Valsche briefjes van 100 J"r' Nationale Bank. Een en ander. Kiezing- te Dendermonde. Allerhande Nieuws. Do obbk» p in den vreemde van valsche briefjes van 100 fr. der NATIONALE BANK, onlangs vermeld geworden, heeft nu ook België bereikt. Men wijst op valsche briefjes van 100 fr. in betaling aangeboden in ons land, wij verhaasten ons het publiek op zijne hoede te stellen togen de verval- sching. De teekens, waaraan men die valsche biljetten kan erkennen, zijn die welke reeds vroeger werden aangeduid en die wij hier herinneren. 1° Do valsche briefkens zijn gevormd door twee bladjes papier welke op elkaar zijn geplakt. Het is voldoende, een der boeken van het briefke gedurende ecnige seconden in het water te doopen, om de twee blaadjes zonder moeito van elkaar te kunnen scheiden. Wanneer men de brief keus vastneemt ontwaart men de buitengewone dikto van het papier. 2° De trekken, die de schaduw der twee cijfers 100 op de keerzijde vormen, zijn zeer grof gedrukt, eveu als het ge heel der gravuur. De bruiue tint is zeer in 't oog springend. 3° In het valsche briefke gaat de hand vat van den scepter, die bet vrouwen figuur in do hand heeft, rechts van de voorzij, door en door de drapery, die over Jeu schouder van dit per-ouDageis geworpen, in het echt billet rust die scep ter op de draperij. 4° Op do keerzijde zijn de handteekens Adolphe Liguy sc. en H. Hendrickx del. Inv. grooter dan op het echte briefke. Men merkt op dat in de twee hooger onderlijnde woorden de X van den naam Hendrickx gescheiden is van de K, als volgt: H. HENDRICK X DEL. INV. Men moet er bijvoegen dat, op de voorzijde, in den beneden linkerhoek, de naam van den tcokenaar, die HENDRICKX is, geschreven wordt met twee X op 't einde, 't is te zeggen HENDRICKX. 4930 Waar zijn ze Waar zijn de Roomsche Keizers die meenen de H. Kerk in haar eigen bloed versmoord te hebben Waar zijn de Keizers dio de onbevlek- kelijke zuiverheid van uw geloof wilden schenden Waar zijn de ketters die alle eeuwen door al uwe geloofspunten hebben aan gerand? Waar zijn de ondankbare vorsten die poogden u slaaf te maken, gij die ze ge maakt had al wat ze wareu Waar is dat tursch keizerrijk dat zoo dikwijls tegen u brieschte, wanneer gij, onmachtig zijne hoogmoedige veroverin gen zoo verre dcedt achteruitwijken Waar zijn de horvormers die beweerden zonder u een kristendom vast te stellen Waar zijn die hedendaagsche valsche wijsgeeren in wiens oogen gij niets an ders meer waart dan een onmachtig en versleten verschijnsel Waar zullen ze zijn, binnen honderd jaren, die koningen, heden vervolgers van de H. Kerk, die volkeren die de vrijheid buiten de waarheid zoeken Zij zullen voorbij zijn met't gebruisch van den stroom, terwijl gij, o Heilige Roomsche Kerk, altijd kalm, altijd jeug dig, altijd zonder rimpels zult zijn, geze ten op de onwrikbare rots 1 Uw doorgang door zoovele eeuwen zal recht geweest zijn even als deze van den reebtveerdige. Gij zult u altijd dezelfde wedervinden felijk gij niet opgehouden hebt bet te lijven 18 eeuwen lang, onder de zon, die, buiten u, niets dan de veranderingen der menschen doet zien. Yan waar komt u zulke sterkte, tcuzij van Dezen, die zelve de Waarheid en de Recbtveerdigbeid is 1 Eere aan Hem in U. Dom Guéranger. Bewaren van hout. Gewoonlijk bestiijkt men het hout met teer. De teer duurt twee jaar en met een kilogram bestrijkt men 3 nieters vierkant. Moet men zekere vakbladen gelooven, dan zou teer voordeelig door carbonyle te vervan gen zijn. Met één kilo dezer stof,bestrijkt men 6 meters vierkant cn bet bestrijksel duurt 9 a 10 jaar. Carbonyle kost onge veer 2 fr. 50 per kilo. Graaf Manrits, van Saxen, was een der sterkste mannen van zijnen tijd met iemand d'Land te geven kon bij die plet teren of den arm uitrukken. Ec*ds was bij op een dorp en moest zijn paard doen be slaan. Hij ging in de smis en vroeg om 't ijzer te zien. De smid gaf een hoefijzer. Maurits brak bet met zijne banden kapot; een tweede een derde werd insgelijks ka pot gebroken. Dan gaf de smid een dob bel ijzer en nu was 't goed Terwijl de smid 't paard besloeg dacht hij Wacht maar kalant, ik zal u ook wel vinden I... 