Vlaamscke belangen. Een en ander. Wetgevende Kamers.- Rechterlijk Kronijk. De Breidelszonen. Allerhande Nieuws. MEETING ten voordeele van het wetsontwerp De Vriendt-Coremans, zon dag aanst. 14 November, om 3 uren 'a namiddags ten Stadhuize te Aalst. De beste sprekers van den Gentschen tak van het Alg Nederl. Verbond zullen er het woord voeren. Deze kring is volstrekt onzijdig on heeft alleen ae belangen onzer taal ten doel. 's Lands financiën. Bij 't begin van eenen zittijd is het nog al natuurlijk, vooral wanneer er geen troonrede wordt uitgesproken, den financieelen toestand des lands een na te gaan. Ik weet niet of M. de Smet de Naeyer voornemens is aan de Kamer te dien op zichte eeno bijzondere meedeeling te doen, zooals onder het ministerie Beer- naert het geval was. 't Is mogelijk dat hij met dit overzicht wachte tot de gelegen heid zich van zelfs aanbiede, bij de be grooting van wegen en middelen. Zeker is het dat de toestand onzer financiën voorspoedig is en de stoutste verwachtingen overtreft. De ontvangsten van den ijzerenweg overtreffen van G tot 7 millioeu, die van het voorgaande dienstjaar. Do belasting op den alkool zal niet zes, maar vijfttien millioen opbrenhen, 't is te zeggen.meer dan driemaal zooveel als men ervan verwachtte. Deze overvloed van middelen zal goed van pas komen, om de werken van open baar nut uit te breiden. Het ware zeker spijtig, moest men aan het militarism toelaten or een groot deel van op te slok ken, voor de nuttelooze werken, welke het nog in zijn schild voert. Handelsblad. Duitscliland zal weldra beschikken over 4 millioen 533,446 soldaten. Zijn oorlogsbu-ljet voor 1 896 - 97 beloopt 676,774,478 fr. zijude bijna 13,50 fr. per inwoner. Frankrijk beschikt over 4,420,505 sol daten. Zijn oorlogsbudjet beloopt tot 622,551,396 fr. zijnde 16,50 fr. per inwoner. België kan 119,000 soldaten onder de wapens brengen en de uitgave bedraagt reeds 7,80 fr. ongeveer. Wat is het militarisme toch eene sehoone zaak Inentingsbureel van den Staat.— Uit het verslag, den minister van land bouw toegezonden, blijkt dat in het jaar 1896, 150 kalveren werden gevaccineerd. Van 139 kalveren werden niet minder dan 458,074 inentingsdosissen verkregen. 12,126 vragen om entstof kwamen het bureel too en er werden den aanvragers 401,219 dosissen gezonden. Inlichtingen over 110,832 inentingen kwamen toe. Men ziet dat dit bureel zeer goed in working is. Twee aanzienlijke socialisten hebben hunne partijgangers in de pan gelaten en trekken te velde tegen hunne oude strijd makkers. De eerste is M. Miemak, socialistisch lid der Fransche Kamer, die zijn ontslag indient en lang en breed de redens hier van in de dagbladen bekend maakt. - Ik trek er van door, zegt hij in 't kort, omdat ik er genoeg van heb het volk te bedriegen met beloften die ik weet dat het sodalis- mus nooit zal kunnen volbrengen. De gemeenschap van goederen waarmedo m$n voor den dag komt en die men aan de eenvoudige werklieden als een ideaal voorhoudt, is niet te verwezenlijken en, kon zij bestaan, dan zou de werkman duizendmaal ongelukkiger zijn dan hij nu is. Men wil mij dwingen tegen mijn geweten die hersenschim voor het volk te verdedigen, ik ga liever weg en laat dat proper werk aan hen die er profijt uit trekken en zich niet om bun geweten bekommeren De tweede die er van door trekt, is M. De Witte, oud-opsteller aan den Vosruil van Gent. Die ook heeft er ge noeg van. In ecu werk dat hij in afleve ringen uitgeeft, doet hij de geschiedenis van het Belgisch socialismus uiteen en 1 toont hoe Anseele en C° de werklieden om den tuin leiden en aan eenen waren slavenband leggen. Bij hem ook heeft het geweteu gesproken omdat hij gezien en ondervonden heeft dat al de sehoone be loften der socialisten op niets uitkomen dan op volksbedrieger ij en eigenbaat. De- hoofden van het socialism, zegt hij,weten zeer goed dar zij niet kunnen