"la providence ZAAILANDEN ZAAILANDEN DE WATERRATTEN Allerhande Nieuws. stlïï, "fe Frankrijk. Uit der hand te koop. Spanje. ZEEVISCIIHANDEL H. ARYS- DEPAEPE. APPELS VOOR CIDER Genever groot en klein Te huren Huis te huren Te huren AANBESTEDING HUISMÏUBELS BOUWMATERIALEN WOONHUIZEN MEUBELS GEMEENTEHUIS perceel LAND Behuisde Hofstede vangt 30 looze cartouchen, de kolommen van munitiën zullen van 10 cartouchen per man voorzien wezen. Men zal per man 10 cartouchen meer verschieten dan in de groote manceuvers. De dienst der inlichtingen zal volledigd worden door het gebruik van vastliggende luchtballen en lichtgevende zichtkundige signalen. Van 30 Oogst tot 10 September zullen er voorafgaande oefeningen van beleg plaats hebben voor de troepen vestingge- schut en den genie iu de plaatsen van Antwerpen, Dendermonde, Namen en Luik. De thema's dezer oefeningen zullen in verband staan met het algemeen thema hier hooger opgegeven. Donderdag 19 dezer komt generaal Bourlard te Dendermonde zijnen intrek reeds nemen. Luitenant-generaal Bocquet en gene raal Renard zullen den 7 September te Dendermonde met het gros van 't verde- digingsleger aankomen. Z. M. de Koning zal, den dag des groo- tcn veldslags, te Dendermonde aankomen in plaats van te Lebbeke. Hij zal zich van daar te paard naar de manceuvers -begeven. De revue der troepen blijft nog altijd bepaald tusschen Lebbeke en Dender monde. MAATSCHAPPIJ Vergaderingen op Zaterdag 21 Oogst 1897, om 8 ilz uren 's avonds Afdeeling A, ter herberg van Benoit Hermans en nadien bij Emile De Wilde, beide Dam. Afdeeling B, ter herberg van Steenhout Philemon en nadien bij Camille Hoeve- linck, beide Baudewijnkaai. Zaterdag 28 Oogst, om 8 lk u. 's avonds. Afdeeling C, ter herberg van Frans Van den Broeck en nadien bij De Hop Frans, beide Binnenstraat. Afdeeling D, ter herberg van Frans Van Cauter, Hovenierstraat en nadien bij Donaat Goeman, Moorselbaan. Stedelijke Muziekschool van Aalst. Misslagen zijn geslopen in ons verslag van Donderdag 11. aangaande den uitslag der kampstrijden het moet zijn Muziekleer, 3° afdeeling, Jongelingen. M. Frans Meganck heeft de eerste mélding met onderscheiding behaald. Muziekleer, 2° afdeeling, Juffers. Juffer Brendonck Urbanie bekwam den 2n prijs. Uit Congo terug. Alle oogenblik- ken wordt te Antwerpen een stoomboot uit Congo verwacht welke onzen stadsge noot, den heer Albert Van Duerme naar 't vaderland zal terug brengen. De heer Van Duerme vertrok naar Congoland in Maart 1895 en verkeert in min of meer ziekelijken toestand. Hopen wij dat spoe dige genezing weldra volgen zal. Dat de verandering van luchtstreek eenen noodlottigen invloed heeft, wordt bewezen door de sterfgevallen, die begin nen talrijk te wordec in het Congoleesch dorp te Tervueren. Tot nu toe zijii reeds zes zwarten overleden. Schrikkelijk ongeluk in de statie te Gent. Men is bezig met de Zuiderstatic te herschilderen. De heer Defrance-Varlet, van Verviers, ondernemer, stond zaterdag voormiddag, rond 9 ure, to klappen omtrent de eerste overgangbrug met den heer Putzeys chefpikeur. Daar de sneltrein 3026 uit Oostende binnenstoomde, ging de heer Defrance uit den weg, doch werd gevat door een versporende machien. Hij kreeg eenen geweldigen stoot in de zijde, en werd tegen het wachthuisje geslingerd. De heer Defrance was den schedel gekloven, de hersens lagen bloot hy werd overgebracht naar het Hotel de Gand waar hij verbleef; seffens werd den schedel toegemaakt. Doch de ongelukkige