perceel LAND VELDVRUCHTEN Landbouwersalem) WOONHUIS Koninklijke Besluiten. Sterfgevallen. j Allerhande Nieuws. ""LA PROVIDENCE Frankrijk. Duitschland. Amerika. Indië. Uit der hand te koop. ZEEVISCHHANDEL H. ARYS- DEPAEPE. TE KOOP L 1310 N A DEN Huis te huren Te huren Te huren Huis te huren Vente publique Openbare Verkooping Openbare Verkooping EEN SCHOON HUIS LANDEN EN MEERSCH, Als gc denkt, o groote man, JnfRjaaqjaA in de ge schiedenis der Slad Aalst, dat wy uw dom gezeevcr nogmaals zullen beantwoorden en gedurig 't zelfde herbalen ge zijt er wel mee. Wy zullen er ons slechts bij bepalen de vragen te herhalen die gy onbeautwoord laat, namelijk 1° Waarom dient onze merteleer ter Volkskamer gccne wet in die de hopboeren zal schadeloos stellen voor de Duitsche tolrechten 1 2° Waarom stelt onze merteleer ter Volkskamer niet voor.in Belgis, ecne wet op hel brouwen van bier gelijk die van Beieren te stemmen Onze hopplantci s zonden er door gered zijn, maar men wil liet redmid del niet voorstellen. Bus de merteleer alleen is de schuld dat de hop boeren lijden en bly'ven lijden. Denderbode, In antwoord op uw nr van donderdag 24 Juni 2d' bladzijde, 5de kolom, beginnende Mr Petrus weet waarlijk niet hoe den slechten indruk te keer te gaan, doorzijn schotschrift Christcne Slaven verwekt by alle eerlijke lieden. Maar, zeg toch eens, als corpus delicle voor uw oogen ligt, in een zaak in Aalst geschreven en Gver Aalst geschreven, waarom u beroepen op vreemde getuigenissen, waar ze waarschijnlijk het schrift niet eens gelezen hebben He Chrislene. Slaven. Wij hebben het geteekend wij zijn er. verantwoor delijk voor, bij God en de mensct.en. Hoe meer men het leest, hoe meer men zal overtuigd zijn dat bet waarheden zijn, die niet genoeg kunnen herhaald wor den. Kn als dit stuk, door ons geschreven en ondertee kend. sulken slechten indruk maakt bij alle eerlijke liedenei, deel het dan mcé van 't eerste lot 't laatste, wij verzoeken het u maarg'en zult het niet meédee- len, omdat elk dan zou zien dat cr geene enkele ver wijting instaat, geen enkele onbeleefdheid jegens niemand, maar een waarachtige beoordecling van droeve toestanden dat er nog altijd zijn die vuor den armen werkman niets hebben dan aalmoezen, om heiu te leeren uit hun handen komen eten, kruipen voor hun voeten, terwijl er moet gewerl t worden dat de neerstige en spaarzame arbeider geen aalmoes noo- dig heelt, maar als vrij man moet kunnen leven Is liet een slechte daad in uw oogen den maatschap- pelijken toestand onderzoeken om hierin aan elk het zijne te geven Zou men niet moeten wcnschen dat er over die ge wichtige zaken rechtzinnige en vrije redetwisten plaats hadden en tot de Waarheid en door de Waarheid tot de Redding te geraken 7 Ik daag u dus uit eens het stuk de Christcne Slaven gansch en geheel onvermmkt meê tedeelen. Kn van openbare Meeting will ge niet liooren. U is benauwd van eeneenge bange zaal.... Welnu,laat ons d'ovcrdekte Markt vragen en vermits cr t'onderzoe- ken valt wie van ons sedert 20 jaar voor 't Werkvolk gesthreven heeft cn gezorgd heeft, laat ons een Mee ting houden voor mansvolk uit al de partijen we zullen 'l geheugen der menschen ververschen door aanhalingen uit uw gazet eu ons gazet over de werk- krisissen, over de Werkstakingen, over de Volksar- moede, over de Volksstemming. Kn als gij hardnekkig een Meeting weigert.dan doen wij't volgende voorstel Wij zullen elk 100 regels schrijven, namen noemen en datums, die betrek heb ben op de zaak, en.die 200 regels opnemen in ons twee gazetten. Het zou een schriftelijke Meeting zijn. Kn