Zondag'17 April 1898. 53ste Jaar mi. 5 centiemen per nummer. Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Zonderlinge Verzetaanteekenaars De Moordenaar? De eekeuring van Aalst. Voordeelen der nieuwe wet op de Vakvereenigingen. DE DENDERBODE. Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank; met de Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden; fr. 1-75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwitantie» door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, N. 31, en in alle Postkantoren des Land. Cuïriue euum. Per drukregel, Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00; Vonnissen op 3C bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den uijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten Bureele van dit blad. Aalst, 16 April 1898. In een voorgaande schrijven had Den- derbode de reden opgezocht waarom de roode zonen van Marianne verzet aantee- kenden in zake van priester Daens tegen eenen wettigen maatregel genomen door eene wettige overheid. F Terwijl over dit art. de helden uit de Vrijheidstraat hebben gezwegen, heeft de Aafstersche verslaggever van Vooruit het noodig geoordeeld te antwoorden. Vooruit protesteerde zegde hij, uit liefde en om der wille van recht en recht- veerdigheid. Zulke woorden zouden nooit uit de pen moeten komen van mannen, aan wier hoofd een Anseele staat, en die zulk hemeltergende daden van wilkeurige dwingelandij op zijn geweten heeft. Zij spreken van recht en recLtveerdig- heid 1 Zij die van Vooruit eene ware hel hebben gemaakt, waarvan Pol De witte en Braeckman ons enkele bijzonderheden hebben doen kennen. Wij gaan Anseele eens doen kennen door uittreksels uit socialistische schriften. De lezers van Denderbode zullen daarna kunnen oor- deelen of mannen van dit gehalte het recht nog hebben van rechtveerdigheid en onrecht te gewagen. ZIJN PORTRET. a Gewoonlijk komt Anseele binnen, hetzij h bij de bakkers, de schoenmakers in den a winkel, de redactie, enz., alt een krijgsoverste a in de kazerne zonder groeten, met een ernstig, a soms barsch gezicht van onder zijnen pince- a nez glurende, om te zien of hij niets bemerkt a dat hem gelegenheid kan geven om op zijnen poot te spelen. n Uit geheel zijne houding, zijnen gang, ji zijnen blik, zijne gebaren, spreekt de eigen- n dunk Hier is de BAAS. s Er zijn dan ook zeer weinig bestuurders, n onderofficiers of sleuteldragers die hunne a onderhoorigen zulk een ontzag inboezemen a zooals hij. a Ook zijn allen tevreden als hij weg is. a Als men nem voor eenige dagen uit de stad a weet, gevoelt men eene verlichting. Men moet a het gezien hebben, als het gerncht loopt a u Eedje is daar a hoe uit meest aller blikken a ONTRUST spreekt en hoe allen vrij adem halen a als zij hun pak ontvangen hebben of er a VOOR ditmaal aan ontsnapt zijn. Men ziet barschheid is de grond van zijn dwingelansch karakter. Met tyrannen heeft hij dit gemeen dat bij gaarne het wierookvat op zijnen neus voelt breken. Laffe vleiers zijn dan ook zijne beste vrienden en, lijk de geschiedschrijver van Vooruit bet zegt en getuigt,heeft Hardyns die man met die zonderliuge leerstel sels over waarheid en partijbelang daar een fijn handjen van. De daden doen Anseele kennen als een man zonder' hert, WIE IS NAAR. HET HOOGDUITSCH van EDUARD WAGNER. 