spuwde bloed en stierf na een uur in de ijselijkste pijnen. Zijne familie is per telegram verwittigd. De heer Defrance was 45 jaar oud en ^huisvader. KREDIET AAN ALLEN I Meubels in alle slag eu iu alle stijlen! Slaapkamers. Eetzalen volledig, in accajou, nolelaar, eikenhout, enz Garnituren voor salons in sac arabe, Louis XV. enz. Kleer kasten Spiegelkassen, Lijnwaadkassen, Lava bos, Tafels, Schrijtafels, Stoelen, Keukenmeu belen, marmeren Tafali, enz. Bij zonder 0 tOOff voor Tapijten, Spiegels, Lusters, Hanglampen, Sloven, Jachlkomfooren, 71, Hoogpoort, GENT. AANZIENLIJK ASSORTIMENT van CONFECTIEN VOOR HEERE.V EN KINDEREN. Kleeieren op maat voor Hoeren, Damen Kinders Groots l£0U8 van Vamestojfen, Laken, Wit goederen, Zijden, Fluweel, Flaneel, Matrassen- goederen, Dekens, Bedspreien, Gordijnen, enz. Sohoeisels in alle slag. Regenschermen. Uurwerken, Pendulen Kinderrijtuigen, enz. I"~- Het Hui» eela.t rich met do volledigo in- hotels, herbergen cm GEHEIMHOUDING STREN De Belgica heeft maandag morgend te Antwerpen het anker gelicht. Al de schepen op de reede en in de dokken waren bevlagd en aan de huizen van de kaai wapperden de Nationale en Autwerp- sche kleuren. Zondag had de Belgica, onder het bestuur van M. de Gerlache, den Amerilcadok verlaten en had het anker geworpen op de reede, ter hoogte van den Kursaal. Maandag morgend ten 9 ijz ure, vaarde de Belgica traag de rivier op tot aan den Zuiderdok en vaarde langs heen de kaaien even traag tot achter den hoek van Austruweel. Dat was de laatste groet van de ontdekkingsreizigers. Een talrijk publiek bevond zich op de kaaien en op de wandelterrassen; men wuifde met hoeden en zakdoeken en veler oogen betraanden zich toen de Belgica begeleid door eene gansche vloot yachten uit het oog verdween. En nu vooruit naai den Zuidpool 1 - Groote brand te Meenen. Zondag nacht werd de bevel hebber der pompiers van Mee nen verwittigd, dat in den stoommolcn der gebroeders De Meestere, op den rechteroever der Leye, brand was ontstaan. Hij sneldo met zijne manschappen en materieel ter plaatse maar de vlammen hadden reeds alle vier de verdiepen van het groote gebouw aangetast, zoo dat het bestrijden van hot vuur als onmogelijk mocht worden beschouwd. Een agent van Meenen bekwam zware brandwonden. De bestuurder van de fabriek, welke zich op de bovenste verdieping bevond, kon niet meer langs den trap ontvluchten, en maakte aan een der vensters een koord vast, langs waar hij zich naar beneden liet zakken. Ongelukkig was de koord te kort, zoodat hij zich van verscheidene meters hoogte moest laten vallen, en hierdoor erg gekwetst werd. Twee werklieden werden aan de han den gewond. In de magazijnen was eene ontzaggelij ken voorraad graan, en bijna duizend zakken bloem aanwezig. De schade wordt op 350,000 fr. bere kend. Ongeluk. Een droevig ongeluk is maandag nacht in de statie te Muysen voorgevallen. De genaamde Van den Heuvel, man- oeuver, gelast met het aanhaken en afha ken der wagens viel onder de wielen van eenen rollenden wagon on hem werden twee beenen afgereden. De ongelukkige werd in eenen wanho- pigen toestand naar het gasthuis overge bracht. Van den Heuvel is vader van verschil- lige kinderen, zijn toestand is te bokla- gensweerdiger daar over eenige weken zijne woning de prooi der vlammen werd, tijdens een onweêr. Prins Henri d'Orleans had tegen den Italiaanschen graaf van Turin gezegd dat de Italiaansche soldaten maar geprutst hadden in Abyssinie in den oorlog tegen