ROODE BETOOGING Rechtskundig Tijdschrift VOLLE AFLAAT O. L. F. van Lourdes, Allerhande Nieuws. Tegen de vliegen. De muren.de deuren en zolders van stallen enz. wor den gewit met witkalk, waarin een beetje in water opgelost aluin gedaan wordt. Loopen de vliegen tegen zulke muren of wanden op, dan duurt het niet lang of zij vallen weer op den grond, om dan ner gens meer tegenaan te kunnen komen. Het schijnt, dat de aluin de klevende vloeistof wegneemt, die bij iedere vlieg aan de pootjes voorkomt, waardoor het loopen zelfs tegen een zolder mogelijk is. Eene bedelaars gazet. De bede laars gaan vooruit. Reeds Alphonso Karr, zeide De bedelaar besteelt den ar men I En de bedelaarsstand is thans niet meer tevreden met fortuin te maken ten koste van de werkelijke hulpbehoe venden, maar hij veroorlooft zich zelfs de weelde van een eigen pers orgaan. Het blad der Parijscbo bedelaars heet Huis-, Kel kportaal- en Straatbedelarij. Het wordt als manuscript gedrukt, be staat slechts uit een blad en bevat eiken morgen de volledige lijst van alle plech tigheden en feestelijkheden van dien dag, zooals bruiloften, dooppartijen, begrafe nissen, enz. Vooral op de feesten der heel rijke lieden wordt bijzonder acht gesla gen. In een andere rubriek geeft het blad der bedelaars de nummers der huizen der rijke en weldadige menschen, met ver melding van de best geschikte uren voor een 8 bezoek. Verder wordt er onder richt gegeven in de beste manier om te bedelen, want degevraagden moeten ieder behandeld worden volgens hun neigingen, karaktertrekken en zwakheden. De een geeft alleen aalmoezen, als men hem met diepen eerbied behandelt, of met mijn heer de baron betitelt, een ander wil ateeds zeer nederig warden begroet, enz. Kerkxken. Zondag 11., hielden de valache demokraten aldaar meeting in een meerschsken. Slechts een drijhon- derdtal personen waren aanwezig, waar van de helft vrouwen en kinderen, 1/4 nieuwsgierige katholieken van Kerkxkan en uit naburige gemeenten, 1/8 groene en roode socialisten en 1/8 jongelingen van 15 tot 24 jaar van Kerkxken. Ook zegde De Backer tegen onzen merteleeij: Vriend, 't is een fiasco en men moet voorzichtig zijn in 't spreken want het ziet er niet pluis uit. Onze merteleer en zijn schoen poetser spraken doch wat de laatste wilde zeggen, heeft men zelfs niet kunnen gis sen, want niemand hoeft er een woord van verstaan. Na de meeting had het souper a van spekkassaarts plaats in de voornaamste afspanning van den Midden- berg. Hierover meer zondag aanst. Een vlaamsch prieiter. De oerw. heer D'Hont, geboortig uit West- Vlaandercn, is de eenige Belgische pries ter, die in Siam verblyft. Hij werd geboren te Ouckene in 1843, deed zijne studiën in het seminarie der vreemde missiën te Parijs en werd, on- middclyk na zijne priesterwijding in I naar Bangkok gezonden. Daar legde hij zich met den grootsten yver toe op de studie der talen van die gewesten, en na verloop van korten tijd kende hij de Siameesche en Chineesche talen grondig. In 1871 werd hij aan het hoofd der groote Christenheid dor anamieten te Bangkok geplaatst. Deze Christenheid telt thans 8000 zielen. Toen in 1886 de bisschop van Bangkok zich naar Europa moest begeven, werd hij tot apostolisch provicaris en voorloo- Eig opperhoofd der missie benoemd deze edieningen werden hem eene tweede maal toevertrouwd in 1896 en heden nog bekleedt hij dezelve. Door zijne wijsheid, zijne voorzichtig heid en zijne zelfsopofferine heeft pater D'Hont eenen machtigen invloed in Siam verworven on strekt er tot eere aan zijn vaderland. Het is een uiterst zeldzaam geval dat een missionnaris, die in den vreemde verblijft, door de Belgische regeering vereerd wordt met het ridderkruis der Leopold's