Damas-Zijde fr. 1.40 Merklprijzen. PERCEEL LAND HUISMEUBELS vemiitii: perceel LAND Behuisde Hofstede GEMEENTEHUIS Erpe. Zondag avond om 8 V» uien is te Erpe brand ontstaan ter tweewoonst bewoond door de eigenaars ervan, Aug. Bosman en J. B. Van Impe, landbouwers. Het vrijwillig pompierskorps verscheen zeer tijdig op 't ramptooneel, doch, bij gebrek aan voldoende water, was zijne tusschenkomst ten grootere deele vruch teloos. De beesten en zeer weinig van den huisraad, kleederen en alem is kunnen gered worden. De gebouwen zijn totaal uitgebrand en er is niets overgebleven dan de muren die dreigen tot puin te vervallen. Eenige schade werd ook toegebracht aan de aanpalende woning vaD juffer Philo* mena De Swaef, bijzondere. De Schade wordt berekend op 2000 A 3000 franks, door verzekering gedekt. Oorzaak onbekend. Meldert. Zondag avond is het huis bewoond door Felix De Block,de prooi der vlammen geworden. Aan blusschen viel niet te denken want gansch ''het gebouw vlamde om zoo te zeggen te gelijk. Een geit werd ge red en al 't overige meubels, kleeren. alem, door 't vuur verslonden. Ongelukkig werd er hierdoor eene tweede brandramp veroorzaakt de hof stede van ConstantVanHandenhove werd ooktotaschen puin gebracht. Behalve het vee is gansch den inboedel hier ook in 't vuur gebleven. Alleen de laatste hofstede was verzekerd. tot 22.60 den meteralsook Hennelbergr-Zijdc, v»n af 95 cent. tot fr. 28.50 dên meier effen, geribd, gekwadrilleerd, bewerkt, Damas, enz. (ong. 240 kwal. en 2000 kleurscbakeeringcn en versch.teekeningen), vracht en tolvrij te huls besteld. Monsters per keerende. G. Hemtüri, Fabriek van Zijde Zurich. De groote krijgsbeweging in de streek Doornik zijn bepaald op 5 augusti tot 10 september. Twee regimenten voet volk en vier batterijen artillerie zullen zich gedurende drie dagen te Doornik vestigen. Ath zal het samentrekkingspunt der troepen zijn. Eene atdeeling van het invallend leger heeft voor doel Dender- monde aan te tasten. De plaats zal door eene andere afdeeling verdedigd worden. Dus zullen er te Aalst en omstreken vele soldaten te logeren vallen. Verbrand. In de Brugstraat te Lokeren is een kind deerlijk verbrand. De moeder had haren moor kokend water op den grond gezet en het arme kind trok den gloeienden inhoud daarvan op zich. Het is aan de bekomen brandwon den bezweken. Door den bliksem gedood. Tijdens ,het onweer van donderdag werd de weduwe Rasschaert, van 't Heyende, te Lokeren, in het midden der straat door den jjbliksem getroffen en doodop genomen. Schrikkelijk ongeluk, Maandag namiddag, rondden half uren, werd de Zuidlaan te Brussel in opschudding ge bracht door een schrikkelijk ongeluk. Twee kinderen, een meisje van 10 en een knaapje van 4 jaar, liepen rechtover de Bloemistenstraat, de tramlijn over en werden door een elektrieken tram omge worpen, die van de Hallepoort kwam ge reden. Een kreet van schrik ontsnapte aan de dicht opeen gepakte menigte die op dit oogenblik op de foor wandelde, Het meisje werd erg verminkt; de buik was geopend en een der beenen hing nog met een vezel aan het lichaam. Het was ijselijk om zien. Men droeg het slachtof fer dat nog licht ademde in een laken naar het St-Pietersgaslhuis. Toen men daar kwam was het kind dood. Het knaapje had schrikkelijke wonden aan het gelaat bekomen en bloedde over vloedig; het ontving de eerste zorgen in een naburig huis. Men kan zich geen gedacht