't Paard was beslagen, Maurits zat er op en hij Wierp een frank op't aambeeld, de smid brak het in stukken eeu dobbe len frank, de smid brak het in stukken; een stuk van 5 frank ook iu stukkeu, dan wierp .Maurits een dobbel kroonstuk op 't aambeeld de smid stak het iu zijacu zak, im zijne muts af, en zegde dauke en graaf Mauiits reed voort, in zijn eigen «cggunde Daar heb ik mijn meester ge vonden. Loterij der Wederlandsclie Ten toonstelling te Brussel in 1897. De trekking der biljetten van de tweede uitgave (reeks D) der onder toezicht der Regeering ingerichte loterij, ter gelegen heid van de Wederlandsche Tentoonstel ling in 1897, zal plaats grijpen op Don derdag, 30 der loopende maaud Decem ber, om 9 uren 's morgens, ten stadhuizo te Brussel (militie-zaal.) Slechts de bladen 100,000 tot 199,999 (violetkleurige briefjesnummers in het rood gedrukt zullen deel nemen aan die laatste trekking, welke zal geschieden in de orde vastgesteld voor de vorige trek kingen. De gewonnen loten, behalve die van minstens 5,000 frank waarde, waar van het bedrog tn speciën zou geeischt worden en welke aan den heer algemecne commissaris der Regeering, bij aanbevo len briefmoeten aangemeld worden bin nen een tijdbestek van eene maand, te beginnen van daags na de trekking, zullen afgeleverd worden in bet Feestpa leis, ter Tentoonstelling, gedurende drie maanden, te beginnen op Donderdag, 6 Januari 1898. Het bureel der loterij, geplaatst in ge meld Paleis, zal voortaan voor het publiek opeu wezen op werkJagen, van 10 tot 15 uren (O. S, 3 uren namiddag) op Zon- en vastgestelde Feestdagen, alleen lijk tot 13 uren (1 ure namiddag). De winners worden toegelaten in bet Half Eeuwfeest Park (ingang langs de Wet straat) op vertoouing der uitgekomeno briefjes. Ter dezer gelegenheid wordt er herin nerd «lat de verdeeling der bijkomende loten iu premiën van 20, 100, 500 en 1000 frank, niet meer in voege is voor reeks D. Elke winner ontvangt het voor wei p, zonder onderscheiding van waarde, welk hem door den officieelen catalogus is. toegekend. Een bankier van Geneve had op de reis «au Antwerpen naar Aken, te Maas tricht in den trein eenen reiszak vergo ten, bevattende voor 500,000 fr. waardeu, De treinwachter Kempen, van Maastricht, die den reiszak gevonden en aan den sta tieoverste te Aken had overhandigd, waar de eigenaar hem kwam terug halen, kreeg van dezen laatste..... 1 fr. beloo- ning. Gelijkstelling der talen. Op voorstel van M. De Vriendt heeft de Volkskamcr besloten dat het wetsontwerp betrekkelijk de gelijkstelling der talen, anders gezegd, het wetsontwerp op hst Vlaamschna het wetsontwerp nopens de wijzigingen aan den onderlingen bijstand, zal bespreken worden. Een der voornaamste leiders der Leu- vensche werkliedenpartij zegde onlangs in eene zijner vergaderingen Wij moeten tot de boeren gaan als wolven in een schapenvel en loensclie middelen ge bruiken om zoodra mogelijk in de Kamer te geraken. Boeren, gij zijtnu verwittigd Wij herinneren onze lezers dat door den heer Minister van Landbouw een bureel is ingericht te Brussel,in de Augu- steinenstraat, 17, waar men inlichtingen kan verkrijgen aangaande den uitvoer van landbouwprodukten. Meu kau er zich wenden per brief cn nog beter monde lings. In de Causerie scientifique van den Temps, wordt door eeu geleerde het be wijs geleverd, dal niets zoo ongezond is als het eten van balfgebraden vleesch. 