Zondag 11 November 1897. 5 centiemen per nummer. 33"® Jaar 3210 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement Aalst. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. DEMOKRATEN DEMOKRA TIE. De Moordenaar? w Landbouwonderwij s PEERDENKWEEK. DE DENDERBODE. Dit blad verschijnt d«n Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week Yoor de Stad 5 frank; met de Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes «aanden; fr. 1-75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving eiadigt met 31 December. De onkosten der kwilantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, N. 31, ei in alle Postkantoren des Land. Guique luum. Per drukregel, Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00; Vonnissen op 3* bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten Bureele van dit blad. Aalst, 13 November 1897. EX Dendsrbode heeft meer dan eens bewe zen dat onze Aalsterscbe demokratie slechts op eene dubbelzinnigheid berust en dat ze daar uitsluilelijk op steunt. Wij vinden die bijzonder terug in het vol gende door Het Land van Aeïst van 31 October geschreven n De blijken zijn er- ree<Js: Priester Garnier, M. Harmell, ander treffelijke Personen, die in 't Vatikaan geweest zijn, getuigen dat de Paus meer en meer gehecht is aan zijn En- n cekliek eu dat bij nooit of nimmer de Kristene Demokraten zal afkeuren, wel wetende dat hij terzelvertijde zijnen n Wereldbrief zou veroordeelen. In 't Va- tikaan zijn nog groote mannen geko- men, Ministers en Gezanten van Keizers en Koningen om den Paus te vleieu, te te pramen eu te dwingen. De Paters- Jesuieten welen dit beter dan iemand: Hoe de Pombal, de aanhangers der Pompadour, ais Russen in 't Vatikaan trokken en den Paus het mes op de keel durfden zetten. Heden ook werken s hooge machtige invloeden tegen de b arme Christene Volkspartij... Maar de oude Paus zegt Wie moei ik vreezen? Waarom zou ik de recbtveerdigheid schenden tegen dit braaf Christen Werkvolk Ik heb ze opgewekt door mijn Encekliek, eu ik zou zo gaan ver- oordeelenIntegendeel, ik zege- b hunne iever en hunne werkzaamheid. Dat is eeno loutere dubbelzinnigheid lijk wij reeds zegden. Er is inderdaad een dubbele demokra tie, eene goede en eene slechte; deze laatste zou beter demagogie of volksmen- ning, zelfs volksfopperij mogen genoemd worden. Er is eene goede demokratie; 't is deze welke luistert naar de stem der Bisschop pen, naar do geestelijke Overheid. Zij streeft naar de veredeling van het volk, naar de verbetering in het lot der werklieden. Zij gaat tot deze niet alleen om hun van hunne rechten te spreken, maar om terzelfdertijd hubne plichten voor oogen te houden, Zy spreekt hun van godsdienst en wijst hun dat voor hun zedelijk lijden oen zedelijk geneesmiddel moet gezocht wordeD en dat dit bestaat in het heropbeuren van den godsdienst zin onder het volk. Dez» demokratie zoekt geene eere- posten, jaagt geen persoonlijk belang na, Zij offert zich op voor het volk, voor het welzijn der arbeiderszij schenkt hun hare beste krachten, haren tijd en al hare werkzaamheden, zonder op iets an ders het oog te richtc-n dan op het vol brengen van eenen plicht. Deze demokra tie zal zich wel wachten, winden te zaaien, daar zij overtuigd is dat uit zulke handelingen slechts orkanen kunnen WIE IS naar HET HOOGDUITSCH van EDUARD WAGNER. voortspruiten. Hare stappen worden ge richt door de geestelijkheid, door de wijze raadgevingen onzer Bisschoppen en door de wenken van den bejaarden Grijsaard uit het eeuwenoude Vatikaan. Daar het streven dezer demokratie zoo verheven, zoo edel, zoo belangloos is, werkt zij ook tot de eendracht met de katholieke partij, waar het arbeidende