vormen van de ontsteltenis die zich van het volk meester maakte op 't oogenblik dat het ongeluk gebeurde. Uit de naburige stra ten kwanten mannen en vrouwen toege- loopen; de wandelaars verlieten de foor en de foorkramers hunne barakken. Het gedoode meisje heet Amelie Sport; het gekwetst knaapje is haar broertje, Mar tin Spot; het zijn kinderen eener weduwe, wonende Spaarzaamheidstraat, 38. De toestand van den kleinen Martin Sport is slecht. Men heeft weinig hoop het kind te zullen redden. De ramp zal mogelijk nog andere slachtoffers maken. De moeder werd zoo zeer getroffen, toen zij het ongeluk vernam, dat de arme vrouw erg ziek werd. Zij roept gedurig hare verongelukte kinderen en is als waanzinnig. Men vreest dat zij het ongeluk dat haar getroffen heeft, niet lang zal overleven. VerschrikkelijkTe Waere- bek, gehucht onder Assche heeft een schrikkelijk feit plaats gehad. Eene moeder werd door hare twee zonen, die dronken thuis kwamen, met kokend water geheel overgoten. Het slachtoffer is geheel met wonden overdekt. De twee dronkaards, die door den veldwachter en de gendarmen werden aangehouden, weerden zich als razenden. Terwijl eene vrouw van St-Denys- Westrem sliep, was een öjarig kind met petrool aan 't spelen en deed zoo de kruik ontploffen. De kleeren van het kind vat ten vuur en toen de geburen, door den rook aandachtig gemaakt, ter hulp snel- don, was het te laat. Het arme kind was twee uren later reeds dood. De moeder was gedurende den tijd, dat haar kind verbrandde, niet wakker geworden. Te Mariakerke- rechtover de stapel plaats van den tram van Zomergem, slaan aan den overkant der vaart, eenige hui- zeken?Een inwoner dezer huizekens had de gewoonte, als hij dronken was, een voudig in de vaart te springen en over te zwemmen, daar hij het te ver vond langs de brug rond te gaan. Zondag middag was hij weer beschonken en wilde dat toertje nog eens uitvoeren. Ongelukkiglijk is hij er ditmaal in gebleven. Bernard De Schuyter van Mariakcrke-Koolégem is hem achterna gesprongen, doch toen hij den man bovenbracht, was deze een lijk. Het slachtoffer telde omtrent 60 jaren. Drama te Nazareth. In den nacht van maandag tot dijnsdag is een schrikkelijk huiselijk drama gebeurd, op zes tot 7 minuten van de statie Eecke- Nazareth. In eene rij werkmanshuizen woont of liever woonde het gezin Francies De Paepe. De man is midden de 30 jaren en hij was getrouwd met eene weduwe, die nu in de 40 jaren was en vier zonen had, waarvan de jongste omtrent 15 jaren oud is. De oudste telt 22 jaar en is nu soldaat een andere heeft dit jaar gelot. Uit haar tweede huwelijk had zij een kind, een meisje dat nu 8 tot 9 jaar oud is. De beide echtgenooten leverden zich aan den drank over. Maandag waren de echtgenooten met den jongsten zoon naar het veld geweest om koren te pikken. Zij hadden beiden gedronken en naar het zeggen .van den zoon, zijn zij twistend naar huis gegaan. De zoon voorziende dat er in don nacht lawijd zou zijn, was het huis ontvlucht en elders gaan slapen. Wat er eigenlijk gebeurd is weet nie mand, zelfs de dader niet, want hij was te dronken. De geburen hebben het kra keel gehoord, doch daar geene acht op gegeven. 