Merklprijzen. Prijsbolling Vrij Gesticht HERBERGEN ANIIliL' POEDER De Zijde is verbrand Holland. Frankrijk. Premie voor de lezers van Denderbode. LE LION D OR BERICHT BERICHT Men vraagt Een Meid TE MUREN. Genever groot en klein WISSELKANTOOR de Ossen voetolie M OE B I U S BERICHT. LAHDEH Te huren EENE HOFSTEDE EZEÏsT HUIS PERCEEL LAND Hij sprong op hen toe en hield er eenen aan, terwijl de andere wegliep. De aangehoudene is een iFranschman, nog slechts eene maand uit de gevangenis. Hij weigerden zijnen meeplichtige te doen Een weinig later zag een andere agent vier man met zakken beladen door den hof der Hallepoort gaan. Toen zy hem bemerkten namen zij de vlucht. De agent hield er ook eenen aan, ins gelijks een Franschman. Zij waren met gestolen duiven, spek, enz. De echtgenooten Ken hunne drie kinderen. Van den Bogaerdestraat, te Brussel, aten woensdag morgend van eene peerdenworst, in een magazijn der stad gekocht. Later werden alle vijf he vige pijnen in de ingewanden gewaar. Dokter Saint-Georges bestatigde een ver giftiging. Woensdag morgend was alle gevaar geweken. De koopman V., die de worst verkocht, werd door het parket ondervraagd en zal vervolgd worden. (VI. V atfgea d« dtmtn, wannctr hunne xijdtn kltidercn, n» slfel.tt twee- of drlemnnl Redraiccn tt iljn fcwcest. In da plooi«n gaahtdtit «ijn of uitrafelen iiIm wnlfi-. kttfctn ihi dikwijl* voorvalt. Dit {«beurt nochtans niet toeval lig, «n hat lade tijde «let dia yerbtand ia dit komt voor, omd«t aan daaljdarwaardaraai voordaelijer wil doen lil« stellij nen,en haar mat een ▼oorberrlellnft van tin <-n phoaphoorzuur belaadt die da draJen der ruwe tijde opvreet; dete handelwljte haet men de zijde l>eln- den Om de tijde te beladen haalt mentadoor eene oplos- •Ins -van till, bad dat men det te meer herhaald wil men de tijde meer beladen, en dit vernietigend vergift doordringt haar volkomen. De tijden draden, liet edclrte der {rweefaela, hebben reeds vtn toen, telft tlvc s op hel getouw geareeat te rijn, de klein der vernietI- Itlnjs. De toogennamde tijden, met beladen alt twam scheuren. Zoo komt het, dst een duur kleed (het msskttl inbegrepen) «onder eenige waarde is. Ik stuur per kee- rande da monstert mijner ccbte zijden op. De stoffen wordea vracht- en tolvrij te liulw besteld. G. Hiinltn, lierick til flioe w.ns.imrj. flritt. Dinsdag heeft de politie te Brussel zich van drie zinneloozen moeten meester maken. De eerste was eene vrouw, die zich in de wachtzaal van le klas der Luxemburgstatie geheel had ontklepd om eenen dans uit te voeren. De anderen waren een persoon, die zich als opera zanger in het St-Pietersgasthuis ,kwam aanbieden en een gealcooliseerde, die zjjne meubelen met hamerslagen verbrij zelde. Een heer van Sint-Joost-ten-Noode maakte in eene badplaats kennis met eenen Engelschman, met wien hij op vriendschappelijke wijze omging, en zelfs wandelde en dineerde. De Engelschman bleef eens onder het wandelen plotseling staan voor een vi- trien, waar schilderijen uitgesteld waren. De beide vrienden bewonderden vooral een vrouwenportret, bespraken het eenige oogenblikken en gingen dan heen. Wat vooral schoon is, zegde de En gelschman, is de blauwe tint van 't kleed. Wat, blauw vroeg de andere, het kletd is geel. Verschooning, het was blauw. Men ging eene wedding aan voor 20 Iouis, keerde terug en... het kleed was blauw. De Engelschman won