Zondag 13 Maart 1898. 3 centiemen per nummer. Ms{* Jaar 3t44 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Waken De Moordenaar? Aalst, - Kieskronijk. Godsdienst. Z0NDAGRUST. Moorsel. toch kontent. DE DENDERBODE. Dit blad Yerschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week veer de Stad 5 frank; met de Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden; fr. 1-75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwilantiëü door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, N. 31, en in alle Postkantoren des Land. Guique suum. Per drukregel, Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00; Vonnissen ep 3e bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Beeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den uijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zioh te wenden ten Bareele van dit blad. Aalst, 12 Maart 1898. De kiezingen naderen en onze roode socios beginnen voor goed hunne gelede ren te vormen. Reeds trekken hunne le- gersbenden op den buiten af. Daarop bij zonder hebben zij het gemunt want zon der dezen kunnen zij nooit de zege be halen. Alle middelen door huichelarij en de grootste slechtheid ingegeven zijn hun goed. Zij beweren, even als hunne vaders de geuzen, dat alle middel goed is als het hun tot het gewenscht doelwit voert. Daarom, katholieken, niet langer ge wacht! Caveant,consules Van nu af aan, op het hevigste, de roode omwentblaars en sansculotten bevochten en manmoedig bekampt. Het zyn huichelaars en het komt er op aan hun lamlendig masker af te rukken. - Wij moeteu, schreef een ontgoo- chelde socialist over korten tijd, wij moeten tot de boeren gaan als wolveu in een schapenvel en loenscbe midde- leu gebruiken om zoodra mogelijk, in de Kamers te geraken. Die woorden moeten onze boeren over wegen en het den rooden op den neus wrijven als zij zeem aan hunnen baard willen komen strijken. Die woorden bewijzen klaar en duide lijk dat zij van de socialisten niets goeds hebben te verwachten en dat zij zich wel moeten wachten eenig geloof te schenken aan al wat de roode maanbelovers hun komen vertellen. Het wachtwoord is gegeven: den buiten moet overrompeld worden ten koste vao welke pry ze en het zij gelijk met welke middelen De socialisten willen meerderheid wor den 1 Wat zouden wij duur dien rooden zege praal bekoopen 1 Inwendige omwenteling, uitwendige inpalming van wege de groote mogend heden die ons omringen Inwendige omwenteling Een alge meen bloedbad want de vredelievende burgers zouden een socialisch regiem niet aanveerden; zij zouden niet willen dat de maatschappij eene overgroote kaserne worde waar de bevelvooders, de voet likkers van Vandervelde en Anseele, al leen op hun gemak zouden zijn. De socialisten zouden alles verbeurd verklaren; zij zouden al de goederen aan slaan. Zij zouden, in een woord nog slechter handelen dan de Fransehe roode sansculotten dor vorige eeuw die ons land op zoo eon schrikkelijke wijze hebben ge teisterd. Onze voorouders hebben zich moedig verdedigd tegen die woeste beesten uit het zuiden die hier de kerken kwamen sluiten, de klokken tot kanonnen ver- W I E IS RAAR HET HOOGDUIT8CH van EDUARD WAGNER. smelten, de priesters als wilde dieren najaagden om ze in de Loire te verdrin ken of naar het moorderigo Cayenne te sturen de goederen der kleosters, dor edelen, van vele burgers worden aange slagen en voor een spotprijs verkocht. Hetzelfde zullen de socialisten doen. Onze kerken zullen zij sluiten; kerken en kloosters mogen niet meer bestaan, heeft Vooruit gezegd, zij moeten tot puinen gemaakt worden of in voorraadzolders herschapen Hoe zouden zijden katholieken Gods dienst eerbiedigen kunnen vermits de de leering der socialisten in tegenstrijd is met die van de Kerk. De Kerk