Onze vogeltjes. De kiezingen van 1898. Gebreken der kinderen. Eerste Mei. Een en ander. Vlierzele. ?e h®ue»1,Jkstf Rechterlijk Kronijk. DE WATERRATTfi* Allerhande Nieuws, recht- K Wij ontlcenee aan het tijdschrift Be Boer bet volgende, dat wij aan allen, die er plezier in hebben, op insecteuetcnde vogels jacht te maken, ter overweging geven Hoe vergelden de dorpelingen de on schatbare diensten van die machtige in sectenverdelgers Door ze te bescher men Mis 1 Gij zijt er nietOp allerlei wijzen, in Lente en Winter vooral, wor den zij achterjaagd door kleinen en zelfs door grooten hrtnne nesten opzoeken en uittrekken, hunne eieren rooven, zich zonder mededoogen voor do kreten der oudjes, van de jongen meester maken, om ze soms onbarmhartig te pijnigen, van gebrek in eene vuile kooi te laten omkomen ziedaar het geliefkoosdo ver maak onzer boerenjongens in de Lente. Ziedaar ook de hoofdoorzaak van het ver minderen der vogeltjes, die veel minder te lijden hebben van den sperwer, den uil, uc ekster of het eekhoorntje. Deze onmenschelijke handelwijze onzer dorpelingen, plant zich, als eene overle vering, van geslacht tot geslacht voort zij is in eene diep ingewortelde gewoonte geworden. Noch vermaningen, noch om zendbrieven der overheid, nog zelfs de geldelijke booten onzer rechtbanken, zijn onbekwaam betere gevoelens voor het insectenetende pluimgedierte te doen ontstaan. Wil dat nu zeggen dat men de licht zinnige jeugd maar moet laten begaan Gewis neen 1 Geen moed opgegeven Die staat kan, moet en zal ook veranderd worden. Hoe Sublata causa, tollitur effectus, zegt een oud spreekwoord neem de oorzaak weg en het gevolg verdwijnt. Indien dit zoo is, dat men dan zijnen toe vlucht neme tot het groot, het machtig middel van het onderwijs, dal van zoo menig vooroordeel heeft doen afzien, zoo vele verkeerde denkwijzen heeft gewij zigd. De bron immers van het kwaad spruit voort uit de onwetendheid van het grootste deel onzer landlieden betrekke lijk de vogels. Zij kennen weinig of niets van hunne leefwijze en beseffen geenszins de gewichtigheid, de uitgestrektheid van deu dienst, dien de vogels bewijzen. Dat moet ons niet verwouderen, want Jan Macé bekent dat men in Frankrijk sedert 1830 eerst ernstig met de studie der natuurlijke wetenschappen is begon nen, hetgeen voor ons België ook het geval is Heeft men den specht, bij voorbeeld, niet lang den oorlog aangedaan, onder voorwendsel dat hij gateD in de boomen boort, terwijl hij er enkel de wormen op zoekt, die den boom verknagen En de nachtzwaluw, bijgenaamd den geitenmelker (engoulevent ou tête-chè- vrc) doodt men dit arm, onschuldig beestje niet, omdat men meent dat het leeft van melk aan het in de weide gra zende melkvee ontzogen Ja, deze vogel houdt zich tusschen het vee, maar alleen lijk omdat hij daar overvloedig voedsel vindt in de zwermen insecten die onze dieren onophoudelijk plagen. Ouder de nuttige vogels, bekleedt de leeuwerik zeker niet den laatsten rang. Met reden heeft men doen opmerken dat een schotel leeuwerikken verscheidene zakken graan en aardappels zouden gered hebben, waren zij niet gedood geworden. Wist men zulks, zou men er dan jaarlijks nog zoovele vangen Een meezennest kan jaarlijks gemid deld 3,500,000 insecten-eieren, larven en rupsen van kant helpen. Vertel dat eens aan eenen dorpeling. Staroogend