Merklprijzen. M E B E L S IILHHIJSCHOOL ZAAILANDEN DAAROMD. 1884-1898^""-'^ Mei ol' Bloeimaand Leve onze Catholieke Candidates! Jaarlij lische Bedevaart Allerhande Nieuws. Een schoon jont] JUELKSCHAAP,1 Groot Magazijn HUISMEIJBELS Rusland. Aan postzegelliefhebbers. Venditie van Meubels, Onroerende Goederen, HOOI EN NAGRAS 6 HTTIZEIT ZEIEIsr BZTTIS EEN HUIS en LAND LAND en MEERSCH ZAAILANDEN VAN WOONHUIZEN en Meerschen, Nummer een, vrienden, in 't vier kantig zwert, Het óken daar do oden dat is naar ons hert ganscbe Land in 1884 naar den val van 't liberaal ministerie Frère-Bara Graux verzuchtte, val, die een einde stellen zou aan den schoolstrijd die reeds zooveel bloed had doen vergieten, zooveel tranen doen vloeien en zooveel miljoenen en miljoenen verslonden, bij zooverre dat de finaDcieelen toestand van de overgroote meerderheid der steden en gemeenten zeer bedenkelijk was geworden, Eu die verzuchting was zoo algemeen dat, na dien val, er eene algemeene ont lasting is ontstaan, die door de liberale bladen zeiven is bestatigd geworden. Nu heden wordt door iedereen, zelfs door rechtgeaarde liberalen, erkend dat alleen een catholiek ministerie mogelijk is en het Land bevrijden kan der verwoe stingen van het socialism. Is dat de waarheid niet, kiezers Stemt dus onder nummer 1. Stedelijke Werkbeurs van Aalst. Worden gevraagd 1 behanger, leerjongen 1 kleermaker, halve gast2 schoenmakers, leerjongens; 2 smeders 1 halve on 1 volle gast; eeuige marmerbeworkers. Vragen werk koetsiers smeder, leerjongen fabriekwerkers. is de dichterlijke maand bij uitnemend heid. Ongelukkig is ze in werkelijkheid veelal minder liel dan de dichters ze wel afschilderen. Dit jaar heeft ze waarlijk den zomei ingesteld. Nogthans hebben we in deze maand de zooge laamde ijs- heiligen of de drij gestrenge Heeren ge had. namelijk den 11* S' Mamertus, den 12 S' Pancialius en den 13* S' Servatius. Deze Saints de glacé, zeggen de fran- schen, strenge Hemzeggen de duit- schors, hebhen dit jaar, niettegenstaande de voorzegging dat zij dees jaar gingen gezapiger to werk gaan, niettemin hun best gedaan om hunne oude reputatie niet te verliezen Koud weder, hevige nooderwind, regen, hagel en zelfs donder hebben wij gehad. Te Mechelen hebben ze een onweder gehad, met zware don derslagen dat niemand nog zulks herin neren kon. De fransehen zeggen daarvan Saint Mamert, Saint Panerace, Et Saints Servais, Sans froid ces Saints de glacé Ne vont jamais. En dat moet wel waar zijn, want de hoveniers wachten tot deze dagen voorbij zijn, om teedere, weeke gewassen buiten te brengen. Waut Voor Servatius geen zomer, Na Servatius geen vorst. Het slecht weder dat wij nu genieten z d duren tot den 20n dezer maand den 20" is het nieuwe maan, en met haar komt hel zachte, schoon en warm weder aan, waarbij menigeen zal bereiden om de zeesteden te gaan bezoeken. woord. Wie heeft er gezegd Niemand zal in den socialist ischen staat iets in eigen- dom mogen bezitten Socialist Anseele, op 24 December 1894. Wie heeft er gezegd Do verd wij- ning der kleine boeren en kleine eige- naars is onvermijdelijk zij worden door eene strooming meegesleept die wij niet willen tegenhouden Liebknecht.een Duitsche socialistische chef, op 