wat onze schrijvelary aangaat, ge weet toch wel hoe, vóór 1894, in 't catholiek kamp liet oordeel luidde over uw schrijven en over ons schrijven. Den goeden dag..., overnemen a.u. b. in eerstk. nr_ Aalst, 28 Juni 1897. P. Daens. Antwoord. Wij verzende* u naar onze nummers van 10 cn 24 Juni, daar zult ge 't bewijs vinden boe uw helccdigend schotschrift Christene Slavenbin nen en Luiten de Slad Aalst, is beoordeeld geworden. Ge zoekt u wit te wasscben man, in d'oogen van 't volk, maar te vergeefs.,.. Wij hebben geschreven dat ge 20 jaren lang door uwe schrijvelarij in Den Werkman honderd duizenden halve kluiten uit den zak van boer en arbeider hebt geklopt zonder dat zij er het minste voordeel door verkregen, 't Woord is aan u en schrijf maar uwe 100 rogels in 'l Land van Aelst cn wij zullen u antwoor den als we het noodig oordeelen. Bij koninklijk besluit van 10 juni 1897 is de medalie van 2e klas toekekend aan do heeren J. De Vos, adjudant V. De Vyldcr, sergeant-majoor H. Do Saede- lcer A. De Vos K. Penneman, sergean ten L. Hendrickx F. Hoebeke E Kieckens F. Van der Poorten en J. Van Nuffel, koporaals by het vrijwilligers korps sapeurs-pompiers dezer stad, als belooning der diensten welke zij bewezen hebben gedurende eene loopbaan van meer dan vijftien jaar. Priesterlijke benoemingen. De Eerwr. H. E. Blaton, onderpastoor te Eekloo. is pastoor benoemd te S' Lievens- Ilautem de E. II. Van Raemdonck, aalmoe senier van het Strop te Gent, is pastoor be noemd te Vynckt, in vervanging van den E. II. Cambier, ontslaggever de E. II. B. Uyt- tersprot, onderpastoor te Nevele, is pastoor benoemd te Mespelaere de E. II. Fr. Ser- rari8, leeraar in net S' Jozefgesticht te S' Ni- kolaas, is bestuurder benoemd van het pen- Bionnaat van Sottegem de E. II. Van Geert, pastoor te Sl Lievens-IIautem, is pastoor be noemd van de O.-L.-Vrouwkerk te Audc- naarde, in vervanging van den E. II. Galle, ontslaggever. De Eerw. H. Ach. Vau Hemelryck, onder pastoor te Zwijndrecht, is onderpastoor be noemd te Schoorisse de E. H. G. Lerminan, onderpastoor te Schoorisse, is onderpastoor benoemd te Zwijndrechtde E. H. De Sutter, leeraar te Dciuze, is Bestuurder benoemd der scholen te Temsche do E. II. Coreinnu, priester der laatste wijding, is leeraar be noemd te Gijsegem de E. II. Marinau, pries ter der laatBte wijding, is leeraar benoemd te Vrijdag nacht is alhier godvruchtig overleden Dame Aline-Maria-Hen- drika-Gliislena GOVAERT, weduwe van wijlen den heer Joseph Van Den Broitcke, moeder van dame weduwe Alexander Liénart, grootmoeder van den heer Camiel Liénart en van'dame Aline Liénart,echtgenoot c Romaan Moyersocn, Gemeenteraadslid onzer stad. De eerzame overledene was zeer mild dadig voor de armen en de katholieke goede werken. De plechtige Lijkdienst gevolgd van de Begrafenis heeft heden woensdag, te mid den van ecnen ontelbaren volkstoeloop plaats gehad. Uit Leuven meldt men het godvruchtig overlijden van den Eerw. Pater Jesuiet Van Tricht, den beroemden conferen cier. Kampstrijd op den Beiaard Mechelcn van Zondag.Ten 7 uren had op het stadhuis de uitspraak plaats alsook de uitreiking der prijzen in de volgende orde 1° prijs. M.Jules Van de Plas, van Leuven. 2e M. Ch. Demctte, Brussel (Aalst). 3® M. M. Ed. Denyn, Mcchelen. 