m Zondag 12 Juni 1808. 5 centiemen per nummer. 35'" Jaar 3270. Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Volks fopperij W De Moordenaar? Losse Gedaehten. Slecht of Gek. DE DENDERBODE. Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank; met de Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden; fr. 1-75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwitantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, N. 31, en in alle Postkantoren des Land. Cuique auum. Per drukregel, Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00; Vonnissen op 3e bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten Bureele van dit blad. Aalst, 11 Juni 1898. Alhoewel zeer bedroevend onder zekere opzichten zijn de kiezingen onder andere oogpunten soms zeer leerrijk. Zij leeren ons dikwijls ik spreek van hen wier geest door geene bekrompene vooroor- deelen is beneveld hoe hoog het zede lijk peil staat der partijentot welke middelen zij hunne toevlucht nemen om zooveel mogelijk stemmen op te visschen. Sedert eenige jaren, hebben wij in onze kiesworstelingen, eertijds beperkt tus- schen catholiek en geus, eene nieuwo partij zien optreden onder huichelach- tigen dekmantel der zoo gezegde werk liedenpartij en die in wezenlijkheid niets anders is dan eene in klassenhaat groot gebrachte en woelige menigte. Die partij zoo jong nog is reeds zoo doortrapt in de kiesknepen en in geenen deele kiesch in hare middelen. Reeds lang heeft Pol De Witte, een Gentsche ontgoochelde socialist, er op gewezen dat, bij de roode schijnvolks- vrienden, de stemmenvangerij op groote schaal wordt gepleegd en tot welke go- varen zij aanleiding zou kunnen geven. De hoofden der werklieden worden volgepompt met allerlei dwaze beloften, de eene nog meer onuitvoerbaar dan de andere. Te vergeefs zullen zij naar de uitvoering, naar de verwezenlijking dier zotte droomen mogen wachten. Zullen zij dan eindelijk misnoegd, opgewonden, ontevreden, verbitterd niet opstaan om in dolle woede te eischen waarop zij den ken, volgens de roode beloften, rechtte hebben, en zal dat niet tot slachtingen aanleiding geven welke men heeft kunnen vaststellen in de rampzalige Juni-dagen van 1848 wanneer de landzatelijke werk huizen moesten gesloten worden Dat is onvermijdelijk en blijven de socialisten zoo voortaan op den ellendigen en misdadigen weg die zij ingeslagen zijn, ons arm vaderlandeken zal die ramp spoedige dagen ook leeren kennen die nu eene bloedige bladzijde vormen in de geschiedenis van onze wispelturige zui derburen. Moge God het verhoeden. Wy hebben zoo even gezegd dat de roode schijn volksvrienden weinig kiesch zijn in den keus hunner middelen, wat bewyst dat hun doel laag en geenzins edel is. Als zij er slechts op uit zijn op persoonlijke verheffing dan moeten wij bekeuueu dat ze doeltreffend werken. Men kent den hatelijken kiesstrijd in 96 aangegaan ten voordeele der genever- drinkers en der kwakbazen. Men weet op welke schandige wijze de wet op den alkohol, door de catholieken gestemd, tegen de meerderheid wierd uitgebuit Wat, riep men op alle tonen uit, het druppelken van den werkman belasten Rent dan de schaamteloosheid der meer derheid geene palen meer WIE IS NAAR'HET HOOGDUITSCH van EDUARD WAGNER. 27,u VERVOLG. Eene zoodanige gelijkenis komt dikwijls genoeg voor. Alexe Mixtome werd verliefd op de eenige dochter van den hertog van Montfa$on. Als hij zich met het aandeel van eenen jongeren broeder had moeten tevreden stellen, dan zou hoogst waarschijnlijk de hertog hem zijne dochter niet gegeven heb ben nu echter was hij de erfgenaam van Charlemont en de hertog stemde in het huwe lijk toe. Alexe Mixtome bracht zijne vrouw op het slot, en woonde daar drie jaren, ter wijl hij werd aanzien als de toekomstige heer en zijne jonge gade als eene soort van konin gin. De kleine Constance