HOOIGRAS HOFSTEDE ZAAILANDEN Frankrijk. Duitschland. Italië. Kerkelijke Staten. Spanje. Denemark. Rusland. Japan. ZEEVISCHHANDEL De W' Frans Keppens en Zonen, Een schoon jong MELKSCIIAAP, ZAAILANDEN behuisd Hofstedeken, perceel LAI), HUISMEUBELS HOOI EN NAGRAS EEN HUIS en LAND VAN WOONHUIZEN en Meerschen, Do zwaar beproefde gemeente Fra- meries, in welke verleden week zestien werklieden de slachtoffers waren van eene mijnramp, is andermaal het tooneel geweest van een ongeluk, dat drie ar beiders het leven heeft gekost. In de phosphaatfabriek, gelegen op eenige minuten afstand van de mijn Piquery, waren drio werklieden bezig met zakken phosphaat, wegende elk ruim 106 kilos, op eenen waggon te laden. Een der werklieden trok eenen zak uit den stapel, die moest overgeladen worden en deed daardoor geheel den stapel om vallen, de drie werkliedeu onder het gewicht van verscheidene duizende kilos begravende. Men hoorde hunne beenderen kraken. Twee der werklieden werden dood en de derde nog levend opgehaald, doch deze gaf ook weldra den geest. Dit nieuw ongeluk heeft de verslagen heid, teweeg gebracht door de mijnramp, nog vergroot. Inde rue de Heigne te Charleroi, woont het huisgezin Pitance. De man is wagenmakersgast, de vrouw houdt her berg en heeft tevens eenige kostgasten en onder dezen is zekeren Leo Rosée, mijnwerker, die maandag den heelen dag gedronken had. Door den drank opgewonden, bedreigde hij iedereen mot den dood en het ging zooverre dat vrouw Pitanee hem 's na middags ten 5 uren aan de deur zette. Op do straat ging de dronk'aard voort met last te verkoopen aan iedereen die voorbijkwam, en toen Gustaaf Pitance, de echtgenoot van de kostvronw uitging, viel hij dezen verraderlijk te lijf en bracht hem eenen messteek in do borst toe. Pitance zakte stervend ineen, terwijl de dronkaard de vlucht nam. Aanstonds werd het gerecht verwittigd en korts nadien was de moordenaar te Dampremy aangehouden. Geheimzinnige zaait. Sinds ver- ledene week maandag was het gerucht in omloop dat zekere Charles Vanover- berghe66jaar oud, die men vermoord uit de Leie aan de brug van Houpline (Noord Frankrijk) gehaald had, in 't water geworpen werd na een twist in de herberg La Petite Flandre, gelegen op het grond gebied van Ploegsteert. Door de gendar merie van Bizet verwittigd vertrok het parket van Yperen woensdag namiddag naar degrens en stapte in hooger genoemde herberg af. Na drie werklieden van de steenbakkerij Charlet, van Houplines, ondervraagd te hebben over het gebruik dat Vanoverbergho zondag avond van zijnen tijd gemaakt had, trokken de magistraten,het grootste geheim bewarend over de uitslageu van hun onderzoek, naar Yperen terug De Belgische beambten, die naar Perzië vertrokken zijn, om daar de her inrichting van den toldienst op zich te nemen, bevinden zich in de grootste ver legenheid. Eens in bet rijk van den shah aangekomen, weigerde men hen, het op gedragen werk te laten verrichten. Vol gens te Teherau gevestigde landgenooten, is het een zwaar werk, dat zij op zich nemen, daar het zoo niet onmogelijk, dan toch uiterst moeilijk zal zijn, hot tegen woordige stelsel, dat van het balchik (drinkgeld) uit te roeien. Dood van eeti der broeders