orde deze onderscheiding, welke den oerw. heer D'Hont is te beurt gevallen, is daarom des te kostbaarder. David's feesten. Men is te Lier druk bezig met de toebereidsels voor de feesten, die zullen plaats hebben op zon dag 22 en maandag 23 augusti. Lier viert eenen zyner vermaarde zonen, den beroemden schrijver der vaderlandschc geschiedenis, den verdienstvollen kanun nik David. Feestelijkheden zullen er niet ontbre ken. Een kort overzicht van het welge vuld programma geeft er een bewijs van. Rond 11 uren zullen de feestcommissie en de deelnemende maatschappijen de ministers ontvangen aan de spoorweg- halle. Na een luisterijken optocht zal de stoet zich rond het standbeeld scharen dat onmiddellijk daarop door het feest- comiteit aan de stad zal overgegeven worden. M. d'Hooge Bellemans zal eene redevoering uitspreken. Volgt een feest zang 8 David ter eere getoonzet door onzen talendvollen T. Van Wassenhoven. Daarna groot banket, waaronder de deelnemende maatschappijen op de kios ken der stad muziekstukken zullen uit voeren. Ten 6 uren zal op stadsschouwburg Vredenberg het gekende Trouw en On trouw van Hofdijk opgevoerd worden en men zal den dag sluiten met eene prach tige algemeene verlichting. Des maandags om 10 uren zal er in de collegiale kerk eene solomnele mis, bij gewoond door Zijne Em. den Kardinaal Aartsbisschop van Mcchelen, gezongen worden; waaronder de eerw. pastoor Claeys eene lofrede op David zal houden. Onmiddellijk daarna feestzitting op Vre denberg waar verscheidene redenaars het woord zullen voeren. Ten 4 uren tweede en laatste uilvoe ring der cantate. Het feest belooft dus prachtig te zijn. Allen dan naar Lier en eene welverdiende hulde gebracht aan onzen vaderlandschen kanunnik David. Dat de maatschappijen talrijk opkomen en dat diegene, die hunne bijtrediug nog niet gezonden hebben, niet meer uitstel len, dan is het welgelukken van dat va- deriacdsch vertoon verzekerd. Elke maatschappij zal naar verkiezing eenen gedenkpenning of eene fotografie van David ontvangen, en tusschen de maatschappijen die op de kiosken mu ziekstukken zullen uitvoeren, worden geldpremiën verlot. Wat komt er uit het Geneverglas. 1. Kinders slordig aangestooten Stoel en tafel met driepooten, En geen eten in de kas Eene moeder bleek en lijdend Vruchteloos tegen armoe strijdend, Dat komt er uit 't geneverglas 2. Mannen die hun vrouwen slagen, Twist en ruzie alle dagen, En het huis steeds vol ambras Kinders vol van kwade streken, Dio steeds vechten, stelen, breken, Dat komt er uit 't geneverglas 3. Eer en deugd met voeten treden, Leven wild en zonder zeden, Even als een dierenras Vloeken, tieren en verweuschen Dat het schand is, voor de menschen, Dat komt er uit 't geneverglas 4. Wilt gij, vriend, in vrede leven, En met weelde zijn omgeven Wilt gjj zijn gezond en kras Wilt gij op aarde vreugde smaken, Rustig 's levens einde genaken, Vlucht dan steeds het geneverglas 1 Tegen de belgische werklieden. Men weet dat Frankrijk van alles uit vind om de Belgische werklieden die naar Frankrijk gaan werken te tergen. Zij zijn reeds met een belasting geslagen geweest. Nu, in den arrondissementsraad van Rijssel, heeft zekeren heer Vincent woensdag laatst, voor de derde maal, eenen wensch uitgedrukt om van het Fransch gouvernement de afschaffing te bekomen van de werkmanstreins van Tourcoing naar Meenen en wederkeerig. Om dien wensch te doen gelden, haalt hij de volgende redens aan 1° Dat do Belgische werklieden een aanzienlijk verlies veroorzaken aan de Fransche werklieden, in dezen zin dat zij werken in goedkooper voorwaai den dan deze laatste 2° Dat zij het noodige voor hun onder houd dagelijks medenemen en niets ver teren te Tourcoing 3° Dat zij blauwen of smokkelen ten einde den prijs van hun vervoer terug te krijgen 4® Dat het grootste deel van die vreem delingen vijandig zijn aan het gouverne ment en de werklieden ophitsen tot haat tegen de republiek en tot de verlooche ning van het vaderland. 