LANDBOUW. Een en ander. Alcoolismus in België. Hoofdopsteller.^, t\Z* Ontzaglijke brand te Londen. Een nieuwe roode gazel. Allerhande Nieuws. Werkbeurs. waren vier mannen gestatig bezig het bloed met emmers uit dien put te schep pen. In een zijner brieven aan Robespierre getuigt Carrier, dè beul van Nantes, dat hij, op eenen avond, 90 oude on zieke priesters heeft doen verdrinken. Op zekeren avond deed de zelfde beul 300 kinderen van gevangenen aan elkan der binden en in de Loire verdrinken, omdat meêdoogende lieden voor hen om genade smeekteD. Honderden bladzijden vol gruwelen van dien aard, zouden wij kunnen over die yzelijke gebeurtennissen der Franscho omwenteliog schrijven. En niettegenstaande al die wreedheid, komen de socialisten met die Frauscbe revolutie voor den dag, en loven als helden, al de dieren, moet ik zeggen, die er aan deel genomen hebben. De Communards van 70, zijn ook hunne lieve vrienden. Hoe grooter moor denaars, brandstichters, dieven, hoe be- ter vriend met die mannen. Nu nog,'t is gelijk waar-een deugniet eenen man van gezag vermoordt of in de lucht doet springen, daar gaat door al do rangen van socialisten en auarchisten een jubelkreet op ter core van den zoogezeg den held. Eu wordt die held volgens alle menschelijko ea goddelijke wetten ver oordeeld, dan vloekt eu verdoemt ieder socialist den rechter. En terwijlde bloedvlekken kleven op hunne handen, op hun voorhoofd, op huune roode vodden, dan zien zij nog overal bloed; en zij komen eindelijk zoo verre de Heilige Kerk ook als moorde- naresse te aanzien. Daartoe schrijven zij do eerste de ge reedste goddeloozo boeken uit, gemaakt onder de ingeving van den deugniet Vol taire, die schreef: gij moet liegen gelijk een duivelen zij weten niet dat me nige kettcrsche en ongeloovige geleer den, bevinden en, in hunne rechtzinnig heid, doen drukken, boe de Kerk op eene schaudige wijze is gelasterd geworden. Wilden zij do waarheid zoeken, dan zouden zij zien dat de Kerk altijd getrouw aan bare leoriDg gebleven is, en dat de euveldaden haar ten laste geleid, buiten hare weet, tegen haren dank, of door hare ontaarde kinderen gepleegd zijn. Het bloed der Fransche revolutie dat men met emmers uit de goten schepte, lekt de socialisten van oogen en ooren, en daarom zien zij altijd door eenen waas van bloed, 't Is hunne straf. Ondertusscben blinkt de II. Kerk altijd even schoon, in de oogëu harer kinderen, en slaat zij van langs om wijder hare grondvesten om te staau en te blijven staan, zelfs wanneer de socialisten, even al do bloedhonden van Parijs onder don afkeer van 't.bedrogen volk zullen geval len en begraven zijn. "Wat er gedronken en geéten werd in de Tentoonstelling. De syndikale Kamer der voedingsmiddelen is zeer tevreden over wat er gedronken en geëten werd in de Tentoonstelling te Brussel. Wie bijzonder mogen tevreden wezen.dat zijn natuurlijk de brouwers. Zoo werd or in de afdeeliDg der brou werij, opgericht aan het uiteinde der midden-gaanderij, het volgende geschon ken Geuze-Lambic 4,405 liters Lam- bic 12,417 liters Faro 47,516 Bock 18,075 Munich 8,038 klein Beiersch 17,718 en Bruin 24,071 wat te zamen een totaal'geeft van 134,241 liters. Het restaurant Grnber verkocht 1150 hectoliters of 115,000 liters Bock het Café Continental 980 hectoliters Lowen- brau 300 hectoliters enz., doch 't record behoort aan de electro-automatischo Cle, die biertoestellen had geplaatst op tal rijke punten der Tentoonstelling waar men zelf kon tappen, 2184 hectoliters of 218,400 liters werden er gedronken. In* Brussel-Kermis deed de heer Dubon net, eigenaar van den Groenen Hond, ongeveer een millioen ontvangsten hij verkocht voor 125,000 fr. champagne. Zijn beste dag was eene ontvangst van 13,000 fr. Het restaurant Gruber ontving 700,000 fr. doch bad 200,000 fr. onkosten voor nstelling cn wint