geven wal zij beloven en dat al wat zij de werklie den op de mouw spellen niets anders is dan ij dele bluf en toch gaan zij maar voort omdat hunne vetbctaalde plaatsen door die bedriegerij verzekerd blijven. Zedclts. De socialisten verkoopen appelen voor citroenen wel zot is die zich laat beet nemen. Bescherming der dieren. In het begin van 1898 zal eene plechtige uit- deeling van beloonÏDgen der maatschap pij tot dierenbescherming plaats hebben. Die belooningen bestaan in medalies, spaarboekjes, eervolle meldingen, eDz. Belanghebbenden kunnen de personon, die voor belooningcn in aanmerking moe ten komen, voorstellen tot 31 december aan het secretariaat der Belgische maat schappij. Nu weten wij het. Maar wat is nu eigenlijk het socialism, vroeg M. De Guchtenare aan citoyen Denis ter Kamer. Dat is, antwoordde de paus der collec- tivistcn, het uitoefenen der solidariteit om de vrijheid in het recht te bewerk stelligen. Zie dat is klaar, en een kind van zes jaar begrijpt dat bij het eerste zicht. De vrijheid wordt bewerkstelligd in het recht en door welk middel Door het uitoefenen der solidariteit. 't Is klaar, 'k heb het vast, on die dat niet begrijpt moet aartsdom zijn. Alleenlijk zou ik juist willen weten wat dat is de vrijheid bewerkstelligen in het recht. Eu de solidariteit uitoefe nen.... 'k Versta 't wel maar toch.... Enfin, op die twee kleinigheden na, heb ik alles van 't eerste oogenblik ge vat. Het bewerkstelligen van het recht om de vrijheid in de solidariteit uit te oefenen. C'est fa, dat is 't. De portefeuille van oorlog. Het zal weldra een jaar geleden zijn dat generaal Brassine het ministerie van oor log heeft verlaten. M. Vandenpeereboom zou niet beter vragen dan ontlast te wor den van dit lange interim. Iu afwachting vervult hij het ambt met gewetensvolle zorg en eene kennis van zaken, waaraan de militairen zelf recht laten weervaren. Iemand, die zeer goed de gezindheid des Konings kent, verzekert mij, in tegen spraak met zekere geruchten, die in om loop geweest zijn, dat hij. zich tot hiertoe niet heeft beziggehouden met het zoeken, onder de voornaamste officieren, van eenen generaal, aan welken hij de porte feuille van oorlog zou kunnen toevertrou wen. Hij heeft nog liever, naar het schijnt, dat een burger dien post bekleede, dan een generaal, die lauw zou zijn voor den persoonlijken dienstplicht. De beide Wetgevende Kaniers vergaderde gister uit kracht van art. 70 der Grond wet. De gewone zittijd van 1897-98 is du» geopend. Onmiddelijk werd er over gegaan tot de samenstelling der bureelen van de beide vergadering. Do Senaat stelde aan Voorzitter, M. Baron t'Kint de Rooden- beke eerste Ondervoorzitto, M. Baron Paul Bethune tweede Ondervoorzitter, M. Dupont ccrsto Sccrataris, Graaf de Ribaucourt tweede Secretaris, M. Har- denpontplaatsvervangende Secretaris sen, MM. Baron d'IIuart en Graaf de Hemricourt de Grunne Quaestors, MM. Burggraaf Vilain XIIII en Baron Whett- nal. De Volkskamer stelde aan Voorzitter.M.Beernaerteerste Onder voorzitter, Baron Snoy tweede Ouder voorzitter, M. De Sadeleer Secreta rissen, MM. de Borchgrave, de Rouillé, Huyshauwer en Warocqué. Win/P Bandieterlj Mislukte pogingen. Tw ee bandieten hadden bet complot gesmeed van den heer geneesheer en den E. H. Pastoor vaD Wieze in eene hinder laag te lokken en ze te vermoorden om aldus do diefstallen ten hunnen huize te vergemakkelijken. Natuurlijk de E. IIOnderpastoor en de meiden der twee huizon zouden insgelijks vermoord wor den indien zij zich tegen de diefstallen moesten verzetten. Zekere HyppolietBeeckman, geboortig van Wieze, een kerel dio van jougsaf niet gedeugen heeft en in de verbeterings- school werd opgesloten, stelde aan zeke ren Leopold De Raeve van Gent, die hij in de verbeteringsschool had leoren kennen, voor eenen geneesheer en een pastoor te gaan vermoorden om er tc stelen, verzekerende dat de