5° Dat do vaderlandsliefde aan de bazen den plicht oplegt Fransche werk lieden te gebruiken bij voorkeur aan de Belgische werklieden. Het Vlaamsch voor de assisen. Het volgende incident had maandag plaats voor het assisenhof van Oost-Vlaanderen, waar de echtgenooten Vlaeminck te ver antwoorden hebben voor brandstichting. Wij nemen het over uit het verslag van het Fondsenblad. De voorzitter der jury, hoorende dat M. Wurth zich in 't fransch uitdrukt, doet opmerken dat verscheidene juryleden geen fransch verstaan. M. Van Egeren, voorzitter van het. Wie zijn dat De voorzitter der jury wijst er twee aau. M. Van Egeren (tot de juryleden).Wie *n u verstaat geen fransch M. Goethals, van Overmeire staat recht. M. Van Egeren. Hewel, verstaat geen fransch M. Goethals. Wel, alzoo, maar ik ver- a toch beter vlaamsch. M. Van Egeren. Zie, de advokaten moeten in 't fransch pleiten, de beschul digden hebben het gevraagd als ge geen fransch kunt, dan moeten we de zaak naar eenen anderen zittijd verzenden. Kunt ge fransch M. Goethals. Ha bah, ja ik M. Van Egeren. Jamaar, hoe kan ik nu weten of ge transcb kunt of niet. (M. Goethals staat versteld). Zijt ge naar school niet geweest M. Goethals. Wel zeker M. Van Egeren. Hoe lang wel M.Goethals. Tot vijftien of zestien jaar. M. Van Egeren. Waar M. Goethals. In een fransch pension- naat. M. Van Eaeren. Gij hebt tot 15 jaar fransch geleerd en gij kunt geen fransch M. Goethals. Bah 't zal wel gaan I Op de vraag des voorzitters zeggen de verdedigers dat zij verzaken aan al de middels van verbreking, welke dit fei- hen in handen zou kunnen geven. Tijdens de ondervraging van den be schuldigde werd de vroeger vermelde ge zworene, M. Goethals onpasselijk. Hij werd weggeleid en de zitting werd tijdelijk geschorst, om 10 minuten later voort te gaan. Ten einde te kunnen oordeelen of eene streek al of niet voor de bijenteelt geschikt is, laten wij hier een naaralijstje volgen van de bloemen en bloezems, welke rijk aan honingsap zijn en waaruit de bijen het gemakkelijk kunnen halen. Zij zijn gerangschikt naar den tijd van het jaar, waarin zij voorkomen dus eerst de voorjaars-, dan de zomer- en eindelijk de najaarsbloesems,. De crocussen, de anemonen, de tulpen, de narcissen, de katjes van wilgen, popu lieren, elzen, enz., de bloesems der kruis bessen en van al de vruchtboomeu, de paardebloemen, hier en daar ook wel hondsbloemen genoemd, de bloesem van knol- en koolzaad, de bloesem der fram bozen, de bloesems der meeste heesters, de bloesem der witte klaver, de braam- bessenstruiken en der réséda, de blauwe korenbloem, de bloesem der lathyrus, der linde, der boekweit, der dophei en vooral van de gewone hei, de bloesem der wilde herik, de bloesem van de spur rie en van de klimopplant. De bovengenoemde katjesdragende hoo rnen en ook vele bloesems zijn vooral dienstig tot het verzamelen van stuifmeel hetwelk aan de pootjes de bijen blijft kleven. Met honig vermengd strekt dit den bijenkoloniën tot voedsel. De imker noemt het dan ook bijeenbrood. v Burgerwacht. Door de stem- yft miDg van het amendement, Hoyois fff is alle gevaar verdwenen dat de Burgerwacht kan ingericht worden in al de steden en gemeenten des lands. Bedoeld amendement bepaalt dat de Burgerwacht enkel zal ingericht worden in steden en gemeenten van meer dan 10,000 zielen of in aaneenhaugeude ge meenten te samen meer dan 10.000 zielen tellende. Het volgend paragraaf is er ook bijge voegd geworden Zij is