slechts zijn materieel. De heer Romy deed den 2" zondag van September zijne grootste ontvangst 5,000 fr. Hij verkocht voor 125,000 fr. vleesch te zamen. In het automatisch of zelfbediend res taurant., werden er verkocht 200,000 sandwiches, 400,000 koude en 60,000 warme gerechten; 25,000 worsten; 10,000 brioehen 80,000 kopjes koffie 45,000 met cakao eu meer dan 15,000 kopjes bouillon meer dan 1 millioen glazen Bock 2.000 halve flesscbcn wijn eu 10,000 liters likeur. De Panorama des Alpes werd door 300,000 betalend© personen bezocht. Wat de varkensbeenhouwer der Groen plaats in Brussel-Kermis betreft, deze verkocht op de zondagen 8 a 9 duizend pistolets met hesp of ander vleesch 15,000 bloedworsten en 150 pond sau cissen. Hij rekent dat hij ongeveer 20 kilometers saucissen verkocht, het zij cle afstand van Brussel naar Mechelen. Hij bracht tevens moer dan 30,000 bespen aan den man. Aalst spant toch nog altijd de kroon want, volgens onze vierde man, werden hier vóór Je laatste gemeentekieziug myriameters saucissen binnen gespeeld en dat zonder de rest. In Holland. Wij lezen in de Hol landsche bladen In het antwoord van den minister van buitenlandsche zaken op het voorloopig verslag der Tweede Kamer, leest men Ten aanzien van de gemaakte op merkingen over het mond eu klauwzeer en de sluiting der Belgische en Duiische grenzen voor ons vee, zegt de minister dat hij zijnerzijds niets zal verzuimen om, evenals zyuo ambtsvoorgangers, het zoe ken van nieuwe uitvoerwegen voor het Hollandse!) vee te steuneu, en ook op alles, wat tot bevordering van den uit voer onzer zuivelproductcu kan strekkeu zijne aandacht gevestigd zal houden. Represaille - maatregelen, bijzonder tegenover België, zou de minister eene verkeerde Staatkunde achten. De in Duitsehland genomen proeven met de inenting tegen mond- eu klauwzeer heb ben nog niet tot het vaststellen eener gedragslijn geleid. n De vraag in hoever het voor ons land in hot algemeen aanbeveling verdient tot een beschermend tarievenstelsel over te gaan, acht de minister voor als nog niet als vaststaande te beantwoorden. Op de belangen van den gist-invoer in België houdt de regeering haar aan dacht gevestigd. Een hond die Domino speelt. Een rijke Engelschman heeft ecu hond afgericht voor het domino-spel. Als dit verstandige dier met zijn meester zal spc lcu, wordt het aan een tafel geplaatst op een stoel, tegenover zijn meester. Elk speler krijgt zes dominostecneD, de houd neemt een «dubbelen» in den mond en zet dien midden op de tafel, waarop de andere speler er een naast zet, zoo wordt bet spel voortgezet, tot de steencn alle gezet ?ijn-Daarna wordt eene nieuwe partij begonnen en als do beer met opzet een verkeerden steen zet, kijkt de hond hem aan en begint tegen hem te blaffen. Als ondanks dat protest de verkeerde steen niet verwijderd wordt, schuift hij dien weg met zijn poot. De hond wint meestal een der beide partijen, ofschoon do heer al zijn best doet. Afschaffing der eerste klas rij tui gen. Vau af 3 januari zullen de rij tuigen van eerste klas afgeschaft zijn op do linies van ondergeschikt belang van heel het belgisch spoorwegnet. Als de maatregel goede uitslagen geeft zal bij tot de belangrijke linies worden uitgestrekt. Schoon voorbeeld. Wij lezen in le Patriate Ter gelegenheid dor overneming door den Staat van den spoorweg Antwerpen- Gent, heeft de exploiteerende maat schappij op treffende wijze afscheid ge nomen van hare oud-beambten en werk lieden. Zij heeft aan elkeen eene som doen overhandigen, geëvenredigd aan de jaar wedde en het getal dienstjaren. Zoo hebben wachters 2800 fr. ont vangen de andere bedienden in evenre digheid. Smokkelwet. Met 107 stemmen heeft men in «ie Kamer eene wet gestemd, ter beteugeling van de smokkelarij, in wat betreft den in-, uit- en doorvoer vau verboden voorwerpen. Ia dit verbod