DE ROODE HAAN BOUWGRONDEN HOFSTEDE LA PROVIDENCE Holland. Frankrijk. Duilschland. Zwitserland. ZEEVISCHHANDEL H. ARYS- DEPAEPE. Een Huis van Mexico HUIS met HOF PERCEEL MEERCH HUIS ZAAILANDEN BOUWGRONDEN twee perceelen Meersch Huizen, Meerschen en Bosschen, ■UCiii, nvvii Zaterdag morgond beeft men nabij de plaats der ramp een persoon, met geweer gewapend, in het bosch gezien, doch hij is daar verdwenen. Is dit een der sehuldigen Moeilijk hierop te antwoorden, want men bezit hoegenaamd geen spoor. In alle geval moeten de daders de om standigheid gekend hebben, dat Hertoghs eene geldsom bij zich had, want diefstal is de drijfveer der misdaad. Dat Tist. een sterke kerel, verzet moet geboden hebben, blijkt uit de voorwer pen, die men ter plaatse gevonden heeft en die van eene worsteling getuigen. Het verbrekingshof heeft aan citoyen Smeets,volksvertegenwoordiger van Luik, het pro Deo verleend om het proces, tegen hem ingespannen door zijne schuld- eischers, te kunnen voortzetten de citoyen wil door het verbrekingshof doen onderzoeken of er wel beslag mag gelegd worden op zijne parlementaire vergoe- KREDIET AAN ALLEN Meubels in alle slag en in alle stijlen Slaapkamers, ietsaltn volledigin accajou, nolelaar, eikenhoat, enz. Garnituren ioor salons in sac arabe, Louis X V, enz. K/eer- kassen, Spiegelkassen, Lijnwaadkassen. Lavabos, Tafels. Schrijftafels, Stoelen, Keukenmenbelen, marmeren Tafelt, enz. Bijzondere toog voor Tapijten, Spiegels, Lus ters, Hanglampen, Stoven, Jachtkomfoorcn, enz 71, Hoogpoort, GENT, AANZIENLIJK ASSORTIMENT van CONFECTIEN voor Heer en en Kinderen. Kleederen op maat voor Hoeren, DamenA Hinders Groote keus van Damestoffen. Laken. Wit goederen. Zijden, Fluweel, Flaneel. Matrassen- goederen, Dekens. Bedspreien. Gordijnen, enz. Schoeisels in alle slag Regenschermen, Uurwerken, Pendulen, Kinderrijtuigen, enz. Het Huis «clast tich met de volledige instel ling van bijzondere hui zen. villas, hotels, her bergen enz. Strenge geheim houding. VOORWAARDEN: 30 fr.betaalt men 5fr.7 Uitvinding der boekdrukkunst. In de Belgische en vreemde drukpers wordt er thans veel gesproken van de ontdekking van M. Gilliodts, den geleer den archivaris van Brugge, volgens welke het Yan Brito, een Bruggeling, zou zijn die de boekdrukkunst heeft uitgevonden. Guttenberg, waarmee Duitschlaud zoo hoog oploopt als zijnde de man, wien de eer van deze kunstuitvinding toekwam, is dus den baard af en, wij voogen er bij, onzen Dirk Martens niet min. Inderdaad op stellige en onweerlegbare bewijzen, die M. Gilliodts breeder zal uitleggen op het oudheidsknndig congres dat in augusti aanstaande te Edinghcn gehouden wordt, verklaart de Brugsche archivaris dat de Doctrinalhet eerste boek van Brito, dat in de nationale bi bliotheek van Parijs wordt bewaard, in 1446 is gedrukt, terwijl de fameuze Bijbel van Guttenberg dagteekcnt van 1457. Er is hier spraak van een druksel bij middel van gegoten letters, ieder op zyn eigen bestaande. De Bijbel van Gutten berg is zelfs met zulke letters niet ge drukt. Zoo beweert M. Gilliedts. Deze laatste zegt ook dat Antwerpen de eenige stad is dieschijut eenigon titel te hebben om aan Brugge de uitvinding der drukkunst te betwisten. De bibliotheek van Brugge bezit inderdaad een Brevia rium Tornaeense te Antwerpen gedrukt en die eene onzekere