Menelik. De graaf van Turin heeft zulks kwalijk genomen en heeft den prins van Orleans in tweegevecht gevraagd. Het tweegevecht heeft zondag plaats gehad. Prins Hendrik werd erg aan don schouder en aan den buik gewond. De graaf van Turin bekwam eeno onbe- buidende wonde aan de hand. De toestand van den prins is niet gevaarlijk. Bouwgrond, in de Schoolstraat, Aalst- Schaarbeek. Zich ie bevragen bij Cornelius Muylaert, Withuisstraat, Nieuwstraatpoort. Angiolillo, de moordenaar van den mi nister-voorzitter Canovas, is door den krijgsraad tot der dood veroordeeld ge worden. Naar men beweert zal hij in eene gevan genis geworgd worden. De Belgische socialistische organen vorschoonen de misdaad door dezen Italiaanschen anar chist gepleegd, 't Valt niet te loochenen net socialismus draagt de verantwoorde lijkheid van al de moorden en schelm stukken die door anarchisten bedreven worden. Prijzen voor 19, 20 en 21 Oogst. Zalm de 4/« kilogr. fr. 0,00 tot 3,50 Tarbot fr. 2,00 Heilbot fr. 1,25 Kabeljauw fr. 0,70 Tongen(koppel)fr.0,50, 1,00 tot 3,00 Groote Pladijs (stuk) van Ir. 0,70 tot 1,50 Plaatjes fr. 0,10 tot 0,25 Rog fr. 100 tot 8,00 Roobaard fr. 1,50 tot 2.00 Nieuwe Hollandsche Landolium fr. 0,80 Nieuwe Hollandsche haring 0,30 Melkers 0,20 Schotsche haring 0,10 Groote hoeveelheden worden te koop gevraagd, comptante betaling, door ADOLF STRIEBEL, ESSELINGEN, (Wurtemberg) Kronenstrasse, 19. BUREEL VAN VERKOOP -I - V A. HI A8NCIIE, 17 Vaart, Aalst. Een gerieflijk burgers of bediendehuis. Gematige prijsOude Vischmarktbrug. Te bevragen bij den heer Karei Schuermans. Baudewijnkaai nr 2. Zich te bevragen Molenstraat nr 45, te Aalst. Een gerieflijk renteniershuis met hof gestaan en gelegen te Aalst, in de Albert- Lienartstraat, nr 23. Zichtbaar alle dijns, en woensdagen van 2 tot 5 uren namiddag. Zich te bevragen bij den heer Van den Broeck-Meersmans; ondernemer, Brussel- schestraat, nr 77 te Aalst. STAD A ELS T. Daarstelling van een Politielokaal in het Stadhuis. Het College van Burgemeester en Sche penen zal op Vrijdag 20 Augustus 1897, te 11 uren's voormiddags, ten Stadhuize, zaal zijner zittingen, onder nadere goed keuring der bevoegde Overheid, overgaan tot de openbare aanbesteding der werken voor de daarstelling van een Politielokaal in het Stadhuis. Deze werken zijn begroot op 3,TOO FRAKKEN. De plans, bestek en kohier van lasten, zijn neergelegd op het Gemeente-Secreta riaat, alwaar men alle dagen er kennis kan van nemen van 10 uren 's morgens tot 's middags en van 3 tot 5 uren 's avonds, de Zon- en Feestdagen en den Maandag en Vrijdag 's morgens uitgezonderd. Gedaan te Aalst, den 30 Juli 1897. De Burgemeester en Schepenen, De Secretaris, L. Gheeraerdts. Edm. Scheerlinckx. Door woonstverandering en uitscheiding van bedrijf. OPENBARE VERKOOPING Naaimachien, Kleermakersgerief, enz. fce Aalst, Brusselschestraat, Nr 60. Deurwaarder Jozef BE VOS, te Aalst, zal ten aanzoeke en ten huize van den lieer Jaak Coppens, kleermaker, Brusselschestraat, Nr 50, te Aalst, op MAANDAG 30 AUGUSTI 1807, overgaan tot de open bare verkooping van Huismcubels, Kleermakersgerief, enz., bestaande voornamelijk in Iluismeubcls, zoo als ronde cn andere tafels, stoe len. commode in acajou met marineren blad, 3 keuken kassen, keukenjacht, stoof, spiegels, porceleinen tellooren, porccleinen koffijservies, hangende horlogie, ledekanten, met ressorts, lavabos, nachttafels, wollen en andere matrassen, slaapgerief, koperen moor cn koffijpot,ingelijste