LIBERALE KIESKLOERIIVG. Kieskronijk. DE WATERRATTEN Groene Candidaten. Een en ander. Woeste. 1)0 llcili«e Vlaamschhater. Onze Davidsfonds. Komt te verschijnen MARIAS LUSTHOF Catholieke Vereenigirg. - Aalst. Belgische Bedevaart LOURDES Heilig Hart van Montmartre Allerhande Nieuws. De geuzen van ons Arrondissement liggen gevaarlijk overhoop Zo geven huDne laatste snikken De blauwen van Geerardsbergen over tuigd dat ze met de socialisten te misnoe gen hunne laatste hoop zouden verliezen om op 't stadhuis te kunnen blijven trQ- nen, nebben onwederroepelijk beslist van te samen met hunne roode bondgenoten, in de kiezing van 22 mei, met eene volle dige candidateulijst op te treden. En de blauwen van Ninove die juist in de zelfde voorwaarden verkeeren, doen met hunne Geerardsbergsche geestver wanten meê. Van den anderen kant het verkwijnend geuzenkliekje van Aalst, Diet min over tuigd dat, zonder de hulp en bijstand der Doncherij, de liberalen alhier nog ooit van eenigen tel kunnen zijn, hebben vast besloten aan den eisch der christene volksfoppers voldoening Je geven en slechts met 2 candidateu op te komen, opdat de liberalen voor de 2 volksfoppers- candidaten en de volksfoppers voor de 2 liberale candidaten wederkeerig zouden kunnen stemmen. Op 't oogenblik staan wij dus voor 2 liberale lijsten de lijst van Geerards bergen blauw-rood eu de lijst van Aalst blauw-groen Wie van de beido kliekjes zal het hoofd in den schoot leggen De blauwen van Geerardsbergen Onmogelijk, want de socialisten roepen hun toe Past op Indien gij ons durft over boord smijten, laten wij u, in 1899, schieten, en dan bottert gij af van de stadhuizen van Geerardsbergen en Ninove1 En onze Aalstersche blauwen 't Kan ook al niet zijn, want de groene chefs roepen hun toe Past op want voortaan moogt ge op ons nimmer reke- nen eu dau is 't met uw blauw verkwij- nend kliekje gedaan, in der eeuwigheid gedaan Dus de geuzen van Geerardsbergen en Ninove zijn de gevangenen der socialisten. De geuzen van Aalst zijn de gevangenen der groene socialisten ofte Donchisten. Ziedaar, mannen, het loon of de ver gelding van uw konkelfoezerij. Eu waar nu naartoe met dat blind peerd De geuzekens van Aalst hopen dat de liberale Associatievan Brussel (waarom die niet van Gent, Hoofdstad onzer Provincie hun zal ter hulpe ko men en hunne blauw-roode broeders van Geerardsbergen en Ninove tot inkeer brengen en hun zal doen toestemmen van ook op 22 Mei met de Doncbisterij van Aalst meê le konkelfoezen.... Maar de blauw-roode Geerardsber- genaars en Ninovieten schijnen weinig lust te gevoelen om hunne roode makkers te slachtofferen voor de ridders van An ker eu Zonne die op 't oogenblik bij 't Aalstersche liberale kliekje den boven zang hebben. En ten bewijze De liberale Afgeveer- digden van Geerardsbergen uitgenoodigd om hier zondag 11. te komen onderhande len, hebben de Aalstersche Moentjes de eer van de zotten aangedaan. Geen enkele heeft zich gewaardigd den oproep te beantwoorden. O liberale kliekje Ziedaar tot waar de konkelfoezerijen der Gallékens en Moentjes u gebracht hebben Ah 1moesten de oude liberale kopstukken met name Eycrman, De JRycJi, Gumont, Van Lanyenhove, enz., op deze wereld terugkeeren, ze liepen van schaamte de stad uit Te Dendermonde beweert de Soir wordt de opvolging van M. Van den Steen betwist door drie candidatenMM. O. Vermeersch, provincieraadslid notaris te Dendermonde de Kerchove van Wette- ren, en Leo Bruynincx, advokaat, ge meenteraadslid. Te Verviers heeft de Conservatieve Vereeniging zondag het verbond met de christen-democraten verworpen en tot candidaten uitgeroepen: MM. Alf. Simo- nis, aftredend Senateur, eu Davignon, lentenier te Pepinster, voor den Senaat