ZAAILANDEN WOONHUIZEN, WOONHUIZEN Hier is weêr eens PIE DONCHE Pie Daens OORLOG Allerhande Nieuws. Merklprijzen. en Meerschen 15000 Sparren Hopstaken Openbare Verkooping VAN WOONHUIZEN LAND en MEERSCH ZAAILANDEN ZAAILANDEN de ongelukkige spartelt ge weldig tegen de dood die hem voor oogen staat. Denderbode, In antwoord op uw nr van 28 April 1898, 2e bl. 4° kolom, uw artikel Groen meetingen, al mijn rechten op ander arti kels voorbehoudende. Zoo, zoo, ge spot met onze Meetiugen er is geen Volk, men lacht ons uit Maar, waarom durft gij niet komen en een verslag geven van die Meetingen Waarom durft ge daar niet komen tegen spreken Als ons redens zoo flauw zijn, ge zult het des te schooner hebben, in de presentie van al 't Volk. Elk die op de Meetingen komt der Christene Volkspartij, moet bekennen dat de openbare belangen daar besproken worden, in alle waarheid, onpartijdig, zonder iemand te krenken, te Bespotten of te smaden. Meermaals, Denderbode, is het ge beurd, dat er daar menschen waren van een ander gezindheid, die na de meeting verklaarden Al gelijk, 't is toch de waar heid 1 Indien het zoo gaan kon, dan zou 't beteren 1... En waarom, lieve men schen, zoudt gij niet helpen om het alzoo te doen gaan W'hebben gesproken bij de liberalen, zegt ge, ja Denderbode, en er was rede lijk veel Volk, ingezien het ten 11 ure was, als de duiven gingen inkomen, als de noenklok ep den Buiten al geluid was, ingezien ook de te late i uchtbaarmaking; bij de liberalen zijn wij geweest Doe eens uwen kerkboek open, in 't Evan gelie van St-Joannes, don Evangelist der Christene Liefde, staat er daar niet Hij is bij de zijnen gekomen en de Mijnen hebben Hem niet aangenomen. Ik pas dit toe, Denderbode, op d'Encecliek die een nieuwe wereld wil inrichten en elk op roept om die oude twisten te vergeren, en meê te helpen om de nieuwe wereld te helpen inrichten op de grondsteen van rechtveerdigheid en Christene Liefde, in èen woord gezegd door Volkswetten. Velen van uw lezers zullen deze woor den vatton en aan allen zeg ik hier den vriendelijken goeden dag. Aalst. 4 mei 1898. P. Daens. M. Petrus Daens bekent dus dat hij met de liberalen samenspant tegen do catholieke partij. Wij teeken dat aan. Menheer Petrus raadt ons aan eens onzen kerkboek te openen en de evange liën van den H. Joannes, Evangelist, te raadplegen en wij hebben het dan ook bereidwillig gedaan. Wij lezen kapitel XIII V, 21, 22, 24, 26, 27. Jesus deze woorden gesproken heb- bendo ontstelde zich in zynen geest bij het zicht der euveldaad die Judas ging plegen, en der dood die hij zou sterven en Hij deed deze verklaring In der waarheid, in dor waarheid, ik zeg het u, een van u zal mij leveren. De discipelen bezagon elkander, niet wetende van wien hij sprak. Simou Petrus deed hem teeken bij b Jesus te vernemen wie het was van wie bij sprak. Jesus antwoordde hem 't Is deze aan wien ik een stuk gedoopt brood zal ge it ven. En een stuk brood gedoopt heb- bende, gaf bij het aan Judas Escariotes, zoon van Simon. En zoodra Judas dit stuk genomen had, tradt Satan in hem. Jesus zegde hem dus Wat ge doet, doet hot zoo lt haast mogelijk. Ik pas die versen toe, Menheer Petrus, aan hen die de catholieke partij ver scheuren en verraden en ze uit beersch- en baatzucht ten voordeele van de joden onzer dagen, en der francma^ons be vechten. Waarlyk ze moeten ook Satan \uge- zwolgen hebben 1 Hier is PIE DONCHE j- voor de tweede maal. Denderbode, in antwoord op uw Nr van 28 april 1898, 2d® bl. 5de kolom, en ai myn recht van antwoord op ander ar tikels voorbehoudende. Sa, sa sa, 't is pront. Uwe geëerde Lezers zullen het wel op gemerkt hebben. Ik stuur u een brief, zonder éen woord smaad of haat, gansch passende op uw aanranding, en ge recht u op, als een pi ramide