zijne wed ding. Daags nadien was de Engelschman verdwenen en de schilderij ook. Bij nadere inlichtingen werd het raad sel opgelost De Engelschman had den schilderijenkonpman verzocht, de twee schilderijen in zijne viirien te plaatsen doch niet beiden te gelijk. De koopman moest telkens als de Engelschman met eenen vriend aan de vitrien had gestaan, voor de grap de gele dame door de blauwe vervangen. Hij schijnt die grap^reeds in verschil- lige badplaatsen gespeeld te hebben. Erg ongeluk te Hal. Twee kinderen gedood. In de fabriek Le- cocq, is donderdag avond een smartelijk ongeluk voorgevallen, dat aan twee kin deren den dood kostte. Een ijzeren balk van 4000 kilo zwaar is omgevallen, doordien twee kinderen een der stutten omwierpen, waarop de zware massa rustte. De balk viel op de twee knapen, die op den slag gedood werden. Juist vierde men het huwelijk der doch ter van den patroon. Men begrijpt welk een indruk het ongeluk op de feest ver wekte. Een familiedrama. Een bloedig drama heeft te Brugge twee achtbare familiën in droefheid gedompeld. In de Korte Winkelstraat wonen M. en Mev. Stan. Kervyn-Van Ruymbeke, beide oDgeveer 40 jaren oud de vrouw is zeer opvliegend van aard en dit bracht zeer dikwijls zenuwcrisissen te weeg. Er zijn daar drie kinderen, oud li, 9 en 7 jaar. Maandag avond was M. Kervyn, naar gewoonte, rond 9 uren 't huis ge komen hij was samen met zijne vrouw aan het avondmalen. Het maal geëindigd zijnde, stond M. Kervyn op om eene siga ret te ontsteken. Terwijl hij zijnen ta bakszak in de hand hield, stond Mev. Kervyn eensklaps op en sprong naar haren echtgenoot met een revolver, dien zij op tien centimeters afstand van zijn aangezicht loste de kogel drong beneden het linker oor en verbrijzelde gedeeltelijk liet kaaksbeen. Het slachtoffer, eene tweede losbran ding vreezende, hield den linkerarm voor het aangezicht de volgende kogel trof hem in dezen arm, tegen den schouder. De ongelukkige, meer dood dan levend en veel bloed verliezende, kon buiten vluchten en liep het huis binnen van M Verroest, smid, wonende Vlamingstraat Daar zakte hij op een stoel neer men diende hem de eerste zorgen toe, terwijl twee geneesheeren, het parket en de poli- cie verwittigd werden. M. Kervyn vroeg aan M. Verroest, te willen gaan zien of zijne kinderen onge hinderd waren en gaf de sleutels des huizes. M. Verroest ging, vergezeld va* drie agenten, het huis binnen en bij middel van fosfoorstekskens konden zij Mevr. Kervyn zien zitten op den trap. Een agent vroeg haar naar de kinderen, en de ongelukkige antwoordde de kinderen slapen gerust ik bid u, maak niet veel gerucht opdat zij niet wakker zouden worden. De onnoozele kinderen waren inder daad diep ingeslapen. Arme schaapskens 's Anderdaags zouden zij hunne ouders niet terugzien Het parket kwam weldra ter plaats en bovool de aanhouding van Mevr. Kervyn, die in rijtuig naar de gevangenis gevoerd werd. Daarna werd de echtgenoot naar huis teruggebracht zijn toestand is erg hij is moeten berecht worden, doch zonder verwikkelingen, hopen de geneesheeren hem echter te zullen redden. Men denkt dat de vrouw in eene vlaag van ijlhoofdigheid gehandeld heeft. Meer malen zegt men. had zij daarvan teekens gegeven. Zij zal aan een geneeskundig onderzdek onderworpen worden. Het slachtoffer is algemeen geacht en jekend als een brave en voorbeeldige ïuisvader. Twee