't congres te Breslau. Wie heeft er gezegd Of het tegen of met den wil van den boer weze, - langdurig of plotselings, vreedzaam of gewelddadig, zullen wij onveranderlijk n tot de vernietiging vau den persoon- lijken eigendom geraken I Cesar De Paepe, een oude roode chef. Wie heeft er gezegd De kleine landbouw is noodlottig, hij moet vev- dwijnen I Hoyaux, hoden socialistische candidaat te Ath, in zijn landbouwwcrkjc,bladz.21. Landbouwers Begrijpt ge wat er u te wachten staat Men zal uwen eigendom inpalmen te voordcele van den Staat, zonder u eenige vergoeding te verleenen. En nu wat anders Wie heeft er geschreven De lauJ- bouwers zijn ploegen, die in God geloo- ven. Eene liberale gaze^ van Brussel La Chronique. Wie heeft er gezegd De land- n bouwers, de boeren zijn barbaren I - M. Graux, een der chefs van de libe ralen. Wie heeft er geschreven H De boe- ren zijn onwetend, lomp, vadsig en slaafsch 1 La Flandre libérale het voornaam ste liberaal blad vau Gent. Wie heeft er geschreven Op den buiten zijn de vrouwen zoo beest als de mannen. En de mannen zijn dommer dan de ossen die zij aan de ploeg span- n nen 1 Eene liberale gazet van Namen VOpi- nion libérale. Ziedaar, Buitenlieden, wat ge volgens de liberalen en socialisten zijt ploegen die in God gelooven, barbaren, on wetenden, lompe vadsige slaven, nog stommer dan de ossen En dan durven de liberalen en socia listen die u zoo laffelijk en schandalig beleedigen en lasteren u komen vragen van voor don liberaal Gallo en den socia list Spitaels te stemmen 1 Neen, nooit zult ee dat doen ge zult voor uwe vriendeu, voor uwe voorstaan ders, voor de verdedigers uwer belangen stemmen, voor dc Oatholieke Caudidaten MM. Bethune, De Sadeleer, Van der Linden, Woeste I Hoe partijdig de catholieken zijn. Eeu liberaal raadsheer van bet Ver brekingshof is gestorven, betgeen het ge tal zijner leden vermindert op 16. Op deze 16 raadsheeren, zijn er 12 liberalen en slechts 4 catholieken. Eu nochtaus, tusschen deze 12 libera len zijn er 7 die door het catholiek be wind sedert 14jaren benoemd zijn. Indien er aan de catholieko Ilegeering iets te zeggen valt, is bet wel dat zij veel te veel aan hare tegenstrevers toestaat. Men ziet wat men er van gelooven moet, wanneer de liberale gazetten kla gen over do partijdigheid der catholieken Ten tyde van minister Bara, waren <le zaken geheel andersDan noemde men geen enkelen catholiek. Al de benoe mingen waren voor de liberalen. Hoe goed heeft 't land toch gehandeld bet hatelijk juk der liberalen af te wer pen I tot middernacht ZONDAG 22 MEI 1808, dienstdoende Apotheker Mr De Waele,Kerkstraat. STAD AALST NAAK SCHERPEN HEUVEL, op Zondag 29 Mei 189S, 1Sinxendag). Iuschrijving bij Kom. Barrez, Binne n straat, 39. Itotcrniai'kt.— Hoden zaterdag werden 865 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 6050 kilos. Aalst. Programma van 't Con cert welke zal gegeven worden op Zondag 22 Mei 1898,om 11 en half uren 's morgens, op het kiosk ter Groote Markt, door de Fanfaar der Kweekelingssckool van bet Leger, onder het bestuur van Mr Van der Ltnden 1A pied et a cheval, Pas redoublé, Paxnpabé. 2. Les trois Mousquetaires, Ouverture, Hangmann. 3. L'Orage, Morcoan caraetéristique, Ludovic. 