m Onze Woeste Klokke Roeland, 4aaaSappi,) Wat verschil iSUt. Stoomtrams C antonale Veekeuring. 'tZal niet pak- Alarmgeklep. Vleeschontsmetting. Allerhande Nieuws. Rechtbank van eersten aanleg EXTRA KT. Merklprijzen. Over te nemen. ™»ek»'a°; W asscheresse- Strij kersse TE KOOP VERZEKERING Openbare Verkooping klopping die de catholieken van ons Ar rondissement hem sedert 4 jaren hebben voorbereid Onvolledige inrichting. Beter zou man geschreven hebben Geene de minste inrichting. De volksbedriegers met name christene (1) democraten hebben nooit iets kunnen inrichten of 't had van den manken hen nen. Hier te Aalst hebben ze gepoogd eemge sociëteiten of clubs te stichten en ze zijn er niet in gelukt. Al hunne hoop berust op de liberalen en socialisten. Nu dat de geuzerij voor eigene rekening scnijnt te willen handelen, liggen de volksfoppers daar machteloos over te jammeren.... Bij den duivel mogen ze rusten Mannen die aarzelen en man nen die overmoedig zijn. In andere woorden wil dit zeggen dat de brave menschen die zich door de valsche beloften en leugens der schoonsprekers hebben laten misleiden, de oogeh geopend hebben en nu den rug toekeeren aan de groene volksbedriegers. Wie durft er zich nog openbaar Don chist noemen Wel onze vierde man is zoodanig over tuigd van den afkeer dien de naam van Donchist aan de brave lieden inboezemt dat hij zelf zegt dat er geene donehis- tenpartij bestaat. Geen geld hebben. Zie dat gelooven wij Sedert dat de logiegas- ten en geuzen onze valsche democraten onder duims nimmer betalen om decatho- lieke Partij te verscheuren en aan hare doodsvijanden over te leveren, sedertdien is er kremp in 't baksken bij de scheur makers I En bij de catholieke menschen is ook geen de minste hoop voor hun van een een ij los te krijgen sedert dat die groene gelukzoekers ontmaskerd zijn, sedert dat Jan en Alleman weten dat die kerels slechts uit eigen belang en profijt en uit wraak tegen de catholieke Partij han delen 1 Daarbij de kartel die stokken n werpt tusschen de beenen. Ah 1 de kartel, de ongelukkige kartel die stokken steekt in de wielen der chris tene i?) volksfopperij. Hier komt de aap uit de mouw. Maar de kartel wat is dat zoo iets Luistert 1 Onze Aalstersche liberalen zijn op Goe den Vrijdag, om 3 uren 's namiddags op 't oogenblik dat Onze Zaligmaker, door de verraderij van Judas, op het H. Kruis den geest gaf, met de Donchist en te Aalst vergaderd en aldaar werd de helsche overeenkomst aangegaan, dat de geuzen en Donchisten ieder met eene onvolledige lijst van 2 candidaten voor de Volkskamer zullen optreden in de kiezing van 22 Mei-; dat de liberalen voor de twee groene candidaten zouden stemmen en de christene volksbedriegers onder duims voor de blauwe candidaten of geu zen. De liberalen van Geerardsbergen en Ninove weigeren van in dat konkelfoe- zersspel der Aalstersche Moontjes meê te doen ze willen met de Donchisten geen accoord sluiten, maar alleenlijk met de roode socialisten. En de Aalstersche liberalen zijn door hunne partijgangors van Ninove en Gee rardsbergen gedwongen geworden van af te zien van hunnen kartel met de chris tene judassen en van met eene volle dige lijst van liberalen en socialisten ten strijde te trekken. En zoo bevinden zich de verlatene Don chisten tusschen eene volledige catholieke lijst en eene volledige