buit over vloedig zou wezen. Beide kerels verbleven to Brussel. De Raeve door wroeging aangedaan, ging de zaak bij de Politie van Brussel verklikken en deze laatste verwittigde het Parket van Dendermonde. De ver klikker kon de parochie niet aanwijzen waar de aanslagen zouden plaatsgrijpen al wat hij wist, was dat het eene parochie was tusscheu Aalst eu Dendermonde, ge legen nabij den Dender. De pastorijen van Audegem, Mespelaere, Denderbelle, Gijsogem, Wieze, Hofstade en Herder- sem en de woningen der geneoshecren werden dus door do gendarmen van Aalst en Dendermonde bewaakt. Het geheim moest over die bewaking bewaard wor den, doch een der boeren bewaker van de pastorij van Herdersem bracht het uit en reeds maandag morgend werd het hier te Aalst door een persoon van Herdersem volop verteld. Gelukkiglijk kwam het aau do ooreu der bandieten niet. De aanslag moest zaterdag 11. plaats grijpen en de twee bandieten vertrokken met den trein uit Brussel naar Aalst, vergezeld van een jeugdigen Franschman zekere Stephanus Lotin, geboren iu de omstreken van Rijssel, een landloopc-r wiens kennis Beeckman had gemaakt. Onderwege stapte De Raeve van den trein ouder voorwendsel dat bij moest watereu, doch hij waterde zoo lang dat de trein vertrok. Beeckman en Lotiu stapten te Aalst af en ziende dat zy verlaten waren door De Raove keerden dan terug naar Brussel. Beeckman ging De Raeve 's an derdaags vinden eu deze laatste maakte een groot misbaar over 'c geval van den trein te missen. Er wierd dan besloten dat de aanslagen maandag zouden plaatsgrijpen. De Raeve verwittigde opnieuw de Politie van Brus sel en legde 't plan uit cn zie hier hoe de bandieten het geregeld hadden Lotin moest bij den heer geneesheer on den E. H. Pastoor gaan bellen om hulp te vragen voor zijnen vader, eenen schipper met zijn vaartuig in de Vaart, nabij 't Sas gelegen, die eene bloedspu wing had gekregen en in stervensnood verkeerde. Om de Vaart te bereiken moest men eenen bosch doortrekken en daar zou men de slachtoffers afmessen, de sleutels hunner huisdeuren nemen en dan op diefstal aftrokkon. De lijken zou meu iu het bosch hebben laten, liggen ofwel in de Vaart .werpen. En dan On derpastoor en meiden opgepast 1 De Brigade der Gendarmerie van Aalst hield wacht te Wieze ten huize van den heer geneesheer en ter pastorij en was samengesteld uit MM. J. Bauwens, be velhebber, J. Laplace, brigadier, J.Baut, Th. Kints en Vrancken Achilles, gen darmen. Rond 7 V* "ren werd er bij den heer geneesheer gebeld 't was Lotin men liet hem zijn deuntje afgeven en dan gresp men hem aan on stelde hem onder bewaking van twee gendarmen. De gendarmen ter pastorij werden ver wittigd en Vrancken Achilles vermomde zich in priester en ze trokken naar de Vaart. Aan 't bosch gekomen hoorde men Beeckman tot De Raeve zeggen Ze zijn daar De 3 gendarmen gingen de eene achter do andere en op die wijze, schijnt het by duisternis, alsof er maar een per soon aankomt. Toen de gewaande pastoor Beeckmau naderde sprong hij ijlings op hem toe, hem den revolver op de borst plaatsende met de woorden Uwe wapens laten vallen of!... De bandiet gehoor zaamde. De andere gendarmen sprongen toe grepen Beeckman en De Raeve aan. Beeckman verweerde zich wat, doch De Raeve gaf zich zelf in handenDe twee bandieten waren gewapend met poignards die ze te Brussel ter Groote Merkt had den gekocht. Dadelijk wierden zij geketend en ge bonden naar 't stedelijk arresthuis onzer stad gevoerd en gister Dijnsdag vertrok ken zij met den trsin van 10 u. 46 m. naar Dendermonde. Deze tocht strekt ter eere van de Bri gade van Aalst zij heeft getoond dat aan haar hoofd een man staat van wijs beleid en dat zijne manschappen gelijk hij, mannen zijn van onverschrokken moed en zolfsopoffering. Een bijzondere melding aau M. Ach. Vrancken, welke vooral aau de messlageu van den bandiet Beeckman blootstond en