zal hij u aanzien. Dat overgroot getal verwondert, verbaast hem. Dat wist hij niet, dat had hij zelfs nooit veronderstelt. Landbouwers, woont trouw de land bouwvoordrachten bij. later, als zij van de grilligheid van het zoontje wat veel te lijden heeft, zou zy streng willen zijn en verbeteren. Doch het is te laat. De plagerijen hebben bij den kleinen zoo diepen wortel geschoten, dat ze maar niet willen ophouden. Het kind is het hoofd des huisgezius gewor den. De ouders gehoorzamen hun kleinen dwingeland. De vader en de moeder ver langen, maar de kleine wil. Ouders, zoo gij wilt gelukkig zijn iu uwe kinderen, let bijzonder op do kleine fouten die zich van kindsbeen af vertoo- nen. In de wieg zelfs kunt gij de jonge karakters gadeslaan. Zoekt de gebreken op en gebruikt de middels die op den jeugdigen ouderdom kunnen beternis brengen. Komt niet zeggen dat het zoontje of het dochtertje zoo lief, zoo aanvallig is, dat daar geen kwaad in kan zijn. Dat ware zeker te wenschen, maar 't is niet zoo, gelooft zulks. Roeit vroegtijdig de verkeerdheden uit de harten van uwe kindereu, en gij zult u later grooter ver driet spareu. De boom moet gebogen wor den als hij jong is. J. Plato. Zeoals men weet zyn de Belgische Pro vinciën, voor de wetgevende kiezingen,in twee reeksen verdeeld. De eerste reeks bevat de provinciën Antwerpen, Brabant, West-Vlaanderen, Luxemburg en Namen. De tweede reeks bevat de provinciën Oost-Vlaanderen. Henegouw, Luik en Limburg. Art. 251 der kieswet zegt Ingeval van geheele vernieuwing der wetgevende Kamers vóór 13 November 1894 zal, voor de Kamer der Volksver tegenwoordigers de eerste reeks uittre den den eersten Zondag van Juli 1896 en de tweede reeks den eersten Zondag van Juli 1898 en de eerste reeks den eersten Zondag van Juli 1902. Daar de Kamers ontbonden werden in 1894 en geheel werden vernieuwd den 14 October 1894 komt dit artikel in toepas sing. Bijgevolg zullen wij, in 1898, in de vier Provinciën behoorende tot de tweede reeks Oost-Vlaanderen, Henegouw, Luik en Limburg te gelijk kiezingen hebben voor de Kamer en voor deu naat. Hoe dikwijls hoort men door vaders en moeders uitroepen dat hunne kinderen zoo stout zijn, dat ze niet luisteren, dat ze altijd hun eigen gedacht willen uit voeren, en soms andere klachten, nog veel erger. Oude philosofen, die eene goede opvoeding genoten, en hun gedrag altijd naar wijze lessen geregeld hebben, brengen het tegenwoordige kleine ge slacht wel eens in vergelijking met dat van hunnen tijd ec zij besluiten telkens tot hun eigen voordeel Er zijn geene kinderen meer - of in onzen tijd waren ze toch zoo ondeugend niet als heden. Zulk oordeel is, volgens ons, niet heel juist. Kinderen zijn immer vol guiten streken geweest, want de groote fabulist, La Fontaine, zeide over meer dan twee honderd jaren Die ouderdom (der kin deren) is zonder medelijden. Dat de jongens te allen tijde grappen uitzetten, en zelfs met een greintje boos heid in, is evenwel geene reden om dien toestand zoo te laten, en niet naar de oorzaak er van, en naar middels tot ver betering uit te zien. De ouders, vooral de moeders, zijn niet zelden oorzaak van de verkeerdhe den, die ze in hunne kinderen betreuren. Als deze twee jaren oud zijn, bedrijven ze reeds kleine fouten. Daar wordt dan niet opgelet. De verkeerde plooien van het karakter vertoonen