Zondag 28 November 1897. ,1 centiemen per nummer SS-6 Jaar 5214, Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement Aalst. w De Moordenaar? Landbouw. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. VRIJHEID en DWANG. Ellendige komedie. Aalst. Gezondheids toestand Weinig of geene Dit blad verichijnt d«n Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor d« Stad 5 frank; met de Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden; fr. 1-75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwitantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Msn ichrijftin bij C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, N. 31, en in alle Postkantoren des Land. Cuique 8iiiim. Per drukregel, Gewone 15 centiemen RQjdamen fr. 1,00; Vonnissen op 3* bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bi) accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. lleeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen dea uijusdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zieh te wenden ten Rurtele van dit blad. Aalst, 27 November 1897. Binderbode heoft er reeds meermaals op gedrukt dat de liberalen woord dat nochtans vrijzinnig beteekentvolstrekt geene oprechte aanhangers der vrijheid zijn. Wanneer de geuzen zich verdraag zaam tooneu is dit slechts uiterlijke schijn en eene zwijgende bekentenis van hunne machteloosheid, want daar, waar zij den scepter zwieren, daar is dwang en knechtschap aan bet orde vau den dag, dwingelandij, hatelijke dwingelandij is al wat er gebeurt. Menigo feiten, menige aanhalingon heeft D enderbode geboekt om dit punt tc bewijzen en van wege onze zoo diepge- leerde als aanmatigende tegenstrevers was het antwoord slechts tandengeknars en hevige gramschap. Het Vlaamsche Volk van 23 October bracht ons nog een staalken van geuzen- verdraagzaamheid. Dit blad schrijft Schoolbedwang. Wij lezen in La Croix du Nord Te TurcoDje ontiegdo men deze week den onderstand vau het Weldadigheidsbureel aan een buisgezin, bestaande uit vader, moeder eu 4 kin deren waarvan het oudste 9 jaar telt. De rode is dat de kinderen de katholieke scholen bijwonen x Zoo verstaat men hier de vrijheid van geweten. Men roept den arme toe «Lijd honger ofwel uwe kinderen naai de gemeentescholen. 't Is onredelijk. Buiten dees geval dat de moeder ons zelf vertelde, spreekt men nog van andere dergolyke feiten. Doch wij zullen eerst onderzoeken alvorens ze te bespreken Dit feit kenschetst de geuzerij eens te meer. Heeft zij de macht in tie handen dan voert zij alleen knechtschap, dwang en geweld in haar schild. Is er iets hate lijker dan aan een katholieken huisvader ouderstand te weigeren, omdat hij zijne kinderen niet wil sturen naar onzijdige seholen, die, volgens de bekentenis der Flandre libérale, scholen mijn die God als vijand bevechten Dat is eene schandalige schending der vrijheid van geweten. Dat is echt geuzenwerk Het lezen van dit feit bracht ons onwil keurig voor den geest een ongelukkig tijdperk onzer Vaderlandsche Geschie denis. Hier ook heeft een6 de geuzerij als meester getrooud en ontelbaar zijn xe nog op hedeu die,zonder eene koude rilliug door het lijf te voelen loopen, aan dit geuzenbehoer niet denken kunnen. Dan zongen do geuzen van de vrijheid niet, want nooit heeft ons land grooter dwingelandij gekend dau onder de logis- broers van 1879. Gedurende dit rijk der bijzondere com missarissen i iepen de geuzen ook aan de ongelukkigen, die met het schaamterood WIE IS NAAR HET HOOGDÜITSCH ▼au EDUAIiD WAGNER. 