Z. K. H. Prins Albrecht te Aalst. ZEDEN-CONGRES. Een en ander. O. L. V. van Lourdes, Rechterlijk Kronijk. Allerhande Nieuws. den dat zij te huis zoo iets fijns maar zelden tc proeven kregen. Dit maakte mij nieuwsgierig, schrijft steller van deze correspondentie, om iets meer van do Zweedscho zuivelindustrie te vernemen, en gelukkig kwam het toeval mij daarbij to hulp. Een boekje met allerlei uitgaven werd ons over 's lands handel en nijver heid uitgereikt. Uit dat boekje nu blijkt dat de drie voornaamste Zweedsche uitvoerartikelen hout, ijzer en boter zijn. Dat Zweden een grooten uitvoerhandel in de twee eerst genoemde artikelen heeft, zal niemand verwonderen, maar dat bet land op zoo'n grooten boterhandel mag bogen was mij althans onbekend. En het merkwaardige van de zaak i- dat het bedrijf nog jong is, namelijk niet ouder dan een kwart eeuws Immers, in 1870 bedroeg de boteruitvoer nog maar 2 millioen kilos, tien jaar later echter 5 millioen. In 1888 had de uitvoer reeds 15 millioen kilos bereikt, en in 1896 25 millioen kilos, een gelds waarde vertegenwoordigende van ruim 60 millioen franks. Die reusachtige vlucht binnen zoo korten tijd is, volgens de brochure, do vrucht van grootsche Zweedsche uitvin dingen wat mij bewoog om op andere in- lormaties uit te gaan, die ik op de ten toonstelling wel hoopte te zullen vinden. Na laug ronddwalen op het terrein kwam ik eindelijk in het machiengebouw, waar ik een uitstalling van de maatschappij Separator zag, die botermachines volgens het systeem Laval tentoonstelde. Deze toestellen, welke zoowel met de hand als door motoren in beweging gezet kunnen worden, brengen een groote verbetering en vereenvoudiging in de bereiding van de boter aan. Die boter wordt voor het grootste gedeelte naar de markt van Lon den vervoerd. Meer dan duizend coöperatieve in richtingen houden zich met boterproduc- tie bezig. Deze werken met een klein kapitaal, b. v. 10,000 kronen (kroon 1,00 fr.) en geven aandeelen uit van 10 tot 20 kronen. De groote boterbeurs in Zweden is Goteuburg, waar dit product genoteerd wordt, evenals de effectenten onzent - Ten slotte zij nog medegedeeld dat de veestapel in Zweden bestaat uit 1,700,000 koeien en volgens de opgaaf nog 850,000 groote stuks hoornvee, dus waarschijnlijk stieren, ossen, herten en rendieren. Zondag 11. ter gelegenheid van het feest der vijftigste verjaring van de stich ting der Pupillenschool, heeft de Stad Aalst de eer gehad Z. K. H. Prins Albrecht van Belgié te mogen ont vangen. Al de huizen der voornaamste straten op eenige kleine uitzonderingen na waren met de nationale driekleur bevlagd. Aan 't lokaal der Pupillenschool was ook de Congovaan geheescben en elkeen vroeg zich af Wat mag Congo dan toch mtk het)gulden jubelfeest der school te stellen hebben Aan het estaminet Beiershof,lokaal der choormaatschappij Se-Cecilia - was cene banderol over de straat gespannen met de woordeu De choormaatschappij Sj-Cecilia brengt hulde aan Z. IC. H. Prins Albrecht. De geestelijke, burgerlijke en militaire Overheden waren ter statie vereenigd om Z. K. H. den Prins te ontvangen. Men bemerkte er den Z. E. H. Raem- douck, Pastoor-Deken onzer stad de heeren De Bruyn,minister van Landbouw en Openbare "Werken Baron Paul Bet- bune, Ondervoorzitter des Senaats R.de Kercbove, Gouverneur van Oost-Vlaau- deren, R. Eeman, Lid der Bestendige Deputatie, De Clippele, Commissaris van district, L. Gheeraerdts, Burgemeester, Meert-Schuermans, V. De Gheest, B" Leo Bethuue en Paul De Clippele, Schepenen, de Leden des Gemeenteraads, E. Scheer- liuckx, Stadssecretaris, enz. De heeren Bethune, majoorbevelhebber en officieren der Burgerwacht, luiteuant- colonel Brassine, bevelhebber der Pup- pillenschool en talrijke vreemde hoogere en mindere officieren die wij de eer niet hebben te kennen. Z. K. H. Prins Albrecht kwam aan met den trein van 2 u. 30 m. Bij het afstappen