geuzenlijst en wor den zij gewaar dat zij er op 22 Mei zoo plat zullen van tusscbenkomen als eene verdroogde vijg Begrypt ge nu, geachte lezers, de bit tere jammerklachten die t Land van Aelst heeft laten hooren aangaande den strijd dien de volksfoppers tegen hunne goesting gaan aanvangen, gedwongen door de omstandigheden, zeggen zij, maar met de vaste overtuiging dat zij op 22 Mei den genadeklop zullen ontvangen en de welverdiende belooning hunner poli tieke schurkerijen 1 De onderhandelingen tusschen liberalen en de valsche democraten duren altijd voort gister vrijdag om 9 uren 's voormiddags trokken de twee liberale advocaatjes de poorten van Chipka bin nen en verlieten het slot al lachende om 911 uren, Om 5 uren 's namiddags zat Moonlje Kartel In de Nieuwe Wereld N' 13, aan de correspondentie wellicht liet hij den uitslag der laatste onderhandelingen met de groenen aan de vrienden Geerardsbergen en Ninove kennen. Laatste berichten Liberalen en socia listen al te samen en groenen over boord wordt heden door H Land van Aelst voorgesteld als eenen vijand der Vlamin gen, als een iemand die de rechtveerdigc eischen van 't Vlaamsohe volk bevecht, terwijl het onbetwistbaar is dat het bij zonderlijk aan onzen Woeste te danken blijft dat de wet Coremans-De Vriendt, welke de gelijkheid der beide landstalen huldigt, nog in den tegenwoordigen zittijd is gestemd geworden. Ware 't Land van Aelst zoo gebeden niet op onzen Woeste voorzeker zou het op zulke schandalige wijze niet dur ven liegen te zijnen opzichte. Volgens 't Land van Aelst was onze Woeste vroeger een ware voorstaander der Vlaamsche eischen welke zélfs les gaf aan wat in Vlaanderen verfranscht isNooit nogt.hans heeft iemand kun nen bestatigeu dat onze Woeste in de Vlaamsche kwestie van denkwijze is ver anderd; altiid heeft hij de rechtveerdige eischen der Vlamingen voorgestaan. In 't Land van Aelst van 8 juni 1890, werd hem zelfs hulde gebracht, want men leest er't volgende, 1* bladz. 3* kolom: De Moedertaal, zoo zegde Bisschop Lambrechts, onze Vlaamsche Moeder- taal, moet bij ons in alles den voorrang hebben. M. Woeste die Vlaamsch leertdie Vlaamsch spreekt in 'f pu- bliek geeft een felle les aan al wat in B Vlaanderen verfranscht isT'Aalst heeft M. Woeste gezegd Van over 25 jaren is 't mijne overtuiging dat de Fransche invloed allernoodlottigst is. De Vlamingen zijn harde koppen; «daarvoor zijn ze geprezen onder Pitje Van Humbeeks schrikbewind en de Vlamingen,hebben geen 2 maten en 2 gewichten ze blijven harde koppen n voor Godsdienst, Moedertaal en Vrij- b heid 'tls dus 'tLand van Aelst die, ui' haat en wrok- tegen onzen Woeste, twee maten en twee gewichten gebruikt die van handelwijze is veranderd, daar het hem vroeger bewierrookte en nu he den lastert op de onrechtveerdigste wijze, Waarom Argentinnekens en mysterie verscheeD, donderdag 14 april 11. voor do Rechtbank van Koophandel te Aalst en werd contradictoirlijk veroordeeld tot de betaling eener som van 125 fr. 17 cen tiemen aan een handelshuis vau Gent, over levering van papieren en verder tot de onkosten. Klokke Roeland had de wissel geac cepteerd maar liet hem och protes teeren.... Over vier jaren toen onze vierde candidaat was dan regende het aalmoesen van uit de gebrokene Ruit en van uit Chipka... Men moest zelfs de hand niet uitsteken. Maar