2d* VERVOLG. Naarmate de dag door Leondari vastgesteld waarop de losprijs voor zijne gevangenen moest gestort zijn, nader bij kwam, werden de onmenBchelijkheden van den berechten bandiet;in Europa meer en meer besproken. Men herinnerde zich dat hij een jaar te voren aan de ouders vau eenen zijner gevangenen een katoenen pakje had toegezonden, bevat tende het oor vau hunnen zoon men ver haalde veel afschuwwekkende bijzonderheden van barbaarschheden, op andere personen gepleegd. Men vertelde dat hij twee door hem gehate personen, die in zijne handen vielen, tot den dood toe had gemarteld. Kapitein Lotilleux had Athene verlaten, zoodra men ter opsporing der struikroovers was uitgetrokken hij had bij ziclizelven ge zworen, dat hij zieh volstrekt het geëischte geld wilde verschatten, ten einde zijne vrien den op het spoedigst te bevrijden. De ongelukkige gevangenen hadden, gedu rende dien tyd, veel e lijden gehad van den op het gezicht en den dood in de ziel, be vend aan die dwingelanden, een kari- gen steun giugen vragen Gij zult uwe kinderen uaar onze scholen zenden, zoo niet, krijgt gij nooit één cemiem meer Ten prijze van de ziol vau zijn duur baar kind moest de ongelukkige, soms diepboproefdo vader eeu weinig onder stand koopen Wat hatelijke, schandalige dadeu, maar ook hoe duur heeft de geu zerij ze betaald. Aan dit rijk van dwang, van knechtschap is een einde gesteld eu bij het nieuwe kiezerskorps ziju haro helden in ongenade gevallen. Soms giug het er hier of daar nog erger toe. Wie de ziel van zijn kind niet leveren wou, die wierd broodoloos op straat ge steld. Verder kan men niet gaan. Sedert dien zijn onze geuzen dezelfde gebleven. Overal waar zij nog eens den kop boven water hebben kunuen houden, hebben zij het oude stelsol iu voege gebracht. Te Mechelen ouder andero zijn de onge- hoordste feiten gepleegd, de schanda ligste daden bedreven. Dal is de vrijheid van den geus, voor wien het zaligste genot is, de gewetens vrijheid van den katholieke to onder drukken. De gouieu vragen de vrijheid 't is de vrijheid van niet to geloovcn terwijl zij deze van gelooven onder den hatelijksten dwang willen v.rsmooren. God beware ons van hunnen terugkeer, want hot •onbetwistbaar opperhoofd Bara hoeft eens gezegd Als de liberalen nog eens aan 't bewind komen, zullen zij krachtdadig liberaal zijn. V.D S. Als de Vos de passie preekt dan mag men met rede onze landbouwers toe roepen Boerkens, wacht uwe ganzen.» De kiezingen naderen en de socialisten heginuen weerom hunne oude perten te spelen, tot hunne gekonde taktiek hun ne toevlucht te nemeu Wij lijn niet tegen den Godsdienst. Tot dit ellendig kiesmiddel heoft Hardyns in de tegeusprekelijke meeting van 14November zeer behendig gegrepen. In zijne bedriegelijke verklaringen lig gen twee deelen ieder naar de smaak van zijne toehoorders. Onder de nieuwsgie rigen die zich iu den Olifant n van Veoruit bevonden waren er ook eenige buitenlieden en tot deze was het dat Hardyns zich richtte, wanneer hij zegde Wij verklaren dat wij niets te maken hebben met den Godsdienst, daar waar hij uit overtuiging reehtiinnig gevolgd wordt. Of de kristeneu eenmaal bidden of altijd, dat is ons onverschillig. Met zulke verklaring heeft onze gist- handelaar de gemoederen der geloovigeu willen bodareu. Hij maakte derwijze zijn gebak op dat het niemand terugschrik ken zou eu dat hij later het programma van Vooruit zou kunnen bewerkstelligen, wanneer do socios ecus iu België de meerderheid hadden. honger, van de koude, en vooral van de voch tigheid welke van de muren droop van het akelig hok, waarin zij gedwongen waren te vernachten. Alfred Beaucourt had ook reeds twee keeran aan den kapitein geschreven (lat, hij zich toch zou haasten den gevorderden losprijs te brengen. Ongelukkigerwijze, was de eerste brief niet aan zijn adres gekomen, en toen Lotilleux den tweeden ontving, stond hij op van een ziekbed, dat hem verscheidene dagen in zijn huis gekluisterd had gehouden noodlottige omstandigheid, welke hem belet had zich met de bevrijding zijner vrienden bezig te houden. Zoodra hij hersteld was, had hij zich naar den bankier van den graaf Beaucourt ge spoed, alsook naar den vader van Charles Bertin, en van het noodige geld voorzien, begaf hij zich onmiddelijk