werd daar geboren, het mooiste en liefste kind, dat ooit het licht der zon aanschouwde, en die, zoo zij nog leefde, eene zeldzame schoonheid zon zijn geworden. Niettegenstaande hare ernstige stemming kon Sofie niet nalaten te glimlachen, toen zij aldus over zich hoorde spreken. De oado hertog was even eigenzinnig en En zio, pas zijn de kiezingen voorbij of de socialisten leggen in de Kamers ver klaringen af waartegen de wet der catho lieken heel bleek voorkomt. Weet ge lezers wat zij zouden doen Leest het De socialisten willen de stokers geenen genever meer laten stoken, want eij willen het monopool van den verkoop van dezen drank voor de Staat voorbehouden Gij ziet hoe zedelijk Zij hebben de catholieken aangevallen hen als mis daad aangewreven de rechten op de sterke dranken to hebben verhoogd en zij, nu zonden zij duizendmaal verder gaan zij willen de voortbrengst van den genever samentrekken in de handen van hunnen Alvoorzienden Staat De landbouwers ook hebben zij zeem aan den baard gestreken. Met lasten en rechten hebben zij ge schermd allen hebben zij ze gewikt en gewogen en altijd ze veel te zwaar ge vonden. Reine opruierstaai Hunne daden komen niet overeen met kuDnc woorden. Gene zijn voor deze een gevoelvolle en klinkende kaakslag. De lasteu, schreeuwen zij drukken te zwaar op den rug der laudbouwers En wat willen zij De socialisten willen de erfeuisrechten nog vermeerden, zegge vervierdubbelen quadrupler is de uitdrukking van hun wetsontwerp door Defnet, Defuisseaux, Malempré enz. onderteekend. Die rechten zouden niet betaald worden in geld maar in natuur en zouden ook vereischt worden niet alleen voor de onroerende goederen maar zelfs voor de meubelen welke nu in geen rekening gebracht worden. Eh wel, landbouwers en gij, verdwaalde broeders van ons Arrondissement die zoo groot in getal voor eenen rooden sans- culot hebt gestemd, wat zegt gij daarvan Tot later, denkt er op op dit punt komen wij nog terug. A. B. Jmi-Ttnnfixt vroes !,a" pï-de zelVeraar Gaat ge meê de markt op En 't antwoord was Neen, Jan- Baptist, 'k moet naar Leuven gaan Meeting geven. De Leuvensche groenen beweren nu dat ze het toe te schrijven hebben aan den zeever die Pie aldaar ging verkoopen dat hunne candidaten een zoo onbedui dend getal stemmen hebben bekomen. In het eerste canton bekwamen zij gemiddeld 367 stemmen op meer dan 11000. Iu het tweede canton bekwamen zij gemiddeld 704 stemmen op 14.287. Mot al dio domme praatjes moet men zijnen laatsten man verliezen roepen de Leuvensche groenen... en als we nog ooit uit onze schelpen komen laten wij dien rareu Aalsterschen vogel in zijne muit 1. trotsch als de lamme markies. Zij waren het op politiek gebied in het geheel niet eens en geraakten in eenen hevigen strijd. De markies werd woedend en besloot te trouwen. Hij koos eene dame, wier vader verarmd was, en die in zijnen rijkdom eene voldoende vergoeding ziende voor zijne licha melijke gebreken en hatelijk karakter, zijne toestemming gaf tot het huwelijk. De verlo ving werd geheim gehoudeu, totdat op eenen avond de markies zijnen broeder en diens gade in de bibliotheek tot zich riep en hun onder getuigen verklaarde, dat zij den vol gendon morgen het slot moesten verlaten, daar hij ging trouwen en dien dag zijne bruid 't huis bracht. Ik was juist in de bibliotheek om het vuur wat op te Btoken en hoorde alles wat er gesproken werd. Niemand zag naar mij om, of bemerkte mij. Alexe Mixt ome antwoordde zijnen broeder vreeselijk driftig, en stiet bedreigingen van wraak uit. Het was een ontzettend tooneel, dat ik mijn leven lang niet zal kunnen vergeten. Zij zweeg een oogenblik, terwijl zij eenige kolen op het vuur wierp. Hare stem was op het einde zachter geworden dan bij het begin van het verhaal en haar geheel wezen verried, dat de herinnering aan het tooneel haar nog deed