4. Si j'étais Roi, Fantaisie. Van dee Linden. 5. Armida, Valse de concert, Ubsin. I)e minister van spoorwegen heeft beslist dat de statieoversten voortaan, wanneer een reiziger zijne corresponden- cie mist, den niet afgelegden weg op de reiskaart mogen terugbetalen. Nog an dere maatregelen van dien aard zullen worden genomen. Het regiment carabiniers, tellende 7 hootd- en 73 mindere officieren en 1716 manschappen, vertrekt den 1 juni naar het kamp van Aarlen. De regimentschool tellende 3 officieren 75 manschappen, vertrekt dien dag uit Waver, naar de zelfde bestemming. De verlofgangers, ten getalle van 537, zullen den 4 hun dépots, Mechelen, verlaten. Denzelfden dag zul len twee compagnies grenadier eveneens naar Aarleg vertrekken. Men zal zich herinneren dat over een paar maanden zekere P., een Bor- gerhoutenaar, te Brussel en elders, zich aan allerlei bedriegerijen plichtigmaakte, onder den naam der Engelsche bankers- firma Chattertonen Lockwo^d. Die kerel is woensdag namiddag, toen hij voor den onderzoeksrechter moest verschijnen, uil het paleis van justicie ontsnapt. Men weet niet, hoe hij de cel is kunnen ont vluchten, in welke hij het verhoor van den magistraat afwachtte. Een blad van Brussel maakt de vol gende aardige opmerking: Terwijl prins Albert in Amerika reist, brengt de Koning een bezoek bij de koningin van Spanje. Beter kan men inderdaad de onzijdigheid niet in acht nemen. Volgens een blad van Brussel zou de Koning zeer belangwekkende aantee- keningen van zijne reis hebben meege bracht. Het schijnt thans ook stelling dat er op de marokkaansche kust, in eene baai, waar eene kolenstatie en een licht toren zal worden tot stand gebracht, stellig een senatorium zal worden inge richt, voor ambtenaars van den Congo- Siaat. Deze zouden,wanneer zij zich naar België lerugkeeren, daar eerst eenige maandag uitrusten. Brand te Strombeek. 100,000 /r. schade. Rechterlijk onderzoek. Een allerhevigste brand is maandag nacht uitgebersten in eene groote hoeve, en heeft er voor meer dan 100,000 fr. schade aangericht. De eigendom was niet verzekerd. Al hel vee is in den brand omgekomen. Daar de ramp blijkbaar aan kwaad willigheid toe te schrijven is, heeft par ket van Brussel een bezoek ter plaatse gebracht en experten benoemd, die de puinen zullen onderzoeken. Het personeel der hoeve en de bewo ners van den omtrek werden ondervraagd. Het gemengd comiteit der vereeni- gingen van bakkers te Gent heeft beslo- ten, et ne vergadering te houden en daar- t op de bestuurders der samenwerkende maatschappijen of broodfabrieken uit te noodigen, ten einde hunne inzichten te kennen nopens de volgende wenschen men zou het werk om 4 uren 's morgens willen beginnen en den achturenwerkdag willen bekomen tegen 50 centiemen per uur. Het nachtwerk dat niet kan afge schaft worden, zou op den voet van drie uren voor twee betaald worden. Men zal zich ook bezighouden met het lot der bak- kersgasten, bij bijzondere patroons wer kende. Verscheidene oud-leerlingen der hofbouwschool van Geut vertrekken naar Congo, de eenen als landbouwkundigen voor den Staat, de anderen als hofbouw kundige ontdekkingsreizigers. Te dezer gelegenheid heeft professor De Nobelp, in eene voordracht, de