spoorweg-werklieden, te RoDsse, die rond middernacht naar huis jingen, hoorden, toen zij voorbij de hoeve ter gebroeders W. gingen, luide hulp kreten. Zij snelden er henen en vonden de twee broeders, beiden gekwetst en bloedend uit kogelwondeu, die zij in het hoofd be komen hadden. Op het oogenblik dat zij op de hoeve kwamen, zagen de werklieden drie ge maskerde mannen over eenen muur de vlucht nemen. Zij vervolgden hen, maar konden hen niet inhalen. (Gazette). Z. M. Chulalongkorn, dekoningvan Siam, die zich thans in ons land bevindt, is nog in de kracht zijner jaren. Hij is in 1853 geboren en viert op 20 september zijn 44e verjaardag. In 1868, dus reeds op 15jarigen leeftijd, volgde liij zijnen va der op en regeert dus reeds bijna 30 jaren. Z. M. is een zeer beschaafd vorst. Hij heeft eene Engelsche gouvernante gehad, zoodat hij vlot engelsch spreekt. Kort na zijne troonsbestijging bracht hij een be zoek aan Calcutta en heeft zich sedert veel moeite gegeven, om zijn land tot ontwikkeling te brengen. Zoo heeft hij in 1890 eene wet doen afkondigen, volgens welke de kinderen van de lijfeigenen die ongeveer een derde der bevolking van ongeveer 5 millioen inwoners uitmaken met hun 21* jaar vrij verklaard worden. De absolute monarchie heeft hij eeni- germate getemperd door, in 1874, eenen staatsraad in te stellen, die met den ko ning en den ministerraad de wetten vast stelt en over zaken van ondergeschikt belang alleen beslist. De staatsraad is, onder voorzitterschap van den koning, die de vergaderingen gewoonlijk zelf leidt, samengesteld uit 7 ministers, 6 prinsen van den bloede en 40 leden. Nu eenige jaren geleden heeft de koning den oudminister van België, M. Rolin- Jacquemyns, tot Staatsraad benoemd. Met bijstand van dezen rechtsgeleerde zal koning Chulalongkorn zeker de wetgeving in zijn land in vele opzichten aanvullen en vebeteren. Zonderlinge taak. Diefstal,— Het huis n. 5, der Willen Ogierplaats, te Antwerpen, een huis met drie bovenver diepingen. is nog al sterk bewoond. De benedenverdieping is in gebruik door de vroedvrouw D'Hondt de eerste door de echtelingen Staets, de tweede door eenen politieagent en de derde door eenen zeilmaker. Verder woont er nog een ander persoon op eene achterkamer. De trap, die naar boven leidt staat in __n gang. De kamer, door de echtgenoo ten Staes bewoond, is derwijze geregeld, dat naast de deur eene alcoof is, van uit welke men de deur kan openen, zonder uit het bed te komen. Nu dijnsdag avond was vrouw Staes te bed, terwijl haar man, die vaart op de sleepboot Valknog niet thuis was. Er werd geklopt en de vrouw meenende dat het haar man was, opende de deur op hooger opgegeven wijze. Eensklaps voelde zy dat iemand iets tegen haar aangezicht drukte en op het zelfde oogenblik viel zy naast het bed in zwijm. Ten 1 uur kwam Staes thuis en in de duisternis struikelde hij over de vrouw, die nog altijd op den grond lag. Hij wilde haar oprichten, doch haar hoofd viel lood zwaar op den grond terug. Op zijn geroep kwamen nu de geburen met licht toegesneld en nu bevond men dat een diefin de kamer was geweest, die uit de opengebroken kleerkas een juweel- dooske met een bankbriefke van 100 fr. gouden vrouwenketting met medaillon, een ring met de zinnebeelden van hoop en liefde gestolen had. Dit dooske stond in de kas onder den strooien hoed van Staes. Een ander dooske met 60 fr. in goud bleef