Merklprijzen. Prijs boiling HERBERGEN Henneberg-Zijde Frankrijk. Engeland. LE LION D OR BERICHT KA ATSSPEL. BERICHT de Ossenvoetolie MÖEBIUS Genever groot en klein WISSELKANTOOR Men vraagt Een Meid Een HUIS te huren TE HUREN. Huis te huren EENE HOFSTEDE Te huren PERCEEL LAND Ui -A_ HsT ID IE 3ST Zij was vergezeld van eene dame, van MM. Broussouloux en Felicien Faure en omringd van de Jeune Qarde Socialiste, die de meeting bad ingericht. M. de Policiecommissaris Matou,eenige Policieofflcieren en een 30-tal agenten bevonden zich ter plaatse. Vóór het hotel stonden wel duizend man geschaard zegt de Patriote. De Commissarissen Maton en De Smedt die gelast waren, aan Louise Michel te berichten dat het bestuur der openbare veiligheid haar het verblijf in het land verbood, en verzochten baar hen te vol gen. Toen verzetten de Jeunes Gardes zich daartegen en vielen op den trap van 't hotel zelfs de agenten aan, zoodat dezen den sabel moesten trekken Toen Louise Michel in het rijtuig geze ten was. riepen de socialisten Leve de anarchie! weg met depolicie Opnieuw moesten de agenten zich met den blanken sabel tegen de oproermakers verdedigen. De aangehoudene en haar staf werden naar het hoofd bureel van policie geleid, waar hunne papieren werden nagezien. De mannen werden in de gevangenis van St-Gilles en de vrouwen in die der Kleine Carmelieten opgesloten. Men meldt nog Louise Michel was niet, zooals men meende, in banbreuk de Openbare Vei ligheid had eenvoudig een besluit van aanhouding gegeven tegen haar, tegen Sebastien Faure en tegen Broussouloux. Die bevelen moeten echter niet tijdig genoeg aan de grenzen geweest zijn, want men had, hoewel de figuur van Louise Michel genoegzaam gekend is, haar zon der hinder doorgelaten. Louise Michel, Charlotte Fauville en Brousseuloux onderwerpen zich welwil lend aan het verzoek der politie, en stap ten zonder verzet in het open rijtuig. Maar de menigte op straat lokte wan orders uit, zoodat de agenten met blanken sabel het rijtuig moesten omringen. Vóór het politiebureel, waarvan de deuren gesloten werden, bleef een dui zendtal menschen roepen en schreeuwen. Binnen het politiebureel werd het bevel van uitdrijving bekend gemaakt dat hen in het geheel niet scheen te verwonderen. De 62jarige Roode Maagd was gekleed in 't zwart, met schoot en borst in crème kleurige surah. Zij droog een rond jonge- meisjeshoedje, dat haar aanbiddelijk staat. (Men weet dat men zich geen spook kan voorstellen, dat zoo leelyk is als het gezicht van Louise Michel). Hare gezellin maakt een groot contrast met haar. Het is een vrooljjk, lachend, dik meisje, zegt de Gazettedat er in het geheel niet uitziet naar het bedrijf het welk zij uitoefent. Broussouloux heeft een bleek, ontevreden gezicht. In den loop van den avond hebben be toogingen plaats gehad, onder anderen vóór het Spaansche consulaat. Een tien tal personen werden aangehouden. Zij zongen op de wijze der Lampions Anarchie Anarchie I en lieten gefluit hooren. Ten 11 uren werd de bende uiteen ge jaagd. de eenige echte, indien zij rechstreeks »*n mijne fabrieken gekocht worden zwarte, witte en gekleurde, van af 95 cent. tot fr. 28.50 den metereffen, geribd, gekwa- drilleerd, bewerkt, Damas, enz. (ong. 240 kwal. en 9000 kleurschakeeringen en versch. teekeningen), vracht en tolvrij te huil besteld. Monsters per keerende. G. Htlltiltrg, FMk (II Zl|lt (I.snK.lBrer.), ZUTlCk Ongeluk in den velodroom. In den velodroom van Ter Kameren had een erg ongeluk plaats. Mej. Dedaele, die als gangmaakster aan de koersen deel nam, raakie met het voorviel van haren velo hel achterwil van den voorrijder, en dit was oorzaak dat zij met geweld op den ciraentvloer te rechte kwam. Eene triplette, die volgde, reed over haar lichaam. Dadelijk ontstond een grooten schrik onder het talrijk publiek. Het jonge meisje werd met gevaarlijke wonden op genomen. De geueesheeren kunnen nog geen uitspraak over haren toestand doen. Zou het nog geen tijdj worden dat men voor de velokoersen eens deed wat men doet voor de hanengevechten, het ratten vangen. de vinken wedstrijden enz. Ons dunkt dat een mensch toch een veel interressanter dier is, dan een haan, een rat of een vink Een burgemeester, die er leelijk tus- schen zit, is die van Neder-over-Hum- beek, in Brabant. De man woont op dit gedeelte zijner gemeente welk aan Laeken is afgestaan, krachtens de jongste wet op de scheep- vaartinstelling van Brussel. Daar hij er een herberg houdt, die zeer goed gaat, wil hij er blijven wonen, maar de wet eischt dat een burgemeeste- wone op het grondgebied zijner gemeente. Hij moet nu kiezen of deelen, De stad Poperinghe bezat vroeger een schoon klokkengospel, dat tydens de omwenteling van 92 door onze Fransche rijkmakers gestolen werd. Men verze kert nu, dat deze beiaard door een nieu wen zal vervangen worden. Vrdermoord te Meenen. Een vreeselyk drama had zondag avond in de stad Meenen plaats. In de familie Rammaert heerschte ge durig twist vooral tusschen den vader en den zoon, ter oorzrke van het slecht ge drag van den laatste. Zondag avond was de zoon dronken thuis gekomen. Bij 't ontkleeden viel de portemonnaie uit den zak en de moeder, welke dit zag, raapte die op, omdat zij in langen tijd van den jongen dronkaard geen cent weekloon meer had getrokken. De zoon miste 's anderendaags bij het opstaan zijnen portemonnaie en, mee- Dende dat zijn vader hem dien ontnomen had, vroeg hij hem aan dezen terug. Dit gaf aanleiding tot eene nieuwe ruzie, in welke de jonge deugniet zijnen vader bij de keel greep en hem vervolgens eenen zoo geweldigen vuistslag op de borst toebracht, dat de oude man met het hoofd tegen den muur botste en op de grond rolde. Daar ging de zoon uit en sloot de deur- Toen de moeder eenigen tijd nadien binnen kwam vond zij, in eenen plas bloed het reeds koude lijk van haren man. De zoon is aangehouden. Dijnsdag namiddag werden de inwo ners van den Vaartdijk, te Mecheleu door een droevig ongeluk in opschudding ge bracht. Een kind van anderhalf jaar speelde op de achterplaats eener woning waar zich een kuip met water bevond. Het kind boog zich in afwezigheid zijner moeder over de kuip, verloor het evonwicht en stuikte in het water. Toen de moeder oji de plaats kwam, was het kind reeds verdronken. Men kan over hare droefheid oordeelen. Over veertien dagen meldde men over een belangrijken diefstal in de ge meente St-Leonard gepleegd. Dijnsdag trok er weer een langvinger met een sommeke van 700 a 800 franken op den loop. Ziehier in welke omstandigheden. Ter wijl M. H. Wuyts, smid, eenig werk in de buurt was gaan verrichten en zijne echtgenoote naar het aardappelveld was, maakte zijn knecht van de gelegenheid gebruik om een kasken, waarin