4® M. M. Schenkel, Audenaarde. Werden gerangschikt 5e M. Nauwe- lacrs, van Lier 6e M. Blondeel van Brugge 7® M. Th. Van de Plas.van Leu ven ;8®M. Bernard, van Luik. Eene ontelbare menigte verdrong zich intusschen voor het stadhuis en juichte de overwinnaars bij hunne komst toe. Mon cher oncle riep te Brussel eene jonge dame eenen van den trein stappen den Parijzenaar toe. De vreemdeling, die zich niet aan hare vriendelijke ombelzin gen kon onttrekken, deed eindelijk de juffer met veel moeite verstaan, dat bij haar oom niot was. Zij vroeg hem dui zendmaal verscliooning, doch toen do mau alleen was, bemerkte hij dat het half dozijn kussen der juffrouw hem zijne portefeuille met 500 fr., had gekost. Op gepast dus, voor die al te hartelijke nichtjes. Nog altijd wordt er in de tentoon stelling van Brussel gestolen, dat het een plezier is. Zondag werd cr een kerel be trapt op diefstal van wijn in de fransche afdeeling. Een zonderling feit doet zich telkens voor, wanneer door een der expo santen een dief wordt betrapt. Spreekt do bestolene dan de brusselsche policie aan, dan krijgt hij voor antwoord dat de ten toonstelling grootendeels op het grondge bied van Etterbeek ligt, en vice-versa. Recht vermakelijk voor de bestolenen, maar nog meer voor de dieven. Het omveer van zondag te Boom. Door verschillige meester-steenbak- kers van Boom is tegen de gemeente eenen eisch ingesteld, om haar verant woordelijk te stellen voor de schade, verleden zondag door het onweer aange richt. Men schat die schade op 100,000 fr. voor stoffelijk nadeel en 100,000 fr. voor stil liggen van het werk. Dezen morgend kwam deze zaak in kortgeding voor M. den voorzitter der rechtbank. Werden als experten benoemd, MM. Maus, ingenieur Thielens, bouwkundige landmeter R. Van Reeth, steenbakker te Boom. KREDIET AAN ALLEN Meubels in alle slag en in alle stijlen Slaapkamers. Eetzalen volledig, in accajou, notelaar, eikenhout, enz Garnituren voor salons in sac arabe, Louis XV. enz. Ktcer- kassen. Spiegelkassen, Lijnwaodkassen, Lava bos, Tafels, Schri]tafels. Stoelen, Keukenmeu belen, marmeren Tafels, enz. BIJ zonder 0 too? voor Tapijten, Spiegels, Lusters, Hanglampen, Stoven, Jachtkomfooren, 71, Hoogpoort, GENT. AANZIENLIJK ASSORTMENT van CONFECTIEN VOOR HEEREN EN KINDEREN. aKleederen op maat voor Heeren, Damen Kindere Groote kous van DamestofTm, Laken, Wit goederen, Zijden, Fluweel,Flaneel,.Matrassen- goederen, Dekens, Bedspreien, Gordijnen, enz. Schoeisels in alle slap. Regenschermen. Uurwerken, Pendulen., Kinderrijtuigen, enz. 50 r. betaalt men 5 fr.ivl Stelling van bijzon too 8. Sldcre huizen, villas 300 20 )gl hotels.herbergen enz 11000 5° «^■GEHEIMHOUDING STRENG BMHK9 EEOHm Likicidatie der glasblazerijBaudoux. Den 26 heeft eene vergadering van schuld- eischers plaats had. Zij waren 40 tot 50 in getal. De advocaten van M. Baudoux, MMrs Gailly en Laurent, hebben den toestand als volgt doen kennen Het actief bedraagt 562,510 fr. met in begrip der 11,585,08 fr., nog door de ge meenten verschuldigd voor de vernieling tijdens de socialistische oproeren, niet in begrepen de weerde van den eigendom. Het passief beloopt 985,575 fr. inbe grepen 110,282 geprivilegiëerde schuld, en 150,000 fr. hypothekenJ op het nijver heidsgesticht. M. Gailly heeft aangekondigd dat de likwidatie in der minne de schuleischers 40 ten honderd kan opbrengen. M. Georges Marquet, van Namen, heeft vervolgens verklaard, onmiddellijk 50 ten honderd ter beschikking van de schuldeischers-te stellen. Daarenboven verklaarde hij, de noo- dige kapitalen beschikbaar te houden voor het onmiddellijk terug in exploitatie stellen der werkhuizen. Baudoux hoeft van zijnen kant zich verhonden, aan do schuldeischers de an dere 50 ten honderd te betalen, zoodra zijn toestand hem dit zou toelaten. De schuldeischers hebben die schik kingen in grondbegin aangenomen. Weer een Panamaschandaal. In Frankrijk is