Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. Zonda» 5 April 1808. 3 centiemen per nummer. S3s,e Jaar 3230 GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Naar Gheel. De Moordenaar? Alles in eerlijkheid en deftigheid Z0NDAGRUST. lie Vinger Gods. - Uit- U gedaagd. Cchudden en beven. - DE DENDERBODE. •it blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voer de Stad 5 frank; met de Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden; fr. 1-75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwitantiën door de Post ont- rangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, N. 31, en in alle Postkantoren des Land. Cuique Hiium. Per drukregel, Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00; Vonnissen op 3e bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten Bureel© van dit blad. Aalst, 2 April 1898. De kerels die Vooruit opstellen zijn op weg naar Gkeel en ze reizen per express, sedert het gedacht van het kartel, 't is te zeggen, de vereeniging van al de anti- catholieke machten, bij eenige rooden en geuzen broeide. Zoo durft Vooruit nu schrijven (nr van Maandag 14 Maart 1898) Onze leus is zuiver algemeen stem- recht voor allen met evenredige verte- genwoordiging voor alle partijen in de wetgevende kamers. - Dat alleen is recht I Dat alleen is eerlijk 1 Aldus alleen lean de maat n schappelijke kwestie zonder hotsen of stooten opgelost worden. Dat moeten allo eerlijke menschen willen. Hebt gij gelezen, lieve lezer, dat het algemeen stemrecht de maatschappelijke kwestie zonder botsen en stooten zal op lossen 1 Zonderling Gisteren nog beweerde de aardige Vooruit dat het socialism alleen bekwaam was de maatschappelijke vraag op te lossen morgen zal hij hetzelfde deuntje herhalen ais hij ziet dat het alge meen stemrecht niet lukken kan of er niet door gevoerd is. Dit is nu toch eens kostelijk dat een rood orgaan zoo zijne eigene leerstelsels met den voet trappelt. Wij zijn bijna genegen den rooden sul voor dié woorden te bedanken want zij bewijzen eens te meer hoe goed de roode wereld op een gekkenhuis gelijkt. Ais nu het algemeen stemrecht be kwaam is de maatschappelijke vraag op te lossen, hoe komt het dan dat die vraag nog bestaat in die landen waar dit recht in voege is Staan de maatschappelijke verbete ringen aan het orde van den dag niet zoowel in Frankrijk, Duitschlaud en Zwitserland bij voorbeeld als bij ons Als Vooruit denkt door ezelarijen van zulken kaliber de vergulde roode pille- kens te doen slikken dan slaat hij voor zeker den bal mis. Vooruit, Vooruit gij gaat naar Gheel I Hebt gij dan de woorden reeds ver geten die gezel Furnémont heeft uil-ge sproken op eene meeting te Koekei berg waar de vrijheidlievende Auseele tegen de burgers de vuisten uitstak en ze be dreigde in het kot te steken als zij zich niet koes (sic) hielden Hij zegde En wanneer wij meerder- heid waren, beeldt u niet iu dat alles is gedaan 1 Neen, alsdan eerst zal het beginnenn Wij begrijpen de handelwijze der roo den. Het zuiver algemeen stemrecht lacht hun toe zij zien daarin het mid .©1 eens volop meester te worden in ons arm landeken dat alsdan te beklagen zou zijn. WIE IS NAAK HET HOOGDUIT6CH van &EDÏUABD WAGNER. 