van Egypte en ge noemt mij een gemeenen lafaard. Sterk staat gij, waarachtig sterk in redeneering. Gemeenen lafaarden alles is gezegd. Dura lex, sed lex, verstaat go dat Fransch ik zal mijn recht van antwoord gebruiken, zoover ik kan, en voor al de Brieven die ge weigert op te nemen, zal ik u betrekken. Met sommige lieden half te goed, is dobbel zot. Dura lex, sed lex. (1) Heden bepaal ik mij u uit te dagen uw woord van lafaard in 't openbaar te komen goed maken ge moogt ook de drie Zustersteden van uw Arrondissement nemen. (2) Ik groet al uwe Lezers. P. Daens. Aalst, 4 Mei 1898. (1) G'hebt gelijk, man, reeds sedert twee jaren moesten wij u voor den Rechter ge daagd hebben wij hebben tot hiertoe met u medelijden gehad... maar den weg naar Den- dermonde is niet opgegraven, hoor je (2) Wij herhalen het, en 't zal hier beter gehoord worden dan dat wij het te midden der Groote Merkt gingen uitroepen Pie Daens-Mayart, g'hebt 't schuit tan kant gestoken gelijk cenen gemeenen lafaard I Ziedaar, zijt ge nu te vrede 'l En als 'teone uitdaging geldt, neem het niet kwalijk, man, aan eenen verachtelijken verrader, gelijk gij, zou niemand zich willen vuil maken, hoor je ook I go liegt als 'neu gemeeue en verachter- lijke schoft als ge schrijft dat onze Bel gische soldaten naar Congo kunnen gezonden worden, dat het Belgisch bloed er zal stroomen gelijk het Spaansch bloed in den Cuba. Onze Grondwet verzet er zich tegen... Honderd franks aan de armen als Pie Donche ons kan bewijzen dat onze Bel gische soldaten, tegen wil en dank, naar Congo of 't is gelijk naar welk vreemd land kunnen gezonden worden. Uit Dendermonde meldt men ons dat de Daensisteu daar geen lokaal kuu- nen bekomen voor hunne meeting van M. Van Ranst, baas van do gekende danszaal, heeft aan P. Daens'laten weten dat hij de groenen in zijn zaal nimmer ontvangen wil. De affichen der groenen werden ver brand. tussehen Spanje en de Ver. Staten. De Blocus van Cienfuegos is door het Spaansch schip Montserrat doorgebroken. Men beweert dat de tusschenkomst der mogendheden door de Vereenigde Staten slecht aanzien wordt. Men verzekert dat eene Spaansche vloot kortelings van Cadix zal vertrekken om de Amerikaansche positie van de Antillen te gaan innemen. Madrid, 6 mei. Generaal Primo-de Riveira, oud gou verneur, generaal der Philippijnen tele grafeert van Port-Saïd aan een Madri- leensch dagblad Het Amerikaansch escader kan de onversterkte plaatsen verdelgen, doch ban zich nooit van Manilla meester ma ken. Gave God dat de Amerikanen tot eer van Spanje zulks aanvingen. Washington, 6 mei. Men telegrafeeri dat de Amerikanen zich bereiden om morgen zondag Porto- Rico aan te vallen. Oproeren in Spanje. Murcia, 6 mei De arbeiders-werkstakers hebben de wanorders voortgezet. Zij hebben de tele graafdraden doorgesneden en het stadhuis in brand gestoken. Het vuur kon uitgedoofd worden. De rechtbank werd in brand gestoken en geplunderd en de archieven zijn ver brand. Vervolgens hebben zij de gevangenen in vrijheid gesteld, de treinen tegenge houden, de dynamietbewaarplaatsen ge plunderd en den voorraad onder elkaar gedeeld. De toestand is zeer erg. Stedelijke Werkbeurs van Aalst. Worden gevraagd 1 loodgieter, leerjongen 2 schoenma kers, leerjongens 1 smid, halve gast 1 behanger, leerjongen 1 daglooner met een weinig geleerdheid een goede letterzetter eenige marmerbewerkers. Vragen werk '6 koetsiers smeder, leerjongen fabriekwerkers. Botermarkt.— Heden werden 799 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 5600 kilos. Aan ons blad van beden be- hoort als bijvoegsel de Uurtabel des ijzerenwegs welke met de meeste zorg verbeterd is. Aalst. Programma van 't Con cert welke zal gegeven worden op Zondag 8 Mei 1898, om 11 en half uren 's morgens, op het kiosk ter Groote Markt, door de Fanfaar der Kweekelingsschool van het Leger, onder het bestuur van Mr Van der Linden 1. Ronde des petits pierrots, marche, Max. 2. La Brnyère, ouverture, Kessels. 