beven. Sofie luisterde in koortsachtige spanning, in de hoop een spoor van den moordenaar te kannen vinden en de gedachte Een vooruitstrevend blad vaD Brussel heet het werk van Pol De Witte eene reeks vpn lasteringen Dat blad, evenals onzen armtierigen Dendergalm, zou liever zien dat do socia listen in België meester waren dan de catholieken. Dan zou den godsdienstoor log woeden en dat alleeu verlangt dat blad. Het gevang, boeten, verbannin- gen, roept bet met den andoren geu- - schen schrijvelaar uit, zijn wettelijke middelen, waarom ze niet tegen de catholieken in het werk gesteld Dendergalm met al zijn galle en zijnen haat is nog wat beter, hij droomt alleen van verbanningen 1 Oh 1 die brave jongens Nu tor zake. Als Pol De Witte een las teraar was waarom dierf die scboone en schoonere Anseele zijn gedrag niet onder werpen aan een eere-jury Waarom heeft hij geen procos inge spannen Die schoone Anseele deed het wel voor kleinere en veel min beduidende zaken. Ja, die schoone Anseele hij hield zich te vrede met een besluit van een Luikor komiteit van voetlikkers maar voor een eere-jury dierf die zonderlinge volks vriend, die arme dutsen van menscheu in 't hardste van den winter aan de deur gooit en zonder reden broodrooft, niet verschijnen Dat is zijne veroordeeling. Wat zeggen de Aalstersche bondge- nooten daarvan. Wij kennen reeds het gedacht van M. De Backer. Wanneer zal H menneken volgens de uitdrukking van onzen gebuisden Pie daar ook eens zijn oordeel over doen kennen Een veroordeelde heeft drij dagen tijd om zijne rechters te verwenscheu. Mannen met veel galle hebben er meer tijd toe noodig en zoo is een heer die A. G. teekent in Dendergalm aan lieren en verwensohen uit jaloersch- heid omdat hij zooveel stemmen niet heeft' als zijn groene confrater in de rechten en in de buizen. Hij is vol duivels gestampt omdat op den buiten, de landbouwers niet allen voor 't kartel hebben gestemd Alzoo zijn er veel stemmen verloren gegaan, kermt hij 1 Geef 't menneken ne eens zou Pie zeg- geh en hij zal er meê gepaaid zijn l Een gazet zegt ons dat Demblon te Luik ferm is gevierd en dat zijne glorie op alle tonen wordt bezongen. Arme werklieden die in zulken klucht speler hun vertrouwen gesteld hebben Zij zullen het zich wel beklagen als de oogen eens opengaan. Janson in dor tijd was ook zoo gevierd maar hoe lang heeft bet geduurd Blijven duren is eene schoone stad. aan eene ontmoeting met hare moeder, die geloofde dat hare dochter dood was,verhoogde hare opwinding. In dien nacht, aldus ging de kamenier voort, werd de markies in zijn bed vermoord en den volgenden morgen Alexe Mixtome die zoo knap en altijd zoo vroolijk en vrion- delijk was geweest gevangen genomen on der de verdenking, den moord gepleegd te hebben. Hij werd verhoord en de bewijzen tegen hem waren verpletterend. Juffrouw Robiuex schetste een beeld van het onderzoek cu de daarbij aan den dag gekomen feiten, welke als bewijzen tegen Alexe Mixtome dienden zij vertelde de ge schiedenis op dezelfde wijze als Sofie's vader. Hij werd aan den moord schuldig bevon den, aldus eindigde zij haar verhaal, en ter dood veroordeeld. Hij ontkwam uit de gevan genis, doordien men den bestuurder had om gekocht. Heiden vluchtten uit Frankrijk en werden nooit weêr gezien. Ik geloof, dat iedereen hem voor schul dig hield, niet waar? zogde Sofie, oogenschijn. lijk kalm. Hoe kon men iets anders gelooven, na de aangevoerde bewijzen riep de kamenier uit. Zelfs zijne gade oordeelde hem schuldig en ging nooit tot hem, terwijl hij in de ge vangenis zat. Zij was toen te Montfa$on. Zij aloot zich met haar kind op en liet niemand En nu is Jacsou totaal vergoten. In 1886 had Pahaut zijne beurt, eeu werkman van de boorden der Ourtbe. Beroemder man was er iu dien tijd niet. Men heotte hem overal le roi Pahaut. En die bladeren