dagteekening draagt, maar die men beweert 1446 te zijn. Èr bestaat nogtans eenigeu twijfel. In alle geval, indien Brito's Doctrinal in januari 1446 te Brugge reeds verkocht werd, zou men noodzakelijk aan de oude hoofdstad van Vlaanderen do eere moeten erkennen die haar toekomt. Zondag morgend stierf te Bergen de ingénieur Glépin, die al zijne verzame lingen van mijn-, aard- en penningkunde, alsook zijn museum van bronswerken en schilderijen aan de stad schonk. Daaren boven heeft hij 1,500,000 voor het bou wen van een oud-mannenhuis bestemd. Al die giften vertegenwoordigen eene gezamenlyke weerde van 9 millioen. De policie van Charleroi heeft een persoon aangehouden, die heel de streek met valsch geld, stukken van 5, 2, 1 fr. en 50 centiemen, letterlijk overstroomde. In zijne woning vond men wit metaal, plaatsteren vormen, valscho geldstukkeu, enz. Zaterdag avond kwamen vijf"per sonen, allen Vlamingen, die geen woord fransch kennen, uit eene herberg te Montiguy-sur-Sam bre. Een hunner, Dhane genaamd, beweerde dat men hem zijn horlogie had ontstolen. Dit deed eene hevige woordenwisseling ontstaan. Middelerwijl werd Dhane zijn horlogie terug gegeven maar toen vielen zijne vier gezellen hem te lijf, sloegen en stampten hem, zelfs werd hem eenen slag met een pieot (een mijn werkersgereed schap) en een messteek toegebracht. De^messteek trof hem achter het oor en de picot in deu rug, met zooveel ge weld dat het scherpe werktuig de long raakte en in dc wond bleef steken. Het wapen werd er uitgetrokken door den dokter, die het slachtoffer ter hulp kwam, toen do moordenaars de vlucht hadden genomen. De twee, die de wouden toebrachten, jongelingen van nog geen 18 jaar, wer den aangehouden; een hunner wist uit te handen van het gerecht te ontvluchten, doch werd korts nadien in zijn logement aangehouden. Zij moesten bij middel van eenen ver taler ondervraagd worden. Misdadige poging. Op de tram- liju Brocchcm-Raust had zondag avond eon ODgcluk plaats dat erge gevolgen had kuuuen hebben. Ongekende personen hadden naar het schijnt eenen borduursteen op de riggels gelegd denkelijk met het inzicht den tram te doen ontsporen. De tram, die ten 7 uren uit Broechem vertrekt reed in volle vaart op den steen. Do reizigers ge voelden eenen geweldigen schok, doch bekwamen geen letsel. De locomotief was erg beschadigd, zoodat zij deu weg niet kon voortzetten. Men telcfonneerde naar Rurenborg, *an waar dadelijk een machien vertrok. Na eene vertraging van 2 uren kon de tram zijnen weg voortzetten. Zeldzaam. De 88 jarige Christine Rutten, te Sittard, herdacht zaterdag deu dag waarop zij voor 78 jaar, dus op 10 jarigen leeftijd, bij de familie Weck al daar in dienst trad,waar zij Onafgebroken in betrekking bleef. Ondanks haren hoo- gen leeftijd verricht het nog in goede gezondheid verkeerende oudje dagelijks verschillende huiselijke werkzaamheden. Een vreeselijke misdaad, die den moord herinnert door den kampernoelic- kweeker Carrara gepleegd op eenen in- kasseerder, is zaterdag avond gepleegd te Vert, eene kleine gemeente van 400 iu- woners, op 6 kilometers van Mantes. Het slachtoffer is eene vrouw van om trent 50 jaar. De ongelukkige is vermoord, en daarna heeft men haar lijk verbrand. De vermoorde is Mad. Benoit, echtgc- noote van den adjunct-maire. Haar man was