BROUWERIJ LANDBOUW. DE WATERRATTEN DE STORM. Aalst. - Vlaamsch Taalgilde. Nieuwerkerken. Boter. STICHTING Dienstmeid Goede Keukenmeid - Item dat niemand, wie Lij zij, drin- ken zal in wat traveeruen of herbergen o dat bet zijn, binnen de hoogmissetijden a of vesper»ijden, des zondags, noch op - heilige geboden misdagen, 't en ware lijdende (voorbijgaande) en doorgaande a lieden de weerd op drij ponden pari- n sis, te verbeuren, en elke (drinker op a de boete van 20 schellingen parisis. a Noch insgelijks klossen, noch ander spel en spelen op gelijke boete. a Het is lang geleden dat die wet gcene - wet - meer cn is; maar de oude gebrui ken en geplogentheden blijven bij on» Vlaamsche volk in eer. Iu onze Vlaamsche christeno gemeenten, is er heden ten dage nog menige treffelijke herbergier die zijn herberg sluit binst de godkelijke diensten, den zondag of andere heilig dagen. - Men klaagt overal in den lande, meest toch op de gemeenten, dat de her bergen zoo lang open blijven. Politie- reglcmenten zijn er, maar op papier al leen. Politie-regkmenten zijn iu veel gemeenten doode letter. Menigeen die die 't politie-reglament moet doen eer biedigen, is verveerd van zijne kiezers te misdoen, en de menschelijke kraukheid zit daar ook al onder. Die den laatsteu man den zag opgeeft, is soms ook do burgemeester zelf, of de secretaris, of de schoolmeester, en wie weet ook al, mis schien de koster,... en zoo blijven de mis bruiken duren en versteenen op de pa rochie. - Item zegt de wet van Keizer-Karel, dat niemand, wie hij zij, en vervoor- derc te blijven, noch drinken in cetiige taveerne, te weten van Baafmisse (eer- sten October tot Paschen, langer dan TOT DEN ZKVEN UREN IN DEN AVOND. - En van Paschen tot Baafmisse, langer dan TOT DEN NEGEN uren. En zoo wio ter contrarie decde, dat ware elk op de boete van drij ponden parisis. De blij- ver of drinker en de weerd of weerdinue op gelijke straf. En indien de voorzeide drinkers bleven langer drinkende dan 't voorzeid is, buiten dank en wil van b den weerd of weerdinne, die zullen beide de boeten van drij pond parisis betalen. In de herberg wordt er ook door den gaanden man gekocht en verkocht. Men lokt den man naar de herberg men tracht, met drank, zijn verstand en zijnen wil te bedwelmen om eenen koop toe te slaan, die hem, als hij nuchter is, deer lijk zal spijten. Het schijnt dat oneerlijke lieden over drij vier honderd jaar, ook die ktroste kenden. Keizer-Karel miek kort spel daarmeê, en wijselijk Item om dieswille dat in de tareer- neu dagelijks vele en diversche koop- manschappen gebeuren, daar uit dik- wijls kwiste en processen rijzen, omdat - zij zoo kwalijk elkander verstaan kun- non, vermits zulke koopmanschappen - gebeuren nadat beide partijen by drauke zijn, zoo is geordonneerd cn gestatueord dat van nu voortaan, zulke - contracten eu koopmanschappen, ge- beurende iu taveerne of in droukeu- schap, gehouden worden voor nul en negeen, ten zij dat de contractanten binnen den derdon dag, nuchterens b monds, ratifieeren eu confirmeeren de- b zelve contracten of koopmanschappen, n Maar, die goë oude tijd is weg, de Kcizer-Karels ziju weg, en niemand nu die de misbruikeu te keere durft. Gezondheidstoestand der huisdieren gedurende de eerste helft der maand No vember. Snotziekte of kwadedroes werd vastgesteld op zeven paarden. Van het mond- en klauwzeer bleven twee provinciën, Antwerpen en Luxemburg, totaal verschoond, terwijl in do provincie. Namen slechts één smctzetel der ziekte bestond en in Wcst-Vlaanderen slechts twee stallen besmet waren. In Braband bestatigde de veeartsenijkundigo dienst 8 besmette stallen in 4 gemeenten, 6 in Oost-Vlaanderen, waaronder 4 to Zulte cn één te Buggcnhout, 4 in