la providence Is de Kraai nattig of schadelijk aan den Landbouw Een en ander. Landbouwcomice Aalst-Zuid. DE WATERRATTEN St-Ambrosiusgilde. Allerhande Nieuws. Frankrijk, De kraai is eon nuttig dier voor den boer. De kraaien zijn oprechte redders van den landbouw. Op 't tijdstip dat, in de provincie Saksen, do grauwe wormen teu hoog ste woedden en de beetraapvelden dezer streek verslonden, scheen den oogst totaal verloren maar met de aankomst der beuden kraaien en spreeuwen, kwam de hoop weder bij de landbouwers en iuderdaad, de dienst door de kraaien in dit geval bewezen, rekende men bij millioenen franks. Nochtans beeft Dr Ernest Schaff, be stuurder van den dierentuin van Hanover een werk geschreven, waarbij hij de kraaien aanziet als schadelijk voorden landbouw. Volgens M. Schaff, zou men de kraaien eencn uitroeiingsoorlog moeten aandoen. En waarom 1. Omdat do kraaien den voorkeur geven aan de planten voor hun voedsel, bijzonderlijk aan die der zaaiperken 2. Omdat de kraaien do eieren en de jongen dor vogels opeten, die hun nest op den grond maken, alsook de jonge hazen 3. Omdat nabij de kraaiennesten er een gedurig oorverdoovend gerucht is en dat deze diereu oncerbiedigd de wande laars bevuilen 4. Omdat het dikwijls gebeurt dat een te flauwe boomtak, waarop eene kraai zich heeft neergezet, breekt onder haar gewicht. Nummers 3 en 4 kunnen waar zyn. Wat nummer 2 betreft, zij maken geen indruk op deu verstandige» landbouwer die niet veel lust beeft voor de jacht. Indicu, iuderdaad, de kraaien nadeel bijbrengen aan de jonge planten gedu rende eenigen weken in bet jaar, is een jongeu genoeg om ze van eene groote uitgestrekheid land te verjagen wat de kosten van zulken jongen zouden teweeg brengen, zouden zij zooveel niet kosten als de noodzakelijkheden voor een jager. Van de bezaaide landen verdreven, zouden de kraaien op andere landen ncêr- vallen om wormen op te zoeken. Indien de kraaien uadeelig ziju aan de vermenigvuldiging der hazen en der fezan ten, zou dit wild zeldzamer en duurder wezen cn dit zou dc landbouwer liever zieu dan de verwoesting aan zijne landen toegebracht door het wild. Welk is het verschil, voor den land bouwer, tusschen do gewaande schade aangericht door de kraaien, cn de diens ten die zij hem bewijzen 1. Do kraai heeft om zich te voeden, dierlijke zelfstandigbeden noodig 2. De kraai vernielt vele kwaaddoende kerfdieren (muizejougen,grauwe wormen, aardrupsen, enz). Gedurende do lange maanden bij de welke de groeikracht slaapt onder eeneu mantel van ijs cn sneeuw, kan de kraai niet do raiusto schade veroorzaken aan den akkerbouw, cn nochtans leeft zij. De plantenvoediug is baar niet onont beerlijk. Dank aan de buitengewone scherpzin nigheid barer zinnen, ontwaart zij van zeer ver eene allerkleinste muis op den boord vau eencn weg of bij eenen boom tronk en werpt er zich naar om ze op te eten. Toen onder de warme stralen der lente zon, de jonge planten ontwaken, komen de verkleumde kerfdieren in don grond tot bet leven terug. De grauwe worm, de schrik van den landbouwer, begint zijn vernielingswerk, en verandert, bijzonder lijk de beetraapvelden, wier overvloedige groeikracht eeu overschoou groen veld ten toon spreidt, in een verwoest braak land en op uitgestrekte landen, soms hectaren groot, waawan de bewerking cn de bezaaiing zooveel moeite en zweet ge kost lïebbcn, vindt meu geen enkel groen blad meer, cn de mensch moet machte loos deze verwoesting aanstaren. Eene enkele kraai verslindt in een enkelen dag ten minste 1,400 grauwe wormen en eene spreeuw omtrent even zooveel. Een troep van 5,000 kraaien, gelijk bet niet zeldzaam is hier en elders te zien, verslindt dan in 24 uren omtrent 7 millioen grauwe wormen, en in eene maand omtrent 200 millioen. Veronder stellen wij dat men tien grauwe wormen moet hebben voor