niet werkdadig in andere ge- meenten ten ware de handhaving der b plaatselijke orde eischedatzij erwerk- - dadig worde gemaakt. In dat geval kan zy het slechts worden krachtens een - met reden omkleed koninklijk besluit, b nadat de bestendige deputatie geraad- pleegd werd. b Dus 't Land van Aelst en De Werk man blyven te kort aan do waarheid wanneer zij beweren dat de Burgerwacht faat ingericht worden tot zelfs in de leinste gemeenten, gelijk Vleckem, Mos- pelaere, euz. enz. O die groot© steden. Het gaat er aardig toe in die groote steden. Goddeloosheid en bijgevolg ontucht zijn bezig met ons daar een ras te vormen voor de toekomst, dat slechts nog van don mensch het uiterlijke zal behouden. Wij lezen in de Parijsche dagbladen Waarom heeft jufvrouw T., zich van 't leven gebracht Hare vriendinnen weten het, doch zwijgen. Wat er ook vau zij, jufvrouw T., eene zeer gevierde kunstenares van rond de zeventien jaren slechts, had eergistern avond vier harer beste vriendinnen uit- genoodigd, insgelijks jonge meisjes van den begoeden stand. Men dronk, men schonk, men vertelde honderde aardig heden; kortom, zoo't schijnt, de gasten verkeerden in de luimigste stemming van de wereld. Aau 't nagerecht staat juf vrouw T... in eens recht. Genoeg gelachen nu, zegt zij, ik ga mij vermoorden. Zij somt koelbloedig hare redenen op. De vriendinnen keuren ze goed en men houdt raad over de zachtste manier van sterven. De eene is voor verhangen, de andere voor den revolver, eindelijk vallen alle vijf t'ukkoord op een afkooksel van sublimé corrosif. 8 Daarmede zijt gij subiet naar 't pie renland en zonder pijn, leert eene der vriendiunen; wilt gij dat ik er een paks- ken hale b Als 't u belieft, beje gent jufvrouw T... En dit alles wordt geschoteld en ge lepeld alsof er eenvoudig kwestie ware een glas water uit te drinken. Het meisje neemt het gift in, valt dood en de vier vriedinnen gaan M. Cornet, den commissaris, verwittigen van 't geval; de ambtenaar had de meeste moeite van de wereld om die lieve schepseltjes aan 't verstand te brengen dat men soms beter wat min complaisant kan zijn voor zijne vrienden. En zeggen dat het zulk volk is dat den buiten voor lompe boeren uitscheldt. O de buiten, goot hij niet gedurig versch bloed in de uitgeputte aderen van den steêling, de groote steden stierven uit in 't verloop eoner eeuw. 'tZijn onze brave boeren die de steden rechtstaande houden, zoowel op zedelijk als op stoffelijk gebied. Honderdjarigen. Een Duitsche statistieker heeft onderzocht hoeveel hon derdjarigen er zijn in verschillende lan den der wereld. In Duitschland zijn er op 55 millioen inwoners 78 boven de 100 jarenFrank rijk heeft er 213 op 40 millioen inwoners Engeland 146 Ierland 78 Schotland 46; Denemarken 2 België 5 en Zwitserland 410. Zwitserland heeft slechts eene bevol king van min dan 3 millioen inwoners. Er zijn dus 137 honderdjarigen per mil lioen inwoners. Waarlijk 't is in Zwitserland de moeite niet waard zyn jubelfeest van honderd jarigen te vieren I Volgens de Duitsche statistiekers is een neger geboren in Afrika en nu te Rio de Janeiro verblijvende de oudste inwoner der wereld hij heet Bruno Catrini, en telt 150 jaren. Moskou bezit den koetsier Kuslum die 140 jaren oud is. Spijtig is het dat die ouderlingen dag voor dag de gebeurtenissen niet hebben aangeteekend daarin zou veel wetens waardigs te vinden zijn. van 15 oogst. Recht voor allen, het roode orgaan van Amsterdam deelt eenschrjjven meê van eenen Belgischen socialist in 't welk 't gor dijntje wordt weggeschoven en men klaar te zien krijgt wat doel de rooden bereiken willen aoor hunne betooging van 15 oogst aaust. De Belgische rooden werken niet om het lot der werkerstanden te