leert dat men den eigendom moest eerbiedigen, dat dezo bestaat krachtens de wet dor natuur en het gebod van God. De socialisten integendeel zul len alles inpalmen en het tot Staatsgoed omkoeren. De eigendom zal afgeschaft worden zonder eenige schadevergoeding, Als de Staat tegenwoordig een eigen dom moet aanslaan, dan wordt de prijs ervan in der minne geregeld en de eige naar en huurder krijgen eene goede scha devergoeding, altijd meer dan de weerde ervan. Met de socialisten zal het zoo niet meer gaan allo eigendommen zullen ingepalmd worden en de boer zal niets bekomen, want het geld zal afge schaft zijn. Het geld, heeft Vooruit ge zegd, zal in den socialistischen Staat zoo rot zijn als een mespel 1 En wat zou men de boeren die ontei gend worden in de plaats van hun goed terug geven God weet wat tegenwoordig de socia listen op hunne meetiugen uitkramen om de kleine, eenvoudige landlieden om den tuin te leiden, te bedodden on te bedrie gen 1 Zij roepen uit dat zij den eigendom zullen sparen, dat zij den Godsdienst eer biedigen. Rare eerbied! Alle de hoofden der socios zijn gekende godshaters en die zullen den Godsdienst eerbiedigen, die zijn tegen den Godsdienst niet! Zoo iets aannemen waar maar al te dom Volksvrienden zijn de socialisten even min; zij streven niet naar het welzijn van het volk; dat is, heeft de Bataille gezegd, de geringste van hunne bekommernissen. En de Bataile is een socialistisch dag blad Indien zij voor hot volk waren, mochten zij zich iu de Kamers gedragen lijk zij het doen Daarover meer. A. B. Revolutie. Het socialistisch dag blad Becht voor Allen, dat in Holland verschijnt, stelt vast, dat het volk niets gewonnen heeft met de Fransehe omwen teling van 1789 niets met de Fransehe omwenteling van 1848 niets met de Fransehe omwenteling van 1870. Maakt dan revolutie en reschiert uwe broek en uw vel. 17- VERVOLG. Ik sal niot beproeven u den schrik van dien dag te beschrijven, Sofie. Eene lijk schouwing had plaats en een onderzoek van de omstandigheden. De meest overtuigende bewijzen werden tegen Alexe Mixtome aan gevoerd en hij werd voor een gerechtshof ge daagd, om zioh tegen de aanklacht van moord te verdedigen. Borgstelling werd afgewezen en vervolgens werd hij in de gevangenis van de nabij zijnde stad gebracht. De hertog van Montfajon haastte zich zijne dochter te troos ten en te steunen. Binnen weinige weken kwam de aanklacht tegen Alexe Mixtome in behandeling. De bewijzen tegen hem waren verplette rend. Hem werd medegedeeld, dat zijne gade hem voor Schuldig hield. Do hoofdgetuigen hadden hem woorden van wraak hooren uiten de bottelier had hem 's nachts, om 2 uren, voor de kamerdeur van zijnen vermoor den broeder gezien daarentegen was hij door niemand in het park opgemerkt. Er was bloed aan zijne kleederen eu zijne verklaring hoe dit kwam, vond geen geloof. Hy had zich des nachts toevallig in de hand gesneden en de kleine, onbeduidende wond laten bloeien. Er waren nog meer verdenkingen om hem heen gespannen, en wel zoo sterk, dat hij zich niet uit kon redden en niemand van zijne bekenden het waagde aan zijne onschuld te gelooven. Ik behoef wel niet te zeggen, hoe wanho pig hij voor zijne eer en leven streed. Hij ontbood de bekwaamste rechtsgeleerden nit Frankrijk, doch deze lieten zijne zaak vallen, nadat zij de bewijzen tegen hem gehoord hadden. Hij riep anderen tot zich, maar zij hadden geen vertrouwen in hem. Men raadde hem zelfs aan zijne schuld te bekennen om dat hij eene zachtere straf zou ontvuugen. Het rechtsgeding eindigde, zooals verwacht werd. Alexe Mixtome, nu markies van Char- lemont, werd door de jury schuldig verklaard aan den moord zijns broeders en ter dood veroordeeld. Droevige, vreeselijke weken volgden nu voor den ongelukkigen