de schij ven lagen, open te breken en er meê te gaan wandelen. Bij de terugkomst van den smid, was hy seffens op de hoogte van hetgeen er was voorgevallen. Hij trok aanstonds den dief achterna, die, volgens men be weerde, de steenweg naar Brecht was gevolgd. In Brecht gekomen, verwittigde hij de gendarmerie en trok dan voort met den tram van 18,02 uren naar Antwerpen. Langsheen de lijn Antwerpen-Breda werd er bericht gezonden en nog denzelf den avond had men den dief te Wuest- wezel, nabij de Hollandsclie grens, gevat. Hij was nog in het bezit van de geheele som, zijnde 775 fr. Hij werd dadelijk naar St-Leonard overgebracht en zit daar den verderen loop van het onderzoek af te wachten. Wildslroopersdrama. De boscb - wachters Hannotiaux en Fayt, vau den baron de Molembaix,ontmoetten 's nachts wildstroopers op het goed huns meesters, te Anderlues. Een dezer laatsten schoot en trof Fayt in het aangezicht. De ongelukkige,die de linkerhand aan het gelaat had gebracht, ontving de volle lading in de hand en het aangezicht. Hij verloor drie vingers en zijne twee oogen. Bovendien werd hij ge wond aan de schouders. Het slachtoffer huilde van de pijn en werd door Hannotiaux in een naburig huis gedragen, waar een geneesheer den zieke verzorgde. De toestand van den ongelukkige boe zemt de grootste onrust in. De gendarmerie heeft een onderzoek ingesteld. Tusschen vader en zoon. In de gemeente Olne, op een afgelegen ge hucht woont de familie Servais, bestaan de uit vader, moeder en acht kinderen. De vader is een dronkaard, wien men reeds meer dan eens het mes uit de han den moest rukken. Nooit heeft hij een vriendelijk woord over voor zijne huisge- nooten, zoodat de kinderen ook weinig genegenheid voor hem hadden. Maandag, toen hij van eene naburige kermis terug keerde, klopte hij aan de deur zijner woning maar niemand liet hem binnen, daar de moeder en de kinde ren ook naar dezelfde kermis waren. Met eene bijl wilde hij de deur open kappen. Doch op dit oogenblik kwam de oudste zoon, een jongeling van 30 jaar, die hem voorstelde samen langs de schuurdeur binnen te gaan. De vader bracht, voor alle antwoord den zoon een slag op het hoofd toe. De jongeling vluchtte, maar de vader had hem weldra ten tweede male geraakt, tot eindelijk de zoon, in eene uiterste poging den vader aanviel en met hem in eenen groenselhof rolde, waar hij den oude eenen beet in 't gelaat toebracht. De wonden van den zoon zijn doode- lyk. De vader is aangehouden. Verschrikkelijke misdaad telloei. Dijnsdag avond weerklonk ie Tirlot, bij Hoei, het geroep Brand De hoeve der echtelingen Regenster stond in brand uit den stal stegen reeds vlammen op, vooral uit de kamer van den knecht. Men liep daareen en vond den man in zijn brandend bed liggen. Toen men de vlammen had uitgedoofd, bevond men dat de ongelukkige verjnoord was. De moordenaars hebben denkelijk door den stal in brand te steken, de sporen hunner misdaad willen doen verdwijnen. Diefstal is de drijfveer der misdaad. De schuldigen hebben den knecht zijn week loon, 6 fr. ongeveer, gestolen. In Charleroi bestaat tegenwoordig eene bende kwaaddoeners, die voor spe cialiteit heeft, in de koffiehuizen twist en vechtpartijen uit te lokken en dan gedu rende de woeling alles te stelen wat zy kunnen machtig worden. Een dynamictaanslag heeft te Lode- linsart plaats gehad. Eene serre werd