nu heden is 't wat anders... vee personen van Herdorgem wier woningen zijn afgebrand, kwamen hierin onze Stad hulp zoeken. Ze boden zich ook aan ter Gebrokene Ruit en op 't slot van Chipka. Ter eenere plaats werden zij botweg afgewezen en ter andere plaats gaf men hun.... vijf centiemkens.,.. Wat ver schil niet waar Maar als onze vierde te Brussel eenen pot bier gaat scheppen gebrouwd volgeüs de wet van Beieren, dan heeft hij toch een halfvoetje over voor den gargon... Maar zie ook die gargon heeft zijne kapot weggehangen en een stekje doen branden om zijne fijue en lekkere Hava- nasigaar te ontsteken.Eu de ongeluk- kigen wier woning door 't vuur vernield werd kunnen maar op de kom bijten want onze vierde heeft hunne stemmen niet meer noodig, want hij is levendig begra ven, jammert 't Land van Aelst... Dat hij maar in vrede rustte 1 in het Arrondissement van Aalst. Uit eenen brief door den heer Bestuurder der Maatschappij van natio nale Buurtspoorwegen, gezonden aan den heer baron Leo Bethune, vertalen wij Assche - Aalst- Oordegem. De definitieve in aaDmerking-nemiug dezer lijn is ons toegestaan geworden door het ministerie van spoorwegen, posten en telegrafen en het noodige kapitaal is gausch gevormd, 't Is u zeggen dat het aandeel van den Staat en dat der Pro vincie Brabant ons toegestaan zijD. De leggiug der baan verbonden zijnde aan de ontwerpen van transformatie der statie van Aalst, hebben wij tot heden toe gewacht van tot de eindelij ke studiën op het terrein te doen overgaan. Wij denken kortelings eene bijzondere bri gade aan te stellen welke met het werk zal gelast zyn. Ninove-Meirelbeke. Wat deze lijn betreft, hebben wij aan M. den minis ter van spoorwegen, posten en telegrafen eene beschrijvende memorie toegezonden welke hem moet toelaten om over het defintieve nemen in aanmerking van dit ontwerp uitspraak te doen. Ninove-Brussel.— Het zal u waar- schijnelijk van belang zijn te weten dat de werken van verlenging tot Ninove der lijn Brussel Eyseringen aanbesteed zijn geworden en zeer kortelings zullen aan gevangen worden. Wij denken ^dat deze nieuwstijdingen door de belanghebbende bevolkingen met genoegen zullen vernomen worden. Er ontbreken ons nog inlichtingen aangaande de lijn Wetteren-Oordegem- Sottegem doch wij zullen ze trachten in te winnen. HERZELE. De jaarlijksche can- tonale veekeuring der omschrijving Herzele had plaats te Helder- t gem, den dijn slag 19 - april. Hier ook is de veekweek merkelijk vooruitgegaan. Veertig stieren en een en veertig koei- I en en veerzen werden aangeboden. Prijzen Slieren met tanden. 1. Lod. De Rouck, Haeltert. 2. K.-L. Antheunis, Heldergem. 3. I.-Fr. Mertens, Ayghem. Plaatsvervanger Constant Van der Maeren, Ressegem. Stieren zonder tanden 1. Aug. D'Haese, Herzele.» 2. II. Haegeman, Woubrechtegem. 3. J.-B. Nuttinck, St-Antelinckx. 4 Hil. Michiels, Woubrechtegem. Plaatsvervanger: Kinderen De Swaef, Heldergem. Koeien. 1. Kinderen De Swaef, Heldergem. 2. Petrus Mertens, Heldergem. 3. H. Haegeman, Woubrechtegem. Plaatsvervanger: L. De Vadder, Hael tert en Vau Londersele, Ayghem. Veerzen. 