Henegouwen, 8 in de provincie Luik en 4 in Limburg. De ziekte bestond dus slechts nog iu 31 veebeslagen. In dezer voege mag de ziekte aanzien worden als zijnde bijna geweken. Veeziekte in Holland. Aan den Staat der gevallen van besmettelijke vee ziekten iu Nederland, voorgekomen ge durende de maand October, ontleenen wij de volgende opgave (de cijfers tus schen haakjes duiden het aantal eigena ren aan, onder wier vee de ziekte voor kwam)mond- cn klauwzeer 21,414 (1801), kwadedroes en huidworm bij de eenhoevige dieren 35 (4), schurft bij de eenhoevige diereuen de schapen 4453 (8), rotkreupel bij schapen 99 (16), vlekziekte bij varkens 125 (93), miltvuur bij alle vee 20 (19). MAATSCHAPPIJ Vergadering op Zaterdag 4 December 1897, om 8 ureu '3 avonds. Afdeeling B, ter herberg van Alfons Van der Biest, Varkenmarkten nadien bij Frans Do Cock, ook Varkensmarkt. Afdeeling C, ter herberg van De Winne Domien, Binnenstraat en nadien bij August Van den Eyndc, Groenstraat. Op Zaterdag 11 December Afdeeling A, ter herberg van Buys Philemon eu nadien bij De Backer Frans, beide Hooge vesten. Afdeeling D, ter herberg van Camille Van der Spiegel en nadien bij Theofiel Tolleneer, beide Moorselbaan. Hier te Aalst en omstreken werden eenige schouwen en dakpannen afge worpen en boomen in den grond geslagen. Te Hofstade, wijk Kortenhoek ii zon dag avond om 8 i/» uren, hot woonhuis van Petrus Vau Cacckenbergh de prooi der vlammeD geworden. Het vuur schijnt veroorzaakt te zijn door den bliksem. Aau blusschen viel er, door den heerscbenden storm, niet te denken cn het gansch gebouw behalve een klein stalleken ligt in puin. Meubels, alem, ingeoogste veldvruchten alles is in den brand gebleven. Twee verkens zijn kunncu gered worden maar ze hadden zulke zware brandwonden bekomtn dat men het noodzakelijk oordeelde se dade lijk af te steken. De schade is door ver zekering gedekt. Dender monde. Tengevolge van den overvloedigen regen, maandag en dijns- dag gevallen, is het water van de Schelde en den Donder uit zijne oevers gevloeid en heeft de straten als in stroom her schapen. Van rond 7 uren borrelde het water de riolen uit en waren de verraste inwoners aan het werk, om hunuo bedreigde wo ningen te vrijwaren. Om 10 uren was het water ten hoogste gewassen, iu do Dijk- straat, Schcldestraat, aan bet Vestje eu aan het Sas stond het water verscheidene voeten hoog. In sommige huizen stroomde hot water te gelijk langs achter en langs voren bin nen, tafels en stoelen begonnen te drij ven 't was cene echte vernieling. Geluk kig is het water niet langer gestegen, want daar do overstrooming op het on verwachts is overgekomen, zou het eene onberekeubareschade hebben aangericht. Een ouderling van 71 jaren is op de Groote Merkt door den wind tegen den gevel van een huis geslagen zijn schedel was gekloven en hij stierf eer men hem hulp kon brongen. In alle deelen des lands heeft de storm schade aaugericht, doch nergens hoort men van wezenlijke ongelukkeu. Te Brussel werden door het afwaaien van dakpanaen en schouwen eenige per sonen gekwetst. Te Laken werd in een half dozijn stra ten de gas uitgedoofd, zoodat in alle her bergen do klanten in den donkeren zaten. Talrijke telegraaf- en telefooudradeu en toestellen werden verbrijzeld en be schadigd. Planten en boomen op de open bare wandelingen hebben veel geleden. Te Tervuren werd het gebouw der machieueu van de wereldtentoonstelling platgelegd. Er stonden nog vele locomo tieven, wagons en andere spoorwegmate- rialeu in dit gebouw. De schade is over groot. Te Meisbroek werden door eene ware cycloon al de mijten vernietigd. Op het kasteel van baron Snoy werden 6 eeuwen oude olmen ontworteld. Eene soort van windhoos, die twee minuten