volk altijd zijnen besten steun heeft ge vonden. Zij wil geene scheuring brengen tusschen een leger dat denzelfden goeden strijd levert en waarvan zij slechts de verkenningsbenden moet uitmaken. Dat is hare rol, dat is de redon van tar bestaan. Daar ook vindt zij hare kracht, moed en opoffering. Aan het hoofd zulker demokratie, staat in het Vlaamsch gedeelte van ons België, in ons Vlaandereu de gevierde volksman, M. Arthur Verhaegen, leider der anti- socialisten vau Gent, Voorzitter van den Belgischen Volksbond. Wij bieden hem hier de hulde van onze genegenheid en van onzen eerbied. Nevens die goede demokratie beweegt er zich eene andere, onweerdig den naam van demokratie te dragee, maar dio veel eer eene demagogie, eene echte volks fopperij heetenpiag. Deze demagogie is slechts tverkeaam in het katholiek deel van ons land: tot hiertoe sijn die sireken, welke bij het socialism zijn ingelijfd, van hare werkiog gespaard gebleven. Deze demagogie xegt zich de tegenstaander der socialisten; maar dat is bloote schijn. Zij doet het slechts om een voorwendsel te vinden om de ware, de goede demokratie te kunnen bevechten. Zij richt dus hare pijlen af niet op de vijanden van onze samenle ving, op de tegenstrevers van onzen Gods dienst maar op hunne verdedigers. Waarom Omdat het dezen zijn welke in hunnen weg loopen. Onze demagogen zijn aange spoord niet door hunne liefde voor het volk maar door hunne xucht naar per soonlijke verheffing. Wat zij beoogen is niet zoo zeer het welzijn der werklieden als hun eigen, persoonlijk belang. Zij willen hooger eu booger klimmeu op de maatschappc-lijke ladder en zoeken daar voor steun bij het licht verleidelijke volk, wiens driften xij uitbaten en wiens nei gingen en hartstochten zij aansteken en aanvuren. Deze demagogie luistert niet naar de stem harcr overheid dio haar tot voor zichtigheid aanmaant. Dat is immers hun vak niet, want op die wijze zou ze nooit komen waar zij geraken wil. Alle middelen zijn haar goed. Daarom zien wij ze losgaan, onze demagogen, op hen wiens helpers zij zouden moeten zijn. Alzoo is het gemakkelijk voor hun eene volksgezindheid te bekomen om hunno heerscuzucht te voldoen. Daarom willen zij scheuring, daarom verscherpen en veranderen zij hun programma waar men, met een weinig goeden wil, de overeen komst zien kan met het leidschrift der katholieke partij. Van zulke demagogie willen onze Bis schoppen niet, wil de wijze Ouderling, onze Paus niet. Dat zijn de kinderen van zijn hert nietwant zijn omzendbrief scheuren zij aan flarden, trekken zij aan stukken, stampen zij met deu voet. Paus Leo XIII immers wenscht niets zoo zeer dan da eendracht onder het katholiek vaandel, bij bet katholieke leger, dat als labarum zijn brief Rerum novarum heeft. A. B. WIE? WIE? WIE? zat er op den 27 Juui 1896, vigiliedag, dus vaiteudag, vóór deu feestdag vau S' Pieter en S' Paulus, juist te middag in de - Taverne de la Monnaie achter het Muntschouwburg, te Brussel, in 't open baar, eene carbonuade met aardappels binnen te spelen, dat het vet van zijnen baard afliep Wie Wie Wie was dat I. Leondari, de Hoofdman der Grieksche Bandieten. Griekenland, met zijn natuurachoone en talrijke gedenkteekenen van eene eertijds hoogere beschaving, is dikwijls bet hoofddoel van toeristen. De gevaren, waaraan bet roo- versbedrijf dat in .Griekonland, evenals in Italië en Spanje nog in vollen bloei is, den reiziger blootstelt, schijnen de reislustige toeristen, sterk op avonturen, niet af te schrikken maar zelfs aan te lokken. Op een heer lij keu morgen van de maand April des jaars 1882, deden een drietal jeug dige Fransche jonkers eenen wandolrit laugs den grooten weg, die van Athene