3. La Milanaise, mazurka-caprice. Cosotli. i. Grand air de Jérusalem, pour luba. Van der Linden 5. Im Namerlicht, walz, Faust. Meldert. Morgen, Zondag 8 Mei, Muziekfeest aan 't welk verscheidene Maatschappijen zullen deelnemen. DenderbautemLui- sterrijk Festival op Zondag 15 Mei 1898,om 3 uren namid dag,ter gelegenheid der inhul- W diging van het vaandel der katholieke Faufarenmaatschappij Moed en volherding. Dinsdag avond is Anna Gillias, oud 17 jaar, ten huize van Jos. De Smet, Penitentenstraat, te Geerardsbergen, waar zij als kleermaakster werkte, van de trap pen op de vloersteenen gevallen. De val was zoo erg dat hare hersenpan gekloven werd. Zij overleed eenige ureü nadien. Het was de eerste dag dat het meisje in dit huis werkte. Aan de Recolettcnbrug te Gent viel dezer dagen een kind in het water. Een becrihouwcrsgast aarzelde niet in de ri vier te springen om het te redden. Hij was waarschijnlijk geen goed zwemmer, of wel ontging hem de macht, om het bo ven water te houden. Men vreesde een oogeublik den redder en het kind te zien omkomen. Op dit oogenbiik kwam M. Rodolf Steiulen, de gekende roeier vau den Club Nautique voorbij. Hij sprong do twee drenkelingen ter hulp en kou gelukkig het kiud grijpen. Dan kouden Lij middel der reddingstuigen het slachtoffer eu zijn redder op het drooge gebracht worden. Groote brand ramp te St. Nicolaas. Donderdag morgeud kwart vóór 5 uren,wer den de burgers uit hunue nachtrust ge wekt, door het storm gelui der klokken van St. Niklaas en O. L. V. kerken. De plaatselijke pompiers met do spui ten der stad, policie, gendarmerie, mili tairen onzer bezetting, werklieden der fabriek Janssens - De Decker met de brandspuit dier fabriek, priesters uit de O. L. V. kerk, burgers en geburen snel den toe. Geheel het onlangs opgebouwde fabriek der firma Bruwiere, broeders en zuster, gelegen in do Casinostraat, stond in laaie vlammen. Het gebouw was 3 verdiepen hoog, daarnevens staat de mekaniekweverij, in beweging gebracht door de gaz, opge tuigd met 26 ijzeren getouwen voor jaquartstoffen en wollen doeken, alsook enen bobijnmolen. Dit alles, met de stukken op de getou wen, ligt in assche. Reeds was de hoek der kornis, aan de achterkeuken van het voorhuis aan het branden en waren de ruiten gesprongen, toen een soldaat van het garnizoen op het dak kroop eu, met emmers water die de geburen hem aanbrachten, kon hij het begin van brand aldaar blusschec. Geluk kiglij k, want aan het voorhuis palen ver- schillige schoono woningen der Casino straat, die allen in gevaar van brand ver keerden. Do meisjes van het fabriek met ver- schillige werklieden, hebben al de stoffen en weefsels die zich in het magazijn op de verdiepen van het voorhuis bovonden,met de meubels eu de boeken met de geschrif ten van het bureel, in de woning der go- buren gebracht. Ofschoou de pompiers, even als de werklieden van het huis Janssens-De Decker met hunne brandspuit gedurig water in het brandende gebouw sproeien, was dit alles vruchteloos en moest men zich beperken met de aanpalende gebou wen te vrijwaren. Alhoewel er een stofregen viel, kon dit weinig hulp bijbrengen. De firma Bruwiere is in de nijverheid gunstig gekend, reeds is zij lange jaren in werkzaamheid en nu onlangs had zij aan palende gronden gekocht achter 't woon huis gelegen en haar fabriek en weverij gausch en geheel opgebouwd. Wat de mekanieken betreft bare werkhuizen waren naar de laatste verbeterde stelsels opgetuigd. De schade door den brand veroorzaakt is aanzienlijk en door eene assurancie gedekt. Vau de gebouwen