20"* VERVOLG. Hij ontbeet met zyne dochter en ging toen alleen uit, om het bnreel van den atoomboot op te zoeken en eene plaats te bestellen. Nadat dit geschied was keerde hij naar zijne dochter terng. De eerste schrede is gedaan, Sofie, zeide hij ernstig. Ik heb n eene goede hnt de kajuit gehuurd van het Zaterdag-avond ver trekkende stoomschip. Sofie betuigde hem haren dank. Wankelt gij niet in uw besluit, mijn kind vroeg mijnheer Lepage. O neen, vader, neen. Het nadenken heeft mijn besluit nog meer bevestigd. Alleen mijn afscheid van u valt zwaar, doch ik moet gaan. De hemel zal de pogingen van uwe dochter begunstigen, om de onschuld van haren va der te bewijzen. Ik kan mijn plan niet op geven. Wy zullen uitgaan en het noodige voor Maar ook de geuzen zijn op weg naar Gheel of liever met meê te huilen voor het kartel zijn zij de doodklok aau 't lui den over hunne zieltogende partij. Alle uitbreiding van het kiesrecht is huu noodlottig geweest. Maar zij hebben naar de vermanende stem van hunne leiders niet geluisterd. Men had het hun voorzegd en zij wilden het niet gelooven en nu gaan die uitzionigen zich aan den wagen der socialisteu spannen om aldus eens hunnen godsdiensthaat te kunnen koelen. Zij zien niet iu dat zij voor het roode Janhagel de kastanjen uit het vuur haleu zullen. Algemeen stemrecht op 21 jarigen ouderdom Maar dat is ons land, ous nationaal geluk en welzijn en voorspoed blootstellen aan de dolzinnige slagen der buitensporige partijen. Wie de schoonste beloften aan het volk doet, zal het tot zich trekken, teu minste oogenblikkclijk. En hoe zal een gouvernement in zulke omstandigheden er uitzien De grootste volksfoppers, de maanbe- lovers zullen aan't roer zijn en het land zal den dieperik instorten door hunne menigvuldige dwaasheden ten nadeele der opeubare veiligheid en rust, welvaart en vooruitgang. Daarvan hebben de socialisten een handje beloven dat kunnen zij op mees terlijke wijze en niemand kan ze daarin afdoen De huidige veldtocht moet dus gansch ten hunnen voordeele uitkeeren 1 Maar, gij, vredelievende burgers, hebt gij eeus nagedacht wat al onheilen, rampen en ougelukkeu een socialistisch bestuur, van hoe korten duur het ook weze, aan ons dierbaar vaderland zou berokkeueu Wie daar een oogenblik op nadenkt zal de rooden in den trein laten naar hun gekkenland en zich verhaasten er uit te stappen. nooit liegennooit bedriegen, nooit belee- digen, nooit lasteren, ziedaar onze leus roept 'I Land van Aelst. Maar hoeveel veroordeeliugen heeft Pie Daens-Mayart, de uitgever van bedoeld blad,reeds oudergaau wegens beleediging en laster Hij kan ze bijna niet meer tellen. In de maand Augusti van 't verledene jaar, uaui onze vierde deel aan een con gres van roode en groene socialisteu te Zurich. 't Land van Aelst en Vooruit van Gent deelden een verslag meê over dit congres. Die twee verslaggevers waren 't accoord op dees punt, namelijk, dat onze vierde er gezegd had, dat er in Bel gië een fabrikaut bestond die zijne werk lieden bedroog en bestooi. u aanschaffen. Gij moet geheel andere kleeren hebben want in uw Gneksch kostuum kunt gij niet in Frankrijk komen. Al het overige, wat gij nog noodig hebt, kunt gij in Parijs koopeu, zegde Lepage, toen zij weêr in hun hotel waren terugge keerd. Iu Frankrijk zooals iu alle beschaafde landen, zult gij naar uwe kleederen worden beoordeeld. Het is mijn bijzondere wensch u gekleed te zien als «ene dame wat gij dan ook in waarheid zijt. Gij moet ook ais eene dame leven, vrouwelijke bedienden houden, waar gij die noodig hebt en u op geenerlei wijze bekrimpen. Ik zal u rijkelijk van geld voorzieu en als gij meer noodig hebt, behoeft gij niet te aarzelen en kant gij mij sehrijven. Ik heb genoeg, zooals gij weet. Geld is in den oorlog dringend noodig. Zonder gold zouden al uwe pogingeu te vergeefs zijn. - Heb maar geene zorg, vader, ik zal uwe hulp inroepen als ik er behoefte aan heb. Üp éêne zaak moet ik u vporaf opmerk zaam maken, fciotie roep nooit de hulp in van eenen policiebeambte. Deze sporen gaarne