is begrepen het smok kelen van besmet vee, op de Ilollandsche grenzen. Die smokkelarij brengt den dader, die er zich aan plichtig maakt, grooto voor dcelen op, en wordl hij gepakt dan is de straf nog onbeduidend. Die toestand moet veranderd worden en met de wet, dezer dagen gestemd, zal het winstgevend stieltje van smokkelaar een jammerlijken steert krijgen. Tot nu too werd er eene eenvoudige boete betaald. De straf, in zake van douanen-smokke ling, kon krachtens de wet van 1843, op 4 maanden gevangenis loopen, op het tienvoudig der gesmokkelde rechten en op het verbeurdverklaren vau het vee. De inbreuken op de gezondheidswet kunnen echter een ganschen omtrek in gevaar brengen, eu een aantal kweekers en pachters benadeelen. De gezonde zin zegt dat de inbreuken op de gezondheidswet ten minste zoo streng moeten gestraft worden als de douanen-smokkeling, zelfs als de inge voerde koopwaren aan geene rechten onderworpen zijn. De nieuwe wet straft alleu in-, uit- en doorvoer zonder verklaring, of die goe deren belastbaar zijn of niet. Hot personeel zal aan de grenzen ver sterkt worden, do smokkelarij streng geweerd eu de overtreders streng gestraft worden, zelfs tot eene gevangenisstraf die tot 3 jaar loopen kan en eene boete van 100 tot 3000 fr. In 24 jaar, va-) 1870 tot 1894, heeft het verbruik der sterke dranken in Bel gië eene vermeerdering ondergaan van 54 ten honderd Jaarlijks drinkt ieder Eogelschman door een genomen 2 3/« liters genever, ieder Franschman 4 liters, ieder Duit- scher 8 liters, ieder Belg, vrouwen en kinders meegerekend, 12 liters I Ieder dag van het jaar, wordtin Bel gië, voor meer als 410,958 fr. besteed in geneveralleen en voor ongeveer 1,370,000 frank.in hoegenaamd allen alcoolischen drank. Ieder jaar verdrinkt men in ons land 150 millioen in sterke dranken en 534 millioen in drank van allen aard; dat is 187 millioen boven 't jaarlijks staats budget Jaarlijks dus ongeveer een half milliard verloren verloren door de zedelijke en stoffelijke verbetering des volks, verloren voor godsdienstige en menscblievende in richtingen, verloren voor kunst, handel en nijverheid, voor opvoeding en onder wijs, voor spaarkas en ouderlingen bij stand. verloren voor al wat do algemcene en bijzondere welvaart des land» aanbe langt. En wanneer bij dit rechtstreeksch ver- 3s, de weerde der verloren dagloonen, der vernieling van werkstoffen, der half of slecht afgedane werken, der verwaar loosde huis- eu handelzakcn gevoegd wordt, hoeveel grooter som wordt er niot verloren boven dit half milliard.? En was het maar alleenlijk verloren dit schoon geld Maar schaamteloos wordt hot besteed om onze gevangenissen, onze toevluchts-en bedelaarswerkhuizen, onze zinueloozengesticbten to bevolken, om ons geslacht to verdierlijken en te ver basteren; om alle gevoel van eer en schaamte bij ons volk te vernietigen en de gruwelijkste misdaden op schrikbare wijze te vermenigvuldigen om kinderen aan te werven die ïeeds bij hunno ge boorte teeraebtig of misvormd, indien zij 't leven bewaren, het brandmerk dragen zullen van drinkzucht en ondeugd oenen sterkeren graad als hunne geweten- looze ouders. Onze gevangenissen tellen op 100 ver oordeelden, 74gealcooliseerden. Onze bedelaarswerkhuisen tellen op 100 ingesloten©, 79 gealcooliseerden. Op 100 zelfmoorden zijn er België 80 door den drank veroorzaakt Op 100 gevallen van zinneloosheid, 33 door den drank veroorzaakt. Op 100 schennissen van eerbaarheid en aanslagen op de zeden, 63 door den drank veroorzaakt. Op 100 inbraken en brandstichtingen 77 door den drank veroorzaakt. Op 100 slagen, wonden en moorden, 80 door den drank veroorzaakt. Ziedaar boo het alcoolism de ouder gang, het bederf en de schande is van ons land. stonden niets meer dan stukken muur, nu en dan nog afbrokkelend. Alle pogingen van de pompiers, die een