op reis en daar men de vrouw sedert verscheidene dagen niet gezien had, drong men hare woning binnen. Men vond haar bijna geheel verkoold lijk nabij de schouw in do keuken. Alleen het hoofd en de beeueu tot aan de kuieën bleven nog over. De rost was slechts zwarte stof. Aan het hoofd bemerkte men het spoor eener diepe wonde. Eeoe vrouw, Jeanne Kestier, 35 jaar oud, die van betrekkingen met den man van het slachtoffer verdacht werd, is aan gehouden. De weerde eener decoratie. Uit Ber lijn wordt bericht, dat zekere portier Reichert voornemens is eene aanklacht in te dienen tegen de Keizerin. Den 1 juüi van verleden jaar heeft, hij op het paradeveld een ordeteeken gevon den dat de keizerin had verloren. Hij kreeg daarvoor een vindersloon van 15Ö mark. Zijne bedenkingen, dat de beloo ning te gering was, werden namens den opperhofmeester der Keizerin beant woord met de opmerking, dat het orde teeken eeue weerde had van 1000 mark; het wettelijk vastgestelde vindersloon be draagt 10 p. c.; de man kreeg evenwel nog 50 mark meer. De vinder blijft echter van meening, dat de weerde van het ordeteeken, dat met briljanten was gesierd en als midden stuk de portretten van de koningin van Engeland en vau wijlen den prins-Gemaal bevatte, veel to laag is getaxeerd, in zijn nadeel. Zonderling ongeluk. Zaterdag mor gend even na 9 uren waren de vijftig telephonisten van Zurich als naar ge woonte op het centraal bureel, gevestigd op de derde verdieping van een groot huis in de Bahnhofstrasse, aan het werk. Daar vielen plotseling op de lange scha- kcltafel alle signalen neêr, en eene der dames die een dier signalen wilde sluiten, werd door een electrischen sohok bewus teloos op deu grond geworpen. Tezclfdertijde begonnen de duizenden draden te gloeien, de guttapercha en pa pieren om windingen vatten sissend vlam, en in den verstikkenden, stinkenden walm bleef do telephonisten niets anders over dan een overhaaste vlucht, de be zwijmde meenemende met achterlating van hunne mantels en hoeden. Een be ambte die nog iets trachtte te blusschen, werd ook aanstonds door den rook terug gedreven. Het ongeval was ontstaan door aanra king van eenige draden met de boven- grondsche sterke stoomgeleidiug van den tram. Door de vracht van de sneeuw waren tal van draden gebroken en op die geleiding gevallen. De vlammen vernielden spoedig de beide verdiepingen van het huis, en sloe gen uit het dak. De brandweer, die nu natuurlijk niet telephonisch gewaarschuwd kon worden, kwam vrij laat. Toch gelukte bet haar de aanpalende huizen te beschermen en na drie uren was zij den brand meester. Tal van pompiers werden door do honderden vallende, gloeiende draden gewond. Men schat de schade op een millioen franken alle toestellen zijr. totaal ge smolten dc woning van den bestuurder is geheel vernield, en van do magazijnen in het benedenhuis bleef niets ongedeerd. De ruim vijfhonderd verbindingen in de stad, en evenzoo de verbindingen met andere plaatsen zijn voor vele weken ver stoord. Wat dat tegenwoordig beteekent kan men zich moeilijk verbeelden. De drukte op het telegraafkantoor was seffens overstelpend, doch ook van daar moesten velen ougeholpeu terug koeren, omdat eveuuens talrijke telegraafdraden onder den sneeuwlast zyn bezweken. I)it is de titel van het eersto verhaal waarmede de Nieuwe