't Is nu al zoo wat 30 jaar dat het ge bruik werd ingevoerd bet vleesch zoo rauw mogelijk op te dienen. Men ging op een twee drie van al dio mager spring hanen ferme kerels maken. Natuurlijk vroegen de koks niet beter en de restauraties verspreidden het ge bruik, dat weldra doordrong tot in de burgerskeuken. .Dr Vallin van Parijs en Dr Fiore, van Palermo, hebben lange opzoekingen ge daan en bewijzen nu dat slecht gebraden vleesch niet alleen slecht verteerbaar is, doch schadelijk voor de gezondheid. Het ordewoord is nu terug naar de oude beefsteakeu Trompetterselub tegen 't Land van Aelst. De Rechtbank vau Dendermoude heeft gis ter «lijnsdag uitspraak gedaan in de zaak inge- spanucn door de heeren Leden van den cath. Trompetters-club van Aalst, tegen M. P. Daeus-Mayart, wegens eerschendende be- lecdigingen door 't Land van Aelst uitge sproken en verspreid ter gelegenheid van een stapje naar Moorsel. De Rechtbank beeft P. Daens-Mayart veroordeeld tot inlasschingen ende onkosten. Verdere inlichtingen ontbreken. Tot zaterdag dus 1 Nooit liegennooit sthelden, nooit be leed ig en, nooit lasteren, alles in eerlijk heid en deftigheid ziedaar odzo leus, roeptH Land eu bijna gccue dry maan den verluopen of de mau met al zijne eerlijkheid en deftigheid wordt door de Rechtbanken gestraft Wat zal de man van vefticn diezend franks nu weten te vertellen De cbristone democraten, alias de groene socialisten, willen ons mordicus doen gelooven dat er tusschen hen en de liberalen geen accoord of verbond be staat. Iu tegenwoordigheid der bezoeken van priester Daens eu heerschap Ducatillon bij de leiders der liberalen te Dender monde, Wetteren en elders is loochenen onmogelijk geworden en zelfs eene dwaas heid die medelijden verwekt. Om op 't bezoek van priester Daens te Wetteren terug te komen, willen wij herinneren dat hij. aan onzen grooten Confrater Het Handelsblad schreef, dat hij eenvoudig eenen vriend heeft geleid bij eenen heer liberaal omdat hij hem wilde spreken. Nu, dit is weêr een van die emmi[S' trekken hem, priester Daens, eigen, waarmeê hij zich poogt uit den slag te halen. Wij Lebben inlichtingen te Wetteren genomen eu men bevestigt ons op de uitdrukkelijkste wijze dat toen priester Daens bij zijne excellentie Bessiminus I is binnen gegaan dat hij gansch alleen was, om zijnen vriend Charles, gelijk hij hem heet, te gaan spreken. En zijne vriend Charles was niet thuis eu Madame deed hem roepon naar zijnen tuin iu de buurt. Al 't overige dat over 't bezoek van onzen vierden manen van M. Ducatillon is gezegd geworden, Werd ons andermaal bevestigd. De ultra-liberale Gazette van Dender monde van zondag 11, vaart als eenen waren helhond uit tegen minister Do Bruyn en den cath. candidaat M. Tibbaut. Indien dit liberale orgaan de candidatuur vau den eenen of anderen geus moest voorslaan, dau zou het met niot meer hardnekkigheid kunnen handelen dan nu voor den scheurmaker Ducatillon. Dut de liberalen hunne plichten kwij- ten, schrijft 't Dendermouscbe geuzen- orgaan, en onze vriend zal gekozen zijn. De vriend der liberalen zal ge kozen zijn P... Dat is klaar en duidelijk... eu er dient niets meer bijgevoegd. Men voege daarbij de artikels van H Laatste vuil Nieuws en van den Matin van Antwerpen, die de liberalen aansporen om als eeu man, voor M. Du catillon te stemmen. Men moet waarlijk alle schaamteloos heid hebben verloren, om in xulke omstandigheden, het accoord tusschen liberalen eu groene socialisten te durven loochenen.... Men heeft alhier rondgestrooid dat priester Daens te Overmeire eene meeting heeft gehouden en dat hij het met een loopen heeft moeten halen om uit de handen te geraken. Nu, men heeft