leimen na, en als gij aan een hunner op draagt onze zaak te onderzoeken, dan zal hij zich over uwe afkomst inlichten en daardoor mij misschien ontdekken en doen gevangeu nemen. Gij moet uwe eigene geheime poiicie zyn. Het zal dikwijls noodig wezen, dat gy u openbaar maakt. Daarin laat ik u geheel vrij. Ik west dat gij verstandig genoeg zijt, oiu a Door verscheidene andere artikels voor en na in 'f Land van Aelst verscheuen werd de heer C. Borreman-Mally, fabri kant van tabak, Lange Zoutstraat te Aalst, aangewezen als de fabrikaut te zijn die oneerlijk handelde jegens zijne werklieden. De heer Borreman in zijne eer en goede faam gelasterd, daagde onzen vierde en zijnen broeder P. Daens voor 't Gerecht. De heer De Buck, toezichter van 't werk, kwam een onderzoek doen en bestatigde dat er hoegenaamd geen kwes tie van stelen en bedriegen was, dat de heer Borreman-Mally, eerlijk en deftig handelde. Eene klacht tegen de heer Borreman- Mally werd bij 't Gerecht gedaan door de werklieden die beweerden bestolen, en bedrogen geweest te zijn. Wij moeten er bijvoegen dat deze werklieden mannen zijn die de heer Borreman-Mally heeft weggezouden en met oudersteuning van onze vierde, onze Pie, Boone en andere groenen, de samenwerkende tabakfabriek der Achterstraat kwamen te stichten. Een rechterlijk onderzoek had plaats; 't Parket kwam verscheidene malen naar Aalst, getuigen werden onderhoord en de rechterlijke macht zoomin als de bestuur lijke voudt dat deheer Borreman-Mally zijne werklieden bedroog en bestuol. Onze vierde en onze Pie waren dus beide betrokken iu de zaak. Toen't geding werd bepleten, loochen de onze vierde te Zurich de woorden gesproken te hebben die de verslaggevers hem iu den mond hebbeu gelegd. Hij ver klaarde verder niets gemeens te hebben met het opstellen van 'l Land van Aelst. Want, wat meer is, had hij geweten, ver klaarde hij, dat zijn broeder dit versla: ging meèdeelen hij zou het hem afge raden of verboden hebben. Onze vierde smeet dus onze broeder Pie met klauk over boord. De burgerlijke Becbtbank vau Dender- monde heelt Zaterdag 11. uitspraak ge daan iu de zaak ze verklaart de artikels lasterlijk en schadelijk. Onze vierde wordt buiten zaak gesteld. Pie Daens-Mayart, uitgever, van 't Land' van Aelst wordt veroordeeld 1° Tot 1000 franks schadeloosstelling te betalen aan de heer Borreman-Mally 2° Tot vier afkondigingen van 't von nis in 'tLandvan Aelst en in Den Werk- an 3° Tot afkondiging van 't vonnis in twee dagbladen,tot beloop van 200 frank: 4® Tot al de koston. Dc Rechtbank beveelt dat het vonnis ten koste vau Daens-Mayart in't Vlaamsch zal overgesteld worden... Zondag 3 April 1898, dienstdoende Apotheker: Mr Renneboog, Nieuwstr. niet in noodeloos gevaar te begeven. Ik schenk u het volste vertrouwen En ik zal er naar streven mij dit ver trouwen waardig te maken. Ik sidder nog altijd bij de gedachte, u ter wille van deze gevaarlijke ouderneming te laten gaan, een onervaren meisje, dat ik steeds als mijn oogappel heb behoed Wan neer het niet uw eigeu geluk, uwe eigene be vrijding van smaad, eenzaamheid en ellende betrof, ik zo" u niet laten vertrekken. Ver geet niet, dat gij mij de belofte gegeven hebt, u aan niemaud te verraden, zelfs niet aan uwe moeder, als gij haar toevallig ontmoet, totdat myn naam rein, of ik dood zal wezen. Sofie herhaalde hare belofte. En nu, lieve vader, zegde zij, laat my u nog eeuige vragen doen, die mij dezen nacht invielen gij spraakt van toehoorders, die uw broeder geroepen had, om uwe vernede ring bij te wonen. Traden deze als getuigen tegen u op voor het gerecht Ja, zij waren daartoe gedwongen. Hunne