uiterst moeilijk en gevaarlijk werk had den toch kregen slechts twoe hunner kwetsuren konden het vuur eerst tegenhouden toen het Jewiu-Crescont, Jewiustreet, Red Crossstreet, Ham sell- street en Edmundstreet geheel verwoest had. Volgens een ruwe schatting zijn meer dan 100 winkelhuizen en andere gebou wen verbrand. Ook de oude kerk van S' Gillis, in Clipplegatc was bijna de prooi der vlammen geworden. De dichter Mil ton is er gedoopt en de jonge Cromwell is er getrouwd. Gelukkig is do brandweer er door verdubbelde pogingen in geslaagd, lat gebouw uit do twaalfde eeuw te red- len, maar aan het dak is veel schade toe gebracht, een venster in geschilderd glas s gesprongen, en ook de voorgevel van Milton's monument heeft geleden. Een poos lang was men bang voor Bar- bers'Hall in Monkwell street, on de be roemde schilderij van Holbein, die daar bewaard wordt, is tijdelijk in veiligheid gebracht, en oorst later weêr op hare plaats gezet. Het was niet gelukt, den gas-toevoer af té snijden en toen het donker was, zag men verschillende plaatsen vuurzuilen uit den grond springen, maar dit had toch ook het voordeel dat de brandweer bij dit licht beter haar werk kou doen. Eerst tegen twaalf uren was alle gevaar gewe ken, maar zaterdag morgend brandden de puinhoopeu nog. De brandschade wordt geraamd tus- schen oen millioen en vijf millioen pond sterling. Jn elk geval is zij kolossaal, ver moedelijk niet minder dan twee millioen. De assurantie-maatschappijen lijden de zwaarte der schade. Zij moeten deels om to kunnen betalen hare reserve realisee- ren, hetgeen de beurs alvast disconteert, door consols on ander primaweerden, waarin zulko reserves, zooals bekend is, belegd zijn, te verkoopen. De prijs der struispluimen is aanzienlijk gerezen. dipt aan dat priester Daens nu openbaar lijk optreedt als zijn hoofdopsteller. Vroeger zat onze vierde man immers achter 't gordijntje, maar 't was onmo gelijk er zich nog langer achter tc ver duiken. Zou die hoofdopsteller nu 't verslag willen meêdeelcn over zijne meeting te Sarlardinge Ten bureele van DEN DENDERBODË te verkrijgen Almanak took Landboüwbb6 ei Werklieden, prijs fr. 0,15. Is ook te verkrijgen bij de uitverkoo- pers van Den Denderbode. Wij raden alle onze geachte lezers aan zich dit leerrijk en vermakelijk boekje aan te schaffen. Eene gansche wijk in vuur en vlam. Geheels straten ver nield. Meer dan 100 huizen en magazijnen verbrand. 160 millioen schade. Sedert 1666, zegt men, heeft er zulk een verschrikkelijke brand niet gewoed als vrijdag namiddag. Even over één uur is do brand uitge broken in bet huis nr 30, Hamsell-street, naar men beweert tengevolge van een gasontploffing. In het huis wordt eene winkelzaak uitgeoefend door Waller, Brown Cu, en de meisjes van het werk huis moesten zich over de daken heen in veiligheid brengen, zoo «nel stond het heele buis in volle vlam. Hamsel-street is een smalle straat in den grooton blok winkelhuizen die do wijk ton oosten van Aldersgatc-street uit maakt, begrensd ten noorden door de Barbican, ten zuide door Choapside, ten oosten door Rod-Cross-street. Slechts weinige minuten na het uitbre ken van den brand sloegen de vlammen naar do naburige eu de tegenoverliggende huizen over, en achtereenvolgens ver spreidden ze zich door Jewin-street en Oresent. Weiss-street, Australian avenue, Moukwell-street, Sl-Nicholas square on den westkant van Red-Cross-street. De meeste van die straten zijn smal en de huizen zeer hoog, en de vlammen sprongen van den eeneu blok op den an deren over, to gemakkelijker omdat er veel winkels en magazijnen bij waren, ge vuld met lichte eu brandbare stoffen zijde, pluimen, papier, enz. Men noemt de wijk om die reden Feather quarter (pluimenkwartier). Tegen 2 uren was het al een ontzaglijke brand. Iu Jewin Crescent stonden de pompiers tot aan hun knieën