's Morgens is De Paepe met bebloede kleeren en met zijn dochterke aan de hand naar den commissaris van policie gegaan, om zich gevangen te geven, zeg gende dat hij en zijne vrouw gevochten hadden en dat zij dood was. De commis saris begaf zich onmiddellijk met den bur gemeester ter plaats. De vrouw lag in haar bed met hoofd buiten de sponde. Het hoofd was twee hoofden dik ge zwollen. Bijna al heur haar was uitge trokken; zelfs was met sommige strengen de huid mee afgeruktvan achter op het hoofd had het slachtoffer zooveel stampen ontvangen, dat het achterhoofd openlag, 't Was ijselijk om zien De kneuzingen en wonden op het lichaam waren echter nog veel erger. Het parket van Gent is met den trein van 5 u. 40 m. ter plaats gekomen de dader is door de gendarmèn ter plaats geleid. Toen hij bij het lijk kwam, was hij om zinneloos te worden hij wist niet wat hij deed van verdriet en aandoening. Francies De Paepe is 's avonds naar de gevangenis van Gent overgebracht. Donderdag morgend was M. Ceup- pens, meubelmaker, op de Veemarkt te Mechelen, bezig terpentijn met was te doen koken voor zijne meubelen, toen eensklaps deze stof vuur vatte en brand verwekte aan al wat zich in de plaats bevond. M. Ceuppens, die zich voor het vuur bevond en den brand wilde uitdooven, werd op eene afgrijselijke wijze aan de handen en beenen verbrand en zou onge twijfeld bezweken zijn had zijne vrouw- de vlammen niet weten uit te dooven, die zijne kleederen hadden aangetast. Er daagde onmiddelijk hulp op van wege de geburen en de policie. Ook kwa men spoedig de pompiers met eene brand spuit ter plaats en in weinigen tijd kon men er in gelukken den brand meester te zijn. De toestand van M. Ceuppens is zeer bedenkelijk, doch men hoopt hem te redden. Verschrikkelijk oniceder.Erge ongelukken. Dijnsdag namiddag en avond heeft er boven het noordelijk ge deelte der Kempen een verschrikkelijk onweêr gewoed. Donder cn bliksem wisselden elkander onafgebroken af en een overvloedige regen herschiep de straten in stroomende rivieren. De bliksem viel op verscheidene plaatsen neèr.en veroorzaakte niet alleen stoffelijke schade maar ook persoonlijke ongelukken. Te Arendonck op het gehucht de Voorheide, nabij brug 5. was vrouw Hermans Claes bezig de bedden te maken. Eenklaps weerklonk een krakende don derslag, de bliksem sloeg op het huis, en maakte een groot gat in het bed,waaraan de vrouw werkzaam was. Zij zelf werd bewusteloos ten gronde geslingerd, doch bekwam verder geen letsel. De electrischo stroom kwam vervolgens in de naastge legen woning en veroorzaakte er brand. Gelukkig kon deze spoedig gebluscht worden. Te Haper, eene dichtbij gelegen Hol- landscho gemeente, had het onweêr nog ergere gevolgen. Bij den landbouwer Claes-Gysels was men bezig het vee in den stal eten te geven. Zoon en dochter werden door eene bliksemstraal getroffen en op den slag gedood.Ook eene koei werd gedood en de knecht, die insgelijks ge troffen was, bekwam erge verwondingen. Te Bladel zou insgelijks een kind door den bliksem gedood zijn. KREDIET AAN ALLEN Meubels in alle slag en in alle stijlen Slaapkamers. Eetzalen volledig, in accajou, nolelaar, eikenhout, enz Garnituren voor salons in sac arabe, Louis XV. enz. Kleer- kassen. Spiegelkassen, Lijnwaadkassen, Lava bos, Tafels, Schrijtafels, Stoelen, Keukenmeu belen, marmeren Tafels, enz. Bijzondcro toog voor Tapijten, Spiegels, Lusters, Hanglampen, Sloven, Jachtkomfoorcn, enz. LA PROVIDENCE 71, Hoogpoort, GENT. AANZIENLIJK ASSORTIMENT van CONFECTIEN VOOIt HERREN EN KINDEREN. Kleoderen op maat voor Hoeren, Damon Kindors Grooto kous van