mededeelingeu bevatten, dat spreekt van zell's, zware punten tot verdenking, zij had den betrekking op mijne woede, mijn vloek, dreigen met wraak. Zij bewezen, dat het voorgenomen huwelijk vau mijnen broeder mijne verwachtingen verstourd, mij uit mijne pusitie als erfgenaam in het treurig lot van den jongsteu zoon had geslooteu. Zij ver* kluurdeu dat ik gronden had om mijnen broe der te vermoorden, en uat ik in vertwijfelende 0t17A V1PTVÏP Even als andere I en meer ander gezeever, er valt te UilZD VlüIUtJ. bla(len hebben wij I bewijzeu meegedeeld dat ome vierd. tegen 't tor- Dal d(J ian,lbollwer die ri Paster bod vaa Mar. Stillemans urn beroep nonche moesl av(md Jood valkn gegaan naar Rome en dat Z. H. Leo XIII dat 2eIfaiünds <loolWel dat beroep heeft verworpen. f 0o n xr a. - J Dat de tweede landbouwer die zegde: Nu die inlichtingen waren met j uist. Fasler Donche moes[ gerokken liggetl) Hot beroep van onzen vierde is zelfs te k dat hij 's avonds stijf lag Rome niet onderzocht geworden. Men 3-Dat de derde landbOTwer die uitriep: heeft geoordeeld dat dit beroep «elft j Dim pa,loor(DMns)moest doodvallen,, geen onderzoek verdiende. De Bisschop- eu dat hij, ata hij 's avond» 't huis kwam, pen zijn inderdaad alleen bevoegd om maatregelen te nemen ten einde de tucht ouder hunne priesters te handhaven. De priesters van hunnen kant zijn gebonden door den eed van getrouwheid dien zij op den dag huuner wijding aan hunnen Bis schop hebben gezworen.Onze vierde moet gehoorzamen en dat is alles en da&rmeê outslaat hij. Te Rome had meu dus niet te beslissen over eene zaak die Z. H. Mgr Stillemaus eu onzen vierde alleen aan gaat. Ziedaar de waarheid aangaande de be slissing van Rome. Wijze woorden. Zondag sprak Mgr de Bisschop van Brugge de volgende treffemle eu betcekenisvolle woorden, ge richt tot eene talrijke groep werklieden in de Gilde der Ambachten te Brugge verzameld eu die des morgeus ter H. Tafel wareu genaderd Zij bedriegen zich, degenen die aan- leeron dat de oplossing der maatschappe lijke moeilijkheden te vinden is buiten God en buiten het bestuur van zijne Kerk. Gij hebt heden een schoon voorbeeld ge geven, werklieden, die mij innig duur baar zijt, weest er over bedankt door uwen Bisschop. Uit do vereeniging in het handelend geloof moet de vereeniging der herten spruiten. Wij hebben allen onze kruisen, onze bezigheden. Wij verminde ren er den last van met ons tot God te wenden. Onze wettelijke en wederzijdscht rechten mogen verdedigd en moeten ge ëerbiedigd worden. Doch dat moet ous nooit onze plichten doen vergeten Welnu onze eerste plicht is van getrouw tc wezen aan God, oorsprong vau alle welzijn, grondslag van alle recht. is gevallen en geen woord meer heeft kunuen uitspreken f 4® Dat te Herdersem een kind geboren is bijna zonder vingereu als of ze afgekapt waren, en dat als eene zicnelijke godde lijke straf, omdat do ouders, iu huuue herberg, priester Daeus hebben laten vertooneu en men den gemaaktcn pastoor erg mishandelde en zelfs de handen half afkapte. Ziedaar wat ge te bewijzen hebt, schrij- velaar I En als ge deukt, man, met die zooge zegde mirakels het volk andermaal om den tuin te leiden g'hebt het loelijk mis op geen tweede maal zult ge het bedrie gen met historiën gelijk die canaljestreek vau de Jezabel die de catholieken zouden hebben omgekocht voor duizend franks om priester Daens te bekoren en voor eeuwig in 't verderf te storten. Het groene rijk van liegen en bedrie gen is uit en voorgoed uit t Jjand van Aelst, hij die de. artikels P. Daens ouderteekend, meermaals uitge daagd de menschen te durven aanwijzen, die zieulijk