eene herleving van het oude Panamaschandaal te wachten, dat men al lang dood en begraven waande. Op den 29 meert besloot de Kamer om, binnen drie maanden eene nieuwe com missie van onderzoek naar de Panama aangelegenheid, te benoemen. Vandaag is die termijn verstreken, zon der dat de commissie benoemd is. De ra dicaal-socialistische fractie is weinig in genomen met dit verzuim en tracht nu, in het belang der publieke eer, zooals zij dat noemt, verlenging van den termijn te verkrijgen, opdat toch nog eene com missie benoemd en het onderzoek hervat zou worden. Zij heeft daartoe de meêwer- king der andere partijen ingeroepen, en deze hebben die toegezegd, zoodat de commissie nu spoedig zal worden be noemd. Inmiddels heeft de rechter van instruc tie Le Poittevin getraciit M. Charles de Lessops, die zich te Londeu bevindt, over te halen, enkele vragen te beantwoorden, die op de Panama-zaak en vooral op hou ding van Arton betrekking hebben. De vragen zullen aan Lesseps door den fran- schen consul worden voorgelegd. M. De Lesseps heeft geantwoord, dat hij bereid is, den consul van Frankrijk over de zaak te woord te staan. Het ver hoor van M. De Lesseps zal ongeveer acht dagen duren. Baron Cottu, die te Weenen verblijf houdt, weigerde op een eensluidend ver zoek in te gaan. Drie hinderen verdronken. To Auch in Frankrijk heeft zaterdag avond een treurig ongeluk plaats gehad. De stad laat tot algemeen gebruik een drinkwaterreservoir aanleggen, doch door een proces met den aannemer is het werk voorloopig geschorst. Een kolossaal gat van ongeveer 24,000 kub. met. inhoud dat tot ait doel reeds gegraven was, staat thans vol regenwater dat een hoogte van ruim 4 meters bereikt] Zaterdagavond nu kwamen vier knapen van 12jarigen leeftijd op het noodlottige denkbeeld, aan die vlakte te zwemmen. Twee hunner, Georges Gramont en Guil- hern liepen te water en verdwenen on- middelijk in de diepte. Een hunner mak kers, Omer Ajo ontkleedde zich in allerijl en snelde ter hulp, doch zijne edelmoe dige poging kostte hem het leven. De vierde knaap ging hulp halen. Alle moeite was echter te vergeefs. Daar de bodem van het bassin vol rails en zand- wagons lag vond men de drie lijken eerst twee uren later. Gedenkteeken voor Kneipp. Voor wijlen pastoor Kneipp wil men te Wöris- hofen een standbeeld oprichten van mar mer of brons. Pastoor Kneipp heeft aan aardscho goederen weinig of niets nagelaten. Al hetgeen hij bezat heeft hij reeds gedu rende zijn leven aan zijne stichtingen be steed. Behoudens eenige kleine legaten, is er nagenoeg niets te erven. Snijwerk in vleesch. In New-York woont ecD slagersknecht, die befaamd is om zijn talent in 't besnijden van vleesch. Zijn naam is James Jefferson Kelly, bij verkorting Jeffy, en wie hem op wil zoe ken kan hem vinden in den winkel van de firma Heir 118d® straat, Derde Avenue. De dingen, die Kelly kan doen met schapenvlcesch en een kort, scherp mes, zijn verbazend. Na een schaap door zorg vuldig villen, enz. geprepareerd te heb ben, is Kelly klaar voor zijn kunstarbeid. Bij het snijden gebruikt Kelly een mes, dat ongeveer 10 centimeters lang is, aan beide kanten scherp en een ronde, scherpe punt heeft. Mot dit werktuig alleen is Kelly in staat allerlei reliefwerk op den rug en de ribben van een schaap aan te brengen. Het mes toovert aardige roset- ten op het gladde vet, portretten van mannen en vrouwen en allerlei decora ties. Dc kunstenaar werkt vlug en ge makkelijk. De rozen, die hij maakt, zijn zeer natuurlijk, zijn vetportretten moeten goed gelijken en hebben dit voor, dat ze bas-reliefs