Damesto/fm, Laken, Wil- goederen, Zijden, Fluweel, Flaneel, Matrassen- goederen, Dekens, Bedspreien, Gordijnen, enz. SjhOOiSOlS in allo slag. Regenschermen. Uurwerken, Pendtilen., Kinderrijtuigen, enz. Het Hui» gelast rich 50 r. b j\ i°<> In den Borinage. Eenigo ver andering in den toestand is sedert woens dag waar te nemen. Brenez is hulp gaan -halen naar de Fransche koolmijnen. Men weet waaruit die hulp zal bestaan. De Franschen zullen onzeWaalsclio broe ders een stuk brood toesteken, om hen in de staking te doen volharden, maar mid delerwijl de groote leverancies doen, welke anders onze mijnwerkers eene broodwinning voor hunne huisgezinnen bezorgen. Holland. Door den bliksem gedood. Woens dag middag woedde er een hevig onweer tusschen Huizen en Naarden. De land bouwer Brouwer die tusschen de buiten plaats van Mev. Mijnssens en Drafna woont, was op eene weide bij Huizen aan het hooien. De bui ziende opkomen, poogde hij met den ledigen wagen snel naar huis te rijden. Hij ging in den wagen zitten met twee van zijne kindeken en twee arbeiders. Een derde arbeider deed het hekken open. Een weerlicht en de beide peerden storten neer. De boer springt op den grond om ze te helpen wat hem gelukte, zij Swaren slecht even ver doofd. Toen roept een van de kinderen: «vader mijn been zit vast. En naar den wagen snellende, vindt hij de beide arbeiders met hangend l oofd neèr leunen.Ze waren beiden door den bliksem gedood De kinderen van den boer, die rug tegen rug bij hen zaten, bleven ongedeerd, op de verlamming van het been van het eene kind na. Fen der arbeiders, een oppassend man, laat vrouw en vijf kinderen achter. Van de twee gedooden toonden alleen het kakebeen van den eene en de scheen van den ander aan, waar de bliksem ge troffen had. Engeland. Eene zonderlinge. Dezer dagen is te Tignmouth, Devonshire, eene vrouw van 68 jaar overleden, die sedert dertig jaar haar bed niet verlaten had. Zij was nochtans niet ziek, integendeel, zij was welvarend en vroolijk, woog 225 pond en bleef alleen in haar bed, omdat zij zich deze gril eenmaal in het hoofd had gezet. Op zekeren dag, zij was dan 38 jaar oud, verklaarde zij lang genoeg naar eenen man gezocht te hebben, zonder hem te vinden. Men moet, zegde zij, het fortuin niet naloopen, 't is beter er op te wachten. Daarom zal ik niet meer van mijn bed opstaan, vooraleer een man mijn harten hand komt vragen. De man kwam echter niet en de schoone ster in het... bed wachite 30 jaar lang zonder haar voornemen te willen op geven. Nu heeft men ze zich echter voor meer dan 30 jaar ter ruste gelegd. Canada. Een roman. Over 22 jaar, in Octo ber 1875, verdoelde de zoon van Louis Chrétien de St-Damase, graaf de l'Islet, in het boscli van Elgin. Hij werd meêge- nowen door twee Indianen, die hem, na 14 maanden slechte behandelingen, aan eenen cirk verkochten, waar men hem tot kunstenmaker opleidde. Op zekeren dag ontsnapten hij, maar men nam hem weêr gevangen. Over eenige maanden ontsnapte hij nogmaals. Zijne ontvoeders hadden hem den naam van Joseph Page gegeven en daar een der eigenaars van den cirlv hem eens gezegd had, dat hij in een dorp bij Quebec gebo ren was, begaf hij zich in die richting, in de hoop zijne ouders terug te vinden In een der dorpen bij de rivier vernam hij dat een twintigtal jaren geleden een kind dier plaats verdwenen was. Na ge nomen inlichtingen bleek het dat hij in alle geval djt kind niet was. Ontmoedigd keerde hij op