zich bedrogen. Op 't oogenblik dat priester Daens zoo aardig zou gevaren zijn. bevondt hij xich in de omstreken van Wetteren. Te Wetteren nam hij zondag namid dag een rijtuig bij M. Polfliet, huurhou der nabij do statie, eu reed naar Masse- men-Westrem om eeu lokaal of plaats te zoeken voor 't houden eener meeting. Naar 't schijnt zal die meeting plaats hebben op Zaterdag 1 Januari 1898. Vaa Massemen tot Wetteren terugge keerd verbleef hij iu afwachting van 't vertrek dos treins in 't estaminet van M. Polfliet den tijd doodende door 't drin ken van eenige pintjes, 't rooken van eenen demooratischen stinkstof, hola 1 sigaar van 't democraten fabriok wil ik zeggen en een praatje te houden. Dus 't was onze vierde man niet die te Overmeire weg spinnen moest, 't Waren Onze Pie en Pauwels van Antwerpen naar 't schijnt die beestje werden gejaagd en die gelukkiglijk aan de handen der verontweerdigde landlieden ontsnapten, daar ze in den stoomtram konden sprin gen. Ook zouden Onze Pie en Meester Pau wels te St. Gilles bij Dendermonde duch tig door den stommeling ziju geloopen, maar, ondanks hun loopen, misten zij toch den treinWij zullen eens onze icformeerkazak aantrekken. De groene socialisten beweren dat zij in 't Arrondissement van Dendermonde met Ducatillon optreden omdat het volk reebt heeft van vertegenwoordigd te zijo door volksjongens. Het is onbetwistbaar dat, waren de groenen in hunne'schelpen blijveu ste ken, erin 't gansehe Arrondissement van Dendermonde, geene enkele stem zou opgegaan zijn om te eischen dat een ebristene scheurmaker of groene socia list moest naar de volkskamcr gezonden worden. Volgens ons is de strijd der politieke misdadigers, gelijk Dien Public Daens en zijne sleepdragers heet, slechts eeue taktiek, namelijk deze van zooveel last te verkoopen mogelijk tot dat de catho- lieken eindelijk vermoeid van die gedu rige strijden overal, de groene socialisten als partij zouden erkennen en aan de groene generaals zonder soldaten, alias gelukzoekers en visschers in troebel wa ter, een aantal kamerzetels af te staan. Ziedaar bet doel dat de groene chefs bo- reiken willen. Overigens, M. Ducatillon, in zijnen brief aan Le Patriote, bekent dat dit hun doel is. Wat het Arrondissement van Aalst betreft, wij durven het voorzeggen, nooit zullen Daens, De Backer en Cnle hun doel t bftreiken. II Nog 26 weekskens en onzvierde W man, de gekozene der liberalen y en socialisten, zal opgelaten wor- 8 P den zonder bestemming. De wekelijk- sche Merktdag te Aalst, zal op den gewoonlijke dag gehouden worden, dus op Zaterdag 1 Ja nuari, Nicuivjaarsdag. Stad Aalst. Gesticht der Eene. Dames yan Maria.—HET KRIBBEKEN zal te zien zijn op de volgende dagen en uren De 12, 3, 6 en 8 jan,, ook van 9 uren tot 's middags en van 2 tot 4 uren. Op 9 Januari van 9 u. tot 's middags. Gevonden. Zater- ig 11., 25 December, is er in onze Stad een zakuurwerk gevon den. De eigenaar kan het terug bekomen teu Bureele van politie. GIJSEGEM. Een luisterrijk Avondfeest zal met medewerking van bet Gemeentebestuur, gegeven worden, op Zaterdag 1 en Donderdag 6 Januari aanst., ter zaal van het Gesticht der Jon- geliugeu, om 4 uren 's namiddags stipt, door de Zaugmaatschappij Hand in Hand teu voordeele der werken van liefdadigheid. Programma 1° Openingstuk 2° We der gevonden, tooneelspel in een bedrijf 3° Gendarm en Dief, kluchtige twee spraak 4° Kwik en Kwak, komiek duo 5° De onverwachte belegering, blijspel met zang in eeu bedrijf6° De Char latan, kluchtige alleenspraak. Dit programma belooft ons een zeer vrolijk en aangenaam feest. Prijzen der plaatsen 1#, fr. 1,00 2*, fr. 0,50; 3', fr. 0,25. DORSTLIJDERS, leest 4* blad, WIT KRUIS. Verloving eener kleindochter van onzen Koning. De Sunday Times