staan de muren recht doch in gevaar voorover te vajleu onge lukkiglijk zullen er weer een groot aantal werklieden door deze ramp hunne brood winning verliezen, want vooraleer die heropgebouwd en gemonteerd is, zal er nog wat tijd verloopen. Later. Hot fabriek Bruwiere brandt nog, 't is 9 u. 56. De hooge bloote muren leve ren gevaar op. De ateliers met ijzeren getouwen en moteur zijn als bij eeu won der gespaard gebleven. Men bluscht nog. De pompiers zijn den brand meester. (Handelsblad.) Drama te Grand- Rechain, Verviers. Eeu meisje van 14 jaar Catharina Baiverlée, naar het gehucht Stock gaan de, geladen met twee boterkorven, werd ontmoet door den 26jarigen Victor Lam- brette, een meubelmakersgast. Hij vroeg aan de kleine Catharina hoe zij heette en loste toen op haar vier re volverschoten. Het kind viel neer en de moordenaar sleeple het op de helling van den weg, waar bij het voor dood liet liggen. Daarop ging hij naar huis. Aan zijne zuster vertelde hij op den onverschilligsten toon der wereld wat er gebeurd was en, toen deze hem op de strengste wijze over zijn barbaarsch ge drag berispte haalde hij andermaal zijnen revolver te voorschijn en loste twee scho ten op zijne zuster. Deze werd slechts licht getroffen en k>n vluchten De moortilnaar ging toen naar Ver- viers, waar hij den nacht doorbracht, 's Morgens naar Grand-Rcchain terug- keerende, ontmoette hij twee dorpelin gen, op welke hij ook schoten loste. Op dit oogenbiik werd hij door den veld wachter, geholpen door deze twee per sonen aangehouden. Hij weigert elke gestelde vraag te be antwoorden. Zie notariëele Aiuioncen op de 4de Bladzijde. Burgerlijke Stand dei- Stad Aalst. Geboorten. Mannelijk geslacht 7 .7 Vrouwelijk 10 HUWELIJKEN. P. De Cock, vleechh. met J. Bourgeois, z. b. F. Luycx, tw. met E. Valckenborgh, z. b. L. Welleman, tabakb. met L. Arys, kleerm. A. Bogaert, tw. met M. Troffaes, br. OVERLIJDENS. Th. D'IIaens, winkelierster, 86 j. Nieuwstr. M.Vergucht vr. Dnmont, z.b.ülj. Scherrestr. F. Coppens m. De Goet,meta.32 i. Brussel.st. J. Vau Rillas, z. b. 90 j. Leopoldstraat. G. DeWaclm. Boel.landb. 55 j. Botennelkflt. J. De Couinck, tabakbew. 18 j. Zonuestraat. B. De Craecker w® Wellekens, z. b. 84 j. Scherreatraat. 6 kinderen onder de 7 jaren. Zaterdag 7 Mei 1897. Tarwe fr. 30,00 a 32 00 Masteluin 23,00 a 28.00 20,00 a 21,00 00,00 a 00,00 22.00 a 23,00 0,00 a 0,00 8 50 a 9,50 6,12 a 7,02 1,44 a 1,53 0.00 a 0.00 55,00 a 65,00 kwal. Garst Haver per 100 kil. Aardap. roode d<' 100 kil. Aardap. (geele nieuwe) Boter per 3 ki! Eiers de 25, Vlas, de 3 kil. Viggenen, per koppei r. Ajuin, 100 kil. Ir. 20 a 25 volg. HOPMARKTEN. AALST. Beschikbare 1897-SA 34/00 fr 8 merk. 31/00 fr. 1896 fr. 14/00. Nieuwe oogst octob. novem. 46/47. POPERINGE. Stad. 45 fr. Dorp fr. 00 Markt onveranderd. GENT, 6 Mei. Tarwe (pe/ 100 kilos) fr. 29,00 a 30,00 Kogge 20,00 a 21,00 Haver 20,00 a 22.00 Gerst 18,00 a 00,00 Boter per kilo, 2,00 a 2,10 Eiers per 25, 1,50 a 1,65 ANTWERPEN. 6 Mei. Granen. Op de markt, gehouden in Het Bolleken, werd bijna niets verhan deld uit oorzaak der lievige verhooging in de prijzen. De kuip boter werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr. 2,30 a 2,40. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,25 a 1,40. De aardappelen worden per zak, ver kocht aan fr. 8.00 tot 10,00. De eieren betaalde men per 25 stuks fr. 1,75 a 3.00. VEEMARKTEN BRUSSEL, 6 Mei. Kalverenmarki. Getal te koop gesteld 560. Prijs per kilogr. op voet Ir. 0,66 a 1,10 10<> lammeren van fr. 15,00 lot 25,00. Huidenmerkt Ossen, 0,70 a 0,95 Slieren, 0,55 a 0,65; Koeien en veerzen 0,65 a 0,75 Kalveren 0,85 a 1,10. CUREGHEM-ANDERLECHT, 5 Mei. Ter veemarkt werden te koop gesteld Ossen 568 I Koeien en Veerzen Sticrnn 241 621 Men betaalde per kilogram op voet Ossen 0,70 a 0,83; Stieren 0.55 a 0,66: Koeien en Veerzen 0,55 a 0.62. GENT, 6 Mei. Gt'taiie koopgestelde hoorenbeesten 550 Melkkoeien 29 Vette koeien 140 Groote ossen 2 Slieren 77 Jongq ossen 84 Magere beesten 115 Vaarzen 102 Schapen 10 i Varkens 258 Lammeren 17 Loopers 3 Kalveren 101 Viggens 375 Slieren l®kw. 0.70 Ja kw. 0.60 3« kw. 0.50 Vaarzen Ossen Vi 0.7J 0.75 0.63 0.70 0.69 0.00 Kalvers 1.30 1.00 0.00 HuidenmerktOssen koei-en vaar- zenvellen 0,80; Stierenvellen 0,67; Kalfs vellen l,lo. PAR1JS-La Villctte. 