printen,prachtig marmeren Kristus- beeld onder bokaal, bedden onder bokalen, bloem vazen, cache-pots, kristalen bierglazen, wijn en iikeurroomers, koperen kandelaars, waschkuipen, zilveren zakhorlogie, bloemen in potten, stores, gordijnen, keukengcrief, enz., enz. Kleermakersgerief, bestaande in Eene groote kleermakerstafel, persplanken, strijkijzers, 1 goed naaimachien, enz. De verkooping zal geschieden tegen dadelijke beta ling en verhooging van 10 voor veilingskosteu. OPENBARE VERKOOPING van afgebrokene te HOFSTADE, Hoogstraat. Deurwaarder Jozof BE VOS, te Aalst, zal ten aanzoeke van den heer AntoonVan Vaerenbcrgh, win kelier te Aalst, op DONDERDAG 19 OOGST 1897, om 2 namiddag, te Hofstade, Hoogstraat, overgaan tot de openbare verkooping van afgebrokene bouw materialen bestaande voornamelijk in Schuurpoor ten, Ramen. Balken, Kepers, Ahkers, Sporen, Scheurgebonten, Ovcnraara met deur in ijzer, Boom- schensteen, Kasseisteenen, Strooi, Brandhout en meer andere voorwerpen te veel oin te melden. De verkooping zal geschieden tegen dadelijke be taling en verhooging van 10 1. h. voor veilingskosten. OPENBARE VERKOOPING van Boomgaard en Lochting en een perceel Land, TE NIEUWERKERKEN, Edixvelde en Everbrempt. De Notaris EEMAN le Erpe, zal met de pleegvor men der wet van 12 Juni 1816, iu het openbaar verkoopen Eerste koop. Een Woonhuis en Koeislal, geslaan te Nieuwerkcrken, Edixvelde, gekadastreerd wijk C, nummer 963a, groot 1 aar, 70 centiaren, palende ten ooste Polydore Slagmulder, ten zuidc Frans De Cock, ten weste Victoria Van den Brempt en ten noorde koop vier. Tweede koop. De U/15 deden van Garen. 80 centiaren Land, te Nieuwerkcrken, Everbrempt, bekend bij kadaster wijk C, nummer 519a, palende ten ooste den voetweg en daarover Petrus Van den Brempt, als gebruiker, zuid Frans Slagmulder, als gebruiker, west zelfde Frans Slagmulder en noord den voetwegen Camille VanLanduyt. Derde koop. 8 aren, 75 centiareu Locbting en Boomgaard, gelegen te Nieuwerkerken, Edixvelde, bekenk bij kadaster W(jk C, nummer 961b, groot 9 aren, 60 centiaren, palende len oosle verscheidene, ten zuide Polydore Slgamulder en koop 4 hierna, ten weste (Victoria Van den Brempt cn ten noorde den Arme van Nieuwerkerken. Vierde koop. Een Gebouw, werende eene kamer en eene schuur met grond, gestaan en gelegen te Nieuwerkerken, Edixvelde, bekend bij kadaster wijk C, nummer 903b, groot I 3ar, 90centiaren, palende ten ooste Polydore Slagmulder, ten zuidc het Goed onder koop een, ten weste Victoria Van den Brempt en ten noorde het Goed onder koop drij. Al de voorschrevens Goederen zijn gebiuikt door wed4 Pieter Matthcus en kioderen, te Nieuwerkcrken. ZITDAG: Zaterdag 28 Augusli 1897, om 2 uren van den namiddag, (c Aalst, (er Zittingzaal van t Vredegerecht. Bij uitscheiding van bedrijf. OPENBARE VERKOOPING van en allerlei Winkelgereedschappen, te Aalst, Molendries. De Notaris EEMAN, te Erpe zal op Dondebdag 19 Oogst 1897, om 1 uur nanoen, ten huize van MCW« Matthvs, te Aalst, Moleudries, in bet openbaar ver koopen Huismeubels, als: stoelen, kleer-en andere kassen, ronde en andere tafels, kachels en stoven, confoor, twee petrolvuren, borlogie met kas, zinken bad, ijzeren marmit, tobbens en andere huisgerieven. Winkelgereedschappen en andere Voorwerpen, als: 2 grootte en schoone winkeltoogen, winkelloketten, koperen toogschalen en bascules met gewichteo. 