welke niets raadplegende dan zijne plicht, moedig op hem toesprong op gevaar van er het leven bij in te schieten. Eere zij dus aan de moedige mannen der Brigade van Aalst. Beeckman is een onverbeterlijke boos wicht die om zijne schelmerijen in het verbeteringshuis werd geplaatst. Onder andere schelmstukken stak hij eens eene partij vlas in brand die in eens weide lag te droogen. De Raeve beschuldigt hem van over eenigen tijd een meisje verwurgd te heb ben. De Raeve zal natuurlijk dadelijk in vrijheid gelaten worden. Lotin is slechts 15 jaren oud. Toen men hem vroeg waarom hij die moorden had willen helpen plegen, antwoordde hij Beeckmau heeft mij 10 franks beloofd en mot dat geld dacht ik terug naar Rijs sel te kunnen trokken bij mijn vader en mijne zuster. De Raeve is ook hardlooper en den zondag onzer laatste kermis liep hij hier rond verscheidene straten. Soeialistische processen. Citoyen Pepin, dd. burgemeester van Paturages, werd veroordeeld tot 15 fr. boete, voor het houden van eene ophitsende meeting, na eene zitting der rechtbank, iu welke verscheidene socialisten veroordeeld wer den voor overtreding van de wetten op de vrijheid van den arbeid. M. Aimé Deswaef spant een proces voor laster in tegen Vooruit. De socialistische schepene van onder wijs te Cuesmes, citoyen Huguó en zijn zoon Antoine, zijn door de rechtbank van Bergen veroordeeld elk tot twee maanden gevangenis, voor slagen en wonden aan hunnen kameraad Arthur Cornet, sociali stisch gemeenteraadslid. MAATSCHAPPIJ Vergadering op Zaterdag 13 December, om 8 en half uren. Voor de Zoutstraatpoort, ter herberg Het wit Konijn, s bij Petrus Hofman. Voor het St-Job, ter herberg van F. Schollaert, Bcekvcldstraat. AALST. Stedelijke Muziek school. Maandag aanst. ter groote bovenzaal van't Stadhuis, om 5 uren, Groot Concert, gegeven te gelegenheid der Prijsuitdecling. Toegaug koste loos. Deuren open om 5 uren en zullen gedurende aio uitvoeringen der muziek stukken gesloten worden. De Feestviering van den 10*n Verjaardag der stichting van'tVlaamsch TaalgiUe zal plaats op Zondag 5 De cember aanstaande. Dit bericht geldt bijzonder voor de Maatschappijen der Stad, die de dagen barer feesten korte lings te geven nog moeten bepalen. Het Bestuur van het Vlaamsch Taal- gildo. Brusselsche bruiloft. Twee jonge lieden uit do wijk der Schaarbceksche- straat waren zaterdag getrouwd, eu in den avond, nadat men denkelijk reeds goed geëteu en gedronken had, werd er besloten dat men met vrienden eu getui gen de voornaamste herbergen der wijk zou bezoeken. Ten einde den stoet op te vroolijken, had men twee artisten aangenomen, die al spelende zouden voorop gaan. De een speelde een harmonica, de andere een triangel. Rond 11 uren kwamen zij in eeno her berg der Leuvensche plaats waar een danspartijke werd geïmproviseerd. Maar de muzikanten, die nogthans betaald werden, meenden het recht te hebben, achter iederen dans rond te gaan. De dansers weigerden te betalen *en werden nu door de muzikanten beleedigd, en wel zoo erg dat de herbergier het noo- dig oordeelde hen aan de deur te zetten. Maar de muzikanten gaven hem daar toe deu tijd niet. Een hunner sloeg zelfs een bierglas op diens hoofd in stukken. De tweede muzikant viel nu den man op zijne beurt aau en sloeg hem met deu triangel op het hoofd. De bruiloftsgasten trokken den her bergier uit de handen der muziekanten en zochten de policie op, die de artisten aanhield, terwijl een geneesheer den ge kwetste onderzocht en verzorgde. De herbergier, wiens hoofdschedel ge broken is,verkeert in zeer zorgwekkenden toestand. Een Brusselaar, die in 1893 eeno straf van 6 maanden govangenis voor slagen had ondergaan, was later naar Frankrijk gaan wonen, was daar getrouwd en nu onlangs in België teruggekeerd. Te Brussel zich met de registers van den burgerlijken staud in regel willende stellen, vernam hij dat hij nog 6 maanden