dutirdc, deed de huizon beven en de menschen niet minder. Nog nooit heeft meu zulk een weêr gezien. Te LeuveD is de bliksem gevallen in het gehucht Perk, in een huis waar eene vrouw haar kind zat te wiegen. De vrouw werd ten gronde geslagen en de wieg verbrijzeld. Uit de Walenstreek ziju de tydingen over den storm minder onrustwekkend. Te Thuin is een stuk van den kerktoren gewaaid. Te Gent zijn talrijke schouwen en dak pannen afgewaaid. Te Stabroeck werd een der groote po- pulierboomen aan 't hof van Mad. Mer- tcns-Vergouts uitgerukt en lag dwars over den steenweg. Pannen en gedeelten van daken zijn insgelijks afgevlogen. Gelukkig is er niets dan stoffelijke schade. De telegrafische en telefonische ge meenschap zijn ook een tijd onderbroken geweest. Te Antwerpen heeft men gelukkig slechts stoffelijke schade aan te stippen. Eenige schutsels, dakpanueD, lanteerns, en schouwen zijn er aan opgeofferd. Op het Kiel zijn een paar peerdjensmoleus en een houten gebouw plat gelegd. De storm heeft geduurd tot maandag avond. In den loop van den nacht heeft het weer wat gevrozen eu cone flinke zuid-westerbries hielp tot tegen den mid dag onze straten droog maken. Rond 1 ure is de regen echter weer heviger geworden, en het weêr is op nieuw begonnen. Behalve het boven aangehaalde meldt men ons Op het Kiel hebben de kermiskramen vreeselijk geleden. Een wafelkraam, twee peerdjesmolens en eene danstent naast de Viaduc, werden totaal verbrijzeld. Op den Sl Bernardussteenweg werden ook vlaggen afgerukt. Aan Sl Amandskerk werd de bliksem afleider en den haan van den toren be schadigd. Van deze en verscheidene an dere kerken werden de schaliedaken be schadigd. In de IJzerenhoekstraat (Kiel) zijn vier onvoltooide huizen ingestort. Op den Viaduc van den Dam werd acht meters schutsel, van spoorwegdwarslig gers gemaakt, omgeworpen. Op de Schelde. De wind was zoo hevig dat het water met de ebbe niet weg liep, met den vloed steeds bijstroomde en dit maakte dat met de hooge tij van maan dag avond de vlotbrug boven de kaai uit stak zoodat de overzetboot niet kon lau den eu te midden der seholde moest blij ven liggen. Al do schepen op de reede en aan de kaai hebben goed stand gehouden. Lokeren. Een orkaan woedt sedert twee dagen in onze stad. Onze kleine en anders zoo vredige Durme rolt hare wa teren in witschuimende en bruisende golven. Vensterluiken zijn afgerukt, rui ten gebroken, straatlanteerns beschadigd eu godnrig komen kletsend dakpannen naar beneden. Op de markt stond een peerdenspel. Geheel het voorste getimmerde is ver meld eu do avondvertoonicg heeft geen plaats kunnen hebben. 't Is lang dat wij hier een zóó vreese- lijken storm beleefden. Brugge. Op den Burg is eon der groote boomen, staande nabij de bur'eelen van den notaris Colens, door den wind met wortels on al uitgerukt geweest, ge lukkiglij k echter zonder schade te ver oorzaken. Iu het park, al den kaut der straat, dreigt een boom te vallen en is nog slechts weerhouden door zijne geburen. Aan de Gentpoort is een boom der ves ting omgerukt geweest on is gevallen op schepen die daar liggen, een honderdtal franks schade veroorzakende. Wat de beschadigde dakingen en om- gerukte schouwen betreft, deze zijn niet te tollen. Men zegt dat de achtbare bur gemeester bijna door eene neerploffende schouw is geraakt geweest. Het onweder dat iu onzo streken zon dag namiddag begonnen is, was maar 24 uren later uitgewoed. De schade in de stad en op den buiten valt niet te rekenen. Oostende. Een hevige storm uit het noord-westen heerschtc maandag avond op onze zeekust. Woest beukt de zee de dijken en werpt haar schuimend nat tot ver ia de straten. De daken en schouwen hebben het hard te verantwoorden en vele