Rorique. Een bericht uit Cayenne meldt, dat Léonce De Graevo, gezegd Rorique, den 30 meert in de galeien aldaar overleden is. Tot het laatste oogenblik heeft de ongelukkige zijue onschuld en die van zijnen broeder Eugène staande gehouden. Léonce was 11 jaar ouder dan zijn broeder. Hij is gestorven aan de gevolgen van buikloop en is slechts zes dagen ziek geweest. Men heeft zijn broeder deu ganschen tijd toegelaten aan het ziekbed te blijven, en 't is Eugène De Graeve die de oogen sloot aan den afgestorvene. Alvorens te sterven heeft Léonce zijn broeder gelast eene laatste maal het Belgische comiteit te bedanken, dat on verpoosd werkt om de onschuld der tweè broers te bewijzen en hunne vrijheid, hunne eerherstelling te bekomen. Léonce is nu vrij. Moge hij onschuldig voor Gods rechterstoel verschenen zijn indieD het mensclielijk gerecht heeft ge laaid, Gods gerecht faalt nooit. Laat ons hopen dat spoedig de volledige waar heid over 't somber drama dor Ninora- hili bekend weze 1 Gevolgen der werkstakingDe Daily Mail meldt dat, tengevolge der groote werkstaking in Engeland, verschil- lige Engelsche fabrieken in het machien- bouwvak naar België zijn verhuisd, om te ontsnappen aan de tirannie der arbei ders vereenigingen, en omdat in België het handwerk goedkooper is dan in Euge- land. Te Antwerpen worden fabrieken opge richt en te Sclessin rijn er reeds in wer king. Vele schepen, die vroeger altijd in Engeland repareerden,komen nu,beweert hei Engelsche blad, regelmatig naar Antwerpen. Waar is het dat de Mersey Tyne and Wear Works het aantal barer arbeiders heeft verdubbeld en dat binnen kort de gebouwen der Antwerp Engineering C° voltooid zijn. Laatstmaal las een zeelander in eene gazet liet volgende Wanneer een kalf volwassen is. Op het woord vol wassen bleef zijn verstand stilstaan. Hij neemt 't woordenboek van zijn zoon zoekt dal woord op en vindtVolwas sen gekomen tot de jaren van verstand.» Ee.tige weken nadien kondigde de boer eene vetkooping aan, waarop te lezen stond Te koopen twee kalvers, geke- mëi tot de jaren van verstand. Onlangs zat een molenaar aan het visschen. Eenadvokaat die daar voorbij kwam vroeg hem waar naar hij vischtte. Naar den duivel, was het antwoord. En welk aas hangt gij aan uwen hangel om die visch te lokken Een advokaat. Wel, als hij dan niet wil bijten,hang er dan een molenaar aan. Ontvreemdingen.Verleden jaar werd de econoom der godshuizen van Roubaix, een der leiders van de collectivistische pertij, Vincre genaamd, aangehouden voor ontvreemding en schriftvervalsching. Het assisenhof van Douai sprak hem vrij, omdat hij reeds lang voorloopig ge vangen zat en hij de ontvreemde gelden had teruggegeven. Sedert dien evenwel heeft bet bestuur der godshuizen de boe ken nagezien en bevonden dat de dief stallen begonnen zijn in 1868 door Vincre vader, en voortgezet zijn, door Vincre, zoon. De ontvreemdingen die nog niet ver jaard zijn, beloopen, buiten de sommen reeds door Vincre terug gegeven, 31,000 De gemeenteraad van Roubaix heeft toelating gegeven,.de weduwe en erfge namen van vader Vincre, en den zoon Viöcre te vervolgen, Een reuzengraf. Zondag is te Metz een gedeuktceken, voor Duitschers en Franschen