ver zekert dat de aartshertogin van Oosten rijk, dochter van kroonprin Rudolf en van de aartshertogin Steianie in 't huwe lijk is gevraagd door prins Ruprecht van Beieren, in rechte lijn erfgenaam der kroon. De aartshertogin is pas haar 15* jaar ingetreden, de prins is geboren in 1869. Men zegt dat aartshertogin Stefavie zich verzet tegen het ontwerp van huwe lijk, vooreerst wegens de nauwe bloed verwantschap tusschen de Huizen van Beieren en Oostenrijk, ten tweede wegens den jóngen ouderdom harer dochter. Zij en hare zuster, prinses Louise, trouwden ook zeer joDg en het jong hu welijk bracht haar geeu bijzonder geluk aan. Zondag morgend is eene vrouw, te Brussel, in de Minimenstraat, met eene petroollamp in de hand, van den kelder trap gevallen. Do lamp ontplofte en stak hare kleeren in brand. Hare huisgeuooten vonden haar brandend en met zware won den bedekt in den kelder liggen. Poging tot kinderroof te Antwerpen. Het deel der Kloosterstraat, dat paalt aan de nieuwe vischmarkt. werd vrijdag, rond dea middag, in opschudding ge bracht door eene poging tot kinderroof, die plaats bad in de volgende omstandig heden De aandacht eener daar voorbijgaande dame werd getrokken door eenen heer, redelijk lang, sierlijk gekleed, die aan uit de-school keereude jonge meisjes een stuk van 10 centiemen gaf. Zij zag de kinderen den heer bezien en een der meisjes het geldstuk wegwerpen. De dame, wien dat gesprek van den man met de arme kinderen verdacht voorkwam, keerde op hare stappen terug, eu de heer, die wel zag dat meu hem in 't oog had, trok de stoute schoenen aan ou trad op zijne beurt regelrecht op de dame toe. Wat moet ge van mij hebben vroeg bij barsch, in het vlaamsch, maar met eenen gebroken duitschen tongval. Zegt liever wat gij van die kinde ren moet hebben 1 antwoordde de dame. Ik vroeg naar eene inlichting. Dis zoudt gij wel eens aan grootè menschen kunnen vragen. De man trok laciieud de schouders, op maar verwijderde zich niettemin, toen vrouwen uit de huurt uaderbij kwamen eu de meisjes verleiden dat de mijnheer haar vijf centen had gogeven, indion een harer hem naar den Ouden God wilde vergezellen. De heer was intusachen eene herberg binnengegaan, maar toen bij zag dat eene der vrouweu haastig wegliep om eenen politieagent te gaan zoeken, kwam bij buiten eu liep, zooveel hijjloopeu kon, naar den kant der kaaien, waar men hem uit het oog verloor. Toeu de agent ter plaatse kwas, was de vogel gaan vliegen en kreeg de dame voor autwoord Ge ziet gijlie tegenwoordig in ieder een kinderdieven 1 Niettemin ging hij eens langs dcnSchel- dekant zien, maar de man was natuurlijk reeds lang de gateu uit. Moordpoging te Borgerhout. den nacht vau 25 op 26 december de genaamde De Rooy Cornelius, kersgast, St-Rocbusstrnat, 35, :one moordpoging op zijne vrouw, Daueels Anna, gepleegd in de volgende omstan digheden De man was naar Lillo gegaan en met den trein van half 6 uren aan den Ijs kelder aangnkoraeo, waar zijne vrouw üem moest, afwachten deze was er niet en De Rooy kwam naar huis, waar de kindereu hem zegden dat moeder naar hem was gaan zoeken. De Rooy ging op zijn beurt op zoek naar zijne vrouw. Deze was intusschentijd thuis gekomen en bij de kinderen in het bed gaan rusten- zij durfde niet op de echtelijke kamer blijven, omdat zy dacht van klop te krijgen, want de man mishandelde haar dikwijls. Wanneer deze laatste thuis kwam en; bemerkte dat zijne vrouw in 't bed der kinderen was, sleurde bij haar met het hair uit het bed bracht haar slagen op het hoofd en in 't aangezicht toe. Daarop giDg hij beneden om eenige oogcnblikken nadien terug te komen ge wapend met eeu mes. De vrouw had zich achter het bed verborgen, waar hij haar ontdekte en vorsckeidene messteken toe bracht in de beenen en den rug, en een in de richting van het hart. Er is nochtans geen doodsgevaar. Het slachtoffer is naar St-Erasmusgasthuis overgebracht en De Rooy werd ten 11 uren s avonds door de politie aangehouden en ter beschikking van het parket gesteld. M. Van deu Bosch, adjunct-commissa ris, doet het onderzoek en heeft den plich- tige aangehouden. Een lOOjarige overleden. Zondag aanst. 