zijn. Kelly heeft voor vlug en artistiek werk prijzen gewonnen te Chicago, San Fran cisco, Los Anggles, Londen en Mel bourne. Hij is vier-en-twintig jaar oud. Door snorken doodelijk verschrikt. De gewoonte van snurken heeft gezinnen opgebroken en vriendebanden vernield, doch dat snorken de oorzaak is van den dood van een onschuldig slachtoffer, daar van werd tot nog toe niet gehoord. De vorige week is dit zonderlinge geval even wel in New-York voorgekomen. Edward Mason, een verver, was een kostganger bij de familie Churchill te Brooklyn. Masson was eon hard suorker en vrijdag nacht snorkte hij zoo geweldig dat het driejarig dochtertje des huisgezins er zoodanig van schrikte, dat het in stuip trekkingen viel en kort daarna overleed ondanks de inderhaast geroepen genees kundige hulp. Masou, zal voor do rechtbank gebracht worden om te zien of hij onder de wet verantwoordelijk kan gehouden worden voor den dood van het kind. Katholieke heldinnen. De Times of Indiahet voornaamste Aglicaansche blad van Bombay spreekt met don hoog- sten lof over de katholieke liefdezusters, die het heldinnen noemt. Terwijl bij het heerschen van de pest onder de indische bevolking de meeste Europeanen vluchtten wijdon de zusters zich aan de verpleging toe, en zuster Elisabeth, van dc dochters van het H. Kruis, stierf als slachtoffer harer naasten liefde aan de verschrikkelijke smetziekte. Bij hare begrafenis werd eene grootsche volksbetooging gehouden, en op bevel der regeering werd zij begraven met mili taire eer. Bouwgrond, in de Schoolstraat, Aalst- Schaarbeek. Zich te bevragen by Cornelius Muylaert, Withuisstraat, Nieuwstraatpoort. Prijzen voor 1, 2 en 3 Juli. Zalm de kilogr. fr. 3,60 tot 8,00 Tarbot fr. 1,60 Heilbot fr. 1,26 Kabeljauw fr. 0,70 Tongen (koppelfr0501,00 tot 3,00 Groote Pladijs (stuk) van tr. 0,40 tot 1,25 Plaatjes fr. 0,10 tot 0,25 Schelvisch fr. 0,70 tot 1,25 Rog fr. 100 tot 3,00 Roobaard fr. 1,50 tot 2.00 Nieuwe Hollandsche Landolium fr. 0,80 Nieuwe Schotsche haring 0,25. eene schoone gebeeldhouwde boi- serie in eikenhout, voortkomende uit de koor der kerk van Hofstade. Zich te bevragen bij den E. H. Pastor OPENBARE VERKOOPING van een goed TE HOFSTADE. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal namens den heer Joannes-Baptist Van Hauwermcircn, met gewin van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen Eenige koop. Een goed perceel Zaailand, groot volgens titel 29 aren 52 centiaren, gelegen te Hofstade op d' Huyvcrsputten, gekadastreerd wijk A, n' 234, palende ten ooste aan de erven D'Haese, ten zuide aan Felix Pletinckx, ten weste aan 't gemeentegoed van Hofstade, en ten noorde aan den Weg. ZITDAGEN: Instel, Dijnsdag 13)JnIi ,flQ7 Verblijf, 27)Ju" 1897' ten 4 uren namiddag, ter herberg van den heer Frans Punnekoeck, te Uotstade, aan de Statie. De beste, zuiverste, aangenaamste en gezondste zijn zeker wel deze van Edm. Van de Maele en Paül Van Caelenbergu. Deze Limonaden hebben met eer het onderzoek van den heer Staats-Inspector onderstaan. Zij worden ook warm aanbevolen door verscheidene geneeshee- ren onzer stad. Voor de bestellingen gelieve men zich te wenden ter Apotheek, 80, Leopold- straat, Aalst. gestaan te Aalst, Korte Zoutstraat, nr 29. Zich te bevragen ten bureele van Den Denderbode. Een gerieflijk burgers of bediendehuis. Gematige prijsOude Vischmarktbrug. Te bevragen bij den heer Karei Schuermans. Een gerieflijk renteniershuis met hof gestaan en gelegen te Aalst, in de Albert- Lienartstraat, nr 23. Zichtbaar alle dijns, en woensdagen van 2 tot 5 uren namiddag. Zich te bevragen bij