naar Ko- riutbe leidt. Zij waren vergezeld van bedien den en gidsen. Daags te voren waren zij te ilegara aangekomen, waar zij de bouwvallen van Pelasgia bezocht en den nacht doorge bracht hadden. Graal'Alfred Bsaucourt waa bet aanzien lijkst personage van 't reisgezelschap. Hij scheen nauwelijks vijf-en-twintig jaar oud, en paarde aan een deftig voorkomen, edele ge laatstrekken en hoffelijke manieren. Sedert weinige jaren had hij zijne ouders verloren, en was diensvolgens heer en meester van zijn doen en laten en beschikte over de aanzien lijke fortuin, welke zij hem hadden nagelaten. Alfred was eerzuchtig en hield zich veel op met politieke en sociale kwestiëu welke, naar hij meende, zijnen naam nieuwen luister moesten bijzetten. Hij was in de groote we reld ook zeer gezocht eu werd vooral in 't oog gehouden door de moeders van huwbare juf vrouwen, die veel prijs aan fortuin hechtten. Zijne reisgenooten waren Charles Bertiu, jongste zoon van eenen markies van dien naam, en de kapiteiu, Lotilleux goheeten beiden waren eveneens volmaakte edellieden in alle opziohten. vVij hebben een buitengewoon geluk gehad, zegde Charles Bertin, met tot hiertoe aan de opmerkzaamheid der struikroovere ontsnapt te zijn ik ben een oogenhlik bo- ducht geweest, dat ons hetzelfde lot wachtte als die twee Franschen, die verleden jaar op dezen weg werden overvallen en gedurende zes maanden in een afgrijselijk hol opgesloten zijn gehouden, maar, het voorgevoel van het gevaar heeft aan onze rei3 iets romantisch gegeven. Ik bedank voor zulko romantiek, e S'-Mertens Jaarmerkt. Progrès of vooruit gang 1... 'tis toch al iets Op de Vee- merkt veel beesten, 450 in getai, en veel volk Wij zullen er komen of liever, wij zijn er Do dappere Commissie haalt er eere van. Veel muttekens en knappers en rappen verkoop in 't begin der merkt onder die soort. De kalfveerten waren ook goed vertegenwoordigd. De puike veerzen hebben gemakkelijk koopers gevonden, 't Mager goed is min in aftrok. Eén enkel model van vetten jongen os, uitgelezen, eu ééne vette veers Dit is wat mager 1 Wij waren er over verwonderd. Maar bij nader toezicht van 't Pro gramma zien wij dat de vette weidebees- ten buiten de prijskampen gesloten zijn. Waarom dat Wel is waar, het doel der inrichting is niet hier eene merkt van Vettebeesten tot bestaan to roepen, op eenen oogeublik dat al de vleescbhouwers nog voorzien zijn van weibeesten, maar tout-fait nombre zegt de Frauscbman, 't zou altemaal meetellen en hadde de Commissie geen onderscheid eemaakt tusschen vette stalbeesten en weioeesten, wij telden voorzeker een veertigtal dieren meer op de merkt, en veertig sckoone Naaf onze meening mag men de vette beesten niet uitsluiten men zou beter twee categoriën maken weidebeesten en stalbeesten. Stalbeesten alleeD vragen, op eoncn oogeublik dat ze raar zijn, is een misslag. Men kan aldus eenen prijs kamp te Paschen inrichten voor vette weidebeesten, als er geene zijn. De scboone kalfbeeslen moeten hier het meest aangemoedigd worden en zullen altijd goeden aftrok vinden. Onze peerden- en ezelsmarktMiseria! De reeds bestaande Commissie zal met behulp van ons Gemeentebestuur de zaak in handen nemen voor aanstaande jaar. Do propagande is reeds begonnen bij de kooplieden van den vreemde. Onthoudt wel Aanstaande jaar heeft Aalst twee Peerdemerkten Eene te Kermis en eene op St. Merten Belofte is schuld 1 Ziehier den uitslag der Prijskampen 2- ao fr. aau De Vidts. Gebroeders, koopmans in vee tot Erpe (Hoonegem), io beesten. 2. Voor hel meeste getal jong vee, ongetchoten i50 fr. aan Petrus Van Hoeve voornoemd, 36 muttens. 2' 40 fr. aan Van <jcn Abeele, koopman in vee tot Denderbelle. 