verbeteren, maar wel om het ministerie te doen val len ten voordeele en profiite van de ma- connieke liberalen. De rooden zijn dus de polichinellen en de liberalen houden de koordjes. Men neme aandacht Men moet op de hoogte zijn der hande lingen onzer Belgische leiders; men moet hun taktiek kennen, er aan meegedaan hebben, om te kunnen gelooven, waartoe ze in staat zijn. Wij, die zoo geerne zouden deelnemen aan zulke betoogingen deelnemen doen we toch, maar op onze manier om onze stem te verheffen tegen het monster mili tarisme, wij voelen ons weer genoodzaakt onze waarschuwende stem te doen hooren tegen de politieke hansworsten, die zulke betoogingen gebruiken voor hun politieke doeleinde en die dus het volk bedriegen. Bedriegen doen ze het volk,want terwijl de socialistische jeugd denkt, dat die betooging tot doel heeft te protesteeren tegen het militarisme, dus tegen alle legers, kan men tusschen de regels der artikelen, die er over geschreven worden door de leiders, lezen, dat het hun meer te doen is om tegen de regeering te agi- teeren, en zoodoende bij de toekomende' kiezing er persoonlijk bij te winnen. b Wat de jonge wachten voor (foei hou den, gebruiken onze gedachten dus als middel. - Dat is lage tactiek Wel schrijven en spreken onze geachte afgevaardigden ook voor de opschorsing van alle legers, maar dat kan nu niet, hoort ge 1 Dat is iets voor later, later, zeer ver in de toekomstEerst moet men zien wat verbetering in ons huidig krijg- stelsel to bekomen, dan de gewapende natie en die moet dienen tot invoering van den socialistischon staat zonder legers II?? Voor enkele dagen zegde ik tegen een kopstuk der progressisten Ik denk, dat het uwe partij meer te doen is met hare betooging, om de regee ring omver te werpen, dan wq1 voor het doel dat men voorgeeft. b Autwoord Wel zeker, dat is politiek. Waren wij de regeerders, misschien kwa men wel de katholieken manifesteeren. b Ziedaar het doel, niet alleen der burgerpartijen, maar ook van onze weten schappelijke koöperatieve socialistische (?I) biberons en slaapmutsen aanprijzers. - Genoeg spotternij! De zaak is te ernstig; boos, ja, maar meer bedroefd ben ik, wanneer ik denk, hoeveel duizende franks er weer in minister Peerenboom zijn kas zullen vloeien, door duizenden arbeiders verdiend in het zweet huns aanschijns. Zagen we den dageraad maar verrijzen, die de verminkte herssens onzer werk- broeders wat opklaarden omdat ze wisten - wat ze deden Wisten wat zededenschryf ik, want j ze weten het niet. Dat komen ze ons zelf vertellen. voor Vlaamsch-Belgié. Het vijfde nummer van het Rechtskun dig Tijdschrift voor Vlaarasch-België is verschenen en behelst 1. J. Bueckers. De nederlandsche strafwetgeving. (Slot). 2. Em. Vliebergh. De taal van het duitsch burgerlijk Wetboek. 3. Félix Rodenbach. Zelfmaking of ontvoogding. Burgerlijk en fiscaal recht. 4 Rechtspraak. Burgerlijke rechts vordering. Dagvaarding. Niet-ont- wikkeling der middelen waarop de eisch gegrond is. Geldigheid. Pers. Dag- of weekblad. Niet aanhalen van feiten van aard om de achtbaarheid te benadeelen. Niet veroorzaken van nadeel. Eisch tot schadevergoeding. Niet ontvankelijkheid. (Rechtbank van 1JUB aanleg van Dendermondeh 21 Nov. 1896. 5. Burgerlijke rechtsvordering, euz. 6. Wetgeving. Wet van 20 Novem ber 1896, tot wyziging der erfrechten van den overlevenden echtgenoot. 