een gewicht van een gram, dan verbeeldt het werk der kraaien gedurende eene maand de vernieling van 20,000 kilos grauwa wormen, of een vracht van tien rijtuigen, en ,wat meer is, er wordt eenen oogst van beetrapen gered. Al de vogels zijn nuttig voor den land bouw maar bijzonderlijk de kraaien de landbouwers Lebbeu kunnen bemerken dat de kraaien do vore welke bij met zijne ploeg maakt, doorloopcn om er de groote kerfdieren te vangen zooals mei kevers. de aardwormen, de slokken en bovenal tie witte wormen, die bun bijzon der voedsel uitmaken. Iu de maand Juni, kan men ze op do vangst zien naar witte wormen, in de beetraapvelden begun stigd door eeu allerfijnst gezicht, onder zoeken zij den grond en kunnen de witte wormen erkennen op eenige duimen diep. Hun werk verrichtende voor het wel zijn van den landbouwer, gebeurt bet dat zij beetrapen uitrukken om de witte wor men te nemen, die dc wortels der plan ten afeten van daar dat men ze beschul digt de chemische vetten en beetrapen op toeten, cn zij ontvangen geweerschoten voor de diensten die zij bewezen hebben. Aan de boogstamraige boomen alwaar zij hunne nesten bonwen, bewyzen zij den grootsten dienstzij uemeu de zwer vende benden meikevers, die zich op de bladeren dier groote boomen komen neer zetten, en voéuen er hunne jongen mede, terzelfder tijde eene goede guano gevende aan de boomen die er rijkelijk van genie ten. Het is dan niet zonder reden dat de kraaien geëerbiedigd woulen in Enge land soo moest het overal gijn. Uit bet tijdschrift Onze beste Vrien den. De Vereeniging der Oud-leerlin gen van de Textiele Nijverheden aan de Nijverheidschool van Gent heeft besloten, voor dc maand juni, een groot- sclie betooging ia te richten ter eere van baar oud-leeraar den heer Haunet, die zich sedert meer dan 30 jaren voor het textiel onderwijs opoffert en een ontel baar aantal Nii veraars en fabriokbestuur- ders gevormd heeft die nu overal zoowat gevestigd zijn. Zij doen dus een warmen oproep aan al de oud-leerlingen om zich tot het kwij ten van dien plicht van dankbaarheid bij bun tc voegen en verzoeken dezen hunne bijtreding, naam en woonst aan den schrijver den lieer Van Tittelboom, Lei- kaai, 92, Gent te doen geworden. Eene uitnoodiging tot Let bijwonen der algemeene bijeenkomst, die verdere schikkingen tot het feest zal vastcllen, zal hun dan later gezonden worden. Visschen als kaarsen. In het mcerendeel der livieren van Canada leeft een kleiue visch wiens vleesch zoo olieachtig is, dat do inwouers hem ge bruiken als kaarsen. Ziehier hoe zij handelen Na hem gedroogd te hebben, is het voldoende net vel en den kop af to trek ken en het dier iu eeneu gewonen kande laar te steken. Men aansteekt het bij den staart en de visch brandt tot bet einde toe en geeft een schoon geel rood licht dat zeer klaar is. In de dorpen treft men vele huizen aan waar geen andor licht gebruikt wordt. Het werk te Brussel. Ongeloof lijk welk aantal werklieden uit de pro vincie, er sedert eenige maanden in Brus sel zijn komen werken. Dat komt omdat men onophoudelijk afbreekt en weder opbouwt; de bouwkoorts heersebt overal. Men zou zeggen dat er eene wedieve- riug bestaat tusschen het gouvernement, het gemeentebestuur en dc burgers, om het meest armen te gebruiken aan wer ken 't zij van nut, 't zij van verfraaiing. Hier bouwt men nieuwe bureelen voor een ministerie; daar verheft zich eene kazerne. Verder is het dc openbare weg. dicu men langs alle kanten opgraaft, ten eiude iu alle richtingen electrieke tram wegen te laten rijden-. De werklieden, aan deze werken ge bruikt, ziju uit de stad naar de voorste den naar de omliggende dorpen vertrok ken. Ge zoudt moeten zien hoe die werk lieden in alle zaterdagavouden de treinen overweldigen, die ze naar bunno familie terugvoeren Men noemt gemeenten iu den omtrek van Brussel, wiens