3i muttens. 3» 30 fr. aan De Vos, koopman in vee tot Den- dermonde. 24 muttens. 4° 30 fr aan Triest Benedictus, koopman in vee tot Appels. 9 muttens. 3. Aan den verkooper die het grootste getal kalf beeslen tenminsteübeesten heeft ter Markt gebracht. i° 50 fr. aan Raes Frans, koopman in vee tot Oultre. 22 kalfbeesten. 20 40 fr. aan Redant Alois, koopman in vee tot St. Gilles bij Dendcrmonde. 17 kalfbeesten. 3» 30 fr. aan Raes Alois, koopman in vee tot Denderwindeke. 14 kalfbeesten. 4" 30 fr. aan De Cock, koopman in vee tot Erondegem. 12 kalfbeesten. 5> ao fr. aan Goddyns, koopman in ree tot Erpc. 8 kalfbeesten. 4. Aan den verkooper die den schoonsten op stal ge- vetten os (van 2 lot 4 tandenheeft ter Markt gebracht. S" Aan dm verkooper die de schoonste op stal gevette vaars (van lol 4 landen) ter Markl heeft gebracht. 35 fr. aan Karei Claes, vleeschhouwer alhier. 6° Aan den verkooper die de schoonste kalfveers (van 2 tol 4 tanden) heeft ter Markt gebracht. i° 35 fr. aan Ferdinand Blaenens, koopman iQ 2° 30 fr. aan De Wilde Petrus, koopman in ;e tot Ercmbodegem. 3* 30 fr. aan Raes Frans voornoemd. is ook geou gevaar, viel Alfred in wij heb ben trouwe gidsen, de konaul van Athene heeft het ons verzekerd. Bah hernam Charlea, gidsen en roovera trekken dikwerf eene lijn. Daar wij de onze ruim betaald hebben, mogen wij evenwel verwachten dat zij ons niet in ongelegenheid sullen brengen en wij in goede haven zullen landen. Zoo voortpratende daalden de reizi gers in eene smalle en diepe vallei af, tusschen twee hergen, welker helling met dicht struik gewas bezet waren. Aan het einde van den weg was eene breede vliet, welke zij meende te doorwaden, toen een scherp gefluit, uit een naburig kreupel- boseh voortkomende, door de lacht siste, en in hetzelfde oogenhlik schoten een dozijn mannen uit het bosch. Deze, van kop tot teen gewapend en vreemdsoortig gekleed, kwamen op de vreemdelingen af. Staat schreeuwde het hoofd der bende in het Fransch, staat en doet geen tegen stand Wij staan u niet naar het leven. Gij zijt veilig zoolang gij u rustig houdt, maar... Alfred, stoutmoedig tot in het vermetele, sloeg de hand aan zijnen revolver en wierp eenea beduidenden blik op zijno vrienden. Dezo volgden zijn voorbeeld, maar toen zij de gidsen naar den vijand zagen orerloopen, en hunne bedienden, van angst bibberende, de bandieten te voet vieleu en genade af smeekten zegdo Alfred Alle jaren heeft er tusschen de ge meente, aangenorae en vrije onderwijzers van gansch België een prijskamp plaats voor het landbouwonderwijs. Aau degenen die met den besten uit slag de laudbouwctenschap verspreiden in de scholen, en onder de landelijke be volking wordt er een diploma alsook eeno geldelijke belooning toegekend. De schoolkring Aalst heeft zich dit jaar bijzonder onderscheiden. 1° Aan den heer I. Bceckman, hoofd onderwijzer te Hordersem, werd eenen ln prijs toegekend eu 150 fr. 2° Aan den heer A. Van Overstracten, hoofdonderwijzer te Kerkxken, eenen 2n prijs en 100 fr. 3° Aan den heer F. Cornelis, hoofJon- wijzer te Erpe, eenen 2" prijs en 100 fr. Onze beste gelukwenscben aan die moedige en bekwame ouderwijzers 1 Zondag, 14 November, Algr-meene Vergadering van St.Anibrosius' Gilds, in den Posthoobn, ten 3 uron stipt. Dagorde Mis vau St. Ambrosius, met prijslotiug onder de tegenwoordige Léden. Uitslag van de Tentoonstelling van Tenuereu voor onze LedeD. Id. ten 5 uren, in 't zelfde lokaal Vergadering der Veeverzekeriug Sint- Niklaas van Tollentyn Aalst-Schaar- bock. Toestand der Gilde Wintervoeder. Les van gezondheidsleer. St. Eligius-mis Kalveren voortkomende van ingeschre ven diereu van het Verbeteringssyndi- kaat. Oproep en Premiën. Gildebroeders op uwen Post I Een truk. De naaste week schreef (i 'f Land van Aélst in nummer van 31 Oct. 11.,zult gij iu eenen bijzondereu b brief veel geheimen van den strijd >1 kennen. Dus die geheimen van den strijd moes ten zondag 11. bekend gemaakt worden in eenen bijzonderen brief. Wij hebben goed'torgaan van Chipka te doorzoeken, geen brief in dien aard te vinden. 