5 Mei. Ter markt verk. l*k. 26k.3°kil. Ossen Koeier Stieren Kalveren Schapen Varkens 1598 1554 1-46 1-35 i-20 239 221 1-44 1-25 1-15 217 213 1-00 0-90 0-80 1494! 1042 1-80 1-60 i 1-40 16742! 16242 1-90 1-70 1-50 5242 i 5242 1-48 1-40 1-35 De Notaris Breckpot, te Aalst, zal ter tusschenkomst vau zijnen ambtgenoot Meester Englebert, Notaris te Brussel, met gewin van palmslag en gelagen openbaarlijk verkoopen ÏO hectaren, 34 aren gelegen te Aalst, Nieuwerkerken, Denderleeuw, Brpe, Haaltert en Herdersem. Alles breedvoerig bij plakbrieven aan- Instel, Dijnsdag 24 Mei .aQ8 Verblijf, Dijnsdag 7 Juni om 2 uren namiddag, ter estaminet van den heer Joseph Van der Vorst, te Aalst, aan de Groote Kerk. Studie van den Notaris De Sadeleer, te Erembodegen. MERKWEERDIGE VERKOOPINC van en BOONÜiTAIiEN, te Erembodegem, op Maandag 9 Mei 1898, otu 1 ure nanoen. Openbare verkooping TE NINOVE. in de Geerardsbergschestraat Door het ambt van deu Notaris VAN HAM, te Ninove, met tusschenkomst van zijnen ambtgenoot Meester ROELS, te Deinze, zal er openbaarlijk worden ver kocht, ten verzoeke van deu heer Edgard Soetens, haudelaar te Ninove. Twee Huizen met afhangende Gehou wen eu Grond, te Niuovc in de Geerards bergschestraat, bij grondplan afgebeeld Eerste lot. Een Huis met Remise, Moeshof en mime Gebouwen van Garenfabriek en Machieuplaats met Stoomtuig, gekend ten kadaster onder sectie B, nummers 832b, deel eu 832p deel, groot volgens meting 5 aien 30 centiaren en palende noord den heer Emiel Vau der Schuereu, oost het volgende Lot en de Beverbeek, zuid de Straat en west den heer Simous- Milo. Tweede lot. Een Huis met afhangende Gebouwen van Remise en Stal met Tuin groot in oppervlakte volgens meting 4 aren 80 centiaren, sectie B, deel van nummers 832e en 832e, palende oost Jan-Baptist Roelandt eu de Beverbeek, zuid de Straat, west en noord het eerste Lot. Deze Huizen hebben Remise eu sterke afhangende Gebouwen, vroeger dienende voor Garenfabriek zij kunnen benuttigd worden tot het inrichten van allen han del. Het recht van samenvoeging of accu mulatie blijft voorbehouden. De koopers zullen in het vrij gebruik ^komen deu 1 Juli van dit jaar. Intusscheui kan men den Eigendom gaan bezichtigen de Maandagen van elke week, vaD 10 tot 11 uren 's voormiddags,en alle nadere in lichtingen en plakbrieven bekomen ter studie van den Notaris VAN HAM, voor noemd. Enkele zitdag MAANDAG 9 MEI 1898, om 2 uren namiddag, ter hei berg van den heer Remy Groeninckx, in do Geerards- bergschestr;;a(, te Nii-ove. De Notaris VAN OUDENHOVE, te Denderhautem.zal met tusschenkomst van zijnen ambtgenoot den Notaris BRECK POT, te Aalst, openbaarlijk verkoopen Gemeente Denderhautem. 1® Een Huis, in de Vondelen, groot 8 aren. Bewoond door do weduwe Roelandt-Guns, herbergierster. 2® Circa3 hectaren 17 aren 91 centiaren meersch, land, bosch en weimeerscb, in de Drijmeerschen, Eigemstraatveld. Boes- daal, Borrekensmeerschen, Killemeers- schen, Leebeke en op den Selkauter. Verdeeld in 8 koopen. Stad Ninove. 3e 2 hectaren 46 aren 60 centiaren, vette weide, gansch omringd met h^gen, ge- naamdden Hin nen winkel. Verdeeld in 4 gelijke deelen. Gemeente Kerkxken. 