jongelingen zeer nut tige inlichtingen gegeven. Diefstallen. Zekere Armand J., die in de vijfde wijk, te Antwerpen, ver bleef onder eenen valsche» naam, had te Brussel twee obligaties van 5C0 fr.gestolen Daar de policie van de hoofdstad gist dat hij er mee naar Antwerpen gevluch* was, kwam een Brusselsch policieofflcier hier om opzoekingen te doen. Deze raakte inderdaad met den ver dachte in gesprek en wel zoodanig dat J. den policieman, bij wieu hij zich voor j eenen zaakwaarnemer liet doorgaan, eene ij der gestolen weerden te koop bood-. J De policieofflcier liet hem een oogenblik I wachten in een koffiehuis en riep met de I gauwte de hulp van een paar agenten in, met welke hij den kerel aanhield. Uit Thienen wordt gemeld, dat twee inwoners van het dorp Vissenaeken, J. en C., die een hevigen haat voerden tegen elkander, bij eene ontmoeting op den weg elkaar te lijf vielen. J. nam eene schup en sloeg er C. zoo geweldig mee op het hoofd, dat deze laatste met een vervaarlijken kreet teD gronde viel. J. ging voort met slagen toe brengen tot C. geen teekeu van leven meer gaf. De gekwetste werd geneeskundig verzorgd, doch zal waarschijnlijk op dit oogenblik reeds (iood zijn. De moordenaar is aangehouden. Eene jonge vrouw in manskieeren, dragende een valschen baard, stapte maandag nacht van den trein te Namen. De commissaris der statie, die haar op merkte, volgde haar op en riep haar in het politiebureel. Zij beantwoordde zijne vragen met de verklaring, dat zij gravin X. was. op zoek naar haren verloofde, wien portret zij toonde. De politie heeft hare ouders te Brussel pér telegram ver wittigd. Maandag avond, terwijl een trein den overweg van de haan op Mariemont, teZoDingen passeerde, heeft een onbe kende eenen steen geworpen .in een rij tuig, waarin de Mexikaansche gezant met twee leden van het gezantschap en M. Haillot, lid van het Fransche gezant schap gezeten waren, die te samen van een feest kwamen. De Mexikaansche ge zant is gekwetst en heeft in de statie van Houdeng-Gcegnips een klacht neêrge- legd Eene dame, Mev. Bord, de schoon zuster van M. Beernaert, bekwam ook eene kwetsuur. De Ré/orme noeint die kwadejongensstreek een aanslag tegen den Mexikaanschen gezant. Zoo komt bet politiek nieuws in de wereld. Liberaal-socialistische meeting. Wij lezen in eeD blad van Brussel het volgende over het goede akkoord tusschen de liberalen en socialisten, in hetluik- sehe De liberalen hielden dinsdag avond eene meeting te Boncelles. Nadat eenige sprekers het woord had den gevoerd, wilden de socialisten het bureel stormenderhand innemen. De kopstukken, dio een helsch tem peest maakten, verklaarden dat de libe ralen niet levend naar Luik zouden lerug keeren. Hel getuig der peerden in het rijtuig gespannen, welke de sprekers naar Bon celles had gebracht, werd doorgesneden cn men sloot de deuren van het lokaal. .MM. Jamar en Buruotte poogden te vluchten, doch zij werden onthaald op revolverschoten, en zij werden gedwon gen, in de zaal terug te keeren en er te blijven tot 2 uren 's morgens. De policie werd verwittigd en kwam heu toen ter hulp. Een nieuw rijtuig werd gevraagd, want de «erste koetsier had de plaat gepoetst. Ruiterlijke Stand (Ier Stad AalHt. Geboorten. Mannelijk