tezamen, ingewijd. Het ver heft zich op het slagveld van Mars la Tour-Viouville, waar op 16 augustus 1870 bloedige cavaleriegevechten plaats hadden. Dienzelfden avond werden 2000 a 3000 gesneuvelde Franschen en Duitschers, ongeteld, begraven. Eerst op 't laatst, toen een hoofdofficier |verscheen werd met meer orde te werk gegaan. Op dezen uitgestrekten grafkuil, die 200 meters omtrek heeft en waarin zoo vele Duitschers en Franschen, wier na men men niet met zekerheid weet, broe derlijk do eeuwige rust genieten is nu een stecnen voetstuk met trappen en daarboven een eenvoudig groot steenen kruis geplaats met het opschrift Hier rusten 2000 a 3000 Duitsche en Fransche soldaten. Een jonge booswicht. Te Süppliu- genburg schoot een 15 jarige knaap onder het spelen eeu jong meisje omver, met de weorden Gij hebt uu lang genoeg geleefd De kogel drong in het hoofd van het meisje, dat volgens de Braunsche Ztg op deu slag dood was. Vervolging tegen de katholieken. Buiten de diocesane comiteiten van Milaan heeft het gouvernement insgelijks die van Pavia, Bergamo. Brescia,Manteva, Como, Sandrio en Cremona outboden. Het ontbindt insgelijks al de parochiale comiteiten van Ravenna,Livorno,Bologna, Cesena, Ferrare en Lucea. In dit laatste bisdom alleen zijn niet minder dan 140 katholieke comiteiten ontbonden. De Paus en Gladstone. Een treffend verhaal werd uit Rome aan de Engelsche dagbladen geseind. Paus Leo XIII gevoelde steeds de in nigste bewondering voor Gladstone, dien Z. H. den grootsten Engelschman der nieuwere tijden noemde. Dagelijks ont ving de Paus bericht aangaande het ver loop der ziekte van denEngelschen Staats man. Het bericht van Gladstone's overlijden werd deu Paus meegedeeld door kardi naal Rampolla, üe tijding had het Vati- caan bereikt ten 11 uren, toen de Paus in de kerk was. Na de mis ging kardinaal Rampolla naar de kamer die de Paus meestal bewoont en deelde Z. H. het bericht met eenige voorzorg meê, daar de Paus aan zijn bijzondcren secretaris, Mgr Angeli, dikwijls had meegedeeld dat hij een voorgevoel had, dat zijn eigeu dood spoedig zou volgen op die van een der groote personen der eeuw, daarmede koningin Victoria, Gladstone en Bismarck bedoelend. Zoodra do Paus het bericht vernam, richtte hij zich op en zegde Requiem eternam dona ei dotnine (Geef hom de eeuwige rust, o Heer waurop de kardinaal amen zegde. Er is iets zeer roerend in deze daad des Paueen. Dit gebed van Paus Leo XIII voor hem, die de Vitican destrees schreef en dc groote vriend der eeuheid vau Italië was, is een gebed dat iedereen stichten moet. woonlijk in een mot vier muildieren be spannen landauer, welke door vier rui ters omgeven is, een tocht buiten de stad maakt, waar dan op het een of ander punt wordt uitgestapt en de wandeling aanvangt. Na afloop van deze wandeling wordt eene poos rust gehouden, waarna dan weer een paar losuren volgen. Tot de liovelingsbozigheden van den jongen koning, die een levendige, vroo- lijke knaap is, behoort het lezen van reisbeschrijviugen en krijgsverhalen. Hij stelt veel belang in alles wat op militai ren betrekking heeft, terwijl hij bijzonder goed namen weet te onthouden. In een opzettelijk daarvoor ingerichte kamer plaats hij, op