gevangene. Zijne vrouw kreeg van haren vader geene toestem ming om hem te bezoeken, maar dat zij hem Ondanks al de herhaalde pogingen aangewend om M. Diericx op zijn besluit te doen terugkomen, blijft onzen alombeminden Volksvertegen woordiger, om persoonlijke redenen, weigeren zich in de aanst. Kamerkie- j zingen met een nieuw mandaat te laten vereeren. Die beslissing is hoogst betreur! ijk s en des te meer, omdat de achtbare heer Diericx door zijnen onverrnoeibaren iever, door zijne dienstwilligheiddoor zijne innige en eindelooze "verkleefd- jj heid aan de groote catholieke zaak, aller genegenheid, aller goedkeuring heeft weten te verwerven en dat niet alleen in het Canton van Geerards- bergen maar ook gansch ons Arron dissement door. Nu, wij vernemen uit de beste bron dat de heer A. Van der Linden, Lid der bestendige Deputatie te Goeffer- dinge, gehoor gevende aan de vurig ste verlangens en wenschen zijner talrijke vrienden, er in heeft toege stemd eene candidatuur te aanveerden ter vervanging van den heer Diericx. Deze nieuwstijding, wij zijn er van overtuigd, zal door alle catholieke vrienden van ons Arrondissement en vooral door al de catholieke Werk manskringen en Werkmansvereeni- gingen met de meeste geestdrift ver nomen wprden. De heer Van der Linden, heeft im mers, sedert vele jaren, en zelfs lange jaren vóór dat er van uitbreiding van stemrecht spraak was, getoond, door werken en niet door ijdele woorden, gelijk onze Daensisten ofte groene Socialisten; dat de belangen der arbei dende of werkende klassen zoowel in de steden als op den buiten, hem zeer nauw ter harte liggen en hij er zich met liefde aan opoffert. En om de waarheid hiervan te doen uitschijnen, hoeven wij slechts te wij zen op de ontelbare Maatschappijen van onderlingen bijstand en Veever zekeringen, de menigvuldige samen werkende Melkerijen die hij met de medewerking van den heer Diericx bijzonderlijk in 't Canton van Gee- rardsbergen iieeft tot stand gebracht. De heer Van der Linden heeft de zoo netelige kwestie der pensioenkas in de Gemeente van Goefferdinge die hy vele jaren als Burgemeester be stierde, weten op te lossen meest al de ingezetenen dezer Gemeente tot den werkersstand behoorende zijn, dank zij hem, aangesloten bij de Staats- spaarkas, zoodat ze verzekerd zijn van in hunnen ouden dag, als ze nimmer zullen werken kunnen, over een tref felijk pensioen te mogen beschikken. De heer Van der Linden is een ware volksvriend en zijne candidatuur, door de catholieke Werklieden en Lawïtbouwbonden van 't Canton van Geerardsbergen voorgedragen, zal voorzeker door de gansche Catho lieke Partij van ons Arrondissement met de meeste geestdrift bijgetreden worden \ff Militaire vergelding. tb§ Toen er iu de Volkskamer beraad- Ifefl^slaagd werd over 't voorstel van aau do milianen eene vergelding toe te staan van 30 franks ter maand, dan riep onze vierde uit Dertig franks is veel te veel, tien franks is meer dan genoeg, want de militianen kunnen thuis zelfs geen tien franks verdienen.» Ja, lieve lezers, zoo sprak onze vierde en go zult u dat nog wel herinneren. Wilt ge nu weten hoeveel de militia nen der Stad van Aalst die onder de wapens zijn ontvangen hebben voor den eersten trimester van 1898 l)e som van 11058 ranks, waar van 5529 fr. aau de ouders en 5529 aan de militianen. Voor 't gansche jaar zal dat eene som van 44 duizend 232 franks uitmaken waarvan de helft of *22 duizend 116 franks aau de ouders en de andere helft aan de militianen. Eu volgons onze vierde, hij die zich als don grootsten vriend van den minderen mau voorstelt, is dat veel to veel dc ouders en de militianen zouden maar een derde dezer som mogen ontvangen, 't is te zeggen, 7372 franks of 14744 franks min dan zo nu ontvangen..., Eu zulke