vernield. In deze zelfde serre hadden de socialisten over 14 dagen een aantal ruiten in stukken geworpen. Een hevige brand heeft te Stavelot vier huizon vernield. Bij gebrek aan wa ter en bluschmaterieel moest men het vuur meester laten. Men weet dal 't gerecht van Aarlen er nog niet in gelukt is, den tweeden moordenaar van den gevangenbewaarder aan te houden. Men denkt dat hij door zijnen gezel doodgeslagen is. Smokkelaars. Uit Rljsel wordt ge meld Dinsdag morgend ging een lijkstoet in de richting van Monbliart, een dorp op Fransch-Belgische grens. Talrijke bloedverwanten omringden de kist, bittere tranen stortend. Douaniers ontmoetten den stoet, en wilden vol strekt de kist openen om te zien of er werkelijk een lijk in lag. De bloedverwanten schreeuwden ont heiliging maar de douaniers lieten zich niet afschrikken, en, toen de kist geopend werd, namen de bloedverwanten de vlucht 1 De doodskist was opgepropt met kant van alle soort, Mechelsche, Brusselsche, en. Men kon nog eenigebloedverwanten aanhouden. Een fijngevoelige inbreker. Over eenige dagen drong te Stoke Newington een dief in de woning van een oud sol daat, zekere Pennington, een der helden van Balaklava. Na al de meubelen te hebben opengebroken ging hij heen met zilverwerk, linnen, kleeren en eenige juweelen waaronder twee medalies, aan het slachtoffer geschonken door de ko ningin en den sultan, na den Krimoorlog. Eene som van omtrent 300 fr. was aan zijne aandacht ontsnapt. Donderdag morgend nu kreeg de oude soldaat met de post een pakje, dat zijne medalies bevatte en eenen brief van den volgenden inhoud Beste mynheer, ik haast mij uwe decoraties terug te zenden. Ik was uiterst ontstemd toen ik ze vond tusschen de voorwerpen, die ik mij had toegeëigend by mijn bezoek, en ik heb u te dien op zichte geene andere verontschuldiging aan te bieden, dan de haast die onvermij delijk is bij dergelijk werk. Indien ik de onvergeeflijke onwel- voegelijkheid beging deze edele eeretee- kens te verhandelen door tusschenkomst van een verheeler, zou ik er ten hoogste vijf frank van gekregen hebben. Gij zult mij zeker die kleine winst niet willen onthouden, en gij zult my per post, onder voigende initialen, een postbon sturen van dit bedrag. De misslag die ik beging met de 300 fr. achter te laten, stelt u zeker in staat deze kleine terugbetaling te doen, zonder u in 't nauw te brengen. Het denkbeeld u bedroefd te hebben met de vrees voor het definitie! verlies van uwe decoraties, heeft mij zoo troos teloos gemaakt dat ik my slechts een weinig zal getroost voelen door de ont vangst van uw mandaat. Aanveerd, enz. De bestolene heeft aanstonds 5 fr. ge stuurd aan het opgegeven adres en wei gert dit adres aan de policie meê te dee len. DE NIEUWE Vlaamsche Illustratie werd alom de vriend des huizes. Bijna geene plaats in Vlaanderen of zij komt er in alle farailiën- Niet te verwonderen, want een zoo groote schat van boeiende novellen, van schoone gravuren en geïllustreerde anek doten, werd nog nimmer voor den zoo geringen prijs van 90 centiemen per 3 maanden aangeboden. De uitgevers dankbaar voor zooveel hoogachting willen de premie nog schooner maken Zij zullen in het vervolg van tyd tot tijd een buitengewoon blad aan de Illustratie toevoegen I Dus nog meer lezing Nog meer pla ten In 't bijzonder meer afbeeldingen van hedendaagsche voorvallen en