regenachtige dagen, onder leiding vau officieren, op vier of vijf looden soldaten, waarmee hij laat ma noeuvreeren. Ten tien uren des morgens wordt de wacht voor het paleis afgelost, uit de verte erkent de jonge koning reeds het nummer van het regiment waar de sol- daten behooron. Het is altijd goed geluimd en bezit een bijzonder talent voor het aanleer van talen. Eene groote brug. Do Deensche Staatsspoorwegmaatschappij is voorne- mons eene brug over de Kleine Belt te leggen. Die brug zou ongeveer 1350 me ters lang zijn, en zou gebouwd worden 40 meters boven de oppervlakte van de zee, welke op die plaats ongeveer 27 meters diepjis,zoodat de pijlers eene lengte moeten hebben van 67 meters. De on kosten van dit werk zijn berekend op 32 millioen voor de brug alleen, en 4 en half millioen voor de werken aan beide oevers. Men gelooft, dat do duur van het werk niet langer dan 3 a 4 jaar zal zijn. Een goede maatregel. Nergens heeft de beweging tegen het dragen van een corset zooveel ingang gevonden als in Rusland, en de pers heeft daartoe krach tig meegewerkt. Thans is er zelfs van regceriugswege een verbod tegen uitge- veerdigd. De minister van onderwijs, Bogolepof, heeft namelijk aan de leerlingen van boogere meisjes-burgerscholgü, meisjes gymnasia, conservatoria en kunstakade- mies verboden een corset te dragen. Een reusachtig standbeeld. Het grootste standbeeld der wereld wordt ge vonden te Kamakura, de oude hoofdstad van Japan. Het reusachtig gevaarte, dat Boedha voorstelt, bestaat uit verguld koper en is versierd met kunstig graveer werk en een schat van edelgesteenten. De oogen alleen zijn van massief goud. Binnen in den afgod bevindt zich een tempel van 12 meters hoogte, voorzien van een altaar cn alle andere gewijde voorwerpen van den Cakya-Mouui gods dienst. Om een denkbeeld te krijgen van de ge weldige afmetingen van het Kumakura- standbeeld, stelle men zich voor, dat het hoofd een omtrek heeft van 29 meters en dat de breedte van het gelaat, gemeten van hot eene oor tot het andere, 6 meters bedraagt. Het hoofdhaar wordt voorge steld door 850 kunstig in het metaal ge beeldhouwde krullen. Het oog is 1 2/10 meter hoog, het oor 2 meters en de neus 1 met. 18. In den half geopenden moud kau een volwassen persoon gemakkelijk rechtstaan. Do vingers zijn gemiddeld 1 met. 75 lang en hebben een omtrek van 1 meter. Het vrij wanstaltige beeld word in 1198 opgericht en is een der grootste curiosi teiten van Japan. Jaarlijks wordt het be zocht door millioenen boodhisten uit Corea, China en zelfs uit Achter-Indië. H. ARYS- DEPAEPE. Prijzen voor 2, 8 en 4 Juni. Zalm de ijt kilogr. fr. 3,00 Tarbot fr. 1,75 Heilbot fr. 1,60 Kabeljauw fr. 0,80 Tongen(koppel)fr. 0,70, 1,00 tot 3,00 Groote Pladijs (stuk) van tr. 0,70 tot 1,50 Rog fr. 1.00 tot 3,00 Roobaard fr. 1,00 tot 2.00 Hollandsche Schelvisch fr. 1,00 tot 1,60 Groote Vloot fr. 3,00 tot 4,00 Nieuwe Schotsche Haring 't stuk fr. 0,35 1 vaatje nieuwe Haring 12 stuks fr. 2,25 Dagelijksche aankomst van verschen Zalm Alphonso XIII Do jonge Koning van Spanje, die onlangs zijn twaalfden geboortedag vierde, ontvangt onderwijs in latijn, grieksch, geschiedeuis, aard rijkskunde, algebra, geometrie en in de