van den trein werd onze Priüs door de gecstdriftigsto toe juichingen begroet der aanwezigen ter static. Van den zelfden trein stapte ook at de heeren Van Vreckem, onze Senateur, Woeste en De Sadeleer, onze Volksver tegenwoordigers. De heer Leo, Gheeraerdts, Burge meester, stuurde den Prins den volgenden welkomgroet toe Mgr, "In naam van ons Stadsbestuur komen wij aan uwe Koninklijke Hoogheid - onze eerbiedige welkomgroeten aan- bieden. De Aalstersche bevolking van ouds diep verkleefd aan bare Vorsten, is - hoogst gelukkig hier heden aan den Prins Albrecht van België hare volko- mene genegenheid uitte drukkenen in uwe Koninklijke Hoogheid de hoop van ons Vaderland te mogen toejuichen. Z. K. H. Prins Albrecht antwoordde in 't Vlaamsch Mijnheer de Burgemeester, Ik ben u dankbaar over uwe goede woorden en over uw gulhartig onthaal.- Toen Z. K. H. Prins Albrecht op het Statieplein verscheen werd hij geestdrif tig toegejuichthet Leve Prins Albrecht weergalmde luidruchtig. Na dat de Prins de afdeeling met mu ziek der Pupillenschool,onze Koninklijko Harmonie, ons vrijwillig Pompierskotps en het dertigtal Maatschappij van Oud onderofficieren des legers uit al de ge westen des lands, in oogenschouw had genomen werd de stoet gevormd als volgt: Vijf gendarmen tc peerd Muziek en afdeeling der Pupillenschool rijtuig in 't welk gezeten waren Z. K. H. Prin- Albrecht, de heer Burgemeester Ghee raerdts en Luitenant-colonel Brassine de rijtuigen waarin de Overheden waren gezeten talrijke Officieren vroeger leer lingen ter schoolliet vrijwillig Pompiers korps de vreemde Maatschappijen van Oudonderofficieren de Koninklijke Har monie gevolgd van de Aalstersche Maat schappijen van oudonderofficieren en sol daten en gedecoreerden. De stoet volgde den aangewezen weg, tusschen een haag van toeschouwers welke, door hunne toejuichingen, aan hunne genegenheid voor ons V orstenhuis luchtgaven. Om 3 uren reed Z. K. II. den Prins de poort der Pupillenschool binnen en hier mee is onze taak geëindigd... tot 'toogeu- blik dat de Prins teiug in 't openbaar verscheeu en zich ter statie begaf. Bij uitzondering hield de malle hier stil en Z. K. H. den Prins stapte er op, na menigwerf zijne tevredenheid te heb ben uitgedrukt over 't warm onthaal welk hem te Aalst kwam te beurt te vallen. Z. K. H. Prins Albrecht. zegde tot de heer Burgemeester Te oordeelcn naar 't gene ik zag, moet Aalst cene merkweer- dige Stad zijn. De heer Burgemeester Gheeraerdts antwoordde Indien Gij bet verlangt, Prins, een bezoek aan Aalst te brengen, toekomende jaar zullen hier feesten plaats hebben ter gelegenheid der inhul diging van 't nieuwe Hospitaal en Aalst zal de eer hebben er u toe uit te noodi- gen. Z. K. Hoogweerdigheid wedervoerdde Mijnheer de Burgemeester, indien ik op dit-oogenblik in België verblijf, zal ik de uitnoodiging met uiterst genoegen aan- veerden. Bij het opstappen van den trein riep de Prins Tot wederziens, Burge meester Eene laatste hulde werd den Prins gebracht eu de trein stoomde hoofd stad waarts... Onze achtbare gekozenen de heeren Van Vreckem, De Sadeleer en vooral Woeste werden ook luidruchtig toege juicht 1 Een congres tot bestrijding der zede loosheid, werd te Brussel geopend. Staatsminister Lejeune, minister Bege- rem, en Mgr Jacobs, vertegenwoordiger van kardinaal Goossens waren tegenwoor dig. Onder de voorname vreemdelingen waren Hugo Tamm, lid van het Zweedsch Parlement de Eugelsche parlements- ledon Stuart en Nilson, en meer andere voorname personen, staatsmannen, rech ters eu geleerden. Er was ook veel volk. De staatsminister en voorzitter der Kamer, M Bcernaert, zat het congres voor en hield de rede van opening. In prachtige eu verhevene taal, sprak hij over de verwoestingen en zedeloos heid, welke men niet moet leiden, maar bevechten. De goeden beschermen, dat is wel de eerste zending en de hoogste plicht van de wereldlijke