22"* VERVOLG. De arbeider bevond zich op eenen tamelij- ken afstand en had den man slechts vluchtig opgemerkt, maar hij beweerde toch, dat zijne gestalte op de mijne geleek. Deze schijnbare bewijzen hoewel deels uit niet bestaanden geput, overtuigden allen die het hoorden van mijne schuld. Mijne gade kwam niet tot mij, zij schreef mij niet eens mijn kind werd op mijn verlangen niet tot mij gebrachtmijn verdediger ried mij aan, mijne schuld te be kennen. Niemand geloofde aan mijne heilige verzekering van mijne onschuld. Mijn verzoek tot opsporing van den werkelijken moorde naar werd in den wind geslagen. De gebeur tenis verwekte een ongehoord opzien. Bij de behandeling was de gerechtszaal vol toehoor ders. De jury bleef slechts een halfuur afwe zig en verklaarde mij schuldig. Ten gevolge van deze uitspraak werd ik tot de doodstraf veroordeeld, uit te voeren door het strop. gevoelloos en wreed, onmeêdoogend bre kend wat maar eenigzins aan zijnon wil wederstaat. Hij is waarlijk een man met een ijskoud hart en een ijzeren arm. ZIJNE DADEN. Op de daden bijzonder roepen wij de aandacht van onze lozers. Zij bewijzen zonneklaar wat voor aardige protestaan- teekenaars de socialisten zijn, want lijk de meester is, zijn de knechten. n Weet gij, 'tis Ansele zelf die spreekt, hoe de Kerklieden moeten behandeld norden n Wij hadden hier eenen letterzetter, Deswaef geheeten, die weigerde des zondags propa- n gande te maken met ooze bladen men deed n hem voor het komiteit komen. Wilt gij propagande maken? vroeg men hem ji Neen antwoordde hij. n Zoo slaat gij in urn acht dagen ji Deswaef boog het hoofd en deed wat hem n bevolen werd. Dit duurde echter niet lang ij want sedert eenigen tijd is hij uit Vooruit n gebannen. Als men Anseele deed opmerken dat het n erg is iemand van zijne vrijheid te berooven ji dan antwoordde die grootspreker die zoo n dikwijls met het woord vrijheid schermt Ti u Ta, ta, ta, vrijheid, wij zijn geen anar- n chisten. n Daarop eene bemerking. Anseele don dert dikwijls tegen de wreede kapitalisten die hunne werklieden niet vrij laten en hij, wat doet hij Hij wurgt de vrijheid zijner werklieden met beide handen 1 En niettegenstaande dit alles zal Anseele van vrijheid gewagen, tegen broodrooverij donderen. ANDER FEIT. Het bewijst dat Anseele, de zoogezegde vriend der werklieden, zijne onderhoo rigen broodeloos stelt, niet om bedrevene misdaden, maar onder enkele verdenking! In don winter van 1893-94 was er eene ji correspondentie verschenen in Recht voor n Alten over Vooruit. Men verdacht een Hol- ji lander, Penning geheeten, boekhouder van Vooruit er de schrijver van te zijn. n Van Beveren kwam eerst als een uitzinnige binnengestoven, roepende n Dat zijt gij geweest, vreemde luis u en u nog een hoop andere scheldwoorden meer. (O Droederlijkheid ij Daarna kwam Anseele insgelijks leven maken. De boekhouder protesteerde en hield ji zijne onschuld staan. Gij zult voor het bestuur verschijnen, ij schreeuwde Anseele. Neen ik kom voor het bestuur niet, ij zei Penning. Hieruit tierde Anseele, rood van n gramschap, 'A schop u neg n En de man werd in het midden van den ninter, ofschoon hij negen kinderen had, n waarvan nog niet éün een cent kon verdie- n nen met eene maandloon aan de deur gezet, alleen omdat MEN I1EM VERDACHT ji de schrijver te zijn cener brief 'wisselingwelke ji niet beviel aan de leiders van Vooruil. DERDE FEIT. Men sprak over eenen partijgenoot, eenen n zekeren Centus Bronckaers, en roemde zijne overtuiging, zijnen moed. Hij is niet altijd zoo geweest maar wilt ij gij weten, hoe hij zoo is geworden vroeg Anseele.Vroeger wa» hij onwillig, een kop ij pigaard, een kritieker, die ook altijd wat n wist. Ik dacht bij mij zeiven we zullen u u wel klein krijgen. n Eens kwam er eene vrouw bij wie hij u kolen had moeten voeren, klachten doen ij over eene nalatigheid van zijnen 't wege. Ik strafte hem, met hem maar eene halve n week meer te laten werken u Hij zal naar het bestuur komen dacht ik en daar beginnen te spreken over zijne acht j' kinderen en die eenvoudige menscben trach- :i ten medelijden in te boezemen En zoo ge- jj beurde het,maar ik had hen