bevolking bijna ver dubbeld is. Zoolaug er werk is voor al die men- sclien en gold om zo te betalen, zal alles goed gaan; maar mea vraagt zich met onrust af, wat er zal gebeuren wanneer de werken, die een zoo grooton toeloop van werklieden van alle stielen naar de hoofdstad veroorzaakt hebben, zullen ge- daau zijn. Vooral ziju er veel metsers en steenkappers. Voor 't oogenblik bekommeren de Brusselaars zich daar niet om als de tentoonstelling maar gelukt, zeggen zij, dan is alles om ter beste. Men zou willen hopen dat het gouver nement meer vooruitziende zal zijn, en het in tijds den millioennendans zal te genhouden. Laat ons niet vergeten dat de slechte jaren voor het rijk van Napoleon III be gonnen zijn, na de groote bouwwerken en het aanleggen van wegen, aan welke de prefect zijn naam beeft gehecht. Eenige jaren later werden de legioenen weiklieden, welke door deze monumen tale dwaasheden uit de provincie naar Parijs badden gelukt, het broeinest waar in do Commune bare soldaten aanwierf, of liever de moordenaars die in haren dienst stonden. Handelsblad.) Militaire wielrijders. Van einde april tot einde mei zullen 20 wielrijdors- karabiniers onder bevel van kapiteiu Hil- debraudt en luitenants Beilaau en Tollen heel bet land bereizen en de verschilligc modellen van plooibare rijwielen beproe ven voor bet leger bestemd. Zij zullen alle acht dagen te Brussel en volledig gewapend en uitgerust ziju. Gevolgen van een proces. Men herinnert zich dat door vonnis, door het Assisenhof van Brabaut uitgebracht in zake Dierckx-vVargé, de valsche testa menten vernietigd werden. Een dier testamenten schonk 100,00 fr. aan 't Weldadigheidsbureel van St-Joost- ten Noode. Dc wettige erfgenamen, steunende, op dit vonnis, vragen die 100,000 fr. terug. Eu het Weldadigheidsbureel zal de som moeten 'terug betalen, behalve de ge storte successierechten. Prijskamp op den Beiaard. Het ;emeontebestuur van Mechelen richt op ien beiaard van St-Romboutstoren, eenen internationalen wedstrijd iu, met premie voor de beiaardiers van beroep en voor de liefhebbers. Die prijskamp zal plaats hebben zondag 27 juni, ten 3 uren 's na middags (15 uren). De volgende prijzen worden toegekend den le prijs 150 fr. ten 2C prijs, 100 fr.; ten 3' prijs, 80 fr. ten 4" prijs, 60 fr. Do deelnemers door de jury vijfde, zesde, zevende en achtste gerangschikt, zullen elk uit dien hoofde eeue som van 20 franken ontvangen voor de reiskosten. Do inschrijvingen zullen ontvangen worden tot 15 april toekomende. Het bespelen des beiaards op S' Rorn- boutstoren gebeurt 's zaterdags, 's zon dags on 's maandags, ten elf uren voor middag. Do beiaardier der stad, M. Jos. Denyn, zal aan den prijskamp geen. deel nemen, 's Avonds zal er eeu groot concert op den beiaard plaats hebben, met muziekale tusschenspelcn van zang en koperen in strumenten. Algemeene verlichting der Groote Markt. Vuurwerk. Verlichting van den toren. Goede opmerking. In de afdee- ling der Kamer is do begrooting van Onderwijs besproken. M. Hoyois heeft inlichtingen gevraagd over het onderwijs van bet Vlaamsch iu de lagere scholen. Op 3118 scholen in het Walenland, zijn er slechts 183 waar het Vlaamsch wordt onderwezen. M. Hoyois heeft doen opmerken dat dit onderricht veel meer zou dienen uit gebreid te worden. Het wetsontwerp op de herinrich ting der burgerwacht zul waarschijnlijk niet vóór 1899 besproken worden. Dees jaar is het onmogelijk het nog to bespreken toekomend jaar is het een kiezingsjaar en dan zal men er ook niet aan deuken. Dat men het ineens bcgraafde, dat zou nog het verstandigste zijn. Katholieke missies in Congo. Dc eerw. P. Sluer, thans procurator der Belgische missies in Afrika, zal Mgr Roe leus, Bisschop van Congo, vergezellen, M. Stuer verlaat zijne 84-jarige moeder. Met hen vertrekken vijf priesters, vier