van treffende gebeurtenissen. De Illustratie zal voortaan in gemak kelijk verstaanbaar Vlaamsch worden geschreven. Aan nieuwe inschrijvers wordt ge heel kosteloos, een prachtig boek, een roman van weerde aangeboden, betiteld ONSCHULDIG VEROORDEELD. Maar ook onze getrouwe abon- nenten kunnen dezelve bekomen, mits zij zich de moeite willen getroosten ten minsten eenen nieuwen in schrijver aan te brengen. Wij wij zen er met nadruk op, dat zulk een boekdeel die geringe moeite waard is. Het bevat 155 bladzijden, in twee kolom men gedrukt, behelzende een schoone roman, welke den lezer tot het einde toe hoogst aangenaam bezig houdt. Wij zullen voortgaan onee lezers genoegen te verschaffen. In het eerstverschynend nummer staat een - Certificaat waarmede wij eenen geheel eigenaardigen wedstrijd on der onze inschrijvers willen openen. In de vijftien eerstvolgende nummers zal telkens zulk een certificaat gedrukt worden. Wie dit laatste uitknipt en ver zamelt en tracht meerdere uitknipsels van andere lozers bijeen te garen, kan mededingen naar den PRIJS VAN 2 HONDERD FRANKEN welke de uilgevers uitloven voor wie het grootse aantal van die certificaten aan ons inzendt, gedurende de week eerstvol gende op den verschijndag van het laatste certificaat. Maar ook wie op één na het grootste aantal bijeen heeft gegaard, bekomt vijftig franken en de twee daaropvol- genden ieder vijf en twintig franken. Dus mogen wij verhopen dat al de abonnenten van De Denderbode deze premie zal willen bezitten en ten spoe digste zijne inschrijving ten onze bureele zal laten geworden. DISTILLERIE BRASSERIE Société Anonyme, a AIost-Mijlbeek. MM. les actionnaires sont convoqués en Assemblée générale ordinaire, U Lundi 4 Octöbre 1897, 11 heures du matin, au Siege social. ORDRE DU JOUR 1Examen et approbation du Bilan de l'exercice 1896-97 2. Nomination d'un administrateur en remplacement de M. Ie baron de Bieberstein, décédé. Le Conseil d'Administration aan de herbergiers. Te bekomen bij Th. Bekaert, likeur stoker, te Sint-Amandsberg, bij Gent, Antwerpschesteen weg nr62,echte Graan- genever, gewaarborgd op factuur, aan fr. 1,00 en l,05den liter, deze laatste moet 16 graden wegen. Franschena.au fr. 1,00; 1,10 en 1,25 den liter. Alle gewone likeuren aan fr. 1,00 den liter cn alles van eerste kwaliteit. Alwie zijne intresten bemint zal niet nalaten alle zijne bestellingen te doen in bovengemeld welgekend huis. Verzoek wel op het adres te letten. Op zon- en feestdagen gesloten om 2 uren namiddag. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten. Mannelijk geslacht Vrouwelijk 14) HUWELIJKEN. L. Palsterman, kleerm. met T. Val- ckenborgh, twynst. E. Van Vaeren- bergh. magaz. met V. Buyl, z. b.J. De Saedeleer, bediende, met V. Marlion, kleermaakst. L. Schampheleer, landb. metM. Podevyn, landbouwst. OVERLIJDENS. C. Brihet, handelsreiz. 42 j. Vaartstr. F. Van den Hauten, wr Resseveld, bediende, 74 j. wonende te Welle. M. Keymeulen, vr. De Pues, z. b. 37 j. Oude Dendrrmondschensteenweg. 2 kind. onder de 7 jaren. CLUB DER XXX. fünplanadeplein. Groote kampstrijd (lutte) tusschen de 4 volgende partijen. 