li Zonda« 16 Januari 1898. ,1 centiemen per nummer. S58te! Jaar 5228 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Zij veranderen! De Moordenaar? LANDBOUW. Hoe de groenen BF DE DENDER Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemail ter week voor de Stad 5 frank; met de Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden; fr. 1-75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwitantiën door dè Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, N. 31, en in alle Postkantoren des Land. Cuique «mm Per drukregel, Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00Vonnissen op 3# bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den üijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten Bureele van dit blad. Aalst, 15 Januari 1898. Wij moetenzegde een socialistisch blad van Leuven, tot de boeren gaan nis wolven in een schapenvel en loensche mid delen gebruiken om zoodra mogelijk in de Kamers te geraken. Wolven in een schapenvel het woord is juist. En waarom doen zij dat alles Waarom bedriegen zij zoo met opzet een voudige menschen O 1 die stemvangerij zou Pol De Witte schrijven Zij willen de stemmen van de boeren visschen en daarom zijn zij verplicht zich te vermommen. Of zouden zij veranderen Over eenige dagen schreef Vooruit een artikel om ons uit te leggen waarom hij socialist was. Ga niet deuken als 't u belieft, lezer, dat bij daarin het eigendomsrecht aan viel. Niet het minste. Aan dat koordeken wordt nu niet getrokken het ware te gevaarlijk; de kiezingen zijn aanstaande. Eertijds was het eigendomsrecht de oorzaak van al do ellenden van het menschdom, de bron van al de kwalen die de samenleving teisteren. Zie het boek van Bebel die de stelling verdedigt dat zoo het eigendomsrecht niet bestond er geen misdadeu, gelijk welke, zouden zijn. Gij zuil u misschien vragen hoe alle misdrijf zijne beweegrede vindt in den eigendom. Ik vrage het mij ook af en zie dat niet in. Nu is dat veranderd. De bron van alle kwalen is van den eenen kant de groote rijkdom en van den anderen de diepe el lende. Het rein collectivism wordt verloochend. Wat gaan de zuivere socialisten daar van zeggen Terwijl die wijsgeerige beschouwingen veranderen, ondergaan hunne leerstelsels hemelsgroote vervormingen. Eerst moet al de eigendom er aan zonder een cent vergoeding En nu om onze boeren in slaap to wie gen zullen zij den' klein eigendom sparen onder de 10 hectaren, 't is te zeggen onder de 33 dagwand 1 Daar is het schapenvel Maar de wolven zullen alles verslinden. Zij zullen het niet anders kunnen. Neem, gelijk welk dorp van het land van Aalst, ei zijn er zelfs waar niemand zou onteigend worden moest het zoo blijven, Wat zou er gebeuren Zouden al de bewoners van een dorp niet dezelfde boerderij willen. Men is gelijk, waarom zou de eene een grooter hoeve do ander een kleiner moeten hebben Heeft het socialism de gelijkheid dan niet uitgeroepen of zou de tegenwoordige ongelijkheid blijven bestaan WIE IS NAAR HET HOOGDUITSCH van EDUARD WAGNER. Wat zouden de werklieden uit de stad daarvan wel zeggen, zij, aan wie men im mer heeft beloofd dat de grondklein of groot gemeen eigendom zou worden Zouden de volgelingen van gezel Schip- pel daarmee wel vrede hebben Heeft op het congres van Breslau, in 1895, deze niet gezegd Wij willen ons volgaarne om het lot der buitenlieden bekommeren, doch wij moeten hen verwittigen, dat zoo zij zich - onder de roode vlag scharon, zij geene - toekomst hebben als eigenaarshoe n klein de eigendom ook zij. Geen kop vee, geen hofsteedje, geen voetje grond mo gen zij in eigendom behouden en dan eerst zullen wij hen kunnen gebruiken.» Dat is de leering der partij, die den oorlog aan het kapitalisrn hoeft verklaard en waarom zouden