onaangeraakt. Dokter Van Hooi bracht de vrouw tot het bewustzijn terug, zoodat zij zich min of meer kan herinneren en verhalen wat er gebeurd was. Zij is echter nog niet ge heel gezond en klaagt nog over pijn in het hoofd, in de keel en in de zijde, waar zij eenen stoot zou hebben ontvangen. Moord te Linkebeek. Te Lin- kebeeic is eene geheimzinnige misdaad ontdekt. In eenen verloren weg van het gehucht Bloemhof heeft men het lyk gevonden van den werkman Swalens, wonende op het Worp bij Buysingen. De ongelukkige was bij middel van stokslagen gedood. De schedel was ver brijzeld en een oor was afgerukt. Het slachloffer, 57 jaar oud, was ge trouwd en vader van zeven kinderen. Het gerecht gelooft op het spoor van den dader te zijn. Drama te Lillo. Een douanier doodelijk getroffen. In den nacht van donderdag op vrijdag is een bloedig dra ma voorgevallen te Lillo. Douaniers betrapten smokkelaars met twee koeien, en wilden deze dieren aan slaan. Revolverschoten werden gewisseld tus- schen de smokkelaars en de douaniers. Een dezer laatsten werd zoo erg ge troffen dat hij denkelijk op dit uur reeds zal dood zijn. De smokkelaars konden vluchtten. Eene nieuwe misdaad houdt op dit oogenblik 't parket van Aarlen bezig. Te Athus werd zekere Ant. Dabm, nabij zijne woning aangevallen door twee kerels, die hem den mond stopten, alles ontna men wat hij zich had en hem vervolgens over de brugleuning in het water wi.r- pen. Het slachtoffer kon zich vastklam pen aan de wissen, die tegen den oever groeien, én om hulp roepen, zoodat spoorwegwerklieden hem ter hulp kwa men en redden. Door den bliksem gedood. Zater dag avond, tijdens het onweer, was de vrouw van den arbeider Okko Blaauw, wonende bij het Schildmeer onder Sidde- buren, met haar ziek kindje, dal te bed lag,'alleen thuis de man deed eene bood schap naar het dorp. Vrouw Blaauw, medelijden hebbende met hare schapen, die bij zulk onweer buiten moesten zijn, ging even heen om de dieren in den stal te brengen. Ter wijl zij hiermeè bezig was, kwam er een zeer zware slag. Het zieke kind riep her haaldelijk om moeder, maar moeder kwam niet, en toen vader thuis kwam, vond hij zijne echtgenoote dood bij den schapenstal liggen. De bliksem had haar gedood. Serpenten in de maag. Wij heb ben onlangs gemeld dat zekere Prollier van Sauvagnat, na lange maagziekte twee levende serpenten had uitgebraakt. Dit bericht heeft nog al gerucht ge maakt en de correspondent van Pe'.it Journal is daarom naar Sau vagnat ge gaan, oru zich van de waarheid dezer geschiedenis te overtuigen. M. Martin Pradier, niet Prollier, zegt hij, heeft zijnen militairen dienst gedaan in Tunis. Hij is over vier jaar terugge keerd en is overtuigd dat hij in Afrika de kruipdieren heeft ingenomen, natuurlijk zonder het te weten. Hy heeft dikwijls uit staande waters gedronken, en deze wemelen gewoonlijk van serpenten. Slechts sedert 18 maanden voelde hij evenwel pijnen in de maag, die ten slotte onverdragelijk werden, tot bij eene braking, zooals wy meldden, die serpenten te voorschijn kwamen. Sedert dien is hij geheel genezen en heeft den besten eetlust. De twee serpenten leven nog altijd. Pradier verzorgd ze zeer goed en zij heb ben grooten eetlust. Hij geeft ze kaas, rauw vleesch en melk. Zij zitten in eene houten kooi mot glas voor en slapen on der eene kleine wollen deken. Hij freest echter dat zij den winter