4® En 1 hectaar 30 aren 15 centiaren weide, op den Berg. Verdeeld in 4 deelen. Gebruikt door Gust. De Graeve, koopman in hoornvee te Denderbautem. (Ziet verders plakbrieven.) Instel Dijnsdag 3) M ,R0S Verblijf 17),Met om 2 uren, in Den Willekom bij M. Joseph De Schryver, te Denderhautem, Leebeke. OPENBARE VERKOOPING TE AALST. De Notaris LIMPENS, te Aalst, en de Notaris MOENS. te Lede, zullen ten verzoeke van wie het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, open baar te koop aanbieden Stad Aalst. Eerste koop. Een Woonhuis met zijne Erve, gestaan en gelegen Ie Aalst, achter de Werf kapel, in hei Molenstraatje, uitmakend deu hoek dezer met de Achterstraat, gekend hij kadaster sectie A, nummer 76', komende aan de Achterstraat, aan gezegd Mo lenstraatje en aan den heer P. De Paepc. Verhuurd per maand legen 17 franks. Tweede koop. Een Woonhuis roet zijne Erve, gestaan en gelegen te Aalst in de Keizerstraat, al waar liet geteekend is Nu 20, gekadastreerd sectie A, nummer 72. uiet eenen inhoud van een aar. hou- mledc van den eenen kant aan de erven Louis Hurny- Antlirunis. van den anderen aan De Smet-Simons én vao achteraan den eigendom van denheerMoycrsoen- Liénart. Verhuurd tegen 13 franks per maand. ZITDAGEN: Instel, MAANDAG 9 u_. |aQQ Verblijf. MAANDAG 23 l8U8' ten 3 uren namiddag, ter herberg «'t Land van Riem,» bij den heer Victor Kcppens. Studie van den Notaris Limpens, te Aalst. OPENBARE VERKOOPING VAN 1° perceel Meersch, te Meire, Oostdorp, groot 17 aren. 2° perceel Land, te Meire. Oostdorp, sectie C, nummer 217, groot 11 aren, 80 centiaren. 3° de zuidhelft eenor behuisde Hofstede, te Meire, Oostdorp, groot in het geheel 37 aren, 74 centiaren. ZITDAGEN Instel 14, Verblijf 21 Mei 1898, om 3 uren namiddag, ie estaminet gehouden door den heer G. D'Haese, te Aalst, Statiestraat, 24. Door Sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING VAN TE AALST. De Notarissen DE PAUW en LIMPENS, Ie Aalst, zullen ten veizoeke van wie hel behoort, met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen Eerste Koop. Zeven nevensrenstaande Woonhuizen. Ie Aalst, in den Postweg, geteekend N. till, tit. 123, 123, 127, 129 en 1M, b-keiid ten kadaster sectie B, nummers 434a. 454r, 434c, 434d, 434e, 43ir en 434c, met eene totale grootte van 3 aren, 70 centiaren, palende van de eene zijde aan huizen van den heer Chéri Schelf hout -Nuyts, Notaris, te Oordegem, en vau dcaudsre zijde aan den volgen len koop. Deze koop Zal onder voorbehoud van samenvoeging opgeroepen worden in zeven Kiten, le weten I" Lot. Ihl Huis dragende N. 119. bekend ten kadaster sectie B, nummer 4 4amet eene grootte van 60 centiaren, staande naast de huizen vau deu heer Schelf bout-.Nuyts. 2'Lot. Hetg-ne nevens voorgaande, dragende N. 121. hekend ten kadaster sectie B. nummer 434u, met eene grootte van tiO centiaien. 3® Lot. - Ilctgene daarnevens,dragende N. 123, hekend ten kadaster sectic B, nummer 434c, niet eene gmolte van 30 Centiaren. 4' I/it. Hetgene daarnevens, dragende N" 123. bekend l-n kadaster sectie B, nummer 434o, met eene erootte van 50 centiaren. 5' Lot. Hetgene daarnevens, dragende N'. 127. bekend ten kadaster sectie B, uumnn r 434e, niet eene grootte van 30 centiaren. 6® Lot. Hetgene daarnevens, dragende N. 12m, bekend ten kadaster sectie B, nummer 434r, met eene grootte vau 30centiaren. Lut. En hetgene daarnevens of nevens den volgenden koop, dragend-- N. 131, bekend ten ka daster sectie B, nummer 434o, met eene grootte vau 00 centiaren 1 lot ingesteld fr. 1700. 5 lol ingesteld fr. 1760 2 lot ingesteld fr. 17*0. li lot ingesteld Ir. 1720. 3 lot ingesteld fr. 1700. 7 lot ingesteld fr. 1720. 4 lot ingesteld fr. 1780. Tweede Koop Vier Woontiuisjes en Tuin daarachter gestaan eu gelegen le Aalst, uitmakende den hork der Sche.rre- straal eu den Postweg, houdende in deu Postweg aan voorgaande» koop en in de Scherreslraat aan dm volgenden koop, en samengesteld uit het Huisje dragende n'62 bekend ten kadaster sectie B. nummer 6. 