zijn ook gevallen eeni- gen tijd nadien was hij totaal vergeten. Die kerel zegde eens aan den gouver neur van Luik M. Pety de Thozée Gij zijt Pety et moi Pahaut. (Lees tu es petit en moi pas haut) wij zijn dus ge lijken Et sic transit Brave dutsen stemmen voor de socia listen. Die menschen wet.eu niet dat die lui, lijk de Hollanders zeggen, de succes sierechten schrikkelijk verhoogen willen. Defnet heeft voorgesteld ze te brengen op 40 fr. per I Nu is het ten hoogste, bij verre ver wantschap 13 °/0. Ge ziet dat wij dus niet moeten trachten naar een beheer van kartellisten, want het zijn allen zeer galachtige maunen, die geen ander gene genheid hebben dan voor Mijnheer den Staat. De personen zien zij zoo gaarne dat zo hen niet alleen allen eigendom maar zelfs de kinderen willen ontnemen Eu voor die kerels hebben vele groenen gestemd Proficiat. Edison,door de Amerikanen Telephon's papa genoemd, woont te Orang (New-Jer sey), eene halve uur van New-York. Zijne werkzaal laboratoriumis eene der eigen aardigste plaatsen van de wereld alle dagen brengt hij er 16 uren over, en tot 1888 wrocht hij 20 uren per dag Zijne gezondheid is zoo verbazend als zijne uit vindingen. Hij is nooit ziek, noch zelfs ongesteld geweest dat moet hij danken, zegt hij, aan zijn regelmatig leven eten, slapen gaan en opstaan. Hij eet bijkaus niets dan aardgewassen, en drinkt veel thee en koffij. Nooit gebruikt hij wijn en gebeurde 't dat hij 2 of 3 kleine giasies wiskey per maand dronke, hij acht zulks buiten de schreef gaan. Hij rookt niets damcigaren, en hij rookt er veel. Het ware juister te zeggen dat hij er veel aansteekt, want na eenige trokken, laat hij ze verslonden in zijne gedachten uitgaan de meubelen van zijn laborato rium liggen vol met fijne aangestoken cigaren. Heden is hij bijzonder bezig met radio graphic, en beweert, heel in 't kort, een - zeer eenvoudig stelsel uit te vinden, waarmede de geneesheeren, gelijk in eenen spiegel,alle gedaanteveranderingen zullen kunnen zien. Een ander werk dat hij op touw heeft is de télégliptie, hetgeen zeggen wilde overzending lang electri- trische draden, om het even voor welken afstand, van teekeningen, prenten, enz. Buiten al dat werk, laat hij niet allerlei schriften te lezen, en liefhebber van muziek heeft hij in zijn laboratorium een zelfwerkend orgel, dat, gedurende don nacht als hij aan 't werken is, spelen moet. tot zich too. Ik bad altijd geloofd, dat de ongelukkige met levenslaugo tuchthuisstraf er zou van af koinen, daar hij van edele ge boorte, rijk en aan het Hof zeer gezien was. Maar het volk en do dagbladen sloegen eenen heftigen toon aan en vroegen of men hem genade zou geven, ter wille van zijnen titel. Door den dood van zijnen broeder was hij thans de werkelijke markies. Do zaak ver wekte groot opzien en het einde daarvan was, dat de gerechtigheid haren loop had en Alexe Mixtoine tot de galg werd verwezen. En dacht er niemand aan, dat hij on danks alle bewijzen, toch onschuldig kon zijn niemand Ziet gij juffrouw, er waren eenige pun ten, die men niet kon wegcijferen. Maar de oudste huishoudster op het slot, die gedu rende de kindsheid van Alexe Mixtome zijne verzorgster was geweest, beweerde steeds zijne onschuld ook anderen geloofden niet dat hij den moord begaan had de meesten van ons echter dachten, dat vertwijfeling en toorn hem daartoe zoudeu gedreven hebben. Door het huwelijk van zijnen broeder werd hij geruïneerd. Ik denk en heb gedacht, dat hij in de slaapkamer van zynen broeder ging om weêr tot goede verstandhouding te ko men, dat deze draak met hem stak en hij toen in eenen aanval van toorn en woede den moord beging. Ouder dezen titel treffen wij in - Het Volk - van Gent bet volgeude aan op 't welk wij de aandacht onzer geachte lezers inroepen Buiten die twee hoedanigheden hebben zij niet te kiezen, de