niet zullen uit houden, daar zij eigenlijk voor het leven in warme landen bestemd zijn. Vele dok tors hebben hem bezocht cn de faculteit van Parijs heeft hem de serpenten ge vraagd. Hy wil ze echter niet kwytzijn. Men kan zich van beden af aan de prachige Nieuwe Vlaamscbe Illu stratie laten abonneeren, welke in ech ten Vlaamschea trant zal verschijnen. Eiken nieuwen inschrijver zal van he- deu tot 21 September het geillustreerd blad gratis ontvangen. Abonnementsprijs fr. 3,60 voor de Stad, fr. 4,20 voor den Buiten. Proefnummers gratis. DISTILLERIE BRASSERIE Société Anonyme, a Alost-Mijlbeek. MM. les aclionnaires sont convoqtiés en Assemblée générale ordinaire, li Lundi 4 Octobre 1897, All heures du matin, au Siège social. ORDRE DU JOUR 1. Examen et approbation du Bilan de l'exercice 1896-97 2. Nomination d'un administrateur en remplacement de M. le baron de Bieberstein, décédé. Le Conseil cCAdministration. aan de herbergiers. Te bekomen bij Th. Bekaert, likeur stoker, te Sint-Amandsberg, bij Gent, Antwerpscbesteen wegnr62,echte Graan- genever, gewaarborgd op factuur, aan fr. 1,00 en l,05den li^r, deze laatste moet 16 graden wegen. Franschen aan Ir. 1,00; 1,10 en 1,25 den liter. Alle gewone likeuren aan fr. 1,00 des liter en alles van eerste kwaliteit. Al wie zijne intresten bemint zal niet nalaten alle zijne bestellingen te doen in bovengemeld welgekend huis. Verzoek wel op het adres te letten. Op zon-^en feestdagen gesloten om 2 uren namiddag. Zaterdag, 11 Sept. 1897. Tarwe fr. 19,00 a 20,00 Masteluin 16,00 a 17.50 Rogge 12,50 a 13,00 Garst 14,00 a 00 00 Haver per 100 kil. 15.50 a 16,50 Spelt 00,00 a 00,00 Koolzaad per 100 kil. 00,00 a 00,00 Lijnzaad 00,00 a 00,00 Koolzaadolie 00,00 a 00.00 Koolzaad koeken 00,00 a 00,00 Lijnkoeken 00,00 a 00,00 AarJap. roode de 100 kil. 0,00 a 0.00 Aardap. (geele nieuwe) 5 50 a 6,50 Boter per 3 kil 7,29 a 8,37 Eiers de 25, 2,25 a 2.43 Vlas, de 3 kil. 0.00 a 0,00 Viggenen, per koppel r. 50,00 a 60,00 Ajuin, 100 kil. Ir. 3,75 a 4,25 volg. kw. HOPMARKTEN. AALST. Beschikbare 1896-SA 19 fr. 8 merk. 16 tr. Nieuwe oogst 1897 op Oct .-Nov. 30/31 tr. 1895 fr. 10. Hop (nieuw gewas)23 balen fr.32 i'2 a 45 0 geprimeerde balen 00 a 00. POPERINGE. Stad. 30 fr. Dorp 15 fr. ENGELAND. Kent. 1# 50 a 60 sh. (1 2' 30 ft 40 sh. Sussex. 30 A 50 sh. DUITSCHLAND. le 50 A 60 mk. (2) 2e 30 A 40 mk.; 3* 15 A 25 mk. CALIFORNIE. 60 A 80 sh., volgens kwaliteit. Markt kalm. Burgerliike Stand der Stad Aalst. Geboorten. Mannelijk geslacht 7) 9f. Vrouwelijk 15) HUWELIJKEN. R.VanRoy, voerm. met R.Schockaert, kleermaakst. L. Wellekens, z. b. met C. Hendrikx, z. b. A. De Groot, werk man, met C. Mathieu, breist. F. Roe- landt, steenk. met A. Bonner, z. b. R.De Smedt, tw.metC. Boelens, twynst. OVERLIJDENS. F. Maldrie, m. D'Herde, schipp. 62 j. Gentschenst.w. - L. Noppe w° Lenain, z. b. 77 j. Gentschestr. M. Van Bossche, wc Van der Haegen, bez. 72 j Nieuwstr.—P. Meert,m. Van de Voorde, herberg. 35 j. Werf. M. De Brul, W Laseuille, z. b. 81 j. Esplanadestr. 2 kind. onder de 7 jaren. aan de Landbouwers. Buitengewonen goeden Spoeling en Gietsel te bekomen aan denzelfden prijs als voorgaande, op de Stokerij eD Brou werij Den Gouden Leeuw, oude firma Cn' Van Assche, Aalst. (1) Sh. Shelling, waard* fr. 1.55. (5) Uk. Uark, waarde fr. 1,55. ANTWERPEN, 10 Sept. Ziellier de prijzen der granen op de mer kt in het Rolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 20,00 a 20,50 Rogge, 14,50 a 09.oO Wintergerst, 00,00 a 00,00 Zomergerst, 14,50 a 15,00 Haver, 17,00 a 17,50 Boekweit, 00 00 a 00,00 Buonen, 18.00 a 00,00 Bitterpeën, 14.00 a 00,00 De kuip boter werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr. 2,60 a 2,70. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. j,30 a 1,50. De aardappelen worden per zak, ver kocht aan fr. 6,00 tot 8,00. De eieren betaalde men per 25 stuks 2,00 a 2,50 GENT, 10 Sept. Tarwe (per 100 kilos) fr. 19,50 a 20,50 Rogge 13,00 a 15,00 Haver 15,50 a 16,50 Gerst 00,00 a 00,00 Boter per kilo, 2,34 a 2,61 Eiarsjper 25, 2,12 a 2,16 VEEMARKTEN, GENT, 10 Sept. Getalte koopgestelde hoorenbeesten 717 Melkkoeien 58 Vette koeien 76 Groote ossen 31 Stieren 69 Jonge ossen 147 Magere beesten 203 Vaarzen 161 Schapen 4 Varkens 373 Lammeren 01 Loopers 23 Kalveren 731 Viggens 405 n 1* kw. 0.70 t' kw. 0.65 3* kw. 0.60 Koeien 0.75 0.70 0.65 ten 0.70 0.65 0.60 0.75 0.70 0.65 Varkent 0.80 0.75 0.70 Kalvers 1.10 1.10 0.00 lluidcnmerkt. Ossen-, koei- en vaarzenvellen fr. 0,75 Stierenvellen O.60 Kalfsvellen ü,8o BRUSSEL, 10 Sept. Kalverenmarki. Getal te koop gesteld 490. Prijs per kilogr. op voet Ir. 0,65 a 1,05 00 lammeren van lr. 00,00 tot 00,00. Iluidenmerkl Ossen, fr. 0,70 u 0,95 Slieren, 0,55 a 0,60 Koeien en veerzen 0,65 a 0,75 Kalveren 0,85 a 0,95 CUREGHEM ANDERLECHT, 9 Sept. Ter veemarkt werden te koop gesteld Ossen 618 I Koeien en Veerzen Stieren 281 671 Men betaalde per kilogram op voet Ossen fr. 0,74 a 0,84 Stieren 0,55 a 0,65 Koeien en Veerzen 0,55 a 0.65 naar een schoon jong MELKSCHAAP, op Zondag 19 September 1897, om 3 uren, bij Frans Van Geit, Meldertschendreef, Aalst-Mylbeek. een meisje van 18 a 20 jaar bekwaam voor den handel en huiswerk. Adres te vragen tenbureelevan Den Denderbode. Twee schoone til bury's, een camion en een ressortkar voor 4 personen te koop bij J. Van der Biest, rijtuigmaker, Nieuwstraat, 50, Aalst. kennende de keuken wordt gevraagd voor een hurgershuis; adres te vragen ten bu- reele van Denderbode. Studie van Notaris Breckpot te Aalst. Gerieflijk HUIS, [zijnde de gewezene herberg De Sterre met gelijkvloers en 2 verdiepingen, groote kelders en schoo- nen fruithof, te Aalst, aau de Graanmerkt BUREEL VAN VERKOOP J. VAN ASSCHE, 17 Vaart, Aalst. bestuurd door J. Verleysen, alhier, op het Begijnhof, 46.Heropening der klas sen maandag 13 dezer. van Th. Steven», ACHTERSTRAAT, 18, AALST. Aan- en verkoop van actiën, loten der steden, betaling van intrest-coupons, uit wisselen van munten.' enz. tegen de ge wone voorwaarden. VRAAGT OVERAL, bijzonderlijk bereid voor naai- en breima- chienen en rijwielen, van het huis H. Mcebius en zoon, te BAle, (Zwitserland.) (WORDT VOORTGEZET.) De verkooping van WIJNEN door het ambt van Deurwaarder Mahieu, aange kondigd geweest op Dijnsdag 7 Septem ber, is, om reden der krijgsoefeningen verschoven op MAANDAG 13 SEP TEMBER 1897, om 2 uren namiddag ter herberg Den Meiboom,Zoutstraai- poort. OPENBARE VERKOOPING van goede TE HOFSTADE. Dg Notaris S* Qhmt, te Aalst, tal met gewin van palmslag en gelagen in tiet openbaar verknopen Gemeente Holttade. Eerste koop. Een perceel Land. gelegen op he M'erveld. gekadastreerd wijk A, nummer 137, met eeoe grootte van 18 aren, 30 centiaren, palende ten ooste aan deerveuLos. ten zuide aan de straal, ten weste