natuurwetenschappen. Verder wordt hem nog engelsch, fransch en duitsch geleerd, terwijl hij ook muziekonderwijs krijgt. Zijn lessen bogiunen tusscheu 8 en 9 uren des morgens en duren 3 uren, waarop eeu rijles volgt. De namiddag begint met een lange wandeling, waarbij de koningin met hare drie kinderen ge- Ouden Dendermondschen Steenweg, 9, te Aalst, hebben de eer aan hunne talrijke klanten en het geacht publiek te laten weten dat zij den Schrijnwerkersstiel zullen voortzetten zooals voorheen, en hopen door hunne goede en spoedige be diening de gunst van eenieder te ver werven. W* Frans Keppens en Zonen VENDIT1E VAN te Aalst-Mij lb ee k De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal op Woensdag 8 Juni 1898. ten 3 uren namiddag, in het openbaar verkoopen 1* Namens de EE. PP. Jesuïten, het Hooigras wassende op hun buitengoed te Aalst-Mijlbeek, in de Langestraat. 2' Namens den heer Ivo De Gheest, te Aalst-Mijlbeek, het Hooigras wassende op z(jnen meersch achter voormeld buitengoed. 3* En namens het Armbestuur van Aalst, het Hooi- en Nagras wassende op eenen meersch te Aalst-Mijlbeek, aan het Spitsveld, in gebruik geweest bij sieur Egidius Courtmans. Gewone voorwaarden en tijd van beta ling mits borgstelling. sedert 10 Mei gelammerd, van beste hoe danigheid aan civieleu prijs te koop, bij L. Meganok, Burgemeester, Kerkxken. OPENBARE VERKOOPING van goede gelegen te Erembodegem^ De Notaris DE GHEEST, te Aalst, ral met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen, de volgende goede Zaailanden, gelegen te Erembode- gem, te weten Eerste koop. Het perceel Land gelegen op den Molenkauter, gekadastreerd wijk B, nummer 201, met eene grootte van 23 aren, ÉO centiaren, galende len ooste aan Franciscus Uyttenbove, len zuide aan de erven Abbeloos. len wesle aan de üospicién van Gent en ten noorde aan het Osbroekstraatje. Gebruikt door Joseph Üe Smet. Ingesteld fr. 600. Tweede koop. Het perceel Land gelegen op den Hoogcn Vosholle, aan Bockhoutberv, gekadastreerd wijk A. nummer 775. met eene grootte van 27 aren. 80 centiaren, palende ten ooste aan de erven Sche pers en Joannes Van de Velde, ten zuide aan den heer Adrianus De Gendt, ten weste aan Leonardus Go- vaerten ten noorde aan M. Leonardos Verlcysen. Gebruikt door Petrus Van Vaerenbergh. Ingesteld fr. 700. Derde koop. Het perceel Land. gelegen op den Leegen Vosholle, nabij voorgaande, gekadastreerd wijk A, nummer 792. met eene grootte van 23aren, 6o centiaren, palende ten ooste aan Carolus De Wilde, ten zuide aan Jacobus Van Holsbeeck, ten te ook aan Jacobus Van Holsbeeck en aan de erven De Coninck en ten noorde aan de familie De Loose. Gebruikt door Franciscus D'Hacn. Ingesteld fr. 720. Derde en laatste Zitdag Woensdag 8 Juni 1898, ten 4 uren namiddag, ter herberg genaamd He. Land van Riem, Bij den heer Victor Keppens, te Aalst, Nieuwstraat. nabij de Groote Harkt. OPENBARE VERKOOPING van een te ERPEHoonegem. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal namens wien bet beboort, in het openbaar verkoopen Eenige Koop. Een behuisd Hofstedeken, met Schuur en Stallin- n en andere aanhoorigheden, gestaan cn gelegen te Erpe, Hoonegem, groot 6 aren, palende ten ooste aan den Arme van Erpe, len zuide aan Rosalie Huy- lebroeck, len weste aan dc ve'dèaan leidende van de Kateiinneslraat naar S'-Apolonia en ten noorde aan de heeren Paerewyek en Meuleman. Laast bewoond geweest doee den eigenaar M. Jan D'Haese. Onmiddelijk ingebruiktreding. Boomprijs 50 fr. ENKELE ZITDAG Maandag 20 Juni 1898, om 4 uren van den avond ter herberg gehouden door 'uffrouw weduwe Crockaerl, te Erpe, Vijf Huizen. OPENBARE VERKOOPING van een goed te Erondegem, op *t Kauterken. De Notaris Eeman, te Erpe, zal na mens wien het behoort, met het houden van eenen enkelen Zitdagin het open baar verkoopen Eenige Koop. Een perceel Land, gelegen te Eronde gem, op 't Kauterken, groot 13 aren, 86 centiaren, palende oost Karei Peerlinck, zuid het Bureel van Weldadigheid van Erondegem, west de weduwe De Brau- wer en Camille Flaming en ten noorde Burgemeester Van den Eeckhout. Gebruikt door den eigenaar Domien Van den Eeckhout, te Erondegem. ZITDAG Donderdag 16 Juni 1898, om 4 uren van den avond, ter herberg I)e Klok, bij de kinderen Van den Eeckhout, te Erondegem, Dorp. Door verandering van woonst. OPENBARE VERKOOPING van en afgebroken It O L' V\ M\T 111 V LENI, te AALST, Keizerlijke Plaats. Deurwaarder Jozef DE VOS, te Aalst, zal ten verzoeke van wie t het behoort, op Maandag 6 Juni 1898, om Lure stipt namiddag, tor herberg St-Ivo, te Aalst, Keizerlijke Plaats, overgaan tot de openbare verkooping, van Huismeubels, afgebroken Bouwmate rialen, enz., bestaande voornamelijk in tafels, stoelen, banken, kleer- en andere kassen, ledekanteu met en zonder res sorts, ijzeren bedstoeleD, wollen matras sen, keukenjacht, stoven, kachels, groo- ten kapstok, lampe beige, suspension, ingelijste printen, bramikoffer (coffre- fort), zinken bad, vleeschblok, keuken- gerief enz. Bouwmaterialen, zooals balken, rib ben, ramen, kepers, groote glazenpoort, dakpannen, enz. De verkooping zal geschieden tegen dadelijke betaling en op gewone voor waarden. OPENBARE VERKOOPING vau eene BOOMGAARD LANDEN en MEERSCH, TE HAELTERT. De Notaris DE SADELEER te Erembodegem, zal ten verzoeke vau de erven Casimier en Livinui De Pril, openbaar verkoopen GEMEENTE HAELTERT. Koop I. Eene behuisde Hotstede, gestaan en gelegen wijk 's GravenkerseUar, groot in oppervlakte 5 aren, 83 centiaren, palende aan de erven Frans De Graeve en aan de Straat. Boomprijs 200 fr. Koop 2. Een perceel Boomgaard, gelegen in den Eede, gekadastreerd sectie A, nummer 310*, met eene grootte van 5 aren, 10 centiaren, palende oost de erven Arcnts, zuid Frans Allaer, west de Straat en noord-oost de erven Arents. Boomprijs 180 fr. Koop 3. Eene partij Land, gelegen op den Grootkautcr, gekadastreerd sectie A, nummer 813, met eene grootte van 12 aren, IC cenliarcD, palende oost Dom. Roelandt, zuid de kindereu Bern. Bogaert, west en noord de Straat. Koop 4. Een perceel Land, gelegen op den Aardbeziënbarm, gekadastreerd sectie C, nummert 313 en 313bis, samen groot 15 aren, 60 centiaren. Koop 5. - Een perceel Meersch, gelegen in den Vcninck, gekadastreerd sectie G, nummer 318, met eeue grootte van 2 aren,30centiaren.Boompr. 