1. Mod. De ConiDck, Woubrechtegem. Plaatsvervanger H. Haegeman, Wou brechtegem. Er werd deu heer Voorzitter eenen wensch uitgedrukt strekkende tot wijzi ging in de omschrijving van den arron dissement,sprijskamp: Het canton Herzele zou naar Aalst moeten komen en niet naar Geerardsbergen voor den arrondis- sementsprijskarap. Haeltert aan de poort van Aalst gelegen moet aldus naar Geer ardsbergen op 11 Mei. De heer Voorzitter heeft er goede nota van genomen voor aanstaande jaar, als ook van den wensch van Erpe om aan 't canton Aalst toegevoegd te worden en niet aan de omschrijving van Burst-Vlier- zele te blijven behooren. Goed koop en deugdelijk 1 Eene ware volksspijs die iedereen zou lusten. De slachters onzer volkswijken mogen echter gerust zijn dat 't reglement over 't gebruik van het toestel hunne intresten zal erkennen en in acht nemen. Hel toestel zal ten gebruike zijn van al de gemeenten onzes arrondissemts op voorwaarde dat de afval terug worde ge voerd om aldaar verkoobt te worden, het vleesch ten minste. Het is altijd eene schoone zaak voor landbouwer en werkman. De eene zal in geval van verlies boven de schadeloos- stolling van den Staat toch steeds nog een schoon sommeken trekken in plaats van moeten te leggeu voor delving, de andere zal, aan geringe prijzen, eens lustig kuu- nen smullen aan lekkere stoverij, zonder minste gevaar. Vroeger werden meermaal de gedolvene pokzieke dieren, ondanks de waakzaamheid der politie, 's nachts ontgraven en onbewust verslonden door arme lieden. Wij brengen nogmaals hulde aan de landbouwers vau den Gemeenteraad die het plaatsen van dit stelsel verwierven en aan deu verslaggever M. Leo Bethune, die de voordeelen ervan voor boer en werkman zoowel wist voor te dragen in den Gemeenteraad. Wij vergaten te zeggen dat elke be werking drij uren duurt en de kost ervan ongeveer 5 frankeD is, terwijl de verkoop van den afval ongeveer 100 franken per dier oplevertIn St-Nicolaas wordt het vleesch aan 0,50 fr. per kilo verkocht, en de bouillou. die vroeger aan 0,24 fr. den liter stond, wordt nu gretig gevraagd aan 0,50 fr. kCII Denderbode heeft meêgedeeld dat er op Goeden Vrijdag, om 3 uren 's middags, juist op 'tuur dat Onzo Goddelijke Zaligmaker de schandige dood des kruizes voor ons, door 'l- verraad van Judas, is gestorven, dat, op dat uur, er teu bu- reele van H Land van Aelst, eene bijeen komst werd gehouden door de groenen en de liberalen welke ten doel had de catho lieke Partij aan hare helsche vijanden uit haat- en baatzucht te leveren. 't Land van Aelst bekent dat er daar, op dat uur, inderdaad eene vergadering plaatsgreep, maar dat het eene bestuur- zitting was van de groene christene volks partij, eene vergadering met mannen der eigene partij. Zoodan 1 Maken M.M. Leveau en Moentje Kartel van Aalst en Moens van Hcrdersem drie gekende liberalen deel uit van 't bestuur der christene volks partij Er valt hier uiet te loochenen... Drij deftige en geloofbare personen beves tigen ons ten stelligste met eigeüe oogen de drij hooger genoemde liberalen op de uren door ons aangewezen, de poorten van Chipka te hebben zien binnentrek ken en het groene slot verlaten. 