wil, dat dit bedrag nog al aauzienlijk moet zijn, ter oorzake vau eene overdreveno cn jarenlange spaarzaamheid der oude vrouw. Eens dat hun slag gedaan was, moeten zij eenige glaasjes likeur hebben gedron ken, om vervolgens langs den weg, dien zij gekomen waren, het huis weer te ver laten. Hoe de misdaad ontdekt werd Topn 's zondags 's morgens ten 7 uren, de knecht kwam om zijn gewoon werkte verrichten, vond hij de groote ingangdeur vau het tuinhekken gebarricadeerd. Hij klom dio over, ging in het huis eu ont dekte het schrikwekkende schouwspel. Zijn hulpgeroep maakte do aandacht der geburen ganude, die dadelijk kwamen toegesneld. Onder dezen was ook de echt genoot der vermoorde nicht. Men oordeelde over hetgeen nu plaats had. De ongelukkige viel als zinneloos op het lijk vau Clotilde, eu menigeen weende met hem. De beweegredenen van den moord was ongetwijfeld diefstal. Maar waarom moes ten die twee wcerlooze vrouwen nog ver moord worden, nadat de eenige, die zich tegen hén kon verzetten, reeds gedood was Of waren zij door deze vrouwen gekend' en moesten zij door nieuwe misdaden de straffeloosheid trachten te verzekeren Zondag reeds vroeg was geheel de be volking van het dorp en van do omlig gende gemeenten reeds in opschudding. Het parket van Doornik kwam in den namiddag aan. Het begon dadelijk met het onderzoek en bevond het rampzalig tooneel, zooals wij hethooger beschreven. Alles scheen aan te duiden dat al het werk door een enkelen persoon verricht werd. Uit de lijkschouwing schijnt te blijken dat de misdaad rond middernacht ge pleegd werd. Andere bijzonderhedeti. De dames Ducorron behoorden tot eene welhebbende familie. Hare fortuin, groo- tendeels uit vaste goederen bestaande, moet rond de 200,000 fr. bedragen. In eene kamer, naast die, waar zij ver- nachtagent Dupout kwamen eenige minu ten na middernacht ter plaats en stelden het eerste onderzoek in. Het feit vau brandstichting is om zeggens hier klaar. Eene vensterblinde vau den salon was opengerukt en eene ruit in stukken ge slagen. De gordijnen waaraan het vuur waarschijnlijk is gesteken geweest, het raam, een kader en de garnituren van de kamer waren reeds verkoold of vernield. De voornoemde agenten zochten seffens geheel den omtrek der brouwerij af, maar vruchteloos. Zij hebben verders tot zater- moord werden, stond eene secretaire, aan dag morgend ter plaats gebleven zonder iets te ontdekken. Zooals men weet zijn de brouwerij en woning afgesloten met eene ijzeren scuet- dcur, deels omringd met muur eu deels met hagc. In de sneeuw heeft men sporen vau voetstappen gevonden. Er is bijna geen twijfel meer dat eene kwade band met die herhaalde branden gemoeid is. Drie vrouwen vermoord. Men mc-ldtdalde kleine gemeente Ramaignies- Quevcaucamps, bij Doornik, het toonc-el is geweest van eene gruwelijke misdaad, waarvan tot nu toe de bijzonderheden nog niet gekend zijn. Eene weduwo werd met hare dochter en eene nicht in hare woning vermoord gevouden. Het was een knecht, die de akelige ontdekking deed. Van een der slachtof fers was de hals bijna geheel doorge sneden. Diefstal moet de drijfveer der misdaad geweest zijn. Dit huisgezin ging vaor zeer welhebbend door. Nadere bijzonderheden. Ziehier uitgebreide bijzonderheden over de misdaad, waarvan wij hier hooger spreken. De slachtoffers ziju dewed. Ducorron, 75 jaar, hare dochter, 36 jaar, cn eene nicht, Clothildc Ducorron, die getrouwd en moeder van twee kinderen is, waarvan de oudste dit jaar moet loten. Het huis, waar de misdaad gepleegd werd, maakt deel van eene groep kleine hoeven, gelegen in de nabijheid der bos- schen behoorende tot het domein van boron de Sejournet, burgemeester van Ramegnies. De oude weduwe bad twee dochters de oudste, eene onderwijzeres, stierf over een paar weken. De andore, die bijna kindsch was, leed aau eene ziekte, die binnen eemgen tijd,wellicht eenige dagen deu dood voor gevolg zou hebben. De welken de onderzoeksmagistraten sporen van braak ontdekten, doch die niet geopend was. Hier lagen nog 170 fr. en eenige rente titels in. Heeft de dief nu nog geld uit de andere meubelen gehaald, of heeft liii die enkel opengebroken en den iuhoud door een geworpen om aan diefstal te doen ge- looven De geburen denken dit, te meer omdat de oude weduwe voornemens was, maan dag 25 dezer naar haren notaris te gaan, om haar testament op to maken. Naar het schijnt moet de justicie een spoor ontdekt hebben. Te Hoei verdween over eenige weken een jongeling, die met eeneu vriend den Kerstnacht had gevierd en dezen rond 2 uren 's morgens verlaten had. Nu zaterdag heeft men in de Maas het lijk van dien jongeling gevonden. Het droeg in de linkerzij eene diepe wonde, vier centimeters breed. Eene audcre wond was aan het voorhoofd zichtbaar. Aan eene misdaad valt dus niet te twijfelen. In do gemeente Montigny-le-Tilleul heeft een schrikkelijk drama plaats ge had. Een machinist, die in de fabriek verblijft, hoorde gedurende den nacht gerucht op de binnenplaats. Hij ging zien en, niets vindende, ging bij de ma- chienkamer binnen. Op zijn geroep Op zijn geroep Wie daar kreeg hij geen antwoord en zijn revolver aanleg gende in de richting van de plaats, waar hij in de duisternis meende eene men- schelijke gedaante te outwaren, schoot hij en... een schrikkelijke kreet weer klonk door de zaal. De ongelukkige had zijne vyouw gedood. De machinist, een man van rond de 30 jaren, is wanhopig over het gebeurde. Zij waren rond de tien jaren getrouw eu hadden drie kinderen. Wat de vrouw gedurende den nacht in de fabriek kwam doen, weet men Diet. Het schijnt dat zij, een ougeluk voor hem vreezende, haren man gevolgd was.

De Denderbode | 1897 | | pagina 2