't Was dus weèr do gewone truk om tot den verkoop van 'i Land tc lokken. Maar hola I de truk is gekend en nie mand laat er zich aan vangen. Tot wat trukkon men op Chipka zijno toevlucht moet nemen om den verkwij- nendeu winkel vau 'l Land te doen draai en Maar wat is 't t O dat geld, dat duivelsch geld, Waarvan elk beseft de waarde Ja, dc macht hier op aarde, En.... er toch zoovele kwelt Op de keu ring van Ninove, 21 Octob. 1897, vinden wij de volgende scboo ne uitslagen voor onze streek: 2e Premie der hengsten van 3 jaren, aan de Gebroeders Langelet, te Welle, voor Orangist», een blond peerd. Bcwaarpremie van 500 franken aan M. J.De Vuyst van Borsbeke voor -Bayard- 8 jaren, beter bekend onder den naam van den Bleeken. De Bewaarpreraie van 5000 fr. (annui- teit 1000 fr.) aan M. De Vuyst, voor noemd, voor Forton 6 jaren. Premie van 100 fr. aan Gebroeders Langelet, voornoemd, voor Tambour, 18 maanden. Dc peerden van onzen vriend De Vuyst hebben veel verwondering verworven 't Is nutteloos weerstand te bieden, de ellendelingen hebben de overhaud en bij liet de opgeheven hand neervallen. De hoofdman keerde zich tot den graaf Beaucourt en zegde glimlachend Gij doet verstandig, mijnheer beter is 'tuw geld, dan uw leven te verliesen. Alfred wierp eenen verachtenden blik op den hooldgids, Paulos geheeten. Wij hebben dien tronwelooze rijkelijk betaald, zegde hij, en hij heeft ons beloofd, dat de roover Leondari ons ongestoord zou laten doorreizen. Ik ben Leondari, hernam de hoofdman, met eene bevallige buiging, en aan dergelijke beloften houdt men zich in Griekenland niet beter dan in Frankrijk. Zijne beleefdheid, sijn fijn lachje en voor name manieren waren zeer in tegenspraak met zijne vijandelijke houding, en het doo- dende wapen dat nog altijd op den graaf ge richt was. AIb men u de verzekering niet had ge geven, vervolgde hij, dat gij hier gerustelijk kondet doortrekken, dan hadt gij eenen ande reu weg genomes. Zou ik mij zulk eenen uitmuntenden buit, als gij zijt, laten ont snappen, daar ik weet, dat gij mij een vor stel ij ken losprijs kunt verschaffen Kent gij mij dan vroeg de Graaf. Leoudari haalde een papier uit den zak Ziehier wat mij gister avond door eenen zij zijn gedresseerd gelijk cirkpcorden. Boer mag er hem mede bemoeien. Do Leden van den Jury drukten or hunno bewondering over uit. 27 hengsten werden goedgekeurd op 29 aangeboden. 21 achtienmaanders waaronder eenige goede veulens. H. V. D. S. M. De Sadeleer. De ïcrkiczmg van onzen achtbaren vertegenwoordiger, M. De Sadeleer, tot de weerdigbeid van tweeden Ondervoorzitter der Volkskamer, is niet alleen eeno hulde aan sijne verdiensten gebracht en een blijk vau 't vertrouwen welke zijne cath. collcgas in hem stellen, maar 't is tevens eene eere welke op ons Arrondisse ment van Aalst weêrstraalt. Deze ver heffing van onzen Volksvertegenwoordiger is door de catholieken van ons Arron dissement met uiterst genoegen vernomen geworden. Denderbode wenscht don heer De Sadeleer geluk en ad multos annos f Hoe rechtzinnig Priester Daens heeft aan den Voorzitter van den Belgi schen Volksbond geschreven dat hij geen deeluitmaakt van de'Federatie der Chris tene Volkspartij, in andere woorden, van de bende van Plancquaert. Men zou hieruit dan moeten besluiten dat Priester Daens het leeuwken