mannen der schis- mokratie van Aalst, Ninove, Dender- monde, Gueraardsbergen en... Zomergem. Zij moeten ofwel alle eer en eergevoel, ofwel alle gezond verstand verloren hebben. Eer en eergevoel bezitten zij niet meer, indien zij hunne misdaad, hun politiek en maatschappelijk wanbedrijf beseften ontbreekt hun dat besef, dan mangelt het hun ook aan alle verstandelijke verant woordelijkheid, en in beide gevallen zijn zij het volksvertrouwen onwaardig. Zij hebben zeiven ten overvloede be wezen dat geheel hun strijd niets anders is dan een driftig streven naar persoon lijke verheffing, en gansch ten rechte is hun door het volk de naam personnel- listen toegezwaaid, iu vervanging van den schoouen naam christen demokraten, dien zij van ons, antisocialistische werk lieden, gestolen hadden, en die recht streeks in strijd is, niet alleen met hunne werken, maar zelfs met hunne woorden en schriften. Over vier jaren waren er te Aalst een voudige lieden genoeg om zich door het schijnschoon uithangbord te laten van gen, en dat toevallig welgelukkcn van het grootste bedrog dat al in België's politiek leven is voorgekomen, had bij anderen den appetijt gescherpt om eens in den parlementairen kaas te bijten, want meer dan het persoonlijk genot kouden zij daar bij niet beoogen, gezien hunne onbe kwaamheid om 'tis gelijk wat ook met doelmatigheid te verdedigen, en hun ge brek aan allen geest van opoffering voor 's volks welzijn of voor eeuig ideaal. Edoch, dat rampspoedig wclgelukken heeft niet lang geduurd de oogen der misleiden zijn algauw weêr opengegaan en de uitslagen der laatste wetgevende kiczingen hebben bewezen dat het volk zich maar ééns bedriegen laat. Wel is er, zooals te Dendermonde, hier en daar schijn geweest van het tegenovergestelde, maar de liberale stemmen kuunen niet doorgaan als de uitdrukking van den wil der Vlaamscho bevolking, en die schijn is dan ook vernietigd geworden door de werkelijkheid dor ballotteriug. Het volk heeft niet gewild van de per- sonnellisten, al noemden ze zich dubbel en dik christene (I) demokraten (lil), zij, die noch tegen de blauwe mancheste- rianeu, noch teeen roode godloochenaars te velde trekken, maar enkel hun laster richten tegen catholieken alléén en tegen ware demokraten, zooals M. Van der Lin den te Aalst, M. Tibbaut, te Dender monde en onze rochtstreeksche werklie denvertegenwoordigers en gekozenen van den Landbouwersbond te Gent. De dakpan, die hun met 22 en 29 Mei op den kop is gevallen, heeft hen dan ook razend gemaakt, en 't is voornamelijk wat Sofie zuchtte... Ju, zelfs de goede juffrouw Robiuex geloofde dat haar vader Bchuldig was, eu hoe sterk moest dan niet het net der bewijzen zijn, dat hem omgeven bad. Gij spraakt van getuigen die in de bibliotheek tegenwoordig waren en de be dreiging van Alexe Mixtome tegenover zijnen broeder hoorden, zegde Sofie wie waren dat Ten eerste, zoo begon de kamenier, evenals Gerard Lepage, hare opnoeming, August Bartineux, een verre bloedverwant vau den markies van Charlemont. Ofschoon niet zoo openhartig en edel als Alexe Mix tome, is hij toch een goede heer, en doet zijnen naam eer aan. Verder Charles Blanchitte, do secretaris van den markies, die even te voren met hem eenen twist had, waarhij ik tegenwoordig was, een beschaafd mensch met ongelooflijk veel ge duld. Wie moer Jozef Blute, de rentmeester, een eerlijk inan, die door den markies van bedrog werd beschuldigd, hij is op dit oogenblik nog rent meester. De vierde Dulex, de bottelier dien den markies wilde ontslaan, hoewel hij reeds een kwaart eeuw in de familie gediend had. Dulex was de man, die Alexe Mixtome om twee uren in den ze dienaangaande in hunne bladen ge schreven hebber, dat ons het reeds lang verworven reebt bekrachtigt, hun nog enkel te laten kiezen tusschen slecht zijn of gek zijn. Inderdaad, zoowel de