140 fr. ZITDAGEN: v'en'yJ'(? Do°J«rd"« I Juni 1S08, telkens om 2 uren namiddag, ter herberg De drij Linden, bij Eduard Van Damme,te Haeltert,Eekent. Meubelaire Venditie. Zelfde Notaris DE SADELEER. zal ten verzoekt altvoren en ter bovenbeschreven hofstede, nog 0|>en- baar verkoopen, op Maandag t; Juni 1898, om 8 uren •s morgens Meubels stoof met loebehoorten, talels, stoelen, kassen, lessenaar, tobbens, potten, koffer, gleiswerk, tellooren, horlogie, printen en meer andere meube laire voorwerpen. Alem kruiwagen met toebehoorten, kuipen, een wan, tehuppen, rieken, reeken, gaffelt, eene vlcesch- kuip/en eeue bakmoeiic. Eenige koopen meat, booi en strooi. Beestialen eene koe, een kalf, een verken, eene geil en 10 hoenders. Vruchten te velde3 koopen klavers en 2 koopeu betteraven, in den Veninck1 koop tarwe, op den Aardbczienbarm en 1 kosp tarwe, op het Rosthout- veld; 2 koopen aardappels, op den Grootkauler; 2 koopen koorn en 2 koopen tarwe, aan den Wijpen- stal (Eede). Kapitalen te bekomen mits goede hypotheek. OPENBARE VERKOOPINGEN van 1® Te Kerkxken op Maandag 13 Juni 1898, om 1 ure na niddag. 2® Te Haeltert en Erembodegem, Ter joden op Dijnsdag 14 Juni 1898, om 8 ure 's morgens. 3® Te Welle en Erembodegem,Osbroeck, op Woensdag 15 Juni 1898, om 8 ure 's morgens. 4* Te Erembodegem, op Dijnsdag 21 Juni 1898, (zijnde 3d® kermisdag,) om 8 uren 's morgens. VERKOOPING VAN te Erembodegem. Ten verzoeke der kinderen Emmanuel Van Holsbeeck I. Eene Hofstede, te Erembodegem, Bergestraat, groot 2 aren, 30 centiaren. II. Eene partij Land, te Erembode gem, Denderland, groot 12 aren, 70 cen tiaren. virM$: 22 i I1898- telkens Woensdag, om 2 uren namiddag, ter herberg van Joseph Verleysen, te Erembodegen, Keppestraat. OPENBARE VERKOOPING TE AALST. De Notaris LIMPENS, te Aalst, en de Notaris MOENS, te Lede, zullen ten verzoeke van wie bet behoort, met gewin van palmslag en gelagen, open baar te koop aanbieden Stad Aalst. Eerste koop. Een Woonhuis met zijne Brve, gestaan en gelegen te Aalst, achter de Werf kapel, in het Molenstraatje, uitmakend deu hoek dezer met de Achterstraat, gekend bij kadaster sectie A, nummar 707, komende aan de Achterstraat, aan gezegd Mo lenstraatje en aan den heer P. Dc Paepe. Verhuurd per maand tegen 17 franks. Gebracbt op 1720 fr. Tweede koop. Een Woonhuis met zijne Erve, gestaan en gelegen te Aalst in de Keyzerstraat, al waar het geteekeud is N" 20, gekadastreerd sectic A, nummer 72, met eeneu inhoud vau eeu aar, hou- ndedc van den eenen kant aan de erven Louis Burny- Antheuuis. van den anderen aan De Smct-Simons eu achter aan den eigendom van denhecrMoyersoen- Liénart. Verhuurd tegen 13 franks per maand. Gebracht op 1340 fr. DERDE ZITDAG: Donderdag 2 Juni 1898, ten 3 uren namiddag, ter herberg «'t Laud van Riem,» bij den heer Victor Keppens. De Notaris Breckpot, te Aalst, zal ter tusschenkoiust van zijnen ambtgenoot Meester Englebert, Notaris te Brussel, met gewin vau palmslag en gelagen openbaarlijk verkoopen ÏO hecturen, 3-1 aren gelegen te Aalst, Nieuwerkerken, Denderleeuw, Erpe, Haaltert en Herdersem. Alles breedvoerig bij plakbrieven aan geduid. Instel, Dijnsdag 24 Mei .ftQ8 Verblijf, Dijnsdag 7 Juni om 2 uren namiddag, ter estaminet van den lieer Joseph Van der Vorst, te Aalst, aan de Groote Kerk.

De Denderbode | 1898 | | pagina 3