't Zal niet pakken, man 't is te dom I D Steenweg alhier ter Stede ten eiude het ovrrgangspuut van deu IJzerenwcg te verhoogen zullen zeer kortelings aange vangen worden. Men weet dat er aldaar eenen breeden weg en brug boven den IJzeren weg gaat gelegd worden. De laat ste onteigeningen zullen kortelings ge beuren. alarm kleppen. Springt bij roept ze op 3 april, li Ondersteunt ons Ondersteunt ons b van alle kanten I Gij weet het, strijden kost geld Wie b Wie heeft er geenen penning over voor b de partij Dat elk in dan zak taste en b het mogelijke (hoe meer hoe beter!) naar de Klok sture. Vooruit, strijd- genoten, vooruit I storm op 't oude b fort Maar het alarmgeklep van De Klokke wordt niet gehoord, of wordt het gehoord men blijft er onverschillig aan want na drij volle weken is het totaal van den strijdpenning geklommen tot 138 franks- kens en 50 centiemkens die dan nog ten meerderen deele gezonden worden uit vreemde Arrondissementen. Maar ook de volksbedriegers worden hier meer en meer gekend en aanschouwd als Jaunen die troebelwaterken willen maken in de hoop van den grooten pot van 4000 patotterkeus te zullen opvis- schen.... Maar hola kadéééééééé De mannen van 't Kartel. Het rood blad Le Peuple zegt iu zijn nummer van 16 april - Wij kunnen anders niets doen dan den God der katholieken ver achten en vervloeken, en werken om de wereld zoo haast mogelijk van zijne over- heersching te verlossen, b Dat is eeu nieuw bewijs dat de roodeu den Godsdienst niet bestrijden, en dat men tezelfdertijd socialist en katholiek kan zijn Werken der reizi gersstatie. De heer minister Vanden Peereboom komt in date 21 april 11. te laten weten aan M. Woeste dat het volstrekt onnauwkeu rig is dat het Bestuur het inzicht heeft van die werken uit te stellen. De onteigeningen en de studiën zijn op 't punt van geëindigd te worden en een gedeelte der werken zal zeer kortelings in aanbesteding gelegd worden. Onder eenen boom verpletterd. Een knaap, die te Harlebeke speelde iu de nabijheid van werklieden, die boomen omkapten, is gedood door eenen boom die omviel. De jongen was letterlijk ge plette rd. Messteken te UJckel. Eeu löjarige jongeling heeft donderdag te Ukkel, ter daats Langeveld, bij eenen twist onder jet spelen, zijnen kameraad een mes in den rug geploft en daarna de vlucht ge- De wonde is vijf centimeters diep, ge- aarlijk, doch niet doodelijk. Wildstroopersdrama. 'Zekere G., van Huldenberg, bij Yssche, getrouwd eu huisvader, had aan eenen vriend gezegd dat hij de schuilplaats van eenen grooten haas wist. De man trok daarop uit met zijn ge weer, toen men midden in het veïd een schot hoorde. 't Geweer moet bij ongeluk zijn afgegaan en C. had de lading in de zy bekomen. Hij stierf kort daarna. Een 13jarige jongen, die de vacan- cie by zijnen schoonbroer te Oudenaarde doorbracht, is op een velotochtje in de Schelde gereden en verdronken. Ongeluk te Gent. Twee jongelin gen verdronken. Donderdag namiddag deden vijf jongelingen een zeiltochtje op het kanaal van Terneuzen. Een rukwind deed het bootje omslaan eu alle vijf lagen in de vaart te spartelen. Drie hunner werden gered. De twee an deren verdronken. Deze zijn de oudste zoon van M. den seuateur Cooreman en een zoon van M. de Brouwer, bestuurder de fabriek La Gantoise. Het lijk van M. Jos. Cooreman is opge- vischt eu naar het kasteel zijns vaders gebracht, gelegen niet verre van de plaats waar het ongeluk voorviel. M. Cooreman, vader, die de zitting van den Senaat by woonde, was nog niet terug, toen het treurig nieuws reeds algemeen in de stad verspreid was. Priesterlijke benoeming. Z. II. de Bisschop heeft pastoor beneend te Sint Denys-Boucle, den E. H. S mspcur, onderpastoorte Eecloo. in