student-kapitalist van Zomergem.als de boschman van Den- derhautem, zoowel Pie Chipka van Aalst als 't Kattijong van Waeregem, geven in hun schrijven over de wetgevende kiezin- gen de dui lelijkste blijken van beseffe- loosheid of van berekende slechtheid. Na de boeren voor ezels en kruipers uitgescholden te hebbeu, omdat onzo broeders van den buiten te fier en te ver standig zijn geweest om de belangen des lands aan onbekwame en onwaardige handen toe te vertrouwen, gaat die dol zinnige quatuor er op los togen do pries ters en pastoors, op eene manier, die Vooruit, Vuile Marjanne en al de gedi plomeerde papenvreters moet doen water tanden van afgunst. De domste en ongerijmdste leugens zijn hun niet grof genoog om de geestelijkheid te bezwadderen en de Godstempels voor te stellen als meetingzalen en vergader plaatsen voor herbergpraat. De waarheid is, dat in geen enkele kerk van Vlaande ren een woord politiek van den kansel is gevallen,en toch beweren die vior ikzuch- tigen om ter meest dat al Vlaanderen's priesters het huis des Heereu hebben ontheiligd met laster en leugens tegen die arme kapitalisteu-demokraten van Aalst, Zomergem, Donderhauten, Waere gem en nog wat andere gems erbij. Men moet schaamtevry zijn, om na zulk walgelijk schrijven dau nog te dur ven beweren, dat geheel die broeder moordende strijd slechts voor doel beeft, de Vlaamscho bevolking voor Kerk en Godsdienst te behouden. Men moet slecht of stapelgek zijn, om bovenaan een blad, waarin zulko hemeltergende leugens door elkaar krioelen, nog te durven stellen Voor God en volk Alles voor Vlaan deren I Vlaanderen voor Christus zoo als de kapitalist van Zomergem het doet. Immers, wat moet het gevolg zyn van de handelwijze dier mannen 't Is waar, op de meest ontwikkelden kunneu hun geschrijf en geschreeuw geen andoreu invloed hebben dan hen te doen schokschouderen of met walg te ver vullen zij, die hun geloof steuuen op wetenschap en kunde, zullen niet ge schaad worden door de ergerlijke taal van die heeren scbismokraten. Maar de eeuvoudigen, die gelooven zonder weten schap, en zich onkel aan den Godsdienst hechten door de natuurlijke gezonde rede en den aandrang van het gemoed, wat moeten zij niet gekrenkt worden in hnnne overtuiging I en zy zijn de groote meer derheid I Op deze braven oefenen de Zomer- gemsche en Aalstersche leugens en laste- ringen een verpestenden invloed uit. Hun mangelt geuoegzame ontwikkeling om het kaf uit het koren te lezen op dat geoste- lijk veld. Zij ondergaau, huns ondanks, den inTloed van de macht die bestatigd is door de spreuk van Voltaire Liegt I liegt gedurig I er zal toch altyd iets van overblijven. morgend uit de kamer van zijnen broeder zag komeD. Hij heeft dit gezworen. Waren er nog meer personen tegenwoordig? Ja, l'hilip Piron, de kamerdienaar van den markies, die door zijnen heer, dee avonds de trappen was afgeworpen, waardoor hy voor zijn geheel leven geteekend werd. Ik mocht hem nooit lijden, want hij is in mijn oog een arglistig en gevaarlijk mensch. Waar is hij thans vroeg Sofie. Op het slot, mejuffrouw. Hij is kamer dienaar bij den tegonwoordigen markies. Sofie verschrikte. Dat schijnt uwe verbazing op te wekken, liet is dan ook wonderlijk, dat de markies zulk een persoon steeds bij zich duldtmen moet echter aannemen, dat hij zijn sleoht karakter voor zijnen heer verbergt. Hij ver- staat het vleien, en zoo doende is het hem zeker gelukt zich bij den tegenwoordigen markies aangenaam en onontbeerlijk te ma ken, want deze neemt hem meê waarheen hjj ook gaat. Hij schijnt hem voor een toonbeeld van eenen bediende te honden. Is Jozef Blute ook nog hier Ja juffrouw. Hy woont in het dorp, in een ond huis, meer nabij het slot. De markies schenkt hem bet grootste vertrouwen. En waar is Dnlex, de bottelier (WORDT VOORTGEZET.)

De Denderbode | 1898 | | pagina 1