onzo boeren dau kapi taliston blijven mogeu, hoe klein ook maar toch kapitalisten? Zij worden door de roodjes in het hert niet gedragen. Dit bewijst het volgende uitknipsel uit een der grootste roode bla den vau Duitschland. Wat het buitenvolk betreft, alle n moeite om ze in onze netten te krijgen n is te vergeefs. Er zijn geene gemeenere arbeidsehenners dan de buitenlieden. Hot is ook totaal verkeerd gehandeld die lieden te beklagen, lijk het dikwijls van onkundigen gebeurt. Het beste is van ze te aanschouwen voor wat ze wezenlijk zijn onze verbitterste vij- anden. - Wat dunkt u, landbouwers? Wat moet ge uu zeggen van het gedrag van eenen Vandervelde, die groote wolf in een scha penvel uitgedoscht Hij handelt alleen met het lage doel uwe stem te vangen maar zal u daarna beloonen lijk de ezel der fabel deed met een slag van zijne hoef! Opgepast voor die rare volksvrienden. Uw misprijzen alleen verdienen zij A. B. Xeelt der brouwgerst. Als brouwgerst, is ontegensprekelijk de zomergerst de meest gezochte. Onder deze laatste halen wij bijzonderlijk aau de Gerst Chevalier en hare verbeterde rieteit Gerst HalleVs Pedigree Che valier. De moutgerst eischt zeer veel voor wat de natuur van deu grond en zijne rijkdom in vruchtbaarmakeiide elementen aan gaat. Zij gelukt best in leem-mergelachtige, leem-kalkachtige, leem-zaudachtigo gron den, die oude vetten bezitten. De aan- spoelingsgronden van middelmatige taai heid die een voldoende rijkdom aan kalk en humus bezitten betamen ook voor hare teelt. Heel anders is het gelegen met de al te vaste, al te lichte en tc natte gronden die haar gansch ongunstig zijn. 't Is na goed gemeste aardappelen en boeten dat de gerst het best gelukt. Wan- 9,u vervolg. Niets zou mij hebben bewogenhem te verlaten, ware het niet dat mijne moeder zoo dringend naar mij verlangde. Maar hij heeft zijnen bediende bij zich. Die Lepage is een edel mensch, wie hij ook zijn moge en toch kan ik eenen zekeren angst niet van mij zetten, ik zou wel eens willen weten, hoe dit avontuur voor Beaucourt zal afloopen. De ziekte van Alfred Beaucourt duurde weken voort, en meer dan eens was de oude Sara beducht, dat zij noodlottig zou alluopeu. Het lijden van den ougelukkigeu jonkman was verschrikkelijk en op zekeren dag dat de huishoudster en Philippe zich zeer bedroef den hem geene hulp te kuuneu bieden, begaf Sofie, na haren vader verlof gevraagd te heb ben, zich naar het ziekbed van den jongen vreemdeling om hem hare zorgen toe te wij den. Zij las hem wat voor of zong de eene of andere ballade om hem te verstrooien. neer de gerst op aardappelen of beeten- telen volgt, is het voldoeude den gror.d in de lente goed te bewerken met den hak- ploeg en de egge, om hem goed mul te leggen aan de oppervlakte. Slechts iu gronden gansch vastgelegd door de win- 'j terregens is de ploegiug, gevolgd van het noodige eggen, noodzakelijk. Oolangs aangewende stalmest en in het algemeen het gebruik van groote hoeveel- j heden stikstofmest is af te raden voor deze teelt. Niet alleenlijk kiemt het ingeoogste graan langzamer en ongelijker, onderden invloed ecuer al te groote hoeveelheid j stikstof, maar het, bevat ook al te veel stikstof houdende stoffen wat het van j zijne waarde doet verliezen voor het mou- ten. Daarentegeu vereischt dit graange- was veel opneembaar phosphoorzuur en i iu gronden van gemiddelde taaiheid is j eene toediening van potaschmest zeer aan te hevelen. Iu algemeeneu regel, raden wij aan, per hectare, te gebruiken: 600 kg. super- pbosphaat of 800 kg. metaalslakken en 15 kg. ammoniaksulfaat of 200 kg. soda- nitraat. Wanneer het gronden geldt van gemiddelde taaiheid is het voordeelig ook een potaschmest aan te wenden 100 kg. chloor-potasium of 400 kg. kaïnict. Voor