door den Vinger Gods zijn geraakt geworden omdat zij openbaarlijk priester Daeus hebben bespot en ver smaadt. Wij daagden hem verder uit ons te durven zeggen waar en wanneer die open bare bestraffiugen gebeurden. Er valt bier niet te preutelen of te treuteleu of eene afleiding te vinden over catacomben, lessen van den catechismus, stemming verkeerde toen ik van hem weg ging- Wie waren die getuigen vroeg Sofie, sierlijk zukboekje te voorschyn halende, om daarin aanteekening te houden. De eerste was August Bartiueux, mijn ueef, die uu, omdat men denkt dat gij dood zijt, markies van Charlemont eu bezitter van de goederen is. Sofie schreef den naam op. De tweede was Dulex, de bottelier, die eds 20 jaren bij de familie gediend had, een trouw rechtschapeu mau. Sofie teekeude ook dezen naam aan. De derde was Charles Blachite, de bij zondere secretaris van mijnen broeder de vierde Jozef liute, de rentmeester, een trouwe dienaar van de familie, vele jaren lang, die door allen, welke hem kenden, werd hoog geacht de vijlde was Filip Piron, de kamer dienaar van mijnen broeder, een Engelsche met een donker gelaat en onaangenaam uiter lijk. Sofie teekende de uameu op. Ku nu, vader, vroeg zij ernstig .- ia welke betrekking stonden deze vijf personen tot den markies Lepage verschrikte eu zag het meisje ver- wonuerd aan. Goede hemel, Sofie riep hij uit. Gy denkt toch niet, dat een van deze vijf man nen, die met weerzin tegen my getuigden, den woord heeft kunnen begaan Om zeep. Wegens het smokkelen van vee in België, schrijft een hol- landsch blad het volgende Eene broodwinning is wéér om zeep. Het smokke len van vee naar België gaat niet meer. Sedert het ringelen der koeibeesten in België is ingevoerd, gaat het smokke len zeer lastig. En nu dat het Belgisch vee langs onze grenzen ook al geringeld is, nu is do smokkelhandel dood. Meu heeft begonnen met de ringen na te maken maar dat spelleke kan ook niet doorgaan. Trouwens, de Belgische beesten zijn niet alleen geringeld', maar ze zijn ook opgeschreven. Met een woord, het smokkelen van bollandsch vee iu België, behoort tot het verledene. - Misschien zou men nog een beestje riskoeren maar van kudden kan geen sprake meer zijn. Ondertusschen zitten de smokkelaars te peizen en te herpeizen, om een baantje te vinden. In afwachting smokkelen zij sigaren België maar, daar is niet veel op tc verdienen. Ik verdenk niemand, vader maar als ik de zaak onderzoeken wil, moet ik ook het karakter van elk lid der huishouding van Charlemont leereu kennen, den naam weten van ieder, die met de zaak in verbinding zou kuuneu staan. Het zou krankzinnig zijn, die mannen te verdenken. Ik vroeg mijnon verdediger, eenen geheimen polieieagent last te geven om de waarheid te onderzoeken, en zoowel de advokaat als de polieieagent kwamen daarin overeen, dat ik eu ik alleen den moord heb kunnen plegen. Niet de geringste scha duw van verdenking viel op die vijf mannen. Sofie. Ik heb u nog niet al de bewijzen opge noemd, die tegen mij werden aangevoerd, maar ge moet ze kennen, aleer gij de zaak aanvat. Vertol mij eerst nog iets van de mannen vader. Had niet één van hen eenige aanlei ding om den markies te vermoorden Aanleiding dat kan ik niet zeggen, hoe wel onder medewerking van het een of ander ongunstig toeval, ieder banner van de mis daad verdacht kon worden, bijaldien de bewijzen tegen mij niet zoo verpletterend waren geweest ieder hunner, behalve na tuurlijk August Bartineux. En toch won hij door den dood van den markiee. Niet rechtstreeks. Indien ik niet wegens moord veroordeeld ware geworden, zou ik hem in den weg gestaan hebben eu terwyl Als christen mensch, schrijft n 't Land van Aelst, valt er te sohud- den en te beven voor gazetten, die n geen nr kunnen uitgeven zonder n spot of smaad op een priesters- n kleed. Land van Aelst schudt en beeft voor u eigeu zei ven, want niet alleen werpt go spot ea smaad op 't priesterskleod, maar geen nr komt van u in 't licht of de pries ters worden er in gelasterd tot zelfs in de uitoefening hunner verheven bodiening. En er valt hier niet te loochen.... 