MM. Aug. LosJever, advocaat, gewezen afgeveerdigde; Ant. Barboux, advocaat, piuïiecieraadslid; Rutten, burgemeester van Clermont, provincieraadslid, en J. Poswick, schepene der stad Verviers, voor de Kamer. MAATSCHAPPIJ VERGADERING Zaterdag 23 April 1898, om 8 uren 's avonds. Afdeeling A. Ter herberg van Petrus Van Gaver, Molendries, en nadien bij August De Gols, S'« Aünastraat. Afdeeling B. Ter herberg van Philemon St een houdt, en nadien bij Ca- rnille Hoevelinck, beide Boudewijnkaai. Afdeeling C. Ter herberg van Louis Sonck en nadien bij Constant De Winne, beide Binnenstraat. Afdeeling D. Ter herberg van Hippolyte De SmedtMoorselbaau (koer Backaei t) en nadien bij Petrus Callebaut, Moorselbaanj Het Land van AeUt van zaterdag kon digt de groene candidal uren aan van Pie- - ter Daens-Mavart en Alois De Backer van Denderhautem. Wij geven 't woord aan Pieter Daens. Twee christen democraten zullen 't Aalst optreden Mr Advocaat De 1 Backer van Denderhautem, en uw uie- naar Pieter Daens, christen gazet- r schrijver sedert 35 jaren die uit zuivere liefde voor Godsdienst en volk de volks- D partij heeft helpen inrichten (?!f?!f) o maar die liever tusscheu de gewone strijders zou gcbleveu zijn.... Doch niet alleen de vrienden maar de omstaudig- heden hebben hem gedwongen te aan- b veerden. Doch Pie Daens heeft geen vertrouwen in de zegepraal, want kleinmoedig haalt hij aan Kiezing zeggen wij en krisis, De Franschmans bijua allen weg 6000 8000 van ons beste stemmen "kwijt. (Dit is overdreven want vol- gens de statistieken zijn er maar 15 it 1600 afwezig). Ons jong kloek mansvolk weg,... Priester Daens om zoo te zeggen levendig begraven.... Daarbij moeilijk- lijkheden in 't bestuur onvolledige inrichting mannen die aarzelen en mannen die overmoedig zijn. Geen geld hebben (De logiegasten hebben er.) rijk zijn in arm en verdrukt volk... Dat al de Boeren die democraat zijn zich moesten toonen ge zoudt de opzeggen van land en van pachthof zien afkomen. En zoo is 't met de Burgers en met de werklieden. (Men is heden overal be- scliaamd van bij de Daensisteu getel te worden.) Daarbij de kartel die stokken werpt tusschen de beenon en woeling in de gedachten. Kan men nu klaarder en duidelijker bekennen dat men zich aan eene ouaf- metelijke buis verwacht. Ten andere Mr De Backer bekende in Klokke Koe- land dat de groenen, aan hunne eigene krachten overgelaten, raachtelooffzijn Wel mag liet u bekomen Menhceren Petrus en Alois!.... Dat zal het ver diende loon wezen van uwe scheurmakerij, van al de beleedigiugen en lasteringen waarmee gij Z. H. de Paus, II. H. onze Bisschoppen,onze dienstdoendePriesters, de Kloosterlingen, de Catholieken, Bur gers, Boeren en Werklieden hebt beje gend Laatste nieuws. Men verzekert ons dat de twee Aalstersche liberalen candidaten aangewezen om met de twee Donchisten legen de catholleke lijst op te komen de volgende zijn 1" Mr Gallc, advocaat der Donchisten 2e Raadt eens Leveau, herbergier, die er op roemt van jaarlijks meer dan 3000 liters snaps te scheuken aan zijnen toog, en die op Goeden Vrijdag, om 3 uren 's namiddags, op Chipka met de Donchisten onderhandelde. Als de heeren Woeste, De Sadeleer, Vander Linden en Bethune dat gaan ver nemen, zullen ze er nimmer kunnen van slapen Aller laatste nieuics. Het gerucht loopt iu de Stad, dat Mr Galle uit vrees van de kolossale buis die hem zou te beurt vallen, geene candidatuur aanneemt. mannen van Chipka moeten eene bijzondere hekel hebben op Onzen Woeste. Geen week gaat om zoo te zeggen voorbij en onze Pie of onze Dolf slingeren hem eene vracht beleedigingen Daar U, hoofd. De verledene week snauwde men hem weèr eens toe Pruis en Lutheraan van afkomst, Waal van