do niet mergel- noch kalkachtige gronden evenals voor die welke sinds lang gekalkt zijn, zal men de voorkeur geven aan de metaalslakken om het phosphoor zuur aan den grond te verschaffen. Men zal dit nog doen als de pbospbaatmest in den herfst, in den winter of vroeg in de lente gebruikt wordt, en dit, omdat de metaalslakken niet alleenlijk phosphoor zuur verschaffen, maar ook kalk aan brengen, waarvoor de gerst zich zeer dankbaar toont. De zaaiïug geschiede in 't algemeen vau einde Meert tot half April. Het zaaigraan zij van eerste hoedanigheid, goed rijp, zeer dik, zeer zuiver, in een woord vol- maaktelijk uitgekozen en bewaard. De hoeveelheid te gebruiken zaaigraan, per hectare, i« gemiddeld 160 kg. voor de handzaaiïug en 130 kg. voor de zaaiïng iu rijeu waartusscheneeu afstand van 0,12 m. Het zaad wordt bedolven met 0,05 m. aarde. Zoo op het tijdstip der zaaiïng de op pervlakto van den grond droog is, eD is het weder daarbij schoon en standvastig, zoo rolle men het bezaaide stuk land. In dien korte tijd na de zaaiïng de grond toe geslagen werd door den regen, dan worde hij oppervlakkig heropend met eene lichte egging. Voor do brouwgerst raden wij af klavor in de gerst te zaaien deze maakt het droo- gen der oogst moeilijk en bijgevolg kan de kleur vau het graan er door lijden. Het inoogsten zal slechts geschieden bij volkomen rijpheid, wat te erkennen is aan de hardheid van den korrel en aan de witheid van het srooi. Eindelijk, om zooveel mogelijk te beletten dat 't graan door vorwarming eene ongustige tint aau- neme, zal men zoo gauw mogelijk uit- dorsciien en daarenboven zorg dragen het graan goed af te baarden en niet te kwet sen, zoo niet zou het voor de mouterij veel van zijne waarde verliezen. L. Van den Berck, landbouwingeneur. Maar nu is 't de beurt van meester Renkin bij, die 't vuur in den wind heeft gestoken met Daens en zijne kliek als halsbrekers voor te stellen, volherdt in zijne meeniug. In het laatste nummer elkander afschilderen. der justice sodaie zweept d« moon. Sedert ecuisrm tijd is or scheering out- Brasseleor, 't veigcedo Mar 't hoefd strum onder do leiders der ehristeee i 1 koppel vau twee van Chipka Mijnheer Lepage zag niet leedweien Sofie hare zorgen wijden aan hunnen noodlottigeu gaat. Na hierover eens goed te hebben nage dacht, vroeg hij zich toch af, welk kwaad er iu gelegen wae. - De vrouwen zijn geboren liefdezusters, dacht hij, en dan, zij heeft Leoudari wel opgepast. Wij hebben dien jongen Frausch- mau onder ons dak opgenomen, wy zullen onzen plicht doen en het overige aan den wil van God overlaten. Waren Sara en Philippe niet altijd bij hen, het zou niet gebeuren. Het was in den loop van Juni, dat Alfred Beaucourt in vrijheid was gesteld geworden en 't was eerst in September, dat hij het ge bruik zijner beeneu terugkreeg. Zijne jeugd en sterk gestel hadden eindelijk de ziekte overwonnen. De dag waarop hij, leunende op Philippe, zijue kamer kon verlaten, om zich naar de eetzaal te begeven, was een ware feestdag. De zaal was met bloemen getooid eü Sara had, in hare blijdschap, hare beste gerechten voor het noenmaal gereed gemaakt. Sofie's gelaat straalde vau vreugd en zelfs haar vader deelde in do algemeene opge ruimdheid. De krachten van Alfred kwamen met den dag by, en zijn herstel vorderde met snelle schreden. Hij bracht twee geheele uren in den tain door, en des avonds zongen de jonge lieden samen, of lazen eeuig belangwekkend volksfoppery. Dceeue trekt er op zijn zokken stille- i kens van onder en gaat Brussel bewonen; De anderen laten de Chipkamauneu maar alleen hobbcn en tobben te Dender- monde. En te gelegenheid der Kamerkiezing tc Dendermonde, zoo rampzalig voor P.Jam- bonus en zijn rommelzoo van dwaas- hoofden, is