zijne stappen terug, toen hij in het Hötel Bilodeau, Elgin, toevallig vernam dat een zoon van graaf de l'Islet rond 1875 verdwenen was. Hij begaf zich 'onmiddellijk naar de wo ning van den graaf en werd inderdaad door zijne moeder herkend. Hond verloren met vos haar, middelmatige grootte, goede belooning die hem terug brengt, bij den eigenaar Camiel De Saede- leer, Nieuwerkerken, Maal. BERICHT aan de herbergiers. Te bekomen bij Th. Bekaert, likeur stoker, te Sint-Amandsberg, bij Gent, Antwerpschesteen weg nr62, echte Graan- genever, gewaarborgd op factuur, aan fr. 1,00 en l,05den liter, deze laatste moet 16 graden wegen. Franschen aan fr. 1,00; 1,10 en 1,25 den liter. Alle gewone likeuren aan fr. 1,00 den liter en alles van eerste kwaliteit. Alwie zijne intresten bemint zal niet nalaten alle zijne bestellingen te doen in bovengemeld welgekend huis. Verzoek wel op het adres te letten. Op zon- en feestdagen gesloten om 2 uren namiddag. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten. Mannelijk geslacht 19) „2 Vrouwelijk 13) OVERLIJDENS. L. Geeroms, z. b. 36 j. Zonnestr. F. De Schryver, man De Groodt, metser 81 j. Iloogevesten. F. Heyvacrt, 16 j. Boter, melkstr. J. De Windt, man Gossë, geneesheer, 71 j. Nieuwstr.A.Coppensi man Liebaut, herberg. 43 j. Gentschestr. 2 kind. onder de 7jaren. Zaterdag, 24 Juli 1897. Tarwe fr. 16,00 a 17,50 Masteluin 14,50 a 14.00 Rogge 11,50 a 00,00 Garst 12,00 a 00.00 Haver per 100 kil. 17,00 a 18,25 Spelt 00,00 a 00,00 Koolzaad per 100 kil. 00,00 a 00,00 Lijnzaad 00,00 a 00,00 Koolzaadolie 00,00 a 00.00 Koolzaadkoeken 00,00 a 00,00 Lijnkoeken 00,00 a 00,00 Aardap. roode de 100 kil. 0,00 a 0.00 Aardap. (goeie nieuwe) 5.00 a 6,00 Boter per 3 kil 6,12 a 7,56 Eiers de 25, 1.71 a 2,07 Vlas, de 3 kil. 0.00 a 0,00 Vigger.en, per koppel r. 45,00 a 55,00 Ajuin, 100 kil. fr. 0,00 a 0,00 volg. kw. HOPMARKTEN. AALST Beschikbare 1896-SA 21 fr. 8 merk. 20 fr. Nieuwe oogst 1897 op Oct.-Nov. 35 fr —1895 fr. 13,00. Markt kalm. POPERINGE. Stad. 20 fr. Dorp 18 fr. ENGELAND. Kent. 1" 50 a 60 sh. (1 2® 30 a 40 sh. Sussex. 30 A 50 sh. DUITSCHLAND. le 50 A 00 mk. (2) 2® 30 A 40 mk.3C 15 A 25 mk. CALIFORNIE. 60 a 80 sh., volgens kwaliteit. VRAAGT OVERAL de Ossenvoetolie MOEBIUS bijzondorlijkjbereid voor naai- en breima- chienen en rijwielen, van het huis II. Moebius en zoon, leBAle, (Zwitserland.) Te koop eene centrifuge pomp, gevende 500 liters water per minuut. Eene steekpomp. Eenen ouden kleinen camion voor ponnet paard, bij de Erven Van Malderen, bleekers, Brusselschestraat, nr 26. (1)SI>.- (2) Mk. - Shelliug, waarde fr. 1,23. - Mark, waarde fr. 1,25. GENT, 16 Juli Tarwe (per 100 kilos) fr. 16,50 a 17,00 Rogge 11,50 a 12,00 Haver 17,00 a 17.50 Gerst 00,00 a 00,00 Boter per kilo, 2,16 a 2,61 Eiers per 25, 1,71 a 1,89 ANTWERPE^l, 23 Juli Ziellier de prijzen der granen op de merkt in hel Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 16,50 a IS,00 Rogge, 11,75 a 12.25 Wintergerst, 00,00 a 00,00 Zomergerst, 13,00 a 14,00 Haver, 16,50 a 17,00 Boekweit, 00.00 a 00,00 Boonen, 18,00 a 00,00 Bitterpeën, 14,00 a 00,00 De kuip boter werd heden morgend Ier markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr. 2,30 a 2,35. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,30 a 1,50. De aardappelen worden per zak, ver kocht aan fr. 6.00 tot 8,00. De eieren betaalde men per 25 stuks fr. 1,75 a 2,00. VEEMARKTEN, GENT, 23 Juli Getalte koopgesteldehoorenbeestcn 698 Melkkoeien 42 Vette koeien 71 Groote ossen 1 Slieren 140 Jonge ossen 130 Magere beesten 164 Vaarzen 150 Schapen 5 I Varkens 314 Lammeren 0 Loopers 10 Kalveren 1451 Viggens 450 Slieren 1' kw. 0,67 kw. 0.60 3» kw. 0.50 Koeien 0.65 0.60 0.55 Vaarzen 0.75 0.70 0.65 Ossen 0.75 0.65 0.65 Varkens 0.80 0.70 0.60 Kalrers 1.10 1.00 0.00 lluidenmerkt Ossen koei- en vaarzenvellen rr. 0.75 Stierenvellen 0.80 Kalfsvellen 0.60 BRUSSEL, 23 Juli Kalverenmarki. Geta' te koop gesteld 502. Prijs per kilogr. op voet Ir. 0,60 a 1,00 00 lammeren van fr. 00,00 tot 00,00. Huidenmerkt. Ossen, fr. 0,70 a 0,95 Stieren, 0,55 a 0,60 Koeien en veerzen 0,65 a 0,75 Kalveren 0,80 a 0,90 CUREGIIEM-ANDERLECHT, 22 Juli Ter veemarkt werden te koop gesteld Ossen 573 I Koeien cn Veerzen Stieren 386 724 Men betaalde per kilogram op voet Ossen fr. 0,72 a 0,82 Stieren 0,53 a 0,63 Koeien en Veerzen 0,53 a 0.63 PARIJS-La Vjllette. 22 Juli Ter markt verk. lek. 2®k.3®kil. Ossen j 1870 1780; 1-52; 1-38! 1-25 540 31211-50! 1-35 1-20 188 183:1-20 1-10 1-00 1900 140211-65; 1-55 1-25 17433 14961:1-80 1-60 1-40 Koeien Stieren Kalveren Schapen Varkens 7022; 6764! 1-40 1-30|l-2o Groote Meubelmakerij JEAN LIMFENS-CAUDRON, 38 Brusselschestraat 38 (Pontstraat), AALST, neemt de vrijheid, liet geëerd publiek kenbaar te maken^dat hij van het Minis terie van Arbeid en Nijverheid, een uitvin dingsbrevet komt te verkrijgen voor het vervaardigen van een nieuw stelsel van Nachttafel-Gemak. Er zijn ten allen tijde bij hem ook te bekomen alle soorten van Meubels en in alle soorten van hout, vernist, gepolijst en gecireerd, zooals buffets, etageres en bibliotheek, kleer- spiegel- lijnwaad-en keukenkassen, lavabos, bureaux, nacht tafels oud en nieuw stelsel, eiken en note laren tafels in Ylaamschen stijl, Coulisse ronde- herberg- en keukentafels, zetels, herberg- keuken- kinder- en kerkstoelen, ledikanten met en zonder ressort, matras sen in wol, zeegras en erin vegetal, spiegels, snij-en draaiwerken, immers al wat den meubelartikel betreft. Magazijn van galocken, blokken, pan toffels en espadrils. Boomkweekerij in alle soorten van wild hout. Jean Limpens-Caudron. N. B. Hij werkt ook op commande. VERBETERING op het gebied van Asphalt-Dakpapier, Duresco-Dakpapier, Durescopap en Carbolineum Duresco. Uit de Fabriek van J. Sieindler Oe, ALTON A OTTENSEN. Bekroond Wereldtentoonstelling te Am sterdam, zoo als ook op de internationale Tentoonstelling Mechelen (Malines) met de hoogste onderscheiding eere-diploma of diplóme d'honneur. Duresco Dakpapier, de beste, duur zaamste en goedkoopste Dakbekleeding van den tegenwoordigen tijd, is geheel zand- en steenvrij,zeer glad en buigzaam, waardoor het beschadigen bij het over- loopen geheel wordt voorkomen. Tevens heeft liet dit belangrijk voor deel, dat het slechts om de li jaren ge teerd behoeft te worden; ofschoon dit bij alle andere soorten ieder jaar noodzakelijk is; eene groote besparing dus aan mate riaal en werkloon. Bij goede behandeling en besmering met Durescopap, geven wij 20 jaar ga rantie. N. B. De alleen verkoop van bovenge noemde artikelen hebben wij opgedragen voor Aalst en omstreken aan den heer I). Van Geert, Vaart. 