straf te ondergaan had. Het kostte hem veel moeite om de heeren van de policie aan het verstand te brengen, dat hij zijne straf reeds ondergaan had. Maar,waarom worden dan de boeken niet beter ge houden Oppassen. Veel meuschen heb ben voor gewoonte, wanneer zij een stuk valsch geld ontvangen, dit zoo spoedig mogelijk trachten elders uit te geven, en dus anderen te bedriegen, gelijk zij zelf bedrogen werden. Eene dame van Anderlecht deed dit ook. Zij poogde een valschen dubbelen frank uit te geven bij eene winkelierster, die haar niet kende. Dit juist bracht haar in moeielijkhe- den. De winkelierster, meenende eene dier bedriegsters voor te hebben, waar tegen de dagbladen nu en dan het publiek waarschuwen, verwittigde de policie, die haar aanhield, eene huiszoeking in hare woning deed en, ofschoon er geene bewij- vaD valschmunterij werden gevonden, toch proces-verbaal opstelden. Laat dit aan vele anderen tot les dienen Toen de trein van Brussel zaterdag te Marchiennes aankwam, zag men dat deze enkel bestond uit de locomotief eu den postwagen. Door het breken van de "ketting was het overige van den trein achtergebleven en de mist had den ma chinist belet, hier iets van te merken. Gevolgen der dronkenschap.Twee dronkaards werden in de Hoedemakors- straat, te Brussel, buiten eene herberg gezet. Een hunner struikelde en viel tegeu zijnen kameraad. Deze viel tegen eenen heer die daar juist passeerde zekere M. Surget, en wel met zooveel geweld, dat de laatste met het hoofd tegeu den boordsteen van het gaanpad terecht kwam. M. Surget werd bloedend een huis bin nengebracht doch de geneesheeren von den zijne wond zoo erg, dat zij hem on middellijk naar het gasthuis dedeu bren gen. Men vreest dat hij zijne wond niet zal overleven. Nog de twee ontsnapten van Gent. De twee gevangenen welke verleden week ontvluchtten, hadden reeds sedert drie jaar hun ontwerp voorbereid. Zij hadden onder andere drie valsche sleutels gemaakt en zoo goed hunne inzichten weten te verbergen dat zij beiden bedie ningen van vertrouwen vervulden. Hunne cellen paalden aan elkaar eu ze waren afgesproken. In den nacht vóór hunne ontvluchting hebben zij een gat in den scheidsmuur huuner cellen gemaakt en zijn zoo bijeengekomen. Dan hebben ze met huuno valsche sleutels twee iof drie deuren geopend om op do binnen plein te komen. Daar hebben zij^ de wakers verschalkt. Zij lieten een steen op het dak van 't wachthuisje vallen en daar er,zich geeq wachter vertoonde, namen zij eene plank, bezigden die als ladder en klommen zoo over den muur. Zij gingen op dezelfde wijze te werk om over den tweeden en den derdon muur te klimmen en kwamen zoo in de Akker- gemstraat. Stecnackers had een brood, fr. 2,50%n geld en een mes bij zich. Beiden waren ter dood veroordeeld. De eene zslfs tweemaal. De eerste maal was hij na tien jaren losgelaten hij was slechts eenigen tijd thuis toen hij xijn broer vermoordde, waarvoor hij nohmaals ter dood werd verwezen. De Corte is van Meirelbeke en Steen- acker8 is uit West-Vlaanderen. Uit het onderzoek is gebleken dat de tweemannen hebben kunnen ontvlucht ten dank aan het plichtverzuim van twee schidwachten, die hunnen post hadden verlaten. Deze twee soldaten zullen voor den krijgsraad worden gedaagd. Men meldt dat Edmond Van Beve ren, te Gent, hoofdredacteur van Vooruit geworden is, in vervanging van Ferd. Hardyns, die verlangt, zich voortaan uitsluitelijk met zijnen gisthaudel bezig te houden. Eene oude misdaad. De misdaad van Heerne (Ilerinnes), waarvan de ple gers nog steeds opgezocht worden, heeft te gelijker tijd een nieuw onderzoek doen openen, aangaande eene misdaad, in 1895 te Woubrechtegem gepleegd. Men herinnert zich nu namelijk dat de twee verdachten op zekeren keer ge maand werden, door eenen handslaar van dsze gemeente, om sene som van 25 fr., die zij hem schuldig waren. De twee personen zegden niets