zich reeds: Koppig heid, grilligheid, onwil staan de ouders in den weg. Zij merken, dit, doch het kindje is zoo lief, het is zoo een schatje, het is zoo verleidelijk n dat geen enkel middel wordt aangewend tot verbetering. Het is nog maar een kind, zegt de zwakke moeder telkenmale. De liefdo, slecht verstaan, maakt haar onbekwaam om het wichtje in iets tegen te werken. En eenige jaren Het roode meifeest is ondanks al de oproepen, opstokerijen, manifestatiën, lichtstoeten, enz. enz. overal zeer kalm afgeloopen. Nergens werden de roode betoogingeu van welken aard ook verstoordmen liet de rooden begaan. Ook is het bewezen geworden dat zij er niet in gelukken aan hun meifeest een openbaar feestelijk rakter te geven. Do rooden zien in het meifeest niets anders dan een protest tegen de huidige samenleving, i. a. w. tegen familie, kapi taal, eigendom en werk, doch de klaar ziende werklieden laten zich nimmer door 't roode gefluit en getrommel ver leiden. Ook nog 't nieuws is er af en er komt allengs sleet aan. Hier te Aalst is het insgelijks rustig afgeloopen wel liepen er eenige rooden en groenen weerwolven, maar 't bepaalde zich bij gehuil en getier. Bemerkt aan de verlichting der twee lokalen en bij den luchtstoot, roode en groene Venitiaansche lantarnen. 't Was verbroedering der roode en groene socia listen. Hier komen wij zondag op terug. Te Brussel bestond de manifestatie uit werkvolk der fabrieken van de voor steden, waar men ten 4 uren toelating had gekregen om het werk te eindigen. In den Borinage rekent men dat 8000 van de 24,000 werklieden er deel aan namen. Eenige socialistische gemeentebesturen hadden hun werkvolk verlof gegeven. In andere (niet socialistische) waren de optochten verboden, en dan bepaalde men zich bij het inrichten van spelen in de socialistische vergaderplaatsen. In het Centrum vermindert het getal deelnemers elk jaar. In verscheidene fa brieken en mijnen werd het werk niet onderbroken. Te Seraing werkten al de nijverheids- gestichten, terwijl daarentegen de mijnen stil lagen. De gemeenteraad, waar de meerderheid uu niet meer socialistisch is. had her verlof, verleden jaar aan de ge meentebeambten en onderwijzers toege staan, niet ingetrokken. Daar het vonnis, waardoor de socialis ten hun lokaal moeten ontruimen, tir oorzake der rechterlijke vacantie, nog niet is uitgevoerd, hebben zij er nog eens ;ebruik van kunnen maken. Te Eerstal is alles rustig afgeloopen. Te Luik was de betoogiug verboden. Te Gent bestond de stoet hoofdzakelijk uit bedienden van Vooruit. Overal nam men de grootste onverschil ligheid bij het publiek waar. Te Mcchelen was alle openbare betoo ging verboden doch de citoycns hebben daar hoegenaamd geene rekening van ge houden. Ten 8 uren verlieten zij hun lokaal voorafgegaan van trompetters en 't roode vaandel. De stoet was samengesteld meestal uit kinderen. Men zong Vive la république, A bas le roi de carton. De policie liet dit alles begaan en do bevolking hief de schou ders op. De stoet werd opgevolgd door een an archistische groep, die manifesten en vlugschriften van Elisa Reclus uitdeelde. Te Antwerpen, een centrum van meer dan 350,000 inwoners, heeft men, om den stoet eenig aanzien te geven hulptroepen moeten doen komen uit Hobokeu, St- Nicolaas, Boom, enz. Die van Boom, zoo mannen als vrou wen en kinderen, waren