geslacht 10 99 Vrouwelijk 12 HUWELIJKEN. L. Vlasscbaert. brouwersg. met S. De Waegenoer, br. F. Janssens, houtz. met M Vinck, kleerrn. A. De Reu, witt. met M. Daelman, br. F. Gysens, tw. met M. Van der Speeten, twijnst. F. Dc Boeck, tabakb. met C. Boone br. L. Cooman, tw. met B. De Schryver, twijnst. A. Van Aerdebrugge, tw. met M. De Grauw, twijnst. F. Vertongen, landb. met A. Van Hemelryck, twijnst. A. Van den Bremt, tabakb. met I. Pots, vellenbewerkster. OVERLIJDENS. C. Van Vaerenbergh, wr Raes, z. b. 73 j. Leopoldstr.I. De Kerpel, vr. Aercke, z. b. 33j, Molenstr.—,T. Snel, m. Meert, verwer, 50 j. Lange Ridderstr. 6 kinderen onder de 7 jaren. Zaterdag 21 Mei 1897. Tarwe fr. 28,00 a 30,00 Masteluin 24.00 a 26.00 Ro<rr> 17.50 a 18.00 Garst 00,00 a 00 00 Haver per 100 kil. 21,00 a 21,50 Aardap. roode de 100 kil. 0,00 a 0,00 \ardap. (geele nieuwe) 8,00 a 9,00 Boter ppr 3 kil 5,40 a 6,75 Eiers de 25, 1,53 a 1,71 Vlas, de 3 kil. 0,00 a 0.00 Viggenen, per koppel r. 50,00 a 60,00 Ajuin, 100 kil. Ir. 20 a 00 volg. kwal. GENT, 20 Mei. Tarwe (per 100 kilos) fr. 29,00 a 30,00 Rogge 20,00 a 21,00 Haver 20,00 a 22,00 Gerst 00,00 a 00,00 Boter per kilo, 1,85 a 2,10 Eiers per 25, 1,50 a 1,65 ANTWERPEN, 20 Mei. Ziehier de prijzen der granen op de merkt in hel Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 26,00 a 27,00 Rogge, 20,(i0 a 21,00 Wimergerst, 00,00 a 00,00 Zomergerst, 20,00 a 20,50 Haver, 22,00 a 23.00 Boekweit, 00 00 a 00,00 Boonen, 18,00 a 00.00 Bitterpeën, 15 00 a 00,00 De kuip boier werd heden morgend ter markt pet kilogr. verkocht, aan de pre zen van fr 2,25 a 2.35. De ponden ol halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit. Ir. 1,10 a 1,30. De aardappelen worden per zak, ver kocht aan fr. 8,00 tot 10,00. De eieren betaalde men oer 25 s'uks fr. 1,60 a 1,75 VEEMARKTEN, BRUSSEL, 20 Mei. Kalveienmarki. Getal te koop gesteld 550. Prijs per kilogr. op voet ir. 1,00 a 1,10 100 lammeren van tr. 15,00 tot 24,00. 'uidenmerkl Ossen. 0,70 h 0,95 Stieren, 0,55 a 0,65; Koeien en veer/en 0,65 a 0,75 Kalveren 0,85 a 1,10. CUREGHEM-ANDERLECHT, 19 Mei. Ter veemarkt werden te koop gesteld Ossen 674 I Koeien en Veerzen Slieren 288 582 Men betaalde per kilogram op voet Ossen 0,70 a 0,83; Stieren 0.55 a 0,67: Koeien en Veerzen 0,55 a 0.67. GENT, 20 Mei. Getalie koopgestelde hoorenbeesten 871 Melkkoeien 59 Vette koeien 147 Groote ossen 51 Stieren 157 Jonge ossen 133 Magere beesten 225 Vaarzen 145 Schapen 10 I Varkens 217 Lammeren 2 Loopers 4 Kalveren 1481 Viggens 439 HutdenmerktOssen koei- en vaar- zenvellen 0,80; Stieren vellen 0.67; Kalfs vellen 1,10. Stieren Mkw.0.78 2* kw. 0.70 3* kw. 0.80 Koeien 0.70 0.60 0.50 0.80 0.80 0.55 0.80 0.70 0.00 0.90 6.09 sedert 10 Mei gelammerd, van be-te hoe danigheid aan civielen prijs te koop, by L. Meganok, Burgemeester, Kerkxken. Tp lllirpn PerköiJke maga- M. c hui til. zynen gelegen in de- Leopoldstraat. Zich te wenden Statie straat, 8. biedhg onder letters D. H. aan 't Bureel van Jit blad. Door verandering van woonst. OPENBARE VERKOOPING van en afgebroken BOkJWMATEKIALEN, le AALST, Keizerlijke Plaats. Deurwaarder Jozef DE VOS, te Aalst, zal ten verzoeke van wie a het behoort, op Maandag 6 Juni 1898, om 1 ure