opvoeding, autolcraal in dc ziel, koppig als ne pinhelm in zijne gedachten van alleenheersching Maar alle tegenstrevers zijn toch zoo onbeschoft niet als Pie en Dolf. Een der opstellers van Le Soir een liberaal orgaan, kwam onlangs in aanraking met onzen Woeste en ziehier hoe hij zich aangaande hem uitdrukt Van al de Kamerleden is de heer Woeste een der vriendelijkste en welke best onthaalt maar leider eeuer groote partij, eu zoo 't schijnt van 't ministerie, 't is noodlottiger wijze op zijn hoofd dat al de politieke haat en nijd zijner tegenstrevcis nederstorten. Echter onverschillig is hij gebloven - voor tien aanval vau al die teugelooze driften, altijd met koelbloedigen ernst vooruitstrevende in dat zoo verbazend werkzaam leven 't welk M. Woeste niet alleenlijk tot eeneu grooten advo- caat, maar tot eenen grooten redenaar maakt. Ziedaar Onzen Woeste beoordeeld door Lc Soir een liberaal dagblad dat meer dau eens de confidentiën ontving van onzen vierde stelt gedurig onzen Wosste voor als een vijand vau het Vlaamsche volk, ter wijl men het aan hem te danken heeft dat Je wet Coremans-De Vric-udt in dezen zittijd is gestemd geworden. Maar dat het orgaan der Vischmarkt De grootste natuurlijke brug ter wereld. De grootste natuurlijke brug ter wereld is ontdekt in den Amerikaan- schep staat Utab, waar ze gelegen is op vier mijlen afstands van bet stadje Moab, nabij de plaats waar de Grand River zich een kronkelweg baant door de rotsen van de Sierra La Sal. Deze brug,die ongeveer even hoog is als een dergelijke in den staat Virginia twee honderd voet heeft eene lengte van twee honderd vijf tig voet, terwijl die in Virginia slechts drie en negentig voet lang is. 't Was goen liefde voor de wetengchap, welke tot de ontdekking van de brug leidde, doch be geerte naar rijkdom. Een kleine bende reizigers vertrok uit Moab om goud te gaau zoeken en volgde een nieuwen weg, welke nog door geene andere goudzoekers was gevolgd. Na vele dagreizen kwamen zij aan bij hetgeen hen voor een wijl van het doel hunner reis afleidde de groote natuur lijke brug. Toen zij den hoek van een torenhoog rotsgebergte omsloegen, vertoonde de reuzenboog zich plotseling voor hunne oogen. Twee honderd voet boven hun hoofd eu van den eenen kant tot den anderen eene lengte van 250 voet over spannende, lag daar de gewelJige brug, uit ééu steen vervaardigd. De groote brug werd gemeten en zorg vuldig onderzocht. Ze is gemaakt van ouden rooden zandsteen, en spreekt van het triastijdperk, lang voor het steenko- lentijdperk. Uit. het onderzoek van de rotsen en fossielen blijkt, dat dezo streek evenals de geheele staat eens door liet water was bedekt,waaruit ze langzaam opdook.Toen het water daalde,holde het diepe kanalen uit, en vervormde de harde rotsen tot fantastische gevaarten, waai toe ook deze natuurbrug behoort. In Amerika is alles mogelijk hier zou men zulks een aprilvisch noemen. P alias Pie Van Schuylen bergh, schrijft in do zalt- zieke Klokke Roeland dat liet doel der groenen onder anderen moet zijn De ezels naar de markt en de Wijzen en Goeden naar de eereposten van het land zenden. n Wie bedoelt men hier door het woord ezels?... De catholieken, do oübewaar- ders, die onwetenden, mannen zonder kennis, zonder politieke ondervinding, enz', enz. Wie zijn de Wijzen, de Goeden dié naai de eereposten moeten gezonden worden Natuurlijk onze vierde, Pieter Daens, Alois De Backer, Pie Van Scbuylen- bergh, Plancquaert, Ducatillon, Smid Larnbrechts, in een woord, de gansche groeue staf. En Pie Van Schuylenbergh is 't, cath. Aalstenaars die u durft uitschelden voor ezelsKom, kom, ne zoööóööööót, ge lijk onze Pie Maar wacht wat Hoogmoed zal wel leegmoed lijden De Edison-phonograaf, die