er volle ruzie in 't groene huishouden. Meester Renkin slingert in zijn blad La Justice sociale harde waarheden naar 't hoofd onzer Donchisteu. Zijne makkers vau Aalst stelt hij er in voor als scheur- ;j makers die geen ander doel hebben dau ij zich persoonlijk te verheffen en de cath. f. i partij ten onder te brengen. Quant au christene volkspartij il assume uns responsabilité grave. Kous avons desapprouvé ei nous desapprouvons encore son interven tion a Termonde. Le christene volkspartij êrige la division en systeme. Cette politique est absurde et funeste. Cette politique fera peut ètre les affaires des socialistes. Wij vertalen Wat de christene volkspartij betreft, zij neemt eene zwaarwichtige verant woordelijkheid op zich. Wij hebben hare tusscheukomst te Dendermonde afgekeurd en blijven ze afkeuren. De. christene volkspartij verheft de versch< Dergelijke afzweepiug moest natuurlijk een antwoord van wege do Chipkamanuen j verscheuring tot. stelsel. (Salueert, uitlokken. aardige minister van vrede 1) En zoo bemerken wij in Klokke Roe- Die politiek is dwaas ou rampzalig. land van zondag 11 eenen brief onder- (Hoed af, P. Jambonus I leekend Lambrechts(die er zoo vreemd - Die politiek zal wellicht de zaken aau is als den grooten Turk) en iu den welken meester Reukiu uitgescholdeu wordt even als eenen gemceneu Wöestist. Opgelet en men oordeelc I... Nu dat verwachte ik sedert lang j ('t is te zeggen do afkeuring der Don-'; chisten door M. Reukiu), voor sommi- werk. Zy ontwaarden, dat hnn smaak en hunne gedachten wonderlijk over eene temden. De graaf, die al dadelijk «ene wezenlijke bewondering voor het meisje had opgevat, was haar met de levendigste genegenheid toe gedaan. Hij had slechts eene vurige begeerte meer, namelijk don gelukkigen echtgenoot van de lieftallige Sofie te worden. Up zekeren avonddat *ij te samen op het terras wandel den, sprak hij ook tot haar Sofie, ik ben nu geheel hersteld en mijne gezondheid laat niets meer te wenschen over. Het is nu reeds vier maanden, dat ik onder uw dak ben gehuisvest.; waarlijk het is meer dan tijd, dat ik een einde maak aan e gastvrijheid, waarvan ik misbruik heb ge maakt, wel is waar zonder opzet, voegde hij er met eenen droefgeestigen glimlach bij. Ik ga dus naar mijn land terugkeer en, ir voor mijn vertrek, moet ik eeue openbaring doen, welke my nacht en dag bezig bondt. Solie, ik bemin u.... Sta mij toe dat ik u een leven toewijde, dat gij tweemaal gered hebt. Sofie beloof mij mijno vrouw te worden. Sofie zag droomend naar den grond. Eene wonderlijk stormachtige muziek ruischte bruischte iu hare ooreu, die langzumer zwak ker werd en overgiug in de lieliijkste inelo- diëu, om eindelijk slechts zachte, hemelsche akkoorden te doen naklinken, als omzweefde haar een koor van engelen met betooverend Zijne ernstige woorden drongen diep gen (salueert M. Renkin bestaat de sociale kwestie in niets, dan in het bezit van eenen zetel maar wij zijn heel nieuwsgierig te weten wat onze vrien- den uil de Brusselsche Werkmansbui zen, (wel te verstaan dese welke hun b brood in een werkhuis en niet in de sa- - lons verdienen) zoo al zullen zeggen b over zulke handelwijze. En verder Wat er ook van zij anderen (hoed af - MM. Renkin en Carton I) kunnen denken voor hei volk te strijden door iederen zondag, in 't ten of ander prachtig lo- kaal, achter een goed gedekte tafel te kruipen, daar eens goed den buik ie vul len om dan onder den blijden indruk eener flesclie wijn, naar elkanders hoofd het wierook vat te smijten, b Een schoon groen portret eh vriend lezer Dus Een zetel iu de Kanoer met nen grooten pot van 4000 patotterkens en verder voorniet naar Brussel rijden, in eerste klas s. v. p., wel smullen en drinken ziedaar,volgens