gewaarschuwd, met het goed gevolg dat de straf behouden bleef 'i u Nadien kwam hij mij dikwijls schoon jj spreken\zelfs kwam zijne vrouw eens schreien a maar ik zegde bij mij zeiven neen jon- f?en> gij zijt nog niet genoeg getemd, ik ij heb het zoo eeneraaaudof zes laten duren !n Is bet afschuwelijk genoeg Welke kapitalist is zoo onmeêdoogend, zoo wreed arm schaapkens van kinderen, ongeluk kige moeders in ellende te dompelen, maanden lang, omdat do vader, omdat de echtgenoot aan zijne vrijheid als mcnsch hield Die wreede beul is Anseele. Dat zijn de protest-aanteekenaars dat ziju de mannen die vrijheid, recht en rechtveerdigheid willen verdedigen. A B. Eene vreeselijke keten van bewijzen, zegde Sofie, vol gedachten haar gezicht was doodsbleek, toen zij de moeilijkheid van de taak inzag, die zij op zich genomen had. Ja, sedert mijne vrouw en haar vader mijne vlecht wisten te bewerken, heb ik tot nu toe niet de geringste hoop gehad, dat het onrechtvaardig vonnis opgeheven en mijn n weêr in #er hersteld zou worden. Ik vluchtte om aan mijne gade en kind de schan de van eenen smaad vollen dood te besparen. De bestuurder der gevangenis ontsnapte naar Amerika en werd niet vervolgd. Hij heeft voor zijne hulp eene aanzieulijko som gelds ontvangen en is, zooals ik hoop welvarend en gelukkig. Mijne vrouw bewerkte eene schei ding en heeft alle betrekking met mij afge broken. Het geheim ontdekken staat niet in mijne macht. Wie hoeft mijnen broeder ge dood? Was het een inbreker, die do juwoelen stool, of een van de genoemde vijf mannen Was het iemand op wie geene verdenking kon vallen Een ding is zeker op het oogenblik, dat ik voor de deur der kamer vau mijnen broeder stond, lag deze reeds vermoord in zijn bed, of blies hij zijnen laatsten udem uit. Terwijl ik voor de deur Btond, luisterde de moordenaar in zijne kamer, den. bloedigen dolk in de hand. Ga eens na slechts een dunne muur scheidde hem van mij Hadt gij eenen vijand vader Voor zoover ik weet niet. De bewuste Pnnfin Onze groene volks- OUni O. f°PPers zijn vijan O den van de over name van Congo door België. Waarom Drij redou bijzonderlijk brengen zy voor 1° Omdat het klimaat moorddadig is. dat wij, Belgen, ons aan de Congoleesche luchtstreek niet kunnen gewennen en, na korten tijd onder de zeis van Pietje de dood moeten vallen; 2° Omdat ons geld in Congo wordt ver spild 't welk hier te lande met veel meer vrucht zou kunnen besteed worden tot opbeuring van landbouw eu nijverheid; 3° Omdat onze zonen als soldaten naar Congo zullen gezonden worden 4° Omdat men eene vloot zal moeten tot stand hrengen indien Congo wordt overgenomen. Maar van de voordcelen die Congo reeds van heden af aan do Belgische nij verheid, aan onze koophandel verschaft, neen, daar reppen de groene chefs geen enkel woordje van ze verzwijgen zorg vuldig dat duizenden en duizenden Bel gische werklieden, dank zij den uitvoer naar Congo, hun werk hebben behouden of er hebben gevonden. Wat het eerste punt betreft, wij her halen het, niemand, zelfs de armste dompelaar des Lands niet, kan gedwon gen worden naar Congo te gaan verbly- zakdoek was mij ontstolen geworden, even zeer als de dolk. om de verdenking op mij te halen. Het schijnt mij toe alsof alles het wei- overlegde werk is van eenen vijand, maar tegen niemand kan ik verdenking koesteren. Soms heb ik gedacht, dat Piron het gedaan beeft, want ik kon den man niet uitstaan eu hij mij evenmin. Ik moet dit alles in mijn geheugen pren ten, zegde Sofie, want aan het papier durf ik het niet toevertrouwen. De schijn was zeker tegen u en het verwondert mij ook niet, dat vreemden n voor plichtig hielden. Maar dat ook de vrouw, die n lief had, aan uwe schuld gelooven kon, dat is voor mij het