macht. En M. Beernaert bracht hulde aan den minister Van den Peereboom, die maar de zedeloosheid aanrandt al waar hij kan, en aan minister Begerem, die nog onlangs eenen troep zedelooze tooneelis- ten eenvoudig over de grenzen heeft ge zet. En inderdaad, de burgerlijke overheid dio de zedeloosheid te keere gaat, ook waar zij op de straten komt, iu zang en in gebrul, bewijst den grootsten dienst aan het treffelijk deel der maatschappij eu doet een heilzaamste werk. Hij weert de ergste aller pesten. Doch de overheid die maar laat begaan en noch kracht noch wil en heeft, de deze moedigt de slechtigheid aan, helpt mede tot ellende in de familiën en steekt de lastbetalers in zware onkosten. Want niets is kostelijker, als de gevolgen der losbandigheid. Het congres tegen de zedeloosheid is op treffende wijze begonnen en belooft heilzame vruchten voort te brengen. Ook brengt de geleerden Hollander M. Pierson hulde aan den staatsminister Beernaert, die tegen de onbeschaamde en verwoes tende zedeloosheid, heeft aangepredikt krachtdadigheid en durvendheid. Een fabriek van gebrekelijken.— Een blad vau St-Petersburg heeft eene monsterachtige nijverheid beschreven, uitgeoefend door bedelaars vau beroep in Zuid-Rusland. Deze onmenschcn beoefenen de ver minking van kleine kinderen, om het medelijden der voorbijgangers op te wek ken. Ziehier een voorbeeld dezer afschuwe lijke daden Een 8-jarig meisje werd uit bare wo ning ontvoerd, eene prop in den mond geduwen eu in eenen kelder opgesloten. Daar hoorde zij de boosdoeners bespre ken of zij blind moest gemaakt worden olwel of men haar de handen en de voe ten moest afsnijden. Ten slotte werd beslist dat zij blind zou wezen. Haar gezicht werd met pek be streken, waar men dan vuur aan stak. Vervolgens ontwrichtte men hare vingers en men sneed in hare voeten genoeg om de kleine te doen manken. Alvoren aldus verminkt, te worden had het meisje t wee kinderlijken gezien, dio waarschijnlijk aan soortgelijke vermin kingen waren bezweken. Na een vijftiental dagen in den kelder verbleven te hebben, ging men met het meisje uit om te bedelen. Zij werd echter door hare ouders herkend, die haar op- ciscbteu en de bedelaars aanklocgen. Deze afschuwelijke boosdoeners zijn aangehouden en veroordeeld. Uit de de batten is gebleken dat die verminking van kinderen op groote schaal gebeurde. Schooldwang en geleerdheid. De schooldwang bestaat in Frankrijk, en, volgens de leugenaars die hem met valschheid en bedrog in België voorstaan, zou hij er het getal ongelettcrden tot op 7 t. b. hebben doen vallen, dat is te zeg gen dat ledereeu, te beginnen van zijne driejaren en half (lil), zou kunnen lezen en schrijven. Dat alleen toont reeds de onwaarheid der bewering. Hier is nog een ander bewijs. Onlangs besloot de Franschc Kamer eene godslastcrende redevoering van ha ren voorzitter Brisson in alle de gemeen ten te laten aanplakken. Men vroeg aan den meier ecuer aanzienlijke gemeente, een overtuigd katholiek, of bij dat aan plakken zonder verzei bad laten gebeu ren. Waarom niet antwoordde hij. Het gouvernement zou mij toch gedwongen hebben. Ten andere zal die redevoering in hel geheel geen kwaad doen, daar de inwoners niet lezen of niet kunnen lezen. Hoe gij hebt toch het verplichtend onderwijs! Ja, maar wij knnnen alle de gebouwen der gemeente toch niet ver anderen in gevangenissen om de ouders op te sluiten wier kiuders naar school niet gaan De schooldwang, gelijk men ziet, belet geenszins de onwetendheid. Integendeel is er gcene gemeente in België, waar wij met den schooldwang niet geplaagd zijn, waar men alzoo zou kunnen spreken I De Volkskamer heeft afgezien van de morgendzittingen. Volgens ons deed ze wel, want vele kamerleden, om die zittingen te kunnen bijwonen,moesten soms om 4 uren 'smor gens hunne verblijfplaats verlaten of te Brussel blijven vernachten, 't gene nu heden, door 't gemakkelijk