2 Januari 1898, zou men te Moorslede den 100"°" verjaardag der geboorte van Martin Vorbeke plcchtiglijk vieren, doch de ouderling is op Kerstdag 25 December godvruchtiglijk overleden. Het programma der feestelijkheden kwam juist uitgeplakt te worden. De eerste ijsdrama's zijn begonnen. Een lOjarigo jongen van Kortrijk had zich gewaagd op ijs van nauwelijks 1 */2 een- timeter dik. Natuurlijk zakte hij er door. j Men kon hem niet ter hulp komen. Ver- scheidene malen kwam hij boven, tot eindelijk een schipper er in gelukte, hem te bereiken en hem op te halen. Doch het was te laat: de onvoorzichtige was ver- dronken. Hooveel nog Bloedige Kerstdag.De gemeente j Spa is op Kerstdag het tooneel geweest j van een vreeselijk drama. Iu het oudste gedeelte der gemeente, j aan het einde van oen klein straatje woont de familie Trillet, bcstaando uit eeneu 65jarigen vader, metser, zijne vrouw, hebbende nagenoeg denzelfden ouderdom eu een getrouwden zoon die den boven bewoont. Vader Trillets andere zonen zijn ook getrouwd en wonen alle drie te Spa. Eene dochter had over oen jaar of zeven eenen inwoner van Verviers getrouwd, zekere Freymane, die zich iu't begin deftig en werkzaam gedroeg, doch langzamerhand aan den drank raakte. Freymane eu zijne vrouw woonden te Verviers, armoe lijdend, daar hij reeds sedert drie maanden geen slag meer ge werkt had, tot dat eindelijk de ouders, op verlangen des geneesheers hunne dochter met hare twee kleine meisjes terug in buis namen. Het is omtrent twee maanden geleden, Freymane had sinds dien do gewoonte aangenomen, bij zijne vrouw te Spa den nacbt te komen doorbrengen, om over dag naar Verviers terug te keeren, zoo bij zegde, om er werk te gaan zoeken. Natuurlijk badden zijne vrouw en ouders hem reeds meer dan eens opmer kingen gemaakt over zijn gedrag, totdat hij zich scheen te zullen betereD, want in St-Nicolaasweek had hij vier dagen in den bazaar gewerkt. Van de tien franks, die'hij beweerde gewonnen te hebben, bracht bij er zeven bij zijne vrouw, doch daags nadien vroeg bij er nog een van terug. Nu twee dagen geledeu bracht hij haar negen franks, welke hij beweerde van zijne ouders te hebben gekregen. Op Kerstdag was bij met zijne vrouw naar de Kerstuachtmis gegaan. Maar in de kerk begon hij schandaal te «naken, te vloeken, deu dienst te storen en daarop ging hij henen, zeggende dat hij naar Aken vertrok. Doch reeds in den namiddag, rond half 4, was hy terug, om ten 6 uren weer uit te gaan. Ten 7 uren keerde hij ander maal iu de kamer zijner vrouw, waar zijne twee dochterkens reeds sliepen. Rond half 8 riep hij "zijne vrouw boven. Hij nam baar bij den pols om baar in de kamer te trekken doch, inceuendc dat hij wilde schertsen, en daartoo weinig lustgevoelend, keerde zij haastig jterug naar beneden. Maar een oogenblik nadien hoorde zij revolverschoten. De schoonvader eu de vrouw snelden naar I'ivcc eu vonden 1? kleine meisjes, ste-vend en bloedend iu het beddeken liggt-i beider hoofdje» waren doorschoten. Freymane lag op hei andere bed uitge strekt. Zinneloos van schri vluchtte de vrouw, om hulp roepend, war buiten en depolicieeu de geueesbee. vonden bet jongste kind meisje stervend. Hel gaf den geest na eenige oogeublikken. 'Iet oudste leefde nog tot 's morgens. De hersens der kindereu op de.t muur gespat.

De Denderbode | 1897 | | pagina 2