in werkkleeren, dat is, zoo weinig mogelijk aan het lijf, met bloote armen, bloote voeten, vuile gezichten, smeerigo handen, zooals zij uit de steenbakkerijen komen, maar allen blakend van gezondheid. Die van St-Nikolaas hadden hunne zon- dagskleeren aan. Overigens het was ook zondag. Onze socialisten hadden het de moeite niet weerdig gevonden, om er eeneu dag voor te verletten, en hadden daarom den 2 mei genomen. Op den 1* zou de stoet in 't geheel niets beteekeud hebben. Onrlno- r^ur'ieiJ overwinnen vfOIlO^. bijna overal. In Epirus waar over weinige dagen de uitslagen zoo schitterend door de Grieken te gemoet waren gezien, is alles op eens tegen hen gekeerd. DeGrieksche legermacht is over de grenzen terug geslagen, of liever, de Grieken zijn van schrik over de grenzen gevlucht.' Dus verslagen of op de vlucht gedre ven in Thessalia, verslagen of op de vlucht gedreven in Epirus, de Grieksche vloot die verloren gevaren is en, in die omstandigheden, denkt men algemeen, dat de Grieken wijselijk zullen handelen met de wapens neèr te leggen. Maar of den vrede hiermeê terug zal heerschen, dat blijft de groote vraag. Men vreest dat er eenen oorlog tusschen de groote mogendheden zal uit voort spruiten. Duitschland heeft zichtbaar den Turk ondersteund, 't gene met zeer kwade oog door Rusland en Frankrijk is gezien geworden. De Turk dronken van zijne overwinningen, wordt overmoedig en hieruit zouden bij de bepalingen der voorwaarden van den vrede oneenigheden kunnen voortvloeien, die het vuur des oorlogs kan ontsteken. Laat ons hopen dat alles in vrede zal afloopen, want bij den oorlog is niets te winnen maar alles te De regeering van Europa kost per jaar een half milliard, burgerlijke lijst en uitgaven voor hofhouding inbegrepen. De rijkste vorsten van Europa zijn de Tsaar en de Sultan. In 't geheel heeft do Tsaar jaarlijks 100 a 125 millioen fr. in komen. Do Sultan heeft 50 millioen inkomen, er inbegrepen 19,625,000 fr. der burger lijke lijst voor het onderhoud zijner fa milie. De keizer van Dulscbland trekt van de burgerlijke lijst 19,250,000 fr. cn heeft van zijne domanialu bezittingen een bijna even groot inkomen. Keizer Frans Jozef trekt 11,625,000 fr. van Oostenrijk en even veel van Hon- garië. Koning Umberto is er zeer goed aan met 15,000,000 fr. De koninklijke familie kost aan Spanje 9,850,000 fr. De koning van Beieren 7 millioen. De koninklijke familie vau Engeland trekt in 't geheel de som van 13,950,000fr. De koning van Saksen 4,075,000 fr. die van Portugal 2,550,000 fr.; die var. Zweden 2,925,000 fr.; de koningen van Griekenland, Rumenië, Servië en de pre sident der Fran3che republiek, 1,200,000 franks. Verplicht onderwijs. Indien de zaak van de verplichte school geen ver loren zaak was, zou zij het gewordeu zijn in het debat.dat in de Kamer heeft plaats gehad. MM. Schollaert en Woeste hebben zeer goed bewezen dat deze zoogezegde voor uitgang geëischtdoor avontuurlijke poli tiekers, niet alleen gevaarlijk, maar ook nutteloos is. Vermenigvuldigen en verbeteren wij de vrije scholen. Daarin ligt het heil, en het bewijs dat de familievaders het begrij pen, is de gedurige aangroei der bevol king van de katholieke scholen. Wanneer de overreding volstaat, waar om dan een beroep doen op den dwang En dan, welke onvoorzichtigheid den Staat het wapen der verplichtende