4a/bis, met eene grootte van 60 centiaren hetgene dragende n' 63, sectie B, nummer 634a/2uis. m:t eene grootte vau CO centiaren hetgene dragende nr 63. sectie B, nummer 634c/2ms, met eene van grootte 60 centiaien hrlgene dragende nr 67, sectie B, nummer 634b/4bis, met eene grootte vao 70 centiaren en eenen l uin, sectie B. nummer &5h, met eene grootte v n 3 aren, 10 centiaren. Ingfficld fr. 4800. Derde Koop. Zes nrvensernstaandu Woonhuizen, te Aalst, in He Scherreslraat, nevens voorgaanden koop, dragende de Pi. 09, 71, 73, 73. 77 en 79, bekend teu kadaster sectie U, nummers 435c, 435o, 433«,433r, 135c en 435h, met eene grootte ieder vau 70 centiaren, hou dende van de eene zyde aan voorgaanden kooplen van de andere zijde aan eene partij grond van deu heer Leon Van Overstraeten-Hyde. Deze koop zal opgeroepen worden onder voorbe houd van satneuvoeging in zes loten, te weten t'Lot. Zijnde het Woonhuis naast koop twee, dragende N. 69. sectie B, nummer 435c. 2-Lo.. Zijnde hetgene daarnevens, dragende N. 71. sectie B, nummer 433o. 3® Lot. Zijnde hetgene daarnevens, dragende N. 73. sectie B. nummer 433z. 4' Lot. Zijnde hetgene daarnevens, dragende N. 75, sectie B, nummer 435r. 3* Lol. Zijnde hetgene daarnevens, dragende N. 77, sectie B, nummer 433c. 6° I ct. Zijnde het Huis nevens den eigendom van den heer Leen Van Overstraeten-Hyde, dragende N, 79, sectie B. nnmmer 45Sh. 1 lot ingesteld fr. 1800. 4 lot ingesteld fr. 1800. 2 lol ingesteld Ir. 1840. 3 lot ingesteld fr. 1780. 3 lot ingesteld fr. 1800. 6 lot ingesteld fr. 1780. Vierde en laatste Koop Vier acvenseenstaande Woonhuizen met Afhange- lijkheden, gestaan te Aalst, in de Scherreslraat. dra gende de N. 49, 47, 43 en 4Si, bekend len kadaster sectie B, nummers 43(ln, 430q, 430p en 430o, met een.- totale grootte van 4 aren. 30 centiaren, palende ten voorboolde in de Scherrestraat, van de eene zijd» aan huizen van den heer J. De Raeve-Wautcrs en aan den heer Van Kerckhove, van de andere zijde aan huizen van de heeren üèsiréen Jan Baptiste Franck en van achter aan den eigendom vau deu heer Ed- mond Steleman. Deze koop zal onder voorbehoud van samenvoeging worden opgeroepen in vier loten, te weten I® Lot. Het Huis naast den heer De Raeve- Wautcrs, dragende N. 4», sectie B, nummer 430a, met eene grootte van 1 aar, 5 centiaren. 2* Lot. Hetgeno daarnevens, dragende N. 47, sectic B, nummer 430q, met eene grootte van 1 aar, 5 centiaren. 3® Lot. Hatgene daarnevens, dragende N. 43>, sectie B, nummer 4ö0p, met eene grootte van 1 aar. 5 centiaren. 4® Lot. Het Huis nevens de heeren Frauek, dragende N. 43:, seetie B, nummer 430o, met eeie grootte 1 aar, 15 centiaren. 1 lot ingest'-ld fr. iOtiO. 3 lot Ingesteld fr. 2080. 2 lol ingesteld Ir. 2080. 4 lot ingesteld fr. 2120. ZITDAGEN: Instel. MAANDAG 2 Mfr, Verblijf, MAANDaG 10 MEI 48B8' telkens om 5 uren namiddag, tor herburg In Sint- Antoniiis, hij Midame Weduwe Benoit Van Hum- beeck, te Aalst, in de Molenstraat. Voor nadere inlichtingen vertoege men zich ter studiën van boven genoemde Notarissen DE PAUW en LIMPENS le Aalst. OPENBARE VERKOOPING van te Wanzele en Smetlede. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen, de volgende goederen, gebruikt door deu heer Domi- nicus Govaert Gemeente Wantele. Een perceel Land, op Wanzelckauter.gekadastreerd w ijk A, nummer 729, met eene grootte van 23 arun 50 centiaren; palende ten oostoaan de Godshuizen van Gent, ten zuide aan den heer Hippolytu Biancquaert, ten weste aan de Straat, eu teu noorde aan den lieer Pranciscu* Blondeel. Gemeente Smetlede. Een perceel Meersch, in de Ovcrmeerschen, geka- kastreerd wijk A, nummer 814. met eene grootte van 13 aren 40 centiaren; palende len ooste aan de beek, ten zuide aan de kinderen Blondeel, ten weste aan den Klaarbosch, en ten noorde ook aan de kinderen Blondeel. ZITDAGEN: Instel Dijnsdag 17) Verblijf 31)Me' 189t(' teu 3 uren namiddag, ter herberg genaamd «St-Annai bij den heer Frans Govaert, te Wanzele, aan de Breedestraat. OPENBARE VERKOOPINO van BobcIi en Meersch, te HOFSTA DE en WICHELEN. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoo pen de volgende goederen, gebruikt door de weduwe vanCh.-L. Van Hauwermeiren Gemeente Hof stade. Eerste koop. Een perceel Land, gehucht Euck- hout. op hel Meervcld. groot volgens meting39 aren, 56 centiaren, gekadastreerd wijk A, nummer 111, met eene grootte van 39 aien, 70 centiaren, palende ten ooste aau de erven van Felix Classsens, ten zuide aan den heer Van Mossevelde, ten wests san de erven van Franciscus He Coninck en ten noorde met half kauterbaan aan de weduwe van J.-B. Van Hanwermeiren. Verdeeld iu oost- en westhelft. Tweede Koop. Een peroeel Land, op het Bab- belaerveld, groot volgens meting 13 arsu, 18 centi aren, gekadastreerd w ijk A, nummer 949, met eene grootle van 12 aren, 70 centiaren, paleude (en ooste aan de kinderen Matthys, ten zuide aan de Vondel heek. ten weste aan den heer Leirens en tee noorde aan den Babbelaarweg. Derde koop. Eeu perceel Bosch, op deu Drinke- ling, groot volgens meting 11 areD, 18 centiaren ge kadastreerd wijk A, nummer 41. met eene grootte van 11 aren, 30 centiaren, palende ten ooste aan deu heer I loktor Gaudron, ten zuide aan Joannet- Raptiste Van Hauwermeiren, ten weste aau de Veld- baan en ten noorde aan Pelrus-Joannes Huylebroeek. Gemeente Wichelen. Vierde koop. Eon perceel Meerich, in de Her- rewegheuieorschen, gekadastreerd wijk A. nummer 149d, met eene grootle van 18 aren, 40 centiaren, palende oost over de Sloot aan de gemeente Berlsere, ten zuide a:.u den heer Pastor Seraphinus Van Her- rewrghe, 'en west aan de weduwe Beeckman en den Arme van Wicheleu, ten noorde aan verscheideuen. Derde en laatste Zitdag Vrijdag 13 Mei 1898, telkens om 3 uren namiddag, Ier herberg In Ter- kuuicrcnbosch, bijAniand De Kerpel, te Hofstads, Kamdries. OPENBARE VERKOOPINO van goede gelegen te Erembodegem. De Notaris DE GHEEST. te Aalst, zal met gewin vau palmslag eu gelagen, in bel openbaar verkoopen, de volgende goede Zaailanden, gelegen te Erembode- gem, te weten Eerste koop. Het perceel Land gelegen op don Moleukauter, gekadastreerd wijk B, nummer 201, met eene grootte van 23 aren, t'O centiaren, palende teu ootje aan Franciscus Uyllenbove. len zuids aan de erven Ahbeluus, ten weste aau de Hospicitu van Geut en teu noorde aan het Osbroekstraatje. Gebruikt door Joseph De Smet. Tweede koop. Het perceel Land gelegen op den HoogenVosholle, aao Boekboutbere, gekadastreerd wijk A. nummer 775, met eene grootte van -.'7 aren. 80 centiaren, palende ten ooste aan de erven Sche pers en Joannes Vao de Velde, ten zuide aan den heer Adrianus De Gendt, teu wesle au Leonardus Go vaert en ten noorde aan M. Leonardus Verleysen. Gebruikt door Petrus Van Vaercnbergh. Derde eoop. liet perceel Land, gelegen op den Leegen Vosholle, nabij voorgaande, gekadastreerd wijk A, nummer 702, met eene grootte van 23aren, 6o centiaren, palende teu ooste aau Carulus De Wilde, ten zuide aau Jacobus Van Holsbeeck, tan weste ook aan Jacobus Van Holsbeeck en aau de erven De Coninck en ten noorde aan de familie De Loose. Gebruikt door Franciscus DUaeu. ZITDAGEN: Instel, WOENSDAG 18 Verblijf, WOENSDAG 25 Mtl ,888' teu 4 uren namiddag, ter herberg genaamd i Hat Land van Riem, i hij den heer Victor Koppens, te Aalst, Niauwstraat, nabij de Groote Markt.

De Denderbode | 1898 | | pagina 3