den heer Van den Broeck-Meersmans; ondernemer, Brussel- schestraat, nr 77 te Aalst. Baudewijnkaai nr 2. Zich te bevragen Molenstraat nr 45, te Aalst. de meubles antiques, tableaux, voitures, etc. a Alost, rue Albert-Liénart, n°24, le Jendi 1 Juillet 1897, a 1 heure de l'après-midi, par le ministère du notaire LIMPENS a Alost, payable comptant et 10 °/o pour les frais. OPENBARE VERKOOPING van te Erembodegem. De Notaris DE SADELEER, te Erem bodegem, zal op aanzoek van verschillige eigenaars, openbaar verkoopen op Maan dag 19 Juli 1897om 1 ure namiddag 30 koopen aardappelen 50 koopen jraan, zooals tarwe, rogge, masteluin en ïaver; 5 koopen dooier en menige andere vruchten te velde. Te vergaderen om 1 ure namiddag, te Erembodegem, Ninofschensteenweg, aan den dreef van den Osbroek, nabij de her berg van Alfons De Troch. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Slad Aalst. Eenen eigendom, uitmakende 2 woon- huisjes, geteekend nrs 5 en 7, en een werkhuis van achter in de Vrouwstraat. Bewoond en gebruikt door verscheidene aan 5,50 fr. per week, Zaterdag 17 Juli 1897, om 2 uren namiddag in het Vredegerecht, te Aalst, Groote Markt. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Gemeente Hofstade. Twee perceelen Land, op De Biest en in De Wee, samen groot circa 41, aren 48 centiaren. Gebruikt door Joanaes- Franciscus Sienaert, Dijnsdag 13 Juli 1897, om 4 uren bij M. Désiré Van Cauwen- bergh, herbergier, te Hofstade, wijk Babbelaar. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen te Aalst, Statieplein, nr 5, laatst bewoond geweest door den heer advokaat De Schaepdryver, aan fr. 700 'sjaars. Ingesteld fr. 12000. En een HUIS te Aalst, Vooruitgang- straat, nT 2, bewoond door M. Ed. Ver- meiren, aan fr. 300 's jaars. Ingesteld fr. 3000. Instel 18 Juni) .Qa7 Verblijf 2Juli)löJ'' om 3 uren namiddag, ter Estaminet het Hötel de Flandre te Aalst, statieplein. Bij uilscheiding van bedrijf. OPENBARE VERKOOPING van 2koeien,2muttens en vruchten te velde te Hofstade, Blekte. De Notaris E K.MAN te Erpe, zal op Woensdag 7 Jul 1897, om I ure stipt nanoen.ten hove van de erven Anseiraus Van Ilauwermeiren, te Hofstade, Blekte, in het openbaar verkoopen Landbouwersalemploeg, egge, sledde, sleep, krui wagen, wan- en raapmolen, aalstuk en kuip, aal- scheppcr, aanscbjJneH en marteels, twee karrereepen, botervat en kuip, iuelktobbens en teelen, brasemmers en kuipen, scbuppen, braken, rieken, gaffels, pikken, zeisen, landdraad, hondenkot en meer andere voor werpen. Becstialen Twee schoone en goede melkkoeien, waarvan eene bekalfde, cn twee muttens. Vruchten te velde wassende op goederen te Hofstade Wijk Stuikte, 14 a. 75 c. bestaan met Rogge, Stuikte, 14a. 75c. Haver, Strangelsveld, 50a. 74c. Rogge, Strangelsveld, 16a. 60c. i Vlas, Baardebrug, 19a. 67c. i Tarwe, Baardebrug, 14a. 45c. t Masteluin Baardebrug, 30 a. 74 c. Aardapp. Molenkauter, 30 a. 74 c. Tarwe, Voorste Baardebrug 15 a. 37 c. Masteluin te verdeden in koopen t' elks gerief. N. B. De koopen tot en onder de 10 franks moeten gereed betaald wordeu. Verders gewone voorwaarden en tyd van betaling mits te stellen goede en gekende borg. OPENBARE VERKOOPING van een allerschoonste en welgelegen met Stallingen, Boomgaard en Tuin, te Oordegem, Smetlede Vlierzele. De Notaris M0E2TS, te Lede, zal ten aanzoeke van die het oehoort, met het houden der twee bierna gemelde zitdagen, openbaarljjk te koop aanbieden Eerste koop. Ken allerschoonste en sterk ge bouwen Woonhuis, met verdiep, samengesteld van keuken, salon, scbotelbuis, vele schoone en ruime beneden- en