kelders staan onder water daar het middaggetij buiten gewoon hoog is geweest. Ondanks den krachtigen wind vertrok ken de postbooten op tijd, eu kwamen geregeld aau. Toen ten 4 uren de mid dagboot de haven aandeed verdrongen zich duizenden menschen op en nabij den dijk, om daarvan getuigen te zijn. Het was dan ook waarlijk een grootsch schouwspel dion grooteu stoomer ten speelbal der wilde zee te zien nu eens half onder de golven verscholen, dan weer hoog opgetild, zoodat zijn kiel zichtbaar werd, alsof het een licht bootje ware. Zonder hinderpalen echter bereikte hij zijno gewone aanlegplaats en menig reiziger zal voorzeker wel een zucht van verlichting ontsnapt zijn toen hij voet aan wal zette. Minder gelukkig was de'oostendsche sloep nr 123,dio dijnsdag morgend rond 3 uren alhier binnenliep. Wegens het bre ken van haren kluiverschoot, werd zij met zooveel kracht tegen het oosterhoofd geslingerd, dat zij kort daarna zonk. De bemanning wist zich bijtijds te red den. De sloep ligt nabij de Leopoldsluis. Het wrak is dus niet hinderlijk voor de scheepvaart. Twee der torentjes van de kerk der capucienen zijn in gruisels op straat ne- dergestort. Meu berekent de schade door de vis- schers geleden op 30,000 fr. Een ontredderd onbekend zeilschip is ge strand bij Breedene, tusschen do Stroom- bank en den wal. Wegens hooge zee is het onmogelijk het te naderen. Omtrent de bemanning is Diets gekend. Een lijk, kaas en stukken mast, als mede verscheidene vaten terpentijn, zijn te Wcnduyne aangespoeld. Te Blankenberghe is de helft van het dak oven als de kornis van het bijzon derste gebouw der Kursaal afgerukt ge weest door een hevigen snokwind. Eenige minuten later zijn de binnen muren van de katholieke middelbare school in opbouw in de Ooststraat, met gedruisch ingestort, het metselwerk was bijna voltrokken. In do Rogierdreef is het dak van drie aaneenpaleude villas door den wind afge rukt. De storm hoeft te Middclkerke maan dag groote perten gespeeld de dijken zijn gedeeltelijk doorgespoeld eu de om streken ziju overstroomd. Een twintigtal villas zijn zoo erg beschadigd, dat zij bouwvallig zijn. Men vreest nog andere ongevallen. Linietroepen zijn maandag alhier aan gekomen om de .dijken te hermaken. Holland. De storm heeft in Holland op eene vorschrikkelyke wijze gewoed. Te Rotterdam was maandag avond van 5 tot 9 uren een groot deel der stad over stroomd. Te Scheveningen stond de zee ver schrikkelijk. Men is ongerust overdeuit- zijnde schuiten. Te Leiden werd «ene vrouw doodelijk gewond onder een omvalleuden boom te Beverwijk werd eene vrouw in dezelfde omstandigheden gedood. Aller wego zijn de polders onder water geloopen. Te Dordrecht wei J de halve stad over stroomd. Het eiland Marken liep geheel ouder water. Bij Callantsoog is de kotter H. D. ge zonken en de opvarenden ziju verongelukt De lijken van den schipper en van twee maats zijn nog niet gevonden. Iu den Haag en in 't Scheveningsche bosch heeft da storm op vreesalijke wijze huis gehouden. Te Vlissingen is het ijzeren dak dar werf de Schelde op eene lengte van 70 matars afgewaaid. Eenige straton staan ondar water. Op den BaDjaard (kust van het eiland Walcheren) zit een boot vaslwaarschijn lijk een der booten van New Castle, om dat men genteend heeft rond de schouw eea ronden band te merken. Alle pogingen om hulp te breDgen wa ren vruchteloos. De 3 mastschoener, die op de Kaloot is gestrand, is de Vixen, kapitein Pretty- man, van Pentewan naar Neuzen. De st. Cyprusvan Boston naar Ant werpen, die op de Speikerplaat is ge strand, is nog niet vlot gekomen. De red dingsboot uit Vlissingen trachtte vruch teloos het schip te naderen en kon we gens den storm uit het noord-westen niet terug, zoodat