aan de erven Huylebroeck en ten noorde aan den beer Emiel Van den Bossche. Gebruikt door Frans Cloptcrop en de kinderen Schainpheleer. Tweede koop. En een perceel Land, gelegen op het Eeckhnut, gekadastreerd wijk A, nummers 735f en 739*. met eene grootte van 14 aren, 60 centiaren, palende ten ooste aan den heer Callebaut, ten zuide aan Theodore Daelman, ten weste aan jufvrouw Heyvaert en ten noorde aan de kassei en den heer Callebaut. Gebruikt door de kinderen Scbampheleer. ZITDAGEN JrW"B 1?September 1897, Verblijf, Vrijdag 24 F ten 3 uren namiddag, ter herberg In 't Gcmeente- huis, i bij de kinderen Schampbeleer, tc Hofstade. aan den steenweg naar Aalst. bij uitscheiding van bedrijf eene behuisde Hofstede mot Meersch, Lochtingen Boom gaard, wel beplant met vele Fruitboomen, groot in grond omtrent [83 aren, gelegen te Nieuwerken, Maal, bij Aalst. Zich te bevragen bij Camiel {De Saedeleer, Nieuwerk erken. OPENBARE VERKOOPING VAN teHekelgem, Ten Bosch. De Notaris De Sadoloer, te Erembodegero, zal openbaar verkoopen Een schoon Huis. zijnde de herberg 'I Keizershof» met afhangen en grond. gestaan en gelegen te Hokel- gem, op Ten lioscb, gekadastreerd seclie nummers 470. 471 en 472. nut eenegror-tle van Staren, 18 centiaren, palende aan de heeren Franciscus Bosteels cn Fernand Baet.-ns en aan de straat. Bewoond door Emile De Sehryver. Verdeeld io 2 koooen. ft00p Het Huis met afhangen, schuur, stal ling, bophast en andere gebouwen, met 18 aren, 80 cenliarcn grond. Koop 11. 13 aren. 38 centiaren grond, te nemen uit d--ze hofstede langsheen den eigendom van Fer- nund Baetens. ZITDAGEN Ins'el, Dijnsdag 3 October |RQ- Verblijf, Dijnsdag 12 October telkens om 2 uren namiddag, ter berberg van Louis Meert, te Erembodegem, Meerschdrirs. Openbare Verkooping op Licitatie van te HAALTERT, Brul. De Notaris De Sadeleer, te Erembo- degem, zal namens de kinderen Van der Stockt. ten overstaan des heeren Vrede rechters en met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816, openbaar verkoopen Eenige Koop. Een Huis met afhangen en den Grond gestaan en gelegen te Haaltert, op den Brul, groot 70 centiaren, palende oost de straat, zuid Mally, west de Kauterbaan en noord nog dezelfde Kauterbaan. Bewoond door Joseph Van der Stockt. Enkele Zitdag voor toewijzing .- Woensdag 15 September 1897. om 1 ure namiddag, te Herzele, ter Ge hoorzaal van het Vredegerecht. Bij gedwongene onteigening OPENBARE VERKOOPING van het vruchtgebruik op een te Oltogeni. De Notaris VAN OUDENHOVE, te Denderhautem, zal krachtens vonnis ver leend door de Burgerrechtbank van Audenaarde, in date 27 Augusti 1897, op vervolg van dame Maria Van Cauwen- berghe, zonder beroep, te Aalst, togen haren gescheiden echtgenoot, den lieer Vincent Straetmans, handelaar, te Aalst, ten overstaan van den heer Vrederechter des Kantons Ninove, openbaarlijk ver- Eenige Koop. Het Vruchtgebruik op een perceel land, gelegen te Okegem, ter plaats ge naamd Guldenboom, gekadastreerd sek- tie A, nummer 618, groot 61 aren, 10 centiaren, palende oost de Baan, 3uid Franciscus Snoeck, west 't Armbureel van Iddergem en noord den Steenweg van Aalst naar Iddergem. Enkele Zitdag Dijnsdag 21 September 1897, om 2 uren namiddag ter Zittingszaal van het Vredegerecht te Ninove. Afschrift van het vonnifc en kohier van lasten berusten ter studie van bovenge- noemden Notaris. Studie van den Notaris