in het wa ter, eu voortdurend werden zij in hunno verrichtingen gehinderd door het vallen van groote massa's steenen en stukken van muren. Daar het vuur niet verminderde, wer den al meer en meer spuiten ontboden en ten 5 uren waren er 41 aan het werk. Duizenden personen kwamen naar het vreesdij k schouwspel zien, maar de orde werd goed gehandhaafd. De overste van de/londeusche pom piers, Wells, leidde zelf het blusschiugs- werk. Toen de duisternis begon to vallen, zag het einde van Jcwinstreet, naar den kant vau Red-Crossstreet, er uit als een ontzaglijke vuurhaard, en van de hooge gebouwen die reeds uitgebrand waren. Latere bijzonderheden. Londen, 21 nov. De brand verleden vrijdag in Hamsell- street ontstaan, is de hevigste welke wij hier voor ecuwen gehad hebbeD. Inder daad, men zou moeten terugkeeron tot 1666, wanneer half Londen door het vuur vernield werd, om nog zulke ramp te ont moeten. Maandag heb ik een nieuw bexoek gebracht aan de plaats der ramp het vuur is nog niet uitgedoofd, maar de pom piers zyn er in gelukt zijne uitbreiding te beperken. De aanblik is verschrikkelijk Hamsellstreet, Jcwinstreet cn Welsstreet zijn totaal vernield en al die groote ge bouwen en magazijnen vormen thans niet meer dan een smeulonden puinhoop. Over do 150 magazijnen zijn vernield, en daar het volle Kerstmisseizoen is, wa ren zo allen opgehoopt met goederen. De schade is dan ook buitengewoon groot men schat ze op ongeveer 300 millioen fr. Volgens wij vernemen, zijn er verschei dene kooplieden niet verzekerd, de ramp van vrijdag zal hun dus eenen harden slag toebrengen. Dat het vuur zich met zulke bliksemsnelheid verspreid heeft, komt daaruit voort, dat cle vernielde straten zoodauig eng waren, dat de vlammen zich aanstonds aan de overzijde meêdceldon. Duizende nieuwsgierigen komen gedu rig toegestroomd, en zij kunnen niets zien dan rook, want al de straten zijn door do politie afgesloten. Nu, het is zelfs zeer gevaarlijk de plaats der ramp rond te wandelen, want elk oogenblik storten halfverbrande muren met donderend ge- druiscb neêr. Denkelijk zal er door den lord-mayor een nieuwe fund of inschrijving geopend worden, om aan de ongelukkigen, welke door deze ramp getroffen werden, hulp te verleenon. En nu, van branden en pompiers ge sproken, wil ik u juist eene nieuwsoor- ti°e werkstaking melden, welke verleden week in Engeland voorgekomen is. In eeno kleine plaats, in de omstreken van Londen gelegen, hebben de pompiers hel werk gestaakt, omdat men hun geene stoomspuit wil geven. Reeds tweemaal haddeu zij eene aanvraag gedaan bij den gemeenteraad, om dit noodige bluschma terieel to behouden gezien de hooge koston, word deze telkens door de raads- heeren verworpen. Nu, deze laatste weken, ontstondeü er twee hevige branden in do gemeente, en de pompiers, met hunne antieke brand spuit, waren niet bij machte bot vuur te bestrijden. Ontmoedigd, besloten zij eene derde en laatste aanvraag te doen tot het bekomen eoner stoomspuit. Zooals de vorigen, werd deze nogmaals door de gemeenteraad verworpen, en de pom piers, ten einde raad hebben het werk gestaakt. Het beste van al is, dat de gansche be volking party voor de pompiers gekozen heeft, en op eene meeting heeft men be sloten voortaan geene lasten meer te betalen, zoolang het bluschmaterieel der gemeente niet in regel gebracht is. Zondag 14 November 11. is alhier het eerste nummer verschenen van een socia listisch maandblad van de stad on 't ar rondissement Aalst, getiteld Voor Rechten Vrijheid en bestemd om gratis verspreid to worden. Advies aan onze vrienden. TfinilllP Dood van M. De Kopper. Men meldt uit Hamme het overlijden van don heer De Kepper, Volksvertegenwoor diger voor Dendcrmonde. Do achtbare Volksvertegenwoordiger! was ter plaats om den eersten steen te loggen vau de nieuwe brug toen hij schie lijk