Belgische Illu stratie deze week haren 15*n jaargang opent. De Roode Haan, eene aangrij pende Vlaamsche dorpsgeschiedenis,werd uitsluitelijk voorde Illustratie geschreven door den gevierden Antwerpenaar Pieter Danco. Onze lezers mochten reeds, in den vori- gen jaargang, kennis maken met dezen jongen begaafden schrijver, die zich een zoo welverdienden naam heeft verworven door zyne Iteurige pennevruchten. In hetzelfde 1' nummer, beginnen wy Een Reisje in de Belgische Ardennen, dat, in 9 a 10 opvolgende nummers, ons leiden zal door het Belgische Zwitserland en door afbeeldingen ons al het schoone der Maasvallei zal voor oogen brengen. Geen twijfel of velen onzer lezers zul len hier hunne schoonste herinneringen verlevendigd zien, en de jongeren zullen aangespoord worden om,voor alles,hunne uitstapjes in den Zomer te richten naar de verrukkelijke oorden welke de milde natuur ons aanbiedt in ons eigen landje. De grooté bijval, welken de Illustratie blijft genieten, zal ons toelaten met dezen 15' jaargaüg, soms eene Iosbo plaat bij het gewoon nummer te voegen, welke men afzonderlijk zal kunnen inlijsten. D« Nieuwe Belgische Illustratie, die te recht gekend staat als de schoonste om hare prachtige platen, kunnen de lezers van Den Denderbode verkrijgen aan fr. 4,00 's jaars (of fr. 4,60 met de post). Nummer 1 zalbij uitzondering,aan 5 centiemen verkocht worden. Ook kan men de volgende nummers per week aan fr. 0,10 verkrijgen bij onze gazetverkoopers. Prijzen voor 7, 8 en 9 April Zalm de i/t kilogr. fr. 2,00 tot 3,50 Tarbot fr. 2,00 Heilbot fr. 1,50 Kabeljauw fr. 0,80 Tongen(koppel)fr. 0,70, 1,00 tot 4,00 Groote Pladijs (stuk) van tr. 0,70 tot 1,50 B.og fr. 100 tot 4.00 Roobaard fr. 1,00 tot 2.00 Nieuwe HoHandsche Schelvisch fr. 1,00, 1,60 tot 2,00 Groote Vloot fr. 3,00 tot 5,00 Volle haring 0,20 Melkers 0,30 Schotsche haring 0,10 Zeeuwsche Oesters aan 4, 7, en tot 10 fr. Groote vermindering bij hoeveelheid. vraagt eenen zeer bekwamen meester gast, in staat een werkhuis te besturen voor' het spinnen en bleekén van garens. Aanbiedingen schriftelijk te zenden ten bureele van a Den Denderbode aan het adres A. L. V. 10. te huren, gestaan in de Kerrebroekstraat. Zich te bevragen bij Cornelis Muy aert, hovenier, Withuisstraat, nabij de Gent- schestraat. De Notaris De Pauw, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen 1* koop. Een groot Winkelhuis, te Aalst, in de Lange Zoutstraat, nr 45. sec tie A, nummer 1159b, met eene grootte van 1 aar, 20 centiaren. 2' koop. Een Huis, zijndo een vier- woonst, met tuin en magazijn, te Aalst, Korte St-Janstraat, nr 4, groot 2 aren, 50 centiaren. 3C koop. Twee neveneenstaande Huizen met grond, te Aalst, Korte St-Jan straat, nr 3 en 5, groot 1 aar, -60 centi aren. 4e koop. Een Huis, te Aalst, Hout markt, nr 16, groot 90 centiaren. 5e koop. Een perceeltje Land, te Aalst-Schaarbeek, Hoezestraat, sectie B, nummer 59a, groot 6 aren, 20 centiaren. 