grootste raadsel. Zij kendeu tegoed, zij moest weten dat gij niet in staat waart tot eenen moord Ik zou dat nooit hebben kunnen doen, vader. Hoe is het mogelijk, dat haar vertrouwen en liefde in dien tijd aan het wankelen zijn ge bracht Ik weet het niet. Zij was zeer trotsch en had veel ontzag voor haren vader. Ik denk, dat hij haar van mijne schuld heeft overtuigd. Ik zal haar nooit weerzien, Sofie maar wensch toch om harent wil, van deze verschrikkelijke verdenking ontheven te zijn, waut ik kan het niet verdragen, dat zij mij tot aan hare dood schuldig gelooft. Zij zal het weten. Uwe vrouw zal u recht laten wedervaren. Gy noemt haar geen moeder, Sofie ven... Wie naar Congo trekt, haudelt in volle vrijheid en uit ganschen vrijen wil. Wanneer de levensregels voor Congo zullen gekend zijn, dan zullen de Belgen zich daar zoo goed als in de Iudiën eu in de Staten van Zuid-Amerika aan de luchtstreek kunnen gewennen. Aangaande bet tweede punt willen wij doen bemerken dat het onbetwistbaar is dat de zaken van den Congostaat zoodanig verbeterd zijn dat hij de geldelijke hulp vat* België in 't vervolg zal kunnen mis sen. Wat meer is, het schijnt reeds beslo ten te zijn van de miljoenen, door België verschoten, terug te keeren zelfs voor den valdag. In die omstandigheden ware het eene dwaasheid ïoor 't Bestuur van den Congo staat de overneming door België to be werken. En nu bet derde punt, namelijk dat onze jongelingen, onze zonen, naar Congo zullen moeten gaan soldaat spelen. Dit is nu wel eene van die domme leu gens waardig van de groeue volicsfoppers, ilie met niets anders dan met leugens en bedrog omgaau. Weten die groene volksverleiders dan niet dat onze Grondwet er zich tegen verzet dat er Belgische troepen naar Congo gezonden worden Wat zegt onze Grondwet, in 't geval België ilea Congo als colonic zou overnc* meu, iets waar er naar, ouzes dunkens, nooit spraak zal van zijn Zij bepaalt - Dn Belgische troepen bestemd ter verdediging van de Belgische coloniën mogen maar aangeworven worden door vrijmllige dienstneming. - Dus 't moeten vrijwilligers zijn, die als soldaat naar Congo zouden trekken.... Eindelijk hebben wij nog do vloot... Wij herhalen het Gezien den hoogst guusti- gen geldelijken toestand waariu den Con gostaat verkeert, heeft het Congoleesch bestuur er belang hij eenen onafbanke- lijken Staat te blijven. Nu, daar België zelfs de gelegenheid niet zal hebben om den Congo over te nemen, zal onze cath. regeering voorzeker.de dwaasheid niet begaan van, ten behoeve eener vreemde mogendheid, eene vloot te stichten. Ziedaar de waarheid on ODze geëerde lezers zullen nu kunuen oordeelen wat verachtelijke leugens erdoor Je organeu der groene volksfopperij verspreid wor den. Allemaal onderwijzers Er ziju 3,022 normalisten, die voor 1898 mot eene studiebeurs van den Staat studec- ren Waar gaat dat naartoe Waar zal men al dat volk plaatsen Men zou beter doen, onze joukheid in handels-en nijverheidszakeu huuuen weg te ltcren maken, zooals de Duitschers doen. Tegenwoordig studeert men zonder vooruitzicht of toekomst, (want toch niet iedereen kan eenen staatspost bedienen) en daarom groeit het getal leegloopors cu ontevredenen immer aan. Ik kan het niet. Zij heeft opgebonden uwevronw te zijn. Zij wendde zich van u af in uwen nood, hoe kan ik haar dan moeder noemen Niettegenstaande haar gebrek aan ver trouwen was zij rein, edel en beminnens waardig, maar ook trotsch iu den hoogsten graad. Zij is uwe liefde waard. Ik vereer haar hoewel zij aan mij twijfelde eu zich van mij afwendde. Als gij haar ontmoet, Sofie, meld mij dan hoe zij er uitziet. Beschrijf haar zoo uitvoerig mogelijk. Deel mij ook mede of zij genegenheid schijnt te hebben voor den tegemvooriligen