7. Berichten cn mededeélingen. Vlaarasche conferentie van Gent. Uit Zwitserland. Gelijkheid der lands talen. Het Rechtskundig Tijdschrift ver schijnt in maandelijksche afleveringen van 32 bladzijden. Prijs 10 fr. per jaar 12 frank voor het buitenlaud. Bel gische Bookhandelmaatschappij, 16,Treu- renberg, Brussel. DE OOGST. God, wat zijt gij machtig Natuur, wat zijt gij prachtig Verwaande mensch gij die meent God te Verneder u, en zie omhoog [wezen, Wen nooit uw blik daarhenen toog, Bezie hemel en natuur: in beide zult g'uw [kleinheid lezen, 't Ia oogattyd wat een leven In veld en groene dreven, Wat vreugd en zang van ouden en van jongen Van 't krieken van den dag Tot zonne dalen mag. Tot bloem en planten zijn in slaap gesongsn. Wat rijkdom in het veld Een mijn van gouden geld Door d'Almachtige hand zoo mild geschonken. En recht en links en overal Staan bloem en kruid en al Met groen en geel en geel en groen te pronken. Vinnig bijt de pik het graan, Geen halm blijft nog rechte staan, Als wou de boer zijn land een ander uitzicht En als de laatste vracht [gaven Is in de wijde schuur gebracht Dan klinkt een dankend lied door allen aan geheven. Asper, 21 Juli 1897. P. E. G. Z. J. C. A. J. M. J. F. C C. «o» toevoegelij k aan de zielen des vagevuurs van Christus zélf gegeven aan den H. V. Franciscus, te verdienen in de kerk der Arme Claren Colettinnen. Maandag 2 Augusti O. L. V. ter En gelen, gekend onder den naam van Pob- tiunccla. De Goddelijke diensten zullen geschie den als volgt Beginnende met de eerste Vespers ten 2 uren, l,ten Augusti tot zonne oudergang van 2d,D Augusti. Het Sermoen om 5 uren door den Eerw. P. Vebmeiben, Jesuiet, daarna Lof. Maandag 2 Augusti, om 6 uren de l,u Mis met uitstelling van het Allerheiligste Sacrament des Autaars. Om 8 uren de solemnele Mis. 's Namiddags om 5 uren het Sermoen door den Eerw. H. J. Van Nhbum, daarna het Lof met te Deum. BELGISCHE BEDEVAAB.T naar naar de schoone grotten van St. Antonius van Padua,te Brive en naar het H. Hert van Montmartre te Parijs, van den 23 tot 31 Augustus 1897, mot de goedkeuring van Z. Em. den Kar dinaal-Aartsbisschop van Mechelen. Vertrék. Den 23 uit Brussel (Midi) en Geut (Zuid) binst den morgend. Reis weg Parijs, Brive, Lourdes, Bordeaux, Parijs. Terugkeer. Vertrek den 30" 's mor gens aankomst in België den 31" rond den middag. De terugreis zal geschieden zonder verandering van trein. Prijzen der kaarten Brussel le klas 154 2* klas 97 3® 65 fr. Gent b 155 - 98 - 65 a Prijzen voor verblijf en verdere kosten. Boven de vorengenoemde prijzen 100 fr. in de eerste klas,60 fr. in tweede en derde klas. Inschrijving. De lijsten zullen den 15° Augustus gesloten worden. In geval van wettig beletsel zal het gestorte geld teruggeven worden tot den dag vóór het vertrek. Voor de personen dio zich na 5 Augus tus laten inschrijven, wordt de prijs ver meerderd met 5 franken. De vermeerde ring zal streng geeischt en in de kas der arme zieken gestort worden. De arme zieken zullen kosteloos vol gens de ontvangene aalmoezen aanvaard worden. De giften voor het werk der arme zieken mogen gezonden worden aan den. eerw heer Walravens, aalmoezenier van' het Werkmanshuis te Brussel, Kieken- markt, 18. Een geneesheer zal de bedevaart ver gezellen. Al de zieke of gebrekkelijk© personen die zich laten inschrijven, worden ver zocht ons ten minste 15 dagen voorop,een getuigschrift van den geneesheer te laten toekomen. Voor verdere inlichtingen zich te wen den tot Aalst, ten Bureele van Denderbode. De heer die op den lijkdienst van Mr Doctoor Joseph Do Windt, in de kerk, een anderen hoed heeft aan getroffen als den zijnen, is verzocht hem te geven, ter verwisseling, aan MArentsr ter Markt, van welke koopman alle tweo voortkomen. Vergissing. Zondag avond, ten 11 uren, wilden twee heeren en eene dame de Noordstatie te Brussel binnentreden langs den voorgevel. De bediende deed opmerken dat de ingang zich bevond langs den zijkant, rut du Progresmaar een der heeren had de opmerking niet gehoord en ging door.

De Denderbode | 1897 | | pagina 2