6e koop. Een perceeltje Land, te Denderhautem, Ten Vondelen, sectie B, nummer 337a,groot 6 aren,30 centiaren. ZITDAGEN Instel 5, Verblijf 12 April 1898, om 2 uren namiddag, ter estaminet u Au café Central, bij M* W° Rajon, Groote Markt, te Aalst, OPENBARE VERKOOPING van een te HAELTERT, Eede. De Notaris DE SADELEER, te Erem- bodegemu zal, ten verzoeke van wie het behoort openbaarlijk verkoopen Een goeden Meersch, gelegen te Hael- tert in den Eede, langsheen een water loop, groot omtrent 52 aren, 28 centi aren, palende noord Mr De Mulder, oost deu IJzerenweg, zuid Guillaume Bleys et) west de kasseiBoomprijs 200 fr. ZITDAGEN Instel, Donderdag 31 Maart .aoa Verblijf, Donderdag 14 April 18y°' telkens om 2 uren nanoen, ter herberg van Pius Ceulehrocck, te Haeltert, Eede. Kapitalen te bekomen mits goede hypotheek te LEDE, Dorp. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal openbaar verkoopen, het Huis met Hof, groot 5 aren 7 centiaren, te Lede, Dorp, en de Nieuwstraat, bewoond door den heer Jespers-Lowic. Instel Zaterdag 16 .orto Verblijf 23 APnl 1898- Ten 3 uren namiddag, ter herberg van den heer Achilles Lievens, te Lede, Nieuwstraat. PROVINCIE OOST-VLAANDEREN. Gemeente Denderhautem. Vergrooting8- en Herstellingswerken uit le voeren aan de parochiale kerk. D« Kerkfabriek brengt ter kennis .lat er op VRIJ DAG 22 APRIL 1898, ten 2 uren, in 't Gemeentehui», zal overgeeaan worden tot de openbare aanbesteding der vergrootings- en herstellingswerken aan de paro chiale kerk, welke geschat zijn »p Fr. :;4?94,(ïl. De aanbiedingen op gezrgvld papier en volgens bet model opgesteld,alsmede de verklaring van minimum van dagloon, zullen den beer Notaris Van Oudenhove, Voorzitter van 't Bureel der Kerkmeesters, moeten toegezonden worden per aanbevolen brieven cu ten laatste op de Post besteld den Maandag 18 April 1898. De plans, liet kohier van lasten en de begroeiing zullen Ier inzag* nedergetegd zijn bij den heer C. L. Roeland!, Oudseeretaris, Lid der Kerkfabriek, waar de belanghebbenden ze kunnen raadplegen alle dagen van de week. Voor verdere inlichtingen zich te wenden tot den beer Julius Goelhuls, Bouwkundige, Dirk Hartens- straat. le Aalst, die nochtans zal te spreken zijn te Denderhaulrin, Ier Pastorij, den Donderdag 14 April, te rekenen van 9 uren voormiddag» lol 's middags. De Voorzitter der Kerkfabriek, A. BRY8. OPENBARE VERKOOPING BomcIi en Meerscli, te HOFSTADE en WICHELEN. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gew in j.van palmslag en gelagen, in liet openbaar verkoo- 1 pen de volgende goederen, gebruikt door dc weduwe van Ch.-L. Van ttmwermeiren s Gemeente Ho/stade. Kerstc koop. Een perceel Land, gehucht Eeck- ho«t, op het Meerveld. groot volgens meling 39 aren, 36 centiaren, gekadastreerd wijk A, nummer III, met eene grootte van 39 aren, 70 centiaren, palende ten ooste aan de erven van Felix Claessens, ten zuide aan deu heer Van Mossevelne, teu weste aan de erven van Franciscus De Coninck en ten nonrde met l-alf kuuterbaau aan de weduwe van J.-B. Van Hanwerraeiren. Verdeeld in oost- en westhclft. Tweede Koop. Een perceel Land, op het Bab- belaerveld. groot volgens meting 13 aren, 18 centi aren, gekadastreerd wijk A, nummer 949, met eene grootte van 12 aren. 70 centiaren, palende ten noste aan de kinderen Matthys, ten zuide aan dc Vondel beek. ten weste aan den heer Leircns en ten noorde aan den Babbelaarweg. Derde koop. Een perceel Bosch, op den Drinke- lin;:, groot volgens meting 11 aren, 18 centiaren ge kadastreerd wijk A, nummer 41, met eene grootte van 11 aren, 30 centiaren, palende ten ooste aan den heer Doktor Caudron, ten zuide aanJoannes- Uaptiste Vau Hauwermeircn, ten weste aan de Veld- baau en ten noorde aan Petrus-Joannes Huyiebrocck. Gemeente Wichelen. Vierde koop. Een perceel Meersch, in de Hcr- rewrgheuieerscben, gekadastreerd wijk A, nummer I49o, met eene grootte van 18 aren, 40 centiaren, palende oost over de Sloot aan de gemeente Berlaere, ten zuide aan den beer Pastor Seraphinus Van Her- reweghe, ten west aan de weduwe Beeckinan en den Arme van Wicheleu, ten noorde aan verscheidenen. ZITDAGEN Instel. Vrijdag 22 .R.