50 groote en kleine goede specerjjbakken, 2 grootte koffijbakken, 4 tabaktonnen, 3 kleine siroopvaten, 7 kleine blauwseltonnekens, en 20 scboone andere specerij tonnckens. Eene groote hoeveelheid winkelflesschen en kleine en grootte blikken doozen, groote blikken oliestande, 3 blikken petrolkannen, goede koffijtrommel en hand- wan, koperen mortier, fruit pers en bank, mostaart molen, 5 trappen, 3 ladders, ijzeren kettingen, schaaf bank, marmeren schouw en meer andere voorwerpen te veel om te melden. De verkooping geschiedt met gereed geld voor de koopprijzen tot tien franken cn uitstel voor degene boven de 10 franken mits stellende goede en gekende borg. Om reden van onverdeeldheid. OPENBARE VERKOOPING van het te Hofstade. De Notaris DE GIIEKST, te Aalst, zal met gewin van palmslag cn gelagen in het openbaar verkoopen Een sehoon, goedgebouwd en welgelegen huis, zijnde de herberg i In bet Gemeentebuis,tc Hofstade, in het dorp, aan den Steenweg van Aalst naar Dender monde, gekadastreerd wijk A, nummer 1158t en 1107t, met eene grootte van 18 aren 50 centiaren, palende oost aan de Sintc-Annastraat, ten zuide aan de kassei, ten weste aan een huis van den heer Gustaaf llendrickx, bewoond door den heer onder pastoor Stevens en ten noorde aan Petrus-Josephus Vermocscn. Ingesteld fr. 8,000. Bewoond door de kinderen Scbampheleer. Voorschreven buis is door zijne voordeelige ligging en gemak van gebruik zeer wel geschikt voor de uitoefening allerhande bedrijven. Derde en laatste Zitdag Donderdag 19 Augustus 1897, ten 4 ure namiddag, ter biervoren beschreven te ver koopen herberg. OPENBARE VERKOOPING van een allerbest TE HOFSTADE. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen Gemeente Hofstade Esn allerbest perceel Land, groot volgens titel 16 aren, 11 centiaren, gelegen op het Weiveld, geka dastreerd wijk A, nummer 1069, palende ten ooste over de rijbaan aan dc kinderen Claessens, ten zuide aan jufvrouw dc weduwe Van der Heyden, ten weste aan de er»en Rinckhout en anderen, ten noorde aan jufvrouw Elodia Van Caeckenbergh.ii Gebruiker den heer Auguste Van Hauwermeiren. ZITDAGEN: Instel, Vrijdag 27 Augustus ,aQ7 Verblijf, Vrijdag 10 September Ten 3 uren namiddag, ter herberg dc Drij Ko ningen, bij den heer Theodoor Matthvs, te Hofstade, Blekte, aan den Steenweg naar Aalst. OPENBARE VERKOOPING to Hofstade. De Notaris DE GHEEST, le Aalst, zal met winst van palmslag en gelagen in bel openbaar verkoopen Eene behuisde Hofstede, zijnde het oud Hof Macha- ris, thans uitmakende drij woningen, gestaan en gelegen te Hofstade, in het Ecckhout, gekadastreerd wijk A, ir" 765b, 765c, 7G5n, 765a, 764a, 760, 761 en 761bis. met eene grootte van 43 aren 40 centiaren cn volgens titel groot 48 aren, palende ten ooste aan den heer Ncstor-Albert Leirens en den beer Scham- pheleer-Bruylandt, ten zuide aan Carolus Daelman- Van Uauwermeircn en Theodoor Daclman, ten weste aan den beer Schampelecr Bruylandt en ten noorde aan da Eeckhoutstraat. Gebruikt door de weduwe van Lucas Poep, Petrus Poep en Joannes Temmerman. ZITDAGEN: Instel, Vrijdag 13) AlIinif,ti jft07 Verblijf, 27) AuBustl 18U7> ten 4 uren namiddag, ter herberg genaamd De Roos i bij den heer Jan-Baptiste Van Sandc-Singclyn, te Hofstade, nabij den Windmolen van d'ervcn Matthys, aan den steenweg naar Aalst. De Notaris De Pauw, te Aalst, zal open baarlijk verkoopen I koop. Een Huis met 5 aren Grond en Hof, te Aalst, in de Geerardsbergsche- straat, geteekend nummer 128. Bewoond door Frans Eylenbosch aan fr. 3,75 per week. Ingesteld fr. 1000. II koop. Een Huis, te Aalst, St-Job- straat, groot 