op weg naar Athe ne, vergezeld van twee andere otlicieren. De tijd was kortde geringste vertraging kon voor zijne vrieuden gevaarlijk zijn. Toen zij te Triest aaakwameu, vernamen zij, dat de stoomboot, waarmede zij dachten te vertrekken reeds was afgevaren. Er bleef hun niets anders over, dan het vertrek van de volgende stoomboot af te wachten of langs eenen anderen weg te reizen. In beide geval len werd er een begin gemaakt met de nood lottige vertraging, want wat zij ook deden, eerst twee dagen later, dan zij voomemeus wares, zouden zij Athene bereiken. Vooruit immers heeft ons gezegd Üai alsdan de kerken en kloosters gou den in puin gelegd worden of te wel in voorraadzolders of gasthuigen her schapen. n Moest meu in zulk geval aan de be loften vau Hardyns herinneren dan zal hij zijne bedrogene slachtoffers tooroepeu: Gij zijl niet rechtzinnig, daar alleen waar do Goddienst uit overtuiging gevolgd wordt, zal hij geëerbiedigd worden. Uw Godsdietist, zal hij er met den redenaar te Onkerxele bijvoegen is maar handel in hemel en sakramenten en daarom schaffen de socialisten hem af. - Dat zal de laatste akt en het slot zijn der ellendige komedie, indien onze goede, brave buitenlieden zich door zulke drogredens lieten bedoddeu, zich in zulke netten lieten vangen. Daarom, boerkens, wacht u ganzen, als de Vos de passie preekt bijzonder. Alsdan voorzeker moet het wachtwoord zijn Opgepast is de boodschap. Hardyns sprak ook tot zy'uc vrienden Tan Gent, die heel talrijk opgekomen wareu.Die fauatieke volgelingen mochten door de vredelievende verklaringen van onzen fameuzen Ferdinand niet ontmoe digd en ontgoochold worden en dastrom is er een tweede punt ingebracht in dat deel der redevoering van onzen gistmar- oband. Dit deel zou voorzeker weggc- bleveu zijn had die meotiug op deD buiten plaats gehad. Wij zullen nooit terugschrikken om overal te verkonden dat wij vrijdenkers gijn Als Ferdinand wij zegt wie bedoelt hij dan Is het de partij of alleen de mee tinggevers Wat er ook van zij, het socialism is de partij van godsdiensthaat en vrijdenkerij, dermate verblind dat zij voor de klaarste feiten, voor de ontegeusprekelijkste daad zaken der geschiedenis de oogen sluit. Zoo heeft die felle klepper durven uit- kraaien dat de Kerk de slaven niet heeft vrijgemaakt. Dat is grove laster en bewijst of de grenzenlooze onwetendheid vah den spre ker of zijne oubestempelbare valschheid. Wie eene bladzijde uit de geschiedenis der middeleeuwen kent, weet dat het dank aan den weldoenden invloed der Kerk is dat do slaven hunne ketens heb ben zien vallen. Daar waar het heidendom bestond en dit heidendom willen de socialisten weêr iuToeron waren er slaven die het ding, de zaak uitmieken van don meester; daar waar de Kerk opstoud daar rees de banier der gelijkheid inde hoogte, daar moest het slavenjuk verdwijuen voor het schoon meuschlievende woord van deu Goddelijken Meester Hebt w lief als broeders, /ij sijt kinderen van denselfden heme lichen Vader. Het is waar overal zijn de slavelijke Kapitein Lotilleux was wanhopig hij wist dat hij niet meer op den bepaalden tijd kon aankomen, eu dat alleen een wonder, zijne in nood verkeerende vrienden zou kuunen red den. Als eene bittere spotternij van het noodlot ging de zon glansrijk stralend over geheel Griekenland op, den onherroepelijken dag, die over het lot van Alfred Beaucourt en Charles Bertin moest beslissen. Philippe, de dienaar van den graaf, zat op eene bank, het gelaat in zijne handen verber gende De twee vrienden drentelden gearmd op en neder door het moordhol. Wel, Charles, zegde Alfred, gij weet dat het vandaag de laatete dag is Geve God, dat Lotilleux op dit oogen- blik te Athene is met het geld, want de agent van Leondari is gister morgend vertrokken om hem op te zoeken zoo hij met den los prijs terugkomt, zal men ons nog dezen nacht in vrijheid stellen. 