bovenkamers, stallingen, boomgaard en tuin, geschikt voor renteniers en het uitoefenen van alle bedrijven, zooals fabrikanten, brouwers, stokers, landbouwers, enz., gestaan eu gelegen te Oordegem, aan het Dorp, langsheen den steenweg van Gent op Brussel, ten kadaster bekend sectie C, nummer 174a en deel van nummar 172b, groot 23 aren, 14 cen tiaren, palende oost de Kerkfabriek van Oordegem, zuid den heer Burgemeester De Scbaepmeestar, west de kassei en Petrus Goossens en noord de koopen 2 en 3. Tweede koop. Eene party Tuin of Lochtingj gelegen alsvoren, te Oordegem, aan het Dorp, lang been den steenweg, ten kadaster bekend sectia C, deel van nummers 172b en 172c, groot 7 aren, 7 cen tiaren, paleode oost de Kerkfabriek van Oordegem, ruid koop 1, west koop 3 en noord den heer Amandus Francois. Derde koop. Eene partij Boomgaard, beplant met allerschoonste fruitboomen, gelegen alsvoren, te Oordegem, Dorp, aan den steenweg, ten kadaster be kend sectie C, deelen der nummeis 172b en 172c, groot 11 aren, 49 centiaren, palende oost koop 2, zuid koop 1, west de heeren Petrus Goossens, Donatus Van der Vurst eu Hipp. Galmart en noord de heeren Hippolyte Van Driessche, Auguste Galle en Amandus Francois. Vierde koop. Een allerbeste partij Zaailand, ge legen te Oordegem, wijk Pontweg. bekend ten ka daster sektie C, deel van nummer 15, groot 30 aren, 30 centiaren, palende oost het Bureel van Welda digheid van Oordegem, zuid mevrouw Gravin de Renesse M„lcamp en mijnheer Cardon-Kram, west koop 5 en noord de Pontwegstraat. Vijfde koop. Eene gelijke partij Lind, als voor gaande, gelegen te Oordegem, wijk Pontweg, sectie C, deel van nummer 15, ook groot 30 aren, 30 centi* aren, palende oost koop 4, zuid mevrouw Gravin de Renesse Maclkamp en mijnheer Cardon-Kramp, west koop 6 en de Burgerlijke Hospitalen van Gent en noord de Pontwegstraat. Zesde koop. - Eene partij Land, zelfde natuu en gelegenheid alsvoren, te Oordegem, Pontweg, sectie C, deel van nummer 15, groot 15 aren, 50 eentiareu, palende oost koop 5, zuid zelfden koop en de Burgellijk allospitalen van Gent, west den heer Cyrille Bracquemé-Van der Eccken en noord de Pontwegstraat. Zevende koop, Eene goede partij mecrsch, ge legen te Oordegem, wijk Buysmcersch of Molenhoek, sectie II, nummer 255, groot 42 aren, 50 centiaren, palende oost den heer Euiiel Schockaert, zuid de straat, west en noord den heer Vrederechter de la Have, te Beveren-Waes. Op te leggen boomprys 3 0. Achtste koop. Een allerbeste partij Land, gele gen te Smetlede, wyk Pontweg, sectie B, nummer 284, groot 30 aren, 70 centiaren, palende oost den heer Jean De Gcndt-Schockaert, zuid de rede, daar over juffrouw Nathalie Van de Keere, west den heer Burgemeester Van der Cammen en noord de Pont wegstraat. Negende en laatste koop. Eene partij Land en deelken Meerscb, gelegen te Vlierzele, wijk Bussegem, sectic A, nummer 45 des kadasters, groot 42 aren, 50 centiaren, palende oost de heeren en juffrouwen Do Moor, zuid juffrouw Gatbarina Blom en den beer Petrus Temmerman, west en noord mynheeren Bor- reman en Hoorens-Borreman. Boomprys op te leggen fr. 250. Een half ten honderd instclpenning tc winnen. IN GEBIl UIKTHEDING A) Van 't Woonhuis en afhangendheden aanstonds met den dag der beslissende toewijzing. B) Van de Tuinen en Boomgaard met 1 Oct. aanst. C. Van de andere Goederen met Kerstavond 1897. ZITDAGEN InstelDonderdag 24 Juni iOQiy Verblijf, idem 1 Juli telkens ten 2 uren namiddag, ter herberg genaamd St-Hubert,aan het Dorp, te Oordegem, bewoond door vrouw weduwe Van der Ëecken-Keppens.

De Denderbode | 1897 | | pagina 3