school in handen te geven Veronderstel dit princiep aangenomen en in 't werk gesteld onder een ministerie Van Humbeeck 't Ware de verplich tende onzijdige school 't ware de godde loosheid, toegepast op straf van gevan genis en boete. Blijven wij in de Belgische traditie, die niet aanneemt dat men het gezag der zie len aan den Staat overlevere. De Staat is vandaag christen; maar laat ons niet vergeten dat hij gisteren vrijmet selaar was en vervolger, en het ook niet onmogelijk is dat hij het nog worde. Handelsblad. Meeting te Brugge. Zondag 25 April 11. hielden do groene socialisten meeting to Brugge, ter Afspanning Ma kelaars Heester. De redenaar kraamde er uit 't gene hot orgaan van Chipka bijna wekelijks herhaalt, namelijk, dat wij, katholieken, van de religie misbruik maken, 't gene men des morgens nog had kunnen bestatigen. En waarin bestondt nu het misbruik van den godsdienst door den groenen zeeveraar aangeklaagd In al de kerken van Brugge bad men nogmaals de nota afgelezen door de welke Z II. Mgr den Bisschop de geloovigen waarschuwt tegen de verleiding der chris- tene volksfoppers, die niets anders zoe ken dan het katholieke legor te verscheu ren. De groer.e socialisten hebben dus eene lesje aan Z. H. den Bisschop van Brugge willen voorspellen. Maar wat alle maat te boven gaat, 't is dat de groene volksverleiders de verme telheid zoo verre hebben durven drijven van in Het Hechtde Geestelijkheid tot die meeting uit te noodigen. De pries ters tot eene meeting door Z. H. den Bisschop veroordeeld uitnoodigen dat aanschouwen die groene apostels als den godsdienst eerbiedigen, maar zij aapeu de liberalen na, die maar van de priesters willen hooren als ze in hunne kaarten spelen gelijk aojed Merteleer. Een nieuw dorp zal weldra gesticht worden door de Witte Paters van Kardi naal Lavigerie. Het werk der oude post zegels, te Luik ingericht, heeft daarvoor 12,000 fr. aan Mgr Roelens overhandigd. Het dorp, dat St-Lambert zal heeteD» zal gelegen zijn tusschen de meeren Tan- ganyka en Kivo op de oevers der Rus- sini. De werken zullen beginnen aanstonds na Mgr Roelens' aankomst in Congo. Eene liberale bekentenis. Het liberaal dagblad, de Chronique schrijft Bijzondere eigendom en winstbejag zijn 2 verschillende dingen, zoowel als smaaklust en gulzigheid, gebruik en misbruik. Het geld is een afgod voor de dwazen en slechten voor de wijze en goede menschen is het slechts eene levensbe hoefte. Wanneer de socialisten aan den bijzon deren eigendom zullen rakeu, zullen zij genoodzaakt zijn do hatelijkste onrecht vaardigheden, de schreeuwendste onge rechtigheden te bedrijven. De bezondere eigendom behelst niet alleen huizen,eigen dommen, werktuigen en spaarpenningen, bij strekt zich ook uit tot de meubels en kleedingstukken. Bijgevolg, zullen de socialisten evengoed iemands schoenen, hoed, hemden, zakuurwerk en sigaren koker kunnen ontnemen dan zijne wo ning, zijn pachthof, zijn werkhuis, zijne landerijen. Wii dagen Le Peuple, het socialistisch dagblad uit daar tegen iets op te werpen Indien de socialisten moesten meester worden, alles zou door hen verbeurd en ingepalmd worden. dag, die de wijk Papegem ooit te beurt valt, is wel de vernieuwing en herinnering van den volksgeliefden Bisschop Monseigneur Lambrecht, toen hij bier tot troost, van alle lijdenden de kostbare Reliquie