't Is nu al eene maand, dat wij geen frissche lucht geademd hebben, noch het dag licht hebben aanschouwd, zegde de graaf; wij zijn beiden zwak eu ziek ik geloof dat ik weer eenen nieuwen aanval van rkuuia- tisme krijg. Mijn vriond, onderbrak Charles, ik begin erg ongerust te worden decode van Leon dari moest reeds terug zijn. Als hij eens met ketens in eens niet gevallon. De Kork heeft geeue logermsebten te barer be schikking om hare verordeningen uitte voorou hare macht is eeue zedelijke macht, eene macht die voortspruit uit het gedacht, uit do overtuiging, uit het Geloof. Daardoor zijn in de samenleving vele ichokken, vele ongelukken ou rampeu voorkomen, wolke andors het menschdom zouden geteisterd hebben. Do, ontvoog ding der meuschheid is langzaam go beurd tot het groot geluk der maat schappij. Dat alles loochent Ferdinand Hardyns, ziende sluit hij blind do oogen voor de waarheid,welke de geschiedenis zoo luide verkondigt. Dat geeft ochter de maat van zijno ge voelens niet. Hij outkent. nog den invloed der Kerk op do hodenuaagsche toe standen. Hij wilde de Kork mot do de schuld dor geuzerij beladen, die zulke verderfelijke geest in de werold heoft gebracht. Nog houdt die goede Moedor aan ieder barer kindereu hunne plichten voor, maar de geuzorij, de vrijdenkory is opgestaan, heeft haar gezag miskend, uaar hare liefdorijke vermaningen niet geluisterd. Toch gij Hardyns moet weten dat indien op maatschappelijk gebied de broederlijke voorschrifieu der verhevene Christus-leer wierden gevolgd er geene maatschappelijke vraag zoude bestaan en dat onze socios, die nu zulk lawijd en getier maken nooit uit de vergetelheid hadden opgestaan. A. B. Schijnheiligen. Wil men de socialisten geloovcn dan aanschouwen zij don Godsdienst als eene bijzondere zaak die zij verre van aan te randen zelfs eerbiedigen. De opsteller van Den Werker, het orgaan der Antwerpsehe socialisten, is meer rechtzinnig. Antwoordeude op jeen schrijven van deu Gcntschen briefwisse laar in Recht voor Allen, verklaart hij er zich togen dat, op den buitende roode propagandisten, de Kerk zouden moeten ontzien en den Godsdienst sparen. Onder anderen aegt hij - Dat staat uergens geschreven :in ons programma. Dat is eene meening door enkelo n partijgenoten vooruitgezet. Zij werd verdedigd op partij vergaderingen te Antwerpeu en te Brussel. Doch ook iu deze is deu sprekers niets opgelegd. Wij eijn van meening dat men den godsdienst ook op den buiten moet be- strijden als een der bijsonderste steunen van de kapitalistische samen- leving en dus ook als een vijand van het proletariaat. En dau durven do socialisten met eeue schijnheilige smoel houden staan dat zij geene vijanden zijn van God en van deu Godsdienst.... Als de vos de passie preekt, boeren past op uw ganzen ledige handen kwam Als Lotilleux niet ware aangekomen Dat is onmogelijk, ik ben verzekerd dat hij sedert verscheidene dagen te Athene is, in afwachtiug van eeue konnisgoving van don ellendeling, die ons hier opgesloten houdt. Maar als hij eenige verhindering gehad haddc, als hij ziek ware O i ik hob oen vreeselijk voorgevoel, en dit afschuwelijk rooverehoofd is in slaat de verminking op ons toe te passen, waarmede hij gedreigd heeft Op dit oogeublik trad Leondari zelf binnen en vroeg aan Argoe of de bode al terug w Het antwoord luidde ontkennend. Hij had reeds hier moeten zijn, zegde de roover, de wenkbrauwen frouseude. Ik be grijp dat vertoef niet, tenzij hij dom genoeg geweest ware zich door do policie to laten kuippen... 