tot toe zoo duur was, dat slechts weinigen in de gelegenheid waren met het instrument van nabij keunis te maken, zal spoedig in geen huis meer ontbreken. De Lon- densche bladen bevatten dezer dagen het prospectus van eene nieuwe Edison- maatschappij op aandeeleD, waarin het volgende werd meegedeeld. Het is aan de maatschappij gelukt de Edisou-pbonograaf aanmerkelijk te ver beteren en de kostbaarheid van het toestel zoodanig te verminderen, dat de nieuwe toestellen verkrijgbaar zijn voor 126 fr. De verbeteringen, die de phonograaf onderging, zijn De toon is aanmerkelijk versterkt, zoodat hoorbuizen voortaan onDOodig zijn. De electrometer wordj vervaugon door een nauwkeurig uurwerk De rollen, dienende tot het opnemen van phonographische gesprekken en die zeer duur waren, worden door de maat schappij goedkoop geleverd en zijn door het aanbrengen van een waslaag 7eel ge voeliger gemaakt voor de opname der klankschakeeringen. Men meent, dat het nieuwe toestel spoedig de piano zal verdringen en vooral in -het praktische leven eene rol zal spe len. Taalkundigen zullen bij voorbeeld door middel van do phonograaf gemak kelijk vreemde talen kumjen loeren, tor- wijl op do bureelen de stenbgrafen hunDC plaats zullen moeten ruimen voor phono graaf-toestellen. Een knoop in den zakdoek. Dit probate middel, om de herinnering aan iets op te wekken,is afkomstig uit China. Het ziet terug op een verleden van dui zenden jaren. Voor in het hemolsche rijk bet-schrift werd uitgevonden, wat eerst 3000 jaar vóór Christus geschiedde, be waarde meu de herinnering aan belang rijke feiten, door bet leggen van knoopen in koorden. Dat was een zeer primitieve wijze van historieschrijven, maar toch wist de Chinees door de meest verschil lende eu kunstig gelegde knoopen uit drukking te geven aan de grootste wijs heid. De oudste geschiedenis van Chiua is alleen bewaard gebleven door snoeren met dergelijke knoopen. Toen nu 3000 eens zijne oogen rond werpe in 't groene jaar vóór Christus de keizer Tschang-Ki klieksken dan zal hij een Stouffs aantref- het eerste Chineesche letterschrift uit- Oe groenen gaan dus voor do blauwen stemmen en de blauwen voor <!c groenen. 't Land van Aelst zal dus de kiezers moeten aanra den van voor de aanhan gers van 't liberalismüs te stemmen. En men weet het, geëerde lezers, 'tLand van Aelst heeft meer dan eens geschreven dat het liberalismüs eene vrijdenkerij is geworden. Op Zondag 1 Juni 1890, schreef 't or gaan van Chipka De vrijdenkerij, die hedendaags heerscht in de liberale gazetten en de liberale partij, 't is ongelooflijk boe god- «deloos die gazetten durven schrijven; men schudt en beeft als men hoort, hoe i) de jonge liberalen durven spotte-, met hetgene op de wereld bet eerbied weer- digste en het noodzakelijkste is... En nu b begint die helsche vrijdenkerij onder 't werkvolk te komen..,. Wat brengt ze n er te weeg Zedebederf en opstand Van over dertig jaren,,er waren helder- ziende personen die zegden Wie de samenleving als de liberale gedachten onder't werkvolk komen Geëerde Menschen, hij die deze boven staande regelen schreef, spant nu open lijk samen met de liberalen, 'tis te zeg gen, met dezen die durven spotten met 't gene op de wereld lt eerbiedweerdigste en 't noodzakelijkste is en die de belsche vrijdenkerij onder 't volk verspreiden en, bijgevolg zedenbederf en opstand.... Maar schudt en beeft ge niet, man, als ge aan dat verraad denkt Ach I neen, ge denkt er niet aan, want haat en wrok hebben uw verstand beneveld en u met blindheid geslagen Afgemaakt vee.De heeren Maer. haut, Thibaut, Van Cleemputte, Raem- donck, Pitsaer en Moyart hebben een amendement neergelegd aan artikel 9 der landbouwbegrooting, luidende