broeders en zes eerw. zustors, die zich gaan vestigen in de bloeiende missie der Witte Paters aan Tagauikamcer. Legernieuws. In overeenkomst met het Ministerie van Geldwezen, beeft bet Departement van Oorlog besloten de ver goeding toegekend aan dc eenvoudige miliciancn uit te strekken tot de vrijwil ligers deel uitmakende van de lichtiugeu van voor 1896, en wier gewone werkelijke dienst nog niet afgeloopen is. Orders ziju gegeven om de belangheb benden de vergoeding te doen genieten waarop zij sedert October 96 recht heb ben. Moedertaal et Chimie. De Chro- nique is weer eens geestig. Die slimme Fransche mameer heeft in den Moniteur een koninklijk besluit ge lezen rakende de lacdbemesling en geeft eeu staal van de vertalingen vau sommige scheikundige voortbrengselen. Kaïnite Kaïniet. KarnalHe Karnaliet. Kieserite Kioseriet. Phosphate mineral Mineraal pbos- pbaat. Phosphate guano Guano-phosphaat. Phosphate ammoniaco-inagnésien Phosphorzure ammoniak-magncsia. Superphosphate de guano Guano superpbosphaat. Zoo'u Vlaamsch, beweert slimraeke, trekt goed op Frantch. Op wat Fransch Zouden er in de op somming van al die wetenschappelijke woorden wel drie echte Fransche woorden voorkomen Voor de lijrlvisschers. Dc mi nister van landbouw hoeft den koning eeu besluit laten teekcuen, waardoor de vischvaDgst met de lijn in de vaarten toegelaten is op 19 April inbegrepen. Zondag 28 Meert,om ter gemeenteschool vau dracht door den E. H. Onderwerp Pokziekte len bij bet slachten der goeding. Pleegvormen tuberculiue. 3 uren namiddag, Gijseghem. Voor- Vandcrscbiieren. en andere geval - ruiiddieren. Ver en inspuiting met Vergaderingen op Zaterdag 21 Maart 1897, om 8 uren 's avonds Afdeeling ATer herborg van Joseph Van Mos.sevelde, en nadien bij Albert Collin, beide Damlaan. Afdeeling B. Ter herberg van Emiel Coene, Varkensmarkt, en nadien bij Jean Van der Hulst, Molendries. Afdeeling C. Ter herberg van Albert D'Haeseleer, en nadien bij Jeau Wailly, beide Groenstraat. Afdeeling D. Ter herberg van Joseph Foncée,eu nadien bij PoJydoor Van Geert, beide Hovenierstraat. Bieënteelt.— Op don derdag 25 dezerten 3 uren ton lokale Den Post hoorn. Dagorde: 1. Prijsloting oor de leden die bunno bijdrage voor 1897 gestort hebben 2. Gedeeltelijke vernieuwing van 't bestuur; 3. Algemeene Bond der Vlaamsche Biemanncu. Con gres. Advies der Gilde. 4. Tentoonstellin gen in 1897. N. B. Do Leden ontvangen - Den Bicönvriend maandschrift, orgaan der i pij ze loten meê in den prijs kamp voor 40 fr. bieongcrief en betalen slechts 2 fr. por jaar. Dc honig der maatschappij wordt ver kocht aan 2 fr. per kilo. M. John, fabrickbestuurdcr te Gee- rardsbergen, werd zondag avond terwijl bij met zijn huisgezin in zijn salon was, door een geweerschot getroffen, dat van op de straat gelost werd. Hij werd aan de beenen gekwetst. Een onderzoek is geopend. Zekere M. Scberreweg raakte zater dag te Brussel in kennis met eenen Frauscbman, dien hij rondleidde en met wien hij «.enige pintjes dronk. Toen bij hem verliet bemerkte M. Schorreweg dat zijn vriend do beteekenis vau dien naam kende en bij miste eene portefeuille met drie brief kens van 50 fr. Nu, 't. is merk- weordig M. Scherreweg slachtoffer van een schar-weg. Wij hebben gemeld dat de wedstrijd van vet vee, uitgeschreven door de maat schappij Sarlabotte Brussel, zal plaats hebben iu het slachthuis van Brussel op 11 april aanslaande. Er zal gecu stoet van den vetten os gevormd worden doch de maatschappij Sarlabot heeft besloten, twee loten van tien bekroonde schapen aan te koopen cn ze vervolgens te ver- koopen ten voordeele der armen. Frans en Corneel Segers 20 en 23 jaren oud, hadden te Anderlecht in eene herberg twist gekregen om de verdeeliug van een klein erfdeel. Beiden waren min of meer dronken. Zij vielen elkaar tc lijf, sloegen met