stipt namiddag, ter herberg St-Ivo, te Aalst, Keizerlijke Plaats, overgaan tot de openbare verkooping. van Huismeubels, afgebroken Bouwmate rialen, enz., bestaande voornamelijk in tafels, stoelen, banken, kleer- en andere kassen, ledekanieu met en zonder res sorts, ijzeren bedsloelen, wollen matras sen, keukenjacht, stoven, kachels, groo- ten kapstok, lampe beige, suspension, ingelijste printen, brandkoffer (coffre- fort), zinken bad, vleeschblok, keuken- gerief enz. Bouwmaterialen, zooals balken, rib ben, ramen, kepers, groote glazenpoort, dakpannen, enz. De verkooping zal geschieden tegen dadelijke betaling en op gewone voor waarden. Nihilisme. Ingevolge de ontdekking der laatste samenzwering tegen den tsaar met het doel eene onderaardsche mijn te doen springen ouder de nieuw gebouwde kerk van Tsarskoye Selo, ter herinnering aan Alexander III opgericht, is plotseling aangehouden een der üoogslgeplaatste personen van het Russische rijk, prins Lvoff. Hij werd te Moskou in hechtenis genomen en onmiddelyk naar Siberië ver bannen. Een officier van het bestuur der marine te Kroonstad, een zekere Dragomiroff, als handlanger aangehouden, werd den vol gendenden morgend dood in zijnen kerker gevonden en graaf Greboczynski, eerste voorzitter van het gerechtshof te Kalish, doodde zich zelf terwijl hij werd aange houden. Postzegels van alle landen, tegen ge ringe prijzen zijn te verkrijgen bij Geor ges Van de Putte, 31, Korte Zout- straat, Aalst; alsook het beruchte pakje AMERICA inhoudende 100 Zuid- en Midden-Ainerikaansche postzegels. Prijs fr. 15,00 franco, por post fr. 15,50. Door uitscheiding van bedrijf. OPENBARE VERKOOPING van 2 KOEIEN, Landbouwersalem, afgebroken Bouwmaterialen, Hooi, Strooi, te HOF STA DE, Dorp. Op Woensdag 25 Mei 1898, om 9 uren stipt namiddag, ten verzoeke en ter woonst van den heer Franciscus Linthout. Door het ambt van Deurwaarder Jozef DE VOS, te Aalst. Op gewone voorwaarden en tijd van betaling. Koopen onder de 10 franken moeten dadelijk betaald worden. Studie van den Notaris De Sadeleer, te Erembodegem. Landbouwersalem en Beestialen, ten sterfhuize van Casimier De Pril, 's Gra- venkerselaer, Haeltert, op Maandag 30 Mei 1898, om 8 uren 's morgens. VERKOOPING VAN DE afhangende aan gemeld sterfhuis. Instel en Verblijf bij Eduard Van Damme, Haeltert. Zie plakbieven. 1.0 o.oo Tp kftnn een VELO per occatie,beste A c nuup 00 uoed ajs nieuw, 11 kilos, h 150 fr. bij G. Gregoire. OPENBARE VERKOOPINGEN van ly Te Kerkxken op Maandag 13 Juni 1898, om 1 ure na niddag. 2* Te Haeltert en Erembodegem, Ter joden op Dijnsdag 14 Juni 1898, om 8 ure 's morgens. 3* Te Welle en Erembodegem,Osbroeck, op Woensdag 15 Juni 1898, om 8 ure 's morgens. 4* Te Erembodegem, op Dijnsdag 21 Juni 1898, (zijnde 3de kermisdag,) om 8 uren 's morgens. Landbouwoomice Herzele. tijdelijke: voor Jongelingen XE BOR8BEKE. Het Cornice heeft de eer de belangheb benden te verwittigen dat er in de eerste dagen van Juni 1898, eene tijdelijke Melkerijschool voor manspersonen zal geopend worden te Borsbeke. De leergang duurt vier maanden en is gansch kosteloos. Om aangenomen te worden moet men ten minste 15 jaar oud zijn. RP worden ten hoogste maar 12 leer lingen aanveerd. Op het