als volgt Vergoeding voor verkens, aan rood vonk bezweken of voor die ziekte afge maakt op bevel der openbare overheid fr. 30,000. Het cijfer der vergoedingen voor afge maakt vee brengen opfr. 1,400,000. Puiten. Nu in België het vangen van kikvorschen (puiten) verboden is, hebben veel puitevangers de Nederland- sche grens gekozen, om hun bedrijf ujt te oefenen. Niet alleen dooden zij duizenden dezer nuttige eiuien maar bovendien richten zij ook veel schade aan den jeug digen oogst. Te Zuiddorpe bestaat een kikvorscben slachterij, van waar do kik kerboutjes naar Parijs worden verzonden, M. Pirmez, catholieke candidaat te Charleroi,zei op eene meeting te Frasnes- lez-Gosseliers. De socialisten willen de kristelijko broederlijkheid door de socialistische broederlijkheid vervangen. Die broeder lijkheid dwingt de arme duivels alle weken van hunne zuurgewonnen centen te storten, om... millioenrijke socialisten te doen kiezen. Is dat waarlijk *den nagel op den kop niet Roode schijnheiligheid. Le Peuple schreef verleden zaterdag weêr dat de socialistische partij niet tegen den Godsdienst is. De liberale Chronique ant woordt daarop dat dit eene leugen is, dat le Peuple niet ophoudt den catholieken Godsdienst aan te vallen en met zijne schijnheilige verklaring Diets anders wil dau dc catholieke bevolking van 't Vlaam sche land om den tuin leiden. De Chro nique spreekt in dees geval de waarheid hij een Stouffs aantref fen die in de Kamer verklaarde dat de taalvrijheid der Vlamingen dient aan kluisters gelegd lc worden.... Ziedaar een groene Vlaamschhater 1 het eerste Chineesche letterschrift uit vond, geraakten de knoopen in onbruik; alleen de kuoop in den zakdoek, die van China naar het Westen is gegaan, herin nert nog aan dat zonderling gebruik. In de laatste vergadering van het hoog- bestuur, voorgezeten door den eersten ondervoorzitter minister Schollaert, werd met eenparige stemmen M. de volksver tegenwoordiger Helleputte aangeduid als algemeen voorzitter van het Davidsfonds, in vervanging van den betreuren profes sor Willems. Hoe zeer M. Helleputte reeds van werk overlast zij, heeft hij dit nieuw be wij; zijner toewijdingaan de katholieke vlaam sche zaak willen geven en aanveerdt hij het hem opgedragen voorzitterschap. Zoo mag het Davidfonds zich verheugen een alleszins weerdigen opvolger van M. Wil lems aan zijn hoofd geplaats te zien. De tusschenkomst van M. den minister Schollaert heeft er veel toe bijgedragen, om M. Helleputte te doen besluiten het bestuur van het machtig en bloeiend ge nootschap in handen te nemen. Op don derdag 28 april, zal hij te Brussel de ver gadering van het hoofdbestuur voorzitten eu 26 mei de algemeene vergadering te Leuven. bij gelegenheid der Meimaand OF 31 Bloempjes ter eer van Maria geplukt door Alp. Van Loo. Boekdeel iu 12° van 164 blz. met ker kelijke goedkeuring. Prijs fr. 0,75 ge brocheerd fr. 0,85 gekartonneerd. Dit werk op kloek papier en met veel- kleurigcn omslag versierd is derwijze geschikt dat het terzelfder tijd voor maand- en voor prijsboek kan dienen. Voorwaarden volgeüs getallen. Op aanvraag worden stalen gezonden. Te be komen ter pastorij van Knesselare. Zondag 11,, hooft de vergadering plaats gehad van 't Verbond der Afgeveerdigden ten einde de definitieve candidaten aan te duiden voor de kamerkieziogeu van 22 Mei aanst. Ongeveer 600 heeren Afgeveerdigden waren opgekomen. Er heerschte eene groote geestdrift't geen wij als een voor teeken mogen aanschouwen van eene overheerlijke zegepraal. De Poll gaf den volgenden uitslag Voor 7 Senaat MM. Van Vreckem 536 stemmen de Kerchove 536 Voor de Volkskamer MM De Sadeleer 536 stemmen Woeste 536 Bethune 536 Van der Linden 537 Een vijftigtal