13, Aalst, bij wien het in alle hoeveelheden verkrijgbaar is. VERKOOPING OP LICITATIE van een EN EEN HUIS te Welle(Langeveld). De Notaris DE SADELEER. te Erem- bodegem, zal namens de kinderen J. Asscherickx, ten overstaan des heeren Vrederechters, met de pleegvormen der wet van 12Junil8i6 openbaar verkoopen: Lot I. Een huis met den grond te Welle, Langeveld, sectie A, nr345A, groot 9 aren»32 centiaren. Verdeeld in 2 koopen Koop 1. 5 aren grond daaruit to nemen langs den ijzerenweg. Koop 2. Het huis met 4 aren 32 centiaren grond langs den zuidwesten. Lot II. 3 aren 43 centiaren land te Welle, sectie A, nr 271d. Op Woensdag 4 Augusli 1897, om 1 ure namiddag te Hcrzele, ter Gehoorzaal van het Vredegerecht. OPENBARE VERKOOPING van Landbouwersalem en Veldvruchten, te Welle, Langeveld. Do Notaris DE SADELEER, te Krembodegera. zal op aanzoek en ten huize der kinderen J. Asscbcri-kx, te Welle, Langeveld, nabij den IJzerenweg, op Donder dag 29 Juli 1897, om 8 uren 's morgens, openbaar verkoopen A. Stoof met toebehoorten, tafels, stoelen, kasSco, horlogie. bank, Üakmoelie, vleesrhkuip, printen, beel den, spiegel, kommen, polten, pannen en meer ander huisgerief. C. Verscheidene koopen brandhout en strooi. D. I koop aardappelen, 1 koop klavers (2* snede), t knop koorn en t koop tarwe, slaande te wassen nabij de woning der kinderen Asscherickx. Openbare Verkooping. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Gemeente Melderl. Twee hofsteden, een huis met land, en twee pcrceelen land op Nievcl cu Doment. Verdeeld in 5 koopen, gebruikt doorliet sterfhuis van de wed" van Franc' Van Geit-De Vis, te Meldert.Domentjen andere (zie verders plakbrieven Instel Woensdag 28 Juli ,aQ_ Verblijf 11 Oogst) om -1 nren bij Mr Bruyninckx, koopman in kolen, te Meldert, Doment. Studie van den Notaris Breckpot, te Aalst. Meubel- en Vruchtvenditie op Woensdag 28 Juli 1897, om 1 uur namiddag, ten sterfhuize van de wedc van Franciscus Van Geit-De Vis, te Meldert, Doment. Bij ivoonstverandering Openbare Verkooping De Notaris Breckpot, te Aalst, zal ten verzoeke van Mr Rom. Van Limberghen, te Aalst, openbaar)ijk verkoopen Stad Aai.st. I. Een Huis met Hof, aan de Graan markt, groot 3 aren, 40 centiaren. Bewoond door den verkooper. II. En eenen schoonen Tuin, dienstig voor bouwgrond, gansch uitgebaagd, aan den Denderinondschen Steenweg, recht over de schieting van St-Sebastiaan, groot 25 aren, 70 centiaren. Instel, Woensdag 21 Juli Verblijf, Woensdag 4 Oogst om 4 uren In de Vlasmarkt, oud huis Torffs, bij M. Joseph Van der Vorst, te Aalst, aan de groote Kerk. Openbare Verkooping De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Gemeente Ho/stade. Twee perceelen Land, op De Biest en in De Wee, samen groot circa 41, aren 48 centiaren. Gebruikt door Joannes- Franciscus Sienaert, Te samen ingesteld fr. 1960. Laatste Zitdag Dijnsdag 27 Juli 1897, om 4 uren bij M. Désiré Van Cauwen- bergh, herbergier, te Hofstade, wijk Babbelaar. Bij ontbinding van Maatschappij. Studiën der Notarissen Breckpot, te Aalst en De B.o, te St-Jossc-ten-Noode. te LEDE, Groot Kasteel. II. Eö op Donderdag 5 Augusti 1897, om 2 uren, 5 hectaren aardappels, haver en kueibeeten, verdeeld in koopen. Goederen te Lede. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen 24 aren 35 centiaren Land, op do Middel Geesthoek. 