zij hier binnengeloopen is. Volgens rapport van den vuurtoren op Westerschouwen zit een tweemaststoom schip op Noordland in de Roompot aan den grond. Te Ossendrecht. Tengevolge van hot vreeselijk orkaan, dat maandag middag in al zijn felheid woedde, is de nieuwge bouwde wooing van F. Foutijn, op het Hondseiud alhier, onlangs door brand vernield, geheel ingestort. Dak en muren liggen als een puinhoop in elkaar. Frankrijk. Regen, sneeuw en tem peest I ziedaar het nieuws dat uit alle deelen van Frankrijk toekomt. Verschillige ongelukken worden gesig naleerd. Vooral op de kust was het orkaan ver schrikkelijk. Te Havre was de toegang tot de haven onmogelijk en wapperde de noodvlag. In 't kanaal woeddo hot tempeest met volle hevigheid. Duitschlani. Orer het westelijk ge deelte van Duitschland heeft sondag- aTond en 's nachts een hevige storm gewoed, vergezeld van donder, bliksem en hagelslag. Ernstige ongelukken wor den tot hiertoe niet gemeld. Tc Müllenbach, bij Kaisersesch sloeg de bliksem iu den toren eu stiehtte er brand, maar men kon spoedig het vuur uitdooven, zoodat de kerk onbeschadigd bleef. Engeland. Talrijke zeerampen. Eene visscherssloep trachtte vruchteloos binnen te vluchtten te Dover. Men weet niet wat er van haar geworden is. De Fransche stoomboot Noöl is lek geslagen en gestrand te Dudgeness iu gevaarlijken toestand. Maandag avond nog altijd geen hulp kunnen brengen aan de bemanning. Hcol de landstreek aan de monding van den Theems en Medway is over stroomd. 7 schepen zijn met man en muis vergaan op de kust van Norfolk, 1 met 12 man op de kust van Corn- wallis en 1 op de kust van Yorks hire. Een 30tal schepen zijn gestrand, toch werd de bemanning gered. Het arsenaal van Woolwich is onder water geloopen. De pier te Sheerness is gansch ver nield. De kazernen zijn geheel onder water. Noch treinen noch stoombooten kunnen aankomen. Meubels drijven in do straten rond. Te Queensborough is een dijk doorge broken, en honderden hectaren land zijn ondorgeloopen. Te Marsgate heeft de storm talrijke woningen vernield. Nelson's vlaggeschip Le Foudroyani is te Blacepoel door het orkaan totaal in stukken geslagen. De Tij was ongekend hoog. Van alle kanten komen rampvolle be richten iu. (Handelsblad). Zondag 5 December zal het taal- en let terlievend Genootschap de 10° Verjaring zijner stichting plechtig vieren. Programma 1° Ten 10 uren 's morgens, Plechtige MIS van Dankbaarheid en ter nagedach tenis der afgestorvene Leden in de Hoofd kerk van den H. Marlinus. Gedurende de Mis, zullen verscheidene lofzangen door heeren Leden van het Taalgilde worden uitgevoerd. 2° Na de Mis, gezéllige Bijeenkomst ten Lokale (bovenzaal) bij M. Emiel Van de Maole, Groote Markt. 3° Om 4 ureu 8 namiddag^, ter Feestzaal van 't Stadhuis, "Voordracht, door den Eerwaarden Ileer D'H.Claeys, Lid der Vlaamsche Academie. Onder werp De Boerenkrijg. 4° 's Avonds om 6 i/t uren stipt, Feest maal (bij inschrijving) ten Lokale.Daarua Toonkundig Feestonder het bestuur van den heer Gustaaf PAPE. De Heeren Leden zijn dringend ver zocht de Mis en de Voordracht met hunne huisgenooten te willen bijwouen. BOH6TL1JUKRS, leest 4° blad, WIT KRUIS. Heden, St-Eloi, lcn December, begint de nieuwe Samenwerkende Melkerij St. Leonardus te Nieuwerkerken hare werkzaamhedon. Van Zaterdag af, room boter te bekomen aan gematige prijzen. Iti 't kort, dank aan maatregelen voor gesteld aan den Gemeenteraad, z&l er op ouzo markt van Aalst roomboter komen van verschillige melkerijen der omstre ken, het merk van oorsprong dragende, in stukken te beginnen van 1 kilo en meer. Wij verzoeken de burgers die waar eens te beproeven :dan zal men ter trouw echte boter koopen en zal men niet moe- ton klagen dat de merkten te niet gaan door de melkerijen. De melkerijen ver- oischen te recht eene afzonderlijke plaats op de merkt. Die boter is profijtig omdat ze zoo weinig gezouten is. Wij sullen op tijd de zaak nader bespreken. De melke rijen beletten of tegenhouden daar is niot aan te denken. Zc uitnoodigen en naar onze merkten lokken dat is wat anders. Aalst. De Jonge Aalstenaren.