einde van den leergang heeft er een examen plaats, voor eenen Jury door het Staatsbestuur aangesteld. Voorzien van dit diploma kunnen de jongelingen gemakkelijk aan het hoofd eener Melkerij geplaatst worden. De aanvragen moeten schrift-lijk ge daan worden aan M. Versnick, bestuur der der Electrische Melkerij van Bors beke, tot wien men zich ook kan wende voor het bekomen van alle verdere in lichtingen. Namens het Comice De Secretaris, De Voorzitter L. Versnick. G. Van Bever. OPENBARE VERKOOPING VAN te AALST, inde St-Jobstrut. Dc Notaris DE GHEEST. te Aalst, sal met gewin va» palmslag en geladen, in bet openbaar verkoopen: Stad Aalst. Zes Huizen en Grond nevens elkander, ten voor hoofde in dc St-Jobstraat, gelee end N* 1. 3, S, 7, 9, 11 en gekadastreerd wyk A. nummers 1178c, 2176?. 217ÖE, 217lii). 2170c. 2176a, te zsmen met eene grootte van 5 aren, 2 centiaren, verdeeld in 0 loten, alsvolgt Het Huis 1, bewoond door Eduard van Cutsem, aan 3.00 fr. per week. Het Huis u. 3. bewoond deor Benoit De ftaedeleer, aan 2 50 fr. por week. Het Huis n. 5, bewoond door Frans Bombeeck, aan fr. 2.50 per week. Het Huis n. 7, bewoond door Frans Bicqui, aan 2.30 per week. Het Huis n. 9, bewoond door Gustaaf Van de Meerssche. aan 2,50 per week. Lu het Huis n. tl, bewoond door iossina vat Geertruy, aan 3,00 per weck. Samen ingesteld fr. 7330. ZITDAGEN. Instel, DIJNSDAG 10 Mf, <ftQ„ Verblijf, DIJNSDAG 24 IÖU8• ten 4 uren namiddag, ter herberg van den heer Odilon Lievens, te Aalst, in do Nazarethstraat.16. VERKOOPING VAN Land en Meersch, te EREMBODEGEM en WELLE. Ten verzoeke van de kindereu Joannes Callebaul I. Ken Huis, te Erembodegem, Dorp. Verdeeld in twee koopen. II. Eene partij Land, Hoplochting en Meersch, te Erembodegem on Welle, op den Havaan, groot 70 aren, 74 cen tiaren. Verdeeld in drij koopen. Instel, 24 Mei 1898, ter herberg van Jan Robyns, te Erem' odegom, Welleweg. Verblijf, 31 Mei 1898, bij Petrus De Ghyseleer te Erembodegem,Leuvenstraat. Telkens Dijnsdag, om 2 uren namiddag. VERKOOPING VAN te Erembodegem. Ten verzoeke der kinderen Emmanuel Van Holsbeeck I. Eeue Hofstede, te Erembodegem, Bergestraat, groot 2 aren, 30 centiaren. II. Eene partij Land, te Erembode gem, Denderland, groot 12 aren, 70 cen tiaren. Vert* 22 Ju°i 189g. telkens Woensdag, om 2 uren namiddag, ter herberg van Joseph Verleyscn, te Erembodegen, Keppestraat. OPENBARE VERKOOPING van te Wanzele en Smetlede. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen, ile volgende goederen, gebruikt door deD beer Domi- nicus Govaert Gemeente Watuele. Ken perceel Land. op VVanzelekauler.gekadastrenrd wijk A, nummer 729, met eene grootte van 25 aren litl centiaren; palende ten nostc aan de Godshuizen van Gent, ten zuide aan den lieer Hippolytc Blancquaert, ten weste aan de Straat, en ten uoorde aan den heer Franciscus B ondeel. Ingesteld fr. 1920. Gemeente Smetlede. Een perceel Meersch, in de Oiermeeracben, geka- kastreerd wijk A. nummer 814, met eene grootte van 13 aren 40 centiaren; palende ton ooste aan de beek, ten ruide aan de kinderen Blondeel, ten weste aan den KJaarboscb. eu ten noorde ook aau Je kinderen Blondeel. Ingesteld fr. 540. ZITDAGEN: Instel Djjnsdag 17).ft_s Verblijf 51)He' ,8W' ten 5 uren namiddag, ter herberg genaamd St-Anna hij den heer Frans Govaert, le Wanzele, aan de Breedestraat. OPENBARE VERKOOPING van goede gelegen te Erembodegem. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin .au palmslagen gelagen, in het openbaar verkoopen, dc volgende goede Zaailanden, gelegen te Erembode gem, te welen Eerste koop. Het perceel Land gelegen op den Molenkauter, gekadastreerd wijk B, nummer 201, met eene grootte van 23 aren, 60 centiaren, palende ten ooste aan Franciscus Uyltenhove. ten zuide aan .le erven Abbeloos. ten weste aan de Hospici&n van Gent en ten noorde aan het üsbroekstraatje. Gebruikt door Joseph De Smot. Ingesteld fr. 800. Twocde koop. Het perceel Land gelegen op den Hoogen Vosholle, aan Boekhoutben:, gekadastreerd wijk A. nummer 773. met eene grootte van 27 aren, 80 centiaren, palende ten ooste aan de erven Sche pers en Joannes Van de Velde, ten zuide aan den heer Adri3nus De Gendt, ten weste aan Leonardut Go vaert en ten noorde aan M. Leonardus Verleysen. Gebruikt door Petrus Van Vaerenbergh. Ingesteld fr. 700. Derde koop. Het perceel Land, gelegen op den Lecgen Vosholle, nabjj voorgaande, gekadastreerd wijk A, nummer 792, met eene grootte van 23 aren, Ö'i centiaren, palende ten ooste aan Carolus De Wilde, ten zuide aan Jacobus Van Holsbeeck, Mn we:te ook aan Jacobus Van Holsbeeck en aan de erven De Coninck en ten noorde aan de familie De Looso. Gebruikt door Franciscus D'Haen. Ingesteld fr. 720. ZITDAGEN: Instel, WOENSDAG 18 Verblijf, WOENSDAG 25 ten 4 uren namiddag, ter herberg genaamd i He. Land van Riem, i bij den lieer Victor Keppcni, te Aalst, Nieuwstraat, nabij de Groote Markt. OPENBARE VERKOOPING TE AALST. De Notaris LIMPENS, te Aalst, en de Notaris MOENS. te Lede. zullen ten verzoeke van wie bel behoort, met gewin van palmslag en gelagen, open baar te koop aanbieden Stad Aalst. Eerste koop. Een Woonhuis mrt zijne Erve, gestaan en gelegen te Aalst, achter de Werf kapel, in In t Molenstraatje, uitmakend den hoek dezer met de Achterstraat, gekend bij kadaster sectie A, nummer 767, komende aau de Achterstraat, aan gezegd Mo lenstraatje en aan den heer P. De, Paepa. Verhuurd per maand tegen 17 franks. Tweede koop. Een Woonhuis met zijne FTr«, gestaan en sclegen te Aalst in de Kryzerstraat, al- aar bet getcekciid is V 20, gekadastreerd sectie A, nummer 72, met eenen inhoud van een aar. hou- udede vau den eenen kant aan dc erven Louis Humy- Anlheunis. van den anderen aan De Smet-Simons en vin achteraan den eigendom van den heer Moyersoen- Liénart. Verhuurd legen 13 franks per maand. ZITDAGEN: Instel, MAANDAG 9 Verblijf, MAANDAG 23 lëö8' ten 3 uren namiddag, ter herberg «'t Land van Riem,» bjj den heer Victor KrppcDs. MCI 1898, De Notaris Breckpot, to Aalst, zal ter tusschenkomst van zijnen ambtgenoot Meester Englebert, Notaris te Brussel, met gewin van palmslag en gelagen open baarlijk verkoopen ÏO hectaren, 34uren gelegen te Aalst, Nieuwerkerken, Denderleeuw, Erpe, Haaltert en Herdersem. Alles breedvoerig bij plakbrieven aan geduid. Instel, Dijnsdag 24 Mei Verblijf, Dijnsdag 7 Juni om 2 uren namiddag, ter estaininet van. den heer Joseph Van der Vorst, te Aalst» aan de Groote Kerk.

De Denderbode | 1898 | | pagina 3