verkeer per spoorweg, nimmer in 't gebruik ligt. De namiddagzittingen zullen voldoende zijn om tegen einde dezer maand het dagorde af te handelen, indien de Kamer loden op hunnen post zijn en er kraebt- dadiglijk belet worde dat de rooden blij ven stokken in de wielen steken. De Kamerleden zijn vermoeid en zijn ongeduldig om in verlof te gaan, doch wij zien daarin eene rede te meer om hunne taak zoo spoedig mogelijk te voltooien Te Waver zal in Mei 1898 de 200* verjaring worden gevierd van do stichting dor boogschuttersgilde St-Sebastiaan. Te dier gelegenheid worden groote feestelijkheden ingericht, welke door prins Albert zullen bijgewoond worden. Men schrijft uit Boom aaji Het Han delsblad Democraten. De christene de mocraten hielden zondag morgend te Boom in het Zioilsersch koffiehuis eene meeting, waarop M. Daens, volksverte genwoordiger, het woord voerde, 't waren de gewone Antwerpsche sprekers die hem vergezelden en een gemengd publiek, nieuwsgierig ora pastoor Daens te zien, dat de zaal vulde. Wij bemerkten er liberalen,socialisten, democraten, katholieken, werklieden, bazen, zoo van alles wat 1 In den namiddag zijn de democraten naar Niel getrokken, waar er ook meeting werd gehouden. 15 Augusti. Na het advies van M. Buis te hebben gevraagd, hebben de inrichters der feesten van deGroote-Markt besloten, dat de groote historische stoet op 1 en 15 Augusti door de stralender stad Brussel zal trekken. Welnu, men weet dat juist den 15 Augusti de dag is, gekozen door de socia- listeu om naar Brussel te komen mani- festcoren voor do gewapende natie. Men deukt te mogen gelooven dat M. Buis de manifestatie zal ver bieden. Tot hiertoe hebben de socialisten aan den burgemeester nog geenc toelating voor hunnen stoet gevraagd. "Verloving van prins Albert. Men leest in Figaro - Over eeu jaar ongeveer hebben wij uit goede bron een nieuws vermeld, be treffende een huwelijksontwerp tusschen prins Albert van België en de prinses Isa bella van Frankrijk, derde dochter van Mevr. de gravin van Parijs die inlich ting werd toen niet tegengesproken. Het nieuws wint nu zelfs veld. Toen onze correspondent uit Mondore seinde dat de hertogin van Aosta met hare zus- Ier, prinses Isabella, aldaar aangekomen waren, gaf bij te verstaan, dat eene ver loving met prins Albert van België aan staande was. n Van een anderen kant is Mevr. de gravin van Vlaanderen sedert eenige dagen te Mondore, en vandaar met prin ses Isabella naar het kasteel van Randan gereisd, waar zij eenige dagen bij Mevr. de gravin van Parijs zal doorbrengen. Moet men in dit alles eene bevesti ging zien van het loopende gerucht We zullen het weldra zien. BELGISCHE BEDEVAART naar naar de schoone grotten van St. Antonius van Padua,tc Privé en naar het II. Hert van Montmartre te Parijs van den 23 tot 31 Augustus 1897, met de goedkeuring van Z. Em. den Kar dinaal-Aartsbisschop van Mechelen. Vertrek. Den 23 uit Brussel (Midi) en Geut (Zuid) binst den morgend. Reis weg Parijs, Brive, Lourdes, Bordeaux, Parijs. Terugkeer. Vertrek den 30° 's mor gens aankomst in België den 31" rond den middag. De terugreis zal geschieden zonder verandering vau trein. Prijzen der kaarten Brussel le klas 154 2e klas 97 3* 65 fr. Gent 155 - 98 65 Prijzen voor verblijf en verdere kosten. Boven de vorengenoemde prijzen 100 fr. in de eerste klas,60 fr. in tweede en derde klas. Inschrijving. De lijsten zullen den 15" Augustus gesloten worden. In geval van wettig beletsel zal het gestorte geld teruggeven worden tot den dag vóór het vertrek. Voor do personen die zich na 5 Augus tus laten inschrijven, wordt de prijs ver meerderd met 5 franken. De vermoerde- ring zal streng geeischt en in de kas der arme zieken gestort worden. De arme zieken zullen kosteloos vol gens de outvangene aalmoezen aanvaard worden. De giften voor het werk der arme zieken mogen gezonden worden aan den eerw heer