de gewaande «mid Lambrechts, (en hij kout ziju volk) al wat de leiders der groene volksfopperij betrachten.,.. Bravo Lambrechts Bravo jonge! dat schrijven wij op ons boekje in hare ziel en deden iedere snaar van haar hart van weelde trillen. Zij was geheel ge lukkig in zaligheid en vergat alles om zich heen. Blozend keerde zij haar gelaat naar hem, maar hare blikken bleven terneergeslagen. Alfred zag die verlegenheid, en begreep haar stilzwijgen en voorbehoud Op het oogenblik hoorde men voetstappon binnen het hois. Ach Dat is mijn vader riep niejufler Lepage, ik had vergeten.... Vergeten, wat Sofie Komaan, laat ons binnengauu om.hem te zeggen.... Neen, neen ik kan hel aas-! hem niet verla ten, hij heeft niemand dau mij op de wereld. Ik wilde u niet vun hem scheiden, mijne vriendin, riep Alfred ik acht hem, ik be wonder hem, ik bemiu hem ook. Hij zal mijn vader ziju, hij zal ons uaur Frankrijk verge zellen. llij baat dat land, en hij zou liever ster ven dau het te gaau'bewoneu. ik geloof toch, dat hy geboren Frmlach man is, hij kan het land niet haten, dat hem heeft zien geboren worden. Sofie, gij bedriegt u dus. Uw vader is nog jong, hij is- een man vangroot verstand, die zich niet alzoo inde afzondering moet begraven. Kom, wij gaan naar hem toe. Hij nam Sofie's arm onder den zijno en zij gingen samen naar de zaal. der socialisten bevorderen (Salueert, b vieze pastoorwant 't is de groene Reukiu die wij bier op den schoonen b dag van 13 Juni 11 met u triomfante- lijk l?f!?f door onze straten bobben b zien (1 wijlen 't is hij die u zegt dat gij de steun der socialisten zijt 1...) En nog Cette politique ne. saurait aboutir au triomphe des idéés democra- tiquesDez-' politiek kan onmogelijk tot de zegepraal der democratische ge dachten leiden. (Hoed af, O toonbeeld van onderwerping aan- de bevelen van uwen Bisschop I Z. II. |Mgr Stillemans zegt u het zelfdo in de nota door de welke Hij uwe gedragslijn afkeurt Zulke gedragslijn is te vcroordeeleu; zij is hoogst nadcelig aan de belangen der toare christene demo cratie... En ge zijt ongehoorzaam gebleven 1 't Is nu de Brusselsche groene domine R< ukin die het u zeutZult ge het nu gelooveD, O stijfhoofdige man Nu eindelijk Cette politique doit fnir dans Vim puissance. Die politiek most tot machteloosheid vervallen. Hoort ge dat begrijpt ge dat helden van Chipka 't Is de groene domine Renkin die u voorspelt dat ge op 't schip van zeveu jaar zit en dat al nw law ijl niets zal te weeg brengen dau wind en immer wind en later voor de heethoofden Van Chipka op hittere spotternij uitloopon zal Nu, dat is geen nieuws voor ons, catho- lioken van 't arrondissement .van Aalst, sedert lang immers zijn wij dat opdagen. Ja, wie durft er zich hier nog Donchist uoemen?... Wel r.Jamboamielf wordt bojchaamd over zijnen eigen naam. In eenen brief aan Le Bien public zegt hij dat onze Gentscho groote confrater hem snoodelijk lastert als hij hem Daensist heet fStc trancit, gloria mundi Nog 24, ja nog 2 dozijn weekskens f VV ij zien hem al vliegen onder het algemeen gejuich en handge- Het bureel van den Bond was zondag, 9 Januari, te Brussel vergaderd en heeft er de aansluiting aanvaard van de anti socialistische werkersfederatio vau het Arrondissement Aalst, die 20 maatschap pijen en meer dau 4000 leden omvat, alsook deze van de katholieke werkers federatie van het arrondissement Ant werpen. Andere aansluitingen zijn na kend. Het bureel heeft zich beziggehouden met het verschil, opgerezen tusschen de domokratische federatie van het arron dissement Brussel en een der kringen die er deel van maakten. Pogingen zullen aangewend worden om het verschil te vereffenen. Verscheidene aangesloten maatschap pijen hebben aan het bureel de uitdruk