mannen durven dan optreden als de verdedigers der belangen van den minderen man die zij, gelijk ze beweeren, toch zoo liefhebben. Ja, ze beminnen den minderen man op hunne lippen maar niet in het hert; ze betoonen hem slechts liefde eu genegen heid om hem des to gemakkelijker te foppen en te verleiden en zoo hun hoog moedig en baatzuchtig dool te bereiken. minister van oorlog,zei den 16 van korte- maand in de Volkskamer Toen men mijne achtbare voorgan gers, de generaals Pontus en Brassine, twee overtuigde kristenen, ondervroeg over hetgeen zij van den godsdienstzin dachten, antwoorden zij ja, de gods dienstzin is er noodig. Ik zeg op mijne beurtja, hij is ar noodig en ik druk de hoop uit, dat hij zich zal uitbreiden, niet alleen in het leger maar iu gansch het land en onder al de klasseu der samen leving. Zoo wij de karakters zoo sien verbreken, is het niet omdat de gods dienstzin verzwakt is Doch ik wil hem slechts onder deze voorwaarde dat alles bij klaren dage geschiede en dat er op uie- mands geweten inbruik gemaakt worde, Zoo sprak M. Van den Peereboom. Liberale gazetten hebben met die edele taal den aap gehouden maar de kriste- lijke raenschea hebben ze goedgekeurd en onze minister van oorlog zal er nooit voor moeten blozen. Aalst. - Botermerkt. - De helden van Chipka zijn nu de eerste om te schrijven dat ze het zouden be treuren moest onze botermerkt vervallen. Een voorname oorzaak is, volgens hen, de buitengewone waakzaamheid der agen ten gelast met het keuren der eetwaren. Deze agenten bezochten reeds dikwerf onze morkt en ze verschijnen er veel meer dan op eenige andere plaats. Doch wij mogen het luid op zeggen tot eer en lof der landbouwers onzer streek, nog nooit, om zoo te zeggeu, vonden de opzichters boter niet margarina vervalscht ter merkt. Wij begrijpen dan ook niet waarom die buitengewone waakzaamheid duren blijft, die door vele lieden als eene willekeurig heid, als eene plagerij wordt gehouden, en die dreigt van de landbouwers moer en meer van onze markt te verdrijven tot schade der neeringdocners en van onze stedelijke financiën. Het nieuw tijdvak waarin de zuivel- nyverheid is getreden door de stichting van samenwerkende Melkerijen, is ook van aard om den voorraad boter ter merkt te brengen te doen afnemen. Doch onder dit opzicht is de kwestie op 't oogenblik ter studie om hier, gelijk te Hasselt en te Maeseyck, eene merkt van creemboter in te richten. Maar wie is de schuld van dia buiten gewone waakzaamheid, van die willekeu righeid, van die plagerij gelijk onze landbouwers ze heeten Niemand anders dan priester Daens on 't.Land van Aelsl. En inderdaad is bet priester Daens niet die in de Volkskamor uitriep dat er wekelijks duizenden kilogr, Margarina in de streken van Aalst worden ontvangen en die onbetwistbaar, volgens hem, die nen om de natuurboter te vervalschen Eu 7 Land van Aelst hoeveel kceren heeft het niet geschreven en herhaald dat er hier te Aalst, veel, schromelijk veel vervalschte boter ter merkt komt Nu, als de regeering de landbouwers der streken van Aalst openbaarlijk hoort beschuldigen van hunne boter te ver- valscheu met Margarina, in andere woor den, dat er hier in onze dorpen bedrie gers en dieven huizen, is het dan te ver wonderen dat de regeering zijne agenten gelast een bijzonder wakend oog te hou den op de botermerkt van Aalst Landbouwers, priester Daous en 'I Land van Aelst zijn dus de schuld rau de onverdiende plagerij waarover geklaagd wordt. Aau ons Stedelijk Bestuur is 't, onzes dunkens, ten plichte te waken opdat onze botermerkt dan toch door dergelijke willekeurigheid of plagerij nietiu belang rijkheid zou verliezen. Wij stellen de vraag Zou er dan geen protest bij wien behoort behooren ingediend te worden Reglement betreffende