vervanging van den E. H. Smetryns, die zijn ontslag geeft. Zienotariëele An no noen op de ALA" Bladzijde. tot middernacht Zondag 2é April 1898, dienstdoende Apotheker: Mr Ghysselinckx, Molen straat. Verleden zaterdag heeft men in het slachthuis alhier de eerste vleeschontsmot- ting gedaan met het stelsel Wodon. Dry dieren wegende om trent 700 kil. te zamen, werden iu tweemaal ge stoomd. Vleesch en vleeschzop, zijn op min dan twee uren verkocht geweest aan uiterst lage prijzen, om aldus aan ieder een gelegenheid te geven van die produc ten eens te proeven. Voor aanstaande bewerking zal het slachthuis voorzien zijn van het noodig materieel om den verkoop of het bewaren van vleesch en vleeschsap met do wen- schelijke zindelijkheid te doen. Wij hebben beide producten geproefd en uiterst smakelijk gevonden. Het ware echter te wenschen dat men reeds zout en peper gebruike hij het koken. Dt bouillon b was kloek eu deugdelijk maar zou nog beter in den smaak vallen met eene kleine toevoeging iu den ketel van zout, peper en kruiden om hem wat aroom b hij te zetten. IHet vleesch levert eene fijne, smake lijke stoverij met toevoeging van eenige ajuintjes, laurieblad en fijne kruiden. Botermarkt.- Heden zaterdag werden 802 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 5610 kilos. AALST.—Iweinszonen. Heden zaterdag avond, 23 April, Algemeene V ergaderiDg ter herberg van Petrus De SchryverBisschopstraat. Dagorde Retributie Aanveerding van nieuwe Leden Concert: piano en Zang. Nieuwerkerken. Morgen zondag 24 April, de groote Jaarlijksche Kermis Ten Hoek aan het Dorp. Volgens gewoonte zal het aldaar aan geen leute en muziek ontbreken in den namiddag allerhande volksspelen en des avonds opstijging van eenen luchtbal. Iedereen zal er als eenen vriend ontvangen worden. Denderhautem. Uitslag der aanbesteding van de vergrootiugswerkeu aan de parochiale kerk 1° Jansseus van Leupogem-bij-Aude- naarde, 66,900 fr. 2° Leonard Ver- straete vun Rnmbeke - bij - Rousselaere, __.,995fr. 3° Vital Zerck van Ninove, 59,212 fr. 4° Edmond Leyns vau Gent, 62,470 fr. 5° Frans De Meyer van Geut, 63,900 fr. 6° Richard Van der Storme au Denderhautem, 62,839 fr. Brandramp. Dijnsdag des voormiddags zijn te Den derhautem, wijk Torlindeu, 6 woningen de prooi der vlam men geworden. Het vuur liep zoo snel vooruit dat de Gemeeuteoverheid het voorzichtig oordeelde de hulp der Pompiers van Niuove in te roepen. Toen het Ninovesche Pompierskorps ter plaats kwamen waren de 6 woningen, stallingen, schuren eu den ganschen inboedel tot puin en asch gebracht. Men beweert dat de Ninovesche Braud- weér wat vroeger op 't ramptooneel zou verschenen zijn, ware het niet geweest dat een der mannen eerst naar huis moest gaan zeggen dat ze niet mochten vergeten zijne duiven te voeieren. Onzes duukens,waren zij er eene halve uur vroeger aangekomen de toestand zou de zelfde geweest zijn. Eeu vet zwijn dat gered werd, is ten gevolge der bekomen brandwonden moe ten afgemaakt worden. Oorzaak onbekend cn aanzienlijke schade. TE DENDERMONDE. Openbare Zitting van 22 Maart 1898. In zake van het Openbaar Ministerie tegen Verbeeck Hduard, blokmakersgast te St-Nicolaas, geboren te Nicukerken, den 3 November 1866, zoon van Petrus- Richard en van Verhelst Maria-Josephina; Verdacht van, al zich plichtig te hebben gemaakt aan