van Somergem en zijne bende afkeurt «n ze over boord smijt. Mis zijt ge, vrienden, gij die dat donken zoudt. Pie Daens blijft openlijk met Planc quaert omgaan, hij gaat met hem meetin gen geven in de Gentsche streken. Priester Daens zit achter de gordyn en is met Plancquaert gausch t accoord. Verschijnt hij met den belecdiger van Cardinalen, Bisschoppen en Priesters niet in 't openbaar, 't is omdat het hem door zijne geestelijke Overheid op straffe van nieuwe opschorsing verboden is Msester Plancquaert iu zijn Rsclit heeft reeds xoo dikwerf den naam van Priester Daens gebruikt om de katholie ken te bevechten om de Roomsche Cardi- ualen, onze Bisschoppen, Priesters en Kloosterlingen te schandvlekken, te be- leedigen en zelfs te lasteren, zich schijn heilig weg, op de woorden van den Paus berooponde, en wij vragen het Heeft Priester Daens ooit daartegen een woordje van protest aau 't Recht van Plancquaert gezonden Nooit, nooit, deed hij het.... Waarom deed Priester Daens bet niet? Omdat hij met die beleedigiugen tegen de Cardinalen, Bisschoppen, Priesters eu Kloosterlingen gedieud is, dat hij ze goed keurt 1... Ziedaar, Priester Daons zit achter de gordyn 't accoord met Plancquaert en die 't anders uitleggen kan, dat hij spreke 1 expresse gebracht is. LuistertDrie Fransche reizigers zullen op dat uur op de aangeduide plaats doorkomen. Een hnnner, rijzig van gestalte eu met zwart haar, is de rijkste hij berijdt een grauw paard. De andere zijn eveneens rijk, maar niet met don graaf te vergelijken. Ziet, mijuheeren, sinds twee uron vacht ik u, zegde hij met eene buiging, Eu wat eischt gij van ons vroeg dc graaf. Ik kan niet veronderstellen dat gij uw woord zult breken. Eerstens dat gij mij uwe tasschen en kleiuooden afgeeft. De jonkerB, overtuigd dat zij slechts had den te gehoorzamen, legden hunne horloges, hnnne beurs en andere kleinooden in den hoed van eenen der roovera. Leondari, den bnit naziende, gaf sijne onte vredenheid te kennen. Wij zullen dat later vereffenen, zegde de hoofdman nadenkend. De reizigers hadden sich slechts van het noodige geld voor huuue verteeringen vo zien en dezo som was betrekkelijk gering. Naar ik zie, mijuheeren, zegde hij, zal ik genoodzaakt zijn twee mannen als gevnu genen hier to houden, en dat zullen de heeren Alfred Beaucourt en Charles Bertin zijn wat den kapitein Lotilleux betreft,-hem laat ik vrij, om naar Frankrijk de tijding over te brengen, dat zijne twee vrienden iu de macht zijn van deu schrikkelijken Leondari, dio eene som van tweemaal honderdduizend franken eischt, als losprijs van den graaf Beaucourt zes duizend voor dien van den baron Bertin. Gy kunt er bijvoegen, dat, zoo de gevor derde losgelden óéue maand na beden mij niet ter hand zijn gesteld, ik aau bet Fransche gouvernement een der ooren van iederen ge vangene zal zenden. Misschien zal de graaf eene aanwijzing op de Fransche bank mede geven, opdat bet geld onmiddelijk worde afgezonden. Verder is het voor 't oogenhlik nuttoloos dit kapittel meer te behandelen. Lotilleux zal niets van dit alles doen, riep graaf Beaucourt opgewonden uit. Door eene overeenkomst met u zou ik dit roover- wezen versterken en bet lot der volgende reizigers, die in nwe handen vallen, slechts verergeren. Do hoofdman der bandieten dwong noch tans den kapitein de bevelen, die bij hem gegeven had, in zijn zakboekje op te schrij ven, en zotte hem aan onmiddelijk naar Athene te vertrekken, er bijvoegende, dat hij hem later zou doen weten op welke wyze hij met hem zon kunnen onderhandelen. De kapitein trad op zijne vrienden toe, drukte hen moedeloos de hand en fluisterde hnn toe (WORDT VOORTGEZHTj.

De Denderbode | 1897 | | pagina 1