overleed. Bij koninklijk besluit van 15 november 1897 is het bijzonder cereteekcn vau on- dcrlingen bijstand van 2* klas verleend aan de heeren Jaak Coppens, voorzitter cn Ang. De Vylder, schrijver der Maat schappij van onderlingen bijstand Takjes worden Boompjes, te Aalst. Dubbele moord voorkomen.In het pliciebureel van Etterbeek .kwam een persoon zeggen, dat hij eene belangrijke meodeeling te doen had. Spoedig, luister, zegde hy tot den dienstdienden agent, als gij een dubbelen moord wilt beletten. De man werd binnen gebracht en hij verhaalde nu dat denzelfden avond een persoon, dien hij kende onder den naam van Constant cn eenen meéplichtigo in het huis n. 245 der Sint-Pieterstraat zouden dringen, om de daar wonende twee rijke ouderlingen te vermoorden en hunne weerden te stelen. Maatregelen werden genomen. De hoofdcommissaris der Brusselsche policie werd verwittigd en M. Bourgeois ontdekte dat die Constant wel dezelfde persoon kon zijn, welke over eenige weken in de tentoonstelling een ivooren beeldje stool. Het voorbeeld van Wieze werd gevolgd, Agenten kleedden zich als twee ouder lingen en verscholen zich in den hof van het huis, om op gegevon oogenblik ter hulp te komen. Tegen half 11 kwamen twee kerels over do haag geklommen. Toen zij ook hot huis wilden binnengaan, werden zy eensklaps door de agenten vastgegrepen en geboeid weggebracht. Het waren inderdaad ConstantB... en zijn meêplichtigen Jan Jos. G. Het parket is verwittigd. De twee ouderlingen zijn schoon ont snapt. Brussel. Wanneer men 's avonds of 's nachts door Brussel gaat, zalmen goed doen, er eene boete voor het dragei van verboden wapens aan te wagen. De dieven randen by heele benden de voorbijgangers aan. Zoo vaaarde M. Van der Maelen, die op do Kruidtuinlaao werd aangevallen door drie bandieten, die hem met slagen over laadden, hem bijna verwurgden en ten slotte zijnen portemonnaie en horlogie ontnamen. Op het hulpgeroep van het slachtoffer kwam de nachtpolicie toegesneld, die twee der straatroovers aanhield. Het zijn gekende'oud-veroordeelden, die in bezit werden gevonden van eenen bos sleutels en was om sloten af te druk ken. Eene wraak Een jonge heer van den boegen adel, die bij eene jong» adellijke dame een blauwe scheen geloo- pen had, hoeft zich tijdens een bal ten huize der ouders van de jonge dame op zonderlinge wijze gewroken Hij smeerde zijne hagelblanke hand schoen in metBrusselscheu kaas, en deelde alzoo dien niet zeer aanlokkenden reuk meê aan al wie hem de hand drukte. Men kan denken wat neuzen er getrok ken werden. ,De Amerikanen overtroffen. Ja, overtroffen door'nensimpelen Brusseleer. Verboeld u dat een Brusselschen volks vertegenwoordiger het gedacht heeft op gevat. eene brug van 800 meters lang beveelt warm aan een jongeling kunnende de Vlaamsche cn Franscho talen, als schrijver iu een werk- of handelshuis. Men zal verdere inlichtingen ten bu reele der Werkbeurs kunnen hekomen. Het Bestuur. maken, over de zeehaven biilauge niet, over de stad, van af den boulevard Central tot aan do Palcizenplaats, nabij hot standbeeld van Belliard. Dus Tan het lagere gedeelte naar het hoogero gedeelte der stad In 't benedengedeelte zouden reus achtige elevators de menschen in eenen minuut tijds naar boven voeren, naar het plat der brug, dat waterpas zoo liggen met het bovengedeelte en voorzien zou worden van wegen voor voetgangers en een dubbel tramspoor. Do brug zou geheel in staal zijn en door haren sierlijken vorm, hoegenaamd niets aan het schoone gezicht van Bussel ont nemen. Er zouden twee jaren tijd noodig zyn om de brug te maken. Nieuwjaarsgeschenk. Onder de zen titel kondigde een bazar de volgende aanlokkende recl'aam af «Voor 25 cen tiemen verzenden wij honderd nuttige voorwerpen. En al wie 25 centiemen zond, kreeg eenen... brief spelden.

De Denderbode | 1897 | | pagina 2