200 fr. prijzen. Zondag 26 September 1897, om 2 uren. Audegem, Van Ighem Herdersem, Coo- reman; Ilofstade, Van der Heyden; Nieu- werkerken, Beygaert. Houtmarkt. De besturende Commissie van 't Kaats spel, brengt ter kennis van het publiek, dat, de groote beslissing voor den 1® en 2e prijs, welke verleden jaar is altoos moe ien verschoven worden, uit oorzaak van 't slecht weder, nu zal plaats hebben, op Zondag 10 October aanst.om 1 en half ure namiddag, tusschen do partij van Denis Cooreman, Herdersem, en die van Arthur Spaens, Aalst. Zaterdag, 18 Sept. 1897. Tarwe fr. 20,00 a 21,00 Masteluin 14,25 a 00.00 Rogge 14.00 a 00,00 Garst 14.50 a 00.00 Haver per 100 kil. 16.50 a 00,00 Spelt 00,00 a 00,00 Koolzaad per 100 kil. 00,00 a 00,00 Lijnzaad 00,00 a 00,00 Koolzaaddlie 00,00 a 00 00 Koolzaad koeken 00,00 a 00,00 Lijnkoeken 00,00 a 00,00 Aardap. roode de 100 kil. 0,00 a 0,00 Aardap. (geele nieuwe) 5 50 a 6,00 Boter per 3 kil 7,20 a 8,43 Eiers de 25, 2,25 a 2,10 Vlas, de 3 kil. 2,75 a 2,43 Viggenen, per koppel r. 50.00 a 60,00 Ajuin, 100 kil. fr. 3,75 a 4,25 volg. kw. HOPMARKTEN. AALST. Beschikbare 1896-SA 16 fr. 8 merk. 16 Ir. Nieuwe oogst 1897 op Oct.-Nov. 31 Ir. 1895 fr. 10. Hop (nieuw gewas) 54 balen fr. 35 a 40 12 geprimeerde balen 15 a 50. POPERINGE. Stad. 35 fr. Dorp 30 fr. ENGELAND. Kent. 1® 80 a 100 sh. (1) 2e 5(1 A 70 sh. Sussex. 30 50 sh. DUITSCHLAND. 1« 80 k 100 mk. (2) 2® 60 a 75 mk.3® 40 a 50 mk. CALIFORNIE. 60 k 80 sh., volgens kwaliteit. Markt kalm. (1) Sh. Shelling, waarde fr. 1,28. (2) Mk. Mark, waarde fr. 1,23. ANTWERPEN, 17 Sept. Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 18,50 a 19,50 Rogge, 12,50 a 13,00 Wiiuergerst, 00,00 a 00,00 Zomcrgerst, 15,50 a 16,50 Haver, 18,00 a 00,00 Boekweit, 00.00 a 00,00 Boonen, 18,00 a 00,00 Bitterpeën, 14.00 a 00,00 Do kuip boter werd heden morgend ter- markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr. 2,50 a 2,60. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,25 a 1,10. De aardappelen worden per zak, ver kocht aan fr. 7,00 tot 9,00. De eieren betaalde men per 25 stuks fr. 2,25 a 2,50. GENT, 17 Sept. Tarwe (p-r 100 kilos! fr. 20,00 n 20.50 Rogge 13,50 a 00,00 Haver 15,50 a 16.50 Gerst 00,00 a 00,00 Boter per kilo, 2,34 a 2,50 Eiers per 25, 2,16 a 2,25 VEEMARKTEN, GENT, 17 Sept. Getalie koopgestelde hoorenbeesten 686 Melkkoeien 63 Vette koeien 62 Groote ossen 3 Slieren 50 Jonge ossen 133 Magere beesten 223 Vaarzen 146 Schapen 12 j Varkens 357 Lammeren 01 Loopers 8 Kalveren 791 Viggens 390 Stieren le kw. 0.76 t* kw. 0.70 3» kw. 0.60 Koeien 0.70 0.65 0.65 Vaarzen 0.78 0.70 0.60 Oasen 0.80 0.75 0.65 Varkens 1.00 0.90 0.00 Kalvers 1.J0 1.00 0.00 llmdenmerkt. Ossen-, koei- en vaarzenvellen Ir. 0,76 Stierenvellen 0.60 Kalfsvellen o,80 BRUSSEL, 17 Sept. Kalverenmarki. Getal te koop gesteld 380. Prijs per kilogr. op voet Ir. 0,65 a 1,05 00 lammeren van fr. 00,00 tot 00,00. Huidenmerkt Ossen, fr. 0,70 a 0,95 Slieren, 0,55 a 0,60 Koeien en veerzen 0,65 a 0,75 Kalveren 0.85 a 0,95 CUREGHEM-ANDERLECHT, 16 Sept. Ter veemarkt werden te koop gesteld Ossen 595 I Koeien en Veerzen Stieren 1921 691 Men betaalde per kilogram op voet Ossen fr. 0,74 a 0,84 Stieren 0,55 a 0,65 Koeien en Veerzen 0,55 a 0.65 PARIJS-La Villctte. 