de merking van het rundvee. Een ministerieel besluit in dato 25 Februari bepaalt dat, te rekenen van 31 Maart 1898, in plaats van 1 Maart, het verboden zal zijn, in geheel het land, runddieren meer dan zes maanden oud, die niet zouden gemerkt ziiu volgens do voorschriften van het regiement van 15 Juli 1896 en van de ministerieële beslui ten van 16 derzelfde maand en 30 Januari 1897, te houden, te verkoopen, te koop te stellen, te verruilen of te laten rond- loopen die niet regelmatig gemerkt zijn. !l I Stemt voor ons zongen i I de liberalen in 1878, en alles zal beter gaan. En de liberalen wonnen Verdrukking. Hatelijke schoolstrijd. Inkrcmping van het kiesrecht. Uitputting der Staatskas om scholen zonder leer lingen te bouwen en den godsdienst den oorlog aan te doen. Knevelarijen van allen aard. Verwaarloozen der belangen van den buiten. Nieuive lasten en velen anderen bucht :dat was toen hunne dank baarheid. Het volk was ze allicht moede en vereerde ze met eene klinkende buis, in bet jaar 1884. Onder hun bestier was het goed leven voor de liberale heeren van het schooleu- kwest. Het land betaalde hun zulke schoone smulpartijtjes 1 Vele liborale gazettiers voelen 't water ~i hunnen mond komen, als zij op die lekkere kennisjes peizen. Mannetjes, die kermisjei zyn uit en weg en de kiezers zullen er zich veel van onthouden uwe partijgenooten weder op de kussens van het ministerie en aan den sleutel der kas to helpen. Zondag 13 Maart 1898, dienstdoende Apotheker Mr Van Tilbovg, Zoutstraat. beminde, niettegenstaande zijne veroordee ling dat wist hij. Zij gaf hem nog een laatste bewijs van hare toewijding, maar tevens van haren trots. De dag bestemd voor de uitvoe ring van het vonnis kwam naderbij. De jonge vrouw, ondersteand door haren trotBchen vader, vond een agent die haren wil uit voerde. Zij kocht den gevangenbestuurder om, ten einde den gevangene te laten ont vluchten. De zaak was moeilijk, maar geld vermag alles. Alexe Mixtome ontsnapte uit den kerker. Buiten werd hij door den agent van zijne eebtgenoote ontvangeu, die hem kleederen eu alles gaf, wat noodig was om hem onkenbaar te maken, alsmede geld eu eenen brief. Daarin raadde men hem aan, zoo spoedig mogelijk het land te verlaten met een schip, dat op eene bepaalde plaats voor hem gereed lag en geene poging te wagen om nog eens zijne vrouw weder te zien. De liefde tot het leven is bij ons allen groot, vooral wanneer men zoo nabij de poorten van het graf heeft gestaan. Alexe Mixtome herademde weder, toen hij zich in vrijheid bevond. Hij vloog naar de kust, waar hem een schip opnam en naar Portugal bracht. Vervolgens ging hij naar Brazilië, waar hij twee jaren verbleef eu zaken deed om zich bezig te houden. Daar verwierf hij zich een vermogen. Eindelijk, door het verlangen verteerd, om zijne geliefden nog eenmaal weêr te zien, keerde hij naar Europa terug. Hij begaf zich naar Parijs bd kooht daar twee jaargangen van een Fransch dagblad. Hij las de geschie- nis van den moord en zijne gevangenneming, bet gerechtelijk onderzoek, zijne veroordee ling en zijne vlucht. Hij las ook, dat een pro ces tot echtscheiding, zijne jonge vrouw, van hem, den moordenaar, had bevrijd. Deze slag, voor hem de verschrikkelijkste van alle, werd de oorzaak van eene zware ziekte. De vluchteling reisde naar Marseille. Het was gemakkelijk voor hem, de villa van den hertog van Montfa$on te ontdekken. De kwellingen der laatste jaren hadden den jon gen levenslustigen en krachtigen man vree- solijk veranderd door de zon verbrand, was hij onherkenbaar voor allen, die hem vroeger gekend hadden. Hij bezocht de villa en reik halsde naar eenen blik van zyne lievelingen. Ilij stond voor het ijzeren hek der villa, toen het gespan van den hertog voorkwam. Deze