Walravens, aalmoezenier van het Werkmanshuis te Brussel, Kieken- markt, 18. Een geneesheer zal de bedevaart ver gezellen. Al de zieke of gebrokkelijke personen die zich laten inschrijven, worden ver zocht ons ten minste 15 dagen voorop,een getuigschrift van den geneesheer te laten toekomen. Voor verdere inlichtingen zich te wen den tot Aalst, ten Bureele van Denderbode. Alweer een De eerw. h. Lamon, pastoor te Wontergem, die gelasterd was door het socialistisch blad De Land bouwer heeft van het gerecht voldoening gevraagd voor den aanval tegen zijne eer en tegen zijne achting. De rechtbank van Gent oordeelendé dat de aanvallen van het blad tegenover den geachten priester lasterend zijn, heeft De Landbouwer verwezen tot inlassching van het vonnis. Dit zal het lasterblad loeren Al de geestelijken, die door de Voor- uiters gelasterd worden, zouden dat voorbeeld moeten volgen. Goed, maar niet altijd bekomen zij machtiging van hunne Overheid. Een Amerikaansch huwelijk. Binnen eenige dagen zal voor dc recht bank van Antwerpen een zonderling pro ces gepleit worden. Een diamantslijper,die vroeger naar de Vereenigde-Staten was uitgeweken, ont moette daar eene vrouw, die hem eenen dienst verzocht. Hij zou haar namelijk b'ij eenen ambtenaar vergezellen en daar een bewijs vau zedelijkheid teekenen, om eenen drankwinkel te mogen openen. Om van de zaag ontslagen te zijn en tevens aan de veronderstelde landgenoote dienst te bewijzen, teekende de diamant slijper het voorgelegde stuk. Eens in Europa teruggekeerd had hij dit geval geheel vergeten, doch een zekeren dag werd hem gemeld dat zijne vrouw uit Amerikadie hij verliet, een jaargeld eischte tot haar onderhoud. 't Schijnt nu dat die vrouw haar huwe lijk werkelijk bewees door dit stukje papier, door den diamantslijper onder teekend. Toch maar gek, zoo'n huwelijk. Erfenis Verhaegen-Van Desschei Zonderling naspel. Onaangename rekening. Men weet dat er in de be ruchte erfeniszaak Verhaegen ontelbare erfgenamen uit den grond schenen op te rijzen. Sommige advocaten en agencies hadden met duizenden kliënteu en deden, als naar gewoonte, eene kleine provisie be- taten. Er waren, in de zaak, veel geroepen en weinig uitverkoren en menig aspirant erfgenaam betreurde de centen, die hij gewaagd had aan 't procedeeren. Maar dezer dagen is aan een ontelbaar getal teleurgestelden eene nog onaange namer verrassing te beurt gevallen, of beter gezegd, er is hun een kassei op het hoofd terecht gekomen, in den vorm van een hussiersbezoek. Deze bracht hun een vonnis thuis, waardoor ze veroordeeld waren, tot dé onkosten 'der ingespannen processen, be- loopende tot de som van circa 66 fr. voor elk. Daar is niet minder dan 55 fr. voor zegelrechten aan den Staat te betalen. Aangezien hier meestendeels arme menschen in het spel zijn, begrijpt men hoe verslagen ze stonden. Ze beweeren een stuk geteekond te hebben, in hetwelk de advokaat, na be taling der provisie, alle verdere gevolgen van den aanleg voor zijne rekeding nam, Het concert alhier zondag 11. gege ven door het muziekkorps van het 2e lig- nieregiment lokte nogmaals eene vrij tal rijke menigte naar de Keizerlijke Plaats. Do uitvoering der stukken was onder alle opzichten hoogst merkweerdig. Het vuurwerk deed gelijk altijd cene ontelbare volksmassa naar 't Espanade- plein stroomen. Het vuurwerk liet wat te wenschen over door den overvloed van rook die dc losbrandingen veroorzaakten. Ver scheidene kleine ongevallen en kwetsuren werden veroorzaakt door het vallen van nog vonkende stukken karton der vuur pijlen enz. Schouwburg der Passie. Heden donderdag, vrijdag, zondag en maandag aanst, zal Jeanne d'Arc op algemccnc aanvraagd nog 4 maal worden opgevoerd. Wij kunnen het Aalstersch publiek niet genoeg aansporen van deze gelegenheid gebruik te maken. Te Deum. Heden woensdag is ter gelegenheid van het nationale feest der iubuldigiDg van ons vorstelijk