pint- glazcD, met stoelen en Corneel, die reeds ceue bloedende wonde aan het hoofd had jj bekomen, trok zijn mes en bracht er Frans verscheidene steken meê toe. De policie, die hen beiden, door bloed verlies verzwakt, bewusteloos vond, heeft den ergst gekwetsten naar het gasthuis gebracht. Do andere werd, na in het policiebureel verzorgd tc ziju op zijn ver zoek naar zijue woning gebracht. Tegen beiden is proces-verbaal opge maakt. Hoe noodzakelijk het is de kamers te verluchten. In de kamers wordt de lucht bedorven door deD mensch, door de verlichting, door de slecht ingerichte verwarmingstoestellen, door de al te groote warmte, voortgebracht door de mcuscbclijke wezens, de verlichtings- en do verwarmingstoestellen, alsook door de beschadigingen welke zich voordoen in de muren, de afsluitingen, de gereedschap- pin, of die eigen ziju aan het huis, waar zich de verposte gassen komen verecni- gon, voortkomende van den kelder of do tussclienplaats. Eindelijk wordt de lucht nog bedorven door bet stof onder alle vormen. Het bederven der lucht door de gassen, die zich uit het menschelijk lichaam en uit de kleedcren ontwikkelen is bewezen door proefnemingen. Al deze gassen be vatten schadelijko bestanddeelen. De electriscbe verlichtiug bederft de lucht bijna nietde andere" verlichting- stelsels brengen schadelijke gassen voort, gevaarlijke stof en waterdamp. De gebrekkige verwarmingstoestellen brengen schadelijke ga^a^u voort. Eene gesloten en onbewoonde kamer is ongezond indien zij niet verlucht wordt, wordt zij vervuld met microben en de lucht wordt bedorven door de uitwa semingen voortkomende van de muren, dc plankenvloeren, den kelder, het tus- schenverdiep, de gemakken, enz. De kamers moeten dus ten allen tijde goed verlucht en degelijk gekuisebt wor den. Handel in blanke slavinnen. Naar hot schijnt beginnen de handelaars in. blanke slavinnen weer bun eerloos stieltje uit te oefenen. Over eenige weken vond een jong en deftig meisje van Antwerpen in eert Aut werpseh blad eene annouce, waarin een goeden post te Londer. met een boog salaris werd aangeboden. Zij begaf zicb naar de aangeduide agencie en eenige dagen later kreeg zij bericht dat zij aanvaard was in ecu groot magazijn te Louden. Verleden woensdag begaf zij zich op reis en, als afgesproken was, werd zij in Liverpool-station te Londen afgehaald dour eouon heer, die voor baar reisgoed zorgde en baar met een rijtuig naar S. street voerde. '•t Was een burgersbuis, en geenszins een magaziju; bet meisje werd ontvaugen door eene dame, die baar vriendelijk ontvingen baar geleidde naar bare kamer. Aan do weeldo dor kamer en aan de schilderijen aan deu muur, begreep de Autwerpsche juffer seffens waar zij was. Ook riep zij de dame terug en verklaarde oumiddelijk liet huis te willen verlaten, en hoe het schaamteloozo wijf ook aau- drong, het meisje hit-ld vol en nog den zelfden dag werd zij terug naar Liverpool- station geleid en vertrok naar Antwerpen. De policie van Antwerpen heeft dip vau. Londen verwittigd cn in beide steden wordt het onderzoek ioverig voortgezet. Laat-ons hopen dat men de schuldigen, voorbeeldig zal kunnen treffen. Zonder hare krachtdadigheid zou het Antwerp- scbe meisje bun slachtoffer zijn geworden. Handelsblad Oploop in de Augustijnenstraat te Mechelen. Vrijdag avond, rond half acht uren, werd dc Augustijnestraat in opschudding gebracht door eene gebeur tenis, die bloedige gevolgen bad kunnen na zich slepen. Eenige jongo knapen, iu de fabriek Liniere St-Léonard werkzaam, hadden hun werk laten staan op voorwendsel, beweerden zij, dat een smeerder, de ge naamde X die over ben het toezicht had, ben Diet goed behandelde. Bij het uitgaan van het personeel der fabriek, werd X, door deze jongelingen afgewacht en achtervolgd. Ilij l iep tot de kleine gasten x\ls er eencn aan mij