11a, daar is bij 1 Inderdaad, men hoorde voetstappen in de eerste spelonk en de luitenant vau deu troep trad binnen, Dit was de broeder en de ver trouweling van Leondari. Wel vroeg deze. De kapitein is niet te Athene terugge komen, was liet antwoord. Hoe niet teruggekomen riep de hoofd man met de grootste verwondering. Deze heereu hechten er dun wel weinig prijs het sieraad te behouden, waarmede de natuur hen heeft begunstigd Kom, kom, dat is Bemesting der weiden. De bemesting der weiden is eene zoo be langrijke kwestie en van zulk een algemeen belang dat het niet ten onpas is, in t kort, onzen lezers ten oogen te brengen de alge meen e gevolgtrekkingen onzer bemestings- prosven op weiden. Deze proeven gedurende verscheidene jaren herhaald werden onlangs in 't licht gebracht en de besluiten dia wij er iedermaal uit afleiden, stemmen overeen met deze der proeveu ingericht door landbouw kundigen eener onbetwiste bevoegdheid. Zij bewijzen A) Dat al de weiden, iu 't algemeen een grooten nooddruft hebben aan phosphoorzuur eu potasch. lij Dat zekere onder hen, zooals de on langs aangelegde en de drooge zich zeer dank baar toonen van eene aanbrengst van stikstof, b. v. soda-nitraat, alsook van een organiek mest, (b. v. stalmest, mestaarde, enz.) en dit zoolang deze weiden te arm zijn aan organieke Btoffen. De stikstofmest, of de organieke mest zal volledigd worden met phosphaat- en po- taachmest. Nochtans zal men gebruik maken van stalmest, indien men er daardoor zijne akkerlanden niet van berooft of dat men zich stalmest aan voordeeligo voorwaarden ver schaffen kan. C) Dat de zure weidon, buiten phosphoor zuur en potasch eene zekere hoeveelheid on langs gebluschto vette kalk vereischon (1UO d 200 kg. jaarlijks te gebruiken op het einde des Winters). Dj Dat potasch voordeelig aangewend wordt onder vorm van ruwe potaschzouten. zoonis kaïniet, carualliet, enz., (gemiddeld 500 kg. kaïniet of 600 kg. carnalliet, per jaar en por hectare). Ej Dat metaalslakken de voorkeur ver dienen boven snperphosphaat en dat eenè hoeveelheid van 500 kg. gebruikt per jaar en per hectare gedurende de drie eerste jaren en vervolgens 300 a 400 kg. per jaar voldoende is. In zure weiden kau zelfs de superphos- phaat, alleen gebruikt nadeolig rijst ter oor- zake zijner zuurheid. F) Dat de stikstofmesten, iu de hooger mgeduide gevallen (littera uitgestrooid zullen worden vóór of gedureuue den Winter, zoo het meststoffen geldt waarvan de stikstof niet onmiddelijk opneembaar is, en op het oogenblik van het heruitschieten van het gras, in de Lente, alsook na het inoogsten van het hooi bij die zelfde mesten, zoo zij seffens werken (b. v. aal, soda-nitraat, enz.) De hoeveelheid soda-nitraat zal, volgens de min of mesr vruchtbaarheid der weide gemid deld berekend worden op 100 200 kg. per hectare, te gebruiken per helft, in de Lente, bij het uitschieten van het gras en na het iuoogsten van het hooi. Dat de metaalslakken en do ruwe po- tasclimesteu, zooals kaïuiet, carnalliet, enz., best van Herfst tot Februari zullen aange wend worden (hoe vroeger, hoe beter) of on middelijk na het wegnemen van het hooi. Voor weiden aan overstroomingen blootge steld is het zelfs noodig dit laatste tijdstip te nemen. Wij aarzelen niet om te bevestigen dat onder den invloed dezer redematige en goed- koope bemesting, de opbrengüt der weiden in groote mate zal vermeerderen, zoowel voor wat de hoeveelheid als de hoedanigheid aan gaat. Hij zal daarenboven de bemeanngskos- teu afgerekend eene zuivere winst verzekeren die verre zal ziju van versmaad te mogen worden. L. VAN DEN BERCK, Landhouw-I.ngknikuk. niet te gelooven. Gij zult u in het hotel ver gist hebben. Ik bon in alle logementen eu hotels der stad geweestzelfs ben ik aan 't konsulaat geweest, wel te verstaan, na mij vermomd te hebben, eu ik beu overtuigd dat de kapiteiu geenen voet in Athene gezet heeft. Komaan dan, hij Venus als ik den los prijs niet heb, zal ik ten minste d« wraak hebben Maar zeg mij eersl, hoe is 't in Athene gesteld Men laat zich veel gelegen liggen aan onze gevangenen meu weet dat de maand, zonder uitstel, vandaag alloopt, eu dat geen hunner vrieuden hen is ter hulp gekomen. De grootste ontsteltenis heerscht iu de hoofdstad, eu de troepen houdon niet op het land te doorkruisen. Zet u, luitenant, eu schrijf do twee brieven welke de zending der twee ooren moet ver gezellen dat is te zeggen drie brieven, w wij mogen den trouwen dienaar van deze heeren niet vergeten. Bied mijne plichtple gingen aan de bloedverwanten en vrienden dor gevangenen, gij zult do adrusseu in hunne portefeuilles vinden en verwittig hen, dat ik den losprijs van ieder verdubbel. De luitenant zette de pen op het papier en Bchreef wat Leondari hem voorzegde. 