Stamhuis in onze hoofdkerk van St-Martinus een TcDeum gezongen 't welk door de geeste lijke wereldlijke eu militaire Overheden werd bijgewoond. Gedurende deze kerke lijke plechtigheid heerschte er een tame lijk geweldig onwedor boven onze stad; het water viel bij massa neder zoodanig dat de riolen in de straten aan beken ge leken. Om eenen Congoreiziger. Men weet dat, als twee mannen om eene vrouw vechten, het er soms bloedig kan toegaan. Maar als twee dames het op éénen man gemunt hebben, is het ook niet pluis. Dit oudervond zaterdag nacht een Con- golees (zoo noemt men te Brussel de Bel gen, die in Congo gereisd hebben), zeker Z., welke uit Afrika terugkeerendo, eene vroegere vriendin, Mej. V., ging op zoeken. Ten harent vond hij eene andere, Mej. X., welke hem zoo belangwekkend voor kwam, dat hij, in tegenwoordigheid der eerste vriendin, met de tweede eene af spraak maakte voor den volgenden avond. Juffer V.,jaloersch geworden stond op post tegen dat de ontmoeting moest plaatr hebben. Niet zoodra ontmoette zij Z., die ara inarm met Mej. X. de Muntplaats ver liet, of zij vloog op hen toe, en begon ti schelden en te slaan, zoodat eenige huur koetsiers er bij kwamen om den vrede t< herstellen. De twee vijandinnen, schijnbaar ver zoend, gingen nu met Z. in eene herberg om met eene flesch wijn dien vrede ti bezegelen. Maar daar begon het spel oj nieuw. Mej. V. greep eensklaps een mes et bracht er MejX. een steek meo too ii de keel, met zooveel geweld dat iedoi meende dat de strootader was doorge- sueden. De gekwetste scheen gcene pijn te ge voelen, zoozeer was zij van wraakzuch vervuld. Zij greep op hare beurt een me en stak dit de andere in den buik. De aanwezigen konden eindelijk eei einde aan dit tooneel stellen eu de politi gelegenheid geven, de gekwetsten naa het gasthuis te brengen. Eene arme zand verkoopster reei te Brussel met hare kar, waarin twe kindereu zaten, naar huis, toen eensklap de hond, die aan de kar gespannen was geweldig begon te trekken iu de ricktin van de vaart, en met zooveel kracht da de 14 jarige jongen, die den hond leidde het dier niet kon inhouden en heel he span in de vaart terecht kwam. Do vroui en de drie kinderen werden meegesleept doch konden gered worden. Zij waren alle vier gekwetst. Tramongeluk te Brussel. Maan dag werd de zuidlaan door een schrikke lijk ongeluk in opschudding gebracht. Twee jonge kinderen Araelie en Mar- tien Sport, gingen naar de foor. De jongen leidde zijn zusterke bij de hand, toen eensklaps, terwijl zij op de baau van den electrieken tram waren, van beide zijden een rijtuig kwam aange reden. De twee kinderen werden mot geweld om verre geworpen, terwijl een angstkreet uit de menigte opsteeg. Men nam het meisje op, dat door den steenveger was geraakt. Het was schrik kelijk verminkt, zoodat het zelfs geen menschelijkeu vorm meer had. Het kind was op den slag dood, en werd in een beddelaken naar het gasthuis gebracht. Hetjongske was geheel met bloed be dekt eu had het bewustzijn verloren. Toen het in 't gasthuis tot bezinning kwam, riep het arme kind moeder, moe der, waar is zusterke De moeder is eene weduwe, die men met de grootste voorzichtigheid het schrik kelijk ongeluk heelt moeten berichten. Drama te Laeken. Op de tweede verdieping van een huis der rue Pont dt 1'Avenue wonen de jonge echtgenooten Sneyers, sedert acht maanden getrouwd. Elisa, de echtgenoote, eene 25jarige Turnhoutsche verkeert uit hoofde van haren gezondheidstoestand voortdurend in eene soort van gejaagdheid, ongerust heid, welke haar man op alle mogelijke wijzen poogt te bestrijden. Zaterdag had hij tot na middernacht moeten werken. Gedurende al dien tijd had de vrouw haren man zitten wachtten, zich steeds opwindende en voornemens hem op eene duchtige manier de waarheid te zeggen, wanneer hij 'thuis kwam. Dit gebeurde. Bij zijn binnen komen

De Denderbode | 1897 | | pagina 2