60 centiaren, geteekend nummer 31. Bewoond door Frangois De Piers, aan fr. 2,25 per week. Ingesteld fr. 700. III koop. Eene partij Zaailand, ge legen te Aalst-Schaarbeek, buiten de Zoutstraatpoort, groot 17 aren, 22 cent. Gebruikt door Fr. Clercq, aan fr. 32,50 's iaars. Ingesteld fr. 780. ZITDAGEN Instel 7, Verblyf2l Oogst 1897, om 3 uren namiddag, au Café des Aréades, bij den heer Camille Van den Broeck, te Aalst, Statieplein. De Notaris De Pauw. te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Een Woonhuis, te Erembodegem, ge hucht Ten Bosch, groot 20 aren, 77 cen tiaren, sectie A, nummers 2376 en 2377, Ingesteld fr. 500. Instel 14, Verblijf 28 Augusti 1897, om 3 uren namiddag, ter estaminet De vier Winden, bij den heer Ladeuze-Perre- man, aan de Keizerlijke Plaats, te Aalst. Door sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING van goede en Meerschen, gelegen te Heldergem, Nederhas- selt, Oultre, Ninove, S'-Antelinckx en Haeltert. De Notaris VAN OUDENHOVE, verblijvende te Denderhautem. zal ten verzoeke van wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk ver koopen, de volgende goederen te weten Gemeente Heldergem. Eerste lot Een perceel Land, gelegen op den Vrambosch of Ninofsche Wateralle, gekend ten kadaster sectie A. nummers 736 eu 37. met eene grootte van 32 aren 60 centiaren, en groot volgen* meting 50 aren 25 centiaren, palende oost Jozef D'Haeseleer, zuid M. Mortier, west den beer markies de Rhödcs, noord de kinderen Van Londersele. In gebruik bij August dc Blander, te Oultre, mits fr. 49,00 te jare. Tweede lot. Een perceel Land, gelegen te Hel dergem. op den Bnlskam of Dreef, gekadastreerd sectie B. nummer 644a,groot 17 aren,palende oost Catharina D'Haeseleer, zuid Karei De Pelsmaeker als gebruiker, west Camiel De Graeve, noord den voetweg; Derde lot. Een perceel Land, gelegen op den Bulskam, aangewezen ten kadaster sectie C, nummers 705 en 706,met eene grootte van 77arcn 70 centiaren en volgens roeting groot 77 aren 10 centiaren, palende oost den voetweg, zuid de weduwe Franciscus Van Londersele, west de kinderen Cobbaut als gebruikers, noord Pielcr-Jan Fermont. Deze loten 2 en 3 zijn in gebruik bij dame weduwe Jozef-Severien Dc Swaef-Van Wassenhove, te Helder gem, mits ff. 162,50 te jare. Vierde lot. Een perceel Maersch, gelegen op d'Hocve, gekend ten kadaster sektie B, nummer 95a bis, met eene grootte van 15 aren 70 centiareu en volgens meting groot löaren, palende oost den voetweg, zuid de Kauterbaan, west den voetweg en noord Theodoor Cooreman. Boomprijs fr. 110,00. Gebruikt door de eigenaars. Vijfde lot. Een perceel Land, gelegen op den Vrambosch, gekadastreerd sectie A, nummer 556b, groot 33 aren, 90 centiaren, palende oost den voetweg, zuid verscheidene, west de straat en noord de kinderen Charles Van Londersele. In gebruik bij de eigenaars. Gemeente Oultre. Zesde lot. Een perceel Land, gelegen op d'Eygen, gekadastreerd sectie B. nummer 799, met eene grootte van 31 aren 20 centiaren en groot volgens meting 55 aren 40 centiaren, palende oost Van Paepeghem als gebruiker, zuid den voetweg, west Emiel Van Strythem en noord Omcr Cobbacrt. In gebruik bij Jan-Baptist Willems en Petrus De Maesenaer, te Ninove, mits fr. 65 te jare. Zevende lot. Een perceel Meerscb, gelegen in de Dendermeerschen, gekadastreerd sectie B, nummer 859a, met eene grootte van 31 aren 20 centiaren en volgens meting groot 32 aren, palende oost de Dender- vaart, zuid en west de erven