— Sc Ceciliafeest. Zondag aanstaande 5 December zal deze Fanfaar - maat schappij, het feest van S" Cecilia plechtig vieren. Te dezer gelegenheid zal zij onder de Mis van 11 ureu, ter St. Mar- tenskerk, dc volgende stukken uitvoeren: 1° Droit du Seigneur. J.Van Weddingen. 2° Bouquet de 1loses, fantasie G. Joh Van Dam. Tombola der postbedienden. Wij bevelen onze achtbare lezers aan de Tombola ingericht teu voordeele der stichting van eene hulpkas voor de lagere postbedienden onzer Stad.Talrijke schoo- ue prijzen zijn te winnen. Wie loten ver langt wende zich tot den briefdrager zijner wijk. Wpi*khpnr<4 Het Bestuur WW Cl KPCUIS. der Werkbeurs beveelt warm aan een jongeling kunnende de Vlaamsche en Fransche talen, als schrijver in een werk- of handelshuis. Men zal" verdere inlichtingen ten bu- reele dtr Werkbeurs kunnen bekomen. Hit Bestuur. esner Samenwerkende Algemeene Oproep nan de Vrije Herbergiers. EeDige onafhankelijke herbergiers dat wil zeggen zulkdanige biertappers die geene hoegenaamde verplichting hebben tegenover andere brouwers nopens het slijten hunner waren, hebben zich ver- eenigd om tusschen hen en diegenen die in het vervolg deelgenoot zullen worden, eene Samenwerkende Brouwerij te vor men waarvan de voornaamste voorwaar den zijn vastgesteld, en TJEd. aange boden ten inzage ter Brouwerij De Zon bij den heer Acuille MINNAERT, alwaar gij alle inlichtingen kunt beko men, alsook bij de leden van het voor- loopig bestuur. De leden moeten hoofdzakelijk A. Inschrijven voor ten minste één aandeel van 25 franken B. De onderhavige statuten bijtreden en onderteekenen. De winsten zullen volgenderwijze ver deeld worden A. Per verbruik, vooraf 3 franken per tongoed bier, gerekend aan 22 franken. B. Na aftrok der algemeene kosten en der maatschappelijke lasten, volgens het getal aandeelen door de storters gedaan. HT Zóódus dat de aandeelhouders slechts 15 tot 16 franken hoogstens zullen betalen per ton bier van allereerste hoei danigheid. Aan de Vrije Herbergiers Leest en Overweegt Gelieft, zoohaast gij overtuigd zyt van het groote nut UEd. aangeboden, het reglement te komen nazien en uwe in schrijving te doen ter Brouwerij, Geer- aardsbergschestraat,nr 22. Aalst. Behalve de tegenwoordige aandeelhouders zullen nog aangenomen worden als leden. Al de personen welke vöór 31 December 1897 de onderhavige statuten zullen bijtreden en onderteekenen, en minstens één aan deel van 25 franken zullen betalen. Deze laatsten zullen al de voordeelen in 't regle ment beschreven genieten en dus gelijk staan met de andere leden. Van heden af kunt gij ter Brouwerij - De Zon uw bier koopen aan 19 frank de ton. Gij zult allen oordeelen dat het een uitmuntende bier is ook is het be kroond geweest in den Algemeenen grooten Wedstrijd voor Brouwe rijen te Mechelen in 1896, en ter WereldtentoonsteUing van Brussel in 1897, en Wij verantwoorden dat het altijd mjnstens even goed zal zijn. De Aalstersche Samenwerkende Brou werij De Zon (Herbergiersbond), zal officiéél in voege komen op l®n Januari 1898 aanstaande. Voor het voorloopig Bestuur Leo Van Goethem, Constantinus Arys, Judocus Nichels. voor huiselijke werken, niet noodig dat men koken kan, wordt gevraagd.Adres te nemen ten Bureele van Den Dendrrbode wordt gevraagd. Adres te vragen ten Bureele van Denderbode.

De Denderbode | 1897 | | pagina 2