De Pauw, te Aalst Openbare verkoopiug op Dijnsdag li September 1897, om 1 ure nanoen, aan de afspanning Het klein Gent, te Aalst, Nieuwstraat, van 25 uitnemend schoone en welgemaakte VEULENS van Engelsch Ierlandsch- Engelsch-Nor- mandsch ras. De veiling zal geschieden op tijd van betaling mits goede borgstelling. De Veulens zijn zichtbaar van 2 dagen vöör do veiling op den meersch van MDe Pauw, Schalienhuis, Aalst, en ten dage der veiling in Het klein Gent. Om uil de onverdeeldheid te scheiden. o OPENBARE VERKOOPING van Woonhuizen a Bouwgrond TE HOFSTADE, ann de Dorpplaalt en Üendermondtchen Steenweg. De Nolarissen Limpons, te Aalst, en Van dor Sloten, te Siol-Marlens-Laethem, zullen, ten ver zoeke van wie het behoort, met j;ewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkeopen GEMEENTE HOFSTADE. Eerste koop. Een Hui», zijnde de welgekende herberg In St-Cornelis, ra't Stallingen en Tuin. gestaan en gelegen rechtover de Kerk, gekadastreerd settie B, nummers 452o en deel vau 433s, groot volgens meling 4 aren, 52 centiaren. ^Tweede koop. Keu Huis en Erve, nevens voor gaande. gekadastreerd sektie B. deel van nummer 435i, groot volgens meting 43 centiaren. Derde koop. Een Huis en F.rvc, gestaan en gele gen nevens voorgaande, geka lastraerd sektie II, uum- mer 455b, groot volgens meting 47 centiaren. Vierde koop. Ken Huis en Erve.'geslaan cn ge legen nevens voorgaande, gekadastreerd seklie li, nummer 455c, groot volgens meting 71 centiaren, met half los liggeudc tusschen knopen 4 cn 5. Vijfde koop. Een Huis en Erve. gestaan en gele gen nevens voorgaande met half los, zijnde de her berg a In Amerika, gekadastreerd seklie B. num mers 435r, groot volgens meting 68 cenliarcn. Zesde koop. Een Huis eu Erve, gestaan en gele gen nevens voorgaande gekadastreerd seklie II, num mer 456*. groot volgens meting 1 aar, 11 centiaren. Zevende koop. Een Huis en Erve, geslaan en ge legen nevens voorgaande, gekadastreerd seklie B, nnmmcr 456* bis, groet volgens meling I aar. Achtste koop. - Eenen Cijnsgrond, gelegen aan den Oendcrmondschcii Steenweg, nabij het Dorp, ge kadastreerd seklie B, nummer 458*, groot volgens meling 6 aren. 60 centiaren. Negende koop. Een Huis co Erve, gestaan en gelegen aan de Dorpplaats. gekadastreerd seklie H, nummer 422c en deel van 423u, groot volgens meting 2 aren, 40 centiaren. Tiende en laatste koop. Eeh Huis en Erve, ge staan en gelegen ueveus vynrgaande aan de Dorp plaats, gekadastreerd sektie II, nummers 422* en deel van 123b, groot volgeus meting 2 aren, 70 cen tiaren. ZITDAGEN InstelDijnsdag 21 Scplemb.) jony Verblijf, Dijnsdag 5 October. telkens om 2 uren namiddag ter estaminet genaamd In S'-Corne!is, bewoond bij den lieer Frans Ste- veninck, te Hofstade, Dorp, rechtover de Kerk. OVERZEESCH ONLANCfe UITGEVONDEN Doodt met eene snelheid en eene zekerheid die bijna bovennatuurlijk is.de Wandluizen, de Vlooien, de Kolenbranderde Motten, de Ca- fards. de Vliegen, de Mierende Tic heibeesten,' de Vogclvlooien en in algemeen alle Insecten, zoodat er geen te minste soort van insec- ten-broeisel overblijft. FABRIEK EN UITVOERHANDEL bij ANDEL Drogist, 13 in den Zwarten Hond, Husgasse 13 Algcmeene depositaris Albert Ceuterick, 61, Véldstroat, 61 GENT Dit oprecht en goed koop Poeder wordt verkocht te Aalst, bij den heer Victor Meirsschaut, Korte Zoutsiraat, 39.

De Denderbode | 1897 | | pagina 3