schul dig te zijn, maar beloofden eindelijk den schuldenaar te zullen betalen, indien hij zich daags nadien op een gegeven uur op eene aangeduide plaats wilde bevinden. Daags nadien vond men den man ver moord op eene eenzame plek. Het feit vatrHeerne doet de tweo ver dachten, nu meer dan ooit, ook plichtig aan die andere misdaad, gelooven. De Eolicïe heeft hunne signalemsnten aan et Fransche gerecht gezonden. Mislukte diefstal. Maandag mor gend, ten 5 uren, gingen in de Lange Veldstraat, te Antwerpen, vier personen op den loop bij het zien van de politie- ronde. Zij lieten 'eenen stootwagen in deu brand waarop een vat Bordeaux van 250 liters geladen was. De wagen was gestolen ten nadeele van M. Wils uit de Lange Koolstraat, maar de eigenaar van het wijnvat is nog niet gekend. Het is hoogst waarschijnlijk dat de Maastrichtenaar, dio het groot lot van 100,000 fr. heeft gewonnen, onbekend zal blijven, want bij heeft eenen bankier gelast met het ontvangen der som. Een der loten van 5000 fr. werd ge wonnen door een Engelsch marinesol daat, die als bewaker dienst deed in de tentoonstelling. Hij is een jongen van 27 jaar, die reeds aan verscheidene expedi ties deel nam en wiens diensttijd nu uit is. Donderdag kwam den trein van Kortrijk naar Meenen in de statie te Weveighem, op zijne gewone uur, ten 6 u. 18 m. aan eu was aan het vertragen. De baliewachtor der kassei van Gulle- ghem, Adolf Dhelst, was op'zijnen post eu had de balie gesloten volgens het reglement, 't is te zeggen, lieu minuten vóór de aankomst van den trein. Er was 's avonds eenen grooten mist, toen hij eenen ongeladen grooten camion hoorde afkomen, bespannen met twee peerden. Hij riep verscheidene keeren van stil te houden, daar de trein afkwam. Het was te laat in min tijds dan men het schrijven kan was 'tjongeluk gebeurd. De peerden en camion waren deze van M. Anselm Deltour Demyttenaere, land bouwer te Reckera. De peerdeboever zat alvoren en een onbekende persoon al achter. Door den aankomenden trein verschrikt steigerden de peerden en sloegen de houten balie in twee stukken, met zoo een geweld dat de zijstaken uit den grond gerukt waren. Een der peorden is nog in tijds over de tweede balio gesprongen, het andere was in den dijk geworpen. Beide dieren zijn ongedeerd. De camion wierd letterlijk in splin ters geslagen en wsl twintig meters verre geworpen. Door den schok sprong het zware loco motief uit de riggels en viel overkant. Seffens kwam er hulp opgedaagd. De hoever had eene groote opene wonde aan het hoofd en hij wierd in de herberg De Bascule gedregen. De persoon welke langs achter op den camion zat was ook zwaar gekwetst aau het hoofd hij wierd in het huis gedregen van Deroy, pareerder, welke hem wel willend opnam. Ongelukkiglijk niette genstaande de goede zorgen van de heeren doctors Duthoy, Vanhoenacker en Be- baene, welke aanstonds ter plaats waren om hunne goede hulp te bedienen aan de gekwetsten, is hij tion minuten na 12 uren gestorven, na het H. Oliesel ont vangen te hebben van den heer Van Qna- them, onderpastor, welke ook naar de plaats der ramp was gekomen met de andere geestelijkheid der gemeente. Zeggen wij het, allen hebben met eene bereidwillige naastenliefde hunne hulp verleend, zooals do heeren commissaris Van den Berghe, de policieagent Dujar- din en Beulens, do statieoverste en zijn personneel. Zooals wij hierboven zegden wierd de locomotief overkant geworpen. De machinist Claeys wierd boven het machien geworpen en gelukkiglijk be hield hij zijne tegenwoordigheid van geest, richtte zich op en kroop naar zijne vuring terug, om deu doom af toelaten, hij was maar weinig gekwetst dén sto ker is gevallen in het land, tegen eenen stekkersdraak welko het land afsluit. De treinovorste, M. Ch. Clou, die to Meenen woont, heeft verscheidene lichte kneuzingen aan het hoofd bekomen,maar

De Denderbode | 1897 | | pagina 2