16 Sept. Ter markt verk. lek. 2*k.8*kil. Ossen 2029; 1730 1-50,1-40 1-26 Koeien 4811 433 1-48 1-30; 1-20 Slieren 280; 207 1-20 1-lOl-OC Kalveren i 1499 1009 1-65 1-45; 1-26 Schapen 17434 15634 1-80 l-Goll-40 Varkens 6952, 0760,1-36 1-30 1-25 aan de Landbouwers. Buitengewonen goeden Spoeling en Gietsel te bekomen aan denzelfden prijs als voorgaande, op de Stokerij en Brou werij Den Gouden Leeuw, oude firma Cn' Van Assche,-Aalst. naar een schoon jong MELKSCHAAP, op Zondag 19 September 1897, om 3 uren, bij Frans Van Geit, Meldertschendreef, Aalst-Mijlbeek. VRAAGT OVERAL bijzondorlijk bereid voor naai- en breima- chienen en rijwielen, van het huis H. Moebius en zoon, te B&le, (Zwitserland.) BUREEL VAN VERKOOP J. "V A. IV ASSCHE, 17 Vaart, Aalst. van Tli. Stevens, ACHTERSTRAAT, 18, AALST. Aan- en verkoop van actiën, loten der steden, betaling van intrest-coupons, uit wisselen van munten;- enz. tegen de ge wone voorwaarden. een meisje van 18 a 20 jaar bekwaam voor den handel en huiswerk. Adres te vragen ten bureele van Den Denderbode. kennende de keuken wordt gevraagd voor een hurgershuis; adres te vragen ten bu - reele van Denderbode. gestaan te Aalst, Keizerlijke Plaats, nr 42. Voor de conditiën zich te wenden bij M. Heyvaert-Moyersoem, te Aalst. Studie van Notaris Breckpot te Aalst. Gerieflijk HUIS, zijnde de ge.wezene herberg De Sterre met gelijkvloers en 2 verdiepingen, groote kelders en scboo- nen fruithof, te Aalst, aan de Graanmerkt gestaan te Aalst, Binnenstraat, N° 2, met werkbuis dienstig voor schrijnwer ker, wagenmaker, enz., grooten hof en kooi voor 't houden van gevogelte en hoenders zich te bevragen bij M. Frans Van Thienen-Colpaert, Molenstraat, 35, te Aalst. OPENBARE VERKOOP)NG VAN teHekelgem, Ten Bosch. Di' Notarii So Sadolcor, Ie Erembodcgcm.zal openbaar verkoopen Ken schoon Huis, zijnde de herberg i't Keizershof» met afhangen cn grond, gestaan en gelegen le Hekel- gem, op Ten Rosch, gekadastreerd sectie D, nummers 470, 471 en 472. met eene grootte van Si aren, 18 centiaien. palende aan de heeren Franeiseus Ilosleels en Fernand Baelens en aan de straat. Bewoond door Emile De Schryver. Verdeeld in 2 konnen. Koop I. liet Huis met afhangen, schuur, stal ling, hophast en andere gehouwen, met 18 aren, 80 centiaren grond. Koop II. 15 aren. 38 centiaren grond, le nemen uit deze hofstede langsheen den eigendom van Frr- nand Baelens. ZITDAGEN Instel, Dijnsdag 8 October Verblijf, Dijnsdag 12 October 1 tellens om 2 uren namiddag, ter herberg van Loois Meert, Ie Brembodcgem, Meerschdries. by uitscheiding van bedrijf eene behuisde HofstedemotMeersch, Lochtingen Boom gaard, wol beplant met vele Fruitboomen, groot in grond omtrent 83 aren, gelegen te Nieuwerken, Maal. bij Aalst. Zich te bevragen bij Camiel De Saedeleer, Nieuwerkerken. Bij gedwongene onteigening OPENBARE VERKOOPING van het vruchtgebruik op een te Okegcni. De Notaris VAN OU DENIIOVE, te Denderliautem, zal krachtens vonnis ver leend door de Burgerrechtbank van Audenaarde, in date 27 Augusti 1897, op vervolg van dame Maria Van Cauwen berghe, zonder beroep, te Aalst, tegen haren gescheiden cclugenoot, den heer Vincent Straetmans, handelaar, te Aalst, ten overstaan van den heer Vre lerechter des Kantons Ninove, ojienbaarlijk ver- koopen Eenige Koop* Het Vruchtgebruik op een perceel land, gelegen te Okegem, ter plaats ge naamd Guldenboom, gekadastreerd sek- tie A, nummer 618, groot 01 aren, 10 centiaren, palende oost de Baan, .7uid Franeiseus Snoeck, west 't Armbureel van Iddergem en noord don Steenweg van Aalst naar Iddergem. Enkele Ziidag Dijnsdag 21 September 1897, om 2 uren namiddag ter Zittingszaal van het Vredegerecht te Ninove. Afschrift van het vonnis