zat daarin trotsch en koel als marmer. Tegen over hem wae mevrouw Mixtome gezeteu, iu diepen rouw gekleed. Zy zag er lijdend nit, maar koel en tretsch als altijd. En bij haar bevond zich hare dochter, een klein aller liefst kind, met lang, lokkig, goudblond hair en wonder volle blauwe oogen, dat den toe schouwer, in zijne kinderlijke vroolijkheid eene bloem toewierp. Het meisje was toen vier jaren oud. De vluchteling zag het rijtuig totdat het verdwenen was, toen wierp hij zich op het gras en weende, zooals slechts eene sterke man in zijne vertwijfeling kan. Hij durfde derhalve niet lang te Marseille blijven en besloot eindelijk heen te gaan, nadat hij voor de kaste maal de villa zou bezocht hebben. Het toeval bracht hem eene buitengewone verleiding. Het ijzeren hek Btond open. In het park was het kinder meisje met den tuiuman in een druk gesprek, en de kleine markiezin had zich ongemerkt op straat begeven. De vader, gedreven door eene overweldigende aandrift, die hij niet kon weerstaan, vatte bet kind op, drukte het aan zijn hart en snelde de straat uit. Zonderling genoeg, de kleine Constance slaakte niet ééuen kreet. Zij was zonder vrees en hield van iedoreen. Zij had hem in de laatste dagen dikwijls gezien en hem bloemen toegeworpen. Zij scheen de daad van den man voor eene grap te houden. Ilij ontvlood aleer de kleine vermist was en er geruoht kon worden gemaakt. 8ofie zuchtte stil, hoewel haar vader niet hoorde. Hy sprak verder Eene maand later las hij in de Atheensche dagbladen, dat de kleine Constance verdron ken was. Men dacht, dat zij naar de zee ge gaan, in het water gevallen en door de golven Met de laat ste gemeentekiezingen vlogen de katho lieken van Moorsel tot tegen Ninove, alwaar zij hoel wel ontvangen werden door politieke vrienden die oene broek van hetzelfde groen- rood- blauw laken gekregen hadden. Leven de geklopte Ninovieters nog Te Moorsel zyn de doo- den springend levend, nog beter als van te voren. Zij hebbeu 1° Eene bloeiend# Koninklijke Harmonie dio onder bet be stuur van M. GuslaafPape, haar overal mag laten hooren; 2° Èone Tooneelaf- deeling die eene vortooning bereidt voor den Paaschtijd 3° Eene Maatschappy van Veeverzekering die alle dagon nog bij wint; 4° Eene Maatschappy van Onder lingen Bijstand; 5° Eene Spaar- en Leen- gilde, onlangs ingericht en alreeds erkend met subsidie bij ministerieel besluit. De E. H. algemeene Bestuurder Mellaerts, van Leuven, beeft dezelve to Moorsel geweest inrichten, bijgestaan door den werkzameu E. H. Van der Scbueren. Of ze nog leven te Moorsel Owieje dis. Pibjib. was medegevoerd. Niemand vermoedde dat zij gestolen was geworden. Het instinkt, deed hst meisje haren vador liefhebben van den oogenblik af, dat hy het ontvoerde, en maakte het tot zijn afgod. Misschien deed hij niet wel met haar van hare moeder te soheiden en deze in het denk beeld te laten dat zy dood was. Denk echter eens na, Sofie, onschuldig was hy veroor deeld, van zijne gade gescheiden, veracht, vervloekt. Hy stond alleen en eenzaam op deze wereld. Het kind behoorde hem even zeer toe als haar. Had hy het recht verloren, op hare liefde en hare onschuldige liefkozin gen Waarlijk nietHij overwoog niet, en zijne stem beefde, dat zij eeus de waarheid vernemen, hem haten en verwijtingen zou doen, omdat hy haar had losgescheurd van rijkdom en glans. Neen nooit, viel het meisje hem in de reden, met heldere, lieve stem. Zy zal hem liefhebben, zooals zij hem thaus lief heeft. Hare moeder had haar niet noodig. Haar vader had in zyuen toestand eene heogere aanspraak op haar. Hij handelde goed Lepage's gelaat helderde op. Hy zag zijne dochter met sobittesende oogen aan toen bedwong hij zich en ging voort. (WORDT VOORÏGBZET).

De Denderbode | 1898 | | pagina 1