vai den H. Macharius schonk, welke feestdag als naar gewoonte alle jaren gevierd werd op 9e Mei do groote toeloop en merk waardige vertroostingen, wekken ons des te meer op dien dag te verheerlijken, ten dien einde zal op genoemden dag, Zondah 9e Mei, de vroegmis om zes uren 's mor gens in de parochiale kerk ter eere van den H. Macharius gecelebreerd worden den geheelen dag zal men in de kapel zegenen en om vier uren namiddag zal men al biddende met offerande gezamen lijk den gewonen ommegang doen alles tot meerdere eer en glorie van God en onzen Beschermer wij verwachten veel medewerkers en in goede orde. Hanengevechten. Wil men weten hoezeer het barbaarsche vermaak de ha nengevechten in Luik en omtrek nog in voege blijft, dan is het genoeg de rechts zittingen te volgen. Een enkele vrederechter gaf in ééne week in verschilligo vonnissen, niet min der dan 424 dagen gevangenisstraf en 106 boeten van 15 fr. Men weet dat de ware inrichters dezer prijskampen zelf nooit voor het gerecht verschijnen, maar de straf, die zij ver dienen, laten aanveerden door strooie inrichters, die zich voor een vijffrankstuk laten veroordeelen en opsluiten, terwijl de ware plichtigen de winst der weddin gen opstrijken. Een enkele dier strooie mannen kreeg 32 boeten van 15 fr. Eene wet, die zulke misbruiken toe laat, heeft dringend eene verandering noodig. Duurbetaalde vensterruiten. Zekere Neirinck Lad in eene herberg van Swe- vezeele eenige vensterruiten stuk gesla gen. Gedurende het onderzoek bekende lij dit zonder aarzelen en zijn gezel Plovie getuigde dat het wol Neirinck was die iet glas gebroken had. Maar zie, voor de Rechtbank van Brugge kwamen over eenige weken betichte cn jetuigen hardnekkig hunne vorige ver garingen afloochenen. De zaak werd toen uitgesteld en Plovie veroordeeld tot 7 maanden gevangenis, voor valsche getuigenis. Nu verleden vrijdag heeft Neirinck op zijne beurt 2 maanden opgeloopen, voor braak van vensterruiten. MAATSCHAPPIJ ten 7 u landboi i karaat wrtAi aunArrij te \rjr, li de loss Vergaderingen op Zaterdag 8 I 1897, om 8 uren 's avonds Afdeeling A, ter hei berg van PAflJJrijzeld Buys en nadien bij Petrus Mattt.Jring. beide Hoogevesten. gracht. Afdeeling B, ter herberg van Fi&eer r Franck en nadien bij Petrus Van Gjpecrd beide Molendries. weinig i Afdeeling C, ter herberg van Van i,|eene t Charles, Binnenstraat (huizen Jan P$*d kui vyu) en nadien bij Constant Le U'^ten o] Binnenstraat. I Afdeeling D, ter herberg van Iibeeft i Mergan, Hovenierstraat en nadie^001"^ Tolleneer Theophiel, Moorselbaau. Ha met ha Aalst. Inhuldiging. Zo: fch 't aanst. 9 Mei, zal de plechtige inhLen sil mug plaats hebben van het Vaandel s.eweldi Maatschappij van Onderlingen Bijsilr0orz «Werklieden en Burgers der Stad Aak t Onze Koninklijke Harmonie zal het:' STji opluisteren. De stoet zal gevormdw,uul den aan 't kasteel van O verham, Br fV selschen Steenweg. Het Vaandel zal ten kasteele overt digd worden door den heer baron Fa, Bethuno, Eerevoorzitter der Maatsd S 80 pij De stoet zal uit verscheidene Mj °et schappijen samengesteld zijn. 0Ter Verdere inlichtingen ontbreken om *ef Kiesbaren voor den Senaat. - [yheid Gouverneur brengt ter kennis zijnor Lsc] stuurden, dat de lijst der kiesbaren mstrel den Senaat, voorloopig vastgesteld d TOa de Bestendige Deputatie des Provincii Raads, in