markies van Charlemont. En waar zult gij blijven terwijl ik afwe zig ben Ik zal mij eene nieuwe schuilplaats in de bergen opzoeken, en mij streng afgezon derd houden. Stunr uwe brieven aan mijnen agent te Athene en schrijf mij iedere w eek. Maar nu wil ik miju reisplan ontwerpen. Hij had eenen reisgids gekocht eu begon den weg aan te wijzen, dien Sofie volgen, als mede de hotels waar zij logeereu moest. En als gij iu Frankrijk zijt aangeko men, dan zullen de gevaren eu moeiiijkeden eerst beginnen, Sofie. Ik kan het voorgevoel niet ter zijde zotten, dat u daar rampen wachten, liet is uog niet te laat nw vermetel besluit op te geven. Lief kind, blijf bij mij en wij zullen ons in de eenzaamheid verbergen. De jaarlijksche cantoDale vee- keuring had plaats te Aalst, «lijnsJ. 12 april, bij buitengewoon ongunstig weder. Eventwcl zijn onze landbouwers goed opgekomen en mogen wij op verbetering in den veekweek der omstreken roemen. Een vijftigtal stieren, waaronder uitmun tende voortteetars, werden aangeboden. De prijzen zijn toegewezen als volgt A. Stieren met tanden. 1. De Petter Frans, Aalst-Mijlbeke. 2. De Cocq Hilloné, Erembodegem. 3. Cobbaut Jozef, Aalst-Mijlbeke. 4. Daelmau Frans, Hofstade. 5. Plaatsvervanger Ben. Vereecken, Aalst-Mijlbeke. B. Stieren zonder landen. 1. De Wilde Lodewijk, Erembodegem. 2. Matthys Gustaaf, Hofstade. 3. Van de Maele, Herdersem. Plaatsvervanger Prosper Van de Velde, Male, Nieuwerkerken. Voor de Koeien. 1. Em. Buys, Nieuwerkerkon. 2. Joannes De Witte, Aalst. Plaatsvervanger Kinderen De Schry- ver, Terjoden. Veereen. 1. Hilloné De Cocq, Erembodegem. 2. Godshuizen, Lede. Plaatsvervanger Kinderen Vereist. Er werden een dertiglal koeien en veerzen aangeboden, waaronder nog merkweerdige dieren. De achtbare voorzitter der jury, deed, ter gelegenheid van de prijsuitreiking een referendum over het sluiteu of openen der grenzen Al de aanwezige landbou wers verklaarden het volkomen sluiten der grenzenzoolang de handelstracta- ten met Holland het toelaten, als hoogst wenschelijk voor den nationalen vee kweek. Eenige vleeschhouwers en één hovenier melkboer, (te zamen zeven iu getal) vra gen de opening der grenzen. Het vet vee staat uitnemend laag in prijs het vleesch betrekkelijk duur Welke is de oorzaak Half geslotene greuzeu is schadelijk voor de landbouwers en gunstig voor den vleeschhandel, die niet altijd zijue prijzen in evenwicht brengt met de waarde van 't vet vee. De grenzen open voor mager vee ware de wensch van de vetleggers, maar niet van de boeren. Het mager vee is duur, maar is toch genoeg voor handen wij hebben langs dien kant geenen honger snood te vreezen. Wie zal ons verders de verzekering geven dat de vreeselijke muil- en poot- plaag in Holland verdwenen is Ernstige personen gaan op de Hol- laudsche statistieken niet voort: moest nu de gevaarlijke ziekte op nieuw uit- IX. DE REIS VAN SOFIE NAAR FRANKRIJK. liet is niet noodig mede te deelen, dat Sofie haar plan geenszins opgaf en evenmin bereid was, zich met haren vader in de een zaamheid te begraven. Nu zij het treurige geheim van baren vader kende, scheen haar geen plekje op aarde afgelegen genoeg voor oen zeker verblijf. Zij wist «Int zij bij iedere schrede schrikken eu beven moest, zoodra een vreemd gezicht zich vertoonde. Liever wilde zij het gevaar moedig onder de oogen zien, dit overwinnen en haars vaders naam in eere herstellen. Zij ging uanst baren vader zitten en schonk hem eene tas koffie in. In de dagbladen staat gewichtig nieuws, Sofie, zegde mijnheer Lepage, nieuws dat voor mijue toekomst nog al van belang is. Leoudari is gevangen genomen. Hij stak ons hnis iu brand, maar had den tijd niet, ook de wijngaarden en andere nanplantingen te ver