>H Verblijf, Vrijdag 2» Apnl ,898' lelkons om 3 uren namiddag, ter herberg i In Ter- kamerenbosch, bij Amand De Kerpel, te Hofatade, Kamdries. TE LEDE. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met palmslag en gelagen openbaarlijk verkoopen 4 loten bouwgronden,te Lede rechtover den ingang van het kasteel, hebbende elk naast de kassei eene breedte van 11 meters 60 centimeters, en to zamen groot 25 aren 23 centiaren Instel Dijnsdag 5-, .sqR Verblijf 12Aprü 1898' telkens ten 2 uren, ter herberg van den beer Willockx, te Lede, aan de Statie. OPENBARE VERKOOPING VAN en van een perceel Bosch, TE IMPE. De Notaris Eeman, te Erpe, zal met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816, in het openbaar verkoopen Eerste koop. Een perceel Meersch, gelegen le Impc, Wellebeke, bekend bij het kadaster wijk A, nummer 277, groot aldaar 8 aren, 40 centiaren. Tweede koop. Een perceel Bosch, gelegen te Impe, Wellebeke, bekend bij het kadaster wijk A, nummer 278, met eene grootte van 6 aren, 90 centiaren. Derde koop. Een perceel Meersch, gelegon te Impe, Molenhoek, gekadas treerd wijk B, nummer 261c, groot 30 aren, 30 centiaren. Onmiddelijk ingebruiktreding. Enkele Zitdag Zaterdag 23 April 1898, om 2 uren nanoen, le Aalst, in de Zitting- saai van het Vredegerecht. OPENBARE VERKOOPING van welgelegen te AALST, Kerrebroek. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, in het opeubaar verkoopen 8 Bon vgronden allerbest gelegen te Aalst, op Ker rebroek, ten voorhoofde aan de kassei leidende van de l.edebaan naar deu Deiidcrinondscheiisteenweg, hebbende naast de kassei de volgende breedte met de olgende grootte, te weten Lot 7 met. 40 ccnlirn. groot 12 aren 91 cen|. Lot 2. 5 3 74 Lot 3. 5 3 i 36 Lot 4. S 3 61 Lot5.3 3 79 1.0(6.-5 3 86 Lot 7. 5 i 3 94 Lot 8. 7 40 centim. 13 62 Voorscbrevene Bouwgronden maken le zamen eenen blok uit, groot 31 aren 6 centiaren, palende ten oosie deu ijzerenweg, ten zuide aan de kassei, teu weste dc buizen van dén heer Parewyck-Soetens, en noorde aan de kinderen van den lieer Bonneren de Hosjiiciën van Aalst. Ingebruiktreding niet de betaling der koopsom. ZITDAGEN: Instel Donderdag 28 April,aoo Verblijf v 12 Mei ,8UÖ- Ten 4 uren namiddag, ter afspanning liet Klein Gentbij de weduwe Van Neck, te Aalst, Nieuwstraat OPENBARE VERKOOPING VAN eene schoone en welgelegene in de Gemeente Herzele, Kerkstraat. De Notaris DE VÜYST, te Borsbeke, zal ten verzoeke van die het behoort, op navolgende zitdagen, openbaarlijk ver koopen Eene behuisde en bebouwde Hofstede, gestaan en gelegen te Herzele in de Kerk straat, gekadastreerd sectie A, nummers 471, 472, 473 en 474a, groot 28 aren 12 centiaren, palende oost de Kerkstraat, zuid Carni-1 Van den Berghe en Pius Van der Haegen, west het Leeuwstraatjen, noord den Helleweg en Eduard De Ryck. Verdeeld in 10 koopen. Zie plakbrieven. ZITDAGEN