hare zitting van 17 April] poude, ter inzage van eenieder is neie Tog gelegd in de bureelen der 2e Afdeelia van het Provinciaal Bestuur en ter sa tarij der Steden en Gemeenten der P vincie. '®es,Je! lijke uitlatingen of inschrijvingen kun; aan gezegd College toegezonden won tot den 31 Mei aanstaande. Arme menschen! Op eec^^ zolderkamerke, der Hoedenmakersstri te Brussel, kwam zekere Frig, een De KR scher, verleden week wonen met zt Meubi vrouw en 4 kinderen. Dijnsdag kreeg de veiligheidspoli: -Mm betreffende dezen man, eene vraag u,m uitlevering van wege het duitsche G ÏTt De policieofficier, die naar zijne» ning ging, vond hem en zijn huisgezin ,r|'w de diepste ellende. Geen van allen 1 'i in 24 uren geëten. L Frig vertelde dat hy verleden jaar Duitschland het slachtoffer was van e mijnongeluk. Vruchteloos had hij i ASS het bestuur eene vergoeding afgesmei i en de rechtbank zelf wees zijnen eisch M' vergoeding van de hand. öro Tot de diepste armoede vervallen, sli hij eenen wagen, dien hij onder do weer Scl verkocht en na aan zijn huisgezin o:: u beet brood bezorgd te hebben, vlucL hij naar België, waar het gerecht hemi deed aanhouden. Jl,eo De policieofficier was ontroerd bij d >'IM0 verhaal, maar kon niet anders doernli H zijn plicht. De vrouw en de kinderen zj door het weldadigheidsbureel aangetro ken. De koning van Siam, zal acht dt, in België doorbrengen. Den 14den ki hij te Venetië aan, om vandaar la Zwitserland naar België te reizen. Ia tweede helft van juli komt de koning Siam naar Brussel. Z. M. Phrabat-S_— det-Phra-Paramindr-Maha-Shulabonkorwt«iei Phra-Shula-Chomklao-Phra-Skow-Jubuilewef zal vier dagen te Brussel verblijven. Wi Tocl tegen zijne aankomst zynen naam kan leeren uitspreken, zal gedecoi worden met de orde van den Witten fant. Mgr Stillemans, bisschop van Gei is naar Parijs vertrokken om daar Vlaamsche missie te bezoeken, bedii door de eerw. hh. De Keyzer en Vanl sche. Hij zal de wijding doen van scbillige nieuwe instellingen van het i bloeiende Werk der Vlamingen tikt he Parjjs. Een zonderling man. Zaterdagii et di een man van rond de 40 jaar, dooré iste Gentsche policie, 's nachts gevonden, ii het Guislain's gesticht gebracht. Hij heel Alfons, en men noemt hem Zwarte Fooi, dit is al wat er uit te krijgen is. Hij ku noch namen van dorpen, noch stedei, eöaj noch familienamen aanhalen. Hy zegt maandag van de miskomende, eenen verkeerden weg ingeslagen te z\j« m(][ en altijd het water gevolgd te hebbel. Pn Hij weet niet welk water, maar er vara M{[] schepen in en ook schepen die rookei zegt hij (ongetwijfeld stoombooten of ale pers). Hij is zeer deftig gekleed, en het een boerenzoon zijn, want hij zegt dat it zijn huis 4 peerden en wel 20 koeien zijn, De man doet niets dan weenen, bijzonder als hij van zijne zuster Maria spreekt, die hij zegt in groote verlegenheid, ter oor zake zijner afwezigheid te zijn. Alle opzoekingen van wege de policie en vaa het gesticht zijn tot hiertoe vruch teloos gebleven. Bieënteelt. Men schrijft uit Worn- .elghem Vroegtijdig 1 Reeds den 27 April heeft er bij een landbouwer P. Van den Beurden, te Wommelghem, eenen biestok gezwermd. Mag dat een zonder* ling feit genoemd worden, en voorspelt het een goed biejaar. Peerd verschrikt. Zaterdag mor- gend bij het vertrek vaa den stoomtram

De Denderbode | 1897 | | pagina 2