't Is immers V Land van Aelst 't welk den E. H. Ponnet lasterlijk beschuldigt vau, uit haat en wrok tegen de familie Daens, als hij naar Mijlbeek eene berech ting moet doen, door een straatje te gaan om de woning van de hooger gezegde familie met het Allerheiligste niet te moeten voorbijgaan. 't Is immers H Land van Aelst die de priesters van Aelst onrcchtveerdiglyk beschuldigt van den werkman in bedwang te houden ten voordeele der rijken om, als belooning, in da rijke salon» te kun nen gaan wijn drinken 't Is immers t Land van Aelst di« II. H. de Belgische Bisschoppen, H. H. de Roomsche Cardinalen, tot Z. H. den Paus toe, voorstelt als lieden die zich door de geldmacht laten omkoopen. Gij weet zeker toch Land van Aelst in welk boek er geschreven staat Wee die mijn gezalfden aanrandt! Schudt en beeft dus, Land van Aelst! Maar Denderbode, neen, die hoeft niet te schudden of te beven. Wij dagen 't Land van Aelst en gausch zijnen aauhang uit ons, in Denderbode, een eokeleu volzin te kuuuen aanwijzen, in den wel keu priester Daeus wordt be spot eu gesmaad in zijue priesterlijke weerdigheid, iu de uitoefening van zijn priesterlijk ambt, in zijn byzonder leven als priester.... Denderbode heeft priester Daens be vochten en zal hem blijven bevechten, niet als priester, maar als politieker, als verleider des volks door zijne valsche beloften, als vijand dor catholieke partij, als bondgenoot van liberaal en socialist... Denderbode ging zijn recht geen hair breed te buiten Wanneer, zegt een vonnis der Rechtbank van Dendermonde, priester Daens het politiek strijdperk intrad, dan stelde hij zich bloot aau de slagen zijner tegenstrever». Als priester Daens niet wilde bestreden worden dan hoefde hij ootmoediger te wezen eu in 't strijdperk te blijven waarin hij vrij lijk was getreden, in 't strijdperk, waar men alleen helpt, troost, lenigt en zalft en geen ander doei heeft dan zielen voor God on den Hemel te winnen ik verwijderd was, waart gij een hinderpaal voor hem, die niet ter zyde kon worden gezet. August Ifurtineax kon bovendien geene mis daad plegen, eu al mocht dit het geval ge weest zijn, de aanleiding zou ontbroken heb beu. De markies, noodigde hem uit weken en maanden op Charlemont door te brengen, gaf hem aanzienlijke geschenken, dikwijl» groote sommen gelds. Was August arm Hij bevond zieh dikwijl» in verlegen heid. Hij had een niet onaardig vermogen geërfd, muur leefde te verkwistend. Gij ziet, dat hij reden had dankbaar te zijn jegens mijnen broeder. Hij mocht hem dan ook gaarne lyden. O, in mijne dwaaste veronder stellingen viel de verdenking by my nooit op Bartiueux. Kon Dulex, de bottelier, geene reden gehad hebben, om zijnen meester te dooden Dulex toch had u 's morgens om twee uren voor de deur van uwen broeder gezien Uy was een eerlijk man en men had hem op den morgen van denzelfden dag aangezegd dat hij eene 'nienwe meesteres zon krygen. Hij had het gewaagd daartegen iets in t» brengen, ik denk, met het plan my te hel pen, en in zijne woede dreigde de markies hem den volgenden dag nit het huis te jagen. Dus had Dulex redenen (WORDT VOORTGEZET).

De Denderbode | 1898 | | pagina 1