durft komen, schiet ik hem den kop af. Eenige oogenblikken nadien keerde X. zicL om en losttc eeu revolverschot, dat gelukkig niemand trof. Uit bracht in eenige oogenblibkon eon oprechten oproer te weeg. Het volk kwam langs alle kanten loegeloopen en trok partij voor de jonge knapen, terwijl een dezer met eeu stoelmakersstaal te voor schijn kwam, om zich te wreken en te Verdedigen. Het was hoog tijd dat de policie op daagde. De agent was verplicht den sabel te trekken om bet volk in bedwang te houden. X. werd aangehouden cn naar het policiebureel geleid. KREDIET AAN ALLEN Meubels in alle slag en in alle stijlen. Slaapkamers. Eetzalen volledig, in accajon, I nolelaar, eikenhout, enz Garnituren voor salons in sue arahe, Louis A'V. enz. Klcer- 1 l.assen. Spiegelkassen, Lijnwaadkasscn, Lara- I bos. Tafels. Schrijtufels, Stoelen, Keukenmeu- beien, marmeren Tafels, enz. Bij zond.cro toog roor Tapijten, Spiegels, j Lusters, Hanglampen, Sloven, Jachtkomfooren, 71, Hoogpoort, GENT. AANZIENLIJK ASSORTIMENT van CONFECTIEN VOOR HERREN EN KINDEREN. 'Kleederen op maat voor Hoeren, Damen& Einders I Groote keus ran Damestoffen, Laken, Wit goederen, Zijden. Fluweel,Flan,'el,.Matrassen- goed eren, DekensBedspreien. Gordijnen, enz. SchOQiSOlS ui nlle slat-' Regenschermen. a Uurwerken, Pendulen., Kinderrijtuigen, enz. imma u„is gciatt tich J VOORWAARDEN. I m.-t de volledige in- so fr. bctaaltmen 5 fr.I stelling van bijion- Js( 100 8 Isidore huizon, villas I 1 300 - so ïT hotels, herbergen enx i ^1000 50 —IqehEIMHOUQING strenc In den nacht tusschen zaterdag en zondag hebben kwaaddoeners bet slot van dc kerkdeur to Harelbeke afgebro ken. Zij ziju in de sakristy gedrongen en hebben vruchteloos gepoogd het brand- koffer open te breken op het gerucht dat zij maakten kwam men toegesneld. De dieven namen dc vluchtzij zijn on bekend. In de gemeente Aye (Marche) heeft een hevige brand een tiental buizen ver- Dield, onder welke verschillende pacht hoeven. De schade bedraagt 70,000 fr. Het was dag op dag juist een jaar gele den dat in dezelfde gemeente zeven hui zen afbrandden. Te Houdeng-Aimerie woont een jonge werkman,die nog niet lang getrouwd is. Maar.... niet slcods is de liefde besten dige van duur. Dit ondervonden de jonggetrouwden ook,en de man.{willende een einde stellen aan de gedurige ruzie, waartoe de onbe stendigheid der liefde aanleiding "gaf, besloot er van door te trekken. Maar ongelukkiglijk kreeg hij het ge dacht van ook al de meubelen meê te nemen. Dat ging natuurlijk de vrouw niet. Doelen zegde zij. En toen hij met den .wagen met huisraad wegreed, werd hii achtervolgd door do vrouw ;die haar deel eischte. Ja, maar do familie van den man, die hem geholpen had, ontviDg haar als een hond in een kegelspel. Er werd gestampt en geslagen zoodaoig dat do arme vrouw met gebroken ribben werd opgenomen en de geueosheeren zelfs niet voor baar leven instaan. Vreeselijke zeeramp. 78 slachtoffers. Ziehier nieuwe bijzonderheden over dc ramp, die de pakketboot Ville de Saint Naeaire nabij de kaap Hatteras in den Atlantischen Oceaan getroffen heeft. De New- York Herald ontving van zijnen correspondent de volgende berich ten Acht en zeventig personen hebben bij Ie ramp het leven verloren. Ziehier bet verbaal van kapitein Berry, algemeen inspecteur der compagnie en een der vier overlevenden Eene vrouw en vier kindereu stapten bet eerst in de boot. De booten werden haastig van voedsel en water voorzien en kregen be vel zicb van bet schip te verwijderen, dat zonk. Wij waren met 35 in mijne boot. Wij hadden siguaallanteerns voor en achter, om de andere booten lateu te volgen en zich zooveel mogelyk bij elkander te hou den. Deu lieeleu nacht meenden wij dat de booten bij ons waren, hoewel wij in den storm de stemmen niet konden hoo ien.

De Denderbode | 1897 | | pagina 2