heeren Afgeveerdigden hadden vóór de stemming, uit vrees van deu trein te missen, zich verwijderd. Zondag aaust. een breedvoerig verslag. naar ONZE LIEVE VROUW van en naar bet te Parijs, van den 6 tot den 14 Juni i898, met de goedkeuring van Z. Em. den Kardinaal Aartsbisschop van Mechelen en onder geestelijke leiding van den Z. Eerw. Pater Gonzalve, minister-provin ciaal der Minderbroeders Capucienen, te Bergen en van den Z. Eerw. Pater Robert, der zelfde orde, Overste van het Klooster te Brussel. Vbrtrek. Den 6 Juni uit Brussel en Gent binst den morgen. Aankomst te PARIJS omstreeks 5 uren 's avonds. Vertrek uit PARIJS den 7 Juni te 6 uren 's avonds. Aankomst te LOURDES op 8 Juni te 4 uren 's namiddags. Terugkeer. Vertrek uit LOURDES den 13 Juni 's morgens, om terug te keeren naar Beige omtrent den middag, den 14 Juni. De terugreis zal geschieden zonder verani dering van trein. Prijzen der kaarten. Uit Brussel 1» klas 140 frs. 2>- klas 90 frs. 3C klas 63 Uit Gent 1° klas 147 frs. 2« klas 96 frs 3« klas 63 frs. Boven de vorengenoemde prijzen Prijzen voor verblijf en verdere kosten 100 frs. in de eerste klas. 60 frs. in tweede en derde klas. De personen reizende in tweede en derde klas kunnen nochtans de verblijfkosten van eerste klas nemen. Inschrijving. De lijsten zullen den 20,n Mei gesloten worden. In geval van wettig beletsel zal het gestorte geld teruggegeven worden tot den dag vóór het vertrek. Voor de personen die zich na lon Mei laten inschrijven, wordt den prijs vermeerderd met 5 franken. Die vermeerdering zal streng ge- eischt en in de kas der arme zieken gestort worden. Zieken. De arme zieken zullen kosteloos volgens de ontvangene aalmoezen aanvaard worden. De giften voor het werk der arme zieken mogen gezonden worden aan deu eerw. heer Walravens, Aalmoezenier van het Werk mansbuis te Brussel, Kiekenmarkt, 18. Een geneesheer zal de bedevaart verge zellen. Al de zieke of gebrekkelijke personen die zich laten inschrijven, worden verzocht ons ten minste 15 dagen voorop, een getuigschrift van den geneesheer laten toekomen. Voor de inlichtingen en inschrijvingen wende men zich tot C. VAN DE PUTTE- GOOSSENS, Uitgever van DenDenderbode. Stedelijke Werkbeurs vau Aalst. WORDEN GEVRAAGD Eenige marmerbewerkers Een kuiper voor Brussel, 4 fr. daags 1 smid halve gast en 1 leerjongen. Een vierling. De echtgenoote De Bruyn, wonende te Nijverseel (Opwijk), is moeder geworden van eenon vierling en dat nog vau vier jongens. M. Weustenraedt, ontvanger, werd zaterdag in de statie van Scheldewiudeke, door eene locomotief omgeworpen en in stukken gereden. De verongelukte was 65jaar oud. - JhrVau Hasselt, een Hollandsch officier, in garnizoen te Arnhem, was eenige dagen te Brussel komen doorbren gen.Zondag namiddag van eene wandeling in zijn hotel terugkeerende, werd hij tegen het lijf geloupen door twee personen. Hij lette daar ulet op, doch kort nadien miste hij eene portefeuille met 400 fr. in Bel gische en Hollaudsche banknoten. Een advocaat, die den avond in een koffiehuis had doorgebracht, werd in de Prinsenstraat te Brussel aangevallen door drie personen, die hem den mond stop ten, mishandelden en zijn geld afnamen. Een jonge voddenrader, die ooggetuige was van dit feit, riep om hulp en twee agenten, die kwamen toegesneld, zetten de vluchtende kwaaddoeners achterna. Twee hunner werden, ondanks huu hevig verzet, aangehouden. Men vond den por- temonuaie niet meer iu hun bezit. Ter wijl zij in het politiebureel waren, kwam eene vrouw hunne vrijstelling vragen. Onderzoekende welk belang zij hier bij had, ontdekte men dat ook tegen haar een aanhoudingsmandaat bestond. Zy werd dus mee in de doos gestopt.

De Denderbode | 1898 | | pagina 2