king hunner voldoening doen toekomen aangaaude het vertoogschrift, dat hot bureel tot de Kamer van volksvertegen woordigers heeft gericht over hot wets ontwerp op de beroepsvereenigingen. Het bureel zal do aangesloten maat schappijen uitnoodigen do vraag om oor deel te beantwoorden, opgemaakt door de kommissie van don Arbeidsraad, betrek kelijk de wijzigingen te brengen aan de wet op de Werk- en Nijverheidsraden. Het Kongres van den Bond, dat in het Waalsch gedeelte van het land zal plaats hebben iu September 1898 zal zich bezig houden met do volgende kwestiën 1° Alkolism 2° Arbeid van vrouwen on kinderen 3° Zondagrust en beperking van den arbeid der volwassenen 4* Schoolwet. Een omstandig programma der te be- studeeren vraagstukken zal binnon kort aan de aangesloten maatschappijen ge zonden worden. Vau stonde ai worden bovengemelde vraagstukken bijzonder aanbevolen aan de studiekringen. Het bureel gelast zich. rekening hou dend van de besluiten bij voorgaande kongressen genomen, het kiesprogramma van den Belgischen Volksbond op te ma ken. Dit programma zal voorgesteld wor den aau de aangesloten maatschappijen met het oog op do algemeene verkiezin gen van 1898. De Secretaris, G. Eylenbobch. Mijnheer Lepage zat aan zijne leestafel met een opengeslagen boek voor zich. Hij hief het hoofd op en den graaf met zijne dochter ziende binnentreden, las hij in hnnne blikken het gelukkige geheim, dat zy hom kwamen toevertronwen. Deze ontdekking Bcheen hem te doen verstommen. Een doods bleek overtoog zijn gelaat en met eene diepe ontzetting staarde hij het jonge paar aan Alfred Beaucourt bemerkte deze teekenen van ontroering niethij maakte den heer l^page bekeud met de genegenheid welke hij voor zijne dochter koesterde en eindigde met haar ten huwelijk te vragen. Er volgde eene diepe stilte, welke eiudelijk door den vader werd afgebroken Wat gij mij vraagt is onmogelijk, ver klaarde hij met dolfe stem. Ik had gehoopt dat mijne dochter die wreede beproeving zou zijn gespaard. Ik ben blind geweest ju krankzinnig... Zy kan uwe vrouw niet wor den, mijnheer de graaf Beaucourt. Er is geheim in mijn leven.... Nooit zal Sofie haar lo" aan een ander mensch verbinden. Zij veroordeeld om ongehuwd te blijven. Deze verklaring overstelpte de twee jonge lieden met droefheid Sofie trok hare hand terug uit den arm van hem, dien zij beminde, en zug horen vader aan met eene uitdrukking, welke pijnlijk was om te zien. Alfred, ton top van verwondering, meende een oogeublik dat mynheer Lepage waanzinnig was gewor den maar de pijnlijke smart, welke hij in de trekken van zijnen gastheer las, diens ver wilderde oogen en wanhopig gezicht, doden heiG weldra van meening veranderen. Mynheer Lepage, zegde hij, ik kan geen geloof slaan aan de vreemde woorden, welke gij daar uit. ik bemin uwe dochter, ay ook bemint mij en ik weiger het antwoord aan ta nemen, dat gij gegeven hebt. Vergeef my rnijue vermetelheid en laat mij u zoggen, dat gij twee harten niet kunt scheiden dia voor elkandar geboren blyken, en dat wellicht voor eene hersenschim, voor eene beweegra den, die niets ernstigs in zich heeft. Mijnheer do graaf, vervolgde Sofie's vader met bewogen stem, als ik in het heel&l voor mijne dochter eeuen echtgenoot mocht kiezen, dan zoadt gij het zijn, wien ik do zorg zon toevertrouwen haar gelukkig te maken maar ik herhaal het, omdat zij ar niet aan 'mag denken nwe lerensgezellin te worden, ia het nutteloos er verder op aan te dringen.... En waarom beweert gij, dat deze ver- eeniging onmogelijk zij vroeg Alfred met vuur. Gij zegt, dat gij mij acht, gij weet, dat ik uwer dochter waardig beu welk is don de hinderpaal, welke gij tusschen ons beiden stelt (WORDT VOORTGEZET).

De Denderbode | 1898 | | pagina 1