en kohier van lasten berusten ter studie van bovenge- noemden Notaris. OPENBARE VERKOOPING van goede TE HOFSTADE. Dg Notaris De Crheest, te Aalst, *al met gewin van palmslag en geladen in het openbaar verkropen Gemeente Ho/stade. Eerste koop. Een perceel l.and. gelegen op he Meerveht. gekadastreerd wijk nummer 13", inct eeue grootte van 18 aren, 30 centiaren, palende len ooste aan de erven Los. (en zuide nan de straat, ten westc aan de erven Huylehmeck en ten noorde aan den heer Kmiel Van den Bossche. Tweede koop. En een perceel Land, gelegen op het Fieckhout, gekadastreerd ijk A. nummers 755r en 739a, met eene grootte van 14 aren, 60 centiaren, palende ton ooste aan den heer L'ailebaut, ten zuide aan Theodore Daelman, ten westc aan jufvrouw Heyvaert en ten noorde aan de kassei en den heer Callchaut. Gebruikt door de kinderen Schampheleer. ZITDAGEN Instel, Vrijdag 10) o«ni.mi.nn Verblijf, Vrijdag 24 SePleml)t!rlS9', ten 3 uren namiddag, ter herberg 4n 't Gemeente huis. bij de kinderen Schampheleer, le Hofslade. den steenweg naar Aalst. Om uit de onverdeeldheid te scheiden. o— OPENBARE VERKOOPING Woonhuizen Bouwgrond TE HOFSTADE, aan de Dorpplaats en Dendermondschen Steenweg. De Notarissen Llmpens, t Aalst, un Van dor Sloten, te Sint-Martens-Laethem. zullen, ten ver zoeke van wie het behoort, met gewin van palmslag n gelagen, openbaarlijk verkoopen GF.MF.ESTE HOFSTADE. e Eerste koop. Een Huis, zijnde de, welgekend herberg In St-Cornelis, met stallingen en Tuin, gestaan en gelegen rechtover de Kerk. gekadastreerd 1 tie H. nummers 452n en deelman 4558, groot olgens meting 4 aren. 52 centiaren! "Tweede koop. Een Huis en Erve. nevens voor gaande, gekadastreerd srktie B. deel vau nummer 4"5e. groot volgens meling 43 centiaren. :rde koop, Een Huis en Erve, geslaan en gele gen nevens voorgaande, gekadastreerd sektie II, uum- er 455n, groot volgens meting 47 centiaren. Vierde koop. Een Huis en Erve, gestaan cn ge legen nevens voorgaande, gekadastreerd sektie B, nummer 455c, groot volgens meting 7i centiaren, met half los liggende tusschen knopen 4 en 3. Vijfde koop. Een Huis en Erve. gestaan en gele gen nevens voorgaande met half los, zijnde de her berg In Amerika, gekadastreerd sektie B, num mers 45Sr, groot volgens meting68 centiaren. Zesde koop. Een Huis en Erve, geslaan en gele gen nevens voorgaande gekadastreerd sektie It, num mer 456a, groot volgens meting I aar, 11 centiaren. Zevende koop. Ken Huis en Eive, gestaan en ge legen nevens voorgaande, gckadasticcrd, sektie B, nnmmer 456a bis. grort volgens meting t aar. Achtste koop. Eenen Cijnsgrond, gelegen aan den Dendermondschen Steenweg, nabij het Dorp, ge kadastreerd sektie B, nummer 45Ha, groot volgen* meting 6 aren, 60 centiaren. Negende koop. Een Huis en Erve, gestaan en gelegen aan de Dorpplaats, gekadastreerd sektie II, nummer 422r. en deel van 423b, groot volgens meting 2 aren, 40 centiaren. Tiende en laatste koop. Ken Huis en Erve, ge staan en gelegen nevens voorgaande aan de Dorp plaats, gekadastreerd sektie It, nummers 422a en deel van 423b, groot volgens meting 2 aren, 70 cen tiaren. ZITDAGEN Instel, Dijnsdag 21 Scptemb.) Verblijf, Dijnsdag 5 October. telkens om 2 uren namiddag teresteminet genaamd In 81-Cornelis, bewoond bfj den heer Frans Ste- veninck, te Ilofstade, Dorp, rechtover de. Kerk.

De Denderbode | 1897 | | pagina 3