Instel Woensdag 20) ,R0R Verblijf Woensdag 27 Apr" 18y8' telkens om 3 uren namiddag, ter herberg In S' Joris, bij den heer Bernard Van der Stricht, te Herzele, aan de Markt. OPENBARE VERKOOPING van te Aalst, Baardegem, Erondegem en Hekelgem. De Notarissen Breckpot De Pauw, te Aalst, zullen met gewin van palmslag en gelagen, open baarlijk verkoopen 1° Een schoon, groot en welgelegen Konphandelshuis, met magazijnen, ruime kelders, koer eu hof, groot 3 aren, 91 centiaren, te Aalst, Korte Zoutstraat. Bewoond bij den verkooptr M Louis Buekens. Ingesteld fr. 16,000. 2° Een Huis, te Aalst, Geerardsberg- schestraat, groot 90 centiaren. Be woond bij Frans Perdaens, herbergier en winkelier, aan 17,90 per maand. Ingesteld fr. 4000. 3° Eenen Eigendom, bevattende acht woonhuizen, koer en tuin, te Aalst, St- Job, groot 18 aren, 59 centiaren. Ver deeld in 6 loten. Bewoond bij ver scheidene aan fr. 15,90 per week. Ingesteld fr. 9480. 4° 14 aren, 40 centiaren Bosch, to Baardegem, genaamd Zuetenbosch of Zwitten, sectie D, nummer 61. Onver- pacht. Boomprijs fr. 320. Ingesteld fr. 100. 5° 9 aren, 65 centiaren Bosch en Meersch, te Baardegem, genaamd den Poel, sectie A, nummer 390. Onver- pacht. Boomprijs fr. 170. Ingesteld fr. 50. 6° 12 aren, 29 centiaren Meersch, te Erondegem, in den Grooten Meersch, sectie A, nummer 10. Onverpacht. Ingesteld fr. 100. 7° 21 aren, 70 centiaren Meersch, te Hekelgem, genaamd Steentjpsmeersch, sectie A, nummers 179a. Gebruikt bij Benoit De Gols, aan fr. 60 te jare. Ingesteld fr, 1460. Instel, Donderdag 31 Meert .aQa Verblijf, Donderdag 14 April om 3 uren namiddag, ter estaminet De vier Winden, te Aalst, Keizererlijke Om uit de onverdeeldheid te seheiden. OPENBARE VERKOOPING van en eenen schoonen Meersch, le HOFSTADE en AALST. De Notarissen LIMPENS, te Aalst en VAN DER SLOTEN, te St-.Muiiens-Laethew zullen, ten ver zoeke van wie hel behoort, met gewin van palmslag cn gelagen, openbaarlijk verkoopen Gemeente Hof stade. Eerste koop. Een Huis, zijnde de welgekende herberg In St-Corneiis, met stallingen en tuin, gestaan en gelegen rechtover de Kerk. gekadastreerd sectie B. nummer 4;>2d en deel van 453e. groot vol gens meting 4aren, 32 centiaren. Tweede koop. Ken Huis en Erve, nevens voor gaande, gekadastreerd sectie U, deel van nummer 433e, groot volgens meting 43 centiaren. Derde koop. Ken Huis en Erve, nevens voor gaande, gekadastreerd sectie B, nummer 435b, groot volgens meting 47 centiaren. Vierde koop. Een Huis en Erve, nevens voor gaande, gekadastreerd Sectie B, nummer 433c, groot volgens meting 71 centiaren, met hall los liggende tusscheu koopen 4 en 5. Vijfde koop. Een Huis eu Erve, nevens voor gaand, met balflos, zijode de herberg In Amerika,» gekadastreerd seetie B, nummer 43ir, groot volgens meting 68 centiaren. Stad Aalst. Zesde en laatste koop. Eenen zeer goeden Meersch, gekadastreerd sectie D, nummers I en 2, groot 1 hektaar, 70 aren, 70 centiaren, gelegen in de Speytneerscben. Opteleggen boomprijs fr. 3446' ZITDAGEN: Inslel, Dijnsdag 29 Maart lrt,lö Verblijf, Dijnsdag 12 April IÖJÖ' telkens om 2 uren namiddag, ter herberg genaamd ln St-Etoi, bewoond bij deu beer J. Meert, aan bet Esplaradeplein. Voor verdere iulichtiogen, vervoege men zich ten kantoorc van boveogeooemden Notaris LIMPKNS.

De Denderbode | 1898 | | pagina 3