Petrus Vergalle, noord den beer Emiel Van Sinay. In gebruik door de eigenaars. Achtste Lot. Een perceel Land, gelegen op het Herlinckhoveveld, gekadastreerd sectie A, nummer 1211, groot 2 oren 40 centiaren, palende oost den Aruie van Ninove, zuid verscheidene, west deu hear Van LaDgenhacckc, noord den zelfden. In gebruik bij sieur Van der Stokt, mits fr. 3,00 te jare. Stad Ninove. Negende lot. Een perceel Land, gelegen op het Galgenveld, gekend ten kadaster sectie A, nummer 574, met eene grootte van 17 aren en volgens meting groot 17 aren 60 centiaren, palende oost de baan, zuid den beer Van Langcnhacckc, west de kinderen Van Muylem en Petrus De Decker, noord Th. Ceuterick, ln pacht bij Petrus De Villaer, le Oultre, mits fr 34,40 's jaars. Gemeente Nederhasselt. Tiende lot. Een perceel Meerscb, genaamd Het Eeckhout gekadastreerd sectie B, nummer 281b, groot 54 aren 90 centiaren, en volgens meting 56 aren 20 centiareu, palende oost Constant De Ncve, zuid de weduwe Van Vaerenbergh, dc kassei en Karei Steppe, west Adela De Neve, noord den heer Notaris De Deyn en Frans Eeman. Boomprijs fr. 500,00 In gebruik bjj de eigenaars. Gemeente Sint-Antelinckx. Elfde lot. Een perceel Land, op bet Rysveld, gekend ten kadaster sectie B, nummer 663b, met eene groote van 69 aren 10 centiaren en groot volgens meting 70 aren. palende oost CoDstancia Van Londer sele, zuid den los, de kinderen Van der Scbueren, west e.i noord de kinderen Buyse. In gebruik bij dc eigenaars. Gemeente Haaltert. Twaalfde cn laatste lot. Een perceel Land, gele gen op d'nolbeek, gekadastreerd sectie C, deel van nummer 109a, met eene grootte volgens meting van 6 aren 90 centiaren, palende oost en zuid Micbiels, west den voetweg, noord de weduwe Jozet-Severien De Swaef. In gebruik bjj Constant Coppens, te Heldergem. ZITDAGEN: Ve'rblUG' D°n?"dae 1) SeP.en,b«r 1897, om 2 uren namiddag, ter herberg van de weduwe Albien Torrekens, te Nederhasselt, Slettenberg. OPENBARE VERKOOPING EIV DOSCH, te ERWETEGEM en ELENE. De Notaris SE LEER, tc S'-Maria-Audenhove, zal namens wieu het behoort, opcnbaarlijk verkoopen: A.Met tusschenkomst van den heer Vrederechter. Koop 1. 36 aren 50 centiaren Land, gelegen te Erwetegem, op den Vinkenhoek, gekadastreerd sectie B, nummer 807, palende oost Pieter Tuypens, zuid Maria De Medt.s, west de straat, noord'de weduwe De Prez. Gebruikt door Marcellin De Clercq. Koop 2. 11 aren 70 centiaren Land, te Erwete gem, op het Heuvervcld, gekadastreerd sectic A, nummer 977bis, palende oost Desiré DeTurek, zuid Vital Van Elsué, west dan voetweg, noord de erven Ceuterick. Gebruikt door Vital Van Elsué. Koop 5. 31 aren 90 centiaren Bosch, te Erwete gem, in de Steenbergbosschen. gekadastreerd sectie A, nummer 918, palende oost den los, zuid den beer Leo Vekeman, west de heeren Jan Martens en Char les Goossens, noord den beer T Kint de Naeyer. B. Zonder de tusschenkomst van den beer Vrederechter. Koop 4.-32 aren 20 centiaren Land, te Erwe tegem, op Steenberg, gekadastreerd sectie A, nummer 885, palende oost den heer T Kint de Naeyer, zuid de kinderen Aelbrecht, west den los, noo'rd den beer llerry. Gebruikt door Francies De Geeter. Koop 5. 66 aren Land, te Kiene, op Nieuweegs- hosch, gekadastreerd nummer 785, palende oost, zuid en noord madame Brantegem, nog oost Hector De Beer, west do straat. Eenige Zitdag Dijnsdag 24 Augustus 1897, om 2 uren namiddag, in het Hotel du Peti Bruxclles, te Sottegem, Statieplein.

De Denderbode | 1897 | | pagina 3