't Is klaarhebt gij nog meer te zeggen 't vroeg de broeder vun den hoofd man. UHM.UIU. s,e(Ien treft mco aan waar er min sterfgevallen worden hestadigd dan iu onze Stad Aalst. Ziehier hot getal dor sterfgevallen in 1896 op 1000 inwoners in de volgonde steilen van ons land Brugge por 1000 inwoners 24,0 Rousselaere 23,8 Lokeren 21,6 Oostend* x 21,2 Soraing 21,2 Namen 20,9 Bergen 20,6 Kortrijk 19,9 Gent 19,0 Brussel 19,0 Mechelen 18,8 Doornijk 18,0 Lier 17,7 Luik 17,0 Aalst 18,3 Wil mou nu de volksbedriegers vat Chip ka gelooven, dan inoet onze Sta l als de ongezondste des lands gehouden wor den, waar de menschen sterven van armoede en gebrek, waar geene werken van gezondmaking worden uitgeroerd. Hot zelfde deuntje wordt wekelijks ge schuifeld door de vreemde vogeltjes van leo verkwijnendeu Dendergalm. Zullen die twee boezemvrienden, Land van Aelst en Dendergalm, de boven staande statistiek durven overnemen Zij is getrokken uit een schrift van doktor De Cock van St. Nicolaas en al daar gedrukt bij Vau Haver-Martens. Allo I Tcrgeuzers. beleedigers, laste raars onzer geboortestad en gij vooral vreemde vogeltjes van Dendergalm, toont dat go nog een spierkcu rechtzinnigheid in uw hart bezit en wederroept den laster waarmeê gij de katholieke regeering onzer Stad poogt hatelijk te maken Het najaar van 1897. Niemand weet er van te spreken vau eenen herfst zooals wij or nu eenen hebben schooner weer hoeft men in Oktober en November nog niet gehad. In het weerkundig gesticht van Ukkel heeft de regenmeter sedert 23 Septembor, dus sedert twee maand, nog maar 26 milimeters wator aangetoekend. In gewone jaren geeft do regenmeter gewoonlijk 115 millimeters op. Van 14 Oktobor tot 25 November heeft het volstrekt niet geregend. De landbouwers zullen nog vele jaren sprekeu vau den overschoouen zaaitijd van 1897. Sedert 65 jaren heeft men in het najaar zulk geen droog seizoon gehad. Iu de omstreken van Valencijn (Frank rijk) zijn meikevers te voorschijn geko men. Die diertjes vindon natuurlijk geen voedsel op de outbladerde boomen en komen jammerlijk om. Het is te denken dat veel ongedierte, zooals rupson, dat te vroeg zal uitloope», eens dat do koudo zal invallen, grooten- deels zal vernield worden. Neen, geef mij den brief, ik zal hem teekenen. En maak er dan eene kopie van. Alessandro, de doosjes Men bracht drie houten doosjes, van bin nen met watte gevoerd, en toen de tweede brief klaar was, schreef Leondari er zyn handteeken onder, waarop hij zich tot de gevangenen wendde Het oor van eenen Franscben graaf heeft dus niet veel waarde, merkte hij spottend aan. Hebt gij eenen vriend, dien ge bijzonder genegen zijt en aan wien gij verlangt, dat het gezonden worde, mijnheer Beaucourt? Gij zult toch zeker zulk een grnwelstnk niet plegen schreeuwde Alfred. Ik heb twee maal aan mijnen vriend geschreven, niet te verzuimen op den gestelden datum te komen, en ik ben verzekerd dat hij eenig oponthoud heeft gehad buiten zijn toedoen. Wacht nog oen weinig... Geenen dag, geen uur.,.. Wij zullen u betalen al wat gij znlt vra gen 1 riep Charles Bertin om 's hemels wil verleen ons ten minste een of twee dagen. Ik heb met bon niets uit te staan, zegde de schurk spotteude, en ik herhaal n, dat ik geen uur, geene minuut zal wachten. Vooruit kameraden Bindt de gevangenen De bandieten wierpen zich als weerwolven op hunne prooi, (WORDT VOORTGEZET).

De Denderbode | 1897 | | pagina 1