bedriegelijke bankbreuk in de gevallen bij artikel 577* van het wet boek van koophandel voorzien; 6/subkzich fiichtig te hebben gemaakt aan enkele lankbreuk in de gevallen bij artikel 573* van het wetboek van koophandel voorzien; te Wichelen in den loop van 1896 Gezien het bevel der Raadkamer van 30 December 1897 Aangezien de verdachte, gefailleerde koopman, zich plichtig heeft gemaakt van geene blijken gedaan te hebben des inboe dels van zijnen laatsien inventaris en van de penningen, waarden, huisraad en voor werpen, van welken aard zij zijn, die hem sedert zijn toegekomen, te Wichelen in den loop van 1896 Om deze reden Gezien de artikels 573*, 472,583 van het wetboek van 18 April 1851489 van het strafwetboek, 194 van het wetboek van lijfstraffelijk onderzoek De Rechtbank, rechtdoende in eersten aanleg, verwijst de verdachte in eene gevangzitting van twee maanden en in de kosten bepaald op zestien frank 90 centiemen Beveelt dat het tegenwoordig vonnis zal aangeplakt en bekend gemaakt wor den op de wijze en in de vormen bij artikel 472 der wet van 18 April 1851, vastge steld en ten koste van den verwezene wijst te dien einde de dagbladen De Denderbode en De Dendergalm, beide verschijnende te Aalst aan, om het zelve vonnis bij extrakt aan te kondigen. Yoor gelijk afschrift, Afgeleverd aan het Openbaar Ministerie, De Griffier Jan Broecicaert. Zaterdag 23 April 1897. Tarwe fr. 00,00 a 00,05 Masteluin 20.25 a 00.00 00,00 a 00,oO Garst 00,00 a 00,00 Haver per 100 kil. 00.00 a 00,00 Aardap. roode de 100 kil. 0,00 a 0.00 Aardap. (geele nieuwe) 9,00 a 10,00 Boter per 3 kil 6,80 a 7,20 Eiers de 25, 1,44 a 1,53 Vlas, de 3 kil. 0.00 a 0,00 Viggenen, per koppel t. 55,00 a 65,00 Ajuin, 100 kil. fr. 17 a 18 volg. kwal. GENT, 22 April. Tarwe (per 100 kilos) fr. 21,00 a 23,00 Rogge 15.50 a 16,50 Haver 18,00 a 19,00 Gerst 00,00 a 00,00 Boter per kilo, 2,20 a 2,60 Eiers per 25, 1,50 a 1,60 ANTWERPEN, 22 April. Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 23,00 a 24,25 Rogge, 17,00 a 17.50 Wintergerst, 00,00 a 00,00 Zomergerst, 20,00 a 20,50 Haver, 19,50 a 20,60 Boekweit, 00,00 a 00,00 Boonen, 18,00 a 00,00 Bitterpeën, 14,50 a 00,00 De kuip boter werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr. 2,30 a 2,40. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,20 a 1,50. De aardappelen worden per zak, ver kocht aan fr. 8.00 tot 9,00. De eieren betaalde men per 25 stuks fr. 1,75 a 3,00. VEEMARKTEN, BRUSSEL, 22 April. —Kalverenmarki. Getal te koop gesteld 650. Prijs per kilogr. op voet Ir. 0,70 a 1,10 150 lammeren van fr. 14,00 tot 24,00. lluidenmerkt Ossen, 0,70 a 0,95 Stieren, 0,55 a 0,65; Koeien en veerzen 0,65 a 0,75 Kalveren 0,86 a 1,10. CUREGHEM-ANDERLECHT, 21 April. Ter veemarkt werden te koop gesteld Ossen 651 I Koeien en Veerzen Stieren 282 1 557 Men betaalde per kilogram op voet Ossen 0,70 a 0,82; Stieren 0,55 a 0,65: Koeien en Veerzen 0,55 a 0.65. GENT, 22 April. Getalie koopgestelde hoorenbeesten 829 Melkkoeien 38 1 Vette koeien 180 Groote ossen 8 Stieren 132 135 Magere beesten 192 147 12 Varkens 290 10 Loopers 3 112 Viggens 476 I. kw. 0.85 3» kw. 0.85 0.55 Jonge ossen Vaarzen Schapen Lammeren Kalveren Stieren le kw. 0.11 Koeien 0.80 Vaanen 0.15 0.70 0.65 Oeaen 0.15 0.10 0.65 Varken» 0.80 0.85 0.00 Kalven 1.80 0.00 0.00 HuidenmerktOssen-, koei- en vaar- zenvellen 0,80; Stierenvellen 0,67; Kalfs vellen 1,10. ceriewiukel, te Aalst. Adres te vragen ten bureele van Denderbode. Francisca De Cock, 13 Rapenstraat, nabij de Binnenstraat, te Aalst-Mijlbeek, heeft de eer te laten weten dat zij zich komt te plaatsen als Wasscheresse en Strijkersse, ten haren huize en verder ook uit strijken gaat. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten. Mannelijk geslacht 8 Vrouwelijk 8 HUWELIJKEN. C. Hoebeeck, schoenm. met C. Veree- keu, z. b. C. Verhoeven, z. b. met M. Roelandt, z. b. I. Verstraeten, twijnd. met J. Hendrikx, twijust. T. De Rouck, dagl. met M Ringoir, daglooust. A. Gillade, tabakb. met C. Vau der Niepeu, b. P. De Wolf, twijnd. met M. Van de Maele, twijust. V. Callaert, landb. met M. Bruylandt, landbouwst. G. Eylenbosch. dagl. met J. Tolleneer, z. b. F. Van Biesen, twijnd. met S. Van Delsen, z. b. C. De Nil, mets. met V, Rimbaut, z. b. H. Vinck, twijnd. met M. De Witte, twijnst.F. DeSaedeleer, werkm. met S. Van den Vincken, z. b, C. Van den Bremt, twijnd. met L. De Moor, z. b. P. Casteur. dagl. met L. Troch, br. D. De Raedt, twijnd. met M. Deshommes, twijnst. P. Herremau, wev. met M. Van de Perre, twijust. F, Sterck, twijnd. met M. Ringoir, br. A. Vranckeu, geud. met L. Van Neck, z. b. A. Van Vaerenborg, treinw. met B. Limpens, modemaakster. OVERLIJDENS. G. Van deu Bremt, m. Vinck, dagl. 75 j. Postw. C Vau den Spiegel, w" Reis, z. b. 72 j. Gentschestr. C. Boeykens, rn. Wauters, twijud. 39 j. Geldhofstr. J. D'Hoir, m. Matthys, bliksl. 39 j, Zout- str.M. Mertens, z. b. 63 j. Leopold str. F. Geysecs, wc Guilliaam, dagl. 44 j. Bollow.F. Troch, m. Verstrepen 58 j. VVithuisstr. J. Van Mol, m. Schutyzer, z. b. 68 j, Groenstraat. bij A. Ysebaert, rijtuigmaker te.Deinze 2 nieuwe buggys; nieuwe dogcarren laatste model6 tilburys 1 dogcar- tilbury allen met afslagende lederen kap pen; 3 cheeskarren; 1 calèche; 2 omni bussen allen voor 4 plaatsen; 1 schoone wagonette; i lichte briek voor 12 perso nen, alsook een groote keus van nieuwe wielen Amerika&nsche en gewone van 75 centimeters tot 1 m. 40 cent. hoogte. Alles gewaarborgd en genadige prijzen. Verkoopt ook in verwisseling. 'tegen brandgevaar en ongevallen. Vereeniging der Belgische eigenaars Voor de voorwaarden zich te wenden tot M. R. Van den Bossche. Stadsontvan ger, Keizerlijke Plaats, te Aalst. De Notaris VAN OUDENHOVE, te Denderhautem.zal met tusschenkomst van zijnen ambtgenoot den Notaris BRECK- POT, te Aalst, openbaarlijk verkoopen Gemeente Denderhautem. 1® Een Huis, in de Vondelen, groot 8 aren. Bewoond door de weduwe Roelandt-Guns, herbergierster. 2® Circa 3 hectaren 17 aren 91 centiaren meersch, land, bosch en weimeersch, in de Drijmeerschen, Eigemstraatveld, Boes- daal, Borrekensmeerschen, Killemeers- schen, Leebeke en op den Selkauter. Verdeeld in 8 koopen. Stad Ninove. 3e 2 hectaren 46 aren 60 centiaren, vette weide, gansch omringd met hagen, ge- naamdden Hinnenwinkel. —Verdeeld in 4 gelijke deelen. Gemeente Kerkxken. 4® En 1 hectaar30 aren 15 centiaren weide, op den Berg. Verdeeld in 4 deelen. Gebruikt door Gust. De Graeve^ koopman in hoornvee te Denderhautem. (Ziet verders plakbrieven.) „Inat?'D«nsdie ?'Mei 1898. Verblijf «17) om 2 uren, in Den Willekom by M. Joseph De Schryver, te Denderhautem, Leebeke.

De Denderbode | 1898 | | pagina 3