34 aren 80 centiaren Land op 't zelfde veld en 3 aren 8 centiaren Bosch, aan de Boschstraat te Lede. Instel 27 Juli ,ao_ Verbluf 3 Augusti) ">J'- om 3 uren, ter herberg van den heer Van Overwalle, te Lede, Dorp. OPENBARE VERKOOPING van een goed TE HOFSTADE. De Notaris DE GHEEST. le Aalst, zal namens den heer Juannes-Baptist Van llauwermeiren. mei gewin van palmslag en gelagen in hel openbaar verkoopen Eenige koop. Een goed perceel Zaailand, groot volgens titel 29 aren 52 centiaren, gelegen le Hofstade op d' Huyversputten, gekadastreerd wijk A, n' 254, palende ten ooste aan de erven D'Haese, len zuide aan Felix f'letinckx. len wesle aan 't geraeentegoed van Ilofstade, en ten noordeaan den Weg. ZITDAGEN: Instel, Dijnsdag 13), Verblijf. - 27)Ju" ,80'' Land te Wichelen. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal op Dijnsdag 27 Jou, ten 3 uren, ter hor- berg van den heer Mattliys, to Wichelen, aan de statie, openbaarlijk verkoopen 42 aren 88 centiaren beste Land, te Wichelen, Steenakker, gebruikt door den heer Roggeman. OPENBARE VERKOOPING van eene te Hofstade. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met winst van palmslag en gelagen in hel openbaar verkoopen Eene behnisde Hofstede, zijnde het ond Hof Macha- ris, thans uitmakende drij woningen, gestaan cn gelegen te Hofstade, in liet Reckhnut. gekadastreerd wijk A. n" 765e, 765c, 765i>, 705a, 764a, 760. 761 en 761 ris. met eene grootte van 43 aren 40 centiaren en volgens titel groot 48 aren, palende ten ooste aan den beer Ncstor-Alberl Leireus en den heer Scham- phclter-Bruylandt, ten zuide aan Carolus Daelman- Van Ilauwerineiren en Theodnnr Daelman. len wesle aan den lieer Schampeleer Bruylandt en len noorde aan da Eeckhoutstraat. Gebruikt door de weduwe vau Lucas Poep, Petrus Poep en Joannes Temmerman. ZITDAGEN: Instel, Vrijdag 13) Verblijf, ,7, Aug»,u 1897. len 4 uren namiddag, ter herberg genaamd Di Roos bij den heer Jan-llaptiste Van Sande-Singelvo. le Hofstade, nabij den Windmolen van d'erven Matthys, aan den steenweg naar Aalst. Om reden van onverdeeldheid. OPENBARE VERKOOPING van hot te Hofstade. De Notaris 1)E GHEEST, le Aalst, zal mot gewin van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen Een schoon, goedgebouwd en welgelegen huis, zijnde de herberg i In het Gemeentehuis,te llofslade, in liet dorp. aan den Steenweg van Aulsf naar Di-nder- monde, gekadastreerd wijk A, uunmler I 158t en 1107t, met eene groollo van 18 aren 50 centiaren, palende oost aan de Sinlc-Annastraat, len zuide aan de kassei, ten ueste aan een buis y#n den heer Gustaaf llendrickx. bewoond door den beer onder pastoor Stevens en ten noorde aan I'etrus-Joseplius Vermoesen. Bewoond door de kinderen Schamplieleer. Voorschreven huis is door zijne voordeclige ligging cn gemak van gebruik zeer wel geschikt A-oor de uitoefening allerhande bedrijveu. ZITDAG K N; Insicl, Donderdag 29 Juli ,BO_ Verblijf. 12 Augusli) 1ÖV<' ten 4 ure namiddag, ter hiervoreu beschreven te ver koopen herberg. De Notaris Schelfhout, te Oordcgem, zal openbaarlijk verkoopen 1® koop. Eene Hofstede met Huis en Stal, groot bij meting 5 aren, 62 centi aren, gestaan en gelegen te Aalst-Schaar- beek, aan de Lindestraat. Booinprijs fr. 100. 2® koop.— Een perceel Land, kunnende dienen voor bouwgrond, gelegen nabij voornoemde hofstede, ook bij meting groot 21 aren, 53 centiaren. Boomprijs fr. 165. Beide loten bewoond en gebruikt, zon der termijn, bij Leo D'llondt. Een half per honderd instelpenning te winnen. Instel, Maandag 19 Verblijf, Maandag 26 JUU Om 5 uren namiddag, ter herberg van Theodoor Schollaert. aan de Lindestraat, te Aalst-Schaarbeek

De Denderbode | 1897 | | pagina 3