woesten, dat hij zeker voornemens was te doen. Graaf Alfred Beancourt schijnt, nadat hij ons gewaarschuwd had, den directeur van policie en den Franschen konsul te hebben medegedeeld, datLeondari teruggekeerd was, want eene groote ofdeeling Boldaten werd dadelijk afgezonden, ten einde de roovers te vervolgeu. De soldaten kwamen joist by tjjds in ons bersten, bij het openen der grenzen, de boeren zouden te recht hot den Minister De Bruyn wijten. Daarom ook durven wij verhopen dat de heer Minister ge hoor zal geven aan den billyken wensch ten allen kante door de landbouwers uit gedrukt en de grenzen zal gesloten hou den of nog beier sluiten, zoolang er eenig gevaar of zelfs schijn van gevaar bestaat De arrondissementsprijskamp voor de prijswinnende dieren der verschillige Cantons zal plaats hebben te Aalst, den dynsdag 10 mei, 's voormiddags voor de stieren, 's namiddags voor koeien en veerzen. Er zijn dit jaar zes prijzen voor koeion ea veerzen. Nu dat de wet op de Vakvereenigingen gestemd is, achten wij het nuttig de voor deelen ervan aan tewjjzen. Sommigen onder de kamerheeren, zelfs van de rechterzijde, hebben de wet hevig beknibbeld en gezegd dat zy geen nut zal opleveren. Dit is, ouzes duékens, eene dwaling. De wet hadde beter kunnen zijn maar z'is toch voldoende. Minister Nyssens bewees duidelijk, in zitting van 4 Februari, dat de Dieuwe wetgeving op de vakvereenigingen goede schikkingen bevat en groote voordeelen zal bybrengen aan de werkende klas. Ziehier, in 't kort, eene volledige opsomming van verrichtingen in de vak vereenigingen toegelaten 1* De beste en meest opbrengende voor waarden van den arbeid bepalen en inrichten. Op welke manier 1) Door de gezamenlijke besludeering van die regelen en voorwaarden 2) Door de inrichting en uitbreiding van het vakondermjs 3) Door het opleiden van goede leerjon genshet stichten van volksbibliotheken, verzamelingenproefvelden 4) Door het bestudeeren dor voorwaar den van den arbeid en van den toestand der vreemde markten 5) Door verzendingen en reizen met dat doei 2* Beraadslaging over het arbeidskon- trakt met bazen en ondernomingshoofden, behelzende het bepaleu van werkuren, duur, rustdag, meting, loon, bedrag, betaling, doel in de winsten, enz. xczondheidveiligheid iu aanraking komen eu betrekkingen met de toezieners over den arbeid rechterlijke bijstand over den arbeid onaenigheid over de uitvoering van het arbeidskontrakt 3*) Verzekering tegen arbeidsgebrek, en onderstand aan de leden zonder bezig heid plaatsing van werklieden arbeids beurzen, reistoelagen om in vreemde landen te gaan werken. dal aan, om ons huis in vlammen te zien. De roovers werden geheel verrast en omsingeld en beproefden te vluchten. Sommigen werden neêrgeschoten, een of twee ontkwamen, de overigen echter, onder welke Leondari, wer den gevangen genomen en gisteren geboeid naar Athene gebracht. Dat verheugt mij, riep Sofie uit. Mij ook. Myn naam staat in de dagbla den als Stasso, geene nationaliteit wordt opgegeven, zoodat men my voor eenen Griek houdt. Het heet slechts dat de ontmoeting met de roovers op de hoeve van eenen zekeren Stasso heeft plaats gehad. Er wordt zelfs niet eens vermeld dat ik eene dochter heb. Leon dari is onschadelijk gemaakt en de bende ontbonden. Ik acht het dos het beste, naar do plaats terng te gaan, het huis op te bon wen en daar te blijven, totdat gij bereid zyt naar mij weêr te keeren. Of totdat gij zegepralend naar Frankryk komt